Huurauto spaart portemonnee automobilist GELUK 404040 Nieuws Bent u zwanger? T i j den uit de kerken Gebroken tvit Brandweer Goedereede twee keer succesvol SGP Tweede Kamerlid C. van der Staay spreekt in Ouddorp Muzikale Hartewensen Keyboardleerlingen in concert Postagentschappen Dirksland en Herkingen abrupt gesloten V e ra n d eren Zonnige toekomst VOOR KINDEREN MET MINDER KANSEN Ned. Herv. Kerk Geref. Kerken Ned. Geref. Kerken Geref. Kerken (vrijg.) Geref. Gemeenten Bekrompen misser •o Portefeuilleverdeling Een briljant gezet in uw trouwring vanaf 15. Marius Swemmer Van loden letters naar computer Gebn de Waa|ürf Sommelsdijk is alvelejatienhet adres voor drul<vvp^ i<i^am kwaliti|. x\lledaags Steeds meer consumenten kiezen voor een huurauto. Ze volgen daarbij liet bedrijfsleven dat om zowel finan ciële als praktische redenen al langer samenwerkt met autoverhuurbedrij ven. De bedrijven aangesloten bij de Autoverhuur Ledenassociatie (AVL), een afdeling van BOVAG, bieden automobilisten een auto op maat en leveren deze desgewenst keurig ver zorgd bij de klant af. Daarnaast profiteert het milieu van de liuur- auto. Onderzoeken tonen aan dat liuurders veel bewuster omgaan met hun vervoer en daardoor minder kilometers per jaar afleg gen. Autokosten De autokosten slaan maandelijks een behoorlijk gat in het budget van de gemid delde consument. We staan daar niet dage lijks bij stil. De secretaris van AVL, Amoud Koedijk, noemt de oorzaken: "De brandstof kosten keren telkens terug en daarom weet de bestuurder wat hij daaraan kwijt is. De onderhoudskosten, houderschapsbelasting en verzekering komen meestal eenmaal per jaar tevoorschijn en blijven maar kort m het geheugen van de automobilist hangen, maar maken wel degelijk deel uit van de vaste las ten. Wordt een auto aangeschaft met spa;ir- geld dan wordt het renteverlies vaak hele maal niet meegenomen in de autokosten. Toch is dit een substantieel component. Op een auto van 15.000,- scheelt het toch gauw 600,- per jaar aan gemiste rente. Pas bij inruil komt de grootste klap in autokos ten, namelijk via de afschrijving in waarde op de auto. Achteraf kun je pas uitrekenen wat de auto je daadwerkelijk heeft gekost. Velen willen dit echter niet weten, w ant men is dan alweer helemaal gericht op de nieuw aangeschafte auto." Wanneer is de huurauto een alterna tief? Veel consumenten staan niet stil bij de mogelijkheden die autohuur biedt. Koedijk: "Een behoorhjk grote groep automobilisten legt jaarlijks niet meer dan zevenduizend kilometer af. Autohuur kan vooral voor deze groep een financieel aantrekkelijk alternatief zijn. Berekeningen tonen aan dat bij dit kilo- metrage het financiële omslagpunt zit ten opzichte van de eigen auto." Praktische voordelen autohuur Veel consumenten stellen bijzonder grote prijs op een auto voor de deur, omdat ze daar op elk gewenst moment over kunnen beschikken. Zij wijzen op de omslachtige procedure en de lange reistijd van en naar het verhuurbedrijf. Koedijk maakt duidelijk dat deze nadelen historie zijn. "Ten eerste is het aantal verhuurbedrijven in Nederland de afgelopen 5 jaar verdubbeld tot 750 vesti gingen, zodat de fysieke afstand tussen klan ten en verhuurders aanzienüjk is afgenomen. Bovendien is het steeds vaker ook voor par ticulieren mogelijk dat het verhuurbedrijf de auto bij de klant bezorgt en weer ophaalt. Ten tweede kunnen (vaste) klanten in toene mende mate op elk door hen gewenst moment via internet een huurauto reserve ren, zodat niet meer perse tijdens kantoortij den gebeld hoeft te worden. Ten derde is in een aantal grotere steden de abonnements formule Autodate gestart, waarbij de huur auto op een gereserveerde parkeerplaats in de woonwijk staat. Boeking geschiedt uit sluitend via internet en de deelnemers krij gen permanent een pasje of sleutel ter beschikking om de auto te kimnen berijden. Maandelijks ontviingt men een verzamelfac- tuur, inclusief een overzicht van alle gemaakte ritten. Groot voordele van de huurauto boven de eigen auto is natuurlijk datje altijd kunt kiezen voor de huurauto die het beste past bij het specifieke moment. Vooral jongeren vinden het bovendien leuk om in de nieuwste modellen te kunnen rijden en dat is met hiu'en prima mogelijk. Auto verhuurbedrijven verversen continu hun vloot wat resulteert in een gemiddelde leef tijd van de huiuauto van slechts 7 maanden." Combinatie eigen auto met huurauto Als men op basis van een hoog jaarkilome- trage of om emotionele redenen de volledige overstap van de eigen auto naar de hum-auto nog te groot vindt, dan is een combinatie van befde vervoersvormen het overwegen waard. Koedijk: "We zien vaak dat mensen bij de koop van een auto hun keuze afstem men op de nümte die nodig is tijdens de vakantie. De rest van het jaar rijdt men dan feitelijk in een te grote auto. Per maan kan er fors hespaard worden door een compacte auto te kopen. Consumentenbond en ANWB hebhen complete overzichten met daarin de prijs\erschillen. De huidige generatie comp acte auto's doet wat betreft comfort en vei ligheid \rijwel niet meer onder voor grotere modellen. Tijdens de vakantie zou men een extra ruime auto kunnen huren of eens iets speciaals, bijvoorbeeld een cabrio." BOM\G bewaakt kwaUteit autover huurbedrijven .■\uto\'erhuur Ledenassociatie van BOVAG houdt het kwaliteitsniveau van de aangeslo ten leden nauwlettend in de gaten: "Het onafltankelijke bureau Vianorm schouwt alle bij AVL aangesloten ondernemingen minimaal één keer per twee jaar. Daarnaast is bij BOVAG een bemiddelingsbureau en een onafhankelijke geschillencommissie waar klanten een klacht kunnen voorleggen. De bij AVL aangesloten bedrijven werken volgens een vast protocol waarin de contro les van en werkzaamheden aan de huurauto gedetailleerd staan beschreven. De klant kan rekenen op een betrouwbare en schone auto," aldus Koedijk. De zakelijke markt heeft de weg naar het autoverhuurbedrijf al gevonden. Het bedrijfsleven bepaalt momenteel bijna zeventig procent van de totale omzet van de autoverhuursector. Koedijk: "Ondernemers kijken naar de kosten en laten emotie van eigen bezit buiten beschouwing." Daarnaast constateert hij eveneens een groei van het aantal particuliere klanten van autoverhuur bedrijven. Koedijk voorspelt een zonnige toekomst voor deze bedrijfstak. "Kosten- technisch maar ook praktisch spreken de voordelen van de huurauto voor zich. We zullen dit jaar meerdere reclamecampagnes voeren om het publiek te informeren," aldus Koedijk. Op de internetsite www.bovag.nl staat een zoekmachine waarmee alle bij AVL aangesloten autoverhuurbedrijven in Nederland snel en gemakkelijk te vinden zijn. NATIONAAL FONDAS KINDERHULP Brinkpoortstraat 32, 7411 HS Deventer, tèl.: 0570 - 61 I 899, fax: 0570 - 645 602 Internet: www.kinderhulp.nlf e-mail: info@kinderhulp.nl GIRO DEVENTER GOEDE DOELEN Op de afgelopen zaterdag gehouden provin ciale brandweer wedstrijden te 's Graven deel heeft de blusgroep van Goedereede de tweede plaats behaald. Het betrof een 112- wedstrijd, welk type wedstrijden dit jaar voor de eerste keer werd georganiseerd. Het was de bedoeling dat al in 2001 de 112-wed strijden voor de eerste keer zouden worden gehouden, maar dat kon door de destijds heersende MKZ-crisis niet door gaan. De wedstrijden zijn gebaseerd op een gecombi neerde inzet, een stukje technische hulpver lening en een stuk brandbestrijding. In tegenstelling tot de andere wedstrijden is het dus altijd een verassing wat voor inzet er wordt gevraagd. Op zaterdag 6 april werd door de blusgroep in 's Gravenzande reeds een eerste plaats behaald bij de aldaar geor ganiseerde provinciale wedstrijden. Hier betrof het een TAS hogedruk wedstrijd. Na jaren van wat magere resultaten zijn de twee laatst behaalde uitslagen een aardige opste ker voor de blusgroep Goedereede. Hopelijk kan het een stimulans zijn voor de komende wedstrijden. De beide behaalde uitslagen geven recht op deelname aan de regionale wedstrijden welke gehouden zullen worden op respectievelijk 15 juni voor de klasse TAS hogedruk in Sommelsdijk en voor de klasse 112 op 29 juni in Oirschot. Beroepen: te Amemuiden, H. Westerhout te Krimpen a/d Ijssel; te Harmeien, G.A. Schreuders te Wierden; te Sliedrecht (wijk 3), P. Vermeer te Epe. Aangenomen: Naar Schoonhoven, F.W. Verbaas te s'-Gravenhage, naar Shoonre- woerd, kandidaat A. Kot te Hoevelaken, die bedankte voor Nieuwer ter Aa. Bedankt: voor Numansdorp, A. van der Ploeg te Werkendam. Beroepen: te Heerhugowaard (beiden part time), P.R. van Commence en S.T. Bergsma, beiden te Leeuwarden, die dit beroepen heb ben aangenomen; te Hoogeveen (geestelijk verzorger verpleeghuis Weidesteyn), S.E.M. Kajim-Snijnder, die dit beroep heeft aageno- men. Aangenomen: naar Gameren-Zuilichem, J, Kuikte 't Zandt. Beroepen: te Enschede, M.H.T. Biewenga te Emmeloord. Beroepen: te Spakenburg-Zuid, R.M. Meijer te Hoogezand-Sappemeer; te Smith- ville (Canada) voor de Canandian Reformed Church, A, Souman te Zaltbommel en Tiel. Bedankt: voor Eindhoven, J.J. Feenstra te Kampen-Zuid. Chr. Geref. Kerken Beroepen: te Emmeloord, J.G. Schenau te Dordrecht. Beroepen: te Krabbendijke, P. van Ruiten burg te Chilliwack (Canada); te Lisse, W.J. Karels te Hardinxveld-Giessendam; te Oudemirdum, M. Mondria te Waardenburg; te Rhenen, J. Veenendaal te Putten, die dit beroep heeft aangenomen en die bedankt voor alle overige op hem uitgebrachte beroe pen; te Rotterdam-Alexanderpolder, W. Harinck te Woerden, te Vlissingen, C.J. Meeuse te Nunspeet; te Wageningen, C.Vogelaar te Grand Rapids-Beeckwith Street (Verenigde Staten). Bedankt: voor Amsterdam-Noord en voor Ridderkerk-Slikkerveer, W. Harinck te Woerden; voor Hilversum, A. Schot te Krimpen a/d Ijssel; voor Leiderdorp, C.J. Meeuse te Nunspeet; voor Middelburg-Cen trum, M. Karens te Werkendam; voor Rot terdam-Ij sselmonde, W.J. Karels te Hard inxveld-Giessendam; voor Vlaardingen, P. van Ruitenburg te Chibwack (Canada). In de aanloop naar de Tweede Kamer ver kiezingen zal de heer C. van der Staay in Ouddorp komen spreken over actuele the ma' s in de politiek. Hoe kijkt de SGP tegen acht jaar Paars? Welke rol speelt de SGP als oppositie partij? Wat zijn de consequenties na de val van kabinet Kok II? Hoe gaat de SGP het thema van de verkiezingen: 'Tot Uw Dienst!' nader gestalte geven? Het bestuur van de SGP Kiesvereniging van Goedereede roept jongeren en ouderen, mannen en vrouwen op om deel te nemen aan deze avond en uw politieke betrokken heid ook in dezen weer te laten zien. Datum: dinsdag 23 april a.s., aanvang 19.30 uur, plaats: verenigingsgebouw 'Eben-Haë- zer', Preekhillaan 3 te Ouddorp. De kraamafdeling van het ziekenhuis in Dirksland organiseert 15 mei en 10 juli twee informatiebijeenkomsten bedoeld voor zwangere vrouwen. Of u nu informatie wilt over poliklinisch bevallen, borstvoeding of verplaatste thuisbevalling, het komt alle maal aan bod tijdens de twee avonden. Tevens krijgt u in het ziekenhuis een rond leiding over de verloskamer. Beide bijeen komsten beginnen om 19:30 uur in het res taurant van het ziekenhuis. U kunt zich aan melden via de kraamafdeling: 0187-607410. ke kritiek op egeprogramma GOEDEREEDE - Het was natuurlijk te verwachten, dat beiialve de colle- gevórming ook liet collegeprogramma aan kritiek bloot stond tijdens de gemeenteraadsvergadering van Goe dereede. En zo gebeurde het ook, want oppositiepartijen PvdA, VVD en Christenunie hadden wel wat noten op hun zang. "Nogal vaag." Zo typeerde PvdA-er Teun Bakelaar het collegeprogramma. "Veel zaken zijn niet uitgewerkt, of er wordt gesproken over 'op korte termijn, binnen kort, zo mogelijk, voldoende aandacht', etc." Weinig programmapunten doorstonden zijn toets der kritiek. "De gemeente moet naar de burger luisteren en met hen commu niceren," citeerde hij. "Een gemiste kans! Want er is door de SGP bij de coalitievor ming in het geheel niet geluisterd naar de burgers. Immers, men koos voor die partijen die bij de verkiezingen verloren hebben." Ook bij punten zoals verkeer, veiligheid en ruimtelijke ordening zette hij vraagtekens. "Waarom geen tijdpad genoemd of meer duidelijkheid? Zo hebben we er toch niets aan!" Over de verzelfstandiging van de visafslag moet, volgens de PvdA, bovendien snel een discussie komen. Als oud-wethouder Finan ciën had Bakelaar uiteraard ook over de financiën wat opmerkingen. "Een jaarlijkse trendmatige verhoging is noodzakelijk, zegt het college.Vorig jaar wees het VGB de begroting en de meerjarenbegroting op een trendmatige verhoging af. Volgens het VGB was dit niet nodig. Riekt dit nu niet naar kie zersbedrog? Temeer daar in een volgende passage een belastingverhoging wordt gesuggereerd. Hoe verklaart het VGB dit nu richting de kiezers?" Ook de VVD had conamentaar op het ont breken van tijdslimieten, en enige vragen over onder meer de bestuurlijke vertegen woordigingen in de visserij en de contacten met de ondernemers. Met name verbaasde de VVD zich over het ontbreken van een passage over sportactiviteiten. "Sport is voor de vorming van een persoonlijkheid zeer B> CD Ga jij zaterdag 27 april ook mee naar Haam stede om een sportieve wandelroute te lopen? Geef je dan nu op! Om 14.30 uur ver zamelen wij bij Elim in Nieuwe-Tonge, om circa 18.30 uur chinezen we in Elim en hou den we daarna een open avond. De kosten voor deze middag en avond zijn vijf euro. Moet jij 's middags nog werken, dan ben je van harte welkom vanaf 18.30 uur. Niet ver geten: stevige schoenen, regenkleding en je muziekinstrument Nog vragen? Bel Corrie via 0187-651523. Al meer dan 11 jaar wordt door Radio Flak- kee het verzoekplatenprogramma 'Muzikale Hartewensen' uitgezonden. Het is een pro gramma met geestelijke muziek, dat door de alle luisteraars mag worden samengesteld. Maar een enkele keer is dat anders. Dan mogen slechts bepaalde mensen een ver zoekplaat aanvragen. Dat is op dinsdag avond 23 april ook het geval. Dan kunnen alleen de bewoners van het verzorgingshuis 'De Goede Ree' in Sommelsdijk een ver zoekplaat aanvragen. De opnamen zijn op donderdag 18 april gemaakt in 'De Goede Ree'; dinsdag 23 april zullen ze worden uit gezonden in het reguliere programma van 'Muzikale Hartewensen'. MroDELHARNIS - De keyboard leerlingen van Muziekschool Goeree- Overflakkee houden op vrijdag 26 april een uitvoering in de grote zaal van het Diekhuus. De ongeveer twin tig leerüngen hebben een programma ingestudeerd met als thema: 'veran dering/ontwikkeling'. De docent die verantwoordelijk is voor het geheel is Frank de Vreeze. Hij werkt al weer een aantal jaren aan de Muziekschool Goe- ree-Overflakkee en geeft met groot enthou siasme les. De werkwijze in de lessen is deze avond goed te beluisteren; een werkwijze die ook geïllustreerd wordt door het thema van het progranmia. 'Veranderen en ontwik kelen' wordt toegepast in het zelf leren maken - zo u wilt 'leren componeren' - van intro's, tussenspelen en endings. Ook is veel muziek door de leerlingen vanaf CD op papier gezet. Verder is het belangrijk voor de ontwikke ling van de leerUngen dat ze ook leren samenspelen. Veel composities worden daarom in duetvorm gespeeld; duetten tus sen leerhng en leraar, maar er is ook een canon voor vier keyboards ingestudeerd. De toegang voor het concert is gratis. wenselijk. Begrijpelijk van de SGP dat men hier geen accenten legt, maar niet van het CDA en VGB. Een bekrompen misser!" aldus Van der Meer. Wat betreft de finan ciën zette Van der Meer, evenals de PvdA, vraagtekens bij de rol van het VGB. "Die partij krijgt nu deze portefeuille, ofschoon zij de trendmatige verhoging en de meerja renbegroting heeft afgekeurd. Nu is men even zo vrolijk van zijn standpunten afge stapt. Dit getuigt van weinig respect voor de kiezers." Trendmatige verhoging vindt de VVD (net als destijds het VBG) nog steeds niet noodzakelijk, het college wel. "In welke bocht moet het VGB zich nu wringen om aan de kiezer duidelijk te maken waarom er toch een aanslag op de portemonnaie van de burger gepleegd wordt?" Als vaag en onduidelijk betitelde ook de Christenunie het programma. Daarnaast had fractievoorzitter Moerkerk eveneens enige inhoudelijke opmerkingen. Zo meende hij dat de gemeente geen voortrekkersrol dient te vervullen bij de eilandelijke samenwer king, maar een adviserende rol. Bovendien miste hij een passage over het vervoer van de jeugdige horecabezoekers vanuit Ouddorp, een zaak die nu nog steeds niet probleemloos verloopt. Wat betreft de financiën bracht hij VGB de rode kaart in herinnering, die zij destijds meenden te moeten trekken tijdens de begrotingsvergadering. "Ik ben nieuws gierig hoe het beleid nu zal gaan worden". De portefeuilleverdeling liet de gemoederen eveneens niet onberoerd. De VVD merkte daarover op dat de SGP nogal zware porte feuilles naar zich toe getrokken heeft. VGB heeft daarbij portefeuilles gekregen die tegenstrijdig zijn aan hun eerdere standpun ten, meende de VVD. Het CDA is in de sof te sector gemanoeuvreerd. "Het hele CDA is vernederd tot een bijwagen qua belangrijk heid", meende Van der Meer. Tenslotte riep de VVD de burgemeester op om de porte feuille 'personeelszaken' weer onder zijn hoede te nemen. "Het moment van afgeven is slecht gekozen, midden in de reorganisa tie. Het hoofd van de gemeente dient pal te staan voor de procedure en het proces tot een goed einde te brengen. Wij adviseren om de inclusief zetkosten Goudsmid Juwelier Briljantzetter Straatdijk 10 Dirksland (0187)605999 Gisteren, donderdag 18 apiil, zijn de post agentschappen in Dirksland en Herkingen van de ene dag op de andere gesloten. Over de aanleiding wilde de ondernemer, onder wiens bedrijf beide vestigingen vie len, geen nadere mededelingen verstrek ken omdat het een aangelegenheid zou zijn van Postkantoren b.v. Desgevraagd vertelde een woordvoerder van Postkantoren dat de plotselinge slui ting te maken heeft met persoonlijke omstandigheden van de ondernemer. Hij sprak over een verschil in zakelijk inzicht, dat voor Postkantoren aanleiding was om per direct het contract met de ondernemer op te zeggen. Verdere mededelingen wilde de woordvoerder er niet over kwijt. Wel liet hij weten dat de sluiting van de twee agentschappen niets te maken heeft met het voornemen om kleiner(e) postkantoren te sluiten. Postkantoren is zich bewust van het ongemak dat klanten uit Dirksland en Herkingen van de sluiting ondervinden. Voorlopig worden ze verwezen naar het postkantoor aan de Langeweg in Middel- hamis, terwijl Postkantoren b.v. intussen druk bezig is om in de gedupeerde dorpen één of meerdere andere ondernemers te vinden met wie een contract voor het post agentschap kan worden gesloten. keuze te herzien en uw verantwoordelijkheid te nemen en niet middels deze wisseling ervan weg te lopen!" De ChristenUnie schaarde zich achter deze mening van de VVD. "Een burgemeester dient geen poli tiek verantwoordelijke portefeuilles te behe ren. Geen visserij of gebiedsgerichte zaken, maar wel personeelszaken", aldus Moer kerk. In zijn weerwoord stelde SGP wethouder Lokker dat het combineren van bepaalde portefeuilles 'logisch' was. "Het was niet de bedoeling portefeuilles af te pakken, maar Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening is een logischer combinatie dan Openbare Werken en Sociale Zaken." Wethouder Van Oosterom stelde dat in het nu voorliggende collegeprogramma alle partijen zich moeten kunnen vinden. Bovendien deed hij maar direct twee beloftes: hij zal zeer binnenkort alle scholen in de gemeente gaan bezoeken voor een kennismaking en hij zegde brede steun toe aan sportactiviteiten voor de jeugd. Wethouder Grinwis tenslotte gaf aan priori teiten te gaan stellen. "Er komt een fris beleid dat wij met veel inzet gaan aanpak ken." Burgemeester Sinke tenslotte verklaarde dat er een vervoerssysteem wordt opgezet voor de horecabezoekers in Ouddorp, waarbij taxiondernemers worden ingeschakeld. Wat betreft de portefeuille personeelszaken was hij van mening dat de reorganisatie nu op het punt van afronding staat. De nieuwe wet houder kan zijn inbreng daarin heel goed leveren. En op de opmerking van Bakelaar betreffende de visafslag merkte Sinke op dat de gemeente een actieve rol wil gaan spelen bij het privatiseren van de visafslagen. "De komende tijd zullen er enige krachtige voor stellen hierover verschijnen". SGP-fractievoorzitter Bart Noorthoek was in ieder geval blij, dat er ook nog wel wat goede punten in het collegeprogramma zaten. "Wanneer van de zes partijen er maar drie een wethouder kunnen leveren, is het logisch dat er op geschoten wordt." Met de toezegging van de oppositie dat de komende tijd zeer kritisch naar de handel en wandel van het college wordt gekeken, werd dit agendapunt afgesloten. ©èfai!^■«Nj^aa^.^ "f^f:j ;;,J;:ÖfÉÉ|eri|i: Bij deze kleur denkt vrijiuel iedereen aan de schilder. De huisschilder wel te verstaan. Hier en daar ook bekend als de vervelende kwast. U weet wel. De man, met snor of knevel, die in de winterperiode met verf en korting uw binnenshuis komt verfraaien. Eén van de reclameslogans is: ik geef uw huis een gezonde kleur. Dit heer echter geen sluikreclame. Goed vakmanschap kan ook zonder. De lijfspreuk van de veivende vakman is: ik zet alles in de verf, als het maar de goede kleur is. Daar komt het op aan, met de juiste kleur staat of valt alles. Het laatste is niet zo best. Ladders, blikken (gekleurde) veifen de kzoaster zelf vallen meestal zó dat uw haar voor tenminste een jaar van een andere kleur is voorzien. Als u weinig haar heeft krijgt uw schedel een geheel andere aanblik. Andere pasfoto's en een aangepaste garderobe zijn het minste wat u na een dergelijke valverfpartij nodig heeft. En de verver verfde voort. Binnen of buiten. Geen onbeiverkt stukje hout is veilig voor hem. Schuren en plamuren is z 'n lust en z'n leven. Plafonds ontdoen van vet, nicotine en ander-e aanslag en dan de wit kwast erover. Hij doet niets liever. Onder tussen droomt hij van een carrière als beroepsvoetballer of operazanger. Zijn grootste wens is die van goedbetaald kunst schilder. In gedachten schildert de schilder schuttersstukken en schildemchtige doeken. Wat hij doet is ook kunst natuurlijk, maar het overgrvte deel van de Nederlanders bli jft hem huisschilder noemen. Zijn vakman schap wordt alleen gewaardeerd als eerzame broodwinning. Meer kleur willen geven aan zijn schilderachtige bestaan is onverfbaar. Veel Nederlanders houden het, ondanks kleunijke verfcampagnes, in over grote meerderheid bij één kleur: gebroken wit.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 4