IE \>i Raad Dirksland biedt Commissaris van de Koningin profielschets voor nieuwe burgemeester aan mmA Startschot voor Project Delta 2003 32Sa/9 -^ 0900-8844 Massale koor- en samenzangavond in de Visafslag Stellendam Werkgroep Ozun Algemeen Directeur Rabobank Flakkee Oost viert 25-jarig jubileum innaard www.knopsbv.nl Themabijeenkomst Verdraagzaamheid Kinderdienst in Ouddorp karels autoschade Haamstedeconferentie tfeekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Concert t.b.v. Stichting Messias Belijdende Joden gaat niet door Gerda Padmos-van Gurp in Flakkeecialiteiten i^^ Visser Visser ^DüSsEJoaii Visser Meirfjelen eGARAfiE KnÖpS Ungeweg Middelhamis Tel. (0187)47 678? ;J^SEBlBU07/5 0,13 pm) Ongevallen geeft rijplezier de ruimte! Avensis Automobielbedrijf Flakkee B.V. Middelharnis B.V. BARENDRECHT «TEL. 0180-642 111 MIDDELHARNIS «TEL. 0187-617 300 GOUDA •TEL. 0182-358 235 Genaagd: LOODGIETER CV-MONTEUR instattatiebedrijf Gas - Water - Warmte Opel-nieuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen Eisen Pleiten Voor héle bevolking MISO9002 WÊL. M^Ê: Vrijdag 19 april 2002 74e jaargang nr. 7097 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflal<l<ee MIDDELHARNIS - Maandagmorgen rond kwart voor zeven raakte een 35-jarige auto mobilist uit Den Bommel op de Zuidelijke Randweg met zijn auto in de slip, toen hij remde voor overstekende eenden. De auto belandde via de middengeleiding deels op z'n kop in de sloot. De man werd met nek- klachten voor onderzoek naar het ziekenhuis in Dirksland vervoerd. MIDDELHARNIS - Maandagmorgen rond half tien vond op de Zuidelijke Randweg het tweede ongeval plaats. Een 32-jarige auto mobiliste uit Oude-Tonge raakte de macht over het stuur kwijt. Zij belandde met haar auto in de sloot. Vermoedelijk ontstond het ongeval door een glad wegdek. Op 20 mei 2002 (2e Pinksterdag) wordt in de Visafslag te Stellendam een grote koor- en samenzangavond georganiseerd ten bate van de stichting 'Ontmoeting' (hulp aan dak- en thuislozen en aan ex-gedetineerden). Aan deze avond, die mede mogelijk gemaakt wordt door Pro Life, werken mee: Chr. Gem. Eilandenkoor uit Zierikzee, Reformatorisch jongerenkoor Gloria uit Gouda en Chr. Mannenkoor Zeeland uit Wemeldinge. De koren staan onder leiding van Peter Wildeman. Koor- en samenzang worden begeleid door Martin Weststrate (orgel). Overige medewerkenden zijn Kees de Bruin (vleugel). Wilhelm Groenendijk (trompet) en ds. L.W. van der Meij uit Drie bergen, die het appèlwoord zal verzorgen. De toegangsprijzen zijn: O tot 5 jaar gratis, 6 tot 15 jaar 3 euro en voor 16 jaar en ouder; 5 euro. Voor gezinnen geldt de speciale prijs van 17 euro. De avond begint om 19.00 uur. Vanaf 16.30 uur kunt u in de Visafslag terecht voor koffie, broodjes en vis. Tevens zijn er boeken en cadeauartikelen te koop. Vanaf 18.30 uur kunt u, indien u wilt, inzin- gen met de koren. Parkeren is gratis. Uittip: 's middags strandwandeling, eten in de Vis afslag, 's avonds genieten van het concert. De sluiting vindt plaats om circa 21.30 uur. De werkgroep Ozun houdt zaterdag 20 april haar inzamehngsactie ten behoeve van de zustergemeente van Ozun in Roemenië. De inzameling zal plaats hebben in de koor van de Nederlands Hervormde kerk in Oude- Tonge van 10.00 tot 12.00 uur. Contactper soon voor het inzamelen is de heer Groenen dijk; 0187-641934. Nationale herdenking Water snoodramp '53 in Oude-Tonge Tholen - Volgend jaar is het 50 jaar geleden dat grote delen van de Delta, waaronder Goeree-Overflakkee, wer den getroffen door de Waters noodramp. Om dit te herdenken is het Project Delta 2003 opgezet. Het start schot voor het project werd maandag gegeven in het gemeentehuis van Tho len te Sint-Maartensdijk. Project Delta 2003 is een initiatief van de provincies Zeeland, Zuid-Holland en Noord-Brabant. Samen met het Ministerie van Verkeer en Waterstaat, de waterschap pen, hoogheemraadschappen en gemeenten in het getroffen gebied worden er in 2003 het hele jaar door activiteiten georganiseerd. Staatssecretaris De Vries van Verkeer en Waterstaat benadrukte bij de officiële ope ning van het project dat niet alleen om her denken gaat. "Het is belangrijk en terecht dat Delta 2003 ruim aandacht besteed aan het herdenken. Maar het goede van het project zit 'm, wat mij betreft, ook in de onderdelen 'leren' en 'vooruitkijken'. Want dat is exact waar het in het nieuwe waterbeleid om draait, we moeten niet langer reageren maar anticipe ren. Met andere woorden; dat we vooruitkij ken." Vandaar dat bijvoorbeeld een onder wijspakket voor scholen in de getroffen gebieden onderdeel uitmaakt van het pro ject. Evenals de organisatie van verschillen de symposiums met waterbeheer als hoofd onderwerp en de realisatie van een docu mentaire over de Watersnoodramp met nog nooit eerder vertoonde beeldfragmenten. Nationale herdenking Toch blijft het belangrijkste onderdeel van alle activiteiten de Nationale Herdenking op 1 februari 2003. Deze vindt plaats in Oude- Tonge en Ouwerkerk. Oude-Tonge was in 1953 één van de zwaarst getroffen dorpen in het Deltagebied. De herdenkingsbijeen komst zal worden gehouden in de Neder lands Hervormde kerk van het dorp. Voor deze plechtigheid is inmiddels ook Hare Majesteit Koningin Beatrix uitgenodigd. In Ouwerkerk zal vervolgens de herdenking worden afgesloten met een bezoek aan het 'Museum Watersnood 1953'. Meer informatie kunt u vinden op de onlangs geopende website: wwwdelta2003 .nl Het goede doel concert dat gepland stond op 27 april in de Hervormde Kerk te Sommelsdijk, gaat niet door. De hoofdorganist en kerk voogdij hebben, na gemaakte afspraken, laten weten geen toe stemming te willen verlenen. Vrijdagmorgen vroeg, 5 april jl., werd André Jongepier, algemeen directeur van Rabo bank Flaldcee Oost, op zijn privé-adres 'overvallen' door vijf 'officieren van de landmacht' in een authentiek legervoertuig (een enorme Unimog uit het privébezit van de familie Robijn uit Dirksland). Op 1 april 2002 was André Jongepier 25 jaar in dienst van de Rabo-organisatie en dat werd op die vrijdag de 5e april gevierd. Omdat ze wisten dat André Jongepier graag met legerjeeps bezig is, had de feestcommis sie een ludieke ontvoeringsaktie bedacht. De 'overval' ging gepaard met het aanbieden van champagne en een levend cadeau: een bont lammetje mèt strik. Later, gekleed in een camouflage-outfit en vergezeld door zijn officieren-escorte, kon de jubilaris zich tij dens het rondje langs alle zes kantoren van Rabobank Flakkee Oost uitgebreid laten feliciteren. s Middags mocht André Jongepier zélf ach ter het stuur van de Unimog kruipen om met zijn vrouw Annelies naar het Fort Prins Fre- derik in Ooltgensplaat te rijden. Collega's, familieleden en leden van de beheerscolle- ges van Rabobank Flakkee Oost waren daar aanwezig om de jubilaris in het zonnetje te zetten. Ook 's avonds genoot hij van alle aandacht van klanten en relaties tijdens de goedbezochte receptie. André Jongepier bedankt alle belangstellen den op zijn jubileumdag, die hij omschreef als "een dag met een gouden randje". 7 personen Dorpsweg 28, 3245 VC Sommelsdijk, Tel. (0187)48 44 66 MAKELAARDIJ Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 In het bekende programma 'FlakkeeciaUtei- ten' van Radio Flakkee is zaterdagmorgen om 9 uur de opname te horen die werd gemaakt met Gerda Padmos-van Gurp. Zij werd 62 jaar geleden in Stad aan 't Haring vliet geboren en woont nu in Hellevoetsluis. Maar Goeree-Overflakkee bhjft toch trek ken want regelmatig kom je haar tegen bij haar caravan in Goedereede. Zij werkte als wijkverpleegster in Rotterdam en werkte ook in een ziekenhuis in Baam en in het zie kenhuis in Dirksland. Nu is zij huisvrouw en kan zij zich meer wijden aan haar hobby's, zoals lezen, zingen, wandelen, fietsen en haar vrijwilligerswerk bij de bejaarden. Op humoristische wijze vertelt zij over haar leven en ook over de tijd dat zij in het zie kenhuis in Dirksland werkte. Een ziekenhuis waar vroeger nog strenge regels golden. Dinsdagavond om 18.00 uur wordt het pro gramma herhaald. REGISTERACCOUNTANTS Dorpsweg 4, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 OI Hartelijk we&om in de Sommeisdifkse Haven 19, 3245 MA Sommetelik, tel. (0187) 48 33 28 Al onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opel-dealer JOPEU voor autorijden mtplezier Commissaris van de Koningin J. Franssen (m.) en chef van het kabinet de heer De Jager (l.) aan de raadstafel van Dirksland. Geheel rechts burgemeester Boonstra. Tijdens een extra raadsvergadering van de gemeente Dirksland, afgelopen dinsdagavond, was de Commissaris van de Koningen in de provincie Zuid- Hoiland, de heer J. Franssen, aanwe zig om de profielschets in ontvangst te nemen voor een nieuw te benoemen burgemeester, dit in verband met het vertrek van de huidige burgemeester dr. D. Boonstra, komend najaar. In de profielschets wordt onderscheid gemaakt tussen algemene bestuurlijke kwa liteiten en specifieke kwaUteiten die als ver eisten voor de nieuw te benoemen burge meester worden gesteld. Wat algemene bestuurlijke eisen betreft wordt onder andere gevraagd om een burge meester die voldoende invoelingsvermogen heeft in geval van incidenten die de bewo ners van de gemeente aangrijpen, de rol van 'burgervader' dus. Hij/zij moet het verbin dend element tussen mensen en belangen vormen en als 'bruggenbouwer' in staat zijn samenwerkingsverbanden te smeden en te onderhouden. De burgemeester moet boven de partijen staan en zelfbewustheid, gezag, rust en vertrouwen uitstralen, ook in crisissi tuaties. Wat specifieke kwaliteiten betreft vraagt de profielschets onder meer om een burgemees ter die zich bewust is van het landelijke karakter van de gemeente en affiniteit heeft met de agrarische sector. Hij/zij moet een visie kunnen ontwikkelen voor een even wichtige afweging van belangen van land bouw, natuurbehoud en recreatie. Een 'open oog en hart' voor de culturele identiteit en het respecteren van de gevoelens en waarden van uiteenlopende levensovertuigingen van de inwoners staan ook op het verlanglijstje van de gemeente. De Dhkslandse raad staat unaniem achter de profielschets en wat dat betreft zou tijdens de afgelopen raadsvergadering weUicht vol staan kunnen zijn met alleen de overhandi ging van het document aan de Commissaris. Graag gaf raadsvoorzitter Boonstra echter de gelegenheid aan de fractievoorzitters om er nog een persoonlijke noot aan toe te voegen. En smk voor smk zongen ze hun refrein dat de nieuwkomer toch wel lid van hün partij moest zijn. Namens de SGP begon hier de heer Kalle al mee, die daar ook een uitgebreide onderbou wing voor neerlegde. "Het aantal SGP-bur- gemeesters is de laatste jaren sterk vermin derd en op Goeree-Overflakkee is er al hele maal geen meer. In Dirksland is de SGP de grootste partij, die - ondanks stemmenwinst - toch een zetel verloor. Een SGP-er als bur gemeester zou dan toch een mooie compen satie zijn.Verder biedt de kerkelijke struc tuur binnen de gemeente voldoende ruimte voor een SGP-burgemeester en niet te verge ten beslaat de SGP maar liefst 24% van de kiezers op het eiland". "Ja", reageerde vervolgens de heer Robijn namens de PvdA, "als alle partijen vanavond nu gaan pleiten voor een burgemeester van hun eigen partij, dan doe ik dat óók: dan wil ik er één van de PvdA!" Overigens bena drukte Robijn zijn visie dat geslacht, politie ke kleur of kerkelijke achtergrond absoluut geen rol dienen te spelen bij de benoeming van een nieuwe burgemeester, daar die boven de partijen dient te staan. De heer Tieks het namens het CDA daaren tegen weten eraan te hechten dat de nieuw komer kerkelijk meelevend en lid is van de CDA/ChristenUnie of SGP. En omdat vol gens Tieks de CDA een sleutelpositie in de politiek inneemt zou voor hem een CDA- burgemeester wel gewenst zijn, zoals ook nu het geval is met Boonstra. "Ik denk dat ik óók maar ga pleiten" vond VVD-er Driesprong, die in Dirksland zijn partij tijdens de laatste verkiezingen op heeft zien klimmen van de 5e naar de 3e plaats. Daarnaast zei Driesprong dat een VVD-bur- gemeester een belangrijke rol kan spelen in het proces van niet-vrijblijvende samenwer- kmg. De heer Braggeman (Christenunie) was kort en duidelijk: "kwaliteit staat voorop, maar het verdient de voorkeur dat de burgemees ter kerkelijk meelevend is". Alleen de heer Leenders (Gemeentebelan gen) kon moeilijk een politieke voorkeur naar voren brengen, daar hij in Dirksland geen landelijke maar een plaatselijke partij vertegenwoordigt. "De zaken die van belang zijn, staan allemaal in de profielschets, van mij hoort u dus geen 'positieve discrimina tie'." Leenders hoopt op een deskundig bestuurder, die zowel voor zichzelf als voor de gemeente met plezier z'n werk doet. Dat ze in Dirksland zo voor hun eigen partij opkwamen vond Franssen een opmerkelijke zaak. "Dat kom ik eigenlijk nergens meer tegen", zo liet hij weten. Verder had hij een aantal vragen en opmerkingen, onder andere over het hebben van eigen portefeuilles van een burgemeester, zoals de profielschets aangeeft en wat niet in het duaal systeem past. Wat dualisme betreft liet Franssen ove rigens weten dat de nieuwe burgemeester in Dirksland nog veel werk te verzetten zal hebben. Met het oog op het kleine en daar door kwetsbare ambtelijke apparaat zal de raad de nieuwe burgemeester ruimte moeten geven om op een open manier op te kunnen treden als het gaat om regionale samenwer king. "Als de kwaliteit van bestuur erom vraagt zult u er rekening mee moeten houden dat gebruik wordt gemaakt van onverwachte maatregels", zo liet Franssen weten. Hij gaf aan op zoek te zullen gaan naar een jonge burgemeester voor Dirksland. "Het is belangrijk dat er jong bloed instroomt, maar kwaliteit gaat voor alles. Het moet een bur gemeester van de héle gemeente zijn. Poli tieke kleur of geslacht mogen geen rol spe len". Franssen beloofde 'het maximale' te zullen doen om éénheid te brengen tussen de verschillende belangen rond de burgemees tersbenoeming. "Dat is voor zowel de gemeenteraad, als de nieuwe burgemeester als voor de hele bevolking goed." Tenslotte adviseerde Franssen om ook met de wethou ders in gesprek te gaan over de nieuw te benoemen eerste burger. "Weliswaar maakt een wethouder geen deel meer uit van de raad, maar hij moet wél met de burgemees ter samenwerken. En laten we voorkomen dat niet enkele maanden na benoeming het toneel 'stadhuis op stelten' moet worden gespeeld..." De Crohn en Colitis Ulcerosa Vereniging Nederiand afdeling Zeeland organiseert maandag 6 mei een themabijeenkomst in Bruinisse. Als spreekster is mevrouw Van Hoeven-Lensen uitgenodigd. Zij is diëtiste in het ziekenhuis van Dirksland. Zij zal spre ken over het thema: 'Zin en onzin van een dieet bij de ziekte van Crohn en Coütis Ulce rosa'. De bijeenkomst is toegankelijk voor leden, familieleden en belangstellenden. Tussen 19:30 en 21:30 uur bent u van harte welkom in het Restaurant Grevelingen aan de Parallelweg 1 in Bruinisse. Voor meer informatie: 0113-581533. We vragen ons wel eens af: "Is de wereld te ver gegaan? Zijn we nog wel zo verdraag zaam?" Want verdraagzaamheid vergt evenwichtigheid en het is niet gemakkelijk evenwichtig te blijven. Wij zijn te vergelij ken met de slinger van een klok die heen en weer zwaait. Soms tonen wij te weinig ver draagzaamheid. Maar soms ook wel te veel. Maandagavond om 21.00 uur wordt dit onderwerp behandeld in het program ma 'Ontwaakt Radio' op Radio Flakkee. De herhaling is dinsdag om 16.00 uur. Pre sentatie: Yvoime Caka. In de Gereformeerde Kerk in Ouddorp wordt op zondag 21 april een kinderdienst georganiseerd. Een speciale kerkdienst waarin kinderen nadrukkehjk betrokken worden bij de gang van zaken. Zo zal de preek een begrijpelijk karakter voor kinderen hebben. Allerlei voorbeelden zullen de inhoud verhelderen. Helder en duidelijk voor jong én oud. In dit samenzijn is ds. Taco Koster de voorganger. Medewerking wordt verleend door het enthou siaste kinderkoor 'YESS!' uit Stellendam. Een koor met bijna 50 kinderen. Een extra reden om te komen. De kinderdienst begint om 10:00 uur en een üturgie is aanwezig. KEMA CEfiTIFICATE 36570 Langeweg 38 Nieuwe Tonge Tel. 0187-651396 De Haamstedeconferentie zal dit jaar voor het eerst worden gehouden in het conferen tieoord 'Mennerode' te Elspeet. De confe rentie vindt plaats op 2, 3 en 4 september. De volgende sprekers hopen die dagen het woord te voeren: Ds. Den Butter, Chr. Ger. predikant te Middelhamis, Ds. Ten Kloos ter, Ned. Herv. predikant te Ridderkerk- Slikkerveer, Ds. Polinder, Chr. Ger. predi kant te Urk, Ds. Ruijgrok, Ned. Herv. predi kant te Monster, dr. Spruyt te Gouda, journalist bij het Reformatorisch Dagblad, dhr Van Valen, pubhcist te Dordrecht, Ds. Vreugdenhil, Ger. Gem. predikant te Gro ningen, Ds. De Vries, Ned. Herv. predikant te Elspeet. De Haamstedeconferentie staat open voor predikanten, evangelisten, lera ren godsdienst en studenten die zich voor bereiden op het predikantschap. Het is de gewoonte dat degenen, die eerder aan de conferentie hebben deelgenomen een per soonlijke uitnodiging voor deze conferentie krijgen. Wie nog niet eerder een uitnodiging heeft gehad maar deze wel graag wil ont vangen kan dit doorgeven via telefoonnum mer: 0187-483136.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 1