Maar weinig verbanddozen voldoen aan richtlijnen Oranje- en Rode Kruis en ANWB 's§M Doeboekjes van Cantecleer groepsleerkracht 37,^« FIXET MASTENBROEK ESSELINK Wereldwinkeldag Jaarvergadering 'De Christen- vrouw' Eilanden-Nieuws familieberichten Amnesty International op het internet part-time groepsleerkracht m/v VAKANTIE WONING Doelenconcert op Radio Flakkee Eiiïtierlas 100% watwakht 2. Servetten, net even anders VAN DER BOOM 3. Meer CD's met 3D 5. Carrousel kaarten 6. Papuela 7. Eigentijds punniken il^ VROEGINDEWEU Zoek de met in het Be'ieree woud Tel. 0049-9973-9601 C.B.S. 't Kompas voor groep 3, 4, 5 (22 lln.) wtf. 1 (m/v) Hoewel nu al in 14 EU-landen een verband- doos in de auto verplicht is, zal de Nederland se overheid voorlopig niet zo'n zelfde maatre gel afkondigen. Probleem is vooralsnog het toezicht op de handhaving en de sancties die zouden moeten voorden toegepast, aldus een woordvoerder van het Ministerie van Ver keer en Waterstaat. Daarmee blijft het aan boord hebben van een verbanddoos in Neder land een kwestie van persoonlijke verant woordelijkheid. Gelukkig zien de meeste automobilisten het belang er van in. Want verplicht of niet, eigenlijk moet je zo'n ver banddoos gewoon bij je hebben. Liefst een goede, en daar ligt nog een probleem. Al twee jaar geleden werd na een test van de Con sumentenbond door Het Oranje- en Rode Kruis samen met de ANWB vastgesteld dat de meeste ver banddozen wat inhoud betreft niet deugen. Veel ver banddozen bevatten een flinke hoeveelheid watten. Voor eenvoudige wondverzorging overbodig en zonder speciale vaardigheden zelden op de juiste wijze toepasbaar. Gebruiksdoel Wat een verbanddoos moet bevatten, hangt volgens Het Oranje- en Rode Kruis in sterke mate af van de situatie waarin eerste hulp verleend moet worden; voor ongevallen in en rond het huis, voor eerste hulp aan verkeersslachtoffers of voor slachtoffers die zich in een recreatiesituatie bevinden. Een verbanddoos voor thuisgebruik is naar de mening van beide organisaties pas compleet als er op zijn minst ook een driekantendoek, kleefpleister, splinterpincet, verbandschaar en een tekenpincet in zitten. Voor in de auto en op reis hgt dat anders. Dan moet een verbanddoos tenminste ook een alumini- um deken bevatten voor gebruik bij verbranding of onderkoeling en het liefst ook nog een reflecterend vest en handschoenen. Bovendien moet elke soort verbanddoos, hoe klein ook, voorzien zijn van een ontsmettingsmiddel (alcohol of betadine), steriele gaasjes, kompressen en wondsnelverband. Keurmerk Verbanddozen die aan deze richtlijnen voldoen, zijn herkenbaar aan het logo van Het Oranje Kruis, Rode Kruis en ANWB. Alléén verbanddozen die aan de richtlijnen voldoen, mogen deze afbeeldin gen dragen. Het is verstandig hier bij aanschaf op te letten. En het maakt de keuze gemakkelijk. Twee verbanddozen van Koninklijke Utermöhlen vol doen aan die richtlijnen, namelijk de Thuis en de Thuis&Onderweg verbanddoos. HlliiM'ET XUH^BtO pHiiVi TaalfaiétoE R';D E Ri t'Hoe uw pïSïïrréri er ook uitjSenj Sj^rt welke ideeën u ook hétit. Jttezoek onze showroom en u ■:komt er v&rö&r mee. Een belofte Sdie wij apker niakomen. Want ons 5$jttget>refcle aisfeortiment biedt u 5{èen ongekend grote keuze. Middelharnis Industrieweg 35 Telefoon: (0187) 475400 Fax: (0187) 484210 Zaterdag 27 april is het landelijke wereldwinkeldag. Dus ook bij de Wereldwinkel in Middelharnis. Op de dag staat de nieuwe koffie 'Corazon' centraal. Bij mooi weer kunt u deze koffie buiten in de koffie- hoek van Wereldwinkel Middelharnis komen proeven. Op de nationale wereldwinkeldag begint ook de nieu we spaaractie van Fair Trade koffie. Als spaarpunt geldt de gekleurde band onderaan de verpakking met de naam van de koffie. U kunt sparen voor een pak koffie, voor een boekje met de heerlijkste koffierecepten en voor de allernieuwste kop, schotels en bekers met authentieke motieven en symbo len uit de koffielanden Oeganda, Guatemala, Nicaragua, Costa Rica en Mexico. Alle kinderen krijgen als attentie een Wereldwinkelballon. De wereldwinkel is geopend van 09.00 tot 17.00 uur, op de inmiddels ver trouwde plek aan de parkeerplaats op het Spuiplein in Middelharnis. De afdeling Middelhamis/Som- melsdijk van de 'De Christen vrouw' hoopt woensdag 24 april haar jaarvergadering te houden in 'De Hoeksteen' te Middelharnis. Aanvang is 19.00 uur. Verder is er de mogelijkheid om zich op te geven voor het jaarlijkse reisje op 22 mei. Dit kan ook tele fonisch bij mevrouw Klink (482469). Opgave graag voor 10 mei aanstaande. is het blad voor uw JE MAAKT HET MET FIXET West Achterweg 59-61 3245 BJ Sommelsdijk Tel. (0187) 48 26 52 De groep Goeree-Overflakkee van Am-nesty International heeft haar website onlangs spectaculair vernieuwd. Via deze website is nu nog veel meer informatie te vinden over de opzet en activiteiten van Amnesty International; 'van wereldwijd tot eilandbreed'. De website van de groep Goeree-Overflakkee geeft antwoord op veelgestelde vragen als: Waarvoor staat Amnesty International? Hoe is het georganiseerd? Hoeveel leden heeft het? Welke lidmaatschapsvormen zijn mogelijk? Heeft het wel zin om met brieven, faxen en sms-berichtjes actie te ondernemen tegen onrecht en onmenselijkheid? Naast de antwoorden op deze vragen is er ook uitgebreide informatie over de aanpak binnen de eilandelijke werkgroep, zoals het laatste nieuws over de actie Kosovo, het snelle actienetwerk voor Zuid-Azië in India, Pakistan en Sri Lanka bij voorbeeld. U vindt op de website informatie over lezingen voor verenigingen, scholen etc. Of over het schrijfabonnement, waarbij deelnemers maandelijks een brief toegestuurd krijgen en die na overschrijven verzenden. Tenslotte is er meer informatie na te lezen over de onlangs opgerichte jongerengroep van Amne sty International. De werkgroep hoopt dat de vernieuwde website nog meer bezoekers trekt dan voorheen. Gebleken is dat met name jongeren die materiaal zoeken voor een scriptie een substantieel deel van het bezoekersaantal uitmaken. Deze aandacht voor de wereldproblemen is uiteraard verheugend; het geeft aan dat jongeren beslist niet immuun zijn voor schendingen van men senrechten begaan aan gevangenen, vluchtelingen en minderheidsgroepen. De werkgroep nodigt hen - maar ook anderen - uit om kennis te nemen van haar vernieuwde website: www.amnesty.flakkee.net. Overigens kunt u voor informatie ook bellen naar Annet Tuinenburg (0187- 485452). Uitgeverij Cantecleer, onderdeel van Tirion uitgevers b.v, is voortdurend op zoek naar nieuwe handvaardigheid technieken om uit te geven in handige 'doe boekjes'. Onze redactie ontving zeven boekjes ter bespre king in onze krant. Deze boekjes, verkrijg baar bij de boekhandel en in de hobbywin- kel, staan boordevol ideeën voor knutsellief- hebbers. Daarbij komen ook minder bekende technieken aan de orde. We ontvin gen de volgende exemplaren: 1Kaarten maken met berenstofjes 2. Servetten, net even anders 3. Meer CD's met 3D 4. Elfjes in 3D 5. Carrousel kaarten 6. Papuela 7. Eigentijds punniken Op alle boekjes staat de vermelding 'nu 16 pagina's meer', dus alle reden om snel het eerste boekje open te slaan. De knutselboek- jes beginnen met een inhoudsopgave en een voorwoord, waarna materialen en gereed schappen worden besproken. Handig hierbij is, dat ook namen worden genoemd van de firma's waar men de gebruikte materialen kan kopen. Hierna geven de auteurs aanwij zingen omtrent de algemene werkwijze en dan volgt de eigenlijke klus; de werkbe schrijvingen. Per karweitje worden 2 tot 6 pagina's aan tekst en uitleg besteed en ook laat een mooie kleurenfoto zien hoe de werk jes er uit komen te zien. Onder elk nieuw aangekondigde ontwerp wordt vermeld op welke pagina de foto ervan te vinden is. Dat is nodig, want tekst en foto liggen wel eens enkele pagina's uit elkaar. De teksten wor den ondersteund en verduidelijkt door teke ningetjes. 1. Kaarten maken met berenstofjes De naam van Mery Cozijnsen is bij kaarten ma(a)k(st)ers een bekende. Zij publiceerde met deze titel haar zestiende boekje met ideeën op kaartengebied. De meeste van haar boekjes zijn inmiddels uitverkocht, dus wie een exemplaar van haar wil kopen doet er goed aan om snel naar de winkel te gaan. De titel 'Kaarten maken met berenstofjes' zegt het al; het onderwerp van dit boekje is beren. Beren, in allerlei uitvoeringen en met allerlei toepassingen, onder andere afhanke lijk van de gebruikte stofjes: berenvlinders, lieveheersbeestjes, mangokleurige berenbij- enkaarten, blauw-witte berenvlinders, Hcht- blauwe en gele berenvUnders en berenbijen. Je moet het echt gezien hebben om je er een voorstelling van te kunnen maken, maar het is heel leuk. Helemaal nieuw zijn de aan- kleedberen in wit en in bruin en de poppen- kastkaarten. Klapraampjes en deurtjes maken van elke kaart iets spannends. 'Kaarten maken met berenstofjes', Mery Cozijnsen, uitgeverij Cantec leer, 48 pagina's, ISBN 90 2133 187 X, Nugi 440, prijs: 7,99. Nog een boekje van Mery Cozijnsen, het zeventiende van haar hand, is het boekje 'Servetten, net even anders'. Ook hier wor den kaarten gemaakt, maar ditmaal met spe ciaal door de auteur geselecteerde servetten, waarmee de bloemrijke dessins zodanig zijn gekozen, dat je snel een bijzondere kaart kunt maken, voor alle gelegenheden. Mery Cozijnsen ontwierp eerder speciale kaarten- mallen, en in dit boekje maakt ze daar ook BOEKEN EN MUZIEK Voorstraat 41-324.') BG Sommelsdijk Tel. (0187) 48 26 14-Fax (0187) 4845 20 gebruik van. Behalve vlinderkaarten, tulpen- kaarten, en seringenkaarten, beschrijft ze ook kaarten met ridderspoor, hortensia en grote violen, maar ook nog een paar beren- kaarten, kerst- en winterkaarten. Zelfs con doléancekaarten kunnen uit dit boekje gemaakt worden. Geen gewone 'rechtuit- rechtaan' exemplaren, maar opnieuw met vouwtechnieken, trapjes, doorlqjkjes enzo voort. 'Servetten, net even anders', Mery Cozynsen, uitgeverij Cantecleer, 47 pagina's, ISBN 902133 2051, Nugi 440, prys: 7,99. Letty Lammens schreef na het succes van haar eerste CD -3D boekje een vervolg: 'Meer CD's met 3D'. Kaarten maken met CD's wordt steeds populairder. Er zijn intus sen CD's in allerlei kleuren, CD visitekaart jes en ook mini CD's. Op het gebied van knipvellen is er de laatste tijd ook veel bij gekomen, bijvoorbeeld vellen waarop spe ciale kleine afbeeldingen staan. Deze kleine plaatjes zijn uitermate geschikt om te ver werken op CD-3D kaarten. Door daarbij ook nog te werken met bijvoorbeeld stempels, Fimo klei en donsveertjes krijg je bijzonder sprookjesachtige effecten. Kleine kaarten, cadeaukaarten, draaikaarten en 'zomaar' kaarten, voorjaar, elfjes, baby's, onder en boven de zeespiegel, bloemen en kerst zijn de onderwerpen die in dit boekje worden behandeld. Heel erg mooi! 'Meer CD's met 3D', Letty Lammens, uitgeverij Cantecleer, 48 pagina's, ISBN 902133 139 X, Nugi 440, prijs: 7,99. 4. Elfjes in 3D Elfjes zijn niet alleen lieftallige sprookjes wezentjes; ook gedichtjes van een bepaalde opzet worden wel elfjes genoemd. Gedicht jes, waarvan de eerste regel bestaat uit één woord, de tweede regel uit twee woorden, de derde uit drie, de vierde uit vier en de vijfde regel weer uit één woordje bestaat. Gedicht jes van elf woorden dus, die niet rijmen! Maak je een combinatie van de sprookjes wezentjes en de gedichtjes, dan kan je kaart al niet meer stuk. Else Plantinga en Mary Koperdraat werkten samen aan het boekje 'Elfjes in 3D', omdat ze elkaar gevonden hebben in werken met 3D en het maken van gedichtjes. Niet alleen 'elfjes' maar ook gewone kleine versjes. Een heel tere combi natie op het gebied van de kaartenmakerij. Kaarten in dit boekje zijn ook weer geschikt voor allerlei gelegenheden. Het is natuurlijk niet persé nodig om de gedichtjes uit het boekje te gebruiken. Je hebt zo'n 'elfje' snel genoeg zelf in elkaar gedraaid. Probeer het maar eens, het gaat gemakkelijker dan je denkt. Voor mensen die weg zijn van elfjes, in welke vorm dan ook, is dit boekje een must, zeker weten! 'Elfjes in 3D', Else Plantinga Mary Koperdraat, uitgeverij Cantecleer, 47 pagina's, ISBN 90 2133 1918, Nugi 440, prys: 7,99. José Huijbers was uitgekeken op platte kaar ten en bedacht iets heel nieuws op kaarten gebied: de carrouselkaart. Heel vertassend en creatief! Je hoeft niet eens op een kermis te zijn geweest om te weten hoe grappig draaimolens er uit kunnen zien. Ooit gedacht er zelf een te kunnen maken? Met het nieuw ste boekje van José Huijbers-Op de Laak, die eerder boekje over schuifkaarten samen stelde, ligt het nu binnen handbereik om zelf een draaimolentje te maken in de vorm van een kaart. Nadat je de kaart hebt gemaakt wind je hem op door een heel eenvoudige techniek en je stopt de kaart in een envelop. De ontvanger van de kaart zet hem neer en ziedaar: de kaart draait rond. Ooit zoiets leuks gezien? De samensteller geeft in haar boekje 'Carrouselkaarten' een eenvoudig basispatroon waarmee je naar eigen creativi teit eindeloos kunt variëren. Je kunt de car rousel ook als cadeauverpakking gebruiken, door er een klein cadeautje in te stoppen. Je kunt hem dan niet meer dubbelvouwen, maar hij kan dan nog wel draaien. Het maken van een draaimolenkaart lijkt inge wikkeld, maar als j e het eenmaal door hebt is het resultaat geweldig leuk en dus des te bevredigender. Veel tekeningen verduidelij ken de beschrijving, die je goed moet lezen. Er staan voorbeelden in het boekje voor allerlei gelegenheden, maar met een beetje fantasie maak je voor nog veel meer momen ten een zelfbedachte kaart. 'Carrousel kaarten', José Huijbers - Op de Laak, uitgeverij Cantecleer, 47 pagina's, ISBN 90 2133 206 X, Nugi 440, prijs: 7,99. 'Papuela'. Een woord waarvan velen nog nooit zullen hebben gehoord. Het is een veelzijdige snij -en rijgtechniek waarbij je schitterende effecten krijgt door creatief gebruik van smalle strookjes gekleurd papier. Je kunt die strookjes zelf snijden uit vellen papier van je eigen keuze. Wie vroe ger ooit heeft gevlochten met reepjes papier heeft de techniek al eens beoefend. Hij is niet moeilijk, dus als de insnijdingen een maal in de kaart zijn gemaakt, door middel van speciale Papuela mallen, is deze tech niek ook voor kinderen, die kaarten maken, heel leuk. Met de Papuela techniek worden wenskaarten voorzien van een sierlijke gevlochten rand in een Zuid -Europees tin tje. Nellie Snellen is de samensteller van dit boekje. Zij presenteerde eerder de succes volle Incire techniek, ook in een boekje van Cantecleer. 'Papuela', Nellie Snellen, uitgeverij Cantecleer, 47 pagina's, ISBN 90 2133 1888, Nugi 440, prijs: 7,99. Iets heel anders dan kaarten maken is het klusje dat we vroeger als kind wel deden op een houten garenklosje of een 'echt' klosje: punniken. Vol ijver haalde je de restjes wol len draad uitje moeders kluwenmandje over de opstaande lusjes en de spijkers van je klosje heen. En maar trekken aan je draad, nieuwsgierig of de lüeuw opgezette kleur al zichtbaar werd. Dat punniken niet iets is uit de oude doos, bewijst het boekje 'Eigentijds punniken' van Margriet Kors en Gina Lam- bers. Door niet alleen met draad, maar ook met andere soorten draad, zoals gemetalli seerd draad. Perion of lint en daarbij ook met kleurrijke kralen te werken, ontstaan de mooiste sieraden. Een resultaat om trots op te zijn. In tegensteüing tot de klosjes van vroeger, zijn er nu professionele punnik klosjes te koop met 4, 6 of 8 krammetjes (spijkertjes). Hou je van ingetogen tinten, of juist van iets vrolijks? Het kan allemaal met eigentijds punniken. 'Eigentijds punniken'. Margriet Kors Gina Lambers, uitgeverij Cante cleer, 48 pagina's, ISBN 90 2133 2017, Nugi 440, prys: 7,99. BOEKEN M I^^V ALLES VOOR SCHOOL EN KANTOOR Westdllh 4B-4S, 3241 QV Mfddslharnls T«l. (0187) 482048 482844 - Fax (0187) 4B6481 Filiaal: Hoandardljk 19.3253 AK Ouddorp Tol. (0187) 681278 - Fax (0187) 88351» Deltastraat 13 3249 AC HERKINGEN Tel. (0187)66 10 11 Fax (0187) 66 10 12 E-mail: iohanfriso@flakkee.net Het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Schoolonderwijs op Gereformeerde Grondslag te Herkingen wil d.m.v. deze oproep zo spoedig mogelijk in contact komen met een die TOT DE ZOMERVAKANTIE (daarna is deze vacature gelukkig vervuld) het onderwijs aan onze gecombineerde groep 7 en 8 (27 lln.) i.s.m. hun huidige juf wil verzorgen. - Het betreft maandag-, dinsdag- en vrijdagmiddag. - In mei wordt er maar 2 weken lesgegeven! Graag komen we In gesprek met een leerkracht die behoort tot de Gereformeerde Gezindte. Een oriënterend bezoek en gesprek behoren uiteraard tot de mogelijkheden. De solllcitatiecode van de V.G.S. (Ridderkerk) is van toepassing. Verdere inlichtingen worden verstrekt door de directeur, de heer J. Maliepaard, tel. (0187) 68 11 52 (privé) en door de voorzitter van het bestuur, de heer J. C. Hulzer, tel. (0187) 66 94 64. Sollicitaties graag vóór 1 mei a.s. naar de secretaris, de heer J. Struyk, Zweosplein 2, 3249 BJ Herkingen. Het gehele jaar te bezoeken 2 pers. p. dag 30,- 4 pers. p. dag 50,- Slaapkamer 2 pers. met koelkast en koffiezetapp. 15,- p. dag. Vraag inl. en folders: Na 19.00 uur (Holl. sprekend) Het Christelijk Gemengd Koor 'Deo Cante- mus' uit Rotterdam is vooral bekend gewor den door de Doelenconcerten. Elk jaar wor den in de maand december vier Kerstdoelen- concerten gegeven. Maar ook in het voorjaar wordt een concert gegeven in de Doelen. De voorjaarsconcerten dragen de titel 'Rotterdam zingt van Hem'. Radio Flakkee krijgt al enke le jaren de opnamen van deze prachtige con certen. Dus als u dit jaar weer geen kaarten kon bemachtigen dan kunt u maandag 22 en 29 april, tussen 18.00 en 19.00 uur in stereo luisteren naar het concert dat op zaterdag 6 april in de Doelen in Rotterdam werd gege ven. Aan dit concert werkten ook mee: het Urker Mannenkoor 'Halleluja' o.l.v. Jan Quintus Zwart, de sopraan Waldin Roes, aan de vleugel André de Jager, aan het orgel André van Vhet en een orkest o.l.v. van Maico Bons. De algehele leiding had Cor de Haan. De opnamen worden op zondag 28 april en zon dag 5 mei herhaald tussen 20.00 en 21.00 uur. Nassaustraat 24 3258 AR Den Bommel (0187)61 20 64 Het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Nationaal Onderwijs te Den Bommel vraagt met Ingang van het nieuwe schooljaar of zoveel eerder als mogelijk is, voor haar basisschool 't Kompas een 't Kompas is een kleine basis- scliool en telt op dit moment ongeveer 65 leerlingen, welke zijn verdeeld over drie combinatiegroepen. De school is gehuisvest in een goed geoutilleerd gebouw. Er zijn de laatste tijd veel nieuwe methodes ingevoerd. Het team bestaat uit 6 personen. Den Bommel is een rustig dorp, gelegen aan het Haringvliet. Wij zoeken iemand die - bewust kiest voor Prot. Chr. onder wijs; - meelevend lid is van één der Prot. Chr. kerken; - bereid is zich - ook buiten schooltij den - in te zetten voor de belangen van de school; - zich in teamverband collegiaal en creatief wil inzetten t.a.v. de onder wijskundige ontwikkelingen en activiteiten die de school ten goede komen; - kansen geeft aan alle leerlingen (zorg verbreding). Inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij de directeur, mevr. W. Poldervaart-Noorlander, tel. (0187) 61 20 64 (school) of (0187) 63 16 27 (privé). Sollicitaties kunnen binnen 14 dagen na het verschijnen van deze advertentie gericht worden aan de secretaris van het bestuur, mw. C. Lokker-Jordaan, Zandweg 6, 3258 LV Den Bommel.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 14