'Mag de hond mee naar de slager?' In Dirksland gaan nieuwe burgemeester, verkeersonveiligheid en hangplekken over de raadstafel Kamperen begint met voorpret Mannenkoor 'Ons Koor' op reis Drukwerk nodi£? EHAKN^f-IIIEyii/S Betere zor^ voor patiënten met een arbeidsrelevante aandoening Tennislessen in Ooitgensplaat Kerkmuziek te Dirksland Veel gestelde vragen aan de gratis Warenklachtenlijn: 0800-0488 In een supermarkt of restaurant wor den soms honden mee naar binnen genomen. Mag dat? In ons dorp wordt zaterdag een braderie gehouden. Mag ik hapjes uit eigen keuken aanbieden? Kennisnetwerk ondersteunt (para) medische professional Om de zorg voor mensen met een arbeidsrelevante aandoening te ver beteren is het kennisnetwerk arbeids relevante aandoeningen opgericht. Vanaf vandaag ondersteunt dit net werk, dat ontwikkeld is door ZonMw, (para)medische professionals door ontwikkeling en uitwisseling van ken nis over preventie, diagnostiek, behandeling en terugkeer op de werk plek. DIRKSLAND - Behoudens enkele opmerkinkjes heeft de gemeenteraad van Dirksland zich tijdens haar vergadering van afgelopen donderdag avond unaniem geschaard achter de opgemaakte profielschets voor een nieuw te benoemen burgemeester in deze gemeente. Tijdens een raads vergadering die hedenavond (16 april) gehouden wordt, zal de profiel schets worden gepresenteerd aan Commissaris van de Koningin van de provincie Zuid-Holland, J. Franssen. Referendum De Schakel Hangplekken Gevaarlijk punt Drukkerij Gebr. de Waal SOMMELSDIJK kan het U leveren! Telefoon (0187) 471020 PAGINA 5 DINSDAÖ 16 APRIL 2002 Veiligheid is van levensbelang. Daar om waakt de Keuringsdienst van Waren dagelijks met ruim 900 mede werkers over de betrouwbaarheid en veiligheid van alles wat we eten en gebruiken. Signalen van het publiek zijn daarbij een onmisbare hulp. Daarom heeft de Keuringsdienst van Waren een speciaal, gratis telefoon nummer opengesteld. De Waren klachtenlijn: 0800-0488. Hier kan men terecht als men denkt dat een product niet in orde is, wellicht gevaar kan opleveren voor zichzelf of ande ren of wanneer men heeft gesigna leerd dat het ergens niet zo nauw wordt genomen met de hygiëne. De Warenklachtenlijn ontvangt jaarlijks 40.000 vragen en klachten. Daarvan zijn zo'n 5.500 meldingen aanleiding tot een onderzoek. De Keuringsdienst van Waren krijgt de meest uiteenlopende klachten. Vaak gaat het om voedselveiligheid. Een vreemde smaak of luchtje aan etenswaren, slechte hygiëne, ongedierte in de keuken van een restaurant of een vreemd voorwerp in het voedsel. Maar ook klachten die betrekking hebben op de veiligheid van gebruiksartikelen kunnen bij de Warenklachtenüjn gemeld worden. Zoals een slechte constructie van een elek trisch apparaat of onveilig speelgoed. Niet altijd is de Keuringsdienst van Waren het aangewezen adres. Als een puzzelstukje ontbreekt moet je met de puzzel gewoon terug naar de winkel. Maar heeft een splin ternieuwe trapau to scherpe en dus gevaarlij ke randen of zakt deze in elkaar waardoor een kind klem kan komen te zitten, dan is 0800-0488 wél het aangewezen nummer. De Warenklachtenlijn kan ook gebeld worden wanneer roken overlast veroorzaakt in open bare ruimten van overheidsgebouwen of wanneer iemand meer wil weten over ziek tes die dieren op mensen over kurmen bren gen. Met klachten, twijfels of vragen kunt u altijd terecht bij de medewerkers van de Waren klachtenlijn. Twee voorbeelden. 'Opmerkingen of klachten hierover zijn niet aan te pakken. Het is namelijk niet wettelijk verboden om een hond (of ander huisdier) mee naar binnen te nemen in een restaurant of supermarkt. Slechts de bedrijfsleiding kan de bezoeker verzoeken dit niet te doen. De Keuringsdienst van Waren kan wel de aan wezigheid van een hond in de keuken van een restaurant aanpakken. Dan is een klacht wel op zijn plaats.' En een hond bij de slager? 'Het is verboden om bij een slagerij een hond mee naar bin nen te nemen. Ook bij een supermarkt waar in een ambachtelijke slagerij met onverpakt vlees aanwezig is, is het meenemen van een hond niet toegestaan. Alleen wanneer een slagerijafdeling volledig is afgesloten van de supermarktruimte, wordt daartegen op grond van de wetgeving geen bezwaar gemaakt. Anders is het wanneer het gaat om zogenaamde hulphonden van visueel gehan dicapten. Deze honden zijn erop getraind om hun baas of bazin door de winkel te leiden en zullen zich over het algemeen netjes gedra gen.' 'Nee. Volgens het Warenbesluit Bereiding en behandeling van levensmiddelen mag bereiden, behandelen, verpakken en bewa ren van eet- en drinkwaren uitsluitend plaatsvinden in een bedrijfsruimte. Het is dus verboden om voedsel in een privé-keu- ken te bereiden met de bedoeling het te ver kopen. Behalve deze regel zijn er nog veel meer strenge regels waar particuUere verkopers zich aan moeten houden waimeer zij beslui ten hun zelfgemaakte hapjes aan de man te brengen. De hoge boetes die zij riskeren, maken het een avontuur waaraan men beter niet kan beginnen.' De gratis Warenklachtenlijn is 24 uur per dag bereikbaar via telefoonnummer 0800- 0488. Klachten kuimen ook gemeld worden via de website: www.keuringsdienstvanwaren.nl. Half Nederland kampeert ieder jaar. De ervaringen en belevenissen tijdens zo'n vakantie worden intens beleefd en de herinneringen en de plakboeken doen de rest. Er is ook nog zoiets als voorpret. Wie verheugt zich niet op dat wat komen gaat? Elk jaar speelt de vraag waar we naar toe zullen gaan. Beviel het op de camping van vorig jaar zo goed, dat we er nu weer naar toe gaan? Willen de kinderen nu wel eens wat anders? De campinginformatie van ACSI maakt die keuze erg gemakkeüjk. Maar liefst 8000 campings in Europa wor den elk jaar gecontroleerd. De meer dan 200 voorzieningen en aandachtspunten worden nauwkeurig genoteerd. Mediasoorten Deze betrouwbare informatie is beschikbaar in boekvorm, op cd-rom en op internet. Han dig voor thuis en onderweg. De complete campinggids in boekvorm kost slechts 17,95 (Benelux-uitgave 7,95). De cam ping cd-rom bevat vele extra's, zoals een ingebouwde routeplanner, veel campingfo- to's en links naar de websites van campings. Uiteraard wordt het zoeken naar een bepaal de camping naar wens makkelijk door de verschillende selectiemogeUjkheden. De Europa-versie van de cd-rom kost slechts 13,95 (Benelux-uitgave 7,95). Gids én cd-rom samen kosten 23,95 (Benelux-uit gave €11,95). De populaire internetsite www.eurocam- pings.net zorgt eveneens voor voorpret. Op eenvoudige wijze wordt u naar uw favoriete camping geloodst. Informatie-aanvragen en Komend weekend gaan de mannen van Mannenkoor 'Ons Koor' op reis naar Düs- seldorf. Vrijdag 19 april gaan ze weg en maandag de 22^ hopen ze weer terug te komen in Menheerse. Ze nemen bij die gelegenheid hun vrouw of vriendin mee. De msinnen zijn uitgenodigd door een bevriend mannenkoor aldaar. Er is zowel in Middelhamis als in Düsseld- orf hard gestudeerd op een voor beide koren nieuwe mis. Het Kyrie, Gloria, Sanc- tus/Benedictus en Agnus Dei uit deze mis van de 19e eeuwse Duitse organist en com ponist Rheinberger zullen door de koren gezamenlijk worden uitgevoerd. De vaste begeleider van 'Ons Koor', Adries Stam, gaat mee. Willem Chr. Meyboom zal samen met zijn Duitse collega de baton ter hand nemen. Onder de bezielende leiding van deze dirigenten zullen de mannen vast en zeker door de soms moeilijke passages worden geloodst tijdens een uitvoering in de St. Maximilian Kirche. Er zal zowel in een katholieke als in een protestantse dienst worden gezongen. Verder zijn een bezoek aan een klooster een boottocht op de Rijn een paar etentjes en een borreltje tussen door de ingrediënten die het gezelschap in goede zangersconditie moeten houden. Of en hoe dat gaat lukken, zullen ze naderhand laten weten. reserveringsbrieven kunnen op eenvoudige wijze worden gemaakt en verstuurd. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met ACSI Internationale Campinggids, tel.: 0488-452055 of kijkt u op internet: www.acsi-gids.com. Het kennisnetwerk bevordert ook onderlin ge samenwerking tussen professionals. In vijftien regio's vormen de Medwerk-vesti- gingen het aanspreekpunt voor specifieke regionale expertise. Daarnaast kuimen pro fessionals een beroep doen op wetenschap pelijke kennis doordat de Nederlandse ken niscentra arbeidsrelevante aandoeningen, het Nederlands Centrum voor Beroepsziek te en het Platform Reïntegratie deelnemen. Mensen met een arbeidsrelevante aandoe ning hebben gezondheidsklachten die het functioneren op het werk nadelig beïnvloe den. Deze klachten kunnen al dan niet ver oorzaakt zijn door het werk. Snelle ontwik kelingen in behandelmethoden van derge lijke klachten en toenemende werkdruk maken het voor de professionals lastig om voortdurend op de hoogte te blijven van de stand van zaken. Minister Borst van Volks gezondheid, Welzijn en Sport en staatsse cretaris Hoogervorst van Sociale Zaken en Werkgelegenheid vroegen ZonMw in 2001 regionale centra op te zetten om de profes sionals hierin te ondersteunen. Vanaf nu zijn de vijftien regionale centra onder de naam Medwerk voor professionals te berei ken. Via de website www.medwerk.nl en de telefonische helpdesk van het keimisnet- werk, nummer 020 5665345. Samen met de (para)medische professionals wordt Med werk de komende tijd verder uitgebreid en ontwikkeld. Vanuit de Medwerk-vestigingen worden huisartsen, medisch specialisten, bedrijfs artsen, paramedici, GGZ-deskundigen en ander beroepsbeoefenaren ondersteund. Elke regio ontwikkelt bijvoorbeeld een sociale kaart, waarin specialisaties van pro fessionals en instellingen worden vastge legd. Daardoor worden patiënten gerichter en sneller doorverwezen en wordt onnodig ziekteverzuim voorkomen. Daarnaast bevordert Medwerk regionale samenwer king tussen professionals uit diverse disci plines. Hiervoor organiseren de regionale vestigingen bijeenkomsten waar professio nals 'best practices' en nieuwe inzichten kuimen bespreken. Vanaf 22 april is het bij Tennisvereniging Ooitgensplaat weer mogelijk om tennisles te krijgen van een tennisleraar. De vorige leraar, Jacco, is ziek geworden en onlangs geopereerd. Daardoor was hij voor dit sei zoen niet beschikbaar. Zijn vervanger is Rut- ger Pesch; die zal vanaf 22 april voor de leden tennislessen verzorgen. Dat gebeurt op de maandag tussen 15.00 en 20.00 uur. Dit kan groepsgewijs, waardoor de kosten wor den verdeeld, of priveles. Met name voor de jeugd is het aan te bevelen om met groepjes van vier te werken. Een les duurt 50 minuten en kost 32 per les, in groepjes van vier dus 8 per persoon. Het gaat dan om een serie van 10 lessen. Wel dient men hierbij üd te zijn van de tennisvereniging. Het is natuur lijk goed om het geleerde in de praktijk te te oefenen en daarvoor leent het Plaatse tenni spark zich uitstekend; er is voldoende speel ruimte aanwezig om een balletje te slaan. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden kan bij Tennisvereniging Ooitgensplaat: Leen Huijer, Berkenlaan 36,3257 XA Ooit gensplaat, telefoon: (0187) 632358 of e- mail: leen.huiier® 12move.nl. ■^^H" Het 'gevreesdepunt, waar - links van het schrikhek - de toegang tot het nieuwe tankstation komt. Aan een raadgevend referendum in verband met de burgemeestersbenoeming wilde de meerderheid van de raad niet. Alleen de heer Leenders van Gemeentebelangen gaf aan vóór een referendum te zijn. Dit vanwege het beleid van Gemeentebelangen, zo gaf hij aan. Leenders noemde het benoemen van een nieuwe burgemeester van zodanig belang dat hij een referendum op z'n plaats vindt. "Het kan bijdragen aan het doel van dualisme", al gaf hij ook aan het betrekkelij ke ervan in te zien, nadat raadsvoorzitter burgemeester Boonstra uiteen had gezet een referendum een 'merkwaardige constructie' te vinden, daar een nieuwe burgemeester tóch door de minister van Binnenlandse zaken benoemd wordt. "Er is best wat te zeg gen voor een gekozen burgemeester, maar dan zou hij méér bevoegdheden moeten krij gen dan alleen openbare orde en veiligheid" zo vond Boonstra, die in Dirksland er z'n langste tijd nu op heeft zitten. Ook de heren Robijn (PvdA) en Kalle lieten weten niets in een referendum te zien. Voor Kalle heeft 't geen meerwaarde en Robijn vond: "als je de burger zoveel mogelijk bij de politiek wilt betrekken, kan daar een gekozen burge meester best bij passen, maar als je dan nóg maar uit twee kandidaten kunt kiezen dan is dat pure volksverlakkerijBovendien zou 'n referendum geschikte kandidaten af kunnen schrikken om te solUciteren". Geen referen dum dus. Voor het verbouwplan van verenigingsge bouw 'de Schakel', waartoe de raad inmid dels besloten had, was aannemer Kroon ter vergadering gekomen om aan de hand van enkele tekeningen een en ander toe te lich ten, 't Behoefde geen betoog dat 'de Scha kel' niet meer voldoet aan de eisen die tegen woordig aan een multifunctioneel gebouw gesteld worden. "Er moet van alles aan gebeuren" zei Kroon. Op de tekening gaf hij aan hoe in het plan een extra berging en toiletgroepen zijn geprojecteerd, alsmede een mobiel (moge lijk verzinkbaar) podium i.p.v. het bestaan de; bovendien worden door het aanbrengen van geluidswerende vouwwanden drie zalen gecreëerd, die alle drie gelijktijdig gebruikt kunnen worden zonder dat de afzonderlijke gebruikers 'last' hebben van elkaar. Verder moet een nieuwe keuken worden geplaatst, moeten er nieuwe kozijnen wor den aangebracht, moet het dak worden geï soleerd en alle installaties worden ver nieuwd; óók moet uit oogpunt van brandpre ventie het plan nog tegen het licht van deze tijd worden gehouden. Dit alles voor een aanneemsom van ca. 450.000 euro (ƒ1.000.000), waarvan het aannemelijk is dat binnenkort de gemeente Kroon de opdracht verstrekt. Voor het agendapunt 'Vragenuur' - nieuw na de invoering van het dualisme - vroeg de heer Leenders naar realisering van een jon- gerenhangplek ter hoogte van het nieuwe bergbezinkbassin langs de Boomvliet. Wet houder Sandee antwoordde dat voor hang plekken een bedrag op de begroting is opge nomen dat ruim voldoende Ujkt te zijn om binnen de gemeente de drie beoogde hang plekken te reaüseren. Hij gaf aan een voor stander te zijn van fraaiere exemplaren dan de inmiddels bekende containeruitvoerin gen. Met de realisering van een hangplek langs de BoomvUet in Dirksland wil de gemeente echter eerst de verhuizing afwach ten van de nabij gelegen Gereformeerde Gemeente, waarvan het nieuwe kerkgebouw naar verwachting op 26 juni a.s. in gebruik zal worden genomen. Tijdens het vragenuur stak de heer Robijn niet onder stoelen en banken bezorgd te zijn om de veiligheid straks van jeugdige bezoe kers van het nieuw te bouwen benzinestation 'BP de Watertoren'. "Tankstations zijn tegenwoordig net kleine supermarktjes en die hebben duidelijk aan trekkingskracht op de jeugd. De ingang van het nieuwe station Ugt vlakbij de stoplichten, waar vandaan auto's aan het optrekken zijn, en het Ugt recht tegenover de Oudelandse- dijk, waar ook auto's vandaan optrekken. Als daar fietsende jeugd tussendoor moet die naar het tankstation wil, dan krijgen we daar een zeer gevaarlijke situatie!" zo waar schuwde Robijn. Wethouder Koningswoud verklaarde die zorg te delen. Hij gaf aan dat de gemeente hier echter weinig uit kan richten omdat de ingang van het nieuwe tankstation 50 meter van de gemeentegrens vandaan Ugt, dus nog op provmciegrond. Bovendien heeft onlangs een verkeersveüigheidsdeskundige van de provincie aangegeven te verwachten dat fiet sers geen gebruik zullen maken van de inrit, maar dat ze over heel de kruising zullen uit waaieren. Ofwel: 't zal wel meevallen... 'Dan zal het wel meevallen met die véilig- heidsdeskundigheid, dacht Robijn, en Koningswoud vond dat dit punt nog maar eens moest worden aangekaart bij gebieds gedeputeerde Houtman, die op 31 mei a.s. tóch bij het Dirkslandse college op bezoek komt. Op D.V. vrijdag 19 april, aanvang 20.00 uur, hoopt het Vocaal Ensemble 'Magnificat' 0.1.V. Rinus Verhage, met medewerking van Wim Diepenhorst aan het orgel, een concert te verzorgen in het prachtige kerkgebouw van de Hervormde gemeente te Dirksland. De toegangsprijs is 5,- voor volwassenen en 3,- voor 65-plussers en scholieren; kin deren tot en met twaalf jaar mogen gratis naar binnen. -31 Jan kan van het gesprek dat nu volgt niet alles opvan gen. Vreemd dat Henk niet op cat is geweest. Waar zou hij nou toch uithangen? Plotseling schiet het als een heftige schrik door hem heen: "Die vent. Zou die vent.Hij voelt zich wit wegtrekken, ziet het ontred derde gezicht weer van Henk voor hij de klas uitging. Mevrouw Harinck legt de hoorn op het toestel en kijkt hem verwonderd aan. "Wat is er? Word je niet goed?" "Die vent", brengt Jan er met moeite uit, "ik denk dat die smeerlap Henk nou volledig te pakken heeft." "Wat zeg je nou? Welke vent, ik begrijp je niet." "Nee, dat kan ook niet ma, want ik heb het u nooit ver teld. Trouwens aan vader ook niet." En dan verhaalt Jan heel kort wat er aan de hand is. Van de kermis en van de man, die Henk nu al maan denlang achtervolgt. "In Zwitserland zag hij hem voor het eerst. En op het orgelconcert veertien dagen terug zat die kerel notabene vlak bij hem. Ik heb er niets van gemerkt en die vent helemaal niet gezien." "Waarom heb je het ons niet eerder verteld?" wil zijn moeder weten. "Nou dat vond ik niet fideel tegenover Henk. De had nou eenmaal beloofd dat ik tegen wie dan ook m'n mond zou houden. Maar dat kan ik nu niet meer, ik móét het zeggen." Mevrouw Harinck denkt even na. "Weet zijn moeder hier ook van?" "Ik dacht van niet. Z'n vader wèl en de dominee ook." "Ik ga naar Henks moeder Jan. Meneer Van Winger den is naar een vergadering buiten de stad en is zomaar niet thuis. Ze zou hem bellen." Na een blik op de klok vervolgt ze: "Ik hoop om half tien wel terug te zijn." Jan heeft geen zin meer om iets te doen. Rusteloos ijs beert hij door de kamer. Was vader nou maar thuis, maar dat wordt wel halftwaalf. Zou een hypnotiseur nou echt zo'n macht over iemand hebben, dat die per soon alles doet wat hij hem opdraagt? Maar hoe kan die kerel nou weten waar Henk op een bepaald ogen blik is? Dat is toch onmogelijk! Hoewel, er staat in de bijbel dat de Heere aan satan vroeg waar hij vandaan kwam. En toen ze de satan: "Van de aarde te doorwan delen." Jan komt er niet uit, hij staakt zijn geijsbeer en schuift op de orgelbank. Gedachteloos laat hij z'n vin gers over de toetsen gaan. Hij lijkt wel niet goed om zo over Henk in te zitten. "We work for a world without religion." Zomaar in eens komen die woorden in z'n gedachten. De melo die, die zijn vingers aan de toetsen ontlokken, krijgt een ander karakter. De muziek, enkele maanden gele den in de supermarkt gehoord, klinkt weer in zijn oren. En onwillekeurig zet hij andere registers open, de don kere bassen dreunen en tamtammen. "Yeah, without reUgion! Without religion!" Abrupt stopt hij. Wat mankeert hem nou toch. Hij kijkt op z'n horloge. Wat!? Pas negen uur?! Ma is nog geen half uur weg! Wat zal hij eens gaan doen? Zijn ogen dwalen over de muziek die op de standaard staat. "The voice of freedom." A. Rubenstein. Aarzelend gaat z'n hand naar het muziekstuk. Hij pakt het en bladert er wat in. Dan, met een resoluut gebaar, zet hij het weer terug op de standaard. Een ogenblik later künkt zacht en vriendelijk de melodie van 'The voice of freedom' door de kamer. Jan vergeet er alle narigheid door. Het is alsof zijn vingers de toetsen lief kozen. De vriendeUjke beginmelodie komt weer terug, sterker nu, juichend. Het slotakkoord is geen daverend. alles overstemmend geluid, maar zacht als het gemur mel van een helder beekje in een zonovergoten land schap. Jan bUjft even zitten, nog nagenietend van zijn spel. En dan, zonder enige aanleiding lijkt het, komt de geschiedenis van de harpspelende David in zijn ge dachten. dat was Saul een verademing, en het werd beter met hem, en de boze geest week van hem." Door het donker van de avond rijdt een snelle sport wagen in de richting van de Belgische grens. Er zitten twee mensen in, een jongen van een jaar of zestien en de chauffeur. De jongen slaapt, de leuning van zijn stoel staat ver achterover. Om de hppen van de chauffeur speelt een voldane glimlach. Het is gelukt, het kon trouwens niet misgaan. Madame Weleda heeft geUjk gehad. Alleen die voorspelUng dat deze jongen de oorzaak zou zijn, dat een ander een ongeluk zou overkomen is niet uitgekomen. Nou ja, da's niet be langrijk, dat was haar voorspelling. Hij was tegen haar ingegaan toen ze zei, dat ze die jongen gewaarschuwd had voor hem. "Waarzeggen en waarschuwen zijn twee verschillende dingen", had hij gezegd. Daar was ze het niet mee eens geweest. "Jij hebt de gave van hypnose, gebruik hem dan. Je kunt meer dan alleen met je ogen dwingen. Zorg datje verder komt. Hypno se op afstand, ja zelfs een zeer grote afstand is immers mogelijk. Jouw kracht tegen mijn waarschuwing." De zelfvoldane glimlach om de lippen van de man achter het stuur wordt breder. Het is gelukt. Zijn kracht heeft het gewonnen. Niemand zal deze jongen uit zijn macht kunnen krijgen. Ook het gebed van zijn vader en de dominee niet. Niemand ter wereld. Even fronst hij zijn voorhoofd. Het gebed! Duidelijk heeft hij een sterke tegenkracht gevoeld. Maar hoe dan ook, hij hééft deze knaap, hij kan hem laten doen wat hij wil. O, hier Unks- af. Door de intercom klinkt het bekend tikje: pom-pom. Vlak daarop de stem van de directeur: "Jan Harinck, nu melden." Jan legt z'n pen neer en loopt het lokaal uit. Arie, die dicht bij de deur zit, haalt vragend z'n wenkbrauwen op. Jan reageert echter niet op dit bekende gebaar. Hij had deze oproep verwacht. Terwijl hij dwars door de aula naar de kamer van de directeur loopt, kijkt hij op z'n horloge. Halftien. De dirk laat er geen gras over groeien, hij is notabene amper tien minuten op school, "Doe de deur maar achter je dicht. Jan", zegt de direc teur en hij drukt op het knopje naast het telefoontoestel op z'n buro. In de gang naast de linker deurpost ver schijnt in een rood vakje het woord: bezet. "Zo, ga maar zitten. We moeten samen eens praten." Hoewel hij weet waarover en over wie de directeur praten wil, is Jan toch een beetje zenuwachtig. Wat moet hij zeggen en wat moet hij verzwijgen? Meneer Hartveld lost alle problemen in één klap voor hem op. "Ik weet alles Jan, dat zeg ik je maar direct bij het begin van ons gesprek. Je weet dan waar je je aan houden moet. Henk is weg en we begrijpen goed wie in deze verdwijning de hoofdrol heeft gespeeld. De man uit de bol. Jij hebt die man nog nooit gezien, hè?" "Nee meneer, maar als ik hem tegenkwam, zou ik hem wel direct herkennen, zo duidelijk heeft Henk die man beschreven. Meneer Van Wingerden kent hem wel, hij heeft hem in Zwitserland gezien." "Praatte Henk dikwijls over die man?" O nee, meneer", haast Jan zich te zeggen. "Hij sprak er alleen over als die ve.eh die kerel hem verscheen of nou ja, hoe moet je dat zeggen, hij zag hem niet echt. Gistermorgen met nederlands moest hij een gedicht voorlezen van Joost van de Vondel. U kent het ook wel denk ik. "Heilig, heilig, driemaal heilig." Nou toen ge beurde het weer. (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 5