Grootste raadspartij PvdA blijft buiten coalitievorming Oostflakkee Eindelijk meer spitsstrolten 21e Bloemenmarkt te Sommelsdijk FietsSdaagse Goeree-Overflakkee Bibliotheek 'Unum Necessarium' te Nieuwe Tonge Rommelmarkt in Goedereede-Havenhoofd Rode Kruis wandeltocht te Sommelsdijk Scheidende wethouder Mevrouw Van Dijke: "dat is politiek, zegt men. Stille Tocht en Kransle^ing te Middelharnis EIIAHDEII-IIIEUWS VW is nu ook Reisbureau Nederland Voorlichting over 'leren omgaan met een CVA' Bovag en Rai: Tweedehands boekenbeurs in Middelharnis Concertserie 2002 start in Wemeldinge Oranje koor- en samen- zangavond In Dorpskerk Oud-Beijerland Technische proefvaart m.s. 'Arendjan' GO-26 Samen zingen te Ouddorp Terugblik op tien jaar bibliotheek De raad van Oostflakkee heeft donderdagavond voor de komende zit tingsperiode nieuwe wethouders gekozen; niet twee-, zoals tot dusver gebruikelijk, maar drie, nu in het duale stelsel dat voortaan wordt gepraktiseerd de burgemeester geen portefeuilles meer zal behartigen. Teleurstellend "De tijd is voorbij datje aan de balie allen maar informatie vraagt" Presidium De aandacht van minister Netelenbos voor extra spitsstroken kan op grote instemming van de Bovag en Rai. Vier jaar geleden hebben beide organisa ties de inzet van spitstroken voor het bestrijden van congestieproblemen laten onderzoeken. Uit die onderzoe ken bleef dat dit middel zeer effectief is. Op dinsdag 30 april 2002, Koningin nedag, organiseert de Stichting Eve nementen Middelharnis voor de 21e keer de jaarlijkse Bloemenmarkt aan de Voorstraat en Marktveld te Som melsdijk. Op 2, 3 en 4 mei wordt voor de twee maal de riets3daagse van Goeree- Overflakkee gehouden. Met behulp van drie bepijlde, beschreven routes maakt u kennis met het mooie, geva rieerde landschap van Goeree-Over flakkee. Wat zijn de mogelijkheden? Wie de nieuwe wethouders zouden worden had al gepubUceerd gestaan, dat was al geen nieuws meer, maar het liet onverlet dat de fracties van PvdA en VVD die buiten de coalitiebesprekingen waren gehouden zich over het resultaat behoorlijk op konden win den en daar dan ook lucht aan gaven. Al sprak de heer P. v. d. Ree geenszins de beeldspraak na dat voor zijn fractie, de VVD, de druiven zuur zouden zijn, "wel nee", vond de heer v. d. Ree, "het was natuurlijk kwaUjk de uitkomst van de coaU- tiebesprekingen via Radio Rijnmond of uit de krant te moeten vernemen en niet door je raadscollega's daarover te zijn ingelicht, maar in het duale stelsel zal het wellicht aan trekkelijker zijn raadslid te zijn inplaats van wethouder, die eigenlijk alleen maar uit voerders worden van wat de raad beslist", aldus haalde de heer Van de Ree z'n gram en hij leek te be-rusten. In elk geval zal zijn fractie de voordracht die er lag respecteren en er mee instemmen om daarmee te demon streren dat de wethouders een raadsbrede verantwoordelijkheid dragen en ook voor andere meningen dan die van hun fracties open zullen behoren te staan. "Uiteraard teleurstellend", zo luchtte de heer J. v. d. Mast (PvdA) z'n hart over de bereik te coalitie-afspraak; "het is teleurstellend wanneer je als veruit de grootste partij niet geroepen wordt aan de onderhandelingen deel te nemen." De PvdA fractie zal zich niet wentelen in z'n teleurstelling, maar zich, in het belang van de gemeente Oostflakkee constructief op stellen. De klacht uit de oppositiepartijen dat er over het coahtieprogramma zo weinig bekend is gemaakt werd - namens de coalitiepartners - door mevrouw Van Rossum (CDA) beant woord met de verklaring dat dat programma de volgende vergadering zal worden over legd. De aangestelde wethouders, de heerN. C. A. Andries (CDA), de heer G. J. v. d. Valk (Christenunie) en de heer P. de Vries (VLO) legden in handen van voorzitter burgemees ter Van Pelt de eed, respectievelijk de belof te af, zij vormen in het duale stelsel geen deel meer van de raad. Het betekent dat mevrouw P. J. van Dijke- van Daalen (PvdA) nu ze niet als wethouder terug zal keren, wel opnieuw raadsHd werd. Drie jaar vervulde ze het wethouderschap als vervangster van wethouder Rob Arensman en ten besluite van haar wethoudersloopbaan gaf ze een terugblik ten beste, waarin het vele werd genoemd waarmee ze zich bezig had gehouden, "zaken die ik natuurlijk zelf graag had afgerond", liet ze weten. "Het zal ieder wel duidelijk zijn dat ik niet blij ben met de coalitieonderhandelingen. De uitslag Op zaterdag 4 mei 2002 organiseert de Stichting Evenementen Middel harnis een Stille Tocht en Kransleg- ging naar het monument aan de Hof- laan te Middelharnis. Tijdens deze plechtigheid herdenken we allen - burgers en militairen - die in het Koninkrijk der Nederlanden of waar ook ter wereld zijn omgekomen sinds het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog,in oorlogssi tuaties en bij vredesmissies. De StEM heeft hierbij de medewerking van de gemeente Middelharnis, de politie, het Rode Kruis, Sempre Crescendo, Brandweer en Ons Koor. Via deze publicatie roept zij alle ver enigingen, stichtingen, kerken, scholen en particulieren (üefst jong en oud) op in grote getale aan deze Tocht en Kranslegging deel te nemen. De Tocht start exact om 19.35 uur (U wordt verzocht uiterlijk 19.30 uur aanwezig te zijn) vanaf het plein voor het gemeentehuis. Een ieder krijgt de gelegenheid tijdens de plech tigheid een bloemetje, krans e.d. bij het monument neer te leggen. Om 20.15 uur volgt de aankondiging einde plechtigheid waarna de stoet zich weer naar het gemeen tehuis zal begeven en op het plein voor dit gemeentehuis ontbonden zal worden. Wij allen hopen op een nog grotere deelname dan voorgaande jaren. chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoUandse en Zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)471020 Fax (0187)48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 1020 e-mail: Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,25; contracttarieven op aanvraag slmtingstemxijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14,00 uur slultingstermyn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld, Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)47 10 22, privé (0187) 60 14 40 e-mail: J.ViIlerius@gebr-dewaal,com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden gewei gerd, ABONNEMENTEN: Per kwartaal 8.90, Per Jaar €33,60, Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven, REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 De VVV is nu ook Reisbureau Neder land. Die naamsverandering is inge voerd omdat in elk toeristisch infor matiekantoor ook een compleet aan bod van vakanties in Nederland is te boeken. "De tijd is definitief voorbij datje bij de VVV alleen maar (gratis) informatie haalt", aldus Erik Bos, projectleider van de vandaag gestarte campagne 'VVV Reisbureau Neder land'. "Nog teveel Nederlanders bezoeken alleen een VVV in de plaats waar ze al op vakantie zijn. Naar de VVV in hun eigen woonplaats gaan ze eigenlijk alleen maar als ze gasten op bezoek hebben met wie ze een toeristisch uitje of wandeling in de omgeving willen maken. En dat willen we veranderen, want daar, vlak om de hoek, kun je ook heel Nederland boeken. In Hengelo kun je terecht voor een weekend Maastricht en in Eindho ven kun je reserveren voor de Waddeneilan den". De campagne VVV Reisbureau Nederland heeft het motto meegekregen 'Op vakantie in Nederland? Zoeken én boeken doe je bij je eigen VVV'De campagne is een initiatief van Toerisme Recreatie Nederland, de tour operator VVV Vakanties, de ANVV en de Waddenfederatie. De campagne loopt tot eind juni. Gedurende de nieuwe campagne gaat de VVV voor het eerst in haar geschiedenis op de televisie. Vanaf 15 april worden tv-com- mercials uitgezonden op Nederland 1. Dit gebeurt zowel 's ochtends als 's avonds voor het NOS-joumaal van acht uur. Met Neder landse sfeerbeelden wordt de gastvrijheid van de VVV als 'Reisbureau Nederland' benadrukt. Daarnaast is er speciaal voor deze actie een brochure ontwikkeld met 101 aanbiedingen, die in een oplage van 1 mil joen exemplaren huis-aan-huis en bij alle VVV's verspreid wordt. Hierin staan arran gementen die variëren van een hotelvakantie op de Wadden tot een verblijf in een bunga lowpark in Drenthe, Meer informatie is ook te vinden op www.vvv.nl. De Nederlandse CVA-vereniging 'Samen Verder' afdeling ZH-Eilanden organiseert op zaterdag 27 april van 14.00 uur tot 16.00 uur in Verpleeghuis 'De Egmontshofaan de Frans Halsstraat 1 te Oud-Beijerland een voorhchtingsbijeenkomst voor leden, part ners en belangstellenden, die te maken heb ben met een 'beroerte' Het thema van deze middag is de film 'Leren omgaan met een CVA'Gast is de heer F. Dingier, bestuurslid afdelingszaken die de film zal inleiden en na afloop de vragen zal beantwoorden. JaarUjks krijgen zo'n 26.000 Nederlanders een beroerte (ook wel een Cerebro Vasculair Accident genoemd). Al die mensen hebben van de één op de andere dag een handicap, zichtbaar maar ook onzichtbaar, waar zij en hun omgeving mee moeten leren omgaan. De Nederlandse CVA-vereniging 'Samen Verder' afdeling ZH-Eilanden wil op deze middag allen die met een CVA te maken hebben gelegenheid geven om over zo'n belangrijk onderwerp alles te horen wat belangrijk kan zijn. Met de bijeenkomsten tracht de vereniging lotgenoten de gelegen heid te geven elkaar te ontmoeten en elkaar te steunen. U kunt zich voor deze gratis bij eenkomst aanmelden bij de volgende con tactpersonen; de heer A.H. Hutink, (0187- 484381) of mevrouw D.J. den Hoed-den Boer (0187-483899). van de verkiezingen gaf niet aan dat de PvdA buiten het College zou vallen". Mevrouw Van Dijke hoopt nu maar, teleur gesteld als ze is, dat de raad vanaf nu voor het algemeen bealng zal kiezen en niet voor het eigen belang. Ze beval daartoe het gedicht 'Mensüef ik hou van jou' van Phil Bosmans ter lezing en behartiging aan. Een van de volgende punten was het aanstel len van het presidium, het instituut dat voor taan zoals dat tot dusver door het College van B en W is gedaan, voorstellen gaat voor bereiden en de raad voorstellen gaat doen. Het Presidium wordt gevormd door de voor zitters van de drie raadscommissies en de burgemeester als raadsvoorzitter. De raads commissies zijn die van Alg. Bestuurlijke Zaken (ABZ), van Alg. Economische Zaken (EBZ) en van Maatschappelijke Aangele genheden (MA). Er zal ook een griffier aan het Presidium worden toegevoegd. Nu de wethouders geen lid meer zullen zijn van de raad en derhalve aan hun fracties ont trokken zijn worden die fracties door nieuwe benoemingen weer op sterkte gebracht. Daarom worden de geloofsbrieven onder zocht van hen die de volgende vergadering als raadshd zullen worden toegelaten. Dat zullen zijn, de heer K. Knoester (Chris tenunie), de heer C. Neels (CDA) en de heer M. Troost (VLO). De raad van Oostflakkee bestaat uit 15 leden, 4 PvdA, 3 VLO, 2 ChristenUnie, 2 CDA, 2 SGP en 2 VVD. De coalitie werd bereikt zonder PvdA en VVD. Inmiddels is de overheid nu ook zo ver dat ze dit inziet. Bovag en Rai zijn wel verbaasd dat de bewindsvrouw zoveel tijd heeft laten verstrijken voordat ze de spitsstroken op wat grotere schaal gaat inzetten. Waarschijnlijk zijn er nog meer plaatsen in Nederland waar spitsstroken het fileleed in de ochtend- en avondspits kunnen helpen verlichten. Om die reden pleiten Bovag en Rai ervoor dat de nieuwe regering, die na 15 mei wordt gefor meerd, zich sterk maakt voor het inzetten van ieder middel dat effectief is gebleken om de congestie in ons land te verminderen. Op zaterdag 20 april a.s. hoopt de Eben-Haëzerschool te Goedereede- Havenhoofd een rommelmarkt te houden in en rondom de school. De opbrengst van deze rommelmarkt zal waarschijnlijk bestemd worden voor de verdere 'inrichting en aankleding' van de school (voor die onderdelen, waarvoor de overheid geen vergoe ding geeft). Het belooft een gezellige dag te worden, 's Morgens vroeg worden er oliebollen gebakken, zodat u tegen koffietijd een vers bolletje kunt komen kopen. U kunt dat 'bakkie' ook op de rommelmarkt nuttigen. Houdt u van gebakken of gerookte vis, kom dan zeker even langs! Verder treft u allerlei kraampjes aan met o.a. oude spul letjes, een winkel van sinkel, tweedehands boeken en nog veel en veel meer. Voor de kinderen is er die dag ook heel wat te bele ven: raden, grabbelen, sjoelen, enz. Rede nen genoeg om deze rommelmarkt te bezoeken! Op 20 april van 10.00 tot 16.00 uur bent u welkom. Mensen, die met de auto komen, worden verzocht deze langs de haven van Goedereede-Havenhoofd te parkeren, zodat er geen verkeerschaos ont staat in de Blauwe Distelstraat. Vanaf de haven is het ongeveer drie minuten lopen naar de rommelmarkt van de school. Zaterdag 20 april a.s. kunnen de ech te boekenliefliebbers hun hart weer ophalen op de tweedehands boeken beurs die gehouden zal worden in ver enigingsgebouw 'De Hoeksteen' aan de Ring in Middelharnis. Deze beurs wordt gehouden van 10.00 tot 16.00 uur en de toegang is voor iedereen gra tis. Er zal een ruim sortering zijn in boeken op het gebied van theologie, geschiedenis, kinder- en jeugdboeken, (chr.) romans, hob by, enz. Gratis taxatie van oude boeken door ing. W. van Gent. Allen hartelijk welkom! Om 6.00 uur komen de eerste bloemisten de bloemen en planten uitstallen zodat om 09.00 uur de verkoop kan starten. Vooraf zal om 8.00 uur een reveille geblazen worden door leden van Sempre Crescendo vanaf de toren van de kerk te Sommelsdijk. Deze 'gezelligste en tevens kleurrijkste markt van het jaar' showt u buiten een keur van bloe men en planten ook diverse andere zaken zoals o.a. tuinbeelden. Verder is er een aan tal kramen waaronder een presentatie van het Meekrapproject (de verkoop van kaarten zal hier een aanvang nemen!) en ook de ver eniging voor Natuur- en Landschapsbe scherming G-O is vertegenwoordigd met informatie en tal van artikelen. Overige deel nemers zijn vv de Jonge Spartaan en de fam. Bom. Voor de 2e keer zal ook het Streekmuseum Goeree en Overflakkee (gelegen aan de Kerkstraat) deze dag van 10.00 tot 16.00 uur geopend zijn. Houdt u van muziek? Kom dan tussen 11.00 tot 12.00 uur of 14.00 tot 15.00 uur naar deze markt, want dan zullen de 'Neutekrakers' de markt opvrolijken met hun muzikale repertoire. Om 16.00 uur is dan weer het einde van de markt en zal gestart worden met het opruimen van de overgebleven spullen en het schoonmaken van het marktterrein De StEM hoopt weer op een gezellig Oranjezonnetje en op de gebrui kelijke grote publieke belangstelling. De Orgelcommissie van de Ned. Herv. Gemeente Kapelle heeft voor de komende maanden weer een nieuwe serie concerten gepland. Het eerste concert zal gegeven wor den op het Van Dam-orgel in de Ned. Herv. Kerk te Wemeldinge door de vaste organist van de Ned. Herv. Kerk te Kapelle, Henk G. van Putten, en wel op zaterdag 20 april a.s. Op het gevarieerde programma staan werken van o.a. Bach, Buxtehude, Guilmant en Langlais. De aanvang van het concert is 20.00 uur en de toegang bedraagt 4,50, voor CJP, Pas 65-1- en t/m 15 jaar 4,-. Na afloop is er gelegenheid om koffie te drin ken. Van harte welkom! De plaatselijke zendingscommissie van de Nederlands Hervormde Dorpskerk in Oud- Beijerland organiseert op D.V. dinsdag 30 april a.s. een oranje koor- en samenzang- avond met als thema 'Wijdt Hem uw kunst' De aanvang is 19.30 uur en de medewerkers zijn het Mannenkoor 'Rehoboth' onder lei ding van Jos Lock met medewerking van Lennert Knöps (orgel). Hij zal ook de samenzang (met bovenstem) begeleiden; Maria Baas bespeelt de harp en ds. L. Groe- nenberg zal de meditatie verzorgen. De toe gang is vrij, wel is er een collecte voor het zendingswerk. Een ieder is van harte wel kom! Op de eerste dag fietst u over de kop van Goeree. Hierbij zult u in contact komen met de unieke bloemzaadteelt, dat in deze tijd van het jaar een kleurig schouwspel ople vert. Daarnaast krijgt u prachtig zicht over de stranden en de zee, komt u door mooie natuurgebieden en is er onderweg volop gelegenheid om even van de fiets te stappen voor o.a. een natje en een droogje. Een bij zonder plekje waar u zeker even langs moet gaan is atelier Het Röderhaus te Goedereede. In een prachtig, historisch pand, komt u hier schitterende kunst tegen. De tweede dag kent als fietsgebied Middel harnis en omgeving. Dit gedeelte van het landschap kenmerkt zich door de schitteren de vergezichten. Daarnaast zijn er volop activiteiten en bijzonderheden onderweg, die u een gevarieerd beeld laten zien van de ontwikkelingen. Zo komt u langs een fruit- teeltbedrijf en een kaasboerderij, waarmee het agrarische karakter wordt aangetoond. Tevens heeft dit gebied als inspiratiebron gediend voor één van Nederlands bekendste schilders: Rien Poortvliet, Zijn werken vindt u dan ook terug in het in Middelharnis gevestigde Rien Poortvlietmuseum, Als afsluiting van deze route wordt u op bijzon dere wijze in contact gebracht met de 2CV, Tijdens de fiets3daagse is het mogelijk om per fiets in het 2CV-complex aan de molen weg 28 een kijkje te nemen, In het grootste 2CV-pand van Nederland zijn eendjes te zien uit verschillende periodes, U kunt plaats nemen in zo'n echt oud eendje en ervaar zelf hoe autorijden er zo'n 40 jaar geleden aan toe ging. Meer van de historie is er te zien in het mini Deux Chevaux museum. Op de derde dag bevindt u zich meer aan het zuidelijke gedeelte van het voormalige eiland. Vanuit startpunt Oude Tonge wordt u op de route allereerst in contact gebracht met kunst, en wel bij atelier Galathea, Via een kaarsenmakerij (De Lont), geitenboerderij en een vogelpark (Faunapark Flakkee) fietst u langs het grootste zoutwatermeer van Europa, het Grevelingenmeer, Drie dagen heerlijk fietsen over Goeree- Overflakkee, mogelijk van 2 tot en met 4 mei. Geeft u zich op bij één van de VVV kantoren op Goeree- Overflakkee: - VVV/ANWB Overflakkee, Vingeriing 3, 3241 EB Middelharnis, tel: 0187- 681789, internet: www,flakkee,net/vvv, e-mail; vvv@flakkee,nef. - of VVV Ouddorp aan Zee, Bosweg 2, 3253 XA Ouddorp, tel,: 0187-484870, internet: www,ouddorpaanzee,info. p.-mai1: info@vvv-ouddorp,org. - Drie dagen fietsen, de routes zijn ongeveer 40 km, - Beschreven en uitgezette routes. - Een mooie herinnering aan de Fiets3daagse. - Fietsverhuur mogelijkheden. - Fiets nabrengservice. - Grote parkeerterreinen naast de startlocaties. - Vele bezienswaardigheden onderweg. Startlocaties en tijd - Donderdag 2 mei: Goeree-Route Locatie Ouddorp. Start vanaf M.F.G, Dorpstienden Start tussen 9,00 uur en 11,00 uur Eindcontrole tussen 11,00 uur en 17,00 uur - Vrijdag 3 mei: Flakkee-Route Locatie Middelharnis, Start vanaf de Staver Start tussen 9,00 uur en 11,00 uur Eindcontrole tussen 11,00 uur en 17,00 uur - Zaterdag 4 mei: Oostflakkee-Route Locatie Oude-Tonge, Start vanaf Hotel/restaurant "Lely" Start tussen 9,00 uur en 11,00 uur Eindcontrole tussen 11,00 uur en 17,00 uur Deelnamekosten - Voorinschrijving (geldig tot 25 april 2002): Volwassenen 7,- euro Kinderen t/m 12 jaar 4,- euro Gezinnen (2 volw. en 2 kind.) 19,50 euro - Inschrijving bij de start: Volwassenen 9,50 euro Kinderen t/m 12 jaar 6,50 euro Voor verblijfsaccommodaties kunt u contact opnemen met één van beide VV V-kan toren. Ook kunt u ervoor kiezen om per dag deel te nemen. De deelnamekosten bedragen dan 4,50 euro voor volwassenen en 2,25 euro voor kinderen. Bij Maaskant Shipyards te Stellendam zal op dinsdag 16 april a,s, de technische proef vaart plaatsvinden van het m,s, 'Arendjan' GO-26, gebouvv'd onder bouwnummer 572, Het vaartuig van de bekende Concorde-serie draagt het registratie nummer 'GO-26' en is gebouwd in opdracht van v,o,f. Jan Lokker en Zn, te Goedereede, Het vaartuig is inge schreven in het centraal visserijregister, vol doet aan de eisen van de Nederlandse Scheepvaart Inspectie en heeft het certificaat van deugdelijkheid voor Vaargebied 2, Op zaterdagavond 20 april a,s, zal in de Doopsgezinde Kerk, Dorpstienden 3 te Ouddorp, een uur lang samen gezongen worden. Dit zal zijn van 19.30 tot 20.30 uur. Een ieder is hartelijk welkom. Er zal een collecte t.b.v, Oekraïne gehouden worden. Op zaterdag 20 april a.s. wordt door het Rode Kruis afdeling Middelharnis een wandeltocht georganiseerd vanaf recreatiecentrum 'De Staver', Olym- piaweg 32 te Sommelsdijk. De afstanden waaruit gekozen kan worden, bedragen 5, 10, 25 en 40 km. Voor de 25 en 40 km afstandtochten kan tussen 8.00 en 9.00 uur gestart worden; voor die van 5 en 10 km tussen 9.00 en 13.00 uur. Voor meer informatie en/of inschrijven kunt u contact opnemen met mevrouw R. Jordaan, Pr. Ire- nestraat 15, 3241 VE in Middelharnis, tel: (0187) 487965. Het inschrijfgeld bedraagt voor niet-leden (incl. herinnering: medaille met lint) 4,-; voor leden van de Erkende Wandelsportbonden (incl. herinnering) 3,50. De medische verzorging is vanzelf sprekend in handen van het Rode Kruis afdeling Middelharnis. Nadat bibliotheek 'Unum Necessarium' in Nieuwe Tonge in de loop der jaren diverse locaties heeft gehad - het laatst in 'Elim' - bivakkeert ze nu alweer tien jaar in de oude kleuterschool aan het Korteweegje 5a. In deze tien jaren is er het een en ander veranderd; zo is het boeken bestand ongeveer verdubbeld. Voor wat betreft de romans, jeugd- en kinderboeken; hiervan zijn steeds de nieuwste uitgaven beschikbaar. Ook op het gebied van theologie proberen de medewerkers van de bibliotheek bij te blij ven. Wanneer een bepaald theologisch werk niet in de bibliotheek voorhanden is, dan wordt dit direct aangeschaft. Geschiedenis boeken en naslagwerken hiervan zijn eveneens ruime vertegen woordigd. Predikaties en catechismusverklaiingen, poëzie- en gedichtenbundels, u vindt het allemaal in de Nieuwe Tongse bibli otheek. Op de afdeling 'Diversen' kunt u terecht voor themaboe- ken, zoals de serie 'Praktisch en Pastoraal', evenals vele andere werken. Sinds 1994 beschikt de bibliotheek over een computer en sinds enkele jaren ook over een laserscan, zodat in- en uitlenen over het algemeen snel gebeurt. Het aantal lezers heeft dan ook een grote vlucht genomen. Deze komen niet alleen uit Nieuwe Tonge, ook uit de ons omliggende dorpen weet men de weg naar het Korteweegje 5 a te vinden. Het is dan op donderdagmiddag- en avond een gezellige drukte. Nieuwsgierig geworden? Kom gerust eens binnenlopen. De openingstijden zijn op donderdagmiddag van 14,30 uur tot 16,00 uur, en op donderdagavond van 19.30 uur tot 21.00 uur. Van harte welkom

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 2