Geen luxe visserijfeest verlovi Brandweer Melissant 2e bij Provinciale wedstrijd Ouddorpse Bram Bom 'diep onder de indruk' na aanslag op z'n leven Dagtocht naar Beervelde Biologische versweken bij de Ekosliop Brandweerwedstrijden op Schouwen Duiveland ■^Minnaard 3-252 /4 ,fi> chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoUandse en zeeuwse eilanden Nationale Dag Zeevisserij Inzamelingsactie voor Ozun Kop van Goeree port jonge vissersluï op Kerkdienst Ger.Gem. Afsluiting Spuistraat Bingo in Dirksland Bericlit uit Jenin... Expositie en aquarelcursus Marian Kortekaas Kerkdienst Ger. Gem. Signeersessie Flakkeese schrijvers OJW en Koninginnedag 2002 Welkomstdienst in Doopsgezinde Gemeente te Ouddorp Bij denken jullie natuurlijk aan leuke kaartjes. actief in beeld en geluid Zaterdag 20 april vrorden in Zierikzee de provinciale brandweerwedstrijden TAS HD en 112 gehouden. De organi satie is in handen van de bedrijfs brandweer van Koninklijke Zeelan- dia, leverancier van bakkerijgrond stoffen. Middelharnis B.V. In Eilanden Nieuws van 26 maari jl. stond een politiebe richt, waarin kort melding werd gemaakt van een schiet partij op donderdagavond 21 maart aan de Oude Nieuw- landseweg in Ouddorp. Een 57-jarige man zou daarbij zijn geraakt, maar niet levensbedreigend zijn gewond aldus het bericht, dat besloot met te melden dat het slachtoffer naar het Dijkzigtziekenhuis in Rotterdam was gebracht en dat de recherche van het district De Eilanden een onderzoek heeft ingesteld. Ingezonden: Bijeenkomst Christelijke Vrouwenbond Goeree Dinsdag 16 april 2002 74e jaargang nr. 7096 'lil!l]mSmlHli^!s}i:iéi:U:ii::<^:n!: STELLENDAM - De huidige omstan digheden zijn er niet naar om dit jaar een weelderig getinte Nationale Dag van de Nederlandse Zeevisserij op touw te zetten. Voorzitter Kees Sinke van de Raad van Commissarissen van United Fish Auctions zei dat desge vraagd op de jaarvergadering van Visserijvereniging Kop van Goeree/ZWN in Stellendam. "Doelmatig, maar niet met luxe omgeven", gaf Sinke vooruitlopend op de geplande Nationale Dag van de Nederlandse Zeevis serij op zaterdag 29 juni in Stellendam aan. Volgens Sinke kan de visserijsector niet ver oorloven om de branche te presenteren alsof er geen vuiltje aan de lucht is. Gelet op de tegenvallers (vangstopbrengsten en exploi- tatiecijfers) en bedreigingen is het naar zijn mening zaak om goed op de centen te pas sen. Tijdelijk UFA-directeur Ludovic den Hol lander riep de schippers van de Goereese visserijvereniging in de vergadering op om de vangstresultaten in de Voordelta te regis treren. "Zorg er voor datje later eventueel de economische betekenis van dit gebied met cijfermateriaal kan aantonen", aldus Den Hollander. Afscheid werd onder dankzegging van de voorzitter tijdens de jaarvergadering in res- taurage De Zeemeeuw genomen van de bestuursleden Hans Groenendijk (GO 9) en Danny Bout (KG 7). Conform de jongste statuten gaat het bestuur in afgeslankte vorm verder met in totaal zeven personen. De Volksuniversiteit Hellevoetsluis organi seert zaterdag 11 mei een dagtocht naar het Park van Beervelde in België. Het park, dichtbij Gent, staat bekend om zijn tuin bouw en strekt zich uit over meer dan 20 hectare. Het Park van Beervelde werd in 1873 ontworpen in de Engelse landschaps stijl met de bedoeling om als 'uitstalraam' te dienen voor de jonge Gentse tuinbouw. Nu dankt het park z'n bekendheid aan de tuindagen die twee keer per jaar worden georganiseerd. Op deze dagen laten meer dan 150 tuinbouwers, decorateurs en ande re ambachtslieden ons meegenieten van waarschijnlijk het mooiste assortiment planten en tuinomamenten dat in België te vinden is. Geïnteresseerden van Goeree- Overflakkee kunnen om 07:15 uur de bus instappen bij het vervoersbedrijf Mijnders in Melissant. Rond 19:30 uur bent u weer terug. De kosten zijn inclusief entree, fooi voor de chauffeur en twee drankjes in de bus. Voor meer informatie en opgave kunt u bellen met Jan Lageweg: 0181-312387 (na 21:30 uur). Op zondag 21 april a.s. zal in de Doopsge zinde Gemeente, Dorpstienden 3 te Oud dorp, een welkomstdienst worden gehouden. Medewerking zal worden verleend door een Koperensemble, een Jongerenkoor zal zin gen en Jan Teeuw zal het orgel bespelen. De voorganger is ds. J. Smink. De dienst is - evenals alle andere morgen- en avonddien sten - te beluisteren via Radio Goeree Lokaal, in de ether op 105.9 FM en op de kabel op 107.9 FM. Gebr. de Waal Drukkerij Sommelsdijk (0187)47 10 20 algemeen® gebr-dewaal.com De werkgroep Ozun van de Nederlandse Hervormde Kerk te Oude-Tonge zamelen zaterdag 20 april goederen en kleding in ten behoeve van de zustergemeente van Ozun in Roemenië. De inzameling zal deze keer plaats hebben in het koor van het kerkgebouw aan de Kerkring in Oude- Tonge van 10:00 tot 12:00 uur. Contact persoon voor de inzameling is de heer G. Groenendijk (0187-641934). Deze week is het de week van het biologisch vlees bij Ekoshop Sommelsdijk. Het biolo- gisch-dynamisch rund- en varkensvlees is op Goeree-Overflakkee alleen te koop bij Eko shop. Ook verkoopt de Ekoshop biologisch kippenvlees. Al het vlees komt van het voorverpakcen- trum Dynamic Meat in Wageningen. Hier wordt het vlees voor de natuurvoedingswin kels en de horeca verpakt. Al het vlees van Ekoshop Sommelsdijk wordt vers bereid en is geschikt om in te vriezen. De aanbiedin gen van deze week (zie advertentie) zijn gel dig vanaf woensdag 17 april. Op de website van Dynamic Meat (www.dynamicmeat.nl) kunt u zien waar uw vlees deze week vandaan komt. De prijzen van Dynamic Meat zijn gebaseerd op een eerlijke prijs voor de boer, een normale mar ge voor de natuurvoedingswinkeUer en een prijs waardoor Dynamic Meat de kosten kan betalen. Het bedrijf levert zes verschillende vleespakketten tegen scherpe prijzen. Voor meer informatie over biologisch vlees kunt u altijd terecht in de Ekoshop. Ekoshop Som melsdijk is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 09:00 tot 17:00 uur en op don derdag- en vrijdagavond van 18:30 tot 20:00 uur. COMBI OUDDORP- Wuhtraot 35 M. [0117] 6SI611 fax 613734INESSE- Prinhhop Hogawn 171 Itl, (0111) 461400 In totaal zijn 21 korpsen voor het jaarlijkse brandweerevenement aangemeld. De ploe gen die in twee categorieën zijn onderver deeld zijn afkomstig uit heel Zeeland. Voor de TAS HD-wedstrijdbaan (tankautospuit hogedruk) zijn zes teams uit de gemeente Schouwen Duiveland ingeschreven. Het gaat om spuitgasten uit Kerkwerve, Brou wershaven, Oosterland, Dreischor, Haam stede/Renesse en Bruinisse. De negen deelnemende ploegen op de 112- baan komen allen van buiten het eiland. De opdracht voor de laatstgenoemde teams kan uiteenlopen van brandbestrijding tot hulp verlening of een combinatie daarvan. Na afloop van de wedstrijddag worden de uit slagen bekend gemaakt tijdens een koffie tafel in het bedrijfsrestaurant van Koninklij ke Zeelandia aan de Straalweg. MAKELAARDIJ Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 Tijdens de Provinciale brandweerwedstrijd Klasse 2LD, die afgelopen zaterdag in 's Gravendeel werd gehouden, is de brandweer van Melissant met een totaalscore van 1158 op de 2e plaats geëindigd. Als eerste eindigde Nieuw-Beijeriand met een totaal van 1202 punten, onderaan eindigde Monster met 958 punten. Een mooi resultaat dus voor Melissant, temeer omdat onder de bevelvoerders tijdens deze wedstrijd die van Melissant het hoogste aantal ogen gooide. De blusploeg van Melissant mag nu door voor de volgende ronde. De besturen van de visserijverenigin gen in Goedereede verzoeken hun leden om de komende drie jaar jaar- lijl(S 230 euro per schip over te maken ten gunste van de visserijschool in Stellendam. Het Goereese visserijbe drijfsleven wil het geld in een stichting onderbrengen en daarmee de instroom van leerlingen stimuleren. Waarnemend voorzitter H. Tanis deed deze oproep afgelopen zaterdag n zijn jaarrede voor de leden van Visserijvereniging Kop van Goeree/ZWN. De bedoeling van de bij drage is om voor vele leerling van het Scheepvaart en Transportcollege in Stellen dam de helft van de studiekosten te vergoe den. "Daarmee denken we de instroom van leerHngen zo laagdrempelig mogehjk te houden", verklaarde L. den Hollander namens de stichting in oprichting. Bij de uit voering van de plannen wordt Den Hollan der vergezeld door burgemeester C. Sinke van de gemeente Goedereede, W. Lokker (namens Delta) en C. Noorthoek (namens Ons Belang). De leden van Vissersvereniging Delta schaarden zich inmiddels unaniem achter het bestuursvoorstel om de bijdrage aan de jaar lijkse contributie te verbinden. Het bestuur van Kop van Goeree/ZWN gaat zover niet en laat de leden vrij in de hoogte van de bij drage, overigens met de verwachting dat alle leden zich realiseren dat het bemanningste- kort elk bedrijf kan treffen. Een tekort aan opvarenden zorgt intern altijd voor proble men, of het nu een kustvisser, een Eurokot ter of een boomkorkotter betreft. De nieuwe stichting zal de ideeën ook aan het bedrijfs leven op de wal presenteren. Een discussie ontstond naar aanleiding van een opmerking van Koos de Visser (G058). Volgens De Visser kan de driejarige oplei ding 'makkelijk zat' naar twee jaar worden gereduceerd. Locatiemanager H. Redert van het Scheepvaart&TransportcoUege pareerde daarop dat het wettelijk niet mogelijk is om de visserijopleidingen te bekorten. Conform de wet Educatie en Beroepsonderwijs geldt voor leerlingen jonger dan 23 jaar tussen de 24 en 32 lesuren per week. Ook de schelpdiersector wordt bij de plan vorming betrokken. Vorige week vond in Goes een voorHchtingsbijeenkomst plaats, waarin werd geopperd om ook uit dat seg ment een bijdrage te vragen. Betere uitwis selingen met de schelpdiervissers zijn vol gens Den Hollander nodig om de school op de Stellendamse Binnenhaven stevig op de kaart te zetten. Verder wordt onderzocht of het mogehjk is om leerlingen in de omge ving van Stellendam doordeweeks onderdak te bieden. NIEUWE TONGE - Donderdag 18 april 2002,19.30 uur, ds M. Mondria. In Ouddorp weten inmiddels uiteraard velen wie het slachtoffer is. Ook doen er verschillende verhalen de ronde over het motief van de poging tot doodslag op de Ouddorpse Bram Bom. "Hij heeft het te hoog in z'n bol", "'t zal wel een afrekening zijn uit een of ander cir cuit", "'t zal wel met drugs te maken hebben", en zo wist soms de één het nog 'uitgekiender' te vertellen dan de ander. Intussen balanceer de Bram, in coma op de intensive care van het Dijkzigtziekenhuis, op 't randje van de dood. Want levensbedreigend gewond bleek hij wel degelijk. Specialisten in het ziekenhuis verwachtten zelfs dat Bram nog binnen het half uur nadat de ambulance hem daar had afgeleverd, bezwijken zou. Familie werd dan ook opgeroepen om afscheid te komen nemen. Toch werd dat half uur 'verlengd' en kon er een aan vang worden gemaakt met een operatie die 6 uren duren zou én die slaagde. 's Zaterdags daarop begon Bram zachtjesaan terug te keren uit coma, om na een verpleging van nog geen week al weer huiswaarts te kun nen. "We stonden er allemaal versteld van dat ik er zo snel weer bovenop was" zegt Bram, al is hij nog wel erg moe, dikwijls duize- hg en heeft hij veel hoofdpijn. "Ja" zegt hij, "ik leef op zekere afstand met de Ouddorpers. Toch heb ik van hen zó ontzettend veel medeleven ondervonden, dat ik er wer kelijk diep van onder de indruk ben!" Voor eerste hulp na de aanslag, rond 22.00 uur, snelden omwonenden toe. Die brachten Bram naar het privé-adres van huisarts Scheijgrond. "Hoe die me opgevangen en geholpen hebben, daar verdiene'n ze absoluut een tien voor!" Inmiddels waren poUtie en ambulance gealarmeerd. In de ambulance heeft Bram de politie nog uit kunnen leggen wie de dader was en hoe het allemaal gegaan is, daarna verloor hij het bewustzijn en raakte hij in coma. Maar hij herinnert zich alles nog helder. ''Ik liep om een uur of tien nog rond huis toen ik op de voordeur hoor de kloppen. Terwijl ik buitenom naar de deur liep, stond daar een broer van m'n ex-echtgenote. Ruim drie jaar geleden zijn we geschei den en sindsdien had ik de kerel niet meer gezien. En omdat ik wist dat hij inmiddels in het buitenland woonde, vroeg ik hem verbaasd wat hem hierheen voerde. 'Dat zal ik jou eens vertellen' was het ant woord, nadat hij eerst nog gevraagd had of ik alléén thuis was. Hij deed 'n paar stappen naar voren, trok een pistool en schoot - op 'n meter afstand - gericht op m'n hoofd. Dat was raak en ik viel neer. Ik probeerde nog wat overeind te krabbelen om ergens dekking te zoeken. Daarop schoot hij nóg drie keer, maar die kogels misten. Ik wist echter niet meer overeind te komen en bleef in een plas bloed Bram Bom wijst één van de 9 mm kogelgaten aan in zijn woning. Het plakkertje met pijl is van de recherche. liggen. Waarscliijnlijk heeft m'n ex-zwager daarom verondersteld dat ik dood was en is 'ie weer vertrokken. Over het motief van de aanslag denkt Bram zonder meer dat het een 'staartje' is van de echtscheiding. "Toen wij driejaar geleden scheid den, speelde m'n ex-zwager - de dader dus - me toe: 'laat ik niet mer ken datje 't m'n kleine zusje lastig maakt, anders kom je mij tegen. De naderhand volgende procedures voor de rechtbank die bij een echtscheiding horen, heb ik allemaal gewonnen. De rest laat zich mis schien niet raden..." De politie heeft bevestigd over bovenstaande informatie te beschikken, maar ze heeft ook laten weten dat de dader nog niet is gepakt; het voltalhge rechercheteam zit nog op de zaak. MIDDELHARNIS - In verband met gevel- werkzaamheden aan de bestaande bebou wing in de hoek van de Spuistraat zal met ingang van 15 april t/m 3 mei 2002 uit vei- li^eidsoverweging een eenrichtingsverkeer worden ingesteld voor al het gemotoriseerd verkeer, met uitzondering van fietsers en bromfietsers. Dit betekend dat verkeer alleen doorgang heeft vanaf de Voor straat/Kaai. Vanaf de Waterweg/Soldaten- plein zal het doorgaand verkeer centrum gestremd zijn. Tevens zal gedurende deze tijd de Spuistraat worden afgesloten voor alle vrachtverkeer! Op donderdag 25 april zal in de Victoriahal te Dirksland een Oranjebingo worden geor ganiseerd door Stichting S.V.I.K. Er zullen acht ronden en één super- ronde worden gespeeld. Dit keer staat de Stichting garant voor een klinkend prijzen pakket met oranje verassingen. Iedereen is van harte welkom. De Victoriahal aan de Phihpshoofdjesweg 57 opent haar deuren om 19:30 uur en de bingo start om 20:00 uur. Een vriendin van ons, weduwe van een zen dingsarts in Nepal en thans studerend in Jeruzalem, mailde ons vanavond: •'Een studiegenote van me heeft twee zoons in het leger; zij dienen allebei in Jenin, een gevaarhjk terroristen-nest. Eén zoon was een dagje thuis en zei: 'moeder, wij zijn te voet het vluchtelingenkamp binnengegaan, om burgers te sparen en alleen terroristen te arresteren. We hadden ook met een goed bombardement het hele kamp kunnen uit roeien. Maar toen wij eraan kwamen, stour- den terroristen een 10-jarig jongetje, met een explosievengordel om, op ons af; hij bUes zich op en de huizen, die vol bommen waren, gingen af. Daardoor werden vele onschuldige burgers gedood en storrten hui zen in. Ook bij ons leger vielen 14 doden. Maar waar ik zo verdrietig over ben, is dat de wereld ons beschuldigt van geweld. Wij hebben ons leven gewaagd om burgers te beschermen, maar diezelfde burgers worden gedood door hun eigen mensen." L. van der Graaf, Rotterdam Marian Kortekaas is een in het Westland geboren en getogen kunstenares, met een grote liefde en belangstelling voor de natuur. Om in een andere omgeving haar vleugels uit te slaan en nieuwe inspiratie op te doen heeft zij ruim een jaar geleden haar geboortegrond verlaten en is Marian ver huisd naar Ooltgensplaat. Haar werk, waaruit zij nu een selectie in Theetuin 'de Bongerd' exposeert, is zeer uitgebreid; zij maakt aquarellen, pastels, zijdeschilderijen maar ook accessoires als sjaals met bijbehorende oorbellen, armban den, stropdassen en kussentjes die zij even tueel ook op bestelling en naar kleurkeuze vervaardigt. Haar onderwerpen vindt zij veelal in de natuur; landschappen, dieren en bloemen maar ook portretten en zelfs muur schilderingen heeft zij op haar naam staan. Tenslotte heeft zij als teken- en schilderdo- cente velen in hun creatieve hobby op weg geholpen. Zo zal zij op dinsdagmiddagen en -avonden in september en oktober een serie van 10 aquarellessen gaan geven in de theetuin. Belangstellenden kunnen zich daarvoor reeds opgeven, waarbij natuurlijk nadere informatie over kosten, benodigdhe den en precieze tijden wordt gegeven (tel. 0187-669327). U vindt Theetuin 'de Bongerd' aan Molen dijk te Herkingen. De expositie wordt gehouden van 20 april t/m 17 mei 2002 en is geopend van 10.30 tot 22.30 uur, dage lijks behalve donderdag. Op 18 april hoopt de Christelijke Vrouwen bond Goeree weer bijeen te komen in het verenigingsgebouw 'Oostdam' te Goederee de. De heer Karels uit Krimpen a/d IJssel zal deze avond iets vertellen over het politie werk m het licht van de Bijbel. De avond begint om 20:00 uur. Leden en gasten zijn van harte welkom. STAD aan 't HARINGVLIET - Donder dag 18 april 2002, 19.30 uur, ds. M. Karens uit Werkendam. Twee Flakkeese schrijvers, Job Pad mos en Gert Koese, zullen zaterdag 20 april hun boeken signeren bij Boek handel Akershoek aan de Hoender- dijk 9 te Ouddorp. Van Job Padmos verscheen onlangs het boek 'Wéér is dun tied ébleeve?' geschreven op z'n 'Oudurps'. Gert Koese brengt het eerste deel uit van zijn boek met de titel 'De wraak van Gijsbrecht'. Naast het signeren van de boeken nemen beide auteurs ruim de tijd voor het voeren van gesprekken met hun lezers. De signeersessie vindt plaats van 13:30 uur tot 16:00 uur. Daarnaast is Boekhandel Akershoek op zoek naar mensen die foto's hebben liggen van Ouddorp omstreeks 1950-1960 in verband met een nieuw te ver schijnen boek over het dorp. Wij van het OJW, zijn weer druk bezig met de voorbereidingen! Waarvoor? Voor het spectaculaire zeskamp op 30 april 2002. Waar? Op het veld naast het politiebureau. Wat hebben we nodig? Onder andere een tobbedans, een zeepheUing, heel veel groene zeep en water. Wat gaan we doen? Rennen, vliegen, springen en weer opstaan. Wat zijn de kosten? Vijf euro per persoon. Wie heb ben we daarvoor nodig? JULLIE! Wat moet je daarom heel snel doen? Een team van 8 mensen verzamelen, daar een leuke naam voor verzinnen, iets of iemand opzoeken die als mascotte kan fiingeren én jezelf alvast een aparte en vooral opvallende outfit aan meten, dit levert namelijk een 'joker' op. En dan.bel je naar Reinout (487450) of naar Heleen (470155). 's Avonds draaien we nog een leuke film, ook dan zijn jullie natuiurlijk allemaal van harte welkom. Tot 30 april!? Met een vriendelijke feestgroet van het OJW team.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 1