Zorg en Welzijn Groep Nieuws Thuiszorg dichter bij huls Zorg en Welzijn Groep: veelzijdig en persoonlijk ZORGLIJN (0181) 62 62 26 ^B ^B^ ewflraeMtiiEuia Open dag van de Zorg groot succes! De Thuiszorgwinkel: voor elk wat wils Gezondheid Service ^H VRÏJÏ3SAG12 APRIL 2002** 09.00-17.00 uur 10.00-12.00 uur Wat kan de Zorg en Welzijn Groep voor u betekenen? BEL VOOR AL UW ZORGVRAGEN DE ZORGLIJN Algemene ledenvergadering op 26 juni wordt van 20.00 tot 22.00 uur de algemene letlenvergaderirjg gehouden in Hotel Atlas, Groene Kruisweg 11 te Spijkerjfsse, De ^at fe vanaf 19.30 uur open, Oe stukken kunt u opvragen bij Gezondheid Service, telefoon (0181) 62 62 26 tussen 09.00 en 12.00 uur. Klassieke homeopathie 3e hoort er steeds meer over: klassieke homeopathie. Maar wat houdt het eigenlijk in? Biedt het de oplossing voor de kwaal waar ik al tijden mee loop? Oeze en andere vragen komen aan de ofde tijdens de themabijeenkorost die Gezondheid Service binnenkort organiseert. Oe bijeenkomst begint met een lezing door een klassiek homeopate die fs aangesloten bij de Nederlandse Vemniging van Klassiek Homeopaten, Zij beticht diverse aspecten van de klassieke homeopathie en gaat uitgebreid in op het consult bij een klassiek homeopaat Wist u overigens dat deze consulten door steeds meer zorgverzekeraars in hun pakketten worden opgenomen? Uiteraard is er volop ruimte voor het stellen van vragen. Bovendien Itgt er infonnatieraateriaal voor klaar, zodat u de belangrijkste zaken thuis nog eens kunt nalezen, Wmr en warneer? Middethamis donderdag 23 mei 2002 19.30 - 21.30 uur De toegang is gratis voor leden van Gezondheid Service en kost S.00 voor niet-leden (u krijgt een acceptgirokaart: thuisgestuurd). Om organisatorische redenen is aanmelding noodzakelijk. 8el voor meer informatie naar Gezondheid Service, telefoon (0181) 62 62 26 tussen 9.00 en 12.00 uur. Audicien aan huis Gehoofverlies kan voorfeomen op elke leeftijd. Meestal ontstaat het geleidelijk en pijnloos en ontwikkelt het zich zo langzaam dat men het nauwelijks merkt. Veel mensen zijn zich er niet van bewust dat hun gehoor achteruit gaat. Vaak zijn het hun foroilfeleden die het het eerst opmer ken en hen erop attenderen. Er bestaan verschillende soorten gehoorverlies. Sommige mensen kunnen nog wet allerlei gelui den horen, maar niet meer zo goed als voorheen. Anderen hebben moeite met het waarnemen van spedjïeke geluiden, waardoor bijvoorbeeld het voeren van een gesprek In een lawaaiige kamer problemen oplevert. Door gehooncerties wordt het moeilijker om met iemand te communi ceren. Dit kan leiden tot gevoelens van eenzaamheid en onzekerheid. Gelukkig zijn er mogelijkheden om de gevolgen van gehoorverlies op te vangen. Gezondheid Service biedt daarbij de helpende band. Wilt u nagaan hoe ernstig uw gehoorverlies is, dan kunt u een hoortoestelspecialist (audiden) raadplegen, die u thuis komt bezoeken. Vaak zal een hoortoestet uitkomst kunnen bieden. Ab lid van Gezondheid Service krijgt u bij aanschaf van een hoortoestet een gratis schoonroaabet (inclusief batterijtester) t.w.v. 22,50 en 10% korting op alle batterijen en schoonmaakmiddelen. Bel voor meer informatie naar Gezondheid Service, telefoon (0181) 62 62 26 tussen 9.00 en lZ.00 uur. Opticien aan huis Voor de aanschaf van een bril of een reparaöe aan uw bril hoeft u niet langer de deur meer uit. Via Gezondheid Service kunt u een beroep doen op de opticien aan huis. Zijn diensten zijn vergelijkbaar met die van een 'gewone' opticien. Oe opti cien aan huis kan bijvoorbeeld een oogmeting uitvoeren of uw bril bijstelten en repareren. Daarnaast heeft de opöden een uitgebreid assortiment brillen bij zich, zodat u thuis op uw gemak een keuze kunt maken. De optiden geeft u daarbij deskundig advies, leden van Gezondheid Service krijgen 20% korting op de aanschaf van bril en glazen. Bovendien zijn oog meting, advies, afstellen en kleine reparaties gratis. Er worden geen voorrijkosten gerekend. 0e opticien aan huis heeft geen lenzen. Bel voor meer informatie naar Gezondheid Service, telefoon (0181) 62 62 26 tussen 9,00 en 12.00 uur. Gezondheidsagenda CwsttssËn en gesf^reksgroepen; Zwangerschapsgymnastiek start regelmatig diverse plaatsen Zwangerschapsyoga start regelmatig Spijkenisse en Oud-Beijerland Shantala Babymassage start regelmatig diverse plaatsen HliP 14 mei 0ud-8êijerland 16 mei Dirksland Muziek op schoot 16 mei Middetharnis Bijeenkomsten voor a.s.oudsr5 16 mei Oud-Beijerland Gespreksgroep ouders van zuigelingen 13 juni 0üd-8eijertand Gföond bewegen doorlopend 's-Gravendeel, Briette, Middetharnis en Spijkenisse Erfelijkheid en borstkanker 17 april Dirkstand 24 april HeUevoétslufs Meditatie 10 mei Ouddorp Homeopathie 23 mei Middetharnis Rfafomyalgie 2 juli Middelharnis Dementie bel de Zorglijn voor deze data Dagtochten 27 maart Madurodam 29 mei Fteriade 31 juli Openlucht Museum 25 september Dolfinarium 27 november Kerstmarkt Maastricht De Zorg en Welzijn Groep is een 'jonge' organisatie die inwoners van de Zuid-Hollandse eilanden een integraal pakket diensten en PRODUCTEN aanbiedt OP HET GEBIED VAN ZORG, WONEN, BEHANDELING EN WELZIJN. ACTUELE INFORMATIE HIEROVER KRIJGT U VIA ZORG EN WeLZIJN GROEP Nieuws, een aantal keer paginagroot in deze krant en een aantal keer via een informatieblad dat huis aan huis wordt verspreid. Zaterdag 2 maart jongstleden was de landelijke open dag van de Zorg. Zorginstellingen in heel Nederland lieten het publiek een kijkje achter de schermen nemen. Ook bij de Zorg en Welzijn Groep stonden de deuren open. Op de verschillende locaties was een eenmalig 'zorgloket' ingericht waar het publiek terecht kon met alle vragen over de zorg in het algemeen en werken in de zorg in het bijzonder. Het aantal bezoekers was boven verwachting! De open dag had een duidelijk doel: verbeteren van het imago van de zorg en van het werken in de zorg. Onder het motto 'De Zorg. Het echte werk.' werden contacten gelegd met potentiële medewerkers, leerlingen en vrijwilligers. Veel enthousiaste nieuwe collega's hebben zich al aan gemeld. We hebben echter nog steeds volop vacatures in de thuiszorg. Ook zoeken we collega's in onze verzorgings- en verpleeghuizen. Zoekt u een leuke baan dicht bij huis die gemakkelijk te combineren is met uw gezin? Bel dan voor meer informatie (0181) 67 98 61. almriml De Zorg en Welzijn Groep is dé thuiszorgorganisatie op de Zuid-Hollandse eilanden. We staan midden in de samenleving en spelen actief in op actuele maatschappelijke ontwik kelingen. Om ons zorgaanbod beter af te kunnen stemmen op de vraag van onze cliënten, hebben we besloten om de organisatie van de thuiszorg te veranderen. Voorheen werden alle organisatorische zaken vanuit één locatie geregeld. Dat verandert, nu we ons werk gebied hebben verdeeld in acht afzonderlijke gebieden. Zorg op maat Aangezien we ons werk bij de mensen thuis doen, ligt het ook voor de hand om de organisatie dicht bij onze cliënten te brengen. Eén centrale locatie is dan niet handig. In de nieuwe opzet kunnen we beter inspelen op de plaatselijke situatie. We kunnen bijvoorbeeld sneller én beter afspraken maken met het verzorgingstehuis in de omgeving of andere lokale zorg- en dienstverleners. Langer thuis wonen De verandering van de organisatie wordt geleidelijk ingevoerd. Voor onze cliënten heeft dit niet meteen gevolgen. De zorg die zij ontvangen, gaat gewoon door. Maar op termijn zal de reorgani satie wel degelijk effect hebben: mensen kunnen langer thuis blijven wonen en er kan nog beter op wensen en behoeften worden ingegaan. Want daar gaat het ons om: flexibele zorg, met meer variatiemogelijkheden. 8^ Wt. De Thuiszorgwinkel is een speciaalzaak in gezondheids- en zelfzorgartikelen. Van producten voor ouder- en kindzorg, handige hulpen in huis, loophulpmiddelen en vervoersmiddelen tot en met fitness- en andere zelfzorg artikelen. Een winkel om eens op uw gemak te bekijken. Ongetwijfeld vindt u er iets wat u aanspreekt. Er is immers voor elk wat wils: van nuttige artikelen tot en met allerlei leuke cadeautjes. Kiezen uit het brede aanbod van de Thuiszorgwinkel is niet moeilijk, want u krijgt deskundig advies van gespecialiseerde medewerkers. Vragen over artikelen, maar ook over vergoedin gen van zorgverzekeraars en voorzieningen in het kader van de Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG) beantwoorden zij graag. Leden van Gezondheid Service krijgen bij aankoop 10% korting op vertoon van het ledenpasje. Bent u niet in staat om naar de winkel te komen, dan kan uw aankoop worden thuis bezorgd. Maak eens kennis en u zult het zien: de Thuiszorgwinkel is er ook voor uw gezondheid en gemak! Openingstijden vestigingen: Spijkenisse, P.J. Bliekstraat 4a Maandag t/m vrijdag Zaterdag Oud-Beijerland, De Vriesstraat 2 Maandag t/m vrijdag 09.00-16.00 uur Hellevoetsluis, Vliedbergstraat 1 Maandag t/m vrijdag 13!oO-15.00 uur De Thuiszorgwinkels in Oud-Beijerland en Hellevoetsluis voeren een beperkt assortiment. Voor meer informatie over de Thuiszorgwinkel belt u: (0181) 67 97 00. De Zorg en Welzijn Groep is een jonge organisatie die zich inzet voor alle inwoners van de Zuid-Hollandse eilanden. Het aanbod bestaat uit een integraal pakket van diensten en producten voor wonen, welzijn, zorg en behandeling. De diensten en producten worden aangeboden in verzor gings- en verpleeghuizen en bij cliënten thuis. U kunt bij ons terecht voor onder meer verpleging, verzorging en huishoudelijke hulp. Daarnaast bieden we andere diensten en producten voor zorg en welzijn aan: Ouder- en Kindzorg Algemeen Maatschappelijk Werk Voedingsvoorlichting en Dieetadvisering Gezondheid Service Thuiszorgwinkel Uitleen verpleeg- en hulpmiddelen Dichtbij de cliënten Het diensten- en productenpakket stemmen we zorgvuldig af op de wensen en behoeften van onze cliënten. Als dienstverlener wil de Zorg en Welzijn Groep dicht bij de cliënten staan. Producten en diensten worden daarom in of nabij de woon- en leefomgeving aangeboden. Het werkgebied De Zorg en Welzijn Groep is actief op de Zuid-Hollandse eilanden en met name op de locaties 'De Plantage', 'Grootenhoek', 'De Rozenhoek', 'De Marckenburgh' en 'De Vier Ambachten'. Op Goeree-Overflakkee leveren wij het complete diensten- en productenpakket, met uitzondering van gezinsverzorging en maatschappelijk werk. Informatie en vragen? De Zorglijn is het centrale telefoonnummer van de Zorg en Welzijn Groep. Tijdens kantooruren kunt u bellen voor informatie over zorg- en dienstverlening. Voor acute hulp en crisissituaties is de Zorglijn zeven dagen per week, 24 uur per dag bereikbaar. Het telefoonnummer van de Zorglijn is (0181) 62 62 26.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 11