Voorjaar over het m eiland Man komt om in het veriteer UITNODIGING Voorjaarsverkoping Zendingsavond Gemeentedag Ned. Herv. Kerk IVIelissant EUROPAIUIN www.buijze.nl Opera- en Oratoriumkoor Dijkgraaf Goekoop blijft tot 2005 in functie ■(/Minnaard Beroep aangenomen Reünie s.b.o. 'Het Kompas' te Middelharnis chr, streekblad op gereformeerde groridslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Nederlandse Patiënten Vereniging vrouwenvereniging 'Ora et Labora' te Ouddorp ANBO en Rabobanken organiseren 'Computercursus Ouderen achter de PC' Kerkdiensten Ger. Gem. 0900-8844 0,13 pm) Verkoping Clir. Geref. Kerk Middelliarnis in Den Bommel Zuid-West-Nederland heeft nog plaats voor enkele nieuwe koorleden Nteuwi van. de ellmdm ^X^2. /I^fi Pat afdeling Goeree-Overflakkee laiVlT WARMTE Middelharnis B.V. Overtreding vogelwet Motorrijder ten val Snelheidscontrole Lavendel Deze Kuiflavendel geurt de hele zomer heerlijk. In diverse soorten. MOOI WEER. Dinsdag 9 april 2002 JZ.4e jaargang 7094 Nede: Atndse Aan de leden van onze vereniging en belangstellenden om de jaarlijkse algemene vergadering bij te wonen. Deze zal gehouden worden op D.V. dinsdag 16 april 2002 om 19.30 uur in de verenigingsruimte achter de Christelijke Gereformeerde Kerk aan de Hoflaan 41 te Middelharnis. Na het huishoudelijke gedeelte hoopt drs. A. A. Teeuw, verpleeghuisarts van Salem te Ridderkerk te spreken over: 'Genezing op het gebed'. Wij rekenen op uw belangstelling. Namens het bestuur, C. A. Kooijman, voorzitter. A. van der Wende, secretaris. MroOELHARNIS - Dijkgraaf ing, D.C. Goekoop wordt wederom voor gedragen om de komende jaren zijn functie als dijkgraaf van liet Water schap Goeree-Overflakkee uit te oefe nen. De Verenigde Vergadering van het waterschap kwam unaniem tot dit besluit tijdens de bijeenkomst op vrij dag 5 april jl. in het waterschapshuis in Middelharnis. De herbenoeming van een dijkgraaf heeft nogal wat voeten in aarde omdat deze per koninklijk besluit geschiedt. David Goe koop werd destijds bij Koninklijk Besluit per 1 september 1996 benoemd tot dijkgraaf van het Waterschap Goeree-Overflakkee voor een periode van zes jaar. Dit betekent dat er per 1 september 2002 dus een herbe noeming moet plaatsvinden. De leden van de verenigde vergadering dienen daarvoor een aanbeveling op te stellen, die aan Gedepu teerde Staten wordt gestuurd. Deze zenden de aanbeveling met hun eigen beschouwin gen aan de minister van Verkeer en Waters taat en vervolgens wordt de voordracht doorgezonden voor benoeming door de koningin. Complimenten De leden van de verenigde vergadering kwa men er zonder enige discussie uit: wat hen betreft mag de dijkgraaf zijn functie blijven voortzetten. Graag zelfs, want David Goe koop wordt gezien als een man onder wiens leiding het Waterschap een gezond en sterk bestuursorgaan is geworden. Secretaris directeur Joop van Gerdingen nam de gele genheid te baat om Goekoop ook nog even in het zonnetje te zetten. Met name roemde hij de voortreffelijke wijze van samenwer king tussen beiden: "het is een genoegen met hem te werken". Zijn comphmenteuze woorden het hij vergezeld gaan van een fraai boeket bloemen. David Goekoop zelf, die zich tijdens de behandeUng van het punt even uit de verga derzaal had teruggetrokken, was uiteraard blij met de voordracht. Hij is trots op zijn waterschap, dat - zoals hij onlangs op het Provinciehuis vernam - weliswaar klein is, maar desalniettemin tot de betere organisa ties wordt beschouwd. Het is nog niet bekend hoe lang de dijkgraaf van zijn herbenoeming kan genieten, want naar aUe waarschijnüjkheid zal over een drietal jaren het Waterschap Goeree-Over flakkee opgaan in een fusie. ■■.*Meeï- en regeti^emén •Service S öndertrowt •Centre verwamwig .*loöd- öD sMsweffe Oostdijk 49 Sommelsdijk 0187-48 26 09 wv/w.kievitwarmte.nl Met het fraaie voorjaars weer van de voorbije week voltrekt zich in snel tempo een gedaanteverwisseling op het eiland. Van kale takken ging het tijdens het afgelopen weekend tot een groene waas en inmiddels tot pril gebladerte; bloese- mende boomgaarden sie ren hier en daar het pol derland, terwijl op andere plekken in deze tijd van het jaar tulpenvelden de aan dacht trekken. MAKELAARDIJ Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187) 482606 Ds. A.M. den Boer, predikant van de Gere formeerde Gemeente te Dirksland, heeft het beroep aangenomen dat de gemeente te Grand Rapids (Covell Avenue, Ameri ka) onlangs op hem heeft uitgebracht. U wordt hartelijk uitgenodigd om een bezoek te brengen aan de voorjaars verkoping van vrouwenvereniging 'Ora et Labora' te Ouddorp. Deze zal gehouden worden op woensdag 10 april a.s. (i.p.v. donderdag 11 april, zoals eerder vermeld). De verkoping zal plaatsvinden in 'Eben-. Haëzer'Preekhillaan 3 te Ouddorp. De ope ningstijden zijn van 9.30 tot 16.30 uur. Er is weer van alles te koop, zoals creatieve spul letjes, kaarten, bloemen, koek en cake, arret- jescake, Ouddurpse affekaot, brokken, boe ken, kinderkleding. Kortom, teveel om op te noemen. Overtuig uzelf en kom langs onder het genot van een kopje koffie. De opbrengst is bestemd voor nieuwe kussens op de kerk banken van de Dorpskerk. Om dit doel op een symbolische manier duidehjk te maken, zijn mooie (spelden)kussens gemaakt. Komt dat zien! Mogen wij op uw komst rekenen? Graag tot ziens op woensdag 10 april! De ANBO, afdeling Midden en West- Flakkee, organiseert in samenwer king met de Rabobank Westflakkee een 'Computercursus Ouderen achter de PC'. De cursus is bedoeld voor senioren (v.a. 50 jaar) die weinig of helemaal geen ervaring hebben met de computer. Tijdens de cursus kunt u keimismaken en oefenen met Win dows, Microsoft Word, Microsoft Excel, Internet en E-mail. De cursus omvat negen lessen op donderdag van 14.00 tot 16.00 uur (wijzigingen voorbehouden) en zal worden gehouden in de Rabobank te Stellendam. De cursus start op donderdag 18 april a.s. Voor deelname of informatie kunt u bellen naar, tel.: 652082 of 483913. In 1982 werd na veel vijven en zessen de school voor kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden 'Het Kom pas' te Middelharnis gesticht. Nu, 20jaar en 472 leerlingen later organi seert de speciale school voor basison derwijs 'Het Kompas' een reünie voor alle 386 oud-leerlingen. Deze wordt gehouden op zaterdag 20 april a.s. van 13.00 tot 16.00 uur in het nieuwe schoolgebouw aan de Sportlaan 1 in Middel harnis. Velen zijn al benaderd en hebben enthousiast gereageerd. Van een aantal van hen was echter het adres niet te achterhalen. Lees je als oud-leerling dit bericht en wil je ook komen, laat dat dan even weten. Dat kan op de volgende manieren: telefonisch: (0187) 483625, fax: (0187) 481854, e-mail: hetkompas.middelhamis@onwijs.nl of per post: Postbus 178, 3240 AD Middelharnis. Wij rekenen op veel 'ouwetjes'. OOLTGENSPLAAT - Dinsdag 9 april (hedenavond), 19.30 uur, ds. J. Schip per uit 's-Gravenpolder. OUDE TONGE - Dinsdag 9 april (heden avond), 19.30 uur, ds. J. Karels (openb. Belijdenis). HERKINGEN - Donderdag 11 april 2002,19.30 uur, ds. De Pater. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee DIRKSLAND - Donderdagmiddag stelde personeel van de regionale Miheupolitie een onderzoek in een tuin van een woning aan de Westdijk in. Aan de rand van de tuin troffen ze een vangklare vogelkooi aan, met daarin een gekortwiekte zwarte kraai als lokvogel. Verder werd als lokaas een eendagskuiken gebruikt. De bewoner van het pand, een 54- jarige man, gaf aan last te hebben van kraai en en ze op deze manier te willen vangen. Hij verklaarde er nog geen te hebben gevan gen. OOLTGENSPLAAT - Zondagmiddag omstreeks drie uur kwam op de Bosweg een motorrijder ten val. Een 59-jarige automobi- hste uit Rotteredam reed in de richting van Ooltgensplaat en wilde op een parkeerhaven keren. Een 32-jarige motorrijder, die in dezelfde richting reed, schrok daarvan en remde hard om een aanrijding te voorkomen. Hij verloor hierbij zijn evenwicht en kwam ten val. Hij werd met voetletsel naar het Zie kenhuis te Dirksland vervoerd. MIDDELHARNIS - Een pohtieman op de motor van het district De Eilanden hield zon dagmiddag een snelheidscontrole met een Laser-Patrol op diverse wegen van Goeree- Overflakkee. Op de Tilsedijk werden vijf processen-verbaal uitgeschreven voor het overschrijden van de maximum snelheid. Hoogste snelheid bedroeg 128 km/h. Op de Magdalenadijk hielden twee automobilisten zich niet aan de maximum snelheid. Hoogste sijeUieid bedroeg 121 km/h. Eén automobi list werd geflitst op de Oudelandsedijk met een snelheid van 129 km/h. Een 33-jarige motorrijder uit Strijen werd aangehouden op de Oudelandsedijk. Hij reed daar met een snelheid van 140 km/h. Zijn rijbewijs werd ingevorderd. Op D.V. vrijdag 12 april en zaterdag 13 april wordt de jaarlijkse voorjaars verkoping van de Chr. Geref. Kerk in Middelharnis weer gehouden. Iedereen is weer van harte welkom! U komt toch ook? Vrijdagavond van half 8 tot 9 negen uur en op zaterdagmorgen van half 10 tot 1 uur aan de Hoflaan te Middelhamis. Allen tot ziens op vrijdagavond 12 april en/of zaterdagmorgen 13 april. Hierbij wordt u van harte uitgenodigd op D.V. dinsdag 16 april a.s. voor een zendingsavond in gebouw 'Bij de Bron' van de Ned. Herv. Kerk te Den Bommel. De plaatselijke zendings- en evangelisatie commissie heeft een spreker uitgenodigd van de Stichting Evangelisatie Bunde en Omstreken. De heer Van Wijk, een spreker van de bovengenoemde stichting, zal ons vertellen over hun werk aan de hand van een serie dia's. De aanvang is 19.45 uur en de zaal is vanaf 19.15 uur geopend. De koffie staat klaar! NB: Wij willen graag voor deze stichting geld inzamelen. Dit willen we doen door een grote verkoping te houden op zaterdag 27 april. Nadere berichtgeving volgt. De zendings- en evangelisatiecommissie Nadat de trauma-arts de dood had vastgesteld, kon de heli weer vertrekken. Bij een eenzijdig verkeersongeval op de Magdalenadijk (de oude provinciale weg) tussen Oude Tonge en Den Bommel, afgelopen vrijdagmiddag rond vijf uur, is een 64-jarige inwoner uit Oude Tonge om het leven gekomen. De man is met zijn perso nenauto frontaal tegen een boom geklapt. Omdat op de weg ter plekke geen remspo ren werden aangetroffen en de wielsporen vanaf de weg door de berm zeer geleide lijk naar de boom gingen, wordt vooralsnog verondersteld dat de man tijdens het rij den onwel is geworden. Het slachtoffer kwam ernstig bekneld te zitten en moet op slag zijn gedood. Voor hulpverlening werden de brandweer van Den Bommel, ambu lancedienst Silo en de traumaheli ingeschakeld. De trauma-arts, die als eerste ter plaatse was, moest vaststellen dat het slachtoffer reeds overleden was. De Technische Ongevallen Dienst stelt een onderzoek in. Op D.V. zaterdag 27 april a.s. organi seert de activiteitencommissie van de Ned. Herv. Kerk te Melissant haar jaarlijkse gemeentedag. Een van de onderdelen van die dag is de rommel markt. Daarom een dringende oproep: wie heeft er nog spulletjes die u af wilt staan aan de acti viteitencommissie, zodat deze verkocht kun nen worden. Kleine meubelen kunt u in overleg aanbieden aan Cees Blokland, tel.: 602575 of Willem Plug, tel.: 603835. U kunt deze inleveren op zaterdag 13 april a.s. in het verenigingsgebouw 'De Poort' en wel van 10.00 tot 10.30 uur. De opbrengst van deze dag is voor het onderhoud van de kerk. •PAKKER DIRKSLAND, 0187-601354, DONDERDAG EN VRUDAG KOOPAVOND INKOMENS- EN VERMOGENSPLANNING MIDDELHARNIS - Bij het Opera- en Ora- toriumkoor Zuid-West-Nederland zijn nog enkele nieuwe koorleden welkom. Tenoren genieten de voorkeur, maar ook bij de sop ranen en alten is nog plaats voor 3 dames voor iedere stemsoort. Nieuwe leden wor den in de gelegenheid gesteld ter oriëntatie een tweetal repetities bij te wonen. Deze repetities verlopen in een ontspannen sfeer maar dragen een serieus karakter. Het koor brengt uitsluitend klassieke muziek met de nadruk op grotere koorwerken uit het ope ra- en oratoriumrepertoire, zoals momen teel van Louis Vieme de Messe Solenelle, van Giacomo Puccini de Messa di Gloria, en verder werken van o.a. Brahms, Men delssohn, Fauré en Mascagni. Verder is het de bedoehng om in het najaar het Requiem van Mozart in te gaan studeren. De muzika le leiding is in handen van dirigent Bas van Houte uit Schiedam. Gerepeteerd wordt er op woensdagavond van 19.45 tot 22.00 uur in het verenigingsgebouw naast de R.K. Kerk aan de Langeweg te Middelhamis. Inhchtingen bij de voorzitter, Ina Krijger, tel. 0187-485024 of bij Gerrit Sligman, tel. 0187-487829.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 1