LITIE BP'De Watertoren' toptanlistation van Nederland! Binnen 22 uur van Middelliarnis naar Vlissingen gewandeld! 0900-8844 Bui^emeester De Vrïes-Hommes in Koffie Radio Plus Voorjaarsmarkt in 'De Samaritaan' Ombudsteam PvdA Middelliamis Tlieo Dits in Flakiceeciaiiteiten www.knopsbv.nl Langer borstvoeding geven? ■(/Minnaard W. van Vlier in Koffie Radio Plus Aangepaste kerkdienst te Dirksland karelsW 'so 9002 autoschade chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden m m Ophalen oud papier in Goedereede Xlssei* Meubelen 0,13 pm) Aanrijding Woninginbraak Automobielbedrijf Flakkee B.V. Hartelijk welkoot &t de Gevraagd: LOODGIETER CV-MONTEUR installatiebedrijf i^S Visser Visser BARENDRECHT MIDDELHARNIS TEL 0180-642111 TEL 0187-617 JOO Opel-nieuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen GARAGE KnÖpS P^L YooraumildeMmeP plezier MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. ÊÊÊÊÊiiilf: Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakl<ee NIEUWE TONGE - Zaterdagmiddag omstreeks half zes vond op de Voorstraat een aanrijding plaats tussen een bromfiets en een personenauto. De 16-jarige bromfietser uit Nieuwe Tonge botste frontaal tegen een auto, bestuurd door een-41-jarige vrouw uit Nieuwe Tonge. De bromfietser verklaarde de auto niet gezien te hebben, omdat hij op dat moment omkeek. Hij werd voor onder zoek door de GGD overgebracht naar het ziekenhuis in Dirksland. OUDDORP - Zondagmorgen vroeg is er ingebroken in een vakantiewoning aan de Oude Nieuwlandseweg. Terwijl de bewo ners sliepen heeft men kans gezien om via een badkamerraam binnen te komen. Vanaf het aanrecht werden twee portemonnees en de autosleutels gestolen. De auto - een Mer cedes -, die op het pad naast het huis stond, werd weggenomen. De Stichting Koninklijke Fanfare 'Apollo' te Goedereede haalt zaterdag 6 april a.s. (morgen) weer oud papier op in Goedereede, Havenhoofd. U wordt ver zocht het oud papier vóór 8.30 uur goed gebundeld buiten te zetten. Op zaterdag 6 april zal burgemeester mevr. De Vries-Honnmes te gast zijn in het actuali teitenprogramma Koffie Radio Plus. Dit i.v.m. de gemeenteraadsvergadering van donderdag 4 april. Deze vergadering wordt live uitgezonden vanaf 19.20 uur. De herha ling van de vergadering is op vrijdag 5 april om 19.00 uur. Koffie Radio Plus begint om 10.00 uur. Radio Superstar is te beluisteren op de 107.3 FM in de ether en 105.9 op de kabel in de gemeente Middelharnis. Woensdag 17 april organiseert verpleeghuis 'De Samaritaan' te Sommelsdijk weer haar traditionele voorjaarsmarkt. Evenals voor gaande jaren zal de recreatiezaal deze dag weer vol hobbyisten staan, allen met mooie artikelen tegen een aantrekkelijke prijs. Zoals u weet ligt de nadruk op de creativiteit van de deelnemers; er zullen daarom ook enkele demonstraties worden gegeven. Deze voorjaarsmarkt begint om 10.30 uur, de toe gang is gratis. Naar aanleiding van signalen van betrokkenen, hee.jt een aantal belan genorganisaties onderstaande zaak voorgelegd aan de Tweede Kamer fractie. Het ombudsteam van de PvdA Middelharnis heeft deze actie onder steund. Na vijfjaar heeft dit geresulteerd in het aan nemen van een motie waarin een nader onderzoek door de overheid wordt verzocht. Tevens is bij motie verzocht om geen kor ting op de AOW-uitkering te laten plaatsvin den bij de zorg voor een (tijdelijk) samen wonende derde met een zeer ernstige ziekte of gebrek. De motie van Noorman-Den Uijl en Harrewijn heeft geresulteerd in het toe zeggen van een onderzoek, teneinde deze ongelijkheid op te heffen. Het betreft het probleem dat in 1996 is ont staan doordat tweedegraads bloedverwanten in de AOW als partners beoordeeld worden. Hierdoor ontstond en stevige korting van gezamenlijk 40% van de AOW-uitkering. In het kort komt het hierop neer: men wordt gestraft met korting op de AOW, wanneer men de zorg op zich neemt van een familie lid in de tweede graad. Zorg voor je zusAjroer, je vader/moeder wordt dus finan cieel gestraft! Terwijl deze inwonende zorg juist de samenleving veel bespaard omdat een zorgbehoevende niet naar een instelling hoeft te verhuizen. Het Ombudsteam van de PvdA heeft als doel om wetten en regeUngen die door de over heid zijn aangenomen te toetsen op de gevol gen in de praktijk. Het mag niet zo zijn dat door het vaststellen van wetten groepen in onze samenleving in de knel komen. Niet altijd hebben de inspaimingen resultaat, maar soms wordt succes geboekt! Rietje Koole Ombudsteam PvdA Middelharnis geeft rijplezier de ruimte! Avensis Verso 7 personen Dorpsweg 28, 3245 VC Sommelsdijk, Tel. (0187)48 44 66 Zaterdagmorgen om 9.00 uur is een inwoner van MeUssant te gast in het programma 'Flakkeecialiteiten' op Radio Flakkee. Het is de 60-jarige Theo Dits. Hij werd geboren in Rhoon, verhuisde naar Spijkenisse en kwam tenslotte in Melissant terecht. Zijn kost ver diende hij als tuinder, verzekeringsagent en operator. Zijn echtgenote leerde hij kennen in het voormalige Joegoslavië. Op een bij zondere manier bracht hij haar naar Neder land. Zijn hobby's zijn tuinieren, schaken en gitaarspelen. Ook was hij enige tijd secreta ris van de Oranjevereniging. Óver deze onderwerpen praat hij met de presentator Jan Lodder. Dinsdagavond om 18.00 uur wordt 'FlakkeeciaUteiten' herhaald. taSoatmdsdpk. SontmelscHjkse Haven 19, 3245 MA Sommelsdiik, tel. (0187) 48 33 28 Gas -Water -Warmte Dorpsv/eg 4, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 Uit zo'n 650 deelnemers - afkomstig uit heel Nederland - als beste uit de bus komen, is geen sinecure, maar de eigenaar van het Dirkslandse tanksta tion 'BP De Watertoren', Bert Vroe- gindeweij en z'n vrouw Marjan, over- kvram het. Hun station, gevestigd aan het Kortevceegje, is door BP in het kader van de Operation Super Station 2001 als beste van Nederland gekvcali- ficeerd als het gaat om zaken als representatie, service, klantvriende lijkheid, netheid, veiligheid, e.d. Bij de 650 deelnemende tankstations hebben 'controleurs', aan de hand van een uitgebrei de lijst, ter plekke grondige inspecties uitge voerd. Daaruit werd een voorselectie gemaakt die, verdeeld over 11 regio's, 77 kandidaten opleverde voor een eindronde. "Inspecties kunnen wel'n keer of zes, zeven per jaar plaats vinden" zegt Bert, "onver wachts staan die bij je op de stoep; óf er komt een 'mistery man' bij je binnen, waar van je helemaal niet weet dat die de zaak bij je komt bekijken". In de BP-regio waaronder Dirksland vah, kwam 'BP De Watertoren' tijdens de voorronde al als tweede - dia mant! - uit de bus. Maar op het moment dat de 77 geselecteerde tankstations voor de eindronde onder de loep worden genomen, wordt weer van voren af aan begonnen, om op 15 eindkandidaten uit te komen; de testresultaten van de voorronde worden dan geheel buiten beschouwing gelaten. Zo kon het gebeuren dat bijvoorbeeld het station dat aanvankelijk op de eerste plaats stond, bijna onderaan de lijst eindigde én... 'BP De Watertoren' bovenaan! Pas tijdens de onlangs daartoe door BP geor ganiseerde feestelijke bijeenkomst in een royale uitgaansgelegenheid in Maastricht kregen Bert en Marjan te horen welke eer volle plaats ze voor de Operation Super Sta tion 2001 innamen. "Fans stonden met camera's langs de weg om al de 77 kandida ten binnen te halen als 'Stars of BP'", vertelt Bert. Terwijl er uitgebreid gegeten kon wor den tijdens de bijeenkomst werd de uitsla genlijst vanonder af aan bekendgemaakt. Pas toen de drie besten bekend gemaakt zou den worden, verscheen BP topman Mike Sharrock op het toneel, en nóg was 'BP De Watertoren' niet aan de beurt geweest... 't Was zelfs pas na middernacht dat het Dirks landse tarikstation als eerste prijswinnaar bekend gemaakt werd. Diep onder de grond, in de grotten van Zuid-Limburg, kregen ze hun oorkonde uitgereikt. Voor de bijbeho rende prijs - een reis naar Barcelona - heb ben ze een alternatief gekozen: een mooie dag uit met het voltallige personeel, "want met ons héle team hebben we dit resultaat bereikt!" zegt Bert. "Nog maar 2 jaar zijn we BP en dit was de tweede keer dat we aan 'Operation Super Station' meededen. Ook toen we twee jaar geleden voor het eerst meededen, kwamen we er niet slecht vanaf: we eindigden toen op de zevende plaats. Niet dat we ons hier nu zo extra voor ingespannen, maar blijk baar is de voor ons gewone manier van wer ken en verzorgen van ons pand heel bijzon der." Over enkele maanden openen Bert en Mar jan hun eigen gloednieuwe en hypermo dern tankstation op een strategische plek op bedrijventerrein 'de Watertoren' in Dirksland. Vanzelf zien ze daar nu al naar uit! Vanaf een paard en wagen deden drie burgemeesters het Dream-Team uitgeleide, op weg van Middelharnis naar Vlissingen. Een vrandeltocht van zo'n 115 kilometer lang doet velen wellicht denken aan de omloop van Goeree-Overflakkee. En ongetwijfeld zal de Dirkslandse Huib van Broekhoven daar ook aan hebben gedacht, toen 'ie vorige week vrijdag middag als deelnemer het startschot daarvan meemaakte. Vanaf het terrein van Imabo Esselink aan de Industrieweg in Middelharnis zette zich om klokslag 13.00 uur een stoet ^an ruim 20 wandelaars in gang, om onverdrote^n en aan één stuk door de pas erin te zetten richting Vlissingen met overdag een stralende zon en 's nachts bijna voUe. maan, genietend van uitgelezen weersomstandigheden. Dream-Team De 'harde kern' van deze groep wandelaars vormt het Dream-Team, dat bestaat uit zo'n 17 personen die min of meer op verzoek van het team deel van de club uit zijn gaan maken; zich als lid aanmelden is er eigenlijk niet bij. In de groep zitten verschillende wandelpromi nenten op het gebied van snelwandelen, onder andere een meervou dig Nederlands kampioen lange-afstand snelwandelen en een wereld- recordhoudster op de lange-afstand. De meeste 'leden' van de club, afkomstig uit alle delen van het land, dragen de titel 'Centurion'. Dit houdt in dat ze - in Engeland - op wedstrijdniveau binnen 24 uur een afstand van 161 km, af moeten kunnen leggen. Over de gehele wereld zijn er nog geen 1000 snelwandelaars die deze prestatie wisten te behalen, ondanks dat deze wedstrijd al vanaf 1911 wordt gehouden. Onder hen staat de Centurionstitel dan ook hoog aangeschreven. Als variant hierop bestaat ook de titel 'Continental Centurion'. Daarbij is de te lopen afstand gelijk, maar in plaats van in Engeland wordt de wedstrijd dan op het vaste land van Europa gehouden. Verder heeft het Dream-Team ook enkelen onder haar gelederen die reeds één of twee keer langste snelwandelwedstrijd ter wereld hebben volbracht: de Parijs-Colmar, met een totale afstand van 535 km. non stop. Gezelligheidswandeling Naast deze respectabele kilometrages maakt het Dream-Team ook wel eens een 'wandeüngetje' voor de aardigheid. Bij wijze van reü nie komen ze namelijk om het jaar ergens bij elkaar voor een gezel lig samen zijn, waarna ze vanzelf ook een 'eindje gaan lopen', dit maal van Middelharnis naar Vlissingen. In Middelharnis was de plaats van ontvangst bij Imabo Esselink. Omdat Dream-Teamer Huib van Broekhoven daar werkt, verschafte dit bedrijf de wandelaars een gastvrij onderkomen in haar multifunctionele ruimte, ze kregen er een rondleiding en hen werd een bedrijfsfilm getoond. Tegen het moment waarop de tocht Middelhamis-Vlissingen zou aanvangen blies de Middelhamisse trompettist Sjaak van Broekhoven de aftrap en waren ook de burgemeesters van Goedereede, Middelharnis en Oostflakkee van de partij om de wandelliefhebbers een klein eindje op weg te helpen. Overigens deden ze dit niet als sportieve mede- wandelaars, maar al of niet comfortabel zittend op een oude kar (1911), voortgetrokken dooreen knol. Cor Esselink - eigenaar van de knol en de enige telg uit de Esselinkdynastie die nog in het gelijkna mige bedrijf werkt - bestuurde dit span, symboliserend hoe Esselink in vroeger dagen de bouwmaterialen heeft vervoerd, dit met dezelfde kar als waarop deze middag de drie burgemeesters troonden. Die had den trouwens alle drie namens hun eigen gemeente een presentje meegenomen voor de deelnemende wandelaars. Vanaf Middelharnis ging de snelwandeltocht langs de Slikken van Flakkee, de Kop van Goeree, via de Brouwersdam naar Schouwen en via de Oosterscheldekering en Neeltje Jans naar Noord-Beveland, om langs de badplaatsen van Walcheren koers te zetten naar Vlissingen. Daar finishten ze zaterdagmorgen - na 's nachts te hebben doorgezet - om half elf op het Baskenburgpiein, bij Zeeland Sport. Drie deel nemers vielen uit omdat ze het tempo niet aankonden; voor het ove rige is de tocht naar volle tevredenheid verlopen. Goed doel Bijna altijd wordt aan deze 'gezelligheidstocht' ook een goed doel verbonden. Door middel van sponsoring bij bedrijven - allemaal klanten en leveranciers van Esselink - probeert het Dream-Team dan geld bijeen te lopen, en dat is ook deze weer het geval. Waar in het verleden onder andere de Zeehondencrèche in Pieterburen en het Nationaal Reuma Fonds werden bedacht, is ditmaal het Dirkslandse Roparunhospice 'Calando' de begunstigde. De netto opbrengst bestaat uit de te ontvangen giften, verminderd met de te maken onkosten, waarbij de organisatie natuurlijk probeert de kosten zo laag mogelijk te houden. Verschillende bedrijven helpen dat mede moge lijk te maken, bijvoorbeeld door het gratis beschikbaar stellen van consumpties. Omdat op dit moment de giften door gesponsorde bedrijven nog binnenkomen, kan over de opbrengst voor 'Calando' nog niet veel worden gezegd, maar ongetwijfeld zullen we daar bin nenkort meer over horen! HEGISTERACCOUNTANTS Al onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opel-dealer I ^-^ Ungeweg MitWethamis Te). (0187) 47 67 67 Je hebt je misschien weleens afgevraagd: "hoe lang kun je eigenlijk borstvoeding geven?" Of: "wanneer moet de baby iets anders gaan eten/drinken, naast borstvoeding?" Of: "heeft mijn kindje wel genoeg aan alleen borstvoeding?" Of misschien heeft u andere vragen, bijvoorbeeld over de kraamtijd. Schroom dan niet om naar de info-avond te komen van borstvoedingorganisatie LLL aan de Rottenburgseweg 156 te MIDDEL HARNIS op woensdagavond 10 april a.s. Alle aanstaande en voedende moeders (baby mag mee) zijn welkom. De avond duurt van 20.00-22.00 uur en de deelnamekosten bedragen 2,- voor donateurs van LLL en 3,- voor niet-donateurs (incl. 2 x koffie- /thee). Voor nadere informatie kunt u bellen met Carla van Gils, tel. 0187-631716. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)48 26 06 Op zaterdag 6 april a.s. zal er een interview gegeven worden door de heer W. van Vlier, voorzitter van Koninklijke Muziekvereni ging Sempre Crescendo. Dit zal allemaal gebeuren in het actualiteitenprogramma Koffie Radio Plus van Radio Superstar Mid delharnis. De presentatie ligt in handen van Jan van Dop. Koffie Radio Plus begint om 10.00 uur. Radio Superstar is te beluisteren op 105.9 op de kabel in de gemeente Mid delharnis en 107.3 FM in de vrije ether. Op zondag 14 april a.s. is er weer een interkerkelijke kerkdienst voor 'anders begaafden' in de Ned. Her vormde Kerk te Dirksland, waarin hoopt voor te gaan ds. R van Duijvenboden. De aanvang van deze dienst is om 14.45 uur. U bent van harte welkom en uw aanwezigheid wordt op prijs gesteld. KEMA CERTIFICftTE 36570 Langeweg 38 Nieuwe Tonge Tel. 0187-651396

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 1