Inzamelen goederen t.b.v. Oost-Europa hekl ^-h y= z= Vf ööo iê Sponsorloop RdüLULam VERKOPING Turnwedstrijd in De Staver /q= UI-x i=\\ t= 0 Q=Ö f=A G <J5 v\/= r h= 116 yiMü atUmaat, /iprit 2 K=A 5- S e= D d= 0 M= o N= ^=.f^ 0 6 X-3ZIE GOEDE MORGEN Jongerencongres te Ouddorp EIIAiffl01-inEUli/5 /IfjrU i b= J= Schilderijen in Recreatie centrum 'De Staver' GEHANDICAPTEN ZORG PAGINA 15 Op D.V. zaterdag 6 april a.s. wordt er weer een inzameling gehouden voor de Oost-Europa Werkgroep 'Middelharnis'. De volgende materialen en spullen kunnen weer gebruikt worden: goede gebruikte en schone kleding, bedden, matrassen, kinderledikantjes, kinderstoelen, dekens, schoenen, brillen, fiet sen, naaimachines, tuingereedschap, enz. (geen meubels). Pmxelreglement mn ifitfH 7<C5i 0/ 10 C= X --- C»7(5c)bCN£) oo^^ OT^cfocKf) Iedereen de hartelijke groeten! Morgen, 6 april, is het als alles goed gaat de verjaardag van Job Tanis (Ouddorp). Veertien jaar, een pracht leeftijd boy! Gefelici teerd alvast. Linda Koppenaal (Dirksland) Nationale collecteweek ZOA Vluchtelingenzorg ook op Goeree-Overflakkee Jeugdclubs Hervormde Gemeente Sommelsdijk oi^aniseren STICHT I N G te Nieuwe Tonge VRiïDAG 5 APRIL 2002 Ook is er grote behoefte aan wol voor het breien van dekens en kleding. Eveneens is uit Roemenië de vraag gekomen of er wel licht handzaaimachines geleverd kunnen worden. Zou u eens willen kijken of er niet ergens zo'n machine staat, en die u tóch niet meer gebruikt. U zou er een klein boertje in Roemenië een groot plezier mee doen. De inzameling vindt plaats in de nieuwe loods van de Werkgroep aan de Westelijke Ach terweg 20 in Sommelsdijk van 9.30 tot 11.30 uur. Daar een transport naar Roemenië ongeveer 2.500,- kost, wordt u een bijdrage gevraagd van minimaal 1,15. Mocht u bewogen zijn met het werk van de Werk groep voor de arme naaste, en wüt u meer geven, dan wordt dit zeer op prijs gesteld. De nood, zowel materieel als financieel, is zeer groot. U kunt dan ook financieel helpen door een gift over te maken op rekening 3420.07.408 bij de Rabobank t.n.v. Oost- Europa Werkgroep 'Middelharnis'. Zijn er nog vragen over de Werkgroep, of over het inzamelen van de goederen, dan kunt u bel len met tel.: (0187) 484228. h Stuar je oplossingen aan het eind van de maand naar p/a Elanden-Nieuws,y Postbus 8, 324» AA KUddelbarnis. 2.- Per mains! zijn er 100 120 punten te versKenen, Zelfgemaakte raad sels voorzien van oplossing leveren 15extmpuatöBop, 3. Stmjrafentoeeen brieve, daJ wordt beantwoord. 4. Bij 500 punten «at- vang je een öoeken- bon 10,-. Vanaf mijn bed kijk ik naar mijn wekker. Dat ding staat, neem me niet kwalijk, boven op een versleten zakbijbeltje. Zal ik nog een stukje lezen voor het slapen gaan? Als er toch eens kracht vanuit zou gaan. Moed, iets leerzaams? Vergeet het maar, dat gebeurt zomaar niet. Misschien is het ooit eens een keer voorgevallen, maar voor de rest van je leven kun je het wel schrap pen. De duivel! Die machtige ellendeling! "Laat het Woord maar dicht", spot hij. 't Haalt toch niets uit". Met zeven zegelen zit het als het ware op slot. "Alles is tever geefs. God spreekt maar één of twee keer in het leven van een mens". Jongens en meisjes, nu is het imniddels Pasen geweest. De Levensvorst is opgestaan! Wat zou ik toch blij wezen als Hij m'n ongeloof ver won. Je hart moet uit de dood opgewekt worden. Heb je er ook last van? Er is een volk op deze wereld, dat verlost is van de schuld. Zouden ze beseffen hoe rijk ze zijn? Zouden ze door hebben wat anderen, blind en arm, af tobben? Altijd maar weer aan de zonden vast zitten en er niet los van kuimen komen? 't Grootste is als God van je af weet. Mensen kunnen je toch niet hel pen. Alhoewel? De discipelen zaten wel bij elkaar hè na het sterven van de Heere Jezus. Op het randje van mijn toetsenbord staat de brief van Marjolein Meijer (Ouderkerk a/d IJssel). Haar uitleg geven we aan onze puzzelaars door. Weten julhe mensen die uit de dood zijn opgestaan? Hieronder staan acht Bijbelhoofdstukken. Wie is er opge staan? Als je de letter neemt die erachter staat (welke dat is staat aangegeven door een cijfer, de zoveelste pakje natuurlijk) komt er nog Iemand uit die opgestaan is. Je moet dan wel eerst de letters nog in de goede volgorde zetten. Succes! Lever dus de acht namen in plus de naam die je van de losse letters kunt maken! 1. Joh. 11.(3) 2. Hand. 20. (2) 3. Lukas7. (1) 4. 1 Kon. 17. 5. 2 Kon. 13. 6. LukasS. (6) 7. Hand. 9. (6) 8. 2 Kon. 4. Marieke Tanis (Ouddorp) komt met haar eersteling. Fijn dat jij ook iets bedacht voor onze puzzelaars Marieke, hartelijk dank daarvoor! Het is een geheimschrift. Lees de verklarende tekens. Wat ik voor de rest nog te melden heb? Nou, gewoon dag Marieke! Ontbijt: drinkontbijt (lekker snel en makkelijk) Drankje: warme chocolademelk. Muziek: Steve. gospel) Mooiste bloem: fresia.' Carolien van Splunter (Ouddorp) Heel jullie klas hing vol met vliegtuigen. Als je er doorheen liep, moest je buigen. Op de stoelen zaten heren. Zodoende konden jullie niet leren. Nu was dat alleen op kijkavond, helaas. Daarna werd het lesrooster weer de baas. Succes met het zwemmen! Op dinsdag zijn jullie helemaal niet te temmen. Je gaat dan zelfs twee keer naar het bad. Nou, nou, dat is me wat. Aiya van Splunter (Ouddorp) Van dozen bouwde je in de klas een kasteelpoort. Tjoh, heb je daar ooit van gehoord? Schrijven stond centraal. In het scriptorium pende men zijn verhaal. Bij de librije kon je lezen. Als monnik in een pij, mocht je er ook wezen. Kun je die foto niet even lenen? In de krant zullen we er verguld mee zijn, naar we menen. Jarinda van Splunter (Oudddorp) Jij liep verkleed als Germaan in een jutezak, tijdens de kijkavond, leuk gedaan. Als zussen zwemmen jullie alle drie. Wie behaalt het eerste succes, wie o wie? Opa en oma lezen de krant en geven hem door in jullie hand. Een dagje later mag de pret niet drukken. 't Puzzelen zal even goed wel lukken. Linda Koppenaal (Dirksland) Elke maand een brief schrijven lukt niet. Met af en toe eentje vind ik je al een hele piet. Voor school is er immers heel wat werk. Logisch dat ik dat dan merk. De vakantiebestemming, verleden jaar, is zeker goed bevallen Drie-en een halve week hoort qua duur best bij de hoge getallen. Bij welk plaatje past het beste het woord HACHELIJK? Goed kijken hoor! 770756-00 Wederom is Ganot Art op zaterdag 13 april van 10.00 tot 17.00 uur in het recreatiecentrum 'De Staver', Olym- piaweg 32 in Sommelsdijk. De collec tie bestaat uit meer dan 200 schilderij en waaronder zeer veel nieuwe doe ken. Naast de traditionele onderwerpen, zoals landschappen, zee- en stadsgezicüten, stille vens en bloemen, zijn er ook veel abstracte en surrealistische werken. De schilderijen die ten toon gesteld zijn, zijn in de meeste gevallen nog niet voorzien van een lijst. Dit betekent niet dat er geen lijsten zijn, inte gendeel, er is een grote keuze in lijsten al naar gelang uw smaak en interieur thuis. Bovendien mogen belangstellende kunst liefhebbers geheel vrijblijvend het uitge zochte doek mee naar huis nemen om te kij ken of een en ander past. De doeken worden niet op de expositie zelf ingelijst, maar op een afgesproken tijdstip kant en klaar afgele verd in de zaal. Een schilderij inruilen of alleen een lijst kopen behoort ook tot de mogelijkheden. Iedereen is van harte wel kom en de entree is gratis! In de week van 7 t/m 13 april gaan weer vele duizenden vrijwilligers op pad om in de gemeenten te collecteren voor vluchtelingen wereldwijd. Het thema van de nationale collecteweek voor de ZOA is opnieuw: 'Vluchtelin gen reizen altijd last minute'. Het leven van een vluchteling bestaat veel vuldig uit wachten. Omdat hij ooit haastig moest vertrekken - last minute - moet hij nu wachten op veiligheid, onderdak, schoon water, voedsel, mensen die helpen, alsmede mogelijkheden om weer actief het dagelijks leven op te pakken én de terugkeer naar (t)huis. Een belangrijk deel van de hulp van ZOA vluchtelingenzorg verloopt via zoge naamde zelfhulpprogramma's, waarbij vluchtelingen in staat worden gesteld hun situatie te verbeteren en te bouwen aan hun eigen toekomst. Deze aanpak zorgt ervoor dat de mensen actief blijven. Op die manier wordt wachten weer verwachten. ZOA-Vluchtelingenzorg is een christelijke humanitaire hulpverleningsorganisatie voor internationale vluchtenlingenhulp. Van de vluchtelingen wereldwijd wordt 95% opge vangen in Derde Wereldlanden (dus in hun eigen regio). De organisatie voert program ma' s uit in Azië, Afrika en op de Balkan, van noodhulp (Afganistan) tot wederopbouw voor vluchtelingen, ontheemden en slacht offers van rampen. Indien mogelijk wordt er samengewerkt met andere (christelijke) organisaties die in dat gebied actief zijn. Zo trekken Woord Daad en ZOA VluchteHn- genzorg regelmatig met elkaar op. Laat de vluchtelingen (en collectanten) niet in de kou staan, maar help mee met uw financiële bijdrage! De jeugdclubs van de Ned. Herv. Gemeente te Sommelsdijk organiseren op D.V. zater dag 20 april een sponsorloop ten bate van het aids-preventie project in Malawi. De spon sorloop heeft plaats op het terrein van Her- nesseroord, van 13.45 tot 15.00 uur. Deze weken komen de jongeren bij u aan de deur om een financiële bijdrage te vragen voor dit project. De actie wordt landelijk gecoördi neerd door H.G.J.B. en G.Z.B.; plaatselijk zetten de leidinggevenden van het jeugd werk er hun schouders onder. Het thema van de actie is 'hart voor Malawi, Intensive Care'. Malawi is een land in Zuid-Oost Afrika. Het is één van de armste landen van de wereld en de aids-problematiek is er zeer groot. Ca. 16% van de mensen is er inmiddels mee besmet. De Bijbelbond Scripture Union ver spreidt er het evangelie en traint jongeren om te getuigen over hun geloof. Leeftijdsge noten worden opgeroepen om ook op sexu- eel gebied te leven zoals God dat van hen vraagt. Behalve steun aan Scripture Union omvat de actie twee zorgprojecten om baby's en kleuters, die slachtoffer zijn van de aids-problematiek, tijdelijk op te vangen. Het gaat om de bouw van onderkomens ten behoeve van weeskinderen in de stad Blan- tyre. Graag alvast tot 20 aprü, waar u op het terrein van Hemesseroord (de plaats van de sponsorloop staat aangegeven) onder het genot van koffie of frisdrank de jeugd kunt aanmoedigen. Voor de komende weken reke nen de jongeren (en daarmee de aids-slacht- offers uit Malawi) op uw bijdrage! 'Comité Nieuwe Tonge e.o.' voor Stichting 'Adullam gehandicapten zorg' hoopt op D.V. zaterdag 13 april a.s. een verkoping te houden. De opbrengst van deze verkoping is bestemd voor Stichting 'Adullam gehandicapten zorg'. Deze stichting heeft verschillende gezinsvervangende tehuizen, dagactivitei tencentra, een logeerhuis en een inrichting in haar beheer. Deze zijn verspreid door het gehele land. Er zullen ook dit keer mooie, leuke en lekkere dingen te koop worden aan geboden, zoals hoeden, modestoffen, speel goed, vis, kaas, groente, fruit, luxe bonbons en nog veel meer wat de moeite waard is om van eigenaar te verwisselen. Op de verko ping is het ook mogelijk om een mooie applicatie te laten borduren op een baby- rompertje, slabbetje, e.d. Voor de kinderen zijn er diverse leuke activiteiten, bijvoor beeld workshop kaarten maken en pony rij den. Tijdens het bezoeken van de verkoping kunt u ook even gezellig een kopje koffie of thee komen drinken in de koffiehoek. Kort om, een bezoek aan deze verkoping is beslist de moeite waard. U bent van liarte welkom op zaterdag 13 april a.s. van 9.30 tot 15.00 uur in het Hervormd Verenigingsgebouw 'Elim', Zuiddijk 19 te Nieuwe Tonge. Zaterdag 13 april a.s. vinden in Recre atiecentrum 'De Staver' te Sommels dijk van 8.30 tot 16.30 uur voor de eerste keer de turnwedstrijden op LOS-niveau plaats. Voor Rayon Goeree-Overflakkee, ingedeeld bij de Regio Zuid-Holland-zuid van de Koninklijke Nederlandse Gymnastiek Unie, is deze wedstrijd een vorm van 'proefdraai en'. Voor de meeste gymnasten, leiding, juryleden en de leden van de telcommissie, is alles helemaal nieuw. Het LOS (landelijk oefenstof systeem) is opgezet door de KNGU en heeft 12 niveaus, waarvan niveau 12 t/m 5 verplichte oefenstof bevat. Voor de oudere turners/turnsters van niveau 4 t/m 1 is de oefenstof grotendeels vrij. De wedstrij den zijn bestemd voor meisjes/dames en jon gens/heren. Uit negen van de elf verenigin gen op Goeree-Overflakkee nemen 277 gymnasten deel, verdeeld over zes leeftijds categorieën bij de dames en vier bij de heren. Door de dames wordt geturnd op de volgen de toestellen: brug-ongelijk, sprong en één mat/vrije oefening. Door de heren wordt gegymd op de brug, rek, ringen, mat en een sprong. Natuurlijk is publiek hierbij van har te welkom! Ook dit jaar willen worden jullie weer van harte uitgenodigd om deel te nemen aan het jongerencongres. Dit zal gehouden worden op D.V. zater dag 25 mei a.s. Het thema van deze dag zal zijn 'Waar leef jij voor?'. 's Middags ben je vanaf 14.00 uur van harte welkom in Herv. Verenigingsgebouw 'Eben-Haëzer', Preekhillaan 3 te Ouddorp (ZH). Na de opening om 14.30 uur ziet het programma er als volgt uit: - De heer J. H. Maurtitz zal spreken over 'Zelf leven'. We denken er dan over na hoe jij aan je eigen leven invulling geeft. - De heer W. Guyt zal spreken over 'Samen leven'. Hier gaat het om de onderlinge liefde, in gezin, samenleving en gemeen te. - Daarna kun je in 2 workshoprondes met de sprekers van gedachten wisselen. Stel gerust je vragen! - Voor degene die 's middags en 's avonds aanwezig hopen te zijn wordt een brood maaltijd verzorgd. - 's Avonds willen we weer om 19.30 uur beginnen. - Dr. W. van Vlastuin hoopt dan een lezing te verzorgen met als thema: 'Met God leven'. - Na de pauze zal er een forumdiscussie worden gehouden. - We willen om 21.30 uur de dag beslui ten. Natuurlijk is er tussendoor voldoende gele genheid om bekenden te ontmoeten en te spreken. Vanzelfsprekend zijn er kosten aan deze dag verbonden. Voor de hele dag vragen we van jullie een bijdrage van 5,- (inclusief broodmaaltijd), als je alleen 's avonds komt 1,50. Alle jongeren van 15 jaar en ouder zijn van harte welkom, maar in verband met de organisatie en de maaltijd weten we graag op hoeveel personen we kunnen rekenen. Graag zien we daarom vóór 18 mei je reactie binnen bij Hennie Groenendijk (tel. 0187- 651783) of bij Cor van Alphen (0187- 652386). Wij zien uit naar je komst naar Ouddorp op D.V. zaterdag 25 mei!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 15