samen met uw bank bouwen aan de toekomst Oorlogssouvenirs BROMFIETSERS OPGELET Jaaruitvoering 'Amicitia' ^%ik Rabobank VW Sharan Carat VR6 Goede herenfiets FINANCIEEL ADVIESBURO DE VOS administratief medewerl<(st)er Tulpen Aardappelen POTGROND P. POLIE „Eilanden-nieuws" Ophalen oud papier in Dirksland MAASKANT SHIPYARDS Dubbelbeds breimachine W^^^^^IIIIIBIISIBH Midden in de samenleving Tel. (0187) 48 35 37 Fa. Van Prooyen Adverteren in Eilanden Nieuws betekent dat uw advertentie ooi( buiten de bebouwde kom wordt gelezen. Violen, Primula's, div. vaste planten, div. groentenplantjes. Ook al geraniums. Ouderwets 1-persoons ledikant Tel. (0187) 60 29 94 In onze editie van vrijdag 22 maart jl. werd in de rubriek 'Met Raad en Daad' door een lezer de volgende vraag voorgelegd: Dus voor een bromfietsverzekering gaat u naar: Prins Hendrikstraat 1 3257 AV OOLTGENSPLAAT Tel. (0187)631455 Fax (0187) 63 2312 Piet Lodder Czn. Sommelsdijkse Aardappelhandel Piet Lodder Czn. Abonneert U op Eilanden-Nieuws Eurolanden in beeld en geluid Stellendam - Bruinisse 0187-491477 Empisal-Knitmaster Prijs 400,- P. VAN LOON Een puzzelhoek waaraan zowel kinderen als volwasse nen kunnen meedoen én waarmee een prijs kan wor den gewonnen. Éénmaal in de twee weken treft u 'Puz zelt u mee?' in de vrijdageditie van Eilanden Nieuws aan en iedere keer kunt u met uw goede oplossing een tegoedbon winnen van 12,-. Zend u uw oplossing uiterlijk één week na verschijnen naar: Eilanden Nieuws, 'Puzzelt u mee?', Postbus 8, 3240 AA Mid- delhamis. Per puzzel wordt uit de goede inzendingen een winnaar getrokken, die de gewonnen prijs krijgt toegezonden. Bij elke nieuwe puzzel zal de oplossing van de voorgaande worden gegeven. Puzzelt u mee? 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 S0!il/!;!li!'/l/i/M!O VRIJDAG 5 APRIL 2002 Medio 2002 zal ons pand aan de Hofdijksweg in Ouddorp niet alleen meer huisvesting bieden aan de Rabobank, maar ook aan de bibliotheek van de gemeente Goedereede. Vanwege de bouwkundige aanpassingen die moeten ge beuren gaat het kantoor op 9 april voor enige tijd dicht. Op het parkeerterrein van de bank wordteen noodhuisvesting geplaatst. Hier kunt u vanaf 10 april terecht voor al uw bank zaken. In deze noodhuisvesting zijn onder andere twee geld automaten en een afstortautomaat voor sealbags geplaatst. Voor afspraken met onze adviseurs kunt u contact opnemen met (0187) 49 88 88. Naar verwachting zal de verbouwing In de zomer van dit jaar afgerond worden. Ook dan blijft u voor al uw bankzaken van harte welkom in ons vernieuwde kantoor aan de Hofdijksweg. Wij vragen uw begrip voor deze tijdelijke oplossing en bieden u bij voorbaat onze verontschuldigingen aan voor eventuele ongemakken. Heeft u nog vragen, kom dan gerust langs. Wij helpen u graag verder. Rabobank West-Flakkee automaat, sept.'96 200.000 km. Kleur groen, incl. tel./carkit, CD-wisselaar, trekhaak TE KOOP (Bildstar en Bintje) Boomvliet 9, Dirksland Tel. m 23 76 TE KOOP Steeds voorradig: Langeweg 57 STELLENDAM Tel. 49 17 37 TE KOOP en krantenfiets Tel. (0187) 48 29 82 Bij het opruimen van de zolder van een gebouw trof ik een aantal hoezen en lege brandstofblikken aan. Ik dacht dat ze afkom stig zouden kunnen zijn van een in septem ber 1944 bij ons in de buurt neergekomen zweefvliegtuig. Heeft u enig idee wat de her komst is? Door 'Met Raad en Daad' werd het volgende antwoord gegeven: De zweefvliegtuigen van toen werden hoofdzakelijk gebruikt om soldaten aan de grond te zetten. Vanwege het brandgevaar lijkt het ons erg onwaarschijnlijk dat de petroleumblikken toen mee vervoerd zijn. Wij hebben verder de herkomst niet kunnen achterhalen. Misschien weet een medele- zer(es) meer? Zo ja, dan hoort de redactie dit graag. Op de hoezen staat een groot kruis, een driebladig klaverblad en de opschriften 'Petroleum' en 'Spirit'. Gezien het kruis is het heel goed mogelijk dat de brandstof afkomstig is van het Rode Kruis en gebruikt tijdens het laatste oorlogsjaar of bij de water snoodramp. Door de redactie is inmiddels een reactie ontvangen van een medelezer. Dit is A.G.J. de Looze, Diependorst 75, 3253 VC in Oud dorp. Deze persoon schrijft over deze 'oor logssouvenirs' het volgende: Op 17 september 1944 moest een zoge naamde 'Glider' (een getrokken zweefvlieg tuig van het type Horsa), bestemd voor de luchtlanding in Arnhem, een noodlanding maken in een polder bij het Sas in Dirksland. De trekkende Dakota (C47) had door de Abwehr namelijk zodanige averij opgelopen dat de sleepkabel verbroken moest worden. Deze glider had geen soldaten aan boord maar was geladen met dozen vol blikken benzine. Deze dozen waren voorzien van een geel kruis en een driebladig klaverblad. De blikken zijn door de Duitse bezetters afgetapt en het lege fust is daarna door de lokale kantonnier verzameld en op een zol der opgeslagen. Vermoedelijk zijn de in 'Met Raad en Daad' bedoelde blikken van deze partij afkomstig. Mocht de steller van de vraag in de rubriek 'Met Raad en Daad' verdere informatie wil len inwinnen omtrent de 'oorlogssouvenirs', dan kan hij/zij contact opnemen met A.G.J. de Looze. telt duizenden abonnees en wordt op Goeree-Overflal<kee zo goed als huis-aan-huis gelezen! Zaterdag 6 april a.s. (morgen) wordt in Dirksland het oud papier weer opgehaald. U wordt verzocht het oud papier vóór 8.30 uur gebundeld buiten te zetten (geen karton). Bij voorbaat dank, namens de vrijwilligers. Scooteren naar school, met de brommer naar de supermarkt, met een fiets met hulpmotor naar de kleinkinderen? De groep bromfietsen omvat de meest uiteenlopende voertuigen. Dus heeft Financieel Advlesburo De Vos te Ooitgensplaat net zoveel verzekeringen. Met als extraatje voor de jeugd: schadevrije jaren mogen straks meegenomen worden naar de auto of motorverzekering. Dat kan zomaar honderden euro's schelen! Onze voordelen: Scherpe premies: zo kost de WA verzekering voor de fiets met huipmotor sieclits 25,00 per jaar. Aantrekkelijke diefstalverzekering bij Datatag-instailatie Aparte bromfiets en snorfietsverzekering op leeftijd ingedeeld De bromfietsplaatjes direct en uit voorraad leverbaar. slaagt met vlag en wimpel voor het predikaat van koopman zonder rimpel want het is simpel: Hij levert kwaliteit voor een eerlijke prijs! Verkoop van: BINTJE€0,32p.kg. BILDTSTAR..€ 0,38 p.kg. NICOLA€0,36p.kg. Verkooptyden: woensdag van 9 tot 3 en zaterdag van 9 tot 11 uur Enkele Ring 43 3245 AH Sommelsdijk Tel. (0187) 48 00 82 (let op: nieuw nummer) K.V.K. nr. 24332786 Zoendag 7 april hoopt vaader achtentachtig jaer te warren. Dankbaarheid overheerst DIRKSLAND - Op zaterdag 13 april a.s. is het weer zo ver: dan houdt de Dirkslandse muziekver eniging 'Amicitia' haar jaarlijkse uitvoering in ver enigingsgebouw 'De Schakel' te Dirksland. Alle afdelingen van de vereniging zullen dan een optre den verzorgen, gebaseerd op het thema van dit jaar: 'Eurolanden in beeld en geluid'. Terwijl de EU druk bezig is de verschillende eurolanden zo veel mogelijk op elkaar te laten lijken, laat het 80- jarige 'Amicitia' u juist de grote verschillen tussen de deelnemende landen zien. Niet alleen op muzi kaal gebied, maar ook door interessante achter grondinformatie. Er is veel zorg besteed aan de aankleding van de zaal, waarbij ook de hal niet wordt vergeten. Daar kunt u onder andere veel informatie over de euro vinden. De presentatie is weer in handen van ladyspeaker Anja Schaaf. De spits zal worden afgebeten door de drumband van 'Amicitia' o.l.v. Marian Zoon. Momenteel bestaat de drumband voornamelijk uit zeer jeugdige muzikanten, die nog niet zo veel podiumervaring hebben. Het kost dan ook aardig wat moeite om de stukken muzikaal te laten klinken. Daarnaast is het werken met een thema voor een drumband vaak erg moeilijk, omdat er nu eenmaal niet zo veel muziek op dat gebied voorhanden is. Toch is men er ook nu weer in geslaagd een passend programma samen te stellen. Melodische en puur rit mische stukken wisselen elkaar af. Daarnaast is er ook ruimte voor alternatief slagwerk. Voor Nederland is bijvoorbeeld gekozen voor een ludieke compositie met olievaten, die zich afspeelt in de Betuwe. Verder staat er ook weer een groot concertwerk op het programma, waarbij Griekenland wordt uitgebeeld. Heel apart is ook de medewerking van een blokfluiter. Al met al een zeer gevarieerd optreden. Na een korte pauze wordt het programma voortgezet door de majorettes, o.l.v. de instructrices Ineke en Petra Collens. Daarna is het de beurt aan het leerlin- genorkest o.l.v. fanfaredirigent en gediplomeerd docent Ivo Kouwenhoven. De opleiding van haar muzikanten doet 'Amicitia' volledig in eigen beheer; de gemeente Dirksland kent namelijk geen muziek school. Naast de nadelen hiervan heeft die interne opleiding ook zijn voordelen. Zo kan er optimaal inge speeld worden op de behoeftes van de vereniging. Verder heeft 'Amicitia' nauwelijks wachtlijsten omdat het muziekgebouw eigendom is en men er dus elke dag van de week gebruik van kan maken. Een bijkomend voordeel voor de leerlingen is de lesprijs, die aanmer kelijk lager is dan bij de diverse muziekscholen. Het leerlingenorkest bestaat uit leerlingen van verschillen de niveaus en leeftijden, aangevuld met zogenaamd zwaar koper. Door de vele verschillende instrumenten waarop momenteel les wordt gegeven, is het echt een mini-orkest geworden waarin bijna alle instrumenten scheepswerven - machinefabrieken - óoWWen - reparatie - lierenbouw MAASKANT SHIPYARDS is eén gerenommeerd bedrijf, dat zich toelegt op dö bouw |n reparatie van voornamelijk visserijschepen en i;rrtacWneboüw;' -■• In onze vestigingen te Stellendam/Bruinisse is plaats voor een fulltime Voor deze functie zoeken wij een accuraat persoon met een M.E.A.O. diploma De werkzaamheden omvatten: - het administratief verwerken van inkoopfacturen - secretariële werkzaamheden - receptie en telefooncentrale - alle voorkomende werkzaamheden op de administratie Voor deze functie is het vereist dat men beschikt over goede contactuele eigenschappen, goede mondelinge en schriftelijke^ beheersing van de Nederlandse en Engelse taal. Salariëring afhankelijk van opleiding en ervaring. Uw schriftelijke reactie met curriculum vitae zien wij graag vóór 20 april 2002 tegemoet. Voor telefonische informatie: de heer Z. H. Koene vertegenwoordigd zijn. Het orkest brengt een kort pro gramma met lekker in het gehoor liggende werkjes uit zonnige vakantielanden, zoals Oostenrijk en Italië. Daarna is er weer een korte pauze. Als laatste is het de beurt aan de fanfare, o.l.v. Ivo Kou wenhoven. De fanfare maakt een rondreis langs alle 12 eurolanden, waarbij de verschillen tussen de landen duidelijk naar voren komen. De reis begint heel sfeer vol tijdens de poolnacht in het hoge noorden van Fin land en eindigt in ons eigen vertrouwde kikkerlandje. Al met al belooft het een avond te worden om nooit te vergeten, waarvoor 'Amicitia' alle donateurs en andere belangstellenden van harte uitnodigt. De toegans is gra tis! De uitvoering begint om klokslag 19.30 uur, de zaal gaat om 19.00 uur open. Voor meer informatie over "Amicitia" kunt u ook de website bezoeken op www.amicitia-muziekvereni- ging.nl. TE KOOP Merk: Met duidelijke beschrijving. Te bevragen: Azaleastraat 39 SOMMELSDLTK Tel. (0187) 48 59 27 Weer meerdere bijbelboeken in één puzzel, deze keer over 2 Timotheus en 2 Petrus. Ook nu is het de bedoeling dat ontbre kende woorden uit een bijbeltekst worden ingevuld. In de verti cale balk onderaan de puzzel komt een bijbeltekst als eindoplos sing. 1Bewaar het goede dat u toebetrouwd is. 2. Hebbende een van godzaligheid. 7. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19 20. Want een moet onberispelijk zijn Datu verachte. Verkwik mijn in de Heere. In het midden der zal ik u lofzingen. Er blijft dan een over voor het volk van God. Gij zijt Priester in der Want de wet heeft geen vol maakt. Hebbende een wierookvat en de ark des verbonds. Slachtoffer en hebt Gij niet gewild. En maakt rechte paden voor uw U groeten die van zijn. En de is vervuld geworden. Broeders, spreekt nietvan elkander, Want alle is als gras. Die af van het kwade. Door die u een getrouw broeder is. de prediker der gerechtigheid. De Heere de belofte niet. 1-------------

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 14