Dividendrendement Hoofdpijn Nieuwe leesboeken Koninklijke- en flink aantal andere onderscheidingen bij Rode Kruis Ouddorp ^imrai-niEviië Koninginnedag 2002 Maandthema april en mei 2002: Schaakkampïoenschap Goeree-Overflakkee 2002 PAGINA ir VRUDAG 5 APRE. 2002 Beleggers letten bij de keuze van aandelen vooral op de te verwachten koerswinst. Het kan echter ook de moeite lonen het dividend in ogenschouw te nemen. Dividendrende menten van 5% en meer bieden immers een mooie 'vaste' vergoeding. Door deze 'hoog- dividend'-fondsen te combineren met geschreven callopties kan op een veilige manier een fraai rendement behaald worden. Jaarverslag Nu het jaarcijferseizoen op zijn laatste benen loopt, rest beleggers nog een serie aan jaarvergaderingen over 2001, Deze Algemene vergaderingen van Aandeel houders (AvA) zijn doorgaans weinig enerverende aangelegenheden. Tenzij Peter-Paul de Vries met zijn VEB opduikt. Zijn aanwezigheid drukt niet alleen de gemiddelde leeftijd, maar doorbreekt ook de gezapigheid die AvA's veelal ken merkt. Toch hebben de jaarvergaderin gen vaak een leuke afsluiting in petto in de vorm van de dividenduitkering. Hoog dividend Als het jaarverslag is goedgekeurd en het dividendvoorstel aanvaard, kan er wor den overgegaan tot uitkering van het deel van de winst dat aan de aandeel houders toekomt. Meestal gebeurt dit een of twee dagen na de vergadering. Dat wil zeggen dat mensen die op de dag vóór ex-dividend gaan in het bezit zijn van de aandelen, daadwerkelijk het divi dend opstrijken. Nu zien we recentelijk dat aandelen met een royaal dividendbeleid zich met een toenemende populariteit geconfron teerd zien. De opkomst van zogeheten 'hoog dividend beleggingsfondsen' is hier exemplarisch voor. Toppers De individuele performance van aande len van bedrijven die én goed presteren én een relatief hoog dividendrendement hebben, spreekt ook boekdelen. Nu de meeste dividenduitkeringen binnenkort plaatsvinden, is het aardig de toppers in dit genre op een rijtje te zetten. Het gaat om fondsen die allen hun jaarvergade ring nog moeten houden in de komende periode. Wie af en toe last heeft van hoofdpijn, kan de oorzaak vaak duidelijk aan wijzen: stress, te hard werken, een avondje stappen... Een pijn stiller of gas terug nemen is in deze gevallen de remedie. Anders is het bij mensen die chronisch last hebben van hoofdpijn. Dat gaat soms zo ver dat ze in het dagelijks leven moeilijk - en soms helemaal niet - kunnen functioneren. Voor mensen die meer willen weten over hoofdpijn heeft de Gezondheidswijzer een informatiepakketje over hoofdpijn samen gesteld dat iedereen gratis kan ophalen of aanvragen. Het pakketje bevat een test om Operationeel Een onderscheid dient nog te worden gemaakt voor bedrijven die operatio neel goed draaien en zij die dat niet doen. Investeren in een bedrijf dat een stijgende winstlijn koppelt aan een riant dividend, lijkt het beste van twee werel den in zich te hebben. Voorbeelden hiervan zijn: Crown van Gelder en BAM NBM. Bij andere bedrijven die een lagere winst moesten presenteren, of zelfs ver- liescijfers overlegden, lijkt het er eerder op dat het royale dividend een verdere koersdaling voorkomt. Dividend als enig argument voor aankoop van een aan deel is onvoldoende, maar het legt vaak een bodem onder de koers. In die zin is het een factor om rekening mee te hou den. Combinatie Door de investering in een aandeel met een hoog dividend te combineren met het verkopen (schrijven) van een (langlo pende) calloptie kan het rendement ver hoogd worden. Voor de liefhebbers van een concreet voorbeeld kijken we naar het fonds Wes sanen. Op moment van schrijven is dit aandeel te verkrijgen voor een koers van ca. EUR 9,50. Bij aanschaf van 100 aandelen kan 1 cal loptie Wessanen met uitoefenprijs EUR 9,00 en looptijd tot oktober 2002 geschreven worden. Deze optie levert ca. EUR 1,00 op, waardoor de investering per saldo EUR 8,50 bedraagt. In procenten bedraagt het dividend op de investering ca. 6,8%. Noteert Wessanen op de derde vrijdag van oktober a.s. EUR 9,00 of hoger dan kan ook nog een koerswinst van ca. 5,9% geïncasseerd worden. Totaal dus een rendement van ruim 12,5% (excl. transac tiekosten) in nog geen 7 maanden tijd, zonder dat de koers van het aandeel hoeft te stijgen. Pas bij een daJin&-van-het fonds met ca. 17,5% tot EUR 7,92 (8,50-0,58) wordt de positie verliesgevend. Beleggers die twijfelen of het herstel op de beurzen zal doorzetten kunnen met 'hoog dividend'- fondsen hun voordeel doen. mr. A van der Veer info@profiteffectcom te achterhalen van welke soort hoofdpijn u last heeft. Dit is belangrijk omdat elk type hoofdpijn een aparte behandeling vereist. Hiernaast bevat het pakket informatie over de meest voorkomende vormen van hoofd pijn als spanningshoofdpijn, migraine en clusterhoofdpijn. Ook vindt u in het pakket belangrijke leefregels die de kans op hoofdpijn verkleinen. De gratis informatiepakketjes kunnen op maandag tot en met vrijdag tussen 10.00 en 17.00 uur telefonisch aangevraagd of opgehaald worden bij de Gezondheidswij zer in de GGD-vestiging aan de Sportlaan in Middelhamis. Let op: De GGD in Mid- delhamis is open op maandag en vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur en op woensdag van 13.30 tot 16.30 uur. Het telefoonnummer van de Gezondheidswijzer is 0181- 652404. De Gezondheidswijzer Zuid-Hollandse Eilanden is het publieksinformatiecentrum van de GGD voor iedereen met vragen Hallo allemaal, nog 24 nachtjes slapen en dan is het weer zover, dan is het namelijk 30 april en dit betekend Koninginnedag 2002. Ook dit jaar wordt er door het OJW een zes kamp georganiseerd. Een zeskamp met spannende, leuke en gave... attracties. Natuurlijk is de traditionele zeephelling aan wezig en nieuw dit jaar is de spectaculaire tobbedans. Krijg jij er ook al zo'n zin in? Verzamel dan snel een team van 8 mensen bij elkaar en geef je op bij Reinout of Heleen. Doe het snel want vol vol! Natuur lijk kun je jezelf ook individueel opgeven. Pak de telefoon en bel naar Reinout (487450) of naar Heleen (470155). Over de locatie en de tijd zullen we jullie nog verder informeren, we kuimen julhe in ieder geval verzekeren dat de zeskamp 's middags plaats zal vinden. Een vriendelijke oranjegroet van het OJW team. O ja, is er morgen, zaterdag 6 april, nog OJW? Het antwoord op deze vraag is ja, morgenavond zal het OJW een veiling orga niseren voor een goed doel. Zoals altijd ben je vanaf half acht welkom in de Hoeksteen en beginnen we om acht uur. Tot morgen avond enne.vergeet je portemoimee niet. De vijf schaakverenigingen van Goe ree-Overflakkee organiseren voor de 20e keer een toernooi om het schaak kampïoenschap van Goeree-Over flakkee. Gerechtigd tot deelname zijn alle inwoners van Goeree-Overflak kee, alsmede de leden van de bovenge noemde clubs. Lukt het Jan van Genderen om zijn titel te prolongeren? Of nemen de gevestigde namen zoals vijfvoudig kampioen Martin Verolme of Ruud van Hooff het heft weer in handen? Vorig jaar was het spannend tot de laatste minuut! Mede hierdoor is de aaimiel- ding voor dit jubileumjaar al een succes te noemen. Op 29 maart jl. hadden zich al 22 spelers aangemeld. Er wordt iedere week in een andere plaats gespeeld. Het lijkt dan ook een beetje op de Tour de France, of - om dichter bij huis te büjven - de Omloop van Goeree-Overflakkee. Gespeeld wordt op de volgende dagen en plaatsen. Ie ronde: 29 april Middelhamis; 2e ronde: 6 mei Ouddorp; 3e ronde: 13 mei Oude Tonge; 4e ronde: 21 mei Stellendam; 5e ronde: 27 mei Dirksland; 6e ronde: 3 juni Oude Tonge; 7e ronde: 10 juni Ouddorp. Meer informatie kunt u verkrijgen bij de 5 schaakclubs. U kunt inschrijven vóór 19 april door contact op te nemen met Jan van Genderen te Oude Tonge tel (0187) 641099 of via e-mail: genderen6@zoimet.nl of jsan- tifort@flakkee.net. Inschrijven kan namur- lijk ook via de plaatselijke schaakclubs. Deelnemers onder de 20 jaar en boven de 60 jaar kunnen voor half geld mee doen! over o.a. gezondheid en gezondheidszorg, ziekten, gezondheidsrecht, alternatieve geneeswijzen en adressen van patiënten verenigingen, praatgroepen en zelfhulp groepen. In de Gezondheidswijzer zijn mensen aanwezig die u helpen met het beantwoorden van uw vragen. Ook kunt u zelf informatie opzoeken en doorlezen. Er zijn folders, tijdschriften, boeken en naslagwerken aanwezig. Veel folders kun nen gratis worden meegenomen. DAAR GAAT DE PARAPLU! (en andere verhalen) Een tweede druk al van deze verhalenbun del van Sj. van Duinen. De titel is tevens het vijfentwintigste en laatste verhaal uit de bundel. In dit verhaal draait het, zoals ook in veel andere verhalen, om twee kinderen die iets doen wat niet mag... Dat komt natuur lijk fout uit. Moeder, die alles merkt, komt erachter en na een huilbui komt alles ten slotte toch nog goed. Gelukkig zijn er ook verhalen waarin de (overigens telkens ande re) kinderen iets leuks meemaken. Bij ieder verhaal heeft Jaap Kramer een leuke illus tratie gemaakt, die de hoogtepunten uit de verhalen extra benadrukt, wat voor (jonge) kinderen natuurlijk belangrijk is. Al vind ik persoonlijk een aantal verhalen wat morali serend, de situaties/gebeurtenissen in het boek zullen voor kinderen waarschijnlijk wel herkenbaar zijn. Uitg. Den Hertog, 232 blz. geb., ISBN: 90 331 1524 7, prijs 12,48. Hij zal heersen met vrede, verhalen voor Kerst, Pasen en Pinksteren Van her en der zullen ze komen Geredden van de Eeuw'ge dood VAN DER BOOM De Geest geeft zondaars 't nieuwe leven die schare is ontelbaar groot Met dit mooie gedicht begint het laatste deel van deze verhalenbundel, die uit twaalf ver halen bestaat, door Nellie Teekens-Krijgs- man. De bundel begint met zes Kerstverha len, dan volgen vier verhalen voor pasen en tot slot twee Pinksterverhalen. Ieder 'deel' begint met een gedicht dat slaat op het des betreffende heilsfeit. De verhalen zijn overi gens geschreven voor (en over) volwasse nen. Ze gaan over allerlei uiteenlopende onderwerpen, maar typerend is dat ze eigen lijk allemaal uitlopen op de terugkeer tot God of de ontdekking van de hoofdpersoon dat men zonder De Heere iets mist. Kortom: boodschap van Kerst, Pasen en Pinksteren: Hij zal heersen. De titel wijst daar ook al op en de achterflap van het boek verwoordt het alsvolgt: 'De verhalen hebben een 'positief christelijke strekking'. Het boek is o.a. geschikt om op verenigingen gebmikt te worden. Uitg. Den Hertog, ISBN 90 331 15271, prijs 8,58. HET VISNET, dagboek voor kinderen Met een illustratie van M. Janse-van der Hart wordt de titel van dit dagboek beeldend uitgedrukt: een visnet met vissen. Waarom het dagboek zo heet, wordt door de schrijf ster - M. Quist - zelf uitgelegd in het voor woord. Gods Woord is net als een visnet. Als je in dat Woord leest, wordt het net als het ware over je heen gegooid. Als God Zijn woord zegent aan je hart, hoor je bij de goe de vissen. Als je niet bij de Heere Jezus hoort, hoor je bij de slechte vissen. Dan zegt God tegen je: "Ga weg van Mij". Vraag daarom of de Heere Zijn Woord wil zege nen, want de Heere gaat nog altijd door met Zijn werk. Dan is ook meteen het doel heel duidelijk, ook voor kinderen vanaf 8 jaar, waarvoor dit dagboek ook geschreven is. Aansluitend bij een Bijbelgedeelte wordt er iedere dag een stukje geschreven over woor den die in de Bijbel voorkomen: borgwerk, dienen, genade, bidden, vrede, droefheid, bekeren, enz. ledere dag eindigt met een opdracht voor de kinderen: in een aangege ven psalm een vers opzoeken watje het bes te bij het stukje van die dag vindt passen, en het dan natuurlijk ook zingen. Alle bladzij des/stukjes zijn van een datum voorzien en voor dagen zoals Kerst, Goede Vrijdag, maar ook bid- en dankdag, zijn aparte stuk jes geschreven. Een goede hulp voor het lezen in de Bijbel en een mooi geschenk voor kinderen die net zelf hebben leren lezen. Uitg. Den Hertog, ISBN 90 3311441 O, prijs 12,03. M.L.B. VROEGINDEWEIJ Maar liefst 15 onderscheidingen wer den uitgereikt tijdens de Algemene Ledenvergadering van de Rode Kruis-afdeling Ouddorp van afgelo pen woensdagavond. Zeven onder scheidingen wegens langdurig lid maatschap, nog eens zeven in verband met het vertrek van bestuursleden én 1 Koninklijke Onderscheiding. Namens Hare Majesteit De Koninklijke Onderscheiding was voor mevrouw P. Hoek-Witte te Ouddorp. Met jaar 70 jaren heeft ze een groot deel van haar leven ingezet voor het welzijn van haar naaste. In 1952 werd ze vrijwilliger bij het Rode Kruis, waarna ze tal van inter ne opleidingen heeft gevolgd, zoals EHBO, EHBO-opleiding (thans GOR), Ambulanceopleiding en opleiding Ambu lancebegeleider. Tijdens de water snoodramp van 1953 is ze wekenlang actief geweest bij de opvang en verzorging van evacués en bij de voedselvoorziening van de dijkwerkers. Toen in 1974 in Oud dorp een ambulance kwam voor spoedei send en besteld vervoer, was mevrouw Hoek één van de mensen van het eerste uur die zich daarvoor inzetten. Bij toer beurt, eens in de 6 weken deed ze dan 7 x 24 uur dienst. Tot 1989 heeft ze dit werk gedaan. Verder is ze actief bij allerlei eve nementen en zet ze zich in bij diverse acties, bijvoorbeeld voor Roemenië en Joegoslavië. Voor het Nederlandse Rode Kruis zet ze zich in voor de jaarlijkse inza melingscampagne en is ze behulpzaam bij de inning van de jaarcontributies. Vijftig jaar lang is ze lid geweest van de afdeling Ouddorp van het Nederlandse Rode Kruis, en afgelopen woensdagavond nam ze afscheid. Bram Hoek, coördinator vrijwil ligers van de Ouddorpse afdeling, heeft haar in die tijd leren kennen als 'een vrij williger waar je blindelings op kan bou wen, en waar je nooit vergeefs een beroep op doet'. "Je was en bent een voorbeeld voor ons allen geweest, nooit klagend of vragend, recht op de man af, en met rod delen hield je jezelf niet op" prees Hoek haar deze avond. Vanwege haar inzet 'heeft het Hare Majesteit Koningin Beat rix behaagd om mevrouw Hoek-Witte te benoemen tot Lid in de Orde van Oranje Nassau', waardige woorden zoals die bij zo'n gelegenheid klinken uit de mond van een bm-gemeester, ditmaal burgemeester Sinke van de gemeente Goedereede. Met genoegen speldde hij mevrouw Hoek de bijbehorende versierselen op. De heer G. van der Meer, landelijk coördinator groot- schaüge hulpverlening van het Rode Kruis, reikte haar bij haar afscheid de Rode Kruis-onderscheiding uit, behorend bij het 50-jarig lidmaatschap van het Rode Rruis. Namens het Rode Kruis Ook zes andere leden kregen door de heer Van der Meer een onderscheiding van het Rode Kruis uitgereikt vanwege een lange re of kortere staat van dienst bij de Oud dorpse afdeling: dhr. Flikweert uit Oud dorp en mevrouw Voortman uit Stellen- dam voor 40 jaar, de dames Grinwis-van 't Geloof uit Ouddorp en Van Heest-van der Wende uit Goedereede voor 20 jaar, de dames Jansen en Van der Wal-van Broek- hoeven uit Stellendam alsmede de heer Lokker uit Goedereede voor 10 jaar. Tenslotte reikte de heer Van der Meer - naar gelang van hun staat van dienst al of niet met legpenning - ook een onderschei ding uit aan de scheidende bestuursleden de heer Noordhoek en mevrouw Bakker uit Stellendam, de dames Kaslander- Orgers, Van Heest-van der Wende, Tanis- van Erkelens, Van Erkelens-van Dam en de heer Van Wijk uit Goedereede en de dames Grinwis-Grinwis en Vlietland- Moerkerk uit Ouddorp. BeursCoLUMN Fonds Dividend Dividend rendement AvA Acomo 0.22 (t) 9.0% 18 juni Crown Van Gelder 1.00 7.0% *raei Reesink 3.50 7.0% 13 mei BAMNBM 1.55 6.5% 22 mei Bever Holding 1.00 6.5% 19 april Wessanen 0.58 6.1% 3 april Bron: lEX.nl - (t) is taxatie 3Z53 -^K BOEKEN EN MUZIEK Voorstraat 41 - 3245 BG Soramelsdijk Tel. (0187) 482614-Fax (0187) 484520 BOEKEN ALLES VOOR SCHOOL EN KANTOOR Wattdljk 45-48, 3241 QV MJddalhanirt T«l. (01871 482048 4BÏS44 - F« (61871 485481 FmMhHowKl*nlJk1»,32e3AK Ouddorp T^ (0187) «81378 - Fax (fflST) 883610 Burgemeester Sinke speldt mevrouw Hoek haar decoraties op. De jubilarissen, v.l.n.r.: mevr. Van der Wal-van Broekhoven, mevr. Voortman. mevr. Jansen, mevr. Hoek-Witrc. dhr Lokker, mevr Grinwis-van 't Geloof, mevr. Van Heest-van der Wende. Het scheidende bestuur, nadat ze door het Rode Kruis werden onderscheiden, v.l.n.r.: mevr. Vlietland-Moerkerk, dhr. Van Wijk, mevr. Grinwis-Grinwis, dhr Noordhoek, mevr. Van Heest-van der Wende, mevr. Tanis-van Erkelens, mevr. Bakker.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 13