oncertagenda O Controles op koikensiib hg illH Nieuws van de Wereldwinkel Ouddorp ^nPiicountaiit (mAr) Diefstallen bedrijfsvoertuigen gestegen DE HEER HEMPEL Zangmiddag voor en met mensen met een handicap visitekaartjes Gebr. de Waal lütöiiiiiaiiii Ongetwijfeld Kransle^'ng monument oorlogs slachtoffers te Ouddorp Gaan jullie binnenkort Bestel uw IfB %fm 2002 Vrijdag 19 april Hervormde Kerk - Dirksland. In het kader van de Stichting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee: het vocaal ensem ble 'Magnificat' o.l.v. Rinus Verhage. Orgel: Wim Diepenhorst. Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag 18 mei Hervormde Kerk - Goedereede. *Pink- sterzangdienst m.m.v. het Middenbouw- koor 'Prins Maurits' o.l.v. Marco van 't Hof. Aanvang: 19.30 uur. Zaterdag 25 mei Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Kom je ook zingen? Muzikaal Kinderfeest met Karel Bogerd. Orgel: Bert Elbertsen. Volwassenen zijn ook welkom. Aanvang: 19.00 uur. Zaterdag 15 juni Hervormde Kerk - Middelharnis. Con cert t.b.v. de Stichting 'Ontmoeting' m.m.v. het Dirkslands Mannenkoor o.l.v. F. Cornet en het Gem. Koor 'Sursum Cor- da" uit Sliedrecht o.l.v. Everhard Zwart. Organist: Jan Hoek. Aanvang: 19.30 uur Zaterdag 22 juni Hervormde Kerk - Dirksland. Zomer avondconcert door de Chr. Gem. Zang ver. 'Sursum Corda' te Dirksland o.l.v. Joh. van Broekhoven en de Chr. Gem. Zangver. 'Met Hart en Stem' te Ouddorp o.l.v. J. Bezuijen. Organist: A. Weenink. Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag 29 juni Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Orgel concert door de leerlingen van Paul Kie viet. Aanvang: 19.30 uur. "Woensdag 10 juli Hervormde Kerk - Goedereede. *Zomer- zangdienst m.m.v. het Chr. Gem. 'Stads koor' o.l.v. Jaap de Geus. Aanvang; 19.30 uur. Dinsdag, 16 juli Doopsgezinde Kerk - Ouddorp. In het kader van de Stichting kerkconcerten Goeree-Overflakkee: 'Amuse-oreille' met gitaar: Nelleke ter Berg en mandoline: Matine Sikkenk. Aanvang: 20.00 uur Woensdag 24 juli Hervormde Kerk - Goedereede. *Zomerzangdienst. Aanvang: 19.30 uur. Woensdag 7 augustus. Hervormde Kerk - Goedereede. *Zomerzangdienst. Aanvang: 19.30 uur. Dinsdag 13 augustus Domtoren - Goedereede. In het kader van de Stichting kerkconcerten Goeree-Over flakkee: het Trio Uccellini met blokfluit: Vincent van den Ende, klavecimbel: Ger ard Blok en viool: Frank Wakelkamp. Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag 31 augustus Hervormde Kerk - Dirksland Concert van het "Duo Gavotte" m.m.v. Noortje van Middelkoop, panfluit en Martin Mans, kerkorgel en Content-orgel. Aan vang: 20.00 uur. Zaterdag 14 september Hervormde Kerk - Oude-Tonge. In het kader van de Stichting kerkconcerten Goeree-Overflakkee: het koperensemble 'Brassability' met organist: Rinus Verha ge. Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag 21 september Hervormde Kerk - Goedereede. *Evan- gelisatiezangdienst m.m.v. de heer W.A. den Hertog. Aanvang: 19.30 uur. Zaterdag 28 september Hervormde Kerk - Dirksland. Concert door de Christelijke Oratorium Vereni ging Middelharnis o.l.v. Rinus Verhage en Wim Diepenhorst aan het orgel. Con cert ten bate van de Bonisa Zending. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 5 oktober Exoduskerk- Sommelsdijk. In het kader van de Stichting kerkconcerten Goeree- Overflakkee: Schoolconcert met sop raan: Marijke Nieuwenweg; piano: Piet Westhoeve en een Jazz-trio. Aanvang: 20,00 uur. zaterdag 12 oktober Hervormde Kerk - Middelharnis. '''Con cert t.b.v. Woord Daad door Deo Can- temus te Rotterdam o.l.v. Cor de Haan. Aanvang: 20.00 uur. Donderdag 31 oktober Hervormde Kerk - Goedereede. *Her- vormingsbijeenkomst. Aanvang: 19.30 uur. vrijdag 2 november Hervormde Kerk - Dirksland. Koor- en samenzang ten bate van W.W.Z (Wereldwijde Zending) m.m.v. het Jon gerenkoor "Con Amore' o.l.v. W.A. den Hertog en het Mannenkoor 'Groot Rotter dam' o.l.v. M.van Noort. Organisten: R. van Ommen en J. Belder. Vleugel en orgel: Jan Mulder; dwarsfluit: Marjolein de Wit. Aanvang: 19.30 uur, vrijdag 13 december. Hervormde Kerk - Goedereede. *Kerst- zangdienst. Aanvang: 19.30 uur. woensdag 18 december Hervormde Kerk - Stellendam. *Kerstsa- menzang van de Chr. Gem. Zangver. 'Soli Deo Gloria' te Stellendam o.l.v. Willem Chr. Meyboom. Organist: Andries Stam. Aanvang; 20.00 uur. zaterdag 21 december Hervormde Kerk - Sommelsdijk. *Kerstzangavond m.m.v. het Chr. Gem. Streekkoor "Vox Humana' uit Sommels dijk o.l.v. Peter Burger. Aanvang: 19.30 uur. zaterdag 21 december. Hervormde Kerk - Dirksland. Kerstcon cert door Chr.Gem. Zangver. 'Sursum Corda' te Dirksland o.l.v. Joh. van Broek hoven en het Duivelands Mannenkoor Al een ruim aantal jaren geleden is door de hoogste groep van de basis scholen te Ouddorp het monument ter nagedachtenis aan de oorlogsslacht offers geadopteerd. Ieder Jaar wordt deze adoptie overgedragen aan de vol gende groep. Ook dit jaar zal een kranslegging plaatsvin den bij het monument op de hoek Dorpsweg- Hazersweg te Ouddoip. Deze plechtigheid vindt plaats op woensdag 24 april a.s. om 10.55 uur. Het gemeentebestuur zal hierbij aanwezig zijn. o.l.v. D. Struik. Orgarrist: A. Weenink. Aanvang: 20 uur. dinsdag 24 december Hervormde Kerk - Middelharnis. Kerst zangavond met de Herv. Zangver. Jedu- thun o.l.v. Jan Wisse. Organist: Bart-Jaap de Bakker. Aanvang: 19.30 uur. Dinsdag 24 december Hervormde Kerk - Goedereede. *Zingen van kerstliederen. Aanvang: 21.00 uur. Zaterdag 1 februari 2003 Hervormde Kerk - Sommelsdijk. *Her- denkingsconcert i.v.m. herdenking watersnoodramp 50 jaar geleden onder het thema 'Ruwe stormen mogen woe den'. Medewerkenden: het Chr. Mannen koor 'Con Forza'uit Woerden o.l.v. Mar tin Mans en het Chr. Jongerenkoor 'Con Amore' o.l.v. Willem-Arie den Hertog. Verbindende teksten: Ds. P. Vermaat. Aanvang; 20.00 uur. met meditatie Deze rubriek - uitsluitend bedoeld voor kerkconcerten op Goeree en Overflakkee - beoogt een spreiding van de concertavonden te bewerkstelligen. Verenigingen kunnen zich bij het vaststellen van hun programma op bovenstaande infor matie richten. Komen er onverhoopt toch meerdere concerten op een en dezelfde avond voor, dan worden ze geplaatst in volg orde van binnenkomst. Stuurt u tijdig uw gegevens toe en niet enkele weken voordat het concert plaatsvindt. We hopen deze rubriek elke eerste vrijdag van de maand te plaatsen. Concerten tot een jaar na datum worden opgenomen. Aanmeldingen voor deze rubriek uitslui tend door middel van formulieren, die kunnen worden aangevraagd via tel. 482560. GOEDEREEDE Morgenavond willen we in gaan op de poli tiek in Nederland. Het zal een avond zijn waar ook jullie mening gevraagd wordt. We zien jullie graag in 'De Ark'. De deuren staan vanaf 20.00 uur open. Tot ziens! Het team Gebr. de Waal Drukkerij Sommelsdijk (0187)47 10 20 algemeen® gebr-dewaal.com Voor de inwoners van (joen wij graag een stapje extra. De modellenboeken voor Verlovingskaartjes Huwelijkskaarten geboortekaartjes of jubileumkaarten worden bij u thuis gebracht, waar u in alle rust uw keus kunt maken. Gebr. de Waal Drukkerij Sommelsdijk Bel: (0187) 47 10 20 en vraag naar Plony bij drukkerij Langeweg 13 SOMMELSDIJK Tel. (0187)471020 Adres Prins Bernhardlaan 147 3241 TA Middelharnis Telefoon 0187-487177 Fax 0187-487071 E-mail info@deheerenhempel.nl Internet www.deheerenhempel.nl Voor onze vestiging in Middelharnis zijn wij op zoek naar een beginnend met minimaal een MEAO-opleiding, die na een ruime inwerkperiode in staat moet zijn om te assisteren bij het opstellen van jaarrekeningen voor onze relaties in het midden- en kleinbedrijf en aangiften omzetbelasting, inkomstenbelasting en vennootschapsbelasting in concept te verzorgen. Het salaris en de overige emolumenten (zoals pensioenregeling, auto van de zaak e.d.) zijn uitstekend, evenals de werksfeer, de overige werkomstandigheden en promotiemogelijkheden. De Heer Hempel Accountants maakt onderdeel uit van de De Heer Groep en is een dynamische en onafhankelijke multidisciplinaire organisatie van accountants, fiscalisten, bedrijfskundigen en automatiseringsconsultants. De cultuur is open en formeel, waarbij we een kwalitatief hoogstaande dienstverlening weten te koppelen aan een goede prijs/presentatieverhouding. Schriftelijke sollicitaties kunnen gericht worden aan: De Heer Hempel Accountants, t.a.v. de heer drs B.M. de heer AA/CA, Prins Bernhardlaan 147, 3241 TA Middelharnis. Regelmatig komt het voor dat bedrijven, zoals slagers, horecabedrijven, garages e.d., opdracht geven aan derden om de inhoud van slibvangers, vetvangers, septictanks en andere soorten voorraadtanks in te zamelen met behulp van vacuümzuigers. Onduidelijk is wat er met de afvalstoffen gebeurt. Vaak is niet meer te achterhalen, waar en hoe het afval is of wordt verwerkt. Van groot belang is het voorkomen, in verband met mogelijke schadelijke stoffen (b.v. asbest vezels uit slib van een garage), dat de inhoud van voor noemde tanks en/of slibvangers op of in de bodem en het oppervlaktewater terecht komen. Vergunning Een aantal bedrijven dat zich onder andere bezighoudt met het leegzuigen van deze slibvangers en dergelijke, blijkt niet vermeld te staan als be-/verwerker op de pro vinciale lijst van inzamelaars. Een inzamelaar moet voldoen aan de verplichtingen van de Provinciale Milieu Verordening (PMV). Elke inzameling (>2000 liter per transport) moet plaatsvinden op basis van een omschrijvingformulier, begeleidingsbrief en afval stroomnummer. Een bedrijf dat koUcenslib verwerkt moet daarvoor een milieuvergunning hebben. Deze vergunning kan alleen worden afgegeven door de pro vincie. Controle Gebleken is dat veel inzamelaars en ontdoeners van bovengenoemd afvalwater niet op de hoogte zijn dat het afgeven van afvalwater met slib en vetten uitsluitend plaats mag vinden bij een inzamelaar die voldoet aan bovengenoemde eisen. Milieutoezichthouders van het Intergemeentelijk Samenwerkingsverband Goeree- Oveiflakkee (ISGO) zullen vanaf begin dit jaar (maart/april), zowel bij de inzamelaars als bij de ont doeners van afvalwater, slib en vetten, controleren of aan de eisen met betrekking tot inzameling en de voor schriften voor wat betreft de afgifte van afvalwater, slib en vetten, wordt voldaan. Maatregelen Het doel van deze controles is het naleven van de regel geving met betrekking tot het inzamelen en verwerken van afvalwater, slib en vetten - afkomstig uit diverse (voorraad)tanks. Bij het niet nakomen van de regelge ving met betrekking tot het bovenstaande, bestaat de mogelijk dat - bij zowel de inzamelaar van dit afval product als bij de ontdoener - bestuursrechterlijke en/of strafrechterlijke maatregelen kunnen worden genomen. Voor wat betreft de inzamelaar zal de provincie Zuid- Holland (mede naar aanleiding van de signalering van de ISGO-medewerkers) stappen ondernemen. De stichting Hervormd Diakonale Gezondheidszorg Goeree-Overflakkee biedt verpleging en verzorging aan ouderen met somatische en psychogeriatrische hulpvragen. Wij bieden deze zorg vanuit een protestants christelijke levensovertuiging in verpleeghuis De Samaritaan en in verzorgingshuis De Goede Ree, en door middel van substitutieprojecten in omlig gende zorginstellingen. Wie bij de HDG werkt, heeft ruimte voor eigen inbreng in de multi disciplinaire teams. Wonen op Goeree-Overflakkee is aangenaam: met dichtbij de stedelijke voorzieningen van Rotterdam en vele recreatieve mogelijkheden in de directe omgeving. In verband rnet het vertrek van de huidige medewerkster hebben wij in Verzorgingshuis De Goede Ree op een zorgafdeling plaatsingsmogelijkheid voor een stichting HDQ Koningin Julianaweg 59 3245 iCA Sommelsdijlc Telefoon 0187 48 82 00 Fax 0187 48 25 00 UNITLEIDER V/IVI minimaal 32, uur per w^eki^i^^^gêl^ii Wat houdt de functie in? In hoofdlijnen kent deze functie de volgende taken: - u geeft, onder (eind)verantwoordelijkheid van het clusterhoofd, operationele leiding, (werk)begeleiding en instructie aan alle medewerkers binnen het team; - u coördineert, regelt en verdeelt de werkzaamheden binnen het team; - u neemt deel aan de uitvoerende werkzaamheden binnen het team; - u draagt zorg voor een juiste kwalitatieve en kwantitatieve personeelsinzet met betrekking tot de dagelijkse bevvonerszorg en levert informatie ten behoeve van de opstelling van het diensirooster; -u draagt zorg voor een goed woon- en leefklimaat, zowel voor de medewerkers als voor de bewoners; - u instrueert, motiveert (en introduceert) medewerkers en draagt mede voor de uitvoering van het personeelsbeleid; - u rapporteert het clusterhoofd verzorging regelmatig omtrent de voortgang van de zorgactiviteiten; - u draagt zorg voor de continuïteit van de zorgverlening en bewaakt en bevordert de kwaliteit met betrekking tot de directe bewonerszorg; - u draagt zorg voor de administratieve werkzaamheden en voor de registratie en rapportage in de zorgdossiers; - u bevordert en bewaakt het juiste gebruik en beheer van inventaris, verpleegmaterialen en hulpmiddelen; - u draagt zorg voor de werkbegeleiding van leerlingverzorgenden en stagiaires. W» we? ue t'.andiclaten dienen te beschikken ove; verzorgende of ziekenverzorgende, bij kaderopletding. iiiiiiinste het diploma bejaarden voorkeur aangevuld met een U heeft affiniteit met dé'kpt|ï\/ödt;:C(e duder wordende mens. Verder wordt enige leidinggevende 'ery^ring pp prijs gesteld. Gelet op de identiteit van onze instelling verwachten we van de kandidaten een positief protestants christelijke levensovertuiging. 'i^fat hebben we te bieden? /oor de arbeidsvoonwaardén geldt de CAO Verpleeg- en Verzorgingshuizen, met het unieke Meerkeuzesysteem Arbeidsvoorwaarden. Maar er is méér, zoals een spaarloonregelirig, persdheelsvoorzieningen bij Centraal Beheer Achmea, deeltijdmogelijkheden en kinderopvang. De Stichting HDG voert een actief opleidingsbeleid met goede ontplooiings- en doorgroeimogelijkheden. Meer weten? Heleen de Jonn^\/ink, vragen overde,zf: iuncfi manager zorgdienst HDG, beantwoordt graag uw Wilt u solliciteren? Stuur uw brief of e-mail met CV binnen twee weken naar Hans Nouwen, hoofd personeel en opleiding. E-mail: sollicltatie@sthdg.nl. HERVORMD DIAKOISI^|p;i|jg;^É>ï|ï|i^^ Voor vragen over dit onderwerp kunt u contact opnemen met de heer J. Dronrijp, milieutechnisch medewerker van het ISGO, tel.: (0187) 488128. Eilanden-Nieuws: een krant die G-E-L-E-Z-E-N wordt!! '--rytrJlc-J'. U:ÜÜLiL»LiL.j'i.ujLJlrLWS De afdeling Flakkee/Schouwen/Tholen van de vereniging voor gehandicaptenzorg 'Hel pende Handen' hoop D.V. zaterdag 13 april a.s. om 14.30 uur een zangmiddag te houden in de 'Rehobothkerk' aan de Hoogaarsstraat in Tholen. De sluiting zal om ongeveer 16.00 uur. Na afloop is er gratis koffie, thee of frisdrank. Mensen met een handicap en hun ouders, verzorg(st)er(s), familiele den, vrienden en bekenden (van welke gezindte dan ook) zijn hartelijk welkom. Het manneiikoor 'Reho- both' hoopt - evenals in voorgaande jaren - te zin gen, óók met de mensen uit de doelgroep. Ook kin deren, die als belangstellenden meekomen, worden erbij betrokken, en er is samenzang. Iedereen, van ver en dichtbij, is harteüjk welkom! Speelgoed van Fair Trade, dat is dubbel speelple- zier! Joke woont op Java. Zijn ouders hebben misschien wel het leukste beroep van de wereld: ze maken speelgoed. Mooi speelgoed: ze maken tollen en treinen, vissen en vliegtuigjes. Het meeste verkopen ze aan Fair Trade. Die betaalt een eerlijke prijs, zodat ze genoeg geld hebben om gezond voedsel te kopen. En om straks het studiegeld van Joke te betalen. Anne woont in Nederland. Haar ouders sparen voor haar, zodat zij later kan studeren. Van haar zakgeld koopt Anne leuke dingen, zoals tollen en vliegtuigjes, gemaakt op het verre Java. Het speelgoed van Fair Trade is ook belangrijk voor de kinderen van daar, weet Anne. En dat is dubbel speelplezier! Dit speelgoed kan Anne (en alle andere kinderen) kopen bij de Wereldwinkel Middelharnis, aan het Spui, achter de winkeldijk. Zaterdags, als de win kel open is (van 09.00 uur tot 17.00 uur) ziet u de vlag van de Wereldwinkel wapperen. slaagt U beter met uw inkopen als U eerst de advertenties leest! In het eerste kwartaal van 2002 is het aantal diefstallen van bedrijfs voertuigen ten opzichte van het eerste kwartaal van 2001 gestegen van 1041 naar 1198. Dat is een stijging van 15%. Het aantal gestolen lich te bedrijfsvoertuigen (tot 3500 kg) steeg met 12,8% van 962 in 2001 naar 1085 in 2002. Het aantal gestolen zware bedrijfsvoertuigen (boven 3500 kg) steeg met 43% van 79 in 2001 naar 113 in 2002. Bij de lichte bedrijfsvoertuigen (tot 3500 kg) zit de stijging vooral bij het merk Volkswagen 32,6%). Het aantal diefstallen van de wat ruimere bus- en transpor tertypes steeg, terwijl de diefstal van de kleinere Caddy op hetzelfde niveau bleef. Het gaat bij het merk Volkswagen vooral om de jongere voertuigen. Van de leeftijd O t/m 3 jaar oud is het aantal gestolen voertuigen van dit merk meer dan verdubbeld. Het probleem met de diefstal van de Volkswagens doet zich vooral voor in de poli tieregio's Gelderland-Midden, Gelderland-Zuid, Amsterdam-Amstelland en Bra- bant-Noord. In deze vier regio's verdubbelde het aantal diefstallen van dit merk. Dat de wat ruimere bussen geliefd zijn bij de criminelen blijkt mede uit de stijging met 21% van het aantal gestolen Mercedessen en met 11,4% van het aantal gesto len Hyundais van een dergelijk type. Bij deze merken gaat het echter niet specifiek over de jonge voertuigen, maar is de stijging van het aantal diefstallen verspreid over alle bouwjaren vanaf 1986. Het aantal hchte bedrijfsvoertuigen dat na diefstal wordt teruggevonden daalde in de genoemde periodes van 38,8% naar 33,7%. Bij het merk Volkswagen zijn de terugvindpercentages lager, te weten 32,6% in 2001 en 27,2% in 2002. (Ter vergelijking: bij personenauto's is het terugvindpercentage meer dan 65%.) Het lijkt erop dat de meeste van de gestolen hchte bedrijfsvoertui gen naar het buitenland verdwijnen. Bij de zware bedrijfsvoertuigen stijgt het aantal diefstallen vooral bij de voertuigen van het bouwjaar 1998 of jonger. In 2001 waren het vooral de merken DAF (32 gestolen), Mercedes (18 gestolen) en Scania (II gestolen). In 2002 steeg het aantal diefstallen van deze merken, maar steeg ook het aantal gestolen vrachtwagens van de merken MAN (12 gestolen) en Volvo (13 gestolen). Het terugvindpercentage daalde van 67% in 2001 naar 62% in 2002. Vrachtwagens worden soms alleen gestolen om de lading er uit te kunnen halen, waarna het voertuig ergens wordt ach tergelaten. Bovendien is het door het toezicht aan de grenzen lastiger om een vrachtwagen naar het buitenland te brengen dan een gestolen Volkswagenbus. De organisaties die samenwerken in de Stichting Aanpak Voertuigcriminaliteit (Ave) ondernemen acties om het aantal diefstallen te beperken. Zo wordt er «ewerkt aan de organisatie van gezamenlijke controles door politie en douane om de export van gestolen voertuigen tegen te gaan. Ook heeft Nederiand plannen ingebracht in het Europees overleg over politiesamenwerking, om de internationale handel in gestolen overtuigen aan banden te leggen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de Stichting Voertuigcriminali teit, tel.: 020-5497931.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 12