Meldpunt Vermisten biedt hulp en advies Ouddorpse 'De Molen Makelaardij' opereert internationaal Torenconcerten Jeugdmiddag Dagje uit Ultieme wendbaarheid.,. ...ga voor een Honda! EllitflO^^IEUliia Oi^elconcert door Sietze de Vries Ansichtkaartenbeurs in Helievoetsiuis Twaalfde Open WItviskampioenschap Goeree-Overflakkee 2002 Voor achterblijvers én vermisten ,,Eilanden-nieuws" Goedereede groot succes! .PAGINA? VRIJDAG 29 MAART 2002 Wijziging openingstijd zwembad Stellendam Vr. 29 maart, Goede vrydag: Ma. 1 april, 2e Paasdag: Meivakantie: Autobedrijf Jan van Dijk Brieiie in Singelkerk te Ridderkerk Thema: Bach en Pasen Op zaterdag 6 april speelt de bekende groninger organist Sietze de Vries op het beroemde Van den Heuvelorgel in de Singelkerk te Ridderkerk. Het con cert zal in het teken staan van Pasen, met een bijzondere aandacht voor de muziek van Johann Sebastian Bach. Dam- en Schaakver. Dirksland Uitslagen van 25 maart 2002 Aanspreekpunt Vlucht VERMISTEN Langdurig telt duizenden abonnees en wordt op Goeree-Overflakkee zo goed als huls-aan-huis gelezen! In Den Bommel ^^^i^V^^^^^^^&^S^^^^^^^^^Sfeftfe^^S^^^^Sèï^S^^^ =SiS;ö£ÏJSï«iSïïsÏLBi S!Ê0i!hiM&& Een rondje eiland begint in Ooltgensplaat. De plaats van de legendarische schipper Oeltgen van der Plaat tot den Plaat. Hier bewonderen we het Fort om daarna langs het oude raadhuis via de Voorstraat naar het witte l<erl<gebouw te lopen of tefiet- sen. Autorijden in de kernen is tijdens deze historische omgang uiteraard verbo den. In dit dorp l<unnen we helaas niet lang blijven. Het eiland in een dag is eigenlijk niet te doen, maar we gaan met frisse moed verder. De natuur in de direc te omgeving is schitterend en de natuur liefhebber moet de Ventjagersplaten zeker niet overslaan. Hierna richten we blik en stuur richting Sluishaven. De rit erheen is, behalve de wind die u hoogstwaarschijnlijk pal tege moet komt, een waar genoegen. De inspanning wordt beloond met een magni fiek uitzicht over het Volkerak. Van de voorraad superlatieven raakt de bodem al in zicht. We gaan naar de Langstraat, raden naar de herkomst van de naam, en Achthuizen (idem dito). Pas op voor uien! De molen is het stilstaan (sic) waard. Hier moet een keuze worden gemaakt. Eerst naar Den Bommel en Stad aan 't Haring vliet en dan naar Oude Tonge. Of omge keerd. Dagtoerist heeft ervoor gekozen om eerst Oude Tonge met een bezoek te vere ren. Van de bezienswaardigheden noem ik de molen, twee kerkgebouwen en het oude raadhuis aan de kade. Ook hier is unieke natuur te bewonderen. Dan, via de Zuidzijde (watertoren) door naar Den Bommel. Dit dorpje biedt de toe rist o.a. een beeld van de stripfiguur Olie B. Bommel en een mooi gezicht op Tien- gemeten. De jachthaven en de gorzen zijn ook de moeite waard. Daarna is Stad aan 't Haringvliet, koriiweg Stad, aan de beurt. Een objectief verslag van deze Parel aan het Haringvliet is om meer dan één reden niet haalbaar. Het kwaad gerucht van Spookstad aan 't Haringvliet kan eenvou dig worden vervangen door een nieuw cliché: Stad, het Wassenaar van Flakkee. Alleen gesubsidieerde rieten daken en enkele kleinigheden ontbreken nog. Na een korte verkenning van dit karakteristie ke dorp is het hoog tijd om verder te gaan. Langs het Haringvliet rijdt u naar Middei- harnis, dat u straks als Sommelsdijk weer verlaat. Kies de Oost-of Westhavendijk om in het centrum van dit voormalige vissers dorp te komen. Bij de haven vindt u een beeldje van het 'Kofiekokertje'. Het oude Raadhuis aan het eind van de Voorstraat is nu Rien Poortvlietmuseum. Hier zijn voor de reiziger genoeg winkels te vinden. Middelharnis en Sommelsdijk horen bij elkaar. Verschillende wegen verbinden nagenoeg ongemerkt de beide dorpen. De Voorstraat van Sommelsdijk is een van mooiste van het eiland, met aan het eind de imposante kerk. Hier vindt u een bron zen beeldje van een koeienwachtertje en het Streekmuseum. Zeker de moeite waard. Wandel eens rond. Naast een zgn. Enkele en een Dubbele Ring komen de his torische details u hier tegemoet. Via de Oudelandsedijk, met Flakkees oudste molen, verlaat u de gemeente Middelhar nis, het bord vermeldt Sommelsdijk. Fietsend door de polder ziet u in de verte de watertoren van Dirksland. Ook hier is veel te zien. Bijvoorbeeld de kerkgracht of molen de Eendracht. Verder naar Herkin gen. In het bezit van een mooie haven. Hierna zijn de Slikken en Melissant aan de beuri:. U merkt, de scribent raakt letterlijk en figuurlijk steeds verder van huis. Daar om gaan we in ijlvlucht verder. In Stellen- dam mag u de vismijn in ieder geval niet missen. Goedereede met z'n vele oude bezienswaardigheden spreekt voor zich. Via het schitterende Oostdijk fietst u rich ting de uiterste westpunt van het eiland. Een plaatselijk deskundige moet hier de fakkel maar overnemen. Uw tocht ein digt in ieder geval in het prachtige Oud- dorp. Vandaar kunt u verder of terug natuurlijk. Met welgemeende excuses voor eventuele oneffenheden en andere onge makken tijdens de excursie. In verband met de diverse feestdagen en aan komende vakanties volgen onderstaand gewijzigde openingstijden van zwembad 't Zuiderdiep te Stellendam. 10.00-11.30 uur, volwassenen en kinderen t/m 3 jaar 13.00-17.00 uur, alle leeftijden 13.00-17.00 uur, alle leeftijden Ma. 29 april, 13.00-17.00 uur, alle leeftijden 19.00-20.30 uur, 18+ Di. 30 april, Koninginnedag, gesloten Wo. 1 mei, 10.00-11.30 uur, volwassenen en kinderen t/m 3 jaar 13.00-17.00 uur, alle leeftijden 19.00-20.30 uur, alle leeftijden Do. 2 mei, 07.30-08.30 uur, 16+ 13.00-17.00 uur, alle leeftijden L 19.00-20.30 uur, 18+ Vr. 3 mei, 10.00-11.30 uur, volwassenen en kinderen t/m 3 jaar 13.00-17.00 uur, alle leeftijden 19.00-20.30 uur, alle leeftijden HONTUiA. www.janvandijk.nl Slagveld 19, 3231 AN Brielle Telefoon: 0181 - 41 37 77 Telefax: 0181 - 41 34 45 E-mail: info@janvandijk.nl Van hem horen we onder meer de bewerkin gen over Christ lag in Todesbanden. Verder worden er improvisaties gebracht, op beken de liederen, die met Pasen te maken hebben. Sietze de Vries heeft reeds meerdere prijzen behaald, ook met improvisaties, zowel natio naal als internationaal. Wat literatuur betreft, heeft hij eveneens enkele prijzen behaald. Sietze de Vries is in binnen en buitenland een veel gevraagd organist. De Singelkerk is een kerk met een warme sfeer en het orgel spreekt tot veler verbeelding. AUen hartelijk welkom'. Het concert vangt aan omi 20.00 uur. De progranama's zijn voor 3,50 te koop. Kinderen tot 12 jaar en 65 plussers betalen 2,50. Dammen, Afdeling 1 D. Wolfert - W. Stolk3-0 C. van Prooyen - J. Knöps3-0 Jac. Wolfert-H. Keuvelaar3-0 Joh. Wolfert - D. Wolfert0-3 Afdeling 2 W. Knöps - C. v.d. Kroon3-0 H. de Munck - M. Poortvliet0-3 W. Nieuwland-J. v.d. Groef3-0 Zaterdag 6 april a.s. organiseert de Nederlandse Vereniging van Prent- briefkaartenverzamelaars een An sichtkaartenbeurs in Sporthal 'De Eendragt', Sportlaan 2 in Hellevoet- sluis. De openingstijden zijn van 10.00 tot 14.30 uur. Vele honderdduizenden oude ansichtkaar ten, waaronder stads- en dorpsgezichten van voor 1900 tot 1960 - waarvan die van voor 1900 met de hand ingekleurd werden - kan men bij de standhouders aantreffen. Natuur- Ujk ontbreken de fantasiekaarten, molens-, schepen-, luchtvaart-, honden- en katten- kaarten en verder nog zo'n 700 verschillen de onderwerpen op deze beurs niet. Deze beurs is toegankelijk voor rolstoelhouders. De bezoekers kunnen de door hen meege brachte ansichten gratis laten taxeren. Voor verdere informatie hierover kunt u bellen met 06-12277769. Natuurlijk kan men ook ansichtkaarten kopen, verkopen en ruilen. Een ieder is van harte welkom! Za. 4 mei, 13.00-17.00 uur, alle leeftijden Ma. 6 mei, 13.00-17.00 uur, alle leeftijden 19.00-20.30 uur, 18+ Di. 7 mei, 07.30-08.30 uur, 16+ 13.00-17.00 uur, alle leeftijden 19.00-20.30 uur, alle leeftijden Wo. 8mei, 10.00-11.30 uur, volwassenen en kinderen t/m 3 jaar 13.00-17.00 uur, alle leeftijden 19.00-20.30 uur, alle leeftijden Do. 9 mei, Hemelvaartdag: 13.00-17.00 uur, alle leeftijden Vr. lOmei, 10.00-11.30 uur, volwassenen en kinderen t/m 3 jaar 13.00-17.00 uur, alle leeftijden 19.00-20.30 uur, alle leeftijden Za. 11 mei, 13.00-17.00 uur, alle leeftijden Ma 20 mei, 2e Pinksterdag: 13.00-17.00 uur, alle leeftijden Met ingang van maandag 3 juni geldt weer het zomerrooster: 's middags geopend vanaf 12.00 uur. Op zaterdag 27 april a.s. zal het 12e Open WItviskampioenschap van Goe ree-Overflakkee gehouden worden. Dit kampioenschap wordt georgani seerd door de H.S.V. 'De Viscromte' uit Melissant. Het wordt dit jaar alweer voor de 12e maal georganiseerd en is gezien het aantal deelne mers dat hier jaarUjks (maximaal 200 deel nemers uit geheel Nederland en België) voor inschrijft een evenement dat niet meer weg te denken is van Goeree-Overflakkee. Dit evenement wordt mede mogeUjk gemaakt door diverse sponsors. Het kampioenschap wordt gehouden in het Zuiderdiep. Het parcours zal worden uitge zet nabij het kleine gemaal (gemaal Zuider diep) in de Kroningspolder. Men kan zich telefonisch opgeven inschrijven bij A. Schaaf, tel.: (0187) 602793 en B. Berken- bosch, tel.: (0187) 602551. Het maximaal aantal deelnemers is 200. Loting en afhalen van de wedstrijdkaarten vindt vanaf 6.30 uur plaats in het verenigingsgebouw 'De MeUs- hofBinnenweg 61 te Melissant. De aan vang van de wedstrijd is 9.00 uur en zal tot 14.00 uur duren. Het inschrijfgeld bedraagt 15,- per persoon en voor korpsen 15,- extra. Er wordt in vier vakken gevist. De eer ste prijs bedraagt 455,-, de tweede prijs 340,-, de derde prijs 230,- en de vierde De vermissing van een dierbare is één van de grootste persoonlijke drama's die een mens kan overkomen. Of het nu gaat om de partner, een kind of kleinkind, een broer, zus, vader of moeder: een vermissing stort de ach terblijvers altijd in verdriet en wan hoop. Vrijwel onmiddellijk spookt hen het ergste door het hoofd. Toch gaat het in de meeste gevallen slechts om nalatigheid, een misverstand of een bewuste 'vlucht'. Maar wat de reden ook is, de radeloosheid bij de achterblijvers is er niet minder om. Het Meldpunt Vermisten van het Nederlandse Rode Kruis biedt alle betrokkenen - achterblijvers én ver misten - hulp en advies. Hanne (19) zit al een tijdje in het buitenland. Ze trekt rond in Thailand. ledere twee weken mailt ze haar ouders. Nu laat ze al een tijdje niets van haar horen. Navraag bij vrienden van Hanne levert niets op. Haar ouders raken steeds bezorgder. Op advies van het Meld punt Vermisten wenden zij zich tot de juiste instanties van het Ministerie van Buitenland se zaken. Zo horen zij dat Hanne wegens een voedselvergiftiging in het ziekenhuis van Chaing Mai is opgenomen. Het gaat goed met haar. Hanne is één van de ruim 16.000 personen die jaarlijks in Nederland bij de politie als vermist worden gemeld. Hoewel van hen zo'n 80% weer binnen 48 uur terecht is, blijven 3200 personen langere tijd onvindbaar en zijn tientallen mensen na een jaar nog steeds verdwenen. Een zoon of dochter gaat op vakantie en keert niet terug. Van een vriend die in de war is, wordt al weken niets vernomen. Een part ner keert niet terug van een boodschap. Een kind komt na een ruzie niet meer thuis. In al hun emotie weten achterblijvers vaak niet hoe te handelen. Ze zijn wanhopig. Angst, radeloosheid en schuldgevoelens spelen hen parten. Ze willen antwoord op vragen, klop pen aan bij allerlei instanties, maar vinden nauwelijks hulp of een luisterend oor. Daar om heeft het Nederlandse Rode Kruis in 2001 in overleg met Politie, Stichting Slachtofferhulp en de Vereniging voor Ach terblijvers na Vermissing het Meldpunt Vermisten opgezet. Iedereen die achterblijft en zich zorgen maakt, familie, collega's of buren, kan hier zijn zorgen kwijt en krijgt advies over de mogeUjkheden in de zoek tocht naar hun dierbaren. Maarten-Jan (42) verschijnt plotseling niet meer thuis en op zijn werk. Hij is met de auto prijs 115,-. Verder is er een rijk gevulde prijzentafel, die mede mogelijk is gemaakt door de sponsors. De prijsuitreiking zal eveneens plaatsvinden in de Melishof te Melissant en begint om 16.00 uur. Hier zal tevens de verloting worden gehouden. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met bovenstaande telefoonnummers. Hit NÏBEHtAMESS HOBt naar zijn werk gegaan, maar nooit daar ver schenen. Op navraag van zijn echtgenote blijkt dat hem ontslag boven het hoofd hangt. Blijkbaar kon hij de situatie niet meer aan. Zij belt met het Meldpunt. Eén van de tips van het Meldpunt leidt tot de oplossing: de vermiste heeft zich inderdaad terugge trokken in het vakantiehuis van één van de familieleden. Er wordt op aanraden van het Meldpunt psychische hulp ingeschakeld. Maar weinig vermissingen zijn het gevolg van een ongeluk of misdrijf. Veel vaker blij ken vermisten gewoon slordig in het achter laten van adressen of verzeilt iemand onbe doeld in een gebied waar hij onbereikbaar is. Sommige vermisten echter 'verdwijnen' op eigen initiatief. Ze hebben problemen in bij voorbeeld de relatiesfeer, weten niet meer hoe uit de schulden te komen, kunnen con flicten op het werk niet meer aan, of zijn in de problemen gekomen door een verslaving. Vaak zoeken zij de afzondering om even tot zichzelf te kunnen komen of simpelweg het probleem te ontvluchten. En durven dan niet meer terug. Ook zij kunnen een beroep doen op het Meldpunt Vermisten van het Neder landse Rode Kruis. Voor hulp bij het her stellen van het contact, doorverwijzing naar- specifieke hulpverlening of simpelweg het geven van een levensteken dat het thuisfront helpt de ongerustheid weg te nemen. Mevrouw Driessen (63) heeft haar zoon al jaren niet gezien. Hij leidt zeer waarschijn lijk een zwervend bestaan. Niemand weet waar hij is. Het gemis vreet aan haar. Fami lie en vrienden zeggen dat ze haar zoektocht op moet geven. Dat kan ze niet. Bij het Meldpunt vindt ze alle begrip en steun. Het team van het Meldpunt helpt haar verschil lende organisaties voor maatschappelijke hulp te benaderen. De zoon blijkt ergens een postadres te hebben. Er komt een briefwisse ling mssen moeder en zoon op gang. Som mige personen blijven jarenlang vermist. Het Meldpunt Vermisten van het Rode Kruis helpt niet alleen de achterblijvers van nieu we gevallen van vermissing, ook wie reeds lang op zoek is naar een dierbare kan bij het Meldpunt terecht voor advies, informatie of een luisterend oor. Soms is de oplossing eenvoudiger dan men denkt. Het Meldpunt kan immers putten uit brede kennis en ervaring op het gebied van vermissingen. Daarnaast beschikt het over informatie over alle organisaties die zich in Nederland direct of indirect bezighouden met vermissingproblematiek en onderhoudt het contacten met talrijke internationale instanties. Zo kan het de achterblijvers met gerichte tips en adviezen terzijde staan en hen waar nodig doorverwijzen naar relevante organisaties en voorzieningen. Het Meldpunt Vermisten is 24 uur per dag telefonisch bereikbaar onder nunraier 0800- VERMIST (0800-83 76478) of vanuit het buitenland: 0031-70 44 55 618. Alle meldingen worden met respect voor achterblijvers én vermisten vertrouwelijk behandeld. Het Meldpunt "Vermisten is ook te bezoeken op www.meldpuntvermisten.nl en te mailen via meldpuntvermisten@red- cross.nl. Met ingang van 1 februari jl. is aan de Dorpsweg in Oud- dorp een nieuwe makelaardij gestart. De heren Joop Kor- ver en Eelco van Delft zijn de drijvende krachten achter 'De Molen Makelaardij'. De heren Korver en Van Delft kennen elkaar reeds jaren. De beslis sing om samen een eigen bemiddelingsbedrijf te starten had dan ook niet zoveel voeten in aarde. "Dit internationale punt is ideaal om met name toeristen - die hier de molen komen fotograferen - van een schitterende vakantiewoning te voorzien; en natuurüjk niet alleen de toeristen ook de eilandbewoners en mensen van daarbuiten kunnen bij ons terecht voor een prachtige permanente woning," vertelt Joop Korver. Uiteraard worden niet alleen bmnen Ouddorp woningen ver en aangekocht, eilandbreed vindt dit plaats. Vanuit zijn werkzaamheden bij een woningbouwvereniging had Joop Korver reeds zijdelingse contacten met de makelaarswereld. "De stap om hier een eigen makelaarskantoor te beginnen, was dan ook een grote uitdaging, die ik met beide handen aangegrepen heb," gaat Joop verder. Inmiddels hebben hij en zijn compagnon Eelco van Delft leuke contacten opgebouwd in de regio. "Op zo'n manier kun je zien dat de huizenmarkt mensen toch interesseert; er is behoefte aan." De Molen Makelaardij staat garant voor kwaliteit op het gebied van taxatie, aan- en verkoopbemiddeling, bouwkundige keuringen en hypotheken. Sinds kort heeft het bedrijf ook een website, die te berei ken is via www.demolenmakelaardij.nl. Snelle service en persoonlij ke begeleiding staan hoog op de Ujst bij de beide heren makelaars. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met tel.: (0187) 689689, fax: (0187) 689600, of e-mail: info@demolenmakelaar- dij.nl. Namurlijk kunt u ook vrijbUjvend eens langskomen aan de Dorpsweg 35 in Ouddorp. De openingstijden zijn van maandag t/m vrijdag van 9.30 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur; op zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur. Van harte welkom! Op vrijdag 15 en zaterdag 16 maart jl. organiseerde de Ronde Tafel Goeree- Overflakkee twee benefietconcerten in de toren van Goedereede. Onder belangstelling van vele muziekliefheb bers speelde de 28 jarige pianist Jan Willem Rozenboom werken van Beet hoven, Rachmaninoff en Chopin. Dat zijn mooie pianospel gewaardeerd werd, bleek wel uit de staande ovaties die hij na afloop van beide uitvoerin gen kreeg. Dankzij de grote belangstelling voor de torenconcerten is er meer dan 1000 euro opgehaald. En dankzij de bijdragen van Rabobank Westflakkee, Den Hollander Advocaten en Notariskantoor Ter Braak Schuring, komt deze opbrengst geheel ten goede aan het project 'Freedom through Education'. Bij dit project wordt er geld ingezameld om scholen te stichten in India. Om de slechte onderwijssituatie en het veel voorkomende analfabetisme in India te bestrijden wordt er (mede) door Ronde Tafel Goeree-Overflakkee in samenwer king met Ronde Tafel India en de Novib, hard gewerkt om op zoveel mogelijk plaat sen scholen te bouwen en te voorzien van lesmateriaal en leerkrachten. Naast deze concerten wordt ook geld voor dit goede doel ingezameld door middel van de verkoop van sigaren. Voor slechts 5 euro kan men een doosje van 12 'tafelaartjes' kopen. Ook hierbij zal de opbrengst van deze kwaliteitssigairen ten goede komen aan het project scholingsproject in India. U kunt ze bestellen door overmaking van 5, per doosje met 12 'tafelaartjes' op reke ningnummer 342045881 t.b.v. Tafelronde 118 Goeree Overflakkee te Middelharnis. De doosjes zullen dan zo spoedig mogelijk bij u worden bezorgd. Voor meer informatie kunt u terecht bij Notariskantoor Ter Braak Schuring te Middelharnis, telefoon: (0187) 476111 of bij Jan Kuiper te Oud dorp, telefoon: (0187) 689917. De Stichting Welzijnswerk Oostflakkee organiseert op woensdag 10 april a.s. voor de jeugd van Den Bonmiel een creamiddag. Deze wordt gehouden in 't Westerlicht, Oranjestraat 35. E)e kosten bedragen 1,- per land. Voor alle kinderen van groep 1 t/m 8 duurt de middag van 13.30 tot 15.30 uur. Aaimielden kan tot 5 april a.s. op school (strookje inleveren) of via de SWO, tel.: 641344.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 7