Groot ongeval op N59 Drie Oostflakkeese ondernemers namen gebruiksvergunning in ontvangst Provincie verlangt archeologisch onderzoek voor realisering Knooppunt Middelharnis Sportvisboot met motorpech Paaszangavond in Stellendam innaard z^mmse eUanden Tennisvereniging Ooitgenspfaat Cantatedienst in Doops gezinde Kerk Ouddorp Raad van State verwerpt gebruik nieuwe loswal Uitbreiding begraafplaats in Bruinisse Niet alleen verlenen, maar ook controleren en handhaven hebben prioriteit! 0900-8844 0,13 pm) Openingstoernooi 2002 Gebak Aanleiding Gebruiksvergunning Prioriteit Verkeersongeval Twee gewonden bij ongeval Schouws wegennet meest verkeersonveilig Schietpartij Woninginbraak Voorlictitingsbijeenkomst in Ziekenliuis Dirksland Over 'Het nut van bewegen bij astma en COPD Goede Vrijdagdiensten Ger. Gem. Donderdag 28 maart Het provinciaal bestuur van Zuid- Holland heeft op 19 maart 2002 een verklaring van geen bezwaar aan de gemeente Middelharnis verleend voor de bouw van 23 woningen, een super markt en winkelpanden op de hoek van de Langeweg en het Beneden Zandpad in Middelharnis. Tegelijkertijd heeft de provincie met betrek king tot de realisering van het bouwplan (bekend onder de naam Knooppunt) aan de gemeenteraad van Middelharnis verzocht rekening te houden met een voorafgaand verkennend archeologisch onderzoek in het plangebied. Aan de raad Gedeputeerde Staten schrijven hierover in hun brief van 19 maart aan de raad van Mid delharnis: "Ten tijde van de oorspronkelijke planvorming voor het bestemmingsplan "Westplaat" vormde archeologie geen factor van betekerus. Voortschrijdend inzicht sinds 1996 (zie ook de Nota Planbeoordeling van 1998 en 2002) maakt, dat op basis van de kennis van dit plangebied verkennend onderzoek verricht zou moeten worden voorafgaande aan eventuele verstoringen. Op basis van de ter plekke aanwezige tref- kans op archeologische sporen die inzicht kunnen verschaffen over de wordingsge schiedenis van het tweelingdorp Sommels- dijk/Middelhamis, dient in het gebied voor uitlopend op het uitvoeren van bestemmin gen die leiden tot mogelijke verstoring van de ondergrond een verkennend archeolo gisch onderzoek te worden uitgevoerd. Het onderzoek dient te bestaan uit een bureauonderzoek (de zogenaamde Stan daard Archeologische Inventarisatie) aange vuld met een non-destructief veldonderzoek (de zogenaamde Aanvullende Archeologi sche Inventarisatie). Met dit onderzoek kan de eventuele aanwe zigheid van archeologische waarden worden vastgesteld en planaanpassing of in het uiter ste geval een zogenaamd Aanvullend Archeologisch Onderzoek (opgraving en documentatie) van die waarden door een daartoe bevoegde instelling of instantie tot standkomen. Onderzoek en opgraving die nen in het kader van het door Nederland geratificeerde Verdrag van Malta integrale onderdelen van de planvoorbereiding en/of uit te voeren projecten te zijn..." BRUINISSE - Het sportvisvaartuig 'Andromeda' van rederij Hoogerwerf uit Bruinisse kreeg vorige week zater dagmorgen kort na het uitvaren van de Roompotsluis met motorpanne te kampen. Door de sterke vloedstroom bij windkracht vijf uit het noordwes ten kwam de voormafa'ge boomkor- kotter SL 27 in de vanglijn van de Oosterscheldekering terecht. Het visserschip vertrok 's morgens om half zeven met 37 personen aan boord naar een vangstbestek op de Noordzee. Kort na het verlaten van de Roompotbui- tenhaven viel de hoofdmotor uit en werd de kotter een speelbal der golven. Schip per J. Hoogerwerf sloeg alarm, liet snel het anker vallen maar kon niet voorkomen dat het schip in de vanglijn verdaagde. De reddingboot 'Koopmansdank' van de KNRM verleende assistentie om het stuurloze visserschip terug naar de lig plaats te loodsen. Dat ging niet van een leien dakje omdat eerst het anker handma tig moest worden opgedraaid. Op 2e paasdag heeft TVO Ooltgensplaat weer haar gezellige traditionele openings toernooi voor het seizoen 2002. Dit begint 's morgens om 9 uur met een geweldig aan gekleed paasontbijt. Alle seniorleden kun nen zich aanmelden voor deze fantastische feestelijke opening. Vanaf 10 uur begint het eigenlijke toemoo' Er worden alleen dub bels gespeeld in wisselende samenstellin gen zodat iedereen evenveel aan bod komt en op een prettige manier kennismaakt met de overige leden. De partijen duren 30 minuten waardoor veel wedstrijden gespeeld kunnen worden en een grote mix tot stand wordt gebracht. Tussen de wed strijden door is er voldoende ruimte om met elkaar afspraken te maken om een groepje te gaan vormen voor het seizoen 2002. Hapjes en drankjes zijn in ruime mate aan wezig. Van oudsher is het een goed bezet toernooi. Daarom is het noodzakelijk dat de leden zich bijtijds opgeven, zij worden niet apart gebeld om mee te doen. Opgeven kan tot uiterlijk donderdagavond 28 maart bij Theo Spierenburg, tel.: (0187) 631008 of Leen Huijer, tel.: (0187) 632358. Bij twee aanrijdingen op de N59 tus sen Hellegatsplein en de Schaapsweg zijn vrijdagmorgen omstreeks 8.15 uur vier gewonden gevallen. De mate riële schade was zeer groot. Doordat een bestuurder van een Opel Corsa, komend uit de richting van Rotterdam, ver moedelijk een black out heeft gehad, ont stond er op de N59 een ravage, waarbij in totaal 4 auto's, een bus en een motor betrok ken waren. De Opel Corsa raakte op de verkeerde weg helft en kwam in aanraking met de spiegels van een Ford Sierra, waarop de Corsa begon te slingeren. Deze ramde vervolgens een Peugeot 205, waarna de auto begon te tollen. Een Ford Mondeo botste daarna op de rech ter zijkant van de Opel Corsa. Hoewel de Corsa door de aanrijding de helft smaller was, leek de bestuurder wonderwel geen verwondingen te hebben opgelopen, maar werd wel voor onderzoek overgebracht naar het ziekenhuis. De bestuurder van de Peuge ot 205 werd met vermoedelijk lichte ver wondingen overgebracht naar het Dijkzigt ziekenhuis. Van de Ford Mondeo raakte de bestuurder veel zwaarder gewond en deze werd dan ook met assistentie van de trauma arts van de Trauma-helikopter met een spoedtransport naar het Dijkzigt ziekenhuis over gebracht, alwaar een ingeklapte long werd geconstateerd. De bestuurder van een bus die achter de Cor sa reed, ging vol in de remmen en stond op tijd stil, terwijl ook een Volkswagen Golf die achter hem reed op tijd kon remmen en uitwijken. Een motorrijder die daar weer achter reed, had dit echter niet op tijd gezien en klapte vol op de achterkant van de bus. Ook hij werd zwaargewond overgebracht naar het Dij kzigtziekenhui s De ravage was groot. Bij dit ongeval werd hulp verleend door vier ambulances, de trau- maheükopter en de brandweer. Een wel héél bijzondere paasdienst zal er worden gehouden in Ouddorp. Het Papendrechtse zangkoor Les Chant- res, bekend door regelmatige mede werking aan kerkdiensten in Oud dorp en elders, alsmede van televisie avonden (EO - Nederland Zingt), is bereid gevonden op Ie Paasdag 's avonds een paasconcert onder de titel 'The Way of the Cross' te houden. Verleden jaar waren in de Stille Week hon derden bezoekers aanwezig in Papendrecht, waar dit indrukwekkend Passie/Paasconcert voor de eerste maal werd gegeven. De voor bereidingen voor dit concert besloegen ruim twee jaar, het resultaat was er dan ook naar. Een gedeelte van dit concert, afgewisseld met gesproken teksten, zal op Ie Paasdag in Ouddorp worden gegeven. De Doopsgezin de Gemeente acht zich zeer bevoorrecht u dit te mogen aanbieden en nodigt u allen, jong en oud, van harte uit dit schitterende concert mee te maken. De aanvang van de dienst is 18.30 uur en een ieder is van harte welkom! Het Chr. Mannenkoor "Door Eendracht Ver bonden" organiseert op D.V. zaterdag 30 maart een paas zangavond in de Ned. Herv. Kerk te Stellendam. Het koor dat onder lei ding van Come de Geus staat zal enige lie deren ten gehore brengen. Deze avond zal ook het Chr. Jongerenkoor "PsalUte Deo" haar medewerking verlenen. Onder leiding van Johan Nijsse en begeleiding van Anton Weenink zullen zij hun repertoire ten laten horen. Naast koorzang zal er ook gelegen heid zijn voor samenzang. De samenzang en het mannenkoor zullen op het orgel begeleid worden door Mariean van Oostenbrugge. De plaatselijke predikant Ds. W. L. Smelt zal een meditatie verzorgen. De avond is vrij toegankelijk. Ter bestrijding van de onkos ten zal er een collecte worden gehouden. De aanvang van deze avond, welke de moeite waard is om te bezoeken, is om 20.00 uur. De kerk is om 19.30 uur open. BRUINISSE - De Raad van State heeft de milieuvergunning vernietigd die de gemeente Schouwen Duiveland zichzelf voor het gebruik van de nieu we loswal aan de Vluchthaven in Brui nisse had toegekend. De Raad oor deelde dat de vergunning op essentië le gronden in gebreke blijft en op basis van onjuiste gegevens is afgegeven. De Raad van State heeft zich bij de afweging van de bezwaren van enkele omwonenden op drie kernpunten geconcentreerd name lijk: onvoldoende waarborg tegen geluids hinder, het geluidsrapport en de stofhinder. De bestuursrechters hebben nog enkele andere bezwaren buiten de besluitvorming gelaten, omdat de miUeuvergunning op twee van de genoemde punten niet overeind bleef. De tegenvaller komt niet geheel onverwacht voor havenwethouder G. van de Velde-de Wilde. Het gemeenteUjk ambtenarenappa raat heeft zich reeds op een aantal tekortko mingen betrapt. "Het lag in de lijn der ver wachtingen dat de Raad van State dat niet zou accepteren," zegt de (demissionaire) wethouder. Ondertussen heeft de gemeente Schouwen Duiveland een nieuwe en nauw keuriger verguiming opgesteld. Het een en ander betekent dat nog steeds geen vracht schepen in de Vluchthaven mogen worden geladen en gelost. BRUINISSE - De begraafplaats in Bruinisse wordt met 13.000 vierkante grondoppervlakte uitgebreid. Met de uitbreiding op de hoek Dorpsweg/ Molenweg verwacht de gemeente Schouwen Duiveland voldoende ruim te te hebben voor de eerste helft van de 21ste eeuw. De aanzet tot de realisering van de nieuwe begraafplaats aan de overzijde van het huidi ge kerkhof aan de Molenweg ging rriet zon der slag of stoot. Aanvankelijk stelde de gemeente voor om de bestaande graven te ontruimen zodat niet uitgeweken hoefde te worden naar een andere locatie. Groot verzet vanuit de bevolking leidde er toe dat deze plannen snel van tafel werden geveegd. De plannen liepen vervolgens vertraging op omdat het bestemmingsplan aangepast moest worden. De ondernemers, bijgestaan door burgemeester Van Pelt, voormalig wethouder Andries, het brandpreventieteam en medewerkers van bouw- en woningtoezicht. Koffie en gebak 'verfeestelijkten' de bijeenkomst in kleine kring, afgelopen vrijdagmorgen in het gemeentehuis te Oude Tonge. Daar werden namelijk de eerste drie gebruiksvergunningen overhandigd aan bedrijven die in de afgelopen tijd het predikaat 'Brandveilig' verwierven. Geheel tegen zijn gewoonte in, nam óók burgemeester Van Pelt een stuk gebak. "Want", zo legde hij uit, "ik heb er een hekel aan om te vergaderen en tegelijkertijd een stuk gebak te moeten verorberen. Het communiceren met een mond vol gaat dan wat moeilijk." De aanleiding van de - inmiddels in vier gemeenten op Goeree-Over- flakkee - in te voeren (en ingevoerde) gebruiksvergurmingen laat zich raden. Een ieder zal zich de situaties in Enschede en Volendam - en breder: New York - herinneren. "Natuurlijk is een gebruiksver gunning niet dekkend tegen een gebeurtenis als die in New York, maar op kleinere schaal is het onze plicht datgene te doen, wat bin nen het kader van brandveiligheid genoodzaakt is te doen," begon Van Pelt. Onlangs is bekend geworden dat nota bene in Volendam zelf, een horecaondernemer een sanctie opgelegd gekregen heeft, omdat zijn pand (nog steeds) niet voldoet aan de huidige brandvei ligheidseisen. "Op het moment van de ramp in Volendam zei ieder een: dit had niet mogen gebeuren. Echter slechts een jaar na dato moeten we constateren dat 'de zaken' nog steeds niet in orde zijn." Het verlenen van een gebruiksvergunning is allesbehalve eenvoudig. "Het is dan ook onze plicht op z'n minst regels te stellen en een vorm van handleiding in te voeren. Maar zelfs die bieden geen enkele garantie dat er niets mis kan gaan," vervolgde Van Pelt. Niet alleen het verlenen, maar het vervolgens ook controleren en handhaven van de vergunning hebben de prioriteit. In Oostflakkee werd de gebruiks vergunning realiteit voor Verenigingsgebouw 'De Bommelstee' in Den Bommel, Grand-Café 'The Bush' in Den Bommel en "t Boven- huus' in Oude Tonge. Deze drie bedrijven kunnen de bezoekers bewijzen dat die zich op dat moment in een gebouw bevinden waar op de strengste brandveiligheidseisen zijn toegepast. Over prioriteit gesproken; daarover gaf de heer G.M. Meijers van het brandpreventieteam een korte aanvulling op de woorden van Van Pelt: "Onze prioriteiten liggen in de gezondheidszorg. We werken een lijstje af in volgorde van grootte. Echter de aanpassingen in de grote panden - zoals de gezondheidszorg die kent; denk aan zieken huizen e.d. - vergen zodanig tijd, dat kleinere bedrijven, in dit geval drie horecaondernemers, eerder aan de beurt komen. De gezond heidszorg zal dan ook snel volgen." Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overfiakkee STELLENDAM - Op de kruising Zuider- diepstraatweg-Mr. Snijderweg vond vrij dagmorgen een verkeersongeval plaats, waarbij twee auto's waren betrokken. Een 43-jarige automobilist uit Stellendam reed, omstreeks kwart over tien, vanaf de Mr. Snijderweg de kruising met de Zuiderdiep- straatweg over richting Havenhoofd. Op de kruising kwam hij in botsing met een perso nenauto, bestuurd door een 64-jarige Rotter dammer. Deze laatste raakte ernstig gewond en is naar het Dijkzigtziekenhuis gebracht. De automobilist uit Stellendam liep geen letsel op. MIDDELHARNIS - Bij werkzaamheden aan een nieuwe loods, er werden betonnen platen gezet, raakten zaterdagmiddag twee mensen gewond. Twee mannen waren een betonnen plaat aan het vastzetten. Omdat de plaat iets scheef .stond probeerden ze het gevaarte recht te wrikken. Hierbij viel de plaat om en raakte het tweetal gewond. Een 24-jarige man uit Middelharnis brak z'n rechterpols, een 33- jarige man uit Middelharnis kreeg de plaat, die tussen de 1750 en 2000 kilo weegt, op z'n lichaam. De kraanmachinist pikte de plaat weer aan, waarna de man er onderuit werd gehaald. Hij is naar het Clarazieken- huis gebracht, het gaat redelijk met hem. De Arbeidsinspectie stelt een onderzoek in. ZIERIKZEE - De wegen op Schou wen Duiveland en Sint Philipsland zijn het meest verkeersonveilig van Zeeland. Het gemiddeld doden- en gewondenaantal ligt 30 procent boven het Zeeuwse gemid delde. Dat blijkt uit een analyse van het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zee land (ROVZ) over de achterliggende vijf jaar. In 2000 en 2001 kwamen in Zeeland jaarlijks 35 personen bij verkeersongeluk ken om het leven. In de gemeente Schouwen Duiveland vielen in de afgelopen vijf jaar gemiddeld acht verkeersslachtoffers per jaar. Het ROVZ pleit voor meer snelheidscontro les en toezicht op alcoholgebruik. Ook op de doorgaande 'sluipwegen' in het polderge bied is volgens H. Rhebergen van het ROVZ extra aandacht voor het respecteren van de snelheidslimiet noodzakelijk. Ouddorp - Donderdagavond omstreeks tien uur vond bij een woning aan de Oude Nieuwlandseweg een schietpartij plaats. Een 57-jarige bewoner werd daarbij geraakt, maar raakte niet levensbedreigend gewond. Hij werd naar het Dijkzigtzieken huis vervoerd. De recherche van het district De Eilanden stelt een onderzoek in. Stad aan 't Haringvliet - Donderdagavond werd er tussen half acht en half elf ingebro ken in een woning aan de Kolff van Ooster wijkstraat. Er werd een ruit van de schuif pui vernield, waarna men binnen kon komen. Vrijwel het gehele huis werd door zocht, er werden onder andere een videore corder, een fotocamera en luidsprekers meegenomen. De afdeling Goeree-Overflakkee van het Astma Fonds organiseert op dins dag 16 april a.s. een voorlichtingsbij eenkomst over 'Het nut van bewegen bij astma en COPD'. De aanvang van de bijeenkomst is 20.00 uur en zal worden gehouden in de personeels kantine van het Van Weel Bethesda Zieken huis, Stationsweg 22 in Dirksland. De toe gang is gratis. Tijdens de bijeenkomst mag er niet gerookt worden en tevens wordt u gevraagd géén parfum en aftershave te gebruiken, omdat veel astma- en COPD- patiënten daar benauwd van worden. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met tel.: (0187) 669200. MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)48 2606 MELISSANT - donderdagavond 19.30 uur ds. A. A. Brugge van Scherpenisse. STAD aan 't HARINGVLIET - donder dagavond 19.30 uur ds. J. Karels uit Mid delharnis.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 1