Politie rolt XTC-laboratorium op LITIE Gewapende overval op Postkantoor Dirksland! \>J Presentatie drie rapporten inzake inrichting en beheer natuurwaarden 0900-8844 mcPvA kcirels. autoschade Leen Smit in Flakkeeciaiiteiten innaard l£ isoiooa Bloedvrije geneeskunde in 'Ontwaakt Radio' Onthulling bouwbord wooncomplex 's Landshaven Sommelsdijk Rectificatie GoSpecial te Ouddorp I^S^ Visser Visser Paaszangavond te Goedereede Johannes Passion in Grote Kerlc van Middeliiarnis Op Kop van Goeree: Visser Meubelen Prinses Margriet komt Belgen te hulp www.knopsbv.nl 0,13 pm) Auto over de kop Inbraak woning Afgelopen maandagavond is door twee gemaskerde mannen - nét voor sluitingstijd - een gewapende over val gepleegd op het Postkantoor te Dirksland. Op het moment van de overval waren niet alleen drie perso neelsleden, maar ook zeven klanten in het Postkantoor aanwezig. Drama Oefening Goede afloop Automobielbedrijf Flakkee B.V. BARENDRECHT TEL. 0180 - 642111 MIDDELHARNIS TEL. 0187 - 617 300 Rapporten Presentatie QüOdlM]®! instaüatiebedrijf iaScHffimels^k. eCARAGE KnÖpB Langeweg Middelhamis Tel. (0185147 67 sr OPEL YQgr MPorJ/deti mPplezier Maandagavond 4 maart jl. heeft de regionale recherche van politie Zee land een inval gedaan in een vakantiewoning in Ouddorp en heeft daar bij drie mannen van 35 en 37 jaar uit Spijkenisse en Hoogvliet en een 28- jarige vrouw uit Spijkenisse aangehouden. Later is een 30-jarige inwo ner van de gemeente Sluis-Aardenburg aangehouden. In de vakantiewoning bevond zich een XTC-laboratorium annex tabletteerinrichting. Bij de inval zijn ca. 20.000 pillen in beslag genomen met een straatwaarde van 100.000,-! Na een onderzoek van enkele maanden kwam de recherche op het spoor van deze XTC-productie en besloot tot een inval in een vakantiewoning in Ouddorp en een loods in Stellendam. De vakantiewoning fungeerde als dekmantel voor een XTC-laboratorium, waar diverse grondstoffen voor de productie van XTC, 4 tablet- teermachines en ca. 20.000 pillen in beslag genomen werden. In de loods in Stellen- dam werden een vrachtauto en Zodiac, beiden van diefstal afkomstig, aangetroffen. Vier verdachten zitten nog steeds in voorlopige hechtenis en één verdachte is inmid dels op vrije voeten gesteld. Het onderzoek is nog niet afgerond. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakicee MELISSANT - Woensdagmorgen om streeks half negen sloeg op de Kraaijerdijk de 20-jarige bestuurster van een personen auto (afkomstig uit Melissant) met haar auto enkele malen over de kop. De auto kwam op zijn dak midden op de dijk tot stilstand. De bestuurster kon zelf uit de auto komen, maar werd toch door de GGD naar het MCRZ Zuiderziekenhuis gebracht in verband met nek- en rugklach ten. Het slachtoffer was met de wielen van haar auto in de rechterberm gekomen, waarna zij dit probeerde te corrigeren. Zij kwam vervolgens in de linkerberm terecht. De auto sloeg hierna over de kop. Op maandag 25 maart a.s. om 10.00 uur geven de wethouders L. Vroegindeweij en A. Tiggelman, door de feestelijke onthul ling van een bouwbord het officiële start sein voor de bouw van wooncomplex 's Landshaven in de Everdinapolder in Som melsdijk. Het complex omvat 37 levens- loopbestendige woningen en zeven bedrijfsunits. GOEDEREEDE - Woensdagavond werd er tussen half zes en acht uur ingebroken in een woning aan de Westerloostraat. Nadat men tevergeefs had geprobeerd om een deur te forceren werd er een raam opengebroken. Er werden onder andere diverse sieraden meegenomen. Eén van de twee zwaargewonde Door verzet van één van de medewerkers werden vrij snel diverse schoten gelost, waardoor behalve paniek ook diverse ver wondingen ontstonden. Net na aanvang van de overval passeerde de wijkagent, die met zijn reguliere ronde bezig was! En nadat een kogel door het raam van het Postkantoor naar buiten vloog, begreep de agent direct weUc een gevaarlijke situatie zich voltrok. Via de portofoon riep hij snel de hulp Van collega's in, waarna hij zich - met getrokken klappertjespistool - verschanste achter een nabij geparkeerd staande auto. En toen was het wachten tot de overvallers naar buiten kwamen (een agent mag immers nooit alleen naar binnen). Inmiddels speelde zich in het Postkantoor een drama af Een personeelslid werd onder bedreiging van een vuurwapen gedwongen overvallers wordt geholpen. de kluis te openen. Om dit kracht bij te zet ten, schoot de andere overvaller een perso- neelsüd neer. Vijf minuten na de oproep van de wijkagent om versterking, verlieten de overvallers met een flinke buit het Postkan toor. Echter eenmaal buiten aangekomen werden ze door de agent neergeschoten en werden hun wapens afhandig gemaakt. De oplettende lezer zal inmiddels begrepen hebben dat het hier om een oefening gaat. De overval is in scène gezet om de EHBO-ers van de afdeling Dirksland de gelegenheid te geven in een 'echt ernstige' situatie juist te leren handelen. De EHBO-ers zijn naar het Postkantoor gelokt met de uitnodiging een evaluatieavond over de Euro bij te wonen, waarin nog mogelijke knelpunten e.d. van de nieuwe munt besproken zouden worden. De 'overvallers' werden buiten door de EHBO-ers aan de verwondingen - hoofdza kelijk in hun been, vanwege de schoten van de agent - geholpen, ondertussen luidkeels roepend om hulp. De EHBO-ers vervulden hun opdracht met verve! De paniek na de overval was alom, maar de EHBO-ers wis ten het hoofd verbluffend koel te houden! geeft rijplezier de ruimte! Avensis Verso 7 personen Dorpsweg 28, 3245 VC Sommelsdijk, Tel. (0187) 48 44 66 MAKELAARDI Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 Door een nuscommunicatie is in onze editie van jl. dinsdag vermeld dat zondag 24 maart a.s. in de Doopsgezinde Kerk in Ouddorp een GoSpecial plaats zou vinden. Deze dienst is niet gepland, zodat er dus géén GoSpecial plaatsvindt! REGISTERACCOUNTANTS Op D.V. vrijdag 22 maart 2002 (van daag) zal er een paaszangavond gehouden worden in de kerk van Goe dereede. Het Christelijk gemengd koor 'Vox-Humana' uit Sommelsdijk zal haar medewerking verlenen. Het lijden en sterven van onze Here Jezus zal het onderwerp zijn van de meditatie, die zal worden verzorgd door Drs. J.W. van Estrik. Het orgel zal worden bespeeld door Jan Bezuijen. De aanvang van deze avond is 19.30 uur. De kerk is om 19.00 uur open. De toegang is gratis. Bij de uitgang zal er een collecte worden gehouden ter bestrijding van de onkosten. Na afloop is er voor ieder een koffie, thee of limonade in 'De Ark'. Schroom niet en kom. We kijken uit naar een mooie en fijne avond waarvan u getuige kunt zijn!! Op D.V. zaterdag 23 maart hopen de Christelijke Oratorium Vereniging 'Middelharnis', het Randstedelijk Begeleidings Orkest en diverse solis ten in de Grote Kerk te Middelharnis een uitvoering te verzorgen van de Johannes Passion van Johann Sebas tian Bach (1685-1750). Medewerking wordt verleend door Hieke Meppelink, sopraan; Margriet van Reisen, alt; Alex Vermeulen, tenor; Kevin McLean- Mair, tenor; Serge Novique, bas; Evert-Jan Nagtegaal,bas en Martine van der Meiden, kistorgel. Het geheel staat onder leiding van dirigent Rinus Verhage. Het concert begint om 19.30 uur. De toegangsprijs bedraagt 11,00 (pas 65+/CJP/jongeren tot 16 jaar: 8,00). Kaarten zijn in voorverkoop (NOG STEEDS) verkrijgbaar bij VVV/ANWB Overflakkee, Middelhamis; boekhandel van der Boom, Sommelsdijk; textielhuis Modem, Ouddorp en bij de koorleden van de Chr. Oratorium Ver. 'Middelhamis'. De organisatie bemst bij C.O.V. 'MiddeUiarais' en de Stichting Kerkconcerten 'Goeree- Overflakkee'. De Vereniging voor Natuur- en Land schapsbescherming Goeree-Overflak- kee belegt op woensdag 27 maart a.s. een bijeenkomst waarin ze een drietal rapporten presenteert inzake het eco logisch inrichten en beheren van hooi- dijken, wegbermen, waterlopen en oevers. Dit in het kader van de Gebiedsgerichte aanpak Kop van Goeree. Gebiedsgerichte aanpak Een aantal jaren geleden is door de provincie Zuid-Holland besloten om op de Kop van Goeree een integrale ontwikkeüng van natuur, recreatie, duurzaam agrarisch gebruik en waterbeheer tot stand te brengen. Dit vanwege het unieke kleinschalige gebied met zijn hoge natuur- en cultuurhistorische waarden. Zo werd besloten tot een 'Gebieds gerichte aanpak Kop van Goeree'De Ver eniging voor Natuur- en landschapsbescher ming Goeree-Overflakkee participeert in de Gebiedsgerichte aanpak en heeft een drietal rapporten uitgewerkt, dit in nauwe samen werking met een aantal belanghebbenden, zoals namurorganisaties, vertegenwoordi gers van recreatieve- en agrarische belan gen, gemeente Goedereede, herinrichting Ouddorp-West, zuiveringsschap Hollandse Eilanden en Waarden, waterschap Goeree- Overflakkee en provincie Zuid-Holland. Het eerste rapport betreft het Plan voor inrichting en beheer van de Salamanderrou te, die voor een groot deel al is uitgevoerd en die loopt van de Kilhaven, via de polders tot de Enden. Het tweede rapport betreft het Plan voor inrichting en beheer van de Ste- kelbaarsroute, die loopt van de Kil, via de Schans en Goedereede tot het Zuiderdiep. Het derde rapport betreft het ecologisch inrichten en beheren van dijken en bermen. Wat de eerste twee rapporten betreft was duidelijk geworden dat de Kop van Goeree een aantal waardevolle landschapselemen- Bloemendijk met struweel. ten bezit, die echter niet of onvoldoende met elkaar in verbinding staan. Daardoor vormen ze min of meer geïsoleerde gebieden, waar door de aanwezige fauna dreigt te verschra len of uit te sterven. Ook is de huidige water berging in het gebied te klein en is het gewenst er de waterkwaliteit te verbeteren. Een en ander kan worden opgelost door de gebieden onderling met elkaar te verbinden via watergangen, zoals kreken met flauw aflopende oevers, en zodoende natte ecolo gische verbindingszones aan te leggen. Soorten die gebaat zijn bij een dergelijke inrichting zijn lepelaar, kleine zilverreiger, noordse woelmuis, wezel, salamander, ste kelbaars, pad en kikker, libelles en water juffers. Wat betreft planten zijn dit onder andere dotterbloem, zwanebloem en orchi dee. Voorts is langs een deel van de Sala manderroute een laarzenpadroute aangelegd voor wandelaars. Ook het derde rapport Kreek in de Nieuwenoordpolder te Ouddorp, die thans deel uitmaakt van de Salamanderroute. voorziet in het verbinden van natuurgebie den - dit door middel van dijken en wegber men, terwijl dijken en bermen ook op zich zelf een grote waarde hebben voor cultuur historie, landschap, namur en recreatie. Daarom wordt in het rapport gepleit voor een goede inrichting en een goed beheer daarvan. Soorten die wél varen bij een goed beheer van dijken en bermen zijn onder andere vleermuizen, vlinders, libellen, uilen en roofvogels zoals boomvalk en buizerd. Een goed beheer van dijken bestaat uit extensief verweiden, maaien en afvoeren. Hierdoor wordt de grond voedselarmer en daardoor krijgen minder algemene soorten groeikan sen, zodat de variatie in kruidenrijkdom toe neemt. Afwisseling van begroeiing is het gunstigst: kruidenvegetaties, kleine ruigtes, wat struiken en wat bomen geven op een dijk voor verschillende dieren de mogeUjkheid om te schuilen en te fourageren. Door dit alles zal de belevingswaarde voor de recre ant aanzienlijk toenemen! Als afronding van project NL5/NL6 hoopt de Vereniging op woensdag 27 maart a.s. haar werk te presenteren aan gebiedsgedepu teerde M. Houtman van de provincie Zuid- Holland, burgemeester C. Sinke van de gemeente Goedereede, dijkgraaf D.C. Goe- koop van het waterschap Goeree-Overflak kee en directeur J. Boeve van het zuive ringsschap Hollandse Eilanden en Waarden. Graag wil de Vereniging ook de gebiedsge richte aanpak op de Kop van Goeree als voorbeeld stellen voor het oppakken van de zeer binnenkort op te starten gebiedsgerich te aanpak voor het hele eiland. De bijeen komst wordt van 15.00-17.00 uur gehouden in m.f g. 'Dorpstienden' te Ouddorp. Het programma is veelzijdig 'streekgericht': naast enkele korte inleidingen en de aanbie ding van de drie rapporten, zal Pau Heer schap een Ouddorps natuurverhaal vertellen en zorgt Wim Soeters (meekrapcomponist) voor een muzikale omlijsting. Belangstel lenden in de streek zijn van harte welkom! Gevraagd: LOODGIETER CV-MONTEUR Gas -Water -Warmte Dorpsweg 4, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 de isÉonvóffl&vaa Sommetsffijkse Haven 19, 3245 M* SommelMlljk, tel. (0187) 48 33 28 Langeweg 38 Nieuwe Tonge Tel. 0187-651396 KEMA CERTIFICATE 36570 Op 17 maart waren twee Belgische vissers met hun Delta 1273 aan het vissen, noorde lijk van de Eurogeul, toen er problemen ont stonden, waarvoor de reddingboot te hulp geroepen werd en de Kapiteins Hazewinkel uit Hoek van Holland voer voor deze mel ding uit. De Deha 1273 werd tot aan de Maasvlakteboei begeleid en zou verder op eigen kracht naar de haven van Stellendam kunnen varen. De bemanning van de Hoek se boot zette hen op de goede koers. Echter daar ontstond als snel zodanige motorpanne, dat varen op eigen kracht niet meer mogelijk was. Via de Kustwachtpost in de vuurtoren van Ouddorp werd de Prinses Margriet uit Stellendam te hulp geroepen, die rond 16.00 uur opgepiept werd. Bij de Maasvlakteboei werd vastgemaakt, het bootje werd naar de buitenhaven van Stellendam gesleept en daar afgeleverd bij de trailerhelling, waarna de reddingboot weer afmeerde aan haar eigen steiger. Er is een groeiende vraag naar informatie over bloedvrije geneeskunde en chirurgie. Ze worden nu vaker toegepast dan ooit. Hoe komt het dat er zo'n vraag naar is? En vormen ze een veilig altematief voor bloedtransfusies? Maandag avond om 21.00 uur wordt dit onderwerp behandeld in 'Ont waakt Radio' op Radio Flakkee. De herhaling is dinsdag om 16.00 uur. De presentatie is van Yvonne Caka. Zaterdagmorgen om 9 uur is Leen Smit uit Sommelsdijk te gast in het prograimna 'Flakkeeciaiiteiten' op Radio Flakkee. Hij vertelt aan Jan Lodder zijn levensverhaal. Hij werd 46 jaar geleden geboren in Som melsdijk. Al op jonge leeftijd werd hij kok. Dat was al in de tijd dat hij in miU- taire dienst zat. Daarna werkte hij in het ziekenhuis in Dirksland, op de 'Henry Dunant' en in het Havenziekenhuis in Rotterdam. Nu is hij kok in het zorgcen trum 'De VUedberg' in Ouddorp. Zijn hobby's zijn: toneelspelen en computeren. Dinsdagavond om 18.00 uur wordt het programma herhaald. Opel-nleuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen Al onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opel-dealer

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 1