LITIE in memoriam ds. J. van Drentli Bui^emeester Boonstra deelt zijn ontslag mede www.buijze.nl Rien Verloop en Max ■(^innaard EUROPAIUIN 0900-8844 Nationale Boomfeestdag Oostflakkee Contactmiddag in 'De Hoeksteen' Superpolitiek in Middelhamis Website over Grevelingenmeer 'on line' Bijeenkomst 'De CK risten vrouw' Tuinieren en vrije tijd? Bij installatie raad Dirksland: S2-S2 /I Dinsdag 19 maart 2002 74e jaargang nr. 7089 0,13 pm) Inbraak in personenauto afd. Middelhamis/Sommelsdijk Pastoraat KIEVIT WARMTE KVViV^HH'iltfisMiblilil Kerkdiensten Ger. Gem. actief in beeld en geluid Om maar in volgorde van de agendapunten van de raadsvergadering in Dirksland te blijven, werd - bijgewoond door enkele burgers - de nieuwe raad van de gemeente Dirksland geïnstalleerd, hetzij door het afleggen van de eed danwei de belofte. Later op de avond werd door burgemeester Eoonstra bekend gemaakt dat hij zijn ontslag heeft ingediend. Samenstelung Dualisme Burgers betrekken Vertrek burgemeester Vérgeet-mij-nietje I Onvergetelijke voorjaarsbloeier. Itraymetóstuks - MOOI WEER, Rotterdam-Rijnmond district De Eilanderi Basiseenheid Goeree-Overflal(l(ee DIRKSLAND - Vrijdagmorgen omstreeks ■acht uur ontdekte een 19-jarige man uit Dirksland, dat er was ingebroken in zijn per sonenauto. De auto stond geparkeerd bij de Watertoren. Het portier bleek geforceerd. Uit de auto werden de autoradio, een ver sterker en luidsprekers weggenomen. Vanaf vrijdag 15 maart jl. is de websi te van het Natuur- en Recreatieschap 'De Grevelingen' via internet op te vragen: www.grevelingen.nl. Het Natuur- en Recreatieschap 'De Greve lingen' heeft een internetsite ontwikkeld met de bedoeling zoveel mogelijk gegevens over de Grevelingen toegankelijk te maken voor een groot publiek. Voortaan kan men met behulp van de computer, zelf datgene opzoe ken wat men interessant vindt om te weten over het meer. Er zijn diverse Unks opgeno men, zodat men direct bij de informatiebron die men zoekt terechtkomt. Op de website is informatie te vinden over algemene zaken, zoals bestuur en organisatie, ontstaansge schiedenis, verordeningen en regelgeving, overzichtskaarten, natuur, planten, vogels, onderwaterleven, vormen van recreatie, tarieven, regels, adressen, bezoekerscen trum, excursies en actueel nieuws. Kortom, surf eens naar de GreveUngen met www.gre- velingen.nl! INKOMENS- EN VERMOGENSPLANNING Hey! Houden jullie ook zo van zingen? Dan moet je echt zaterdag naar OJW komen hoor! Er komt een fantastisch combo. Het wordt dus echt weer een mooie en fijne avond met z'n allen! Om 19.30 uur staan de deuren weer voor jullie open en om 20.00 uur begirmen we. Uiteraard in de 'Hoek steen'. Tot dan! O ja, zaterdag 6 april is er een veiling. Blijf de krant lezen want dan lees je er iedere week meer info over. We willen in ieder geval geld inzamelen voor jongeren van onze leeftijd die het ontzettend moeilijk heb ben. Volgende keer meer info hierover. Het ojw- team Op D.V. woensdag 20 maart a.s. hopen we onze paasavond te houden in 'De Hoek steen' te Middelhamis. De aanvang is 19.30 uur. De meditatie zal verzorgd worden door ds. A.P. Voets. Verder zal mevrouw R. Kie vit een muzikaal intermezzo verzorgen en Ria Meiaard zal enige paasUederen zingen met begeleiding van Maps Hameeteman op het orgel. Gasten zijn eveneens van harte welkom. Het bestuur EDE/OOLTGENSPLAAT - Na een betrekkelijk lange periode van opna me in het Radboud-ziekenhuis te Nij megen, waar na een hartoperatie zich complicaties voordeden, is aldaar op woensdag 13 maart 2002 op de leeftijd van 81 jaar overleden de Hervormde emeritus predikant drs. J. van Drenth, wonende Detmarlaan 35, 6711 MP Ede. Veelzijdig ARBEiDSTERREiN Jacobus van Drenth werd op 23 januari 1921 te Utrecht geboren. Hij studeerde aan de Rijksuniversiteit aldaar en werd in 1944 beroepbaar gesteld. Zijn eerste gemeente was Waverveen. Op 14 oktober 1951 beves tigde ds. A. Meijers, predikant te Utrecht en vriend van de familie Van Drenth, ds. Van Drenth in zijn tweede gemeente Ooltgens- plaat. Als predikant buitengewone werkzaamhe den P.K.V. Gelderiand werd ds. Van Drenth Industriepredikant en op 23 september 1962 als zodanig door een der plaatselijke predi kanten van Ede, drs. E. F. Vergunst in de Oude Kerk te Ede tot deze arbeid ingeleid. Giessen-Rijswijk in Noord-Brabant werd de laatste gemeente van ds. Van Drenth. Op 10 oktober 1976 volgde aldaar de bevestiging. Op 16 oktober 1985 verkreeg ds. Van Drenth emeritaat. In deze zijn laatste ge meente moest dominee zijn vrouw en de kin deren hun moeder missen. Mevrouw F. van Drenth-Tichelaar werd te Ede begraven, waar ook het gezin zich ves tigde. Later her trouwde ds. Van Drenth met me vrouw A. A. Lan- gerak. In hun Ooltgensplaatse tijd besteedde ds. en mevr. Van Drenth-Tigchelaar veel aandacht aan het pastoraat en het jeugdwerk, dit zowel te Ooltgensplaat als te Langstraat. Over deze periode zijn nog enkele bijzonderheden te melden. Ds. Van Drenth kwam in de vacature van ds. A. H. Sormenberg. Het eerste beroep dat de kerkenraad toen uitbracht werd spoedig ver vuld met de komst van ds. Van Drenth. Voor een jaar en zes weken koos hij het werk als Legerpredikant, met standplaats Noord-Bra bant. Bekend was ds. Van Drenth ook om het feit dat hij bij de vervulling van predikbeurten veel kandidaten verzocht. Zijn devies was: "Die jongens moeten ook ruimte krijgen om zich te bekwamen voor de toekomst". Dan is er nog iets dat ons is bijgebleven: ds. Van Drenth was de laatste predikant van Ooltgensplaat die zondags met 'de hoge- hoed' ter kerke ging. Van de vele activitei ten, zowel plaatselijk als in eilandelijk ver band, was ds. Van Drenth ook een tijdlang redacteur van het Kerkblad 'De Zaaier'. Heden, dinsdag 19 maart, werd na een her denkingsdienst in de Bethelkerk aan de J. Th. Tooroplaan te Ede om 11.30 uur, ds. Van Drenth in besloten kring begraven op de Gemeentelijke Begraafplaats aan de Asak- kerweg te Ede. Op woensdag 20 maart aanstaande is het Nationale Boomfeestdag. Dit jaar een extra bijzondere gebeurtenis omdat dit al de 45e keer is dat de Boomfeestdag wordt gevierd en omdat ook de kinderen van de basis scholen in Oostflakkee weer aan deze viering deel zullen nemen. In samenwerking met Staatsbosbeheer is een plantlocatie gevonden. Deze locatie ligt in het Zuiderlandse Bos; ten oosten van de rijksweg naar Zeeland bij Oude Tonge. Het Zuiderlandse Bos is nog erg jong en is aan gelegd in het kader van de RuilverkaveUng Flakkee. Het is een gemengd loofhoutbos met een centraal gelegen plas met brede riet oevers. Vorig jaar is door het bos langs de Zuiderlandsedijk een fietspad aangelegd. Het plantwerk, wat dit voorjaar wordt uitge voerd, is de laatste fase van de aanleg van het bos. De schoolkinderen zullen een deel van dit plantwerk voor hun rekening nemen. Staatsbosbeheer, de beheerder van het bos, waardeert de inzet van de schoolkinderen in het kader van de Boomfeestdag, omdat daar door betrokkenheid met de natuur wordt gecreëerd. De kinderen van de groepen 7 en 8 van alle acht basisscholen in de gemeente Oostflakkee zullen tussen 10.30 en 11.30 uur ongeveer 1.000 bomen en struiken plan ten langs de Zuiderlandsedijk nabij de Gre- velingendam. De voormaUge wethouder van Onderwijszaken, mevrouw P.J. van Dijke- van Daalen, die zich persoonlijk heeft inge zet voor deelname aan de Nationale Boom feestdag door de schoolkinderen van Oost flakkee, zal de activiteiten bijwonen. Verder zijn, gezien hun betrokkenheid bij de aanleg van het bos en van het fietspad, ver tegenwoordigers van het Waterschap Goe- ree-Overflakkee .en van de landinrichtings commissie Flakkee uitgenodigd. De bos wachters van Staatsbosbeheer zijn aanwezig omdat de Boomfeestdag nu in één van hun beheersobjecten wordt georganiseerd, om uitleg te geven bij het planten en om wat meer overliet Zuiderlandse Bos te vertellen. Na afloop krijgen de kinderen iets te drinken en zal er een bUjvende herinnering als dank worden uitgereikt. Meet* es fegetsj'sKmen ^Cenirate verwarming *Uichtbeharidetiftg *L0Od- eft ïirtkiweti^ *VvVerifBfe!teii*5 Oostdijk 49 Sommelsdijk 0187-48 26 09 Santiatr Iets voor u om in de buiten lucht uw vrije tijd door te brengen? Tuinieren is een gezonde wijze van ontspannen, genietend van het voorjaar en gelijktijdig genieten van uw zelfgekweekte groente en fruit. Vereniging 'Klein Grondbezit Sommelsdijk' heeft nog een enkel perceel tuingrond vrij, gelegen aan de Molenweg te Sommelsdijk. Voor infor matie en verhuur kunt u contact opnemen met de secretaris van de vereniging. Bram Grit, tel.: (0187) 483253. Morgen, woensdag 20 maart, zal in het Her vormd Centrum 'De Hoeksteen' aan de Ring te Middelhamis de contactmiddag voor bejaarden en belangstellenden worden gehouden. Naast de meditatie door een van de predikanten hoopt de heer Van Hoorn te spreken over: Israël, het uitverkoren volk. Hij zal daarbij ook dia's vertonen. Allen har telijk welkom! De aanvang is 14.30 uur. OUDDORP - Woensdag 20 maart 2002, 19.30 uur, student G. Hoogerland uit Nunspeet. STAD aan 't HARINGVLIET - Woens dag 20 maart 2002, 19.30 uur ds. J. J. Tanis, Kapelle. OOLTGENSPLAAT - Donderdag 14 maart 2002, 19.30 uur, ds. A.B. van der Heiden, Oostkapelle (bed. H.D.). MELISSANT - donderdag 21 maart, 19.30 uur ds. G. J. N. Moens van Goes. OUDE TONGE - heden dinsdagavond 19 maart 19.30 uur ds. J. Karels (bed. H.D.). COMBI De frisse nieuwe raad - zoals burgemeester Boonstra het uitdrukte - had zojuist de eed of belofte afgelegd in de handen van de raadsvoorzitter en daarmee publiekelijk te kennen gegeven dat ze de daaraan verbon den plicht naar eer en geweten zullen ver vullen. "In ons democratisch land vertegen woordigt de raad de gehele bevolking van de gemeente, en geluliig is vertegenwoordi gen wat anders dan weerspiegelen. Zou dit wél hetzelfde zijn, dan zou de gemiddelde leeftijd van de bevolking van de gemeente Dirksland 59 jaar zijn en vrouwen zouden nog geen 16% van de bevolking uitmaken," schetste Boonstra de samenstelling van de 'frisse en nieuwe raad'. Daarin hebben de heren P.J. Koningswoud, M. Baan en J.H. Kalle zitting voor de SGP, de heren J. Tieks en J. Sandee voor het CDA, de heren Van der Vlugt en Robijn voor de PvdA, de heren J. Toes en J.W. Bruggeman voor de ChristenUnie, de heer A.W. Drie sprong en mevrouw J.G.C. Tuinstra-Zagt voor de VVD, de heer J.H.A. Leenders en mevrouw J.E. Struik-Zitman voor Gemeen- tcBelangen. Gemiddelde leeftijden van frac ties, voorheen en nu, de partij met de oudste gemiddelde leeftijd en die met de jongste; het vloog alles van hnks naar rechts. "Maar hoe de raad ook is samengesteld, u heeft de plicht de belangen van de gehele bevolking te representeren," sprak Boonstra de raad toe. Een inmiddels 'bekend' begrip. En met de invoering van het dualistische stelsel heeft de regering ook geprobeerd zodanige voor waarden te creëren dat de politieke partijen en de raadsleden meer contacten kunnen leg gen met de burgers van hun gemeenten. Bin nen de gemeente Dirksland wordt hieraan reeds invulling gegeven. Zo heeft de vorige raad besloten dat per dorpskern een raads commissie zal worden ingesteld, waarin ook niet-raadsleden zitting kunnen hebben. Het is voor het functioneren van een gemeentebestuur van belang dat ook de bur- Donderdag 14 maart om 14.00 uur werd door de Kustwachtpost in de vuurtoren van Ouddorp de bemanning van de Stellendam- se reddingboot voor het Haringvliet opge piept. Het zeiljacht 'Max' uit Hellevoetsluis, met 2 personen aan boord, was aan lager wal vast geraakt in het Aardappelengat (het Haringvliet langs de kant van Goeree-Over- flakkee bij Dirksland). Er werd hulp inge roepen van de reddingboot. Ter plaatse gekomen werd een opstapper overgezet op het jacht, er werd een sleepverbinding gemaakt en het scheepje werd los getrokken. De opstapper heeft eerst geïnspecteerd of er lekkage of schade was ontstaan, maar dat bleek niet het geval. De 'Max' werd naar Hellevoetsluis gesleept en daar afgemeerd in de koopvaardijhaven, waarna de redding boot 'Rien Verloop' (vervanger van de John Stegers) weer terugkeerde naar het station Stellendam-binnen. gers bij de politiek betrokken wordt. Maar waarom? "Dat is de hamvraag. Daar zullen we met elkaar een antwoord op moeten zien te vinden," aldus Boonstra, hoewel dat 'met elkaar' ook weer niet zó letterlijk genomen zal moeten worden. Aangekomen bij het agendapunt 'Medede lingen' kwam 'het hoge woord' eruit: "na een uitvoerig en grondig beraad heb ik besloten Hare Majesteit te Koningin te ver zoeken mij te ontslaan uit het ambt van bur gemeester van de gemeente Dirksland en mij in de gelegenheid te stellen gebruik te maken van de FPU-regeling voor burgemeesters," begint Boonstra. En om misverstanden te voorkomen: "ik hecht eraan te verklaren dat deze beslissing geen enkele relatie heeft met de politieke of personele bezetting van de gemeenteraad of met de vorming van het college. Ik heb mijn ontslagbrief reeds vóór de verkiezingen verzonden." Voor het ontslag is overleg gevoerd met het Kabinet van de Commissaris van de Konin gin en met de Commissaris, de heer Frans- sen. In dat overleg is ondermeer afgesproken - en dat is van essentieel belang - dat de Commissaris bij de Minister van Binnen landse Zaken en Koninkrijksrelaties (BZK) zal aandringen op het openstellen van de vacature voor een nieuwe burgemeester. Tij dens een openbare raadsvergadering op 16 april a.s. zal de heer Franssen de profiel schets voor de nieuw te benoemen burge meester in ontvangst nemen en met de raad bespreken. Ook voor burgemeester Boonstra zijn vele afwegingen voorafgegaan aan het besluit om zijn ontslag in te dienen. In willekeurige volgorde en met verschil van gewicht zette hij die redenen op een rijtje: De invoering van de dualisering in de lokale politiek zal ongeveer zes jaar duren. En omdat burge meester Boonstra over twee jaar - i.v.m. zijn leeftijd - ontslag zou moeten nemen, leek het hem beter 'er helemaal niet aan te begin nen'. Ten tweede is Boonstra van mening dat het verstandiger is dat een burgemeester na een jaar of tien uit zijn gemeente vertrekt. "Een 'nieuwe en frisse' burgemeester heeft een andere kijk op het geheel en zal weer andere accenten in het bestuur kunnen aan brengen," vervolgde Boonstra. Het derde punt typeerde hij als "niet te lang op een feestje blijven hangen". Het is voor hem de vraag of hij zijn werk in een veranderde con stellatie nog steedsmet plezier en naar beho ren zal kunnen blijven doen. Wederzijdse frustratie wil hij in ieder geval voorkomen. Ten vierde speelt bij Boonstra het privé- leven een belangrijke rol. Omdat zijn kinde ren meer noordelijk georiënteerd zijn en zijn vrouw en hij nu nog in de gelegenheid zijn zich elders te vestigen en daar nieuwe rela ties op te bouwen, vormt dit voor hem even eens een belangrijk motief. Het feit dat de toekomst voor de gemeente Dirksland vei liggesteld is, doet voor Boonstra het vijfde en laatste punt naar voren halen. "Er is een kwalitatief goed gemeentebestuur en een adequate ambtelijke organisatie. Er zijn con crete plannen voor toekomstige ontwikke lingen. Kortom, de gemeente staat er goed voor, zodat ik nu met een gerust gevoel deze gemeente kan verlaten," zo besloot hij. MAKELAARDIJ Middelhamis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34,3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 Op vrijdag 22 maart a.s. zal er in het politie ke radioprogramma Superpolitiek van Radio Superstar en het Diekhuus een drietal poli tieke partijen van de gemeente Middelhamis aanwezig zijn. Deze zijn Algemeen Burger Belang, PvdA en VDB '78. Superpolitiek begint om 18.00 uur. U kunt er natuurlijk bij zijn in de foyer van het Diekhuus. De herha ling van dit programma zal plaatsvinden op dinsdag 26 maart vanaf 20.00 uur. Radio Superstar is te beluisteren op de kabel in de gemeente Middelhamis 105.9 en in de vrije ether 107.3 FM. Op 29 maart is er geen uit zending i.v.m. Goede Vrijdag. EUR0lddMMM3 DIRKSLAND, 0187-601354, DONDERDAG EN VRIJDAG KOOPAVOND

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 1