Nieuws NicUvrs Xiii ©iercixS^ee Afscheid nemen was avondvullend program voor raad Middelharnis Laat ze niet vallen Chauffeur pompbediener van Sommelsdijkse brandweer zwaait af uit de kerken 0900-8844 Themadienst over vasten Uitslagen Damclub 'Denk en Zet' Giro 222111 Tijdens een gezellig avondje bij de Sommelsdijkse blusploeg werd afge lopen dinsdag afscheid genomen van Charl Gouswaart. Na 34 jaar trouwe dienst moest hij op 55-jarige leeftijd verplicht afscheid nemen. Middelharnis/Sommelsdijk Maandag 11 maart 2002 0,13 pm) Twee hennepkwekerijen ontmanteld Woninginbraak *r« 'f ffjt fj» jp #4» ^ii *z* STICHTING DIERENBELANG HOEKSCHE WAARD Gingen er de vorige raadsvergade ring in Middelharnis nog miljoenen over de toonbank, dinsdagavond was het meer een 'sentimental jour ney' die werd gemaakt. Dat gebeur de in een avondvullend programma waarin de raadsleden per hoofd een rol speelden, aldus geregisseerd door de voorzitter mevrouw De Vries-Hommes, die daarmee haar rol in het afscheid van maar liefst vijf leden van de raad ietwat beperk te, "'t Zou misschien eentonig wor den als ik dat als voorzitter allemaal zélf zou doen...," legde ze uit. Onderscheidingen Nationaal Epilepsie Fonds In 1968 werd Charl als vaste kracht aange steld bij de brandweer van Sommelsdijk. Hij volgde door de jaren heen verschillende cur sussen en klom dan ook snel op in rang. Zijn dagelijks werk als monteur van Con- nexxion kwam ook de brandweer goed van pas, daar hij chauffeur/ pompbediener was en in die functie ook verantwoordelijk was voor de tank-autospuit. Dinsdag werd er node afscheid van hem genomen, met een woord van dank aan Charl en aan zijn vrouw, die hem altijd terzijde heeft gestaan. De sleutels van de tankautospuit werden door Charl overgedragen aan Wim Nelis, die daarmee eerste chauffeur pompbediener werd. Afdeling 1 J. .A. Dekker- J. v. Hoorn 1-1 Afdeling 2 J. Lodder - J. v.d. Ouden 3-0 W. Vroegindeweij - R. .Jacobs .3 - O I. Koese - J. v.d. Kooij 1-1 J. Verbiest - L. Taaie3-0 Afdeling 3 J.Jordaan - J.A.Nipius3-0 Beker ronde 6 J. Groenendijk - D. A. Doomhein .3 -O Vriendschappelijke wedstrijd Denk en Zet - Ouddorp C. Spee - A. P. C. de Mik 1-1 A. v.d. Veer - W. v. Schie0-3 M.Klmk-K.Tanis 0-3 H. H. Verolme - J. Moerkerk 3-0 C. Polder - P. v. Eek3-0 H. Bijdevate - J. v. Koppen 1-1 M. Prins - C. Tanis0-3 Eindstand8-11 Hoewel het een vriendschappelijke wed strijd was werd er flink gestreden aan de borden. Ouddorp behaalde de eerste winstpartij, daarna kwam Denk en Zet terug met twee overwinningen. Oud dorp kwam terug met een mooie over winning voor W. v. Schie, daarna speel den, na een bijzondere partij, C. Spee en A. P. C. de Mik remise. Daarna nog een remise partij, waarna de laatste partij de beslissing moest brengen. Na bijna 4 uur spelen moest M. Klink het onderspit del ven tegen K.Tanis. Hierdoor nam Oud dorp de winst mee naar huis. Gefelici teerd. NED. HERV. KERK Beroepen te Alblasserdam (wijkgem. 2), W.H van Boeijen te Hoogeveen; te Ameron- gen (wijk 1), E.J. de Ruiter te Vroomshoop; te Dordrecht (wijk 2), J. Belder te Nieuw- Lekkerland, die bedankte voor 's Grevel- duin-Vrijhoeve-Capelle; te Giessendam- Nederhardinxveld, K. van Meijeren te Zwol le; te Vriezenveen (wijk 3), W.H. van Boeijen te Hoogeveen. Aangenomen naar Gemeente Wartengahe (Warstiens, Warten en Wergea), G. Schraa- Offreins te Grijpskerk. GEREF. KERKEN Beroepen te Amsterdam (parttime voor de St. Diensten met Belangstellenden), J. Staat te Rijnsburg; te Zunderdorp (parttime fede ratie Herv. Gemeente en Geref. Kerk), J. Staat te Rijnsburg. Vlootpredikant van de Koninklijke Marine drs. J.G. Majoor is per 24 januari 2002 benoemd tot Hoofd-Vlootpredikant. GEREF. KERKEN (VRIJG.) Beroepen te Loppersum en Westeremden, K.A. van der Meer te Harkstede/Overschild. Aangenomen naar Meppel, P.H. van der Laan te Leiden. NED. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Katwijk, L.G. Compag nie te Rotterdam. Beroepen te Arnhem (parttime, samenwer- kingsgemeente CGK/NGK), Lr. K.D. Hui- zinga, kandidaat uit Zeist. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Dokkum, M.C. Mulder te Goes; te Spijkenisse, J.H. van Dijk te Urk. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Gorinchem, J. Driessen te Doe- tinchem; te Kruiningen, A.H. Verhoef te St. Catherines (Can.); te Leerdam, G.J.N. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee MIDDELHARNIS/DIRKSLAND - Woens dagmiddag rond half vier werd door politie personeel van het district De Eilanden een onderzoek ingesteld in een woning aan de Westelijke Achterweg in Middelhamis. De politiemensen hadden voor de woning, die niet bewoond was, een auto gesignaleerd, evenals twee maimen in de woning. Tijdens het onderzoek in de woning werd een hen nepkwekerij aangetroffen. In totaal 816 hen nepplanten en de voor de groei benodigde apparatuur werden in beslag genomen. De twee mannen, 19 en 36 jaar en beiden afkomstig uit Ouddorp, die bezig waren met knip- en pootwerkzaamheden, werden aan gehouden. Tijdens hun eerste verhoor ver- Idaarde het tweetal dat zij ook de knip- en pootwerkzaamheden verrichtten in een pand aan de Spuikolk in Dirksland. Tijdens een onderzoek daar werden 1610 hennepplanten en de groeiapparatuur aangetroffen en even eens in beslag genomen. Hier bleek de voor de kweek benodigde stroom illegaal te wor den afgetapt. De beide Ouddorpers werden op grond van de Opiumwet aangehouden. De hennepkwekerijen werden ontmanteld en vernietigd. GOEDEREEDE - Woensdagmorgen ont dekte de 33-jarige bewoonster dat er was ingebroken in haar woning aan de Jong- koenstraat. Er waren gaatjes geboord in een raam aan de voorzijde van de woning, waar na men de raamhendel kon openduwen. Uit de woning wordt vooralsnog een tas met autopapieren en een portemonnee vermist. Wereldwijd staan deze weken voor het Paasfeest in de christelijke tra ditie te boek als de vastentijd: een tijd van versobering en beperking. Voor veel mensen in onze maat schappij is dat waarschijnlijk een wonderlijk gegeven? Opvallend genoeg wordt er ook in de bijbel met grote regelmaat gesproken over bidden en vasten. Ds. Taco Koster wil in een zogenaamde themadienst deze gege vens onder de loep nemen: op welke manier wordt er in de bijbel over vasten gesproken en wat zouden voor ons de con sequenties kuimen zijn? Een themadienst is een speciale kerkdienst waarin een bepaald thema van alle kanten wordt belicht. De bijbel is daarin de leidraad. Nieuwsgierige mensen zullen zich thuis voelen in dit soort diensten. Op zondag 17 maart is iedereen om 18.30 uur van harte welkom in de Gereformeerde Kerk in Ouddorp. Op zondag 24 maart wordt deze dienst in de Gereformeerde Kerk in Stel- lendam georganiseerd. Moens te Goes; te Moerkapelle, W. Harinck te Woerden; te Rotterdam-Alexanderpolder, L. Blokte Ermelo; te Rotterdam-Zuid, A.J. Gunst te Benthuizen; te Hendrik Ido Ambacht, G.J. van Aalst te Ridderkerk; te Rotterdam-Zuidwijk, W. Harinck te Woer den. GEREF. GEMEENTEN IN NED. Bedankt voor Uddel-Beek, J. Roos te Opheusden. éÊhtsAmmaêf l&t&l&t&*&»>i^«&t& Als er mensen bij ons komen kijken voor een hond of een kat dan proberen wij een eerlijk beeld te geven van het dier waar zij belangstelling voor hebben. Dan zeggen wij: "Een dier uit het asiel heeft een verleden..." Soms is dat fijn, maar meestal is dat niet zo leuk. De hond of kat heeft even tijd nodig om aan de nieuwe omgeving te wennen, bijvoorbeeld doordat het geen vertrouwen meer heeft in de mens; dit duurt bij het ene dier langer dan bij het andere. Tóch pro beren wij een zo goed mogelijk beeld van het dier te schetsen. Want wat heb je eraan als een dier na een week temgkomt? Dat is niet leuk voor de nieuwe baas en zeker niet voor het dier zelf. Van Jenna, een leuke kruising bouvier van ruim 18 maanden, zeggen wij eerlijk dat het een heel lief dier voor haar famiUe is, echter ze kan lelijk doen tegenover vreemden. Het is een dominante hond voor andere honden, maar ze is lief voor katten. Met kinderen kan ze niet goed overweg. Jenna gaat graag mee in de auto, maar vindt het niet leuk om alleen thuis te zijn. Voor haar zoeken wij een rustige familie met ervaring met honden. Jenna heeft goe de leiding nodig. Ruud is een heel ander soort hond. Net als Jenna zwart, ruim 2 jaar oud en hij lijkt veel op een flatcoated retriever. Het is een lieve hond, is vriendelijk voor kinderen, lief voor katten en vriendelijk tegenover ander hon den. Hij heeft er een hekel aan om alleen thuis te blijven. Ruud gaat graag mee in de auto en hij past eigenlijk in ieder gezin. Puck is een leuke zwarte bouvier van 4 jaar, een enthousiaste hond die het üefst de hele dag speeh. Hij luistert goed, is lief voor katten en ook vriendelijk tegenover andere honden, maar is niet te vertrouwen bij schapen. Puck zal het beste op zijn plaats zijn in een gezin met grotere kinde ren, want kleine kinderen loopt hij gewoon omver. Bobby is een boerenfok van 1 jaar. Het is een vriendelijk dier, wit/zwart/bruin, kan alleen thuis blijven, maar is niet gewend aan katten en kinderen. U vindt deze dieren in De Dierenstee, Groene Kruisweg 14a te Numansdorp, tel.: 0186-655150. De openingstijden zijn van maan dag tot en met zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur. Van harte welkom! En dat was goed geraden, want een veel kleurige opvoering is het geworden, bijge woond vanaf de publieke tribune door fami lie- en gezinsleden en overige betrekkingen van de scheidende raadsleden. Ook oudge dienden waren ervoor naar Middelhamis gekomen; oud-burgemeester mevrouw Sleurink was zelfs per trein uit Ommen afge reisd nu 't eenmaal zo viel dat haar chauffeu- rende echtgenoot elders met z'n zwagers op vakantie was. En de naam van Hare Majes teit is genoemd; namens haar werden twee Koninklijke Onderscheidingen uitgereikt, het Ridderschap in de Orde van Oranje Nas sau aan wethouder A. Tiggelman en het Lid maatschap in de Orde van Oranje Nassau aan raadslid Ph. v.d. Berg. 't Zal dan waar zijn dat afscheid nemen ook een beetje sterven is, de waarheid van dat Franse gezegde werd door de diverse spre kers overgoten met een sausje van vriende lijkheid en kameraadschap. Zo hoorde je ÓDA-raadslid Dillingh de scheidende mevrouw Trompper (na één zittingsperiode) typeren als een mooie 'rode' roos, PvdA- vertegenwoordigster, bewogen met het lot van de medemens en met het hart op de goe de plaats. Aan de verbetering van de kwaliteit van wonen, werken en welzijn had mevrouw Trompper graag haar bijdrage geleverd, zo liet ze in haar beantwoording weten. Vervol gens was de heer Van Oostenbrugge (Chris tenunie) die de heer A.J. Doom (SGP) toe sprak, met waardering uit te spreken over de grote inzet die hij sinds 1994 heeft laten zien in z'n streven in het besturen van de gemeen te de Bijbelse grondslagen door te laten klin ken. De heer Doom schitterde vervolgens in een prachtig getoonzet dankwoord waarin hij de achterblijvers benadrukte dat grote loon niet anders te vinden is dan in het hou den van Gods geboden. Dankbaat toonde de heer Doom zich een "klein schakeltje" te hebben mogen zijn waarbij hij niet naliet te wijzen op die zaken die helaas (nog?) niet tot stand konden worden gebracht, nog geen bestemmingsplan voor Stad aan 't Haring vliet, "maar dat paard was gewoon niet van stal te krijgen. De heer Hooyman (PvdA) nam vervolgens de heer Ph. v.d. Berg op de korrel, raadslid voor partij VDB. Sinds mei 1990 en alsmaar bezig met zorg over de bescherming van het dorpsgezicht. Jaloers is de heer Hooyman geweest met de rustige manier van formule ren die de heer Van de Berg aan de raadsta- fel zo eigen was. Samenwerking, respect en verdraagzaamheid had de heer Van de Berg in het Middelhamisse raadscollege aange troffen en dat maakte dat hij nu met "zeer gemengde" gevoelens afscheid nam, met het gevoel trouwens daadwerkelijk iets te heb ben mogen bijdragen aan het welzijn van de gemeente waarin hij zich wel bevindt. Aan mevrouw Van der Nieuwendijk (ABB) de eer de scheidende raadsnestor, de heer K. v.d. Ketterij, toe te spreken na een raadslid maatschap voor de SGP dat 35 jaar en 7 maanden heeft geduurd. Vergrijsd in 't vak derhalve terwijl de heer Van de Ketterij in 1961 als jongste van de fractie begon. De heer Van de Ketterij was een grage prater en zijn vertrek zal de duur van de vergaderin gen zeker gaan bekorten, geloofde mevrouw Van der Nieuwendijk, maar anderzijds zal het geluid van de heer Van de Ketterij zeker ook worden gemist, hij was een soms over actieve man met interesses die verder dan de gemeentegrenzen voerden. En eenmaal aan 't woord, door oud-fractiegenoot P. Grinwis gesmeerd met een Zeeuwse babbelaar, "kon de veerpont wel twee keer het Haringvliet oversteken voor de heer Van de Ketterij was uitgepraat", verbeeldde mevrouw Van der Nieuwendijk. Niettemin heeft de heer Van de Ketterij zich doen kennen als een bewo gen, betrokken en deskundig raadshd die in zijn besturen de Bijbelse boodschap liet klinken, een man ook die na een ernstig ziek zijn met een sterk karakter grote indruk maakte. Propvol waarschuwingen en raadgevingen was het antwoord dat de heer Van de Kette rij ten beste gaf. De nieuwe raad werd toege wenst de leefbaarheid verder uit te bouwen en de heer Van de Ketterij hoopt dat dat gepaard zal gaan aan het brengen van de heilzame boodschap die hij steeds heeft mogen verkondigen. Bij het vele dat veran derd is, veel meer werk, veel meer papier, veel meer aandacht, is Gods Woord onver anderlijk gebleven. De heer Van de Ketterij besloot z'n langdurige raadslidmaatschap dan ook met het belijden van het Soli Deo Gloria. Beste Arie Het was tenslotte de beurt aan de raadsvoor zitter zelf om de scheidende wethouder Tig gelman toe te spreken, door haar als "beste Arie" aangesproken. De heer Tiggelman heeft zelfs 27 jaar van de raad deel uit gemaakt, twaalf jaar was hij wethouder. Hij stond midden tussen de mensen, genoot veler vertrouwen en vertoonde een tomeloze inzet. Hij was een socialist in hart en nieren en gaf er zich altijd rekenschap van dat elk te nemen besluit voor de burgers, de mensen. Weth. A. Tiggelman, benoemd tot Ridder in de Orde van oranje Nassau. Dhr. Ph. v.d. Berg, benoemd tot lid in de Orde van Oranje Nassau. Een gemeentelijke erkenning in de vorm van een dasspeld voor dhr. V.d. Ketterij. gevolg zou hebben. Sociale Zaken was z'n lievelingsportefeuille maar graag ook was hij bezig met het Verkeer en met de Staver, in dat alles gesteund door een grote dossie rkennis die hem de precisie van een compu ter gaven. Precisie verlangde hij ook van z'n medewerkers. De burgemeester die hem met zoveel waardering toesprak hoopt dat het de heer Tiggelman heel goed zal gaan nu hij meer tijd aan z'n familie zal kunnen beste den, anderzijds hoopt ze ook dat de gemeen schap blijvend van zoveel in de heer Tiggel man vereende capaciteiten gebruik zal kun nen blijven maken. Zelf wist de heer Tiggelman z'n gedane werk te relativeren: "Ik heb niet anders gedaan dan m'n plicht en m'n best," zo vat te hij z'n veeljarige dienstbetoon samen. De scheidende wethouder dacht met heel veel genoegen aan z'n vele ervaringen terug, vooral aan sociale zaken was veel genoegen beleefd als daar daadwerkehjk kon worden geholpen en de Verkeersportefeuille was de moeilijkste geweest omdat iedereen meent juist daar verstand van te hebben... Onver vuld zijn de wensen van de hockeyclub en de atletiekvereniging. Het speet de heer Tiggel man te moeten erkennen dat die beiden wat tekort zijn gedaan waarom hij de nieuwe raad deze verenigingen graag haar zorg aan beval. De heer Tiggelman heeft het allemaal graag gedaan. "Ik was nooit moeilijk," vond hij van zichzelf, "maar ik moest heel vast houdend zijn". Op z'n werkkamer had hij steeds de uitspraak van Couperus voor ogen gehouden en het was daarmee dat hij besloot: "het leven is zo eenvoudig, maar de mensen hebben het zo vreemd en ingewik keld gemaakt." Het was met grote instemming dat de raads voorzitter hierop mededeling deed van de Koninklijke Onderscheidingen die ten deel vielen aan de heer Tiggelman en de heer Van de Berg. Beiden hebben het raadshdmaat- schap met overtuiging en niet aflatende ijver vervuld. Dat gold zeker ook voor de heer Van de Ketterij, voor hem ditmaal nog geen Koninklijke Onderscheiding. Die wacht hem stellig volgend jaar wanneer hij z'n Md- maatschap van Provinciale Staten beëindigt. De heer Van de Ketterij ontving nu de Ere- speld van de gemeente Middelhamis. Voor alle vertrekkende raadsleden (de heer C. Hameeteman nam al vorige week donderdag afscheid) was er de speciaal door edelsmid Mark de Regt uit Goes vervaardigde speld 'Delta' waarin de symboliek van de gemeen te Middelharnis wordt verbeeld. In ons land wordt 1 op de 150 mensen getroffen door epilepsie. Wij staan voor wetenschappelijk onderzoek, voorlichting via een infolijn, folders en brochures, begeleide vakantieactiviteiten, individuele hulp en epilepsieprojecten in ontwikkelingslanden. Word donateur. Er is no0 zoveel te doen. Postbus 270, 3990 GB Houten www.epilepsie.nl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 9