Marlinda NIEUWE zomer- hoeden Boeren schrikicen van Haagse keteimuzielc workshop Dank u wel voor uw steun! de gehele dag GESLOTEN TOT UW DIENST! M. Grinwis en Zn. VAKANTIE WONING B^^Ülgswiix^ig vanaf 12.00 uur GESLOTEN Van der Made fAARDEBONNEN Ibij Marlinda De SGP te Goedereede Oranjebandzaden Landbouwpraatje (door b. schouwing) FAMILIEBERICHTEN CATHARINA MALIEPAARD MARIA DE LEEUW Hartelijk bedankt, allemaal! Maandag 18 maart geven wij een DIRKSLAND Abonneert U op Eilanden-Nieuws Zoek de rust 'm het 3eierse woud 2 pers. p. dag 30,- 4 pers. p. dag 50,- Slaapkamer 2 pers. met koelkast en kofflezetapp. 15,- p. dag. Vraag inl. en folders: Tel. 0049-9973-9601 JACOB KEIJZER JACOB KEIJZER JACOB KEIJZER JAAPKEUZER LIEVE OME JAAP LEENDERT TROOST Mensen in Nood helpt slachtoffers van oorlogen, natuurrampen en armoede. Overal ter wereld. Zonder onderscheid naar ras, geslacht of geloof. Dat kan alleen dankzij de steun van mensen zoals u. Daarvoor heel hartelijk dank! Mensen in Nood De mensen, de inzet, de kracht Giro 667 Den Haag ^^.^«cl,^ "^cxe^-O,^ ,,^e yerieetide vergunningen 0pSfmsure commissievergaderingen D.V. woensdag 13 maart zijn wij i.v.m. biddag Langeweg 24 Middelhamis Morgen zijn wij i.v.m. Biddag Bloemen en Planten Bloemenhandel WAARDEBONNEN - WAARDEBO^ iH - NBNNOaHQyVVM - N3NN0^ Adverteeit in Eilanden-Nieuws fa. Joh. Kats De zijn binnen! Woe. t/m zat. 1-5 uur en afspraak! Bedroefd om het verlies, maar dankbaar voor de liefde en zorg die ze ons gegeven heeft, geven wij u kennis van het overlijden van onze lieve moeder, schoonmoeder, groot- en overgrootmoeder weduwe van Leendert Cornells Raap in de leeftijd van 94 jaar. Sommelsdijk: N. Nattekaas-Raap J. Nattekaas Zeist: J. Raap D. Raap-de Vos Ooltgensplaat: W. Raap J. Raap-Neels klein- en achterkleinkinderen 9 maart 2002 'Ebbe en Vloed', Oude Tonge Correspondentie-adres: Lijsterbesstraat 1, 3257 XG Ooltgensplaat De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 13 maart 2002 om 11.00 uur op de algemene begraaf plaats te Ooltgensplaat. U wordt uitgenodigd om 10.30 uur in de aula van 'Ebbe en Vloed', ingang Mariniersweg, te Oude Tonge aanwezig te zijn om de overledene de laat ste eer te bewijzen. Gelegenheid tot condoleren in de aula van 'Ebbe en Vloed' na de begrafenis. Wat was je sterk en arbeidzaam. Steeds heb je voor iedereen klaar gestaan. Flink was je, je hele leven. Moedig ben je tot het einde gebleven. Na de laatste moeilijke levensjaren en een langduri ge verzorging in 'De Samaritaan' is van ons nog geheel onverwacht, rustig en kalm, overleden in de leeftijd van 87 jaar, onze Heve moeder, oma en tante weduwe van Aren Jordaan J. Sarelse-Jordaan L. Sarelse Arco en Jeannet Kevin en Jamo D. Jordaan Miranda en Stefan Alfred Sommelsdijk, 10 maart 2002 Correspondentie-adres: L. Sarelse Rottenburgseweg 66 3241 XD Middelhamis Moeder is opgebaard in het rouwcentrum 'Media Vita', Westelijke Achterweg 3 te Middelhamis alwaar gelegenheid is tot condoleren a.s. dinsdag vanaf 19.30 tot 20.30 uur en na de begrafenis. De begrafenis is bepaald op woensdag 13 maart 2002 om 14.00 uur op de algemene begraa^laats 'Vrederust', gelegen aan de Rottenburgseweg te Middelhamis. Vooraf zal een rouwdienst worden gehouden in het eerder genoemde rouwcentmm. Aanvang dienst 13.15 uur. Hartelijk dank voor de vele kaarten, bloemen en andere attenties, die we ontvingen ter gelegenheid van ons 50-jarig huweUjk. Fam. J. A. Struijk Dirksland, maart 2002 5 febmari jl. waren wij 55 jaar getrouwd. We heb- f; ben dat met onze kinderen in stilte gevierd, des- ondanks hebben we veel kaarten en heve attenties l H gehad. Ook de kinderen bedankt voor de lieve j verrassing. Nogmaals bedankt, ook namens de kinderen en JI; kleinkinderen. Fam. Kievit-van der Vliet U Herkingen, maart 2002 voor het maken van een tafelguirlande met natuurlijke materialen in paassfeer. Natuurlijk drinken we ook nog een kopje kof fie met z'n allen. De workshop begint om 19.00 uur en kost 20,- per persoon. Opgave en reservering: i»IÉê europaIuin Vroonweg 23, Tel. (0187)6013 54 HBt gehele Jaar te bezoeken Na 19.00 uur (Holl. sprekend) Maar ik zal uitzien naar den Heere, ik zal wachten op de God mijns heils; mijn God zal mij horen. (Micha 7:7) In Zijn ondoorgrondelijke wijsheid heeft de Heere tot onze diepe droefheid van ons weggenomen na een ernstige ziekte mijn irmig geliefde, zeer zorg zame man, mijn schoonzoon, onze broer, zwager en oom echtgenoot van Sijke Trijntje Prinsen in de leeftijd van 62 jaar en 7 maanden. Sterke de Heere ons in dit smartelijk verlies. Melissant: S. T. Keijzer-Prinsen Middelhamis: C. Prinsen-Wittekoek fam. Keijzer fam. Prinsen 10 maart 2002 Fabiusstraat 58, 3248 AK Melissant Gelegenheid tot condoleren: donderdag 14 maart van 19.00 tot 21.00 uur in het Herv. verenigings gebouw 'De Poort', Voorstraat 14 te Melissant. De rouwdienst, waarvoor u wordt uitgenodigd, zal gehouden worden op D.V. vrijdag 15 maart a.s. om 13.15 uur in de Ned. Herv. Kerk te Melissant, waarna aansluitend om 14.00 uur de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats te MeUssant. Na de begrafenis is er alsnog gelegenheid tot con doleren in bovengenoemd verenigingsgebouw. Gaarne in gepaste kleding - Geen bloemen Mochten wij u vergeten zijn een rouwkaart te stu ren, gelieve deze advertentie als zodanig te be schouwen. Heden nam de Heere uit ons midden weg onze gehefde broer, zwager en oom echtgenoot van Sija Keyzer-Prinsen in de leeftijd van 62 jaar en 7 maanden. Sterke de Heere Sija met dit zo zware verlies. Middelhamis: A. Keijzer C. Keijzer-van Oudenaren Stellendam: P. Keijzer H. I. Ambacht: C. Keijzer E. Keijzer-Stander Melissant: H. Breederveld-Keijzer T. Breederveld Dirksland: J. v. d. Groef-Keijzer J. L. V. d. Groef Sommelsdijk: R. Vroegindeweij-Keijzer A. Vroegindeweij Melissant: S. W. Keijzer H. A. Keijzer-Kock neven en nichten MeUssant, 10 maart 2002 Met droefheid geven wij u kennis dat door de Heere, na een ernstige ziekte, nog onverwacht uit onze familiekring is weggenomen mijn geliefde schoonzoon, onze zwager en oom echtgenoot van Sijke Tryntje Prinsen in de leeftijd van 62 jaar. Sterke de Heere Sija met dit zware verlies. Middelhamis: C. Prinsen-Wittekoek Dirksland: Middelhamis: Leen en Janneke Peter en Erica Jordy Gerda en Daniël Peter en Greta Linda Nikole en Niels MeUssant, 10 maart 2002 Met grote droefheid hebben wij kennisgenomen dat door de Heere is weggenomen onze oud-buur- man Wij denken met dankbaarheid temg aan de goede contacten in al die jaren als buren en ook daarna is de onderlinge band gebleven. Dat zijn vrouw Sija maar de krachten mag ontvan gen van de Heere om dit zware verUes te kunnen dragen. M. Leijdens-Goedegebuur en kinderen MeUssant, 10 maart 2002 Uit ons midden maar voor altijd in onze gedachten. Nooit meer samen fietsen. Nooit meer samen voetballen. Nooit meer samen blokjes bouwen. Nooit meer samen zijn. We zullen je nooit vergeten. Liefs Jordy papa, mama Met droefheid geven wij u kennis dat de Heere uit ons midden heeft weggenomen onze geüefde broer, zwager en oom weduwnaar van Jannetje de Vos in de ouderdom van 93 jaar. Sommelsdijk: M. Pieterse-Troost Ooltgensplaat: P. Troost Opperdoes: A. Troost A. Troost-Fijn Ooltgensplaat: L. F. Roos-Troost neven en nichten 7 maart 2002 Verpleeghuis 'De Samaritaan', Sommelsdijk Correspondentie-adres: L. F. Roos-Troost Berkenlaan 20 3257 XA Ooltgensplaat De begrafenis heeft vanmiddag plaatsgevonden op de algemene begraafplaats te Oude Tonge. Tel. 070 313 62 00 www.menseninnood.nl Mensen in Nood maakt deel uit van Cordaid Verzenddatum vergunningen: 6 maart 2002 Gemeente Middelhamis: leggen elel<tricitelts- kabel en plaatsen 9 lichtmasten Battenoordse- weg en Battenoordsedijk Nieuwe-Tonge. P. J. Lagerwerf: aanbrengen beplanting langs wegsloot Westerweg/Flaauwe Werkweg Ouddorp. D. Mys: verlengen dam met duiker Tilsedyk Den Bommel. CityTec BV: leggen elektriciteitskabel en plaat sen 2 lichtmasten Groenedijk Ouddorp. NV Eneco: leggen elektriciteitskabels, plaatsen trafostation en verwijderen elektriciteitskabels en kabelverdeelkast Groenedijk en toegangs pad naar vuurtoren Ouddorp. Bezwaar Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan binnen zes weken na bovengenoemde ver zenddatum een gemotiveerd bezwaarschrift worden ingediend bij dykgraaf en heemraden van het waterschap Goeree-Overflakkee, post bus 67, 3240 AB Middelhamis. Inzage Inzage kan plaatsvinden in het waterschapshuis, Dwarsweg 40 te Middelhamis. Middelhamis, 6 maart 2002. Dijkgraaf en heemraden van het waterschap Goeree-Overflakkee maken bekend dat van 18 maart tot en met 2 april 2002 In het waterschapshuis, Dwarsweg 40 te Middelhar- nis voor een ieder ter inzage ligt: De ontwerp 1 e begrotingswijziging voor het dienstjaar 2002 betreffende de bijstelling van enkele ramingen van exploitatieposten en muta ties met betrekking tot bestaande investerings kredieten. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen belanghebbenden tegen deze wijziging schrifte lijk bedenkingen inbrengen bij de Verenigde Vergadering van het waterschap. Postbus 67, 3240 AB Middelhamis. De betreffende stukken zijn, tegen kostenver goeding, algemeen verkrijgbaar. Middelhamis, 8 maart 2002. De voorzitters van de commissies WWW (water kering, waterbeheersing en wegen) en BM (bestuur en middelen) maken bekend dat in het waterschapshuis, Dwarsweg 40 te Middelhar- nis, de volgende openbare commissie vergaderingen worden gehouden; commissie WWW: maandag 18 maart 2002, aanvang 16.00 uur. commissie BM: dinsdag 19 maart 2002, aanvang 16.00 uur. Agenda's (niet de vergaderstukken) kunnen gratis worden afgehaald op het waterschaps huis {Dwarsweg 40 te Middeihamts) of worden na teiefonische aanvraag (0187 - 488888) gratis toegezonden. De volledige agenóa en de bijbe horende stuJd<en liggen vanaf heden voor een ieder, öjdens de kantooruren, ter inzage bij het waterschap, Dwarsweg 40 te Middelhamis. Middelhamis, 12 maart 2002. Dijkstelweg 28 - Ouddorp IU ontvangt bij iedere l€ 12,50 een waardebon Ivan 1,25 op de nieuwe VOORJAARSMODE \Kom even kijken en passen bij: LZandpad 68, Middeliiamis, (0187) 48 00 72J bedankt al haar kiezers voor hun Stem op Geloofwaardige Politiek. De SGP hoopt oo(< de l<omende periode met Gods hulp te staan voor het thema van de verl<iezingen. Mogen we D.V. 15 mei weer op u rekenen? www.sgp-goedereede.nl Catalogus sierkool - pompoenen bloem- en zonnebl.zaden Numansdorp Tel. (0186) 65 15 79 Ruime keus, verrassend afgeprijsd. Komtu ook eens kijken! OfSj-ÓOJffóZ Is het hypocrisie of Haagse bluf? Het kabinet maakt in zijn nadagen nog ketelmuziek. Er wordt getoeterd dat de Europese Unie pas kan uitbreiden als de landbouwsubsidies in Europa verdwijnen. Wil het kabinet zijn eigen boeren afschieten? De blinde lijkt de lamme onderuit te halen. Vanaf de start van de Europese Gemeen schap is de landbouwpolitiek een twistap pel geweest. De boeren zijn niet gespaard gebleven van turbulente stormen. Op het boerenerf was het voor de boer steeds val len en opstaan. Tot nu toe heeft de boer het hoofd boven water kunnen houden. Maar als we de Haagse beleidsmakers mogen geloven, komt er binnenkort een eind aan. Europa en zijn boeren zijn gewend aan voortdurend gesleutel met de instrumenten van de landbouwpoUtiek. Nog niet zolang geleden heeft Brussel de koers tot minstens het jaar 2006 uitgezet en vastgesteld. Brus sel presenteerde de Agenda 2000: een poU- tieke marsroute die de boeren duidelijkheid en zekerheid voor de eerstkomende jaren biedt. Maar ook in Europa lijkt veel vergan kelijk. De Europese Commissie (het dagelijks bestuur van de Europese Unie) doet een handreiking naar de Midden- en Oost-Euro pese landen die voor de deur van de Unie staan. Aan de boeren van de kandidaat-lan den wordt inkomenssubsidie toegezegd, en wel stapsgewijze in een periode van tien jaar. Vanaf 2004 mogen de boeren in Oost- Europese landen rekenen op steun, te begin nen met 25% en dan oplopend tot 100% in 2013. Voorwaar een sympathiek gebaar; en dan te weten dat Polen (een van de nieuwe leden van de Europese Unie) evenveel boe ren en minders telt dan de totale Unie nu. Dat wordt dus kassa: in 2006 draait het om anderhalf miljard euro; daarnaast wordt nog eens 1,7 miljard euro uitgetrokken voor plattelandsbeleid in de nieuwe landen van de Europese Unie. Eigenlijk schiet het voorstel van de Europe se Commissie voorbij aan de afspraken die in 1999 zijn gemaakt. Toen werd er nog hui verig gesproken over directe inkomens steun aan de boeren. Maar een kind kon op zijn vingers uitrekenen dat het poütieke besluit voor toetreding van nieuwe Oost- Europese landen een fikse rekening bete kende voor de Unie, want in die landen draait de economie voor het grootste gedeelte op de landbouw, dus op de boeren. Paniek en ketelmuziek In Den Haag is men kennelijk geschrokken van de miljardenstroom naar Polen, Tsje chië, Hongarije en andere aspirant-landen van de Europese Unie. Beleidsmakers (met de minister van Financiën en de staatssecre taris voor Europese Zaken voorop) roepen dat de Europese Unie niet mag uitbreiden vooraleer de landbouwsteun in Europa wordt afgebroken. Het is een ferm geluid dat lekker 'weg hapt', maar dat eigenlijk alles weg heeft van inhoudloze ketelmu ziek. Allereerst behoren (eerder genomen) poli tieke beslissingen goed overwogen te wor den op hun gevolgen (ook financiële). Het heeft geen pas om moord en brand te schreeuwen als de beurs getrokken moet worden om besluiten uit te voeren. De handreiking van de Europese Commissie - met name de in tien jaar oplopende steun aan de boeren - leidt tot grotere politieke stabihteit in heel Europa. Het blijft dus niet bij een enkel (door Den Haag vermeend) landbouwbelang. De afspraken, gemaakt in de Brusselse Agenda 2000, worden weggedrukt door de Haagse ketelmuziek. Europese (en dus ook Nederlandse) boeren zullen voortaan zon der steun verder moeten. Of dat kan in een wereld van toenemende liberalisatie en concurrentie büjft een grote vraag. De Haagse zorgen over de financiële gevol gen van de uitbreiding van de Europese Unie zijn begrijpelijk. Maar de recepten om deze operatie succesvol uit te voeren blij ven dubieus. De Haagse voorstellen om alle landbouwsubsidies af te breken illustreren paniekvoetbal. Het zou van moed en creati viteit gemigen om de bestaande subsidie politiek in een ander jasje te gieten. Waar om niet de productiesteun (de bestaande mix van garantieprijzen en exportsubsidies) wijzigen in steun voor plattelandsontwikke ling? Boeren zouden meer steun verdienen voor groene diensten zoals natuurbeheer, waterbeheer, zorg- en recreatieboerderijen en voor landschapsonderhoud. Een derge lijke koersverandering in de landbouwpoli tiek zou een ecologische zege zijn voor de Europese Unie en voor de nieuwe Oost- Europese lidlanden. Er is wel durf nodig om de pohtieke draai te maken. In dat geval kunnen boeren in Europa en hun nieuwe collega's in Oost Europa werken aan nieu we perspectieven. Dat is wat anders dan ketelmuziek op zijn Haags. Een dergelijk muziekgenre leidt voor de boeren alleen maar tot de gevreesde gang naar Canossa.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 3