ilMiiiiiiiiiiiii Raad Middefharnis stelt krediet voor ontwikkeling van 'Het Knooppunt' beschikbaar Geef snel op en zing mee! Rien van Sliedregt neemt afscheid van Dijkers Pijl! Kledingbeurs Welkomstdienst Kinderkledingbeurs OJW info PREDIKBEURTEN Uitslag van de K.N.H.S. Dressuurwedstrijd in Manege Oostmoer Bejaardenmiddag HeiYonncle Gemeente- dag te Melissaiit Vreemdelingenlegioen krijgt klop Kerkdiensten Ger. Gem. EIIAI1DEI1-I1IEUW5 te Middelharnis Knutselen bij 'de Zwaluw' Ger. Gem. Nieuwe-Tonge W.W.Z.-concertreis Parijs: te Ouddorp 'AüMA'! DIKSDAG 12 MAARf^^fW? Het leek wel of de raad van Middelharnis gewoonweg was vergeten dat er ergens ook nog een knoopje lag, maar daar vergiste je je in. In de com missie Financiën was wel degelijk gedelibereerd over de kosten van bouw- en woonrijpmaken van het 'Knooppunt', die strategische hoek bij Holland-Zeeland waar ook de doorbraak naar-, en ontsluiting van de Westplaat is geprojecteerd. Parkeerruimte Reconstructie doetinchemsestraat Robuuste RIO Afscheid Biddag, woensdag 13 maart Een advertentie in Eiianden-Nieuws hieeft altijd succes..! Uitslag van de dressuurwedstrijd van de Koninklijke Nederlandse Hippi sche Sportbond, gehouden op zater dag 9 maart jl. in Manege Oostmoer, Oostmoersedijk 2a te Stad aan't Haringvliet. Op de raadsagenda van jl. donderdagavond, een dag na de verkiezingsuitslag, waarbij de PvdA een zetel verloor en Algemeen Burger Belang een zetel won, was er dan ook het voorstel voor het genoemde doel een krediet van 1.820.000,- beschikbaar te stellen. OntwikkeUng van het Knooppunt staat ge pland nadat, eind 2002, het eerste deelplan van de Westplaat, de Everdinapolder, nage noeg gereed zal zijn. Er zou derhalve dit jaar een aanvang kunnen worden gemaakt, maar in het voorstel het krediet beschikbaar te stellen werd verder over het tijdspad gezwe gen, op verzoek van de voorzitter trouwens die de raad al herhaaldelijk had gevraagd zich tot de vraag om beschikbaarstelling van het ki'ediet te beperken en niet nu nog'es inhoudelijk op de zaak in te gaan. Nog wel zij even de riedel van werkzaamhe den genoemd die nodig zullen zijn om van het Knooppunt wat moois te maken. Voor het geval tijdens de duur van de werkzaam heden de kosten stijgen is een extra post van 78.000,- opgenomen. Er moeten nog de restanten van bouwwer ken worden gesloopt, eeen bodemsanering worden uitgevoerd, nieuwe ondergrondse infrastructuur worden aangebracht, een stuk dijk worden afgegraven, een deel van het havenkanaal tot aan architectenburo Gestel worden gedempt, diverse civiel-technische werken worden aangebracht, tenslotte zal het plangebied woonrijp moeten worden gemaakt en zal er gestraat en aangeplant moeten worden. De raad stemde met de kredietverlening in, alleen de fractie ABB (Algemeen Burger Belang) verklaarde zich tegen. Voor deze fractie had het Knooppunt niet gehoeven. Er komt achter het Knooppunt een parkeer ruimte waarover - in de commissie - de financiële gegevens nog ontbraken, maar aannemelijk is wel dat de gemeente 2 mil joen op de exploitatie van de Westplaat zal moeten toeleggen. Naar meer parkeerruimte was al eerder - al vijf maanden geleden - in het centrum van Middelharnis gevraagd - maar zelfs een antwoord was uitgebleven. Ook over de aanvrage om een bouwvergunning door de fa. Kunst, die zich onwelriekend in de pol der bij de regionale stortplaats wil vestigen, had ABB een vraag gesteld en nu het ant woord nog steeds uitbleef pikte de fraktie het niet langer en vroeg mevrouw Van den Nieuwendijk schorsing. In die schoring zal ze de raad hebben gemobiliseerd niet langer lijdzaam af te wachten. Er komt een ant woord, zo werd door het college nu echt verzekerd. En nóg een parkeerperikel werd opgelost met de beschikbaarstelling van een krediet van 68.830,-. Daarvan kan een - tijdelij ke - parkeerplaats worden aangelegd, voor 42 auto's, op de plaats op het Spui, waar de panden Nieuwdorp 2 en 4 hebben geestaan. De raad vond het wel veel geld, maar stem de er niettemin mee in. Ook mevrouw Van den Nieuwendijk, al herinnerde ze fijntjes aan de door wethouder Tiggelman herhaal de verzekering dat er van een parkeerpro bleem in de kern van Middelharnis niet echt sprake is. Op verzoek van de heer Dillingh zal de ver wijzing naar het nieuwe terrein worden ver beterd en dan lijkt een deel van de parkeer- nood te zijn gelenigd. De Doetinchemsestraat te Middelharnis wacht op een reconstructiebeurt. Er komen o.a. fietssuggestiestroken, klinkers worden door asfalt vervangen, er komen oversteek plaatsen en busvriendelijke versmaUingen. Verkeer vanaf de zijstraten (30 Ion per uur) zal aan het verkeer op de Doetinchem sestraat voorrang moeten verlenen en dat lijkt, voor de fractie VDB een gevaarlijke situatie te zullen worden, reden voor deze fractie om niet met het reconstructievoorstel in te stemmen. Het antwoord van wethouder Tiggelman kon simpel zijn. Als de raad zou vasthouden aan snelheidsbeperking tot 30 km op de Doetin chemsestraat dan zou de busmaatschappij ervoor bedanken het dorp nog in te rijden en staan binnen twee jaar de bushaltes aan de Staverseweg, zo waarschuwde hij. Op Goeree-Overflakkee is sinds 1998 de stichting Regionaal Indicatie Orgaan Goe ree-Overflakkee actief. Het RIO beoordeelt of een inwoner in aan merking komt voor één van de bij het Zor- gindicatiebesluit aangewezen vormen van Zorg. De Rijksoverheid wenst echter con centratie van de regionale RIO's tot Robuus te Rio's; in de regio Zuid Holland Zuid zou dat betekenen dat 4 RIO's tot één zou fuse ren. De Rijksoverheid stelt als lokkertje een sub sidie beschikbaar voor gemeenten die aan fusie meewerken, maar het College gelooft dat de voorgenomen fusie veel meer alleen het groter worden tot doel heeft dan dat ze kwaliteitsverbetering beoogt. Het College heeft dan ook in een aantal voorwaarden laten weten waaraan zal moe ten worden voldaan. Een heel belangrijke daarvan is dat het RIO Goeree-Overflakkee in Middelharnis gehandhaafd blijft opdat het RIO niet fors op afstand van de burger en de zorgaanbieder zal komen te staan. Onder deze en andere voorwaarden wilde de raad in principe met het fusieplan instem men, zo werd duidelijk. De fractie VDB bleef tegen: "een schaalver groting als deze levert geen enkele kwali teitsverbetering op", beoordeelde de heer Nattekaas. Het leveren van kwaliteit is onze verantwoordelijkheid jegens de burgers", vatte hij samen en van zijn fractie derhalve geen instemming. De vraag gold hoe de overige Goeree-Over- flakkeese gemeenten zich op zullen stellen. Daarom zullen de voorwaarden die de ge meente Middelharnis aan instemming met de fusie stek aan de gemeenten worden doorgegeven en zelfs bestaat de illusie dat die daarmee in zullen stemmen en de voor waarden ook tot de hunne zullen maken. De heer Nattekaas hoopt het maar: "Als wij op het RIO in Oud-Beijerland worden aan gewezen is ons dat echt een brug te ver". Wethouder Tiggelman kon het er mee eens zijn. De brief die van de interim-manager was ontvangen was niet zo goed gevallen. "Betalen en niet zeuren", was daarin de teneur geweest en dat werd weinig sympa thiek gevonden. De raadsperiode 1998-2002 is ten einde en voor 6 leden van Middelharnis' raad is het uur van scheiden gekomen. Dat gebeurt vanavond - dinsdag - in een speciaal daarvoor belegde bijeenkomst waarna donderdagavond de nieuwe raad zal worden geïnstalleerd. Nu al was er het afscheid van ChristenUnie vertegenwoordiger de heer C. Hameeteman die vanavond - dinsdag - verhinderd zal zijn. Door de raadsvoorzitter mevrouw De Vries- Hommes zijn collega raadsleden aangewe zen een afscheidswoord te spreken. De heer Nattekaas deed dat richting de heer Hamee teman in een overigens zeer vriendelijke sfeer. Ze hebben elkaar nooit naar het leven gestaan al waren ze het evenmin altijd met elkaar eens geweest, herinnerde zich de heer Nattekaas al had hij zich ook meerdere malen rn een punt van overeenkomst ver heugd. De heer Nattekaas dacht met goede herinne ringen aan het functioneren van de heer Hameeteman terug, al was het alleen al om de voetnoten en verwijzingen die hij bezigde in z'n beschouwing op de jaarlijkse begro tingsbehandeling. Alle goeds werden de heer Hameeteman en z'n gezin voor de toe komst toegewenst. Mevrouw De Vries voegde daar namens de gemeente, met dank voor het gedane werk, een fraai boeket bloemen aan toe. Het laatste woord was aan de heer Hameete man, in dankbaarheid voor de ontvangen gezondheid het werk sinds november 1995 te hebben kunnen doen. Het was graag gedaan, dat liet de heer Hameeteman met nadruk weten. OUDE TONGE - Dinsdag 12 maart 2002, 19.30 uur, ds. J. Karels (bevesti ging en afscheid ambtsdragers). OOLTGENSPLAAT - Donderdag 14 maart 2002,19.30 uur, ds. A.B. van der Heide, Oostkapelle (bed. H.D.). clir. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187) 47 10 20 Fax (0187)48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADIWINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail: Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm'J tarief per mm 0,25; contracUarieven op aanvraag sluiUngstermiJn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14,00 uur siuitingstermi/n overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerlus, tel. (0187) 47 10 22, privé (0187) 60 14 40 e-mall: J.Villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden gewei gerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 8,90. Per jaar €33,60. Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden aut;omatlsch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUIWMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 Wijkgroep Middelharnis-Zuid en Peuterspeelzaal Pippeloentje organi seren ook dit voorjaar weer een kin derkledingbeurs. De verkoop van goe de, tweedehands (zomer)kinderkle- ding zal plaats vinden op vrijdag 5 april 2002 van 19.00 tot 20.30 uur en zaterdag 6 april van 10.00 tot 12.00 uur in het gebouw van de peuterspeel zaal aan de Kastanjelaan te Middel harnis. Goede en schone zomerkleding (geen ondergoed!) voor kinderen vanaf maat 86 kan op woensdag 3 april 2002 van 9.00 tot 11.00 uur en van 19.00 tot 20.00 uur worden ingeleverd bij het gebouw aan de Kastanjelaan. Omdat het houden van een beurs heel veel werk is voor de vrijwilligers, is besloten een iets groter deel, te weten 1/3 deel van de opbrengst ten goede te laten komen aan de peuterspeelzaal en de wijkgroep. 2/3 deel van de opbrengst is voor de inbrenger van de kleding. De kinderkleding die niet verkocht is, kan op maandag 8 april tussen 19.00 en 19.30 uur weer worden opge haald. Alles wat niet wordt opgehaald gaat naar een kindertehuis in Roemenië. Voor informatie over de beurs kunt contact opnemen met Simone Kiewiet (484415) of Liesbeth Gerhngs (483352). Beste bezoekers van het OJW, hier volgt een korte mededeling: Binnenkort, 6 april om precies te zijn, houdt het OJW een veiling en hierbij spelen jullie een grote rol. Met deze veiling proberen wij zoveel mogelijk geld bij elkaar te sprokkelen voor een goed doel, en daarbij kunnen we jullie support heel goed gebruiken. De komende weken zullen we jullie verder informeren over het 'hoe en wat' van deze veiling, maar via dit berichtje wilden we alvast jullie aandacht voor dit gebeuren. Schrijf het alvast in je agenda: '6 april veiling OJW', want we rekenen op je. O ja, zaterdagavond is het open avond. Jij komt toch ook! Het OJW team OUDDORP - Herv. Gem. 9.30 uur ds. R. Veldman, herbevestiging diaken en 19.30 uur ds. G. Meuleman - Ger. Kerk 19.30 uur ds. A. S. Rienstra, Scheveningen - Doops-gezinde Gem. 19.30 uur ds. J. Smink. STELLENDAM - Herv. Gem. 14.00 en 19.00 uur ds. W. L. SmeU - Ger. Kerk 19.00uurds.J. Koster. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. G. Blom, Poortvliet en 19.00 uur ds. A. Vlietstra, Katwijk aan Zee. DIRKSLAND - Herv. Gem. 14.30 uur ds. J. W. van Estrik, Goedereede en 19.00 uur ds. T. W. van Bennekom, Rijssen. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 en 19.00 uur ds. A. van Wijk. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 14.30 uur ds. G. C. Kunz en 19.00 uur ds. J. C. den Toom - Lukaskapel HDG 10.15 uur biddagbijeenkomst voor bewoners HDG en belangstellenden en 19.00 uur ds. J. Willemsen. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 14.30 uur ds. C. Gielen en 19.00 uur ds. A. P. Voets - Chr. Ger. Kerk 14.30 en 19.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Kerk 19.30 uur ds. L. J. Lingen. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 14.30 uur ds. IJ. R. Bijl, Moordrecht en 19.00 uur ds. A. Belder. OUDE TONGE - Herv. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. A. van Lingen. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 19.00 uur ds. H. A. Samsom - Ger. Kerk 19.00 uur ds. P. C. Koster, Spijke- nissc. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 19.00 uur ds. P. van Duijvenboden - Ger. Kerk 10.30 en 19.00 uur de heer L. H. Zweers OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 14.30 uur dr. T. E. van Spanje en 19.00 uur ds G. C. Kunz. Woensdagmiddag 13 maart is er een Paas- knutselmiddag bij de Sommelsdijkse Wijk- vereniging 'de Zwaluw'. We beginnen om 14.00 uur en knutselen tot 15.30 uur, ben je 4 t/m 12 jaar kom dan ook. Deelnamekosten: 0,90 voor leden en 1,15 voor niet-leden, incl. limonade en snoepje. Tot ziens! Wijkvereniging 'deZwaluw' Op D.V. vrijdag 22 maart a.s. van 19.30 tot 21.00 uur en zaterdag 23 maart van 10.00 tot 11.00 uur zal de inmiddels bekende kleding beurs weer worden gehouden. Op deze beurs vindt u tweedehands kinderkleding, nieuwe kinder- en dameskleding van Fa. Simons voor scherpe prijzen, diverse babyspulletjes (rompertjes, slabben e.d.), leuke kraamca- deautjes, sokken, ondergoed en pyjama's. De tweedehands kleding (uitsluitend kinder kleding) kunt u inleveren op dinsdag 19 maart van 14.00 tot 15.00 uur en woensdag 20 maart van 19.30 tot 21.00 uur. Een gedeelte van de opbrengst is voor u zelf, en een gedeelte voor de aflossing van de kerk. Deze verkoping wordt gehouden in het zaal tje van de Gereformeerde Gemeente, Oran jestraat 13 te Nieuwe Tonge. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met tel.: 651270 of 652384. Klasse B, pony's categorieën A en B, proef 2. Marjolein Saarloos, Surprise, 164 pnt. Klasse B, pony's categorieën A en B, proef 1. Marjolein Saarloos, Surprise, 167 pnt. Klasse Ml-pony's, proef 27. Nouschka Slag- ter, Browny, 160 pnt; Sven v.d. Burgh, Welson, 153 pnt. Klasse Ml-pony 's, proef 28. Nouschka Slag- ter, Browny, 165 pnt; Sven v.d. Burgh, Welson, 148 pnt. Klasse Z2-pony 's, proef 62. Rosanne Land man, Gigoio, 175 pnt. Klasse Z2-pony's, proef 60. Rosanne Land man, Gigoio, 205 pnt. Klasse B, paarden, proef 9. Ilona v. Woen- sel. Ornament N, 168 pnt; Klaudia Stolk, Lotus Utopia, 166 pnt; Erwin Struik, Megan, 145 pnt. Klasse B, paarden, proef 10. Ilona v. Woen- sel. Ornament N, 167 pnt; Klaudia Stolk, Lotus Utopia, 161 pnt; Erwin Struik, Megan, 151 pnt. Klasse LI- paarden, proef 15. Jolanda Hart- zema. Bolero, 157 pnt. Klasse LI- paarden, proef 16. Jolanda Hart- zema. Bolero, 157 pnt. Klasse L2-paarden, proef 21. Annemarie der Weduwen, Peggy, 170 pnt; Patty Nobel, Maistro, 163 pnt; Lenny Ghijsels, Ilonka, 159 pnt; Corine Zijlmans, Illuster B, 158 pnt; Arjan v.d. Brink, Hastar, 157 pnt. Klasse L2-paarden, proef 22. Annemarie der Weduwen, Peggy, 173 pnt; Lenny Ghijsels, Ilonka, 165 pnt; Arjan v.d. Brink, Hastar, 161 pnt; Patty Nobel, Notorius, 159 pnt; Corine Zijlmans, Illuster B, 147 pnt. Klasse Ml-paarden, proef 27. Martie v. Emmerik, Kazoo, 160 pnt; Elly Hanse, Jolien, 151 pnt; Els Broer, Indura, 149 pnt. Klasse Ml-paarden, proef 28. Els Broer, Indura, 157 pnt; Martie v. Emmerik, Kazoo, 156 pnt; Elly Hanse, Jolien, 152 pnt. Klasse M2-paarden, proef 33. Ilse v.d. Burgh, Obelix, 162 pnt. Klasse M2-paarden, proef 34. Ilse v.d. Burgh, Obelix, 166 pnt. Klasse Zl-paarden, proef 45. Patty Nobel, Notorius, 165 pnt; Irma v. Kaam, Lapidus, 160 pnt. Klasse Zl-paarden, proef 46. Irma v. Kaam, Lapidus, 172 pnt; Patty Nobel, Notorius, 165 pnt. De CVB afdehng Middelhamis/Sommels- dijk nodigt u uit op D.V. dinsdagmiddag 19 maart om 14.30 uur in 'De Hoeksteen'. Wij willen dan onze paasmiddag houden. Deze zal door ons zelf verzorgd worden, met o.a. meditatie en paasdeclamatie. We hopen op een gezegende middag. Voor vervoer bellen Taxi op Maat. Op D.V. zaterdag 27 april a.s. organi seert de activiteitencommissie van de Ned. Herv. Kerk in Melissant haar jaarlijkse gemeentedag. Een van de onderdelen van die dag is de rommel markt. Daarom de vraag: wie heeft er nog spulletjes die u af kunt staan, zodat ze verkocht kunnen worden. Kleine meubelen kunt u in overleg aanbieden met Cees Blokland, tel.: 602575 of Willem Plug, tel.: 603835. U kunt deze inleveren op zaterdag 13 maart a.s. in ver enigingsgebouw 'De Poort' en wel van 10.00 tot 10.30 uur. De opbrengst van de gemeentedag is voor het onderhoud van de kerk. Zoals een paar maanden geleden al werd aangekondigd zal de Stichting 'Wereld Wij de Zending'op D.V. 10 en 11 mei een con certreis organiseren naar Parijs. Hoogtepunt van deze reis is ongetwijfeld het concert wat zal worden gehouden in de St-Eustache kathedraal in Parijs, met het beroemde Van den Heuvel orgel (zie bovenstaande foto). Voor deze reis zal een groot koor worden samengesteld waarvoor iedereen, die graag zingt, zich kan aanmelden. Dit koor,waarvoor zich reeds 100 leden heb ben ingeschreven staat o.l.v: Willem-Arie den Hertog uit Dirksland. De zangrepetities vinden plaats op zaterdag morgen 23 maart, 6 april, 20 april en 27 april, van 9.30-12.00 uur in Verenigingsge bouw 'Maranatha', Kerkstraat 57 in Oud- Beijerland (naast de Herv. Dorpskerk). Ook publiek wordt voor deze concertreis van harte uitgenodigd, want er zal niet alleen veel koorzang zijn maar ook zeer veel samenzang, begeleid door organist Pieter Heykoop uit Yerseke, Verder zal er een uitgebreide kennismaking met Parijs zijn en tevens is er gelegenheid om sommige beroemde bezienswaardighe den wat van dichtbij te bekijken. Deze concertreis wordt georganiseerd in samenwerking met Amicitia vriendschaps- reizen. Dus voor iedereen die van reizen en van zingen houdt, is deze concertreis een mooie gelegenheid om mee te gaan naar Parijs. Voor slechts 135 p.p. kunt u mee genieten van cultuur, muziek en gezellig heid. Omdat de datum van 10 mei steeds dichterbij komt, is het noodzaak om zich zo snel mogelijk op te geven, zodat de hotels op tijd kunnen worden besproken. Voor diege nen die zich als koorlid op willen geven is het, met het oog op de repetities, zéker de bedoeling zich zo snel mogelijk op te geven. Reisfolders voor deze concertreis zijn ver krijgbaar bij: boekhandel Van der Boom te Sommelsdijk, Boekhandel Akershoek te Ouddorp en Stichting WWZ-concerten, Voorstraat 35 te Dirksland, tel: 0187- 603510. Allen hartelijk welkom! MIDDELHARNIS - Good Luck ging zater dag 9 maart op bezoek bij 'Vriendenschaar' in Bodegraven. Voor beide ploegen was het de laatste wedstrijd van deze zaalcompetitie. Zowel Good Luck als Vriendenschaar was al verzekerd van een langer verblijf in de derde klasse. Er stond dus, net als vorige week, niets meer op het spel. Deze week was Good Luck 'getroffen' door de wintersport en mis te daardoor 4 basisspelers. De teams die meestal voor de reserves zorgen, moesten allemaal rond hetzelfde tijdstip spelen. Om aan 8 spelers en 2 wissels te komen, moest er een beroep gedaan worden op het Tweede, het Derde en de A2. Kim Noteboom en Eel- co van der Linde maakten de acht van Good Luck vol en op de bank zaten Rik Weijman en Monique Krijgsman. Good Luck begon goed aan de wedstrijd en scoorde vrij snel O-1Daarna nam Vrienden schaar het initiatief over en kwam op een 3- 1 voorsprong. De ploeg uit Middelharnis verkleinde de achterstand tot 3-2. Bij deze stand sloeg het noodlot toe. Leo van der Made stapte op de voet van een tegenstander en blesseerde zich. Hij verliet het veld en Rik Weijman maakte zijn debuut in Good Luck 1. Vriendenschaar ging vrolijk door met scoren, terwijl het bij Good Luck niet helemaal meer wilde lukken. Het resultaat was een 10-2 ruststand. Na de 'thee' ging Good Luck met een ande re opdracht het veld in. Ze zouden op de rebound gaan spelen. Het mocht echter niet De Doopsgezinde Gemeente Ouddorp orga niseert op zondag 17 maart a.s. een wel komstdienst. Medewerking zal worden ver leend door een Koperensemble, Jan Teeuw zal het orgel bespelen. Het Interkerkelijk Jongerenkoor 'Johosua' zal een gezongen bijdrage leveren. De voorganger is ds. J. Smink en de dienst vangt om 18.30 uur aan. Allen hartelijk welkom! baten, want Vriendenschaar scoorde er lus tig op los. Zij hadden er inmiddels 17 inge gooid, toen Good Luck eindelijk voor de derde maal kon scoren 17-3. Monique Krijgsman kwam in het veld voor Marjon Soeteman. Zij mocht de laatste 20 minuten meespelen. Good Luck kreeg even een ople ving en scoorde met Vriendenschaar mee 19-4 en 20-5. Toen was de koek op voor de ploeg uit Middelharnis. Vriendenschaar maakte nog een paar doelpunten, maar de 25, waar het publiek om vroeg, hebben zij niet gehaald. De eindstand van Vrienden schaar tegen het vreemdelingenlegioen uit Middelharnis was 24-5. Good Luck Al kon vandaag kampioen wor den, maar zij verloor helaas met 11-13 van Togo Al. Volgende week heeft zij gelukkig nog een kans om het kampioenschap alsnog binnen te halen. Doelpunten Good Luck: Eelco van der Lin de (1), Nico Overduin (1), Mariëlle de Looze (1), Ingmar Adam (l) en Liesbeth Los (1). Met veel toeters en claxons maakte een colonne gele bedrijfswagens van Aannemingsbedrijf Dijkers Pijl afgelopen vrijdagmiddag een ere- rondje door Middelharnis. Het was feest en toch eigenlijk ook géén feest... In het bijzijn van zijn collega's nam chauffeur Rien van Sliedregt (door z'n colle ga's ook wel Dola genoemd) afscheid van Dijkers Pijl. Hij gaat van een "welgegun- de rusf' genieten, zoals zijn collega's het omschrijven. Rien is 61 jaar jong, een 'vlug ge vent'is altijd voor alles aanspreekbaar en niets is hem te veel. Overal waar hij met zijn Daf 8x4 met aanhanger/dieplader kwam, was hij bijzonder welkom! Jaren geleden begon Rien zijn loopbaan als chauffeur bij melkfabriek 'De Volharding' te Middelharnis. Dag in, dag uit, altijd maai' sjouwen, óók 's zondags.En nadat Rien in 1961 naar Transportbedrijf Van Rumpt in Stad aan 't Haringvliet toog, kreeg hij in IJmuiden verkering met Atie, zijn huidige vrouw. En als een écht veriiefde jongeman hield Rien de nacht- en weekenddiensten al gauw voor gezien. Het was in 1968 dat Rien zijn werkzaamheden voortzette bij Zand- en Grindhandel G. Mackloet in Sommelsdijk. En last, but not least trad Rien in 1974 bij Aannemingsbedrijf Dijkers Pijl in Mid delharnis als chauffeur in dienst. En nu, na 28 jaar met hart voor het bedrijf 'op de wagen' te hebben gezeten, gaat Rien met de Vut. Een enthousiaste collega heeft uitgezocht dat Rien in die 28 jaar zo'n slor dige 2 miljoen km verreden heeft. Bij z'n woning werd ie opgehaald, vrijdagmiddag. Niet alleen een spandoek met de tekst 'Hela, hola, wat is Dijkers zonder Dola, najaren van gehobbel en geschud, gaat Rien nu in de 'Vut', inaar ook een met slingers en ballonnen ver sierde vrachtwagen en veel lachende gezich ten bepaalden het beeld van een dag die Rien zich nog lang zal heugen!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 2