Het 24e Bachconcert in de Hervormde Kerk te Middelharnis Veel ouders betalen meningokokkenprik nu zelf Half maart weer Stellendamse Dagen Verslag vei^adering commissie Ruimtelijke Ordening Goedereede Ultieme wendbaarheid,.. ...ga voor een Honda! V, ,- Damclub 'Denk en Zet' Damvereniging 'Ernst, Nut en Ontspanning '52' te Melissant Voorjaarsmarkt te Stad aan 't Haringvliet Fietsenkijkdag politie bureau Middelharnis Middelharnis/Sommelsdijk, uit slagen 4 maart 2002 Uitslagen van maandag 4 maart 2002 Afdeling 1 Apothekers plaatsen samen duizenden bestellingen per week HONDA. www.janvandiik.nl Autobedrijf Jan van Dijk Brielle Op D.V. zaterdag 16 maart a.s. hoopt organist Paul Kieviet voor de 24e keer een concert te geven rond de schitterende orgelmuziek van Johann Sebastian Bach. Dit keer niet met klavecimbel, zoals het vorige concert, te Sommelsdijk (op 9 februari), maar een echt orgelconcert, rond vooral de grote werken van de mees ter. Centraal staat dan ook een 'groot' orgel, in elk geval het grootste van het eiland: het drieklaviers Leeflang-orgel in de Hervormde Kerk te Middelharnis. 1. Preludium en Fuga in b kleine terts (BWV 544) De 'grote h-moll', zo staat dit werk onder organisten bekend. Er is ook een grote a- moll, een grote C-dur, een grote e-moU (die hoort u aan het einde van het concert). Mét die andere stukken is ook deze één van de meest monumentale Preludia en Fuga's uit Bachs orgelmuziek. Hij schreef ze tijdens zijn laatste periode, in Leipzig. Het Preludi um combineert grillige ritmen, bijzonder spannende samenklanken en veel virtuositeit met een Italiaans-achtige concerto-vormge- ving. De fuga is heel streng van opbouw, uit zonderlijk knap hoe Bach ingewikkelde structuren laat samengaan met een prachtig vloeiend verloop van melodische üjnen. 2. 'O Lamm Gottes, unschuldig' (BWV 618), 'Christe, du Lamm Gottes' (BWV 619), 'Christus, der uns selig macht' (BWV 620) en 'Da Jesus an dem Kreuze stund' (BWV 621) De eerste vier van de zeven bewerkingen die Bach schreef in zijn 'Orgelbüchlein' over Lijdenskoralen, hi deze stukken, die allemaal gaan over het lijden van Christus, heeft Bach op een onnavolgbare manier de teksten van elk lied afzonderlijk uitgediept. Over elk van deze stukken is wel een artikel te schrijven. Het is uit deze koraalbewerkingen in elk geval duidelijk, hoe zeer zij ook zélf zich betrokken wist bij de diepe inhoud van de teksten. Bach componeerde vanuit zijn christen-zijn, dat is onmiskenbaar. 3. Preludium en Fuga in e kleine terts (BWV 533) De 'kleine e-moU'. Vrij kort, levendig, met frisse gebroken akkoorden in het Preludium en een karakteristiek fuga-thema met steeds een aanhef van toonherhalingen. 4. 'O Mensch, bewein dein Sünde gross' (BWV 622), 'Wir danken dir, Herr Jesu Christ' (BWV 623), Hilf Gott, dass mir's gelinge' (BWV 624) De laatste drie van bovengenoemde zeven koralen (bij punt 2). Vooral 'O Mensch, bewein' is beroemd om zijn expressief karakter, maar in élk van deze wondermooie stukken zit diepe symboliek verborgen. 5. Preludium, Trio en Fuga in e kleine terts (BWV 548/530) De 'grote e-moU' (zie bij punt 1). Een com positie van werkeüjk onovertroffen zeg gingskracht. Het Preludium is geschreven in de vorm van het Italiaans concert (Vivaldi). De fuga is gevormd op een boeiend chroma tisch thema. Tussen Preludium en Fuga in hoort u het middendeel (Lento) uit de Zesde Triosonate, waardoor een prachtig contrast in sfeer ontstaat. Deze 'grote e-moll' is evenals trouwens de grote h-moll - waarmee het concert begint - gekozen omdat deze indrukwekkende stukken goed aansluiten bij het thema van de koraalvoorspelen, namelijk het lijden van Qhristus. Bachs grote werken vormen een wereld van ongekende schoonheid. Een toelichting als deze schiet tenslotte tekort om er iets van te laten proeven: het büjven woorden. De klan ken zijn er op 16 maart. Van harte welkom om 20.00 uur. De toegang is uw gift aan de uitgang. Afdeling 1: C. Spee - J. van Hoorn 1-1 L Mackloet - J.A. Dekker 1-1 A. van der Veer - H.H. Verolme3-0 Beker ronde 6: J. Lodder - L Koese0-2 W.L Peeman - J. van derKooij 2-0 W.J. Vroegindeweij - J. Jordaan2-0 J. van den Ouden - H. Bijdevate2-0 L. Taaie - J.A. Nipius 2-0 R. Jacobs - B. du Pree2-0 J. Verbiest - Dunrniy2-0 A. Doom - A. het Jonk 0-2 C. Visbeen - T. Goedegebuur1-1 P. Kom - H. Visbeen 0-3 Afdeling 2 J. Non - T. de Geus 2-0 E. v.d. SUk - B. Grootenboer1-1 B. v. Nimwegen - H. v. Heukelen .2 - O Omdat nog steeds niet precies bekend is wanneer wordt begonnen met de massale inenting van de bevolking tot 19 jaar, blijken duizenden gezinnen niet zo lang te willen wachten. Na de recente gevallen van hersenvliesont steking in Brabant gaat het biotechno logiebedrijf Baxter dan ook opnieuw extra voorraad NeisVac-C beschik baar stellen voor Nederland. Baxter kwam afgelopen zomer, tijdens de kwestie Zevenbergen/Klundert, in het nieuws met een vaccin tegen meningokok- ken-C. Deze variant lijkt de laatste jaren sterk in opmars te zijn: alleen al in 2001 wer den er 257 gevallen van bekend. Toevallig is diezelfde G-variant nu ook op een andere plaats in Brabant opgedoken. Ook nu is Bax ter weer gevraagd het vaccin te leveren. De voorgevulde spuit maakt snelle massale inentingen maUcelijk en betrouwbaar. Door de piekvraag was het product tijdelijk beperkt leverbaar, maar uiterlijk aanstaande vrijdag is het weer bij eike apotheek beschikbaar. Begin januari, mede vanwege de kwestie- Zevenbergen, adviseerde de Gezondheids raad tot massale inenting. Ook de minister erkent meningokokken als een behoorlijk risico, zeker nu het aantal zjektengeyallen (hersenvliesontsteking en bloedvergiftiging) sterk is gestegen. Meningokokken, slaat zo'n 750 keer per jaar toe in ons land. Tien pro cent van de slachtoffers overUjdt eraan en van alle overlevenden houdt ongeveer een kwart er littekens, gezichts- en gehoorstoor- nissen, büjvende hoofdpijn, leerproblemen. hersenbeschadiging en amputaties aan over. Weliswaar is een op de tien Nederlanders drager van de bacterie, maar om de ziekte ook daadwerkelijk te krijgen, is nog iets anders nodig: er vatbaar voor zijn. Zoals jon ge kinderen van O tot 4 jaar. Daarnaast vor men tieners die vanwege hun leefgedrag een verminderde weerstand hebben, een belang rijke risicogroep. Lastig herkenbaar Voor ouders is een beginnende meningok okken infectie lastig te herkennen. Vaak worden de eerste symptomen aangezien voor een griepje en raadpleegt men geen arts. Bovendien kan de ziekte zich van een beetje ziek voelen binnen enkele uren tot een levensbedreigende aandoening ontwikkelen. Het in Amerika ontwikkelde NeisVac-C vaccin van Baxter betekent een antwoord op de C-variant van deze infectieziekte. Neis Vac-C zelf is veilig, effectief en betaalbaar. Voor de meeste ouders betekenen de kosten voor vaccinatie geen hinderpaal, en sinds enige tijd ook niet voor de meeste zorgver zekeraars, zeker niet bij personen en gezin nen met een wat uitgebreidere poüs. Keuze bij ouders Tot afgelopen zomer, toen er nog helemaal geen vaccin tegen meningokokken bekend was, is onrust over deze infectieziekte steeds de kop ingedrukt, zo lijkt nu. Maar sinds Zevenbergen en het advies van de Gezond heidsraad de kranten hebben gehaald, lijken de meeste huisartsen een ander beleid te voe ren en wordt het verzoek van ongeraste ouders om een inenting steeds meer gehono reerd, ook buiten de gebieden met de recen te ziektegevallen. Slagveld 19,3231 AN Brielle Telefoon: 0181 - 41 37 77 Telefax: 0181 - 41 34 45 E-mail: info@janvandijk.nl Aangemoedigd door het succes van de afgelopen jaren zal op 14, 15 en 16 maart a.s. het Haegse Huus in Stellen- dam opnieuw het toneel zijn voor de consumentenbeurs de 'Stellendamse Dagen'. De deelnemende onderne mers verwachten een gezellige druk te, omdat de beursgangers weten dat ze ook dit jaar weer zullen worden verrast met presentaties, demonstra ties en spetterende beursaanbiedin gen. Daarnaast is er natuurlijk weer de winkelwagen vol met boodschap' pen. ledere bezoeker mag een gokje wagen om de totale waarde van deze artikelen te raden. Degene die het bedrag precies raadt of er het dichtst by zit, wordt op zaterdagmiddag gebeld en kan de wagen komen halen! De deelnemende ondernemers zijn: - Jaap Boone Witgoed, met een uitgebreid assortiment witgoed, audio, video en klein huishoudelijke artikelen; - Rrabo, met namurlijke producten voor de totale lichaamsverzorging; - Keizer fietsen, met de laatste trends op het gebied van tweewielers; - De Klos geeft demonstraties computer- borduren; - De Balustrade showt allerlei massief hou ten meubelen. - Tanis Tuinmachines is aanwezig met gras maaiers, beregeningssystemen en andere tuinmacliines; - Vlieto Ooltgensplaat brengt de modernste naai-, borduur- en lockmachines; - Esgri laat zien hoe je met schuifdeuren en kastwanden op een mooie en gemakkelij ke manier extra bergruimte kunt creëren. - Sunstore Flakkee is present met verschil lende soorten zonwering; - Doeland toont prachtige sfeerhaarden en de nieuwe collectie tuinmeubelen; - De Groene Beer heeft een stand met een serie natuurlijke cleaningproducten voor het gehele huis en geeft hiermee een nieu we kijk op schoomnaken. - Het Parfumeurtje kan u alles vertellen over de laatste trends op het gebied van parfumerieën en cosmetica; - Van Dam Beveiliging geeft adviezen over inbraakpreventie (met poUtie keurmerk). - A.S.H. Carrosserie B.V, zal u verbazen met wat er allemaal mogelijk is als het gaat om bedrijfswageninrichting; - Adviesbureau Meijer is gespecialiseerd in kunstof kozijnen en gevelbekleding; - Ook de actieve mens kan op deze beurs terecht. De Rabobank vraagt een uiterste inspanning met het demarreren op de fiets, en voor de kleintjes is er een kinderworks- hop ingericht. Hier kunnen de kinderen onder leiding van de Creadoebij in ca. 45 minuten hun artistieke gaven tonen. De gemaakte kunstwerken mogen ze meene men naar huis; - Op het buitenterrein heeft Gina Ledermo de haar showwagen vol met lederen kle ding tegen scherpe prijzen geparkeerd; - Peugeot Dealer P.T.A Goes BV stelt u in de gelegenheid een aantal nieuwe model len te bewonderen, waaronder de Peugeot 307, auto van het jaar 2002. De openingstijden zijn op donderdag en vrij dag van 14.00 tot 21.00 en op zaterdag van 10.00 tot 17.00. De toegang is geheel gratis. Kortom, de Stellendamse Dagen is een con sumentenbeurs die u eigenUjk niet mag mis sen. Op 'dinsdag 5 maart jl. kwam de com missie Ruimtelijke Ordening te Goe dereede bijeen onder leiding van wet houder A.C. Lokker (SGP). Hij wees op het historisch karakter van deze commissievergadering, waar deze voor het laatst in deze samenstelling bijeenkomt. Nog afgezien van de uitslag van de gemeen teraadsverkiezingen van 6 maart jl. zal er door de invoering van het systeem van duaü- sering van de gemeentebesturen - hetgeen een ingrijpende verandering zal betekenen in het functioneren van de gemeentebesturen - in de toekomst sprake zijn van een totaal andere werkwijze van deze commissie. De wethouder zal daarvan geen voorzitter meer zijn, doch onder leiding staan van een raads lid. Door de scheiding van functies tussen de wethouders en de raadsleden zal de gemeen teraad duidelijk als zogenaamde volksverte genwoordiging optreden. Door de toepas sing van de wet op de dualisering van de gemeentebesturen zal er een geheel ander perspectief ontstaan op de functionering van de gemeentebesmren in totaal. De verkiezingskoorts deed zich kennelijk al eirigszins gelden, waar de heer G. Moerkerk (CU) meende te moeten inhaken op het pro gramma van het CDA, waar het gaat om het mogelijk maken van glasminbouwvoorzie- ningen voor de agrariërs, o.a. in het gebied Oude en Oude Nieuwland. De voorzitter deelde mee, dat in het kader van het provin ciaal beleid hiervoor andere gebieden zijn aangewezen, waar het gaat over de vestiging van deze voorzieningen ter grootte van 300 m2. Kwaliteitsverbeteringplan 'De Groene Weide' Waar hier sprake was van een zogenaamd proefproject, namelijk een recreatieterrein in het zogenaamde zandwallengebied, werd in principe ingestemd met het opgestelde plan wegens kwaliteitsverbetering als eerste fase van het bestaand gebied. In de tweede fase kan een uitplaatsing van meer onderkomen in het verplaatsingsgebied worden overwo gen. Vooral waarde natuurwaarde in en rondom dit gebied niet aangetast behoefd te worden, aldus de heer T. Human (SGP), kon met de opzet van dit plan worden ingestemd, temeer waar rekening moet worden gehou den met 'zware' voorschriften voor het handhaven van de natuur in het schurvelin- gengebied rondom Ouddorp. De heer P. Fel ler (VGB) vergeleek de indeling van dit gebied t.o.v. andere gebieden. De grootte van de standplaatsen e.d. kunnen ook finan ciële problemen vormen en hoe gaat de gemeente dan om met de indeling van die terreinen. De financiële aspecten werden daarbij door Feller in acht genomen en daar om meende hij zijn standpunt te moeten voorbehouden na overleg met de fractie van de VGB. De overige leden konen zich ver enigen met de ontwikkeling in de eerste fase van dit gebied, aangezien de kwaliteitsver betering duidelijk werd nagestreefd. Afdak bij bedrijf Dirkdoensweg 32 te Ouddorp Het betreft hier het aanbrengen van een afdak met een oppervlakte van 300 m2 (30 x 10 m) bij het reeds bestaande bedrijfsge bouw, o.a. voor berging van machines en banden. Mevrouw T.A.H. Tigchelaar-van Asch (PvdA) wees erop, dat in het verleden dit bedrijf coulant door de gemeenteraad is behandeld qua oppervlakte bedrijfsloods, namelijk ter vervanging van een tweetal romney-loodsen in het zandwallengebied. Verdere uitbreiding staat mevrouw Tigche- laar niet voor. Betrokkene dient een andere indeling toe te passen. De heer G. Moerkerk (CU) kon in principe wel medewerking ver lenen, doch dan dient het afdak van geringe re afmeting te zijn. Voor dit doel dient met de ondememer overleg te worden gepleegd. Deze mening was ook de heer H. van der Meer (VVD) toegedaan, zodat in overleg met de ondemeiher een verantwoorde oplos sing mogelijk is. Gelet op de eerder verleen de medewerking waren de vertegenwoordi gers van de PvdA, CDA en VGB van mening, dat de huidige situatie toereikend moet zijn voor dit bedrijf. Rijwielhandel Springersdiep te Ouddorp De opvattingen over de rijwielhandel waren verdeeld, zowel bij B&W als in de commis sie. De voorzitter stelde, dat via een wijzi ging van het bestemmingsplan medewerking zou kunnen worden verleend voor de uitoe fening van detailhandel door dit bedrijf. Mevrouw T.A.H. Tigchelaar-van Asch (PvdA) sprak van een strijdig gebruik van dit bedrijf met inachtneming van de voorschrif ten van het bestemmingsplan. Het laten blij ken van enthousiasme en een mogelijk posi tieve benadering van welstand kan nog geen vrijbrief betekenen om het bedrijf alvast te starten. De voorschriften gelden voor de gehele gemeenten en hiervan kan rriet voor specifie ke doeleinden worden afgeweken. De heer P. Feller (VGB) kon eveneens geen mede werking verlenen en waarschuwde het gemeentebestuur voor het voeren van een zogenaamd gedoogbeleid. De heer T. Human (SGP) daarentegen wilde wel mede werking verlenen aan de vestiging van dit detailhandelbedrijf. Human kon zich ook niet verenigen met voorstellen om dit bedrijf naar dichterbij of in de kem van Ouddorp te verplaatsen. Aan de activiteiten van jonge ondememers ware bij voorkeur zoveel mogelijk medewerking te verlenen. Alhoe wel ook de bedrijfsvestiging volgens Human problematisch is, dient middels een wijzi ging van het bestemmingsplan medewerking te worden verleend. De heer G. Moerkerk (CU) kon zich even eens verenigen met het voorste] om de nodi ge medewerking te verlenen. Moerkerk was ook van mening, dat dit bedrijf niet bij voor keur in het dorp dient te worden gevestigd. De heren C. Noorthoek (CDA) en H. van der Meer (VVD) streefden eveneens naar een reële oplossing van dit probleem. Op woensdag 27 maart a.s. zal bij o.b.s. 'De Molenvliet' te Stad aan 't Haringvliet een voorjaarsmarkt worden gehouden. Aan de Molendijk 8 bent u allen tussen 14.00 en 16.00 uur van harte welkom! Op het politiebureau in Middelharnis wordt op zaterdag 23 maart a.s. een fietsenkijkdag gehouden. Is uw fiets pnlangs gestolen, of bent u hem kwijt? Kom dan op zaterdag 23 maart tussen 9.00 en 16.00 uur langs op het poUtiebureau. f |ql||l|lfilll| Vclflj Aflevering 25: De Boeren zitten klem, de eerste aanval hebben ze af kunnen slaan, maar de Britten geven het niet op. Oe khaki's zitten niet stil, in een fteog tempo, worden nieuwe man schappen en materieel aangesleept. Voor de nacht valt, zullen ze die rebellen eens een lesje leren! Wever- X wachten ieder moment de aan- val, veldkomet! XA.Bffikefi. Hé, daar komt Columbus, wat heeft 'ie? 'fl/'-"' f BAASSIE, ...liir-^- KREKEL,

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 7