Aantal echtscheidingen bereikt toppunt tWÊÊÊ. Kledingbeurs teMeiissant Expositie in Luncliroom Tntrez' PREDIKBEURTEN Kledingbeurs Liefde die nooit vergaat Bingo te Dirksland Naailes Wijkgroep IVliddelharnis-Zuid IVIartin Verolme in Flakkeecialiteiten Bijbellezing Ger. Gem. EIIAtirni^iïl-IIIEUWS Stoffenverkoop Veranderen in 'Ontwaakt Radio' Fapim Gastvrouwenwerk in Dienstencentrum te Middelliarnis Ger. Gem. Nieuwe-Tonge 2001 een topjaar Afnemend consumentenvertrouwen? Verschil met vroeger Samenlevingscontract als alternatief Zondag 10 maart 2002 De Stichting peuterspeelzaal 'De Bezige Bijen' organiseert op woensdag 10 april van 19.00 tot 22.00 uur en op donderdag 11 april van 9.00 tot 10.00 uur een kledingbeurs voor voorjaars- en zomerkleding, kinder meubilair, speelgoed etc. in de Melishof te Melissant. 0lè<Mags Niet minder dan 37.500 keer vond er een echtscheiding plaats in 2001. Nog nooit was het aantal echtscheidingen zo hoog. 1994 was het vorige topjaar. Toen bedroeg het aantal echtscheidingen 36.000. Ligt de oorzaak van de toename vooral in de vermeerdering van de bevolking? Dat wordt wel gezegd. Het aantal inwoners is toegeno men, dus... Toch is er meer aan de hand. Vooral als men bedenkt dat mensen steeds vaker scheiden binnen ene jaar na hun trouwdag. Soms vindt de scheiding al een paar maanden na de huwelijkssluiting plaats. Het Centraal Bureau voor de Statistiek schrijft de stijging van het aantal echtschei dingen toe aan het afnemend consumenten vertrouwen, zo las ik in NRC Handelsblad. Slechte financiële vooruitzichten zouden mensen die toch al onzeker zijn over de voortzetting van hun huwelijk, sneller ertoe doen besluiten te scheiden. Daar staan weer andere meningen tegen over. Er zijn schrijvers die ontbinding van een huwelijk toeschrijven aan het niet krij gen van wat ze vragen of verwachten. Men sen zijn verwend en veeleisend geworden. Wordt aan de eisen van mensen niet vol daan, dan houden ze het voor gezien. De oorzaken liggen dus kennelijk nogal uit een. Zo las ik dat de ene huwelijkstherapeut zegt dat mensen niet sneller scheiden dan vroeger. Een ander vindt dat dit wel het geval is. Mensen voelen zich overvraagd. Er wordt te veel van hen verwacht. Aan die ver wachtingen kunnen of willen ze niet (langer) voldoen. Ik ga er vanuit dat er nu nogal eens huwelij ken ontbonden worden, die vroeger in stand gehouden werden zonder dat men toen van een hartelijke relatie kon spreken. Het instituut huwelijk stelt voor heel wat mensen veel minder voor dan vroeger. Het feit dat velen samenwonen heel gewoon vinden voor een relatie tussen vrouw en man, wijst op een aanmerkelijk geringer waardering voor het huwelijk. Welnu, als het huwelijk anders, lager gewaardeerd wordt dan vroeger, heeft dat consequenties voor de ontbinding van een huwelijk. Een scheiding wordt nu sneller voltrokken dan vroeger. Hier zou ik in beide gevallen willen spreken van een aanmerkelijk mindere waardering van het huwelijk als instituut vergeleken met vroeger. Als je er na samenwonen niet meer zo gauw toe overgaat een huwelijk te sluiten, dan is er ook minder reden en minder inner lijke kracht om een eenmaal gesloten huwe lijk in stand te houden. Sluiting en ontbin ding zijn beide aan slijtage onderhevig. Deze twee gaan in zekere zin gelijk op. Er is nog een andere factor. Een huwelijk kan zonder al te veel administratieve romp slomp in een samenlevingscontract worden omgezet en zo' n contract kan buiten de rech ter om ontbonden worden. Ik heb daar al eens over geschreven onder het kopje 'Ont- trouwen'. Al met al wordt de weg naar ont binding van een huwelijk korter en gemak kelijker. Toch zullen we nog iets dieper moeten afste ken om de eigenlijke oorzaak van het toene men van het aantal echtscheidingen in de gaten te krijgen. Ik ga daarop in, zonder te zeggen dat de reeds genoemde factoren niet meespelen. Dat doen ze wel degelijk. Maar er is meer. In het verleden werd het huwelijk gezien als een instelling van God, die voor het leven werd gesloten. Echtscheiding was mogelijk, maar gold als uitzondering. Nogmaals zij gezegd dat het binnen sommige, ook christe lijke huwelijken een koude oorlog was. Niet temin was er een zekere schroom om te scheiden. Nu worden huwelijken gesloten op de proef. Als het niet meer gaat, ga je uit elkaar. Met als vervolg - de kop van het geciteerde arti kel in NRC Handelsblad van 7 december 2001 - "Je kunt toch altijd weer hertrou wen." Het huwelijk heeft in de samenleving aan waarde en aan kracht van levensbeschouwe lijke verworteling veel verloren. Het is een overeenkomst geworden waar je bijna even gemakkelijk van af kunt als je er aan begint. In deze opvatting zie ik de diepste oorzaak van het toegenomen aantal echtscheidingen. Met opzet noem ik het verlies aan waarde als laatste oorzaak. De andere hiervoor genoem de factoren spelen daarin mee. Je kunt zelfs zeggen: ze zijn daarvan oorzaak en tegelijk ook uitdrukking. Zo gecompliceerd zit het leven op dit punt in elkaar. Onze regering heeft met de pluraliteit aan huwelijksverbintenissen (denk aan het homo-huwelijk) en met de vrij gemakkelijke omzetting van een huwelijk in een samenle vingscontract, het sein voor een geminimali seerde waardering van het huwelijk zelf op groen gezet. Ik was geneigd te schrijven: het sein op rood gezet. De lezer denke er maar eens over na of daar toch niet enige, dan wel veel waarheid in zit. Bij het sein op rood ver anderen alle waarden. Je kunt in dit geval toch doorrijden. Is hier nog iets tegen te doen? De kerk zal in elk geval een duidelijk geluid moeten laten horen. Ik voeg daaraan toe: niet wettisch, maar evangelisch. Paulus heeft in Efeziërs 5 gesproken over de verborgenheid die het huwelijk is in het licht van de verhouding van Christus en Zijn gemeente. Christus ont vangen, leefde en beleefd, is het geheim van het huwelijk volgens de Bijbel. Naarmate we dat geheim kwijtraken, is het huwelijk aan slijtage onderhevig. Dat komt ook in kerkelijke kringen voor. Een volgende keer zal ik ingaan op de vraag naar echtscheiding. Wat zegt de Bijbel daar van. Ik doe dit niet omdat Oc er zo graag over schrijf, maar op nadrukkelijk verzoek. W.H. Velema Bij voldoende belangstelling starten vanaf maandagavond 18 maart a.s. weer de naail essen in buurthuis Pippeloentje, Kastanje laan 3 in Middelhamis. Beginners en gevor derden kunnen zich opgeven bij Lenie Luij- mes, tel.: 485712. Er zijn mensen die meer meegemaakt heb ben dan anderen en daarover goed kunnen vertellen. De 65-jarige Martin Verolme uit Sommelsdijk is zo iemand. Daarom is hij zaterdagmorgen om 9 uur opnieuw de gast van Jan Lodder in het programma 'Flakkee cialiteiten' op Radio Flakkee. Hij vertelt over het Flakkeese dialect en over Oude- Tonge in vroeger tijden. En misschien ver telt hij ook nog wel wat over zijn periode als leraar Wiskunde op een school in Middel hamis. Dinsdagavond om 18.00 uur wordt het programma herhaald. Radio Flakkee is na de actie van UPC op de kabel alleen te horen in de gemeenten Dirksland en Oost- flakkee op 107.1 Mhz. In de ether kunt u Radio Flakkee op heel Goeree-Overflakkee horen op 104.9 (vanuit Dirksland) en 105.9 (vanuit Oostflakkee.) DIRKSLAND - Dinsdag 12 maart 2002, 19.30 uur, ds. A.M. den Boer. chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuxd-hollandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187) 47 10 20 Fax (0187)48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelhamis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 1020 e-mail: Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,25; contracttarieven op aanvraag sluitmgstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie- opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)47 10 22, privé (0187) 60 14 40 e-mail: J.Villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden gewei gerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 8,90. Per jaar €33,60. Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze Ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelhamis 342001108 Vijfde Lijdenszondag OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur kand. P. den Ouden, Nieuw-Lekker- land en 18.30 uur ds. R. Veldman. Eben- Haè'zer: 9.30 uur ds. R. Veldman en 18.30 uur kand. P. den Ouden - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 en 18.30 uur ds. A. S. Rienstra, Scheveningen - Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00, 10.45 en 18.30 uur ds. J. W. van Estrik. STELLEND AM - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. W. L. Smelt, v.m. bedie ning Heilig Avondmaal en nam. nabe- trachting Heilig Avondmaal - Ger. Kerk 10.00 uur ds. D. A. J. Sonneveld en 18.30 uur ds. W. P. Ferguson. MELISSANT- Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. H. Jonker, Barneveld - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. van Laar, Gouda en 18.00 uur ds. A. van Wijk, Herkingen - Ger. Gem. 10.00 uur (H.A.) en 18.00 uur (nabetr. H.A.) ds. A. M. den Boer. HERIONGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. P. H. van Harten, Ridderkerk en 18.00 uur ds. J. den Hoed, Sliedrecht - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. C. den Toom, v.m. bedie ning Heilig Avondmaal en nam. dank zegging Heilig Avondmaal - Lukaska- pelHDG 10.15 uur ds. J. Willemsen, bediening Heilig Avondmaal - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. B. Veenman - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur drs. C. Vis. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. C. Gielen, bediening Heilige Doop en 1.00 uur ds. A. P. Voets - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. Karels - Ger. Kerk 10.00 en 17.00 uur ds. L. J. Lingen. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur kand. J. Prins, St. Annaland en 18.00 uur ds. A. Belder - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. A. Samsom en 18.00 uur ds. A. van Lmgen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. C. de Jong, Slie drecht en 18.00 uur ds. H. A. Samsom - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. M. van Krim pen, Dordrecht en 18.00 uur ds. J. Kos ter, Ouddorp. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. P. van Duijvenboden, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal - Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. H. VoUmul- ler. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur dr. T. E. van Spanje - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur de heer L. H. Zweers. LANGSTRAAT Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Belder. Op D.V. woensdag 27 maart a.s. zal er weer een stoffenverkoping gehouden worden in de zaal van de Gereformeerde Gemeente, Oranjestraat 13 te Nieuwe Tonge. De heer Van de Wetering (bekend van de Sommels- dijkse markt) zal er weer zijn met een schit terende collectie stoffen. De opbrengst is voor de aflossing van de kerk. De verkoping wordt gehouden van 19.30 tot 21.00 uur. Allen hartelijk welkom! op D.V. vrijdag 22 maart a.s. van 19.30 tot 21.00 uur en zaterdag 23 maart van 10.00 tot 11.00 uur zal de inmiddels bekende kleding beurs weer worden gehouden. Op deze beurs vindt u tweedehands kinderkleding, nieuwe kinder- en dameskleding van Fa. Simons voor scherpe prijzen, diverse babyspulletjes (rompertjes, slabben e.d.), leuke kraamca- deautjes, sokken, ondergoed en pyjama's. De tweedehands kleding (uitsluitend kinder kleding) kunt u inleveren op dinsdag 19 maart van 14.00 tot 15.00 uur en woensdag 20 maart van 19.30 tot 21.00 uur. Een gedeelte van de opbrengst is voor u zelf, en een gedeelte voor de aflossing van de kerk. Deze verkoping wordt gehouden in het zaal tje van de Gereformeerde Gemeente, Oran jestraat 13 te Nieuwe Tonge. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met tel.: 651270 of 652384. Zijn er momenten waarop het nodig is om uzelf te veranderen? Bent u ooit teleurge steld geweest in uw eigen gedrag en in uw persoonlijkheid? Of bent u ontdaan geraakt als u probeerde te begrijpen waar om u bent zoals u bent? Is het mogelijk om uw gedrag te veranderen en kunt u dat zelf? Maandagavond om 21.00 uur wordt dit onderwerp behandeld in 'Ontwaakt Radio' op Radio Flakkee. De herhaling is dinsdag om 16.00 uur. Presentatie: Marjan van Peperstraten. Radio Flakkee is na de actie van UPC op de kabel alleen te horen in de gemeenten Dirksland en Oostflakkee op 107.1 Mhz. In de ether kunt u Radio Flakkee op heel Goeree-Overflakkee horen op 104.9 (vanuit Dirksland) en 105.9 (vanuit Oostflakkee.) Inleveren van goederen kan op woensdag 3 april van 19.30 tot 20.30 uur, donderdag 4 april van 9.00 tot 11.00 uur en vrijdag 5 april van 9.00 tot 11.00 uur. Gelieve geen onder goed in te leveren. De goederen dienen schoon en heel te zijn. Van de opbrengst is 35% bestemd voor de peuterspeelzaal. Het bestuur kan niet aansprakelijk worden gesteld voor eventuele zoekgeraakte artikelen. Ophalen van geld en niet-verkochte artikelen kan op maandag 15 april van 20.00 tot 20.30 uur. Tijdens de beurs van donderdagochtend is kin deropvang mogelijk. De kosten hiervoor bedragen 1,20. Allen hartelijk welkom! Hoogstwaarschijnlijk leest u dit stukje van een stuk papier. Krantenpapier. Papier heeft oude papieren en zoals bekend is papier geduldig. Vroeger werd het achter het behang geplakt. Die muurbekleding is op zijn beurt gemaakt van papier. Behang selpapier. Tegenwoordig kent papier vele verschijningsvormen. Handgeschept. Vet- vrij. Gelinieerd. Papiertje. Stempapier, vroeger een biljet van grijs papier, hebben we op lokaal niveau net achter de rug. Papieren zijn paperassen geiuorden. "Wat een papieren rompslomp", verzuchtte de man die een vergunning moest aanvragen om een papierhandel te beginnen. Zijn angstdroom was een brij van natte papie ren. Het kwam goed. Hij kon met al die pampieren een kamer behangen maar daar had hij geen papieren voor. Waardepapie ren zijn ingewikkeld. Maar voor kleine kin deren heeft snoepgoed meer waarde dan het papiertje eromheen. Papier voor de aller kleinsten is een punthoedje van papier. Een steek van de krant van eergisteren. In een drukkerij draait alles om papier. Zonder deze grondstof komt er niets in de bus. De hoeveelheden papier in deze bedrijf stak duizelen de argeloze bezoeker. Met behulp van omvangregisters weet de druk ker hoeveel vellen hij in huis heeft. Als de bodem in zicht is wordt het tijd om alarm te slaan. Papieralarm. Aan het eind van de papieren rit kijken we vooruit. In deze virtuele eeuw van beeld scherm en monitor lijkt de tijd van het gedrukte woord op z'n retour. Beeld en geluid verdringen hel vertrouwde zwart op wit. Hier papier, komt steeds minder in beeld. Dit stukje loopt trouwens niet in de ouderwetse papieren. Er kwam in eerste instantie geen papier aan te pas. Eerst nu verschijnt het als een papiertje op papier. Tenslotte. Papier doet mij denken aan papieren leden. Ze zijn er wel maar je hoori en ziet ze zelden of nooit. Hier geldt een ijze ren wet: liever ergens anders dan op de plaats tvaarpapieren leden thuishoren. Het moet andersom natuurlijk. Van papier of niet, u hoort daar te zijn waar u geacht wordt te zijn. Naar het Dienstencentrum Middel hamis komen dagehjks gemiddeld 100 mensen voor activiteitenbezoek. Dat is het 'stekkie' van de ouderen in de dorpskern Middelhamis. Daar ontmoet men elkaar en is men op sportieve wijze recreatief actief. Daarbij is van alles nodig, zoals een plaats om te zitten, materiaal, begeleiding, een goe de sfeer en een lekker kopje koffie of thee. De leeftijd van de bezoeker ligt tussen de 57 en 99 jaar en dat brengt soms ook bijzonde re voorzieningen met zich mee, zoals rol stoeltoegankelijkheid en -ruimte, speciale toiletvoorziening, extra warmte, een niet- rokenbeleid en ventilatie. De bezoeker vraagt ook wel aandacht en dan is het bij zonder plezierig als er mensen zijn die dat willen opvangen. Een taak die uitgevoerd wordt door de vrijwillige gastvrouwen omdat het zo mooi samengaat met het serve ren van een kopje koffie of thee. Vrijwilli gerswerk staat bij onze organisatie hoog in het vaandel en er wordt aandacht aan besteed. De werkomstandigheden zijn pret tig, vriendelijk en gemoedelijk en er is altijd Bij uitgeverij De Schatkamer te Rumpt kwam vorig jaar een boekje uit dat een lust voor het oog is. Het oogt als een poëzie- album voor jonge meisjes, uitgevoerd in zachte kleuren en met een opschrift dat al even lieftallig is: 'Liefde die nooit vergaat'. De inhoud heeft ook inderdaad betrekking op liefde en trouw en op een bruiloft die in het vooruitzicht is. Maar dat alles heeft toch een diepere toon en een ver strekkender uitzicht dan wat mensen aan elkaar bindt. Het gaat over de eeuwige en onveranderlijke Verbondsliefde van de Bruidegom Christus voor Zijn bruid. In dat mooie boekje treft u een tweetal preken aan die de Schotse dominee Thomas Boston (1676-1732) ooit hield in zijn gemeente Ettrick. De eerste handelt over Hosea 2:18. Daar lezen we: "En Ik zal u Mij ondertrou wen in eeuwigheid. Ja, Ik zal u Mij onder trouwen in gerechtigheid en in gericht en in goedertierenheid en in barmhartigheden". De stof voor de tweede preek is genomen uit Hooglied 4:8. Beide betreffen predikaties, gehouden ter gelegenheid van de bediening van het HeiUge Avondmaal, in 1714 en in 1716. In de 'Complete Works of Thomas Boston' was ik deze preken al eens tegengekomen. Maar nu zijn ze dus ook in het Nederlands vertaald. En daar kunnen we dankbaar voor zijn. Want nu zijn ze beschikbaar voor een bredere kring. Het zijn preken waar Boston, blijkens zijn dagboek, bijzondere herinne ringen aan heeft. Dat geldt vooral die eerste. In het Ten geleide dat in dit boekje is opge nomen, wordt het allemaal nog eens verteld. Een enkele zin: "Ik gebruikte het Avond maal bij de vierde tafel en mocht geloof en üefde beoefenen; en daar droeg ik naast mezelf, mijn vrouw, mijn kinderen, één voor één, bij naam, mijn bedienden, mijn gemeente, aan de Heere op. Toen ik die dag thuis kwam nadat het werk gedaan was, en ik begon terug te denken aan hetgeen gepas seerd was, bukte mijn ziel zich neder in mij en was ik zeer verbroken..." De eerste preek heet: 'De eeuwigdurende ondertrouw'. Ze begint als volgt: "Deze plechtige instelling waaraan wij worden geroepen deel te nemen, is de maaltijd van de ondertrouw tussen Jezus Christus en de gelovigen, zowel als het zegel ervan. Het is daarom noodzakelijk dat de gasten diegenen zijn die aan Chiistus zijn ondertrouwd en onder de band van het huwelijksverbond zijn gebracht, anders wordt het zegel slechts ont heiligd." Boston laat zien dat aan Christus' kant alles gereed is voor deze bruiloft. "Indien zonda ren bereid zijn, is er niets dat dit gelukkige huwelijk in de weg staat. Onze ogen zien heden dat zelfs het zegel van het verbond, het heilig sacrament, voor ons gereed staat." Als de partijen in het huwelijksverbond waarover het hier gaat, wijst hij aan: ener zijds de Heere Jezus Christus, de Zoon van God, en anderzijds de 'dochter Sions', ver loren zondaren. Het is de Vader Die deze bruiloft voor Zijn Zoon bereid heeft. Op de bereidwilligheid van de hemelse Brui degom gaat hij uitvoerig in. Dit huwelijk werd van eeuwigheid voorbereid. Alle wetti ge bezwaren zijn uit de weg geruimd. Het huwelijkscontract is ondertekend. De gezan ten zijn uitgezonden. De bruiloftskleren zijn aangetrokken. De maaltijd is gereed. En de getuigen zijn aanwezig! Alle dingen zijn gereed! De toepassing van deze preek is ontroerend! Het is één pleidooi om deze Bruidegom toch niet af te wijzen. "Zullen wij u niet kunnen winnen voor een overeenkomst die zo zeer gepast is voor uw toestand en zo zeer in uw voordeel is? Hoe deze overeenkomst ook wordt ontvangen, toch moeten wij het aan bod doen in Zijn Naam, de wil en het welbe hagen van de koninklijke Bruidegom bekendmaken en uw hart een aanzoek doen. Hoort daarom naar mij en God zal naar ulie den horen!" Boston zoekt zijn hoorders op waar ze zijn. Wetende de schrik des Heeren beweegt hij de mensen tot het geloof De liefde van Christus dringt hem. "Welhcht zult u een dwaze uitvlucht maken om gerust in de wereld te leven zonder aan Christus te zijn ondertrouwd. Ik smeek u te bedenken hoe u zonder aan Christus te zijn ondertrouwd, zult sterven! Hoe zult u zonder deze ondertrouw voor Gods rechterstoel staan?" Hiermee heb ik heel in het kort iets weerge geven uit de eerste preek. De tweede, onder de titel 'Christus' nodiging aan Zijn bruid' ligt in dezelfde lijn. Ik wil u nog wijzen op een ander boek. Van dezelfde Boston. Over hetzelfde onderwerp. Dus ook over het Heilig Avondmaal. Maar het is ernstiger en waarschuwender van toon. Met veel aandacht voor de noodzaak van de 'waarachtige zelfbeproeving' en het gevaar van een onwaardige avondmaalsgang. Deze leerzame verhandeling is in de chiistelijke boekhandel voor een luttel prijsje te koop. Aanbevolen N.a.v.: Thomas Boston, Liefde die nooit ver gaat. Twee preken. Uit het Engels vertaald door M. Krijgsman. Uitgeverij De Schatka mer, Rumpt. Gebonden. 81 pagina's. Prijs 9,03. Thomas Boston, Brood en Wijn. Gedachten over het Avondmaal. Uit het Engels vertaald door L.J. van Valen. Uitgeverij De Groot Goudriaan, Kampen. Gebonden. 80 pagi na's. Prijs 4,50. J.M.J. Kieviet Joke Buys (l.) en Joke Tanis )r.) nodigen u uit voor een bezoek aan Lunchroom Entrez". Aan de Eendrachtstraat in Middelhamis, om precies te zijn in Lunchroom 'Entrez', wordt gedurende de maand maart een expositie gehouden van werken die door medewerkers van o.m. 'Entrez', 'Het Ambacht' (het atelier waar de schilderij en vervaardigd worden) en, breder, de Stichting Zuidwester vervaardigd zijn. Traditiegetrouw worden iedere maand maart schilderijen, vervaardigd door medewer kers, geëxposeerd. Werd deze expositie vorig jaar in de gemeenschapsbibliotheek te Middelhamis gehouden, dit jaai' is er voor gekozen om het 'lekker dicht bij huis' te houden. ledere maandag wordt er gewerkt aan de schilderijen die variërend van pastel tot waterverf vervaardigd worden. Regelma tig wordt een thema gehanteerd, waarbij gedacht moet worden aan vakantie, het weer, de stad, en ga zo maar door. Trots zijn de kunstenaars en de kunstenares sen erop, dat de schilderijen ook verhuurd en ondersteuning mogelijk via het vaste team of kantoorpersoneel. Wij zouden u graag eens ontvangen in het Dienstencentrum om kennis te maken met dit leuke, zinnige en nuttige vrijwilligers werk. Kom langs of bel ons, u bent van har te welkom. Welzijn Werkt! Voor meer infor matie kunt u contact opnemen met het Lokaal Ouderenwerk Middelhai-nis: G. van Middelkoop, Doetinchemsestraat 27 te Middelharnis, tel.: 483366. verkocht kunnen worden. Tegen een vergoe ding van 2,25 per maand en 13,65 per halfjaar per schilderij kunnen belangstellen den de schilderijen meenemen. De kunste naars zijn niet alleen afkomstig uit het naast gelegen atelier 'Het Ambacht', maar ook uit de overkoepelende organisaties Zuidwester, Gemiva en de nevenvestigingen D'n Duyt en Ruitenboer. Onder leiding van Maaike Gelinck en Jeannette de Jonge gaan de men sen van het atelier iedere maandag weer met groot enthousiasme aan de slag. Met een muziekje op de achtergrond en een onder ling goede harmonie heerst er een onge dwongen sfeer. Uiteraard bent u in de Luncliroom ook harte lijk welkom om een hapje en een drankje te komen nuttigen. De openingstijden zijn van dinsdag tot donderdag én zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Op vrijdag kunt u terecht tus sen 10.00 en 21.00 uur. Een mooie gelegen heid om de tentoongestelde werken te bezichtigen! Op donderdag 14 maatt a.s. zal in de Vic- toriahal te Dirksland een bingo worden georganiseerd door Stichting S.V.I.K. Er zullen 8 ronden en een superronde worden gespeeld. De Victoriahal aan de Philip- hoofjesweg 57 te Dirksland opent haar deuren om 19.30 uur en de bingo start om 20.00 uur. Allen hartelijk welkom!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 2