Voor de 57e keer kijkshoppen op de Huishoudbeurs voor de toekomst Beste kiezer. A. C. Lokker De Bijbel als kompas s P.|. Koningswoud Rotsvaste grondslag Krachtig bestuur G. Slootweg Stem SGP, dat stemt tevree! C. breenan Goed bestuur en groot loon Wat de SGP niet wil Wat de SGP wel wil 3 ijiï= Bouwen en vertrouwen U weet wat u aan ons heeft Koren 'strijden' voor plaats op jubileumconcours mannenkoororganisatie 2003 Gods Woord als grondslag BIAtlirai-IIIElJWS Contactbijeenkomst voor mensen met een handicap pJ>A<5iNA7 door John de Rijke AMSTERDAM - Is er één plek waar :zo'n beetje alles te zien is wat te maken heeft met het moderne leven Van de een-en-twintigste eeuw, dan is het wel de van 15 tot en met 23 maart in de RAI te houden HUISHOUD- BEURS. De lang niet meer aan vrou wen voorbehouden manifestatie, die overigens onvermeld laat dat de yrouw zich op deze specifieke plaats yan samenkomst uitermate op haar 'gemak voelt. Geen franje Kijken en kopen SOMMELSDUK - In het kader van het 150-jarig jubileum van het Koninklijk Nederlands Zangersver bond (KNZV), de enige onafhankelij ke mannenkoororganisatie, worden dit jaar en volgend jaar in de acht Gewesten van het KNZV selectiecon coursen gehouden. De beste koren van de selectieconcoursen ontmoeten elkaar in september 2003 tijdens de nationale mannenkoorweek in Zut- phen. Of U nu in Goedereede, Dirksland, Middetharnis of Oostftakkee woont, wilt allemaal dat Uw gemeente 0oed wordt bestuurd. Maar wat is een goed bestuur? Goed voor het bedrijfsleven, voor de agrarische sector, voor het midden-en kleinbedrijf, voor de gewone man zal er geroepen worden. Beste kiezer, de SGP wit een beleid wat voor iedereen goed is. Een beleid waarop een "groot loon" beloofd is. Dat grote toon wordt in het vooruitzicht gesteld aan ieder die GODS geboden houdt, Het SGP beleid is niet op zand gebouwd, maar rotsvast gefundeerd op Gods onfeilbaar woord. De SGP kandidaten, bestuurders en raadsleden, willen na OV 6 maart met overtuiging inhoudt geven aan dat beginsel. Dat is niet de gemakkelijkste weg, maar wel de juiste. Daarom zijn we tegen prostitutie, met of zonder vergunning, tegen winkels die open zijn op zondag, tegen zondagsport, tegen ordeverstorende en overlastgevende recreatie en tegen evenementen op Gods dag. Sommigen beweren dat de SGP overal tegen is, maar die weten er niks van, die praten anderen na. De SGP is voor een zorgvuldig ouderenbeleid, een soepel vestigingsbeleid voor bedrijven, het bouwen van betaalbare woningen voor onze eigen jongeren, een verantwoord recreatiebeleid en het leefbaar houden van de dorpskernen. Wij SGP-ers hechten aan een bekwaam en daadkrachtig bestuur, heldere besluitvorming en een rechtvaardige overheid. De SGP wil U een bestuur geven waarop U kunt bouwen en vertrouwen. Voor zo'n bestuur gaan de SGP kandidaten zich met hun beste krachten inzetten De afgelopen jaren heeft de SGP eilandelijk een belangrijke bijdrage aan het gemeentelijk bestuur geleverd. Met Uw stem, kunnen we dat beleid voortzetten en zeg nu zelf, dat is toch een rustgevend vooruitzicht. U weet wat aan ons heeft en bij ons telt Uw stem echt mee. Laten we samen ons mooie en geliefde eiland op koers houden door vastberaden te sturen op het kompas van Gods woord, laat geen stem verloren gaan om dit kostbare beginsel uit te dragen, ook in Uw gemeente. Al meer dan 56 jaar, gerekend vanaf oktober 1950. Voor de eerste keer in de Haagse Hou- trusthallen en vervolgens in Amsterdam. 31echts een enkele maal werden de beurzen pok elders georganiseerd, zoals in 1951 in Arnhem en Veendam, in 1953 in Gouda en het jaar daarop in Nijmegen. Oude en ver trouwde, in de oorlog verdwenen artikelen beleefden er hun terugkeer en ingrijpende ontwikkelingen deden er ooit hun intrede. U ^ult zich vast nog wel de premières herinne- ren van textielvezels als draion en terlenka en de opkomst van allerlei bekende artikelen in kunststof. Naarmate meer apparatuur op de markt kwam, bood juist de Huishoud beurs de gelegenheid bij uitstek om er niet slechts kennis van te nemen maar de produc ten tevens te vergeUjken met datgene waar aan de toen nog niet bepaald verwende huis- Vrouw gewend was geraakt. \Varen het in 1966 de huishoudelijke appa raten die een derde vormden van alles wat op i de beurs als nieuw werd geïntroduceerd, de bpmerkehjke groei in het aanbod meubelen, keukens en badkamers, vloeren en interi- eurstoffen en zaken als gezinsuitbreiding leidde zelfs tot de drukbezochte parallel beurzen 'Huis Interieur RAI' en 'Negen 'Maanden Beurs'. En nog staan elk jaar de hallen bol van het bendmatig nieuws. Het enige dat met de 57e editie is komen te vervallen is de beurstitel 'Huishoudbeurs, Huis Interieur RAI', die "als te lang en niet zelden als verwarrend yverd ervaren. Voortaan maakt het woonseg- i ment gewoon deel uit van dé Huishoud- beurs, omdat deze merknaam voldoende .weergeeft dat op de beurs alles is te zien waar het in het moderne leven in en om het huis om draait. Wonen en groen, ofwel de leefomgeving. Werk en vrije tijdsbesteding. ^Het huishouden in het algemeen, met de 'daarbij behorende hulpmiddelen, cq culinair Jaar in jaar uit wordt, veelal samen, de Huishoudbeurs rondgestruind op zoek naar nieuwtjes. (foto: Persdienst RAI). en koken en uiteraard gezondheid, cosmeti ca en mode. Alles in de ruimste zin des woords, zonder franje. Samen er heen! Met betrekking tot het segment 'Wonen Groen' worden in de «Huishoudbeurs Villa» (hal 1) de laatste trends gepresenteerd. In uitgesproken wopnproducten zoals meube len en stoffen, maar ook in vloeren en wan den, verf en behang, in tuinaccessoires, ver lichting en verwarming. Door middel van binnenkijkkamers ziet u de nieuwste woon- mode om die eventueel te realiseren in uw eet/Ieefkeuken, woonkamer, slaapkamer, kinderkamer, badkamer, studeerkamer. garage en/of patio. In de patio kunt u terecht bij een van de stylisten voor een individueel interieuradvies. Uw vragen over hoe een bepaalde ruimte het best kan worden inge deeld of welke kleuren en materialen u daar bij kunt combineren worden dan geUjk beantwoord. Voor sommige dames weUicht een reden om tussen 15 en 23 maart - van waar dan ook - naar de HUISHOUD BEURS 2002 'nieuwe opzet' te gaan. Dat de eigentijdse vrouw met speciale inte resse voor 'leven en wonen' er vandaag-de- dag niet meer alleen naar toe gaat, moge dui delijk zijn. Trouwens, de andere inzendin gen zijn minstens zo belangrijk om samen te bekijken. Zeker datgene wat aanstaande ouders en ouders met baby's, peuters en kleuters moeten weten... en zien. Vandaar dat ook nu weer de al jaren populaire NEGEN MAANDEN BEURS wordt gehou den, zij het van 20 tot en met 23 maart. Alles wat op het hedendaagse gezin van toepas sing is komt daar voor het voetUcht, met de nadruk op sfeer, veiUgheid, voeding, verzor ging, kinderopvang en het bieden van een 'thuis'. Allesomvattende show Alle geren ommeerde merken uit de gehele baby- en kinderbranche zijn present. Of het u gaat om een vroüjke babykamer of een idee voor een leuk kraamcadeautje, in de vele stands vmdt u vast wel iets leuks dat in uw budget past. Desgewenst kunt u op het «Babykamer Inspiratie Plein» door een stylist een schets ontwerp laten maken voor uw kinderkamer of hem vragen om een kleuradvies. Dé publiekstrekker is evenwel de Negen Maanden Show met professionele (ook zwangere) modellen, die tegen een sprook jesachtig decor en op lekkere muziek zo'n beetje alles op de catwalk laten zien waar voor u gekomen bent. Niet alleen kleding, lingerie en badmode, maar ook handige bug gy's, gecontroleerde voedingsmiddelen en verantwoord speelgoed passeren wervelend de revue, terwijl in de - gratis - crèche uw baby, peuter, kleuter of kleinkind (tot 11 jaar) bezig wordt gehouden. Cosmetica en gezondheid vieren hoogtij in hal 2. Het «Gezond en Fit Plein» is er speci aal voor ingericht. Compleet met een kook- comer met een bekende TV kok, een dieet- comer waar een teveel aan calorieën te lijf wordt gegaan door een sport fitness instructeur en een informatiecomer voor het verkrijgen van advies en het doen van diver se tests. In hal 4 vindt u het «Kashbaplein», met Oos terse marktkraampjes vol leuke byoux, keu kenspullen, lederwaren e.d. Het geheel is opgebouwd in het decor van 1001-nacht, wat zoveel wil zeggen dat ook de buikdanseres en de schoenpoetser ten tonele zullen ver schijnen. Bij de entree van het RAI-complex ontvangt u een boekje met voordeelbonnen, tegen inlevering waarvan u op veel produc ten korting krijgt. Als u tenslotte nog even terug gaat naar hal 3 wordt u op het «Body Beauty Theater» geconfronteerd met alles wat maar enigs zins te maken heeft met visagie, hairsty- Op zaterdag 9 maart 2(X)2 organiseert het Gewest Zuid-Holland van het K.N.Z.V. in samenwerking met het Regiomannenkoor 'Die Gouwe Sanghers', het gewesteüjk selectieconcours. De voorronde wordt vanaf 10.00 uur gehouden in de 'Ontmoetings- kerk' aan de Groenvoorde te Waddinxveen. Aan deze voorronde nemen deel: Maimen- koor 'Intemos' o.l.v. T. Wessling, Voome's Maimenkoor o.l.v. A. v.d. Gronden, Papend- rechts Mannenkoor o.l.v. W. Wolters, Lek- kerkerks Mannenkoor 'Zanglust' o.l.v. E. van Dalum, Mannenkoor 'De Noordzeezan- gers' o.l.v. R. van Efferink, Pijnackers Man nenkoor o.l.v. C. Poot, Stedelijk Leerdams MK 'Zang en Vriendschap' o.l.v. H. v.d. Plassche, Mannenkoor 'Gouda's Liederta- fel' o.l.v. E. van Dalum, Regio Maimenkoor 'Die Gouwe Sanghers' o.l.v. J. Bosman, Maimenkoor 'Ons Koor' o.l.v. W. Chr. Meyboom, Koninklijk Mannenkoor 'Die Haghe Sanghers' o.l.v. R. Verhoeff, De jury bestaat uit leden van de Muziek ling, manicure en pedicure. Dagelijks vin den er fashionshows plaats, met adembe nemende presentaties van de nieuwste len te- en zomercollecties van bekende merken werk-, sport en vrijetijdskleding, lingerie en badmode. Daarenboven, in het kader van Mode Accessoires op het «Privé Bruidsmode Plein» een spetterende glamourshow met de mooiste bruidsjurken van Mary Borsato. Om echt nog even te zwijmelen, toch? Afgezien van al het moois dat aan u voorbij trekt, kunt u er tenminste eventjes uitrusten van uw ontdekkingstocht door de Huishoud beurs van alle tijden die thans meer dan ooit gericht is op de toekomst. De HUISHOUDBEURS anno 2002 is op 20, 21 en 22 maart geopend van 11.00 tot 22.00 uur, alle andere dagen van 11.00 tot 18.00 uur. De toegangsprijs bedraagt voor volwas senen 12 en voor kinderen van 5 t/m 12 jaar 4,50. Voor alleen avondbezoek (18.00 - 22.00 uur) kost een kaartje 6,50. Een bezoek aan de Negen Maanden Beurs - 20 t/m 23/3 - is in de prijs inbegrepen. Voor meer informatie kunt u de site raadplegen: www .huishoudbeurs .nl Advies Commissie van het KNZV. Deze zijn Aimie Jansen (muziekpedagoge en diri- gente). Pierre Gerits (docent muziekweten schappen en duigent) en Jean Lambrechts (componist en dirigent). Het concoursregle ment is gebaseerd op de landeUjke richtlij nen van de SNK (het landehjk ondersteu ningsinstituut voor de amateurkoorzang) en Europese richtUjnen voor de amateurkoor- zang. De deelnemende koren hebben zich kunnen inschrijven voor één van de vier categorieën: A, B, C, en D. Dit heeft met de moeihjk- heidsgraad te maken. Elk koor zingt een vrij inzingwerk. Daarna komen, afhankelijk van de categorie waarvoor is gekozen, verplich te werken aan de orde. Uit elke categorie kunnen één of meer 'winnaars' komen. Dit heeft te maken met het aantal behaalde pun ten. Aan het eind van het concours maakt Jean Lambrechts, voorzitter van de jury, bekend welke koren uit de diverse catego rieën eventueel doorgaan naar het grote, lan- deHjke concours in 2003 in Zutphen. In deze plaats worden per categorie de halve finales en tevens de finale gehouden. Dezelfde jury zal alle selectieconcoursen beoordelen. Van de 248 bij het KNZV aan gesloten mannenkoren, verspreid over het hele land, heeft een kleine honderd koren- zich voor de voorronden ingeschreven. Op D.V. zaterdag 9 maart a.s. zal er weer een contactbijeenkomst gehou den worden voor mensen met een han dicap. Plaats van bijeenkomst is het verenigingsgebouw van de Gerefor meerde Gemeente aan de School straat 4 te Scherpenisse. De aanvang is kwart over twee, sluiting om onge veer kwart over vier. Ouder(s) en/of verzorg(st)er(s) zijn allen van harte welkom. Zoals gebruikelijk wordt eerst een bijbels verhaal verteld; daarna worden degenen uit de deelgroep die pas jarig zijn geweest, gefe liciteerd (met daarbij een cadeautje). Dan volgt de pauze met gratis koffie, thee of fris drank voor elke bezoeker. Hierna zullen alle aanwezigen gezamenUjk deel kunnen nemen aan de ontspannende bezigheden tot de slui ting. WeUce activiteiten dat zijn kunt u te weten komen als u een bezoek brengt aan de contactbijeenkomst. Iedereen wordt een har- teüjk welkom toegeroepen! ■'ü.l

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 7