Op 6 maart stemt heel het eiland machinaal CDA werkbezoek afgesloten met manifest voor landbouw met toekomst 0900-8844 Voorlichtingsavond milofïelers regio ZWN 6-jarig jongetje verdronlien in liaven van Middelliarnis Radio Fiaiclcee en gemeenteraads- verl(iezingen 2002 ■(•Minnaard Inzamelen goederen t,b.Y. Oost-Europa Leen Zwijgers in Flakkeecialiteiten www.knopsbv.nl 32S^ R e> (pennen en trek) j^SSS^ Visser Visser \%sei* Meubelen Nïeuw5 van de etimdét Vier bekeuringen voor rijgedrag CbTistenUnie Automobielbedrijf Flakkee B.V. actief in beeld! en geluid BARENDRECHT «TEL.0180-642111 MIDDELHARNIS TEL. 0187 - 617 300 "^i' GARAGE JTflÖpS Vrijdag 1 maart: 2002 74e jaargang nr. 7084 ^^^^IWIKm ^^^^^^^i^i^^^^^iaa^^^^^^ a Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee 0,13 pm) Van diefstal afkomstige auto in sloot aangetroffen Spijkenisse/Ouddorp - Maandagmorgen kort voor vijf uur werd door surveillerende politiemensen in een sloot langs de Molen weg in Ouddoip een auto aangetroffen. De wagen bleek woensdagmiddag 13 februari jl. te zijn ontvreemd bij een woning aan de Kalmoesdreef in Spijkenisse. Daar was ingebroken in een woning, waarbij de auto sleutels werden weggenomen. In de auto, waarbij niemand meer aanwezig was, werd onder meer een tas aangetroffen van een bewoonster van de Diepenhorst. Na onder zoek bleek in de woning aan de Diepenhorst maandagmorgen tussen drie en half vier te zijn ingebroken. Naast de tas van de bewoonster werd ook hier de auto weggeno men. Deze werd kort daarna leeg aangetrof fen op de Koolweg in Ouddorp. Bij inbraak auto weggenomen Ouddorp - Maandagmorgen ontdekte een 26-jarige bewoner van de Schansweg dat onbekenden in de nachtelijke uren in z'n woning hadden ingebroken na het openwrik- ken van een raam op de begane grond. De benedenverdieping werd daarbij doorzocht, waarbij gereedschap werd weggenomen. Ook de sleutels van de auto van de bewoner werden gevonden, waarna de bij de woning geparkeerd staande auto werd ontvreemd. De heer Sarazijne is al veel jaren actief betrokken bij witlof. Hij is iemand die heel veel weet over de pennenteelt en trek van witlof. Daarom hebben we hem gevraagd zijn kennis en ervaring met ons te delen. Deze bijeenkomst is dus voor zowel witlof- pennentelers als witloftrekkers zeker de moeite waard. De gegevens voor deze excursie zijn: Datum: donderdag 7 maart 2002 Aanvang: 19.30 uur Inleider: Ir. R. Sarazijne Plaats: de Grevelingendam, Parallelweg 1 in Bruinisse, 0111-48 14 62 Informatie: L. de Kok, tel. 0111 - 69 15 18 of C. van Bommel, tel. 06 - 54 69 81 34. Dinsdagavond rond zes uur zag een schipper het lichaam van een kind drij ven in het water van de haven aan de Oosthavendijk in Middelhamis. Hij haalde het kind uit het water, waarna inmiddels gearriveerde politiemensen het probeerden te reanimeren. Nadat de politie ca. een half uur op een ambulan ce heeft moeten wachten, nam de GGD de behandehng over en werd het kind met spoed naar het ziekenhuis in Dirks- land gebracht. Het 6-jarig jongetje, met de Franse nationaliteit en verblijvend in het asielzoekerscentrum aan de haven in Middelhamis, bleek bij aankomst in het ziekenhuis reeds te zijn overleden. De poHtie vermoedt dat het kind door een rukwind met zijn fietsje te water is geraakt. De Technische Recherche heeft een onderzoek ingesteld. Aan het eind van de verkiezingscam pagne komt het moment dat de kiezer aan de beurt is om de politieke koers van de gemeente te bepalen. Door het uitbrengen van een weloverwogen stem wordt de basis gelegd voor het bestuur van de gemeente voor de komende 4 jaar. In dit kader heeft Radio Flakkee in samen werking met de gerneente Dirksland het idee opgevat om een slotdebat te organiseren in het gemeentehuis van Dirksland. In een twee uur durend radioprogramma krijgen de lijst trekkers van de politieke partijen de laatste kans zichzelf en de partij die ze vertegen woordigen te profileren, aan de hand van een aantal stellingen. Deze stellingen zijn hypothetisch. Dat bete kent dat niets uit de stellingen direct realiteit kan of hoeft te worden maar wel van toepas sing zou kunnen zijn op het beleid en de beginselen van de aanwezige politieke par tijen. Dit radioprogramma wordt live uitgezonden vanuit het gemeentehuis in Dirksland. Het programma staat onder leiding van dhr. D. Boonstra (burgemeester van Dirksland) en dhr. Oscar van Dijk (medewerker Radio Flakkee) Datum en tijdstip van de uitzending zijn: maandagavond 4 maart 2002 van 19.00 tot 21.00 uur. geeft rijplezier de ruimte! Avensis Verso 7 personen Dorpsweg 28, 3245 VC Sommelsdijk, Tel. (0187) 48 44 66 MAKELAARDIJ Middelhamis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 COMBI OUDDORP- W»tilTt»il 35 U (DIST) dS1612 fu 683734 RENESSE- PmitstiDp HogsiDom 171 tri. (0111) 462400 y^^^ RE REGISTERACCOUNTANTS HarteipctveQcomin de shovFToomTaa biSonuBelsdip:. Sommeisdijkse Haven 19, 324SMA Somnmlistlijk, tel. (0187) 48 33 28 Was tot op heden Middelhamis de enige gemeen te waarin stemgerechtigden hun stem via de stemmachine uit konden brengen, bij de aan staande gemeenteraadsverkiezingen van 6 maart doet de stemmachine in alle gemeenten op Goe ree-Overflakkee zijn intrede. Er zijn niet zoveel gemeenten meer waar kiezers in de bijna nostalgisch geworden houten stemhokjes hun stem moeten uitbrengen met het bekende rode potloodje, met een flink vel papier dat stembiljet heet, en met een groene stembus. Aan de andere kant moet ook worden gezegd dat een grote gemeente als Rotterdam ook pas met ingang van de aan staande gemeenteraadsverkiezingen de stemmachine invoert. Een belangrijke reden om over te gaan op de stemmachine is de ruimere openstellingstijd van de stembureaus ten opzichte van vroeger, legt Ton Lokker van de gemeente Goedereede uit. "Eigenlijk is het geen werk meer om na sluitingstijd van de stembureaus om 21.00 uur de stemmen eerst tot een uur of elf handmatig te gaan zitten tellen en daarna de gegevens nog eens handmatig te gaan verwerken. Aanvankelijk stonden in Goedereede de raadsleden nogal terughoudend tegenover invoering van de stemmachine, zegt Lokker, maar na een demonstratie van de machine was het pleit snel beslecht: de stemmachine moest ook in Goe dereede komen. Het systeem om met dé stemmachine te werken is vandaag de dag zo waterdicht dat fouten of ver gissingen, ook bij de kiezers, feitelijk niet meer gemaakt kunnen worden." De stemmachine lijkt, als die opgevouwen is, niet meer dan een flinke koffer die zo'n 35 a 40 kg weegt. Maar uitgevou wen blijkt het ineens om een compleet stemhokje met stem- automaat te gaan. Tussen de opstaande wandjes bevindt zich het stempaneel, waar op een 'stemveld' de partijen met daar onder de namen van de bijbehorende kandidaten staan ver meld. Door op de naam van een kandidaat te drukken, maakt de stemmer zijn voorlopige keuze kenbaar aan de machine. Mocht men die keuze nog willen herzien, dan kan dat een voudig door op de naam van een andere kandidaat te druk ken; daarmee wordt de eerder gedane keuze automatisch Ria de Man van afd. Burgerzaken van gemeente Goedereede bij de stemma chine. in haar hand houdt ze de geheugenkaart. gewist. Door vervolgens op de rode knop te drukken om de voorlopig gemaakte keuze te bevestigen (definitief te maken), brengt de kiezer zijn/haar werkelijke stem uit. De machine doet de rest. De stemmachine verzamelt alle in haar gebrachte stemgege- vens van de gehele dag in een geheugenkaart die, vóórdat het stembureau 's morgens open gaat, in de machine wordt aangebracht. Aan het eind van de dag wordt de kaart verwij derd en aan een pc gekoppeld en ziedaar... de stemuitslag En dan te bedenken dat zo'n geheugenkaart niet veel groter is dan een pakje sigaretten! Overigens is de stemmachine aangesloten op een accu, zodat - als de stroom uitvalt - niet onverwacht de reeds uitgebrachte stemmen verloren gaan. Een delegatie van CDA-kamerleden en statenleden, aange vuld met een groot aantal regionale CDA-politicl, heeft afgelopen vrijdag 22 februari een bezoek gebracht aan Goeree-Overflakkee en Voorne-Putten. In Stellendam veerd het bedrijf bezocht van vader en zoon J. en J.A.C, van der Vlugt, met landbouw- en loonbedrijf en camping 'De Vlugtheuvel'; twee agrarische ondernemers die de situatie in de landbouw op een creatieve en inventieve manier tege moet treden. Aan het slot van het bezoek werd het manifest Landbouw met Toekomst officieel overhandigd aan Greet- je Willemsma, lid van Provinciale Staten voor het CDA in Zuid-Holland. In het manifest maakt het CDA duidelijk dat de grondgebonden land bouw onmisbaar is voor deze provincie. Wanneer er een belemme ring voor de bedrijfsvoering is vanwege natuur- of waterbeheer, moet hier een volwaardige compensatie tegenover staan. Het manifest kan worden verkregen via de gemeentelijke CDA afdelingen. Van der Vlugt senior gaf aan dat de landbouwsector zwaar onder druk staat. "Toen ik hier begon stond de rente op elf procent, maar toch konden we met twee gezinnen goed van ons bedrijfleven. Nu staat de rente op vijf procent en is het heel moeilijk om de eindjes aan elkaar te knopen." De steeds minder wordende rentabiliteit van zijn bedrijf is er de oorzaak van geweest om een camping te beginnen. Dat is ook wat van de moderne landbouwer wordt verwacht: zoeken naar alter natieven. "We worden gevraagd mee te denken en initiatief te tonen. We willen graag de camping vergroten, maar we wachten nog op goedkeuring van de overheid. We zijn er al een groot aantal jaren over bezig." Er zijn nog meer bedreigingen voor het landbouwbedrijf aan de Een- drachtsdijk. Van der Vlugt wees op het weer toelaten van zout water in het Haringvliet. Volgens hem kan dat voor grote problemen voor de landbouw op het eiland zorgen. "En dan moeten we straks zeker zoet water uit Noorwegen gaan halen. Zoon Van der Vlugt, die inmiddels het landbouwbedrijf heeft over genomen, wees op de overlast van ganzen, wat weer een direct gevolg is van het opofferen van landbouwgronden voor natuurontwikkeling. Hij doelde met name op de noordrand van het eiland. Op zich heeft hij daar niets tegen, maar agrariërs die echt hinder ondervinden van die ganzen, hebben volgens hem recht op een goede schadeloosstel lingregeling. "We hebben er hier werkelijk last van. Sommigen heb ben er zelfs een dagtaak aan. Wij jagen de ganzen naar de buren, die jagen ze weer verderop en vervolgens worden ze onze kant weer opgejaagd. Ganzen vormen echt een bedreiging en de populatie ver dubbelt elk jaar. De huidige schaderegeUng is slechts een kleine ver goeding. Dat moet beter." Van der Vlugt junior toonde zich niet negatief over de komst van de grondgebonden landbouw. Hij is ook niet iemand om bij de pakken neer te gaan zitten. "Ik ben best optimistisch", zo liet hij zijn CDA- gehoor weten. "Maar het valt niet mee om kansen te bedenken en als de overheid niet wil meewerken, wordt het nog moeilijker." Met het laten certificeren van zijn bedrijf denkt hij al een stap in de goede richting te hebben gezet. Verder denkt hij dat er een markt moet komen voor het verbouwen van nieuwe producten - onder andere koolzaad voor bio-brandstof - en het nauwer samenwerken met ande re landbouwers om zo de kosten te drukken. Het bezoek was een initiatief van het CDA Agrarisch Platform Zuid- Holland. Het wil een platform zijn voor boeren en tuinders in de pro vincie om met de bestuurders van gedachten te wisselen over actuele onderwerpen en problemen. Onder de CDA politici bevond zich onder andere het Tweede-Kamerlid Agnes van Ardenne en kandidaat voor de Tweede Kamer Jan de Vries. D.V. zaterdag 2 maart a.s. wordt er weer een inzameling gehouden voor de Oost-Europa Werkgroep 'Middelhamis'. Wij kunnen de volgende materialen en spul len weer gebruiken o.a. goede, gebruikte schone kleding, bedden, matrassen, kinder- ledikantjes, kinderstoelen, dekens, schoe nen, brillen, fietsen, naaimachines, tuinge- reedschap enz. (geen meubels). Er is grote behoefte aan wol, voor het brei en van dekens en kleding. Ook is uit Roe menië de vraag gekomen of wij zouden kunnen zorgen voor goede handzaaimachi- nes. Wilt u eens kijken of u er ergens één heeft staan die toch niet meer wordt gebruikt? U zou er een klein boertje in Roe menië een groot plezier mee doen! De inzamenling is in onze nieuwe loods aan de Westelijke Achterweg nr. 20 te Som melsdijk, van 9.30 tot 11.30 uur. Daar een transport naar Roemenië ongeveer 2.500,00 kost, vragen wij van u, indien mogelijk, een minimale bijdrage van 1.15. Mocht u bewogen zijn met ons werk voor onze arme naaste en wilt u meer geven, dan stellen wij dit zeer op prijs. De nood, zowel materieel als financieel, is zeer groot. U kunt ons ook helpen door een gift over te maken op rekening 3420.07.408 bij de Rabobank t.n.v. Oost-Europa Werk groep 'Middelhamis'. Zijn er nog vragen over de werkgroep of over het inzamelen van goederen, dan kunt u bellen naar 0187 - 48 42 28. Wie de afgelopen 11 jaar regelmatig naar Radio Flakkee heeft geluisterd, zal zijn bij zondere stem zeker herkennen. Diverse pro gramma's heeft hij gepresenteerd en ook reclamespotjes en andere aankondigingen sprak hij in. Nog steeds is zijn programma 'Goud van Zilver' te horen op Radio Flakkee. Deze opvallende maar warme stem behoort bij de 47-jarige Leen Zwijgers. Hij werd geboren in Goudswaard. Hij woonde in Nieu- we-Tonge en Middelhamis. Nu woont hij in Sommelsdijk maar binnenkort gaat hij weer terug naar de Hoekse Waard. Zaterdagmorgen om 9 uur vertelt hij aan Jan Lodder zijn levensverhaal in het bekende radioprogram ma 'Flakkeecialiteiten'. Dinsdagavond om 18.00 uur wordt het programma herhaald. Rotterdam-Rijnmond DEN BOMMEL - Woensdagavond rond tien uur stopte een 22-jarige automobilist uit Sommelsdijk op de Bommelsedijk, omdat hij wel eens wilde weten wie er al enige tijd met een auto achter hem reed. Dat werd de automobihst snel duidelijk, want uit de auto achter hem stapte een politieman. Die had al een tijdje in een onopvallende politiewagen achter hem gereden en constateerde vier overtredingen. Die kreeg de automobilist voor kleven, te hard rijden (140 km/u), inha len waar dat verboden is en rijden op een voor bestemmingsverkeer bedoelde weg. mus Opel-nieuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen Al onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opel-dealer Langeweg MieMelhanis Tel, (0187)47 67 6? OPEL voor (HuPorJJdeH met plezier

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 1