Eerste sleutel overhandigd van inbreilocatie 'de Wurft' Gemeentepolitiek in zwart/wit... (siot) Toen. Alplia cursus voor de 3e Iceer in Sommelsdijli U TANKT NERGENS VOORDELIGER (OnlBeschermd Dorpsgezicht Grote Bingo in Ooitgenspiaat Schaakvereniging 'de Zwarte Pion' TIJDENS DE ACTIEWEEK VAN VRIJDAG 1 MAART T/M VRIJDAG 8 MAART JA, IK WIL OOK ZO^N HANDIGE TEXACO PAS 75=;^^-^ :^r~i^^r--^^=r^j=<c )jr~. Dam- en Schaakvereniging 'Ontspanning' te Ouddorp Oud papier actie Dirksland 'ms^PiStüm Damvereniging 'Ernst, Nut en Ontspanning '52' te Melissant Damclub 'Denk en Zet' Ingezonden: SWköiitó^ En een leuke korting Meer betaalgemak met de lokale Texaco Pas. De VW Audi dealer voor Goeree Overflakkee en Schouwen Duivelend Meester Iman Caustraat 29, 3251 AP Stellendam, tel. 0187-491100, Fax 0187-492088 ja> JEJ IK. je: r^TiVff iE7 je: s-TiEJ ZR. Uitslagen van 25 februari 2002: Dammen: Schaken: Middelharnis/Sommelsdijk, uit slagen 25 februari 2002: jH'^g^/fia^gj! De inbreilocatie 'de Wurft' in Sommelsdijk is gereed. Woongoed Flakkee (voorheen woning bouwvereniging Middelharnis) heeft op die plelc 12 luxe en schitterende huurwoningen gere aliseerd. Architect Bom heeft de woningen ontworpen en aannemer Kroon heeft het werk ver richt. De eisen die aan de invulling van de inbreilocatie werden gesteld, waren hoog. Daarom werden aan de buitenzijde materialen gebruikt als betonnen goten, die een moderne uitstraling hebben met een forse knipoog naar het verleden. Ook aan de binnenzijde van de woningen zijn kosten noch moeite gespaard. Bewoners hebben de keuze gehad om materialen uit te zoeken voor wat betreft tegelwerk, keukens en inbouwapparatuur. De wanden van de woningen zijn niet standaard behangklaar opgeleverd, maar ze zijn afgewerkt met een spuitpleister, zodat bewoners er niets meer aan hoeven te doen. ]n de badkamer is luxe sanitair toegepast in de vorm van hele mooie wasbakken, zwevende toiletten met ingebouwde stortbak, theiTnostaat- kranen, enz. Alle woningen hebben een eigen berging met elektra en verlichting; ook de ach terpaden zijn verlicht. Op 21 februari jl. werd de eerste sleutel van dit nieuwbouwcomplex door de voorzitter van Woongoed Flakkee, de heer Van Nieuwaal, uitgereikt aan de famiUe Vis. De plaatselijke commissie van de SWO in Ooitgenspiaat organiseert op woens dag 13 maart a.s. een grote bingo voor alle 50-plussers van Oostflakkee. De middag begint om 13.30 uur. De kosten zijn 2,50. Extra bingokaarten zijn ver krijgbaar voor 0,20 per stuk. Tevens wordt er een verloting gehouden. De lootjes kosten per 4 stuks 0,50. Middelharnis, uitslagen in ronde 21 van de huishoudelijke competitie, gespeeld op 25 febr. 2002: Verolme - Moedtrem. Van Prooijen - Peeman 1-0 Van der Waal - Hameeteman 0-1 C. Smit - Boeter0-1 Lesuis - Neleman1-0 H.K. Smit - De Haan0-1 Noordijk - A. Visser .-0-1 M. Lagendijk - Loosjes0-1 Nadat het afgelopen jaar twee keer de Alpha-cursus in Sommelsdijk is gegeven, gaat op donderdag 7 maart a.s. alweer de derde cursus van start. Deze cursus biedt een kennismaking met het christelijk geloof In uw omgeving zijn waarschijnlijk kerkelijke mensen genoeg. Maar heeft u wel eens de vrijheid genomen om met ze over het chris telijk geloof te spreken? En toch wilt u er graag een wat meer van weten. Wereldwijd hebben al miljoenen mensen een Alpha-cursus gevolgd. En hoewel het niet gaat om de grote getallen, geeft het wel aan dat aan er grote vraag is naar meer ken nis over wat christenen bezighoudt. Het cur susmateriaal is niet gebonden aan één kerk genootschap en dat is ook een verklaring waarom de cursus zo wijd verbreid is. In een serie van 10 avonden (vanaf donder dag 7 maart a.s.) worden de belangrijkste kenmerken van het christelijk geloof bespro ken. En dat gaat in een heel ontspannen sfeer. De avond begint om 19.00 uur met een gezamenlijke maaltijd. Allerlei nieuwtjes worden hierbij uitgewisseld en je leert elkaar een beetje kennen. Aansluitend wordt in een korte inleiding het onderwerp van de avond uit de doeken gedaan. Onder het genot van koffie of thee wordt daama verder gespro ken over de vragen die bij de cursisten zijn opgekomen. Dit kunnen allerlei vragen zijn, en geen vraag is te gek. Rond 22.00 uur is de cursus weer afgelopen. Nog een bijzonder heid is dat dit alles gratis wordt verstrekt. We spreken over de vraag of het christelijk geloof ouderwets is, of het lezen in de bijbel eigenlijk wel nodig is, waarom stierf Jezus aan het kruis, hoe kun je bidden, wie is de Heilige Geest, en nog veel meer. Het kan voor gezinnen met kleine kinderen lastig zijn als een van de ouders (of beiden) niet thuis eten, maar naar een cursus gaan en daar eten. Het tijdstip van de cursus is echter zo gekozen dat ouders zelf de kinderen kun nen laten eten en misschien zelfs nog wel op bed leggen. Bel voor een folder naar 0187-481676 of kijk voor meer informatie op www.alpha- cursus.nl. Zaterdag a.s. wordt in Dirksland het oud papier weer opgehaald. We verzoeken u het voor 8.30 uur 's morgens gebundeld buiten te zetten. Bij voorbaat dank, namens de vrijwilligers. F. Koppenaal, tel. 06 - 20 74 45 67. tirSémi ietösifert^^^ befcralf dus yónaf=i|i|=|iil^pii<k^^^ öW bank- of giropas met pincocfe. ÓaötrKiast v*<»^ andere brandstolpassen, zoals de AAastercard, geaccepteerd. Nu kunnen ook de meeste zakelijke rijders bij ons terecht. Het gaat erg goed met ons tankstation. Iedereen is gewend aan het betaalgemak met de bank- of giropas. Handig is ook dat men 24 uur per dag kan tanken met deze passen. Ook Texaco is erg enthousiast, zo enthousiast zelfs dat Texaco samen met ons vanaf vrijdag 1 maart t/m 8 maart een superleuke korting van maar liefst 5 eurocent per liter aanbiedt, kom langs en profiteer. U tankt nergens voordeliger. Als u toch bij ons bent, neem dan gelijk een kijkje in onze showroom vol met Volkswagen en Audi nieuws Tanken met de Texaco Pos biedt veel voordelen. Niet alleen profiteert u van de bovengenoemde korting maar krijgt u 1 x per maand een duidelijke rekening thuisgestuurd die door Texaco automatisch wordt geincasseerd. Erg overzichtelijk en u betaalt maar eens per maand. Houders van een Texaco Pas worden regelmatig op de hoogte gehouden van nieuws en speciale Texaco aanbiedingen. Wilt u ook zo'n handige Texaco Pas, vraag 'm dan snel aan. Als u de aanvraagbon hiernaast invult en bij ons inlevert, dan hebben wij uw persoonlijke Texaco Pas over 2 weken in huis. Naam: M/V Adn Woonplaats: Postcode: Telefoc Kenteken auto: Voor de handige automatische incasso van de maandelijkse brandstoffactuur kunt u van onderstaande banl</gironummer gebruik maken Bank/gironummer: Handtekening: Datum: Plaats: Als u dit aanvraagformutler.vpll&lig beeft ingevuld en snel bij ons inlevert ligt uw persoonhike Texaco Pas al o -' ------- bij ons gereea. over 14 dagen Waar vindt u het Texaco tankstation von Auto deltion Auto Deltion, de leukste Volkswagen en Audi dealer van ons land stoot niet alleen bekend om haar grootse inruilprijzen en de plezierige manier van zaken doen, maar nu ook om haar supervoordelige benzine en diesel. U vindt ons in het centrum van Stellendam. De Imon Caustraat loopt parallel aan de voorstraat. Gemakkelijk te vinden!!! AUTO DELTION Vandaag de laatste aflevering in de vierluik die Remko heeft gemaakt in verband met a.s. gemeentelijke verkiezingen van 6 maart a.s. Remko wil de plaatselijke politiek meer bekendheid geven. Hij hanteert, in tegestelling tot zijn in ons land niet onbekende stiefbroertje 'Loesjeniet de schrijfpen maar de tekenpen. Op die manier werkte Remko aan een zwart-wit boek, waarmee hij naar zijn visie een humoristisch beeld schetst van de afgelopen zittingsperiode van het dagelijks bestuur van de gemeente Middelharnis. Na drie eerdere afleveringen nu dus de laatste. In deze rubriek kunnen lezers hun zegje doen of reageren op hetgeen ze in dit blad gelezen hebben. Inzendingen mogen geen grotere omvang hebben dan ca. 400 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden tekst in te l<orten of niet te plaat sen. Tevens draagt de redactie geen verantwoorde lijkheid voor de inhoud van wat lezers schrijven. Geachte redactie, Graag zou ik zien dat u het onderstaande als ingekomen stuk op zou willen nemen in uw veel gelezen blad, daar ik me gekwetst voel door de verslaglegging in het Eilanden Nieuws van vrijdag 22 februari over de eilandelijke SGP verkiezingsbijeenkomst te Dirksland. Daar werd mij de vraag voorgelegd of er in het Oostflakkeese ook een Studievereniging bestond van de SGP jongeren. Hierop heb ik geantwoord dat dit me niet bekend is en dat ik dar verder niets over kan zeggen. Bij nadere informatie bij kerkelijke jeugdver enigingen is mij gebleken dat er regelmatig uitnodigingen ontvangen worden om samen komsten van de SGP studieverenigingen bij te wonen en dat daar ook positief op wordt ingegaan. Dat verblijdt mij ten zeerste. Ik zou het me dan ook niet durven veroorlo ven om onze jeugd zo naar benenden te halen, zoals het nu in het Eilanden Nieuws wordt weergegeven. Bij voorbaat mijn hartelijke dank, Hoogachtend, C Breeman SGP Fractie Oostflakkee KI. Tanis - J. Visbeen1-1 J. Moerkerk - W. van Schie1-1 H. van Floresteijn - M. Bruinsma 0-3 Van Floresteijn maakte er weer een potje van. In plaats van een steen te geven, wilde hij doorlopen naar dam. Nu gaf de tegenpar tij een steen en veegde Van Floresteijn gelijk van het bord. Dit mag toch niet gebeuren. L. Moerkerk - P. van Eek0-3 I. van Koppen - C. Mierop1-1 C. Tanis - A. de Mik 1-1 A.C. Baas - R. van der Wende1-0 J. Santifort - F.L. Troost 1-0 J.W. Tanis - P.A. Derrez 1-0 M. Breen - A. Schaefer 1-0 Schaefer is van slag. P. Breen - W.H.M, van Geelen 'A-Vi Een uitstekend resultaat Van Breen. A. van Huizen - P. Speelman1-0 J. Soeteman - J. Grinwis 1-0 J. Dijkstra - E. Santifort1-0 Santifort liet zich volkomen verrassen. W.J. Tanis-Koole - E.T.E. Derrez0-1 Uitslagen van maandag 25 februari 2002 Afdeling 1: P. Kom - C. Visbeen1-1 H. Visbeen - A. Doom1-1 B. van der Spaan - J. Looy0-2 J. Looy - T. Goedegebuur2-0 J. Looy kampioen Ie afdeling. Namens het bestuur van harte gefeliciteerd. Afdeling 2: I. Non - H. de Geus0-2 E. van der Slik - H. van Heukelen1-1 Afdeling 1 J.A. Dekker - A- Verolme 0-3 J. van Hoorn - H.H. Verolme 0-3 C. Polder -1. Mackloet0-3 Afdeling 2 J. van den Ouden - J. van der Kooij .3-0 L. Taaie - J. Lodder0-3 Afdeling 3 J. Jordaan - B. du Pree .3-0 Toen 'k op die pracht oktoberdag 't zonovergoten Zeeland zag, en Schouwen-Duiveland, Goeree en daama 't mooie Overflakkee, die Stadjes die aan 't dromen zijn en aan snelverkeer ontkomen zijn, die torentjes, dat rustig land, toen dacht ik: 'wat een gezegend land!' Het volk, eenvoudig, levensblij, zo vriendelijk en zo gastvrij, hun deftige gemoedelijkheid, gemoedehjke deftigheid, die dorpjes, zo echt levensecht, waar 'goeiemorge' wordt gezegd, die wonderen van Waterstaat, waar Nederland zo prat op gaat, hoe men daar land op water wint, door dam en bruggen samenbindt, waardoor de afstand wordt bekort, de kilometer 'korter' wordt, toen bleef ik in gedachten staan: 'Hoe zal dit in de toekomst gaan, als deze droom is uitgedroomd en dit prachtig land wéér wordt overstroomd? (Niet door water, zoals toen, maar door een vreemdelingenlegioen.) Waar blijft dan die onberoerde kust? Waar blijft dan die rust? Geen eiland zal meer 't eiland zijn. Een flatcomplex zal 't kleiland zijn!' Ik ben blij (egoïst misschien) Dat 'k alles nog zó heb gezien. Clinge Doorenbos (overgenomen uit Eilanden Nieuws van 1 oktober 1993) De afgelopen week is het vonnis voltrokken aan de schuur op de hoek van de Westelijke Achterweg en de West Krakeelstraat in Sommelsdijk. Een door onze stichting aan gespannen kort geding tegen de sloop heb ben we verloren. Het schijnt nu eenmaal zo te zijn dat, als de Gemeente en de eigenaar van een pand met een beeldbepalende status het eens zijn, zo'n pand gesloopt mag wor den. Zelfs zonder dat er al een deugdelijk bestemmingsplan en definitieve goedge keurde bouwplannen voor de desbetreffende lokatie zijn. Hieruit blijkt dat het beschermde dorpsge zicht Middelharnis-Sommelsdijk in de prak tijk weinig bescherming biedt als de meer derheid van de plaatselijke overheid er niet achter staat. Met belangsteüing zullen we de plannen volgen of er op deze plaats een his torisch verantwoorde bebouwing terugkomt. Ook werd onze stichting jl. 13 februari door de provincie Zuid-Holland uitgenodigd in 'Melishof' te Melissant voor de presentatie van het concept van de 'Cultuurhistorische hoofdstructuur van Goeree-Overflakkee en Voome en Putten'Dit was een zeer positie ve bijeenkomst en wij krijgen de indruk dat wij in de toekomst meer steun kunnen ver wachten in onze strijd tegen een gemeente bestuur waarvan onzes inziens de meerder heid de vernieuwingsdrang boven het behoud van cultuurhistorische waarden stelt. De oude kernen van Middelharnis en Som melsdijk zijn het enige bescheimde dorpsge zicht op Goeree-Overflakkee. Met name het havenkanaal en de havenkom van Sommels dijk vallen volgens dit rapport in de waarde ringscategorie 'Zeer hoog'. Inderdaad is historisch gezien de haven een onmisbaar onderdeel van het beschermde dorpsgezicht. Dit was immers vroeger de levensader van het dorp waar men econo misch, middels het transport over water afhankelijk van was. Momenteel is deze situatie nog intact maar als de plannen, die vrijwel vaststaan, door gaan, gaat dit zodanig veranderen dat deze vervallen tot een waterpartij en een singel zoals u in zoveel nieuwbouwwijken tegen komt. Het havenkanaal wordt gedempt om een ventweg te creëren voor het winkelcen trum. De havendijk zou intact blijven en aan de andere kant hiervan wordt dan een nieu we ondiepe watergang gegraven. Inmiddels ligt er alweer een nieuw plan om deze dijk ook met woningen te bebouwen. Volgens de plannen moet de haven de over gang gaan vormen tussen het beschermd dorpsgezicht en de nieuwbouwwijk. De haven hoort bij het beschermd dorpsgezicht maar zal na uitvoering van de plannen niet als oorspronkelijke haven te herkennen zijn. Aan de kant van de oude dorpskem komt een nieuwe kademuur met een verlaagde wan- delstrook en aan de andere zijde worden de woningen tot in het water gebouwd. Onzes inziens zal de havenkom moeten wor den gerestaureerd en zullen de nieuwbouw woningen op een gepaste afstand van het water moeten worden gerealiseerd. Helaas, worden de richtlijnen van de cultuurhistori sche hoofdstmctuur pas eind 2002 van kracht. In de toekomst zullen dat voor de provincie de richtlijnen zijn die gehanteerd gaan worden bij het beoordelen van bestem mingsplannen. Wij hopen dat de gemeente raad voor die tijd de waarde van het haven kanaal en de havenkom gaat inzien. Het is toch beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald. Ook de plannen m.b.t. de herinrichting van het Spuikwartier in Middelharnis volgen wij aandachtig. Met het oog op de verkiezingen wijzen wij u erop dat de volgende politieke partijen het beschermd dorpsgezicht serieus nemen: ABB, ChristenUnie en VDB. U kunt ervoor zorgen dat de stemverhoudingen in de raad na 6 maart gunstiger komen te Uggen bij zaken die ons cultuurhistorisch erfgoed betreffen. Onze stichting kan nog steeds leden/dona teurs gebruiken. Als u zich met ons wilt inzetten voor het behoud van onze prachtige historische dorpskernen, kunt u zich aanmel den via de volgende telefoonnummers- (0187) 482917, 481736 of 483259. Met dank voor plaatsing. Stichting tot Bescherming van het Dorpsgezicht te Sommelsdijk

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 10