PWLITI E loods Vier Koninlilijice Ondersclieidingen bij afsclieid brandweer 'Mijn hond is me wel een miljoen waard!' HarJngylletslulzen gedeeltelijk afgesloten EUROPAIUIN ■^4innaard Opvarenden gered, jacht gezonken chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden CDA-er Jan Dillingh in Koffie Radio Plus Onderhoud Elzenmeet in Ouddorp €2i;5t) Doopdienst Evangelie Gemeente Berea 3.2^2/1 -^ Sowptimistclub Goeree Overflakkee brengt 6750 bijeen voor hulphonden gehandicapten. Rotterdam-Rijnmond Radarsnelheidscontroles Inbraak bedrijfspand Banden lekgestoken Beaucarnea Mooie kamerplant die het prima doet op een donker plekje. MOOI WEER (0187)487173 Dinsdag 26 februari 2002 ;ang MffiDELHARNIS - Een cheque waarop een bedrag van niet minder dan 6750 staat vermeld. Marleen Lohmann, voorzitter van de Soropti- mistclub Goeree Overflakkee, over handigde deze cheque vorige week in croissanterie Croissy in Middelharnis met veel plezier aan Sylvia Baacse- laar, die samen met haar hulphond Balou de Stichting Hulphond Neder land vertegenwoordigde. Ze werd er even stil van, Sylvia Baacselaar, toen zij het bedrag vernam dat de Soropti- mistclub Goeree Overflakkee gedurende anderhalfjaar had bijeengebracht. Want als geen ander weet zij hoeveel het bezit van een hulphond voor een gehandicapte kan beteke nen. Zelf hield zij als jonge vrouw aan de gevolgen van een paardrijdongeval een dwarslaesie over, waardoor zij sindsdien aan een rolstoel gekluisterd zit. Twee en een half jaar heeft zij op de wachtlijst gestaan voor een hulphond. Per jaar worden er door de stichting namelijk slechts 40 honden ter beschil±ing gesteld aan gehandicapten. De belangstelling hiervoor is veel groter, zodat 'er een lange wachtlijst bestaat. Samen met haar moeder en haar golden retriever Balou was Sylvia helemaal uit Zeewolde naar Mid delharnis gekomen om namens de stichting Hulphonden Nederland de cheque in ont vangst te nemen. "Het is werkelijk geweldig wat jullie hebben gedaan", was haar eerste spontane reactie op de cheque. "Ik wist dat ik een cheque zou ontvangen, maar dat het een dergelijk groot bedrag is... fantastisch! De Stichting Hulp hond Nederland, waar de stichting SOHO inmiddels in is opgenomen, is hier ontzet tend blij mee. In tegensteUing tot de blin dengeleidehonden, krijgt deze stichting wei nig of geen subsidie van de overheid. Toch zijn deze hulphonden ontzettend duur, want zij krijgen een hele gedegen opleiding. De honden moeten allerlei speciale comman do's leren, dingen kunnen oppakken, knop jes kunnen bedienen. Alles bij elkaar kost zo'n hond wel vijftigduizend gulden. Maar voor mij is mijn Balou wel een miljoen waard! Sinds Lk hem heb doe ik weer zoveel dingen zelfstandig, winkelen, sociale con tacten onderhouden. De werk bij een bank, waar hij mij eveneens helpt met allerlei klus jes!" Ter illustratie van wat een hond voor iemand kan betekenen, het Sylvia Braacse- laar een video-opname zien van het AVRO programma 'Alle dieren tellen mee'. Hierin werd getoond hoe een jongen zich samen met zijn pas verkregen hond heel zelfstandig redt, zowel thuis als op de basisschool. Haeir dankwoorden werden volledig gesteund door Anja Redert uit Stellendam, die bij deze feesteÜjke gebeurtenis eveneens met haar hulphond Twinkel aanwezig was. "Dit geluk gun je iedereen!" Anja was de reden dat de Soroptimisten - één van de vrouwelijke serviceclubs op het eiland - zich ruim anderhalfjaar enthousiast inzetten voor de toenmalige stichting Soho. Zoals voorzitter Marleen Lohmaim het verwoord de: "Wij hebben voor dit doel de afgelopen maanden samen gegeten, bloembollen ver kocht, kaarten en placemats aan de man gebracht, taarten en paté's gebakken, huizen getaxeerd, tuinen onderhouden, een mooi concert gehouden in de toren van Goederee- de en tenslotte de midwintermarkt in Mid delharnis georganiseerd. Alles met veel enthousiasme en motivatie, om maar zoveel mogelijk geld bijeen te brengen. Dat het een dergelijk mooi bedrag is geworden, stemt ons allemaal tot veel voldoening!" Overi gens kon ook voor de beide honden de avond niet meer stuk nadat zij werden verblijd met een smakelijk bot, waar zij de rest van de tijd met veel overgave hun tanden in zetten. MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 De Verkeerspolitie heeft donderdagmorgen en -middag op diverse plaatsen in het district De Eilanden radarsnelheidscontroles gehou den. Op de Oudelandsedijk te Sommelsdijk gin gen tussen 8.15 en 9.45 uur, 2 van de 340 gecontroleerde automobilisten in de fout. De hoogste snelheid bedroeg 96 kilometer per uur. Tussen 13.40 en 14.25 uur reden op de Staakweg in Dirksland 26 van de 154 gecon troleerde bestuurders te hard. De hoogste snelheid bedroeg 71 kilometer per uur. Tus sen 13.30 en 14.30 uur werden op de Lieve Vrouwe Poldersedijk te Stad aan 't Haring vliet 15 van de 180 gecontroleerde bestuur ders geflitst. De hoogste snelheid bedroeg 66 kilometer per uur. Voorts kregen op de N215 bij Middelharnis 58 bestuurders een bekeu ring voor het niet dragen van de autogordel. Middelharnis - Donderdagavond omstreeks tien uur werd ingebroken in een bedrijfspand aan de Oosthavendijk. Door een raam te ver nielen kon men binnenkomen. Er werden onder meer enkele computers en een modem meegenomen. Vrijdagmorgen werd ontdekt dat in een eveneens aan d?, Oosthavendijk gevestigd bedrijfspand was ingebroken, na het verbre ken van een deur aan de achterzijde. Uit het pand werd een stereoset ontvreemd. Ouddorp - Een 41-jarige bewoner van de Geleedststraat ontdekte zondagmiddag omstreeks één uur, dat de achterband van zijn personenauto was lekgestoken. De ban den van meerdere auto's bleken lekgesto ken. In het actualiteitenprogramma Koffie Radio Plus van Radio Superstar is op zaterdag 2 maart de lijsttrekker van het CDA, Jan Dil lingh, te gast. Dit in het kader van de komen de gemeenteraadsverkiezingen. De presen tatie Ugt in handen van Jan van Dop. Koffie Radio Plus begint om 10.00 uur. Radio Superstar is te beluisteren op de kabel 105.9 MHz en 107.3 FM in de ether. Bij een grote brand aan de Spuidijk in Ooltgensplaat is zaterdagmiddag een loods met daarin een kantoorgedeelte volledig in de as gelegd. Nadat de brand om ca. kwart voor vier uitgebroken was, kwamen bij de alarmcentrale diverse meldingen binnengekomen van een grote brand met explosies. Toen de brandweer van Ooltgensplaat ter plaatse kwam, maakte die meteen groot alarm. De brand weer van den Bommel was reeds aanrijdend, maar door het groot alarm werden ook de brandweer van Oude-Tonge en de Jioogwer- ker van Spijkenisse opgeroepen. Bij de melding 'grote brand' wordt een hoogwerker standaard meegestuurd, maar toen in Oolt- 'gensplaat omstreeks half vijf het sein 'brand meester' klonk, kon deze weer omkeren. Behalve de loods is ook een vrachtauto, die tegen het pand aan stond, door het vuur verwoest. De brandweer moest nog enige uren nablussen. Bij de brand is asbest vrijgekomen. De vier gedecoreerden, v.l.n.r. Wim Grinwis, Piet Breur, Wim Sandifort en Pouw Ghnwis. Tijdens de jaarvergadering van de vrijwülige brandweer van Ouddorp, afgelopen vrijdagavond, hebben op grond van hun leeftijd - 55 jaar - vier leden afscheid moeten nemen. Voor brandweer-Nederland is dat nu eenmaal het moment waarop je eruit móet. Voor Piet Breur betekende dat afzwaaien na ruim 27 jaar, voor Pouw Grinwis en Wim Sandifort na 33 jaar en voor Wim Grinwis na bijna 36 jaar. Hun vrijwillige en grote inzet in al die jaren werd bij hun afscheid niet alleen beloond met een benoeming tot erelid van de vrijwillige Ouddorpse brandweer, maar ook tot benoeming tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Voor alle vier dus een Koninklijke Onderscheiding! De blusploeg vond deze avond een gastvrij onthaal in de ont vangstruimte van Kloosters Bouwbedrijf, het bedrijf van Oud- dorps brandweercommandant Maart van der Klooster aan de Stoofweg te Ouddorp. Daar sprak burgemeester Sinke van de gemeente Goedereede zijn vertrekkende manschappen hartelijk toe. "Vanavond nemen we afscheid van vier geweldenaars, die ten volle medeverantwoording hebben gedragen voor de maatschap pij en bij wie de brandweer een onlosmakelijk deel van hun leven is geworden. Brandweermensen in hart en nieren!" Voor hun inzet dankte hij de vier oprecht. "We hebben jullie ervaren als loyaal, helder en recht door zee". Het was Sinke dan ook een genoegen, zo zei hij, om de vier scheiden-de spuitgasten namens Hare Majesteit de Koningin de onderscheidingen uit te reiken en de bij behorende decoraties op te spelden. Omdat Wim Grinwis Ie bevelvoerder was en Piet Breur waarne mend bevelvoerder, werden hun taken overgedragen op resp. Bert Meijer en Jan Cees van der Klooster. In verband met het repareren van het betonnen wegdek op de HaringvUet- sluizen zal Rijksweg 57 vanaf km 14.3 tot km 19.0 (tussen afslag Hellevoet- sluis en Stellendam Havens) in de rij richting Hellevoetsluis worden afge sloten voor alle verkeer. Deze afsluiting vindt plaats op vrijdag 1 maart en van maandag 4 maart tot en met dinsdag 5 maart dagelijks tussen 09.00 en 15.00 uur of zoveel korter als mogelijk of zoveel langer dan noodzakelijk zal blijken te zijn. Bijzonderheden Het verkeer zal via omleidingsroute nr. 15 (afslag Stellendam Havens, Meester Snij derweg, Zuiderdiepstraatweg), via de paral lelweg van de HaringvUetsluizen en via omleidingsroute nr. 11 (HaringvUetweg, N497, toerit N57) omgeleid worden. Deze omleiding wordt ter plaatse aangegeven. Tijdens deze omleiding zal de parallelweg voor het langzaam verkeer richting Helle voetsluis geheel zijn afgesloten. Contactpersoon met betrekking tot deze afsluiting is: Dienstkring Zuid Hollandse Eilanden, Groene Kruisweg 401, 3160 AE Rhoon Rayon Hellevoetsluis, de heer J. v. d. Doel, tel.(0181)313288. Zaterdag 2 maart a.s. worden er door vrij willigers onder leiding van de Vereniging voor Natuur- en Landschapsbescherming Goeree-Overflakkee weer onderhouds werkzaamheden uitgevoerd aan Natuurele menten. Deze activiteiten worden georgani seerd door de werkgroep terreinbeheer van de vereniging. De activiteiten zijn deze keer in het Bunkerbos aan de Hofdijksweg te Ouddorp. Vorig jaar is door de vereniging 'de Paddenpoel' het bos opnieuw uitgegra ven en opgeknapt, nu wordt in aansluiting daarop de bestaande elzenmeet afgezet. Op deze actiedag van de vereniging kan weer veel hulp worden gebruikt. Een ieder die iets voor het behoud van de natuurelemen ten wil doen, kan daar a.s. zaterdag bij hel pen. Om 8.30 uur wordt verzameld bij de ingang van het bunkerbos, dit is naast de vleermuisbunker aan de Hofdijksweg. De werkzaamheden zullen tot ongeveer 12.30 uur duren. Handgereedschap en motorzaag zijn aanwezig, maar wie ook in bezit is van dit en van ander goed gereedschap, mag en moet dit zeker meenemen. Zoals gebruike lijk zal eventueel openhaardhout hout onder de helpers worden verdeeld. Het Bunkerbos is te bereiken via de Provinciale weg, rich- .ting stranden, bij de eerste rotonde rechtsaf; dit is de Hofdijksweg. Na 750 meter is het aan de linkerkant. Verdere inlichtingen kunt u krijgen via telefoonnummer: (0187) 485566, 484156 of 681105. DIRKSLAND, 0187-601354, DONDERDAG EN VRIJDAG KOOPAVOND Zondag 3 maart aanstaande zal EvangeUe Gemeente Berea Oude Tonge weer een doopdienst houden, in 'Het Prieel' bij Sport complex 'de Staver' tè Sommelsdijk. De dienst, met medewerking van evangeüst Jan Leeflang, begint om 14.30 uur. Er is opvang voor de kinderen. Na de dienst is er koffie en tijd voor vragen en een goed gesprek. Middelharnis Telefoon Zaterdag 23 februari was het jacht 'Halve Maan' onderweg van Schiedam naar Wil lemstad. Ter hoogte van de Bieningen, bij de uitgang van het Spui op het Haringvliet, geraakte het 11_ meter lange houten kotter- tje in de problemen. De opvarenden hebben nog getracht het anker te gebruiken, maar dat pakte niet en het scheepje geraakte aan lager wal tegen een strekdam. Via de kust- wachtpost Ouddorp werd de te Stellendam gestationeerde reddingboot 'Rien Verloop' (als vervanger van de in onderhoud zijnde 'John Stegers') te hulp geroepen. De beman ning werd om 16.50 uur opgepiept, voer 17.00 uur weg vanaf het boothuis en was 20 minuten later reeds ter plaatse. Inmiddels kwam ook het hulpverleningsvaartuig 'Echo' uit Den Bommel te hulp. Er werd besloten de vier aanwezige opvarenden van het jacht af te halen. De 'Rien Verloop' haal de de mensen in twee keer van de 'Halve Maan' en bracht er drie aan boord van de 'Echo', terwijl er één aan boord van de red dingboot bleef. Bij de tweede keer, dat de 'Rien Verloop' naar het jachtje ging, werd één van de twee motoren zodanig bescha digd, dat die verder onbruikbaar was. De boot voer met één motor naar de dichtstbij zijnde haven. Stad aan het HaringvUet. Daarvandaan werd aan de collega's van de reddingboot in Ouddorp gevraagd met de truck en de trailer de 'Rien Verloop' op te komen halen. Die brachten de reddingboot naar het station in Stellendam, waar ze onge veer 21.45 uur aankwam. Ondertussen had ook de 'Echo' problemen met één van zijn motoren. Vanuit Den Bommel werd de sleepboot 'Ocean 5' naar het jachtje gediri geerd om het te bergen. Echter, toen het van de strekdam los kwam, zonk het.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 1