Interieur en exterieur siuiten steeds oüieer aan HUIS Nieu-wS Uit i'e vierenS^ec Nieuwe eigen^^r 'Stasse Specialiteiten' ^^^^^^^M BlNNENfgS BUITENS Eilandeh-Nieuws: een krant die G-E-L-E-Z-E-N wordt Sas van Dirksland! Puzzel Johannes en Handelingen wt ROTTERDAM - De samenvoeging van "Binnenhuis" en "Buitenshuis" vorig jaar is een goed idee geweest. Wonen en tuinieren zijn per slot van zalie ergens met elliaar verbonden en de stelling dat het tuingebeuren een verlengde is van de woonbeleving is dus geenszins overdreven. Het zoveel mogelijk laten aansluiten van beide elementen is wel degelijk praktisch. U zult het ondervinden als u een bezoek brengt aan de inmiddels populaire beurs BINNEN- BUITENSHUIS 2002, van 5 tot en met 9 maart in Ahoy' Expo Center. Exclusief wonen Verrassend effect Mediterrane chique Van binnen naar buiten im »:m c« c« a '**^i I& I& i& i& i& i& I& ii& i&^ J5r f&^ f.* K' *z* STICHTING DIERENBELANG HOEKSCHE WAARD Het zijn lieve, rustige, oudere katten, die hun hele leven al samen wonen en die het liefst ook voor de rest van hun leven samen willen blijven. Cismo is een Cyperse poes van bijna 9 jaar en haar huisgenoot Bopper is een Cyperse kat met een paar witte vlek ken. Allebei mooi, grote katten, vrij stevig gebouwd. slaagt U beter met uw inkopen als U eerst de advertenties leest! ^^^^^i^^tHwwm^^iUi Een puzzelhoek waaraan zowel kinderen als volwasse nen kunnen meedoen én waarmee een prijs kan wor den gewonnen. Eenmaal in de twee weken treft u 'Puz zelt u mee?' in de vrijdageditie van Eilanden Nieuws aan en iedere keer kunt u met uw goede oplossing een tegoedbon winnen van 12,-. Die wordt beschikbaar gesteld door Boekhandel Van der Boom, Voorstraat 41 te Sommelsdijk en kan aldaar worden besteed. Zend u uw oplossing uiterlijk één week na verschijnen naar: Eilanden Nieuws, 'Puzzelt u mee?', Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Per puzzel wordt uit de goede inzen dingen een winnaar getrokken, die de gewonnen prijs krijgt toegezonden. Bij elke nieuwe puzzel zal de oplos sing van de voorgaande worden gegeven. Puzzelt u mee? 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ]9 ?0 door John de Rijke Alle ingrediënten die u nodig iiebt om uw huis en/of tuin straks aan te pakken zijn daar in ruime mate voorhanden. Uiteraard op het gebied van woninginrichting, met de laatste trends voor wat betreft kleuren, stijlen, materialen én accessoires. De exposanten zijn er in elk geval klaar voor om u van advies te dienen, ook als het slechts gaat om overigens niet onbelangrijke kleinigheden. Wilt u meer weten, dan zijn her en der sty listen en binnenhuisarchitecten aanwezig om bepaalde zaken nader toe te lichten. Tegelijkertijd kunnen uitgesproken tuinlief- hebbers op de beurs hun hart ophalen aan de fraaie modeltuinen, één van de met zorg gecreëerde attracties die er op gericht zijn u een indruk te geven van de vele interessante mogelijkheden voor uw eigen tuin, terras of balkon. Met andere woorden: u kunt gedu rende enkele dagen inspiratie en handige tips opdoen voor als u uw woonplek binnen en buiten naar eigen smaak wilt inrichten. Niet voor niets worden de meeste woon- en tuinbeurzen in het voorjaar georganiseerd. Speciaal in de lentemaand staat iedereen open voor de nodige veranderingen en aan passingen. En wat is mooier dan door met eigen ideeën je persoonlijke stempel te druk ken op je huis of tuin? Meubelontwerper Bosch Design uit Breda bijvoorbeeld ziet kans om uw vage idee omtrent een kast of stoel zodanig op maat uit te voeren dat sprake is van een exclusieve toevoeging aan het interieur van uzelf. Trouwens, Trudi Schreuder van "De Muzen" kan er ook wat van. Zij laat een grauwe muur opleven door middel van een zeer aparte sponstechniek die u zich via een creatieve workshop op de beurs eigen kunt maken. Ook het echte 'marmeren' kunt u er leren, wat wel zo plezierig is als u dit voorjaar ein delijk eens af wilt van die saai ogende deur of dat lelijk geworden kamerscherm. Verstandig is om een stappenplan te maken. Dat wil zeggen: eerst de wanden en het pla fond, dan de vloer en tenslotte de gordijnen en het meubilair, gevolgd door de woonac cessoires bij wijze van finishing touch. Afgezien natuurlijk van de innovatie van de keuken, dé plek waar algemeen gesproken de meeste tijd wordt doorgebracht. Zaken als Verkerk, Vormer, Interset, De Terp en Hom laten zien wat vandaag-de-dag alle- Exclusief wonen vereist een zorgvuldige afn'eging waarbij smaak en budget een grote rol spelen. (jota: Van Dunlzig <5 Lichlenveldl). maal mogelijk is om aan uw wensen tege moet te komen. Lastige hoekjes die opge vuld moeten worden of de hoogte van het werkblad, in de deurtjes geïntegreerde gre pen, u zult merken dat de op "Binnen- Buitenshuis" staande keukenfabrikanten overal raad op weten. Dream Plafonds is gespecialiseerd in pla- fondafwerking, al dan niet met sierlijsten en halogeenverlichting. Verderop presenteert Confetti Vloerdecor een uniek slijtvast en derhalve duurzaam product voor vloer en trap (in 150 kleuren!). Het materiaal bestaat uit ingeblazen schilfertjes kalk en kunststof die samen een poriedichte, gemakkelijk te reinigen laag vormen. Carapatiënten schij nen er baat bij te hebben en vanwege het anti slipeffect ook mensen die slecht ter been zijn. Bent u echter meer gecharmeerd van een rustiek ogende vloer, hetzij parket of massief houten vloerdelen, steek dan uw licht eens op bij Ambacht Parket. Dit bedrijf levert nieuwe en renoveert en restaureert oude vloeren. Anders dan de firma Aalberts-Hout, die van larix rondhout taps toelopende plan ken maakt op de manier zoals tot 1850 ge bruikelijk was. Heel bijzonder, met als resul taat een sfeervol en als zodanig verrassend interieur. Zoals dat ook het geval kan zijn na de toe passing van raamdecoraties waarin twee ver schillende stoffen zijn verwerkt. Rol- en vouwgordijnen van "Verosol" hebben dat. Deze spelen als 't ware met de lichtinval, voorkomen hinderlijke beeldschermreflectie bij uw computer of TV en weren overmatig binnenkomende warmte in de zomer of kou de in de winter. Enfin, beoordeelt u het uit gebreide programma met trendy kleuren zelf maar in de stand van Pegero. Sowieso spelen zonwering en gordijnen op de scheidsüjn tussen binnen en buiten een niet te onderschatten rol. Vooral het 40-jari- ge ADO, bekend van de 'gouden draad' - pakt op de beurs feestelijk uit. Naast hoog waardige vitrages een breed assortiment trendy interieurstoffen, met als nieuwkomer de "Selection" collectie die een grote diver siteit aan transparante en halftransparante stoffen omvat. Alleen als uw voorkeur uit gaat naar zogenoemde mediterrane chique, is het wellicht beter om eerst bij Ka Interna tional binnen te lopen. In de stand van deze, van origine Spaanse stoffen- en meubelwin- kel kunt u keus maken uit maar liefst 750 kwaliteiten, specifiek ontworpen voor gor dijnen en blinds en voor het stofferen van sofa's en fauteuils. Want de trend van stoffen bekleding zet zich voort. U ziet dat trouwens bij de allernieuw ste, door Gerard Vollenbrock voor Leolux ontworpen schommelfauteuil "Rooby", waarvan de vorm terug te vinden is in de salontafel met dezelfde naam. Nuance weet er wat dat betreft alles van. En nog meer als het gaat om een van roestvrij staal en gevlochten rundleer vervaardigde chaise longue van het gerenommeerde Italiaanse merk "Smania". Over exclusiviteit gespro ken! Het aanbod binnen mag dan completer zijn dan ooit, "buiten kijken" is minstens zo aan trekkelijk. Van alles is volop aanwezig; eigenlijk te veel om op te noemen. Een kleurrijke zee aan bloemen en planten naast alle mogelijke tuingereedschap, "Curver" tuinkasten, plantenramen en terrashaarden, benevens materialen voor de aanleg van een mooie vijver met fontein, aangevuld met moderne en nostalgische tuinmeubelen in teak, kunststof, smeedijzer en aluminium. Zelfs monumentale theekoepels (replica's van historische staaltjes van architectuur in het klein) ontbreken niet op Binnen- Bui tenshuis 2002. Evenmin als "Sunfolie" en een heus lamellendak! Behalve dat u er de lichtinval mee kunt regelen, kunt u het - bij een plotselinge regenbui - snel dichtdoen. Dat alles omdat wonen eenmaal niet ophoudt bij de tuindeuren... De door het RTB georganiseerde beurs BIN NEN- BUITENSHUIS 2002 is dagelijks open van 11.00 tot 17.00 uur en (behalve in het weekeinde) van 19.00 tot 22.30 uur. De toegangsprijs bedraagt 8,-, voor houders van een PAS 65+ 6 6,50 en voor kinderen t/m 12 jaar 4,-. Een gezinskaart voor 2 volwassenen en 2 kinderen kost 20,-. Zij willen graag geaaid worden, maar heb ben een hekel aan opgetild worden. Zij zijn niet gewend aan kinderen, zijn bang van honden en komen graag bui ten. Voor hen graag een plekje in een rustig gezin zonder kleine kin deren en liever zonder huisdieren. Joris is een grote zwart-witte kat van ruim 10 jaar. Het is een echte onafhankelijke kater die graag zelf bepaald of hij naar buiten gaat of binnen blijft. Hij verdraagt andere katten, is niet gewend aan kinde ren en is evenmin bekend met honden. Het liefst zou Joris een plaats je krijgen op een boerderij Cocu is een zwart-witte kat van ruim 2 jaar, een onafhankelijke kat die niet vai) aaien of optillen houdt. Hij komt graag buiten en eet graag rauwe vis. Voor Cocu graag een plaatsje in een rustig gezin zonder kinderen. Grumpy is een Cyperse kat van ruim 4 jaar, een lieve kat die niet gewend is om buiten te komen. Hij is vriendelijk voor kinderen, niet bekend met honden en evenmin met andere katten. Grumpy past eigenlijk in ieder gezin. Sita is een lapjespoes van ruim 6 jaar, een heel lief en mooi dier. Zij is vriendelijk voor kinderen, lief voor andere katten en niet bekend met honden. Als het lekker weer is, komt zij graag buiten. Voor haar graag een plaatsje in een rustig gezin. U vindt al deze katten in De Dierenstee, Groene Kruisweg 14a te Numansdorp, tel.: 0186-655150. De openingstijden zijn van maandag tot en met zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur. Van harte welkom! In deze rubriek kunnen lezers hun zegje doen of reageren op hetgeen ze in dit blad gelezen hebben. Inzendingen mogen geen grotere omvang hebben dan ca. 400 woorden De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden tekst in te korten of niet te plaat sen. Tevens draagt de redactie geen verantwoorde lijkheid voor de inhoud van v\/at lezers schrijven. Met grote interesse heb ik in Eilanden Nieuws van vrijdag 15 februari jl. gelezen dat het Sas van Dirksland tot Rijksmonument verklaard is. Geluk kig zal het Sas voor verder verval wor den behoed en kan het voor velen een weldadig rustpunt worden tijdens een toeristische fietsroute. Ongetwijfeld zal het initiatief van Cathy Westdorp, gesteund door de gemeente Dirksland, die de recente historische uit gave over het Sas financieel mogelijk heeft gemaakt, een belangrijke rol hebben gespeeld om dit resultaat te bereiken. Een dankwoord is op z'n plaats! Het bewuste artikel geeft een goed beeld van het belang van het Sas in de vroegere jaren. Eén aspect is echter niet belicht en dat zou ik graag alsnog in herinnering brengen: het Sas diende óók als zwembad! Velen hebben daar vroeger gebruik van gemaakt, de sluis en de palen werden als duikplank gebruikt en velen hebben er het zwemmen geleerd. De herinner me nog levendig dat bakker Ten Hove met z'n tweewieHge bakkerskar met een hit ervoor, in de zomer bij het Sas kwam, zich in zijn (in onze ogen) zeer ouderwetse badkledij hees, een duik nam, vijf minuten rondzwom om daarna weer zijn weg te vervolgen. Zo heeft het Sas destijds ook in dit opzicht een belangrijke rol vervuld voor de Dirksland bevolking, met name voor de jeugd. Hans Ottink, Gorinchem MIDDELHARNIS - Ooit noemde André Koudstaal, de eerste eigenaar van de delica tessen-winkel op 'D'nDiek' dezelokatie 'de gouden driehoek'Dit vanwege de winkels, die stuk voor stuk winkels met kwaliteit zijn. En dat is niets te veel gezegd. Of men nu vanuit het oosten, vanaf de Kaai, het noor den, vanaf het Spui, het zuiden vanaf de par keerplaats of vanuit het westen de vroegere 'Kaashal' nadert, het oog van het winkelend publiek wordt gestreeld door een aantal prachtige winkels. Echter, bij 'Stasse Spe cialiteiten' komt daar nog een dimensie bij. Heerlijke exotische geuren komen de pas sant uit de altijd openstaande deur tegen en lokken hem of haar bijna onweerstaanbaar de winkel binnen. Eenmaal binnen ontrolt zich een schitterend culinair schouwspel, die een keus bijna onmogelijk maken, zij het dat vanachter de vitrinetoonbank zeer klant vriendelijke en deskundige adviezen gege ven worden. Begonnen in december 1978 als 'De Kaas hal' van André Koudstaal, werd de inmid dels bekend geworden zaak in juli 2000 overgedaan aan Jan Stasse, die de naam ver anderde in 'Stasse Specialiteiten'. De naam veranderde, maar kwaliteit en klantvriende lijkheid bleven. Zo ook nu. Per 1 januari is de zaak door vader Jan Stasse overgedaan aan zijn dochter. Margriet. Deze is vanaf het begin met de zaak meegegroeid. Trouwens voor die tijd was ze in Ridderkerk ook haar vaders rechterhand in een kaasspeciaalzaak. Jan Stasse, gedreven zakenman, zag elders nieuwe velden voor zijn nimmer tanende culinaire aspiraties. Samen met zoon Gerard maakt en ontwikkelt hij de heerlijkste met verse roomkaas gevulde brie in het bedrijf John Cheese te Sliedrecht. Laat hij dan lijfe lijk niet meer aanwezig zijn, de producten van zijn hand gaan nog grif over de toon bank. Ook zijn naam blijft aan de zaak ver bonden. Trouwens de beroemde gebraden beenham van Maitre André is ook nog steeds een 'bestseller' onder de vleeswaren. Margriet weet zich omringd door een staf van gemotiveerde medewerkers. Zij staan met z'n allen garant voor een vlotte bedie ning, deskundig advies en hartelijkheid van de bovenste plank. Kortom, de nieuwe eige naar met haar collega' s zien de toekomst met vertrouwen tegemoet. Stasse Specialiteiten, een parel in 'de gouden driehoek' In deze puzzel zijn enkele antwoorden te vinden in Johannes. De meeste antwoorden staan echter in Handelingen, omdat veel uit het Bijbelboek Johannes ook al aan de orde is geweest in de voorgaande Bijbelboeken. De eindoplossing in de verti- u me-e^ cale balk wordt gevormd door de namen van drie steden die Paulus op zijn reizen aandeed. 1Waar waren vele wateren 2. Tweede naam van Judas? 3. Wat riep de menigte bij Jezus' intocht in Jeruzalem? 4. Wie sloeg Malchus het oor af? 5. Andere naam voor Thomas? 6. Broeder van Jakobus? 7. Wat begeerde de man die kreupel was? 8. Wie was vol van geloof en kracht? Wat pleegde Simon? Door wie werd Jakobus gedood? Wie werd Mercurius genoemd? Waar zag Paulus een gezicht? Godin der Efeziers? 14. Waar woonde Filippus, de evangelist? 15. Waar is Paulus geboren? Waar werd Paulus door krijgsknechten gebracht? Wat was Drusilla? Wie mocht voor zichzelven spreken tegen Agrippa? Hoofdman over honderd? De voornaamste van het eiland Melite? 9. 10. II. 12. 13. 16. 17. 18. 19. 20. s --------1 1--------1

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 6