POLITIE M Schoolkinderen op excursie naar Culi d'Or Kleding voor Oekraïne mm/l www.har'mgvlietsluizen,nl HGJB-actie te Ooitgensplaat Deitiodag Flakkee trok veel publiek! Jeugd- en Jongerenwerk Goeree- Overflakkee in de steigers "karels. 1 outoschade ^^2 fl-ö Heeft u de website al eens bezocht? Evangelisatieavond te Middelliarnis/ Sommelsdijlc :-l=>^^*]:^n=| innaard www.knopsbv.nl Ophalen oud papier HaringvUetsluizen gedeeltelijk afgesloten chr. stn voor de ormeerde grondslag en Zeeuwse eilanden 0900-8844 0,13 pm) VDB '78 Middelharnis promoot muziektent STELLENDAM ChTisteTiUnIe \1sser Meubelen j^S^ Visser Visser Workshop Restauratie- en Activiteitencommissie Ned. Herv. Kerk IVliddeiharnis Inbraak in auto in Tel. 47 10 20 Afgelopen M'oensdagmiddag en —avond werd in de opslag loodsen van uienhandel Pakomi B.V. te Oude Tonge een demonstratiedag van trekkers en wagens gehouden. Automobielbedrijf Flal<kee B.V. ben ,3e jd.s eCü"C ar®- eGARAOB KnÖpS Ungeweg Middelhamis Tel. (0187)4767 67 OPEL Yoor (HutorijdeM mtplezier HarteiPc weBcom ta de sbowroomvaa In Sommelsdpc. BARENDRECHT TEL 0180 - 642111 MIDDELHARNIS TEL. 0187 - 617 300 Gevraagd: LOODGIETER CV-MONTEUR ^BoOSBm]®!! instattatiebedrijf |^!SO9002 Vrijdag 22 febraari 2002 74e jaargang nr. 7082 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakl(ee OUDDORP - Maandagmorgen even na vijf uur werd een 38-jarige bewoner van de Kel- derweg wakker van het inbraakalarm van z'n naast de woning geparkeerd staande auto. Toen de man naar buiten ging bleek dat een autokraker het portierruitje had vernield. Uit een opengebroken dashboardkastje werd een portemonnee, waarin zo'n 700 euro zat, weggenomen door de inbreker, die er echter al vandoor was gegaan. De portemonnee werd in de loop van de morgen teruggevon den. Het geld was verdwenen. De politieke vereniging VDB '78 uit Mid- delhamis wil het gebruik van de muziektent in het centrum van Middelhamis stimuleren en organiseert daarom op 2 maart 2002 een aantal activiteiten vanaf de muziektent. Het is Vooruitstrevend Dorpsbelang '78 al jaren een doom in het oog dat de prachtige muziektent in Middelhamis niet gebruikt wordt voor Culturele uitingen. Om te laten zien wat er zo al mogelijk is organiseert VDB '78 op zaterdag 2 maart een aantal muzikale activiteiten vanaf de muziektent. Rondom de muziektent en op d'n Diek delen leden van VDB '78 pennen uit. De kiezers kunnen met deze pen alvast hun keuze maken voor één van de kandidaten van VDB '78 voor de gemeenteraadverkiezingen op woensdag 6 maart aanstaande. VDB '78 roept een ieder op om gebruik te maken van het verwarven recht om te mogen stemmen en hoopt tezamen met alle andere politieke partijen op een grote opkomst bij de verkie zingen. Laat uw stem niet verloren gaan! In de Haringvlietkrant, die in de periode t/m 2005 op initiatief van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat twee maal per jaar verschijnt, wordt aandacht gevraagd voor de website www.haringvlietsluizen.nl. Op deze site is een schat aan informatie te vinden over een toekomstig ander beheer van de HaringvUetsluizen. Onder andere over het project 'Ander Beheer HaringvUetsluizen', antwoorden op veel gestelde vragen, de wer king van de sluizen, documenten (zoals het Kierbesluit en alle MER-rapporten), interac tieve gebiedskaarten met voorspelde water standen, effecten op waterinnamepunten, informatie over bodemligging en ecologie. Met een dagelijks aantal bezoekers van gemiddeld zeventig kan worden gezegd dat de site druk wordt bezocht. Ongeveer de helft van de bezoekers is van intemationale komaf. Opvallend is de verblijfsduur van ca. 7 minuten op de site. Dat is lang voor een bezoek aan een site; het geeft dan ook aan dat er veel interessants te vinden is. De evangelisatiecommissie van de plaatselijke Nederlandse Hervormde gemeenten en de (Christelijk) Gere formeerde Gemeente hopen op D.V. donderdagavond 28 februari a.s. een Evangelisatieavond te beleggen in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente, Chr. de Vrieslaan te Mid delhamis. Deze avond hoopt de heer H. J. van den Boogaart uit Tilburg te spreken over zijn werk te Tilburg. De heer Van den Boogaart is namens de Gereformeerde Gemeenten als evangehst werkzaam in Tiburg. Vanuit zijn praktijkervaring hoopt hij deze avond toe- msting te geven aan allen die zich vanuit onze plaatselijke gemeenten betrokken voe len bij het evangelisatiewerk in onze burger lijke gemeente. Hierin zal met name aan de orde komen hoe wij op verantwoorde wijze onze naaste kunnen en/of moeten benaderen die niet (meer) met Gods Woord in aanra king komt. Naast de leden van de jeugdver enigingen en de ouderen die reeds actief deelnemen aan het evangelisatiewerk, nodi gen wij iedere belangstellende hartelijk uit om deze avond bij te wonen. Naar aanleiding van de bijdrage die de de heer Van den Boogaart hoopt te geven is er na de pauze gelegenheid tot het stellen van vragen. De collecte die deze avond zal gehouden worden is bestemd voor de evan- gelisatiepost te Tilburg. Ook zal er op deze avond een boekentafel aanwezig zijn. Wij zoeken een Op D.V. zaterdagmorgen 2 maart a.s. zal er in Elthato te Ooitgensplaat een verkoopoch tend gehouden worden ten bate van de HGJB-actie: Aidspreventie in Malawi, Zuid-Afrika. Op deze morgen zullen er ver schillende waren worden aangeboden o.a: Kaas uit eigen makerij vanuit Sommelsdijk, Boeken van Van der Boom, tweedehands boeken, bakkerspecialiteiten, diverse spelen en puzzels, grabbelton etc. en niet te verge ten de koffiehoek waar u heerhjk kunt genie ten van een lekker bakje koffie of fris met wat lekkers. Kortom de moeite waard om zeker voor jong en oud langs te komen! Deze actie begint om 9:00 uur en eindigt om 13:00 uur. Iedereen heel hartelijk welkom. De Clubleiding De demonstratiedag werd georganiseerd door de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting Goe- ree-Overflakkee. Gedurende de openingstijden van de demodag konden vele bezoekers wel kom worden geheten. Naast alle merken trekkers en wagens waren ook demonstratietracto ren - waar mee proef gereden kon worden - en oUe- en bandenhandelaren van de partij. Voor de kleinere bezoekers stonden trapskelters klaar, zodat zij op hun beurt konden genieten van wat zo'n dag te bieden heeft. De catering, die verzorgt werd door Van der Baan Catering, viel goed in de smaak; een iedei kreeg op z'n tijd een natje en een droogje. Medewerking aan deze dag verleend door diverse landbouwmechanisatie bedrijven. geeft rijplezier de ruimte! Avensis Verso 7 personen Dorpsweg 28, 3245 VC Sommelsdijk, Tel. (0187) 48 44 66 MAKELAARDIJ Middelhamis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)48 2606 9¥en if«.i Opel-nleuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen Al onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opel-dealer Soffimetsclijkse Haven 19, 3245 MA Sommelstttik, tel. (0187) 48 33 28 REGISTERACCOUNTANTS Gas - Water - Warmte Dorpsweg 4, Ouddorp, Tel. (0187) 68 2! O! MELISSANT - De meeste kinderen zijn wel te vinden voor een alternatieve les. Zo ook de kinderen van groep 6 en 7a van de school met de Bijbel 'de Regenboog' te Melissant. Afgelopen woensdagmorgen vertrokken ze direct om half negen al - met de benenwagen - naar Culi d'Or op het industrieterrein in Melissant. Bij de aardrijkskundelessen was meester Menheere aangekomen bij lessen over fabrieken. De vraag is dan hoe je'Mftderen het duidelijkst uit kunt leggen dat er voor de productie van bepaalde dingen heel wat komt kijken. Aan de kinderen was de keus: een gewone aardrijks kundeles óf een bezoekje brengen aan Culi d'Or.Eenstemmig werd gekozen voor een bezoekje aan deze fabriek en zo gebeurde ook. Voor Culi d'Or was het de eerste keer dat er kinderen op deze manier een bezoekje aan de fabriek brachten. Na een theorieles - de kinde ren moesten toch nog wat leren! - en een glaasje limonade mochten de kinderen de fabriekshal in, maar niet vóórdat alle veiligheids maatregelen waren getroffen; met van die blauwe mutsen op en plas tic witte jassen aan was dat natuurlijk wel even lachen! In de fabriekshal kregen de leerlingen de productie van de slag roomsoesjes te zien, en ze weten nu precies wat er in slagroom en bavarois gaat. Ze hebben gezien en gehoord dat voor de productie van onder andere soesjes niet alleen grondstoffen nodig zijn maar ook machines, geld en personeel. Je hebt verpakkingen nodig en natuur lijk mensen die het van je kopen. En mocht het normaliter wat moei te kosten om (hele grote) getallen te onthouden, aantallen van 3.300.000 kilo slagroom en 350.000.000 soesjes per jaar zullen de kinderen waarschijnlijk niet zo snel vergeten. Om half twaalf keerde de groep terug naar de school, met een tevre den gevoel, een hoofd vol informatie en... een doos vol soesjes! De 4 gemeenten op Goeree-Overflak- kee werken al geruime tijd samen in het verder ontwikkelen van jeugd- en jongerenwerk op het eiland. De samenwerking is eind 2000 gestart voor een periode van 2 jaar, aange stuurd door een ambtelijke werk groep jeugdbeleid. "Alles staat nu redelijk in de steigers, de contouren zijn zichtbaar, maar het gebouw moet nog worden gemetseld," aldus de jon gerenwerkers Ben van Stijn en Roel Bazuin. In het jaar 2001 is door hen vooral gewerkt aan inventarisatie van wensen en behoeften van jongeren, gemeenten en instellingen voor nieuwe jongerenactiviteiten in de diverse kernen. Er is op straat contact gezocht met jeugd en er is gesproken met voor jeugd actieve instellingen. Daarbij was vooral veel aandacht voor jongerenontmoe- tingsplaatsen al dan niet in relatie tot vanda lisme en overlast in een bepaalde buurt. 2002 staat in het teken van vergroten van het aanbod aan activiteiten voor jeugd. Waar dat maar mogelijk is worden nieuwe activiteiten opgestart, waarbij wordt gezocht naar samenwerking met bestaande organisaties. "Er wordt zeker al heel veel gedaan voor jeugd, maar de nadruk ligt voornamelijk op de leeftijd 6 tot 11 jaar. We proberen hier om te beginnen op aan te sluiten met aanbod voor de categorie 10 tot 14 jaar," vertellen Ben en Roel. Tot juni staan er ruim 60 acti viteiten op de planning. Sinds begin dit jaar kan door het jeugd- en jongerenwerk Goeree-Overflakkee worden beschikt over een videobeam zodat het mogelijk wordt DVD te draaien op een groot scherm. Inmiddels zijn er tot juni in totaal 25 voorstellingen gepland in de dorpshuizen van Ooitgensplaat, Nieuwe Tonge, MeUs- sant en Middelhamis. De installatie is ook geschikt voor het afspelen van Playstation- spellen. Met een aantal jongeren wordt gewerkt aan het organiseren van wedstrijden en een try-out staat gepland voor maart in het dorpshuis in Melissant. De videobeam, inclusief DVD-speler en kleine geluidsin stallatie kan door organisaties voor jeugdac- tiviteiten ook gehuurd worden (tot eind juni gratis). Ontmoeting, met luisteren naar muziek en dansen staat - voorlopig - voor 10- tot 14- jarigen alleen vier keer gepland in Middel hamis (Diekhuus). Verder wordt gewerkt aan theateraanbod, zowel om naar te kijken als om zelf te doen. Voor meer informatie kunt u terecht bij Jeugd- en Jongerenwerk Goeree-Overflak kee: Ben van Stijn (tel. 06-51998603) en Roel Bazuin (tel. 06-53191366). Met de afgelopen inzamelavond mochten we 8 kuub kleding en 3 kuub diversen waaron der speelgoed en dekens in ontvangst nemen. Van een sanitair installateur hebben we 15 nieuwe wasbakken, 3 nieuwe toilletten etc in ontvangst mogen nemen. Dit aUes is afgelo pen maandag 11 februari op transport gegaan en veilig aangekomen. Ook hebben we medi cijnen en ander ziekenhuisproducten in ontvangst mogen nemen via een apotheker. Heel hartelijk dank hiervoor. Aangezien het verboden is medicijnen de grens mee over te nemen nemen we zelf in April mee naar onze Hollandse vrienden die in het ziekenhuis in Bere- gowo werkzaam zijn. Heel hartelijk dank hiervoor. Als bijdrage mochten we 70,- in ont vangst nemen. Iedereen hartelijk dank voor wat geschonken is! p I SOMMELSDIJK - Op maandag 25 februari a.s. zal in de hele wijk 'Westplaat' te Sommelsdijk het oud papier inge zameld worden. U wordt verzocht het oud papier gebundeld gereed te zetten. Om 18.30 uur (half zeven) start de groep opha lers in de Jacob Catsstraat. De opbrengst komt ten goede aan het werk van de Zen ding der Gereformeerde Gemeenten. KEMA CERTIFICATE 36570 Langeweg 38 Nieuwe Tonge Tel. 0187-651396 Op dinsdag 19 maart wordt er weer een workshop georganiseerd door de Restaura tie- en Activiteitencommissie van de Ned. Herv. kerk van Middelhamis. Het is de bedoeling dat er een paasdecoratie wordt gemaakt; de materialen die daarvoor worden gebruikt zijn: lood, wilgen- en katjestakken, roosjes klimop en tillansia. Wat u mee moet brengen zijn een snoeischaar, een centime ter of een lineaal, een schaar en een scherp mesje. De kosten van deze workshop bedra gen a€ 21 per persoon (incl. koffie en mate rialen). Als vanouds wordt de workshop gegeven in verenigingsgebouw de Hoek steen, Ring 13 in Middelhamis. De aanvang is 19.30 uur. Voor meer informatie en voor aanmeldingen kunt u bellen met Anita Stolk, tel. (0187) 487720. De sluitingsdatum voor opgave is 11 maart a.s. In verband met het repareren van het betonnen wegdek op de HaringvUet sluizen zal Rijksweg 57 vanaf km 14.3 tot km 19.0 (tussen afslag Hellevoet- sluis en Stellendam Havens) in de rij richting Stellendam worden afgeslo ten voor alle verkeer. Deze afsluiting vindt plaats van dinsadg 26 februari tot en met donderdag 28 februari dagelijks tussen 09.00 en 15.00 uur of zoveel korter als mogelijk of zoveel langer dan noodzakelijk zal blijken te zijn. Bijzonderheden Het verkeer zal via omleidingsroute nr. 12 (vanaf de N57 via de N497 en de Haring- vhetweg), via de parallelweg van de Haring vUetsluizen en via omleidingsroute nr. 14 (Zuiderdiepstraatweg, Meester Snijderweg en toerit N57) omgeleid worden. Deze om leiding wordt ter plaatse aangegeven. Tijdens deze omleiding zal de parallelweg voor het langzaam verkeer richting Helle- voetsluis geheel zijn afgesloten. Contactpersoon met betrekking tot deze afsluiting is: Dienstkring Zuid Hollandse Eilanden, Groene Kraisweg 401, 3160 AE Rhoon Rayon Hellevoetsluis, de heer J. v. d. Doel, tel.(0181)313288.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 1