I^'^'Hi^/MiFRTl 2 X 25 jaar bij EHBO-vereniging Dirksland Arie de Mik Sneldamkampioen Goeree-Overflakkee EIIAIfDBMrilEyWS W/^r hAer Ah Alt Ui&t o^ maakt/ "^c^rnan Leonie Bijnagte (Scherpenisse) cTQbcKs Allen vriendelijk gegroet! i^iöiossiH^cn jdHuarï: ^e^rw/tn f o [AütfY Ac jaren Aeen) Ophalen oud papier in Herlcingen dynaik mÊÊÊÊmm s z o s Ontbijt: koffie met ontbijtkoek of een boterham. Drankje Hobby: Muziek: Mooiste bloem: witte wijn. werken!, computeren, orgel met panfluit, rode roos. Lievelingskleur(en): rood, roze, paars, blauw. Tijdens een bijeenkomst van de EHBO-vereniging in Dirlisland werden maandag twee jubilaris sen in liet zonnetje gezet. Helaas moest van een van hen ook afscheid worden genomen. Reformatorisch Contact Schouwen-Duiveland PAGINA 13 VRIJDAG 22 FEBRUARI 2002 Puzzelreglement 1. Stuur je oplossingen aan het eind vao de maand naar Oom Ko, p/a Eilanden-Meaws, Postbus 8, 324» AA Middelharnis. Per maand zijn er 100 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raad sels voorzien van oplossing leveren 15 extra ponten op. 3. Stuur af en toe een brieQe, dat wordt beantwoord. 4. Bij 500 punten ont vang je eea boefcen- bonvan 10,-. Die Rinus hè, zal die verleden week even op zijn neus gekeken hebben. Zo levensgroot afgebeeld in onze krant. We hopen in elk geval maar, dat jullie er plezier in hebben. Lang zamerhand zien en horen we de lentebodes weer in de natuur. Gele een paarse crocussen dringen hier en daar de grond uit. Afgelopen zaterdagmiddag hoorde ik mijn drie jongste dochtertjes luidkeels Luid klokje tingeling" zingen. Ze zaten op hun hurken in een kring om wat sneeuwklokjes, 's Ochtends hoor je de merel kwelen, 't Wordt weer een mooie tijd. Speel je wel eens domino? Vandaag gaan we er iets anders mee doen. Schrijf de naam van de vader of "moeder" op die net zoveel zonen had als dan datje punten telt op de steen. Zet ze maar in het lege vak onder de zwarte ogen. Waar horen de volgende namen? Een tje is er al verklapt, zoals je ziet. Hier de namen: Simeon, Asnath, Juda, Ruben, Zebulon (allen te vinden in Gen. 46), de dochter van Jeftha (Rich. 11:29-40), weduwe te Naïn. (Lukas7:llenl2) iHI^HMl iMMiMri Dit is een puzzel voor doorzetters en dierenkenners. In de woordzoeker zitten de namen van maar liefst 18 dieren verstopt. Ze staan erop alle mogelijke manieren in, van Unks naar rechts, van rechts naar links, van boven naar beneden en andersom, en ook diago naal (schuin). Om het iets gemakkelijker te maken zijn alle dieren rond de puzzel afge beeld. Zie je de naam van een dier staan, streep deze dan door in het letterveld. Pas op: een aantal letters komt in de naam van twee dieren voor. En één dier staat er twee keer in! Als je alle dierermamen hebt doorgestreept, houd je 24 letters over. Die vormen een zin. Dan zie je waarom deze dieren samen in een puzzel staan. Ze komen allemaal in Nederland voor, maar ze hebben nog een overeenkomst R H E T G N I Z N U B E. E V E L D M U I S T E L IJ Z N Z A P S K R L E E L W E T I M H E R M E L IJ N T T A O E L M H R N A E S H O S E A O IJ M L R M Z R A G O N O G U S U D N A E O D I E O I I R E H K N R E V E B E D E L H E R T L 0 M Oplossing: Christian Lodder (Sommelsdjjk) Hartelijk welkom als nieuweUng. Er zijn nu 3 Lodders die meedoen. Fantastisch! Knap hoor dat je zelf geschreven hebt. En oom Ko is blij dat hij gelijk je geboortedatum en foto gekregen heeft. Gelijk maar ermee in de krant. Nelleke en Willemijn Villerius (Sonunelsdijk) Brieven schrijven doen we alleen voor de gezelUgheid. Nee, dat levert geen punten op. Maar wie een beetje trouw meepuzzelt en reageert op onderdelen (zoals Goede mor gen" e.d.) zit in een mum van tijd aan een bon. Dag vriendinnen! Leonie Bijnagte (Scherpenisse) Wat zal jij lekker ruUcen na je verjaardag. Twee flesjes parfum en badschuim zorgen daar wel voor. Wat was nou dat fopcadeau? Een hele rij vriendinnen bezocht het feest. Vind je kabeljauw met peentjes ook zo lek ker? Bedankt voor jullie fax. 1. 1. Saul; 2. Salomo; 3. Jerobam; 4. Josa- fath; 5. Joahaz:;6. Zimri; 7. Saul; 8. David; 9. Salomo; 10. Asa; 11. Hizkia; 12. Jerobeam. 2. Ik hoop dat we een fijne vakantie heb ben (gehad). 3. B. (dat is de luchter!) 4. 1. Michal; 2. David ging door het ven ster naar beneden; 3. Jonathan; 4. David vluchtte eerst naar Samuel in Rama; 5.Op de harp; 6. Zij beloofden dat ze elkaar trouw zouden blijven; 7. Hij had zich verstopt op het veld; 8. Saul wilde hem doden; 9. Loop, zoek nu de pijlen, die ik schieten zal. Haast u, spoed u, sta niet stil!; 10. Eerst naar Nob en daarna naar Gath. 5. 1. lol; 2. hihi; 3.7083170; 4. goes; 5. De 3 en de 0. (5306) 6. 7. 1. Ps. 97:7; 2. Ps. 84:1; 3. Ps. 24:5; 4. Ps. 3:3; 5. Ps. 34:6; 6. Ps. 68:16; 7. Ps. 121:4; 8. Ps. 42:7; 9. Ps. 132:9; 10. Ps. 148:2. 8. Lente, zomer, herfst, winter. 9. De vlinder kan niet onder water vUe- gen. 10. Jezus is de Weg, de Waarheid en het Leven. 11. Willem-Alexander en Maxima gaan trouwen. 12. Nummers 2 en 4 (Geert Tanis uit Oud- dorp) Jan. 5 (de rekenmachine): vond ik lastig. (M.A. in O.); de opgaven waren gewoon supermakkelijk. (Fam B. in Sch.); Bij jan. 1 kwam ik ook nog een Jerobeam en Saul 11 tegen. Ik ben er vanuit gegaan dat de eerste werd bedoeld. En nummer 6 (ZimriyOmri) kon ik niet vinden, dus die heb ik maar gegokt. (L.K. uit D.) Op deze 4 foto's is één kind tweemaal afgebeeld. Let dus goed op, want je ziet namelijk drie verschillende kinderen!! Een kiekje van vroeger en een actuelere van dezelfde. Welke num mers horen bij elkaar? De heer Hage uit Melissant behaalde zijn EHBO-diploma op 4 april 1977 te Hoog vliet. Toen hij in Melissant kwam wonen, wist hij al vlug zijn weg te vinden naar de Dtrkslandse afdeling van de EHBO. Vanaf 1993 is hij nu trouw lid en de voorzitter sprak de wens uit dat hij dit ook nog jaren zal blijven. Na 25 jaren van trouwe dienst keert Leo de Jong uit Dirksland de EHBO de rug toe. Nadat hij in 1977 zijn diploma behaalde, is hij niet stil gaan zitten. In 1979 trad hij in het bestuur en in 1982 behaalde hij zijn diploma kaderinstructeur. Omdat het voorbereiden en het geven van herhalingslessen en cursussen veel tijd van hem vergde, besloot hij in 1998 uit het bestuur te gaan en zich volledig te richten op het les geven. Zeer velen zijn door Leo al geholpen bij het behalen van hun EHBO diploma. Nu houdt hij het na 25 jaar voor gezien. In de eerste plaats omdat volgens eigen zeggen de EHBO-rek er een beetje uit is. Hij heeft het wel gehad, hoewel elk afscheid pijn doet. In de tweede plaats omdat een beetje meer vrije tijd wel op zijn plaats is, nadat zorgen in het gezin een belangrijke plaats in zijn gaan nemen. Maar wie nu denkt dat hij stil kan gaan zitten, heeft het mis want de derde reden dat Leo stopt met de EHBO, is zijn vrijwilügerswerk in Hospice 'Calando' doet. Dit werk heeft zijn hart veroverd. Hoewel Leo er niet van houd om in de kijker te worden gezet, kan hij er niet omheen de dankwoorden van de voorzitter in ontvangst te nemen voor het vele werk dat hij deed. De voorzitter wenst hem, ondanks de laatste moeilijke maanden verder veel geluk en gezondheid met zijn gezin. Beide heren ont vingen namens de EHBO een geschenk uit handen van de voorzitter. Op zaterdag 23 februari a.s. (morgen) wordt het oud papier weer opgehaald voor de Hervormde gemeente van Her kingen. Het ophalen begint om 9.00 uur. Wilt u het oud papier goed gebundeld aan de kant van de straat zetten en er geen karton tussen stoppen? De vorige keer werd er 4860 kg opgehaald. Bij voorbaat dank voor uw medewerking! Het Reformatorisch Contact 'Schouwen- Duiveland' vergadert op D.V. donderdag 28 februari 2002 in de grote zaal van de Herv. kerk te Sirjansland. Het onderwerp op deze avond gaat over 'het aanbod van genade en de beloftenprediking', waarover ds. C. Gie- len, Ned. Herv. predikant te Middelharnis, een inleiding hoopt te houden. Daarna is er gelegenheid om met de inleider van gedach ten te wisselen. Deze avond begint om 19.45 uur. Iedereen is van harte welkom. V.t.n.r.: Izak Mackloet, Arie de Mik, Bert Visbeen en de heer Schouten Voorzitter B. v.d. Spaan van 'Eneo '52' opende zaterdagmiddag 16 februari het sneldamkampioensehap van Goeree- Overflakkee. Het was verheugend dat er 25 dammers aanwezig waren, in vereni gingsgebouw 'Melishof te Melissant. Hiervan waren zes deelnemers uit Middel harnis van 'Denk en Zet' en zeven deelne mers uit Ouddorp van Damvereniging 'Ont spanning', tien deelnemers uit Melissant van Damvereniging 'Eneo '52' en tenslotte nog twee huisdammers. Er waren geen dammers van Damvereniging 'Dirksland'. Er werden zeven ronden gespeeld volgens Zwitsers S/B systeem. Na een spannend begin kwam er in de vijfde rond een afschei ding met nog zeven kandidaten voor de titel. In de zesde ronde kwam Arie de Mik twee punten voor op de concurrenten. In de laat ste ronde speelde hij remise tegen Adrie Doom en had daaraan voldoende voor de titel. Izak Mackloet en Bert Visbeen nader den tot op één punt. Mackloet werd tweede door een beter WP/SB gemiddelde. Visbeen werd zodoende derde. Door W. Vroeginde- weij werden de uitslagen/standen en nieuwe indelingsronden bijgehouden via de compu ter. Voor het eerst was dit alles via een beamer op scherm te zien, zodat de deelne mers het goed konden volgen. De wedstrijd commissie bedankt de heer Vroegindeweij hiervoor. Na de zevende ronde werden de prijzen uit gereikt. Voor het uitreiken hiervan had wet houder Schouten van de gemeente Dirksland tijd vrijgemaakt. In zijn toespraak dacht Schouten dat de jeugd misschien meer ziet in computerspel letjes dan aan Denksporten. De wedstrijd commissie moet dit helaas ook constateren. Graag zag zij dat zich wat jongeren aan zou den sluiten bij de Damverenigingen. Ten slotte bedankte voorzitter Van der Spaan de dammers voor hun sportieve prestatie, de organisatie voor het verrichte werk en de wethouder voor het uitreiken van de bekers. Tenslotte de eindstand (aantal wedstrijden - aantal punten): 1 A.P.C, de Mik7 - 12 2 L Mackloet7 - 11 3 B. Visbeen7 - 11 4 A.Doom7-10 5 J. Looij7-9 6 K. Tanis7 - 9 7 J. V. Hoorn7 - 9 8 W. V. Schie7 - 8 9 C. Visbeen7 - 8 10 M. Bruinsma7 - 8 11 W. Vroegindeweij7 - 8 12 C. Tanis7 - 7 13 B. v.d. Spaan7 - 7 14 T. Goedegebuur 7-7 15 R. Looij 7-7 16 L. Blokland 7-7 17 H.Verolme 7-6 18 LKoese 7-6 19 H. Bijdevaate 7-6 20 P.Kom 7-5 21 P.v.Eck 7-5 22 LNon 7-5 23 J. V. Koppen7 - 4 24 H. de Geus7-4 25 T. de Geus7-3

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 13