Ijidil Sffilèrp Schaatsmiddag M Abonneert U op Eilanden-Nieuws Drukwerk Agenda's gevraagd Dam- en Schaak vereniging Dirks- iand TELERS GEVRAAGD HELLEVOETSLUIS - Het Del ta Psychiatrisch Ziekenhuis geeft haar patiënten een 'agendatrai ning'. Om genoeg agenda's te hebben, roept Jan Looij, maat schappelijk werker van het zie kenhuis, iedereen op om overbo dige agenda's 2002 af te staan. Agenda's zijn een populair relatiege schenk, zodat bijna iedereen zo rond de jaarwisseling wel een of meer gekregen agenda's in bezit heeft. Vaak wordt deson danks tóch een eigen agenda gekocht, omdat men met een losbladig systeem werkt of gewoon een eigen voorkeur heeft. De relatiegeschenken verdwijnen in een la en worden op den duur weggegooid. Als het aan Jan Looij ligt, worden al deze overtolhge agenda's 2002 bij het Delta Psychiatrisch Ziekenhuis ingeleverd. De patiënten zijn er mee geholpen en de agen da's krijgen een waardevolle bestemming. Zo kan iedereen iets betekenen voor een ander. De agendatraining is een initiatief van het behandelteam. Patiënten, die langdurig opgenomen zijn, kunnen zo hun eigen activiteiten en afspraken bijhouden. Daar mee wordt voorkomen dat het langdurige opgenomen zijn afhankelijkheid in de hand werkt. Mede door een agendatrai ning blijft men actief betrokken. Niet iedereen is in staat om extra uitgaven te doen. Een agenda aanschaffen voor een training kan zelfs financieel al op proble men stuiten. Met een gratis agenda kan men tóch de training volgen. Het Multi Functioneel Centrum van het ziekenhuis is gevestigd aan de Goudes- teinstraat 1 (3223 DA) te Hellevoetsluis. Agenda's kunnen bij de receptie afgege ven worden. Via de post kan natuurlijk ook. Na een telefoontje met Jan Looij, tel.: 0181-332050 worden grotere hoeveelhe den opgehaald. Uitslagen van maandag 1} februari 2002 Dammen: Afdeling 1 M. van 't Geloof - C. van Prooyen O - 3 J. Knöps - Jac. Wolfertj.] C. van Welie - H. Keuvelaaro - 3 Joh. Wolfert-W. Stolk3.0 Afdeling 2 M. Poortvlief - W. Nieuwland11 J. Stolk - H. de Munck 3.0 C. v.d. Kroon - J. v.d. Groef 3-0 H. Zorge - W. Knöps11 ADMINISTRATIEKANTOOR Financiële administraties Begrotingen Salarisadministraties Advisering Jaarrekeningen aangiften Begeleiding Broekweg 2 Postbus 55 3253 ZH Ouddorp Tel. (0187)68 78 14 Fax (0187) 68 79 93 htanis@zeelandnet.nl om in te lijsten Gebr. de Waal Drukkerij Adverteren in Eilanden Nieuws betel<ent dat uw advertentie ook buiten de bebouwde l<om wordt gelezen. Nog enkele telers gevraagd voor de teelt van ANEMONEN (zaadpluk). Admiraal bv Inl. (0187) 49 13 82 organiseert naar ijsbaan Breda op woensdag 27 februari Vertrek: Ouddorp, 12.00 uur. Terug in Ouddorp: ca. 18.00 uur. Prijs per persoon Leden: 7,- Niet-leden: 14,- Opgeven voor deelname tot 23 februari bij: W. van Gurp, tel. (0187) 68 27 22 Adverteert in Eilanden-Nieuws GOEDEREEDE Vergadering Bouwaar? vragen Metóingsn Voorgenomen bouwvergunning Sociate regeiing. inzake betestingheffing E M E E N T E I D D E L H A R N I S Beslissingen Algemene we! bestuursrecht Ontvangen boowpiannen Voorgenomen bouwvergunningen Inspraakronde GEMEENTE DIRKSLAND Beperkte dienstverlening gemeentehuis Verzoeken om bouw/ergiffmlng Kapvergunning Verteende bouwwergurming Aanvraag bouwvergunning Goeree-Overflakkee inzameling kiein gevaariijk afvai gemeente Micfcielharnis Wet Milieubeheer Sommelsdijk (0187) 47 10 20 GEMEENTE 21 februari 2002 om 19.30 uur: Gemeenteraad De agenda voor deze vergadering ligt tijdens de l<antooruren ter inzage op tiet gemeenteliuis, waar eveneens een exemplaar l<an worden afgehaald. De stukken voor de aanstaande vergadering liggen ter inzage op de afde ling Interne Zaken. Ter voldoening aan hiet bepaalde in artikel 41 van de Woningwet delen wij u mede dat een aanvraag om bouw vergunning is ontvangen op 5 februari 2002 voor: - het uitbreiden en verbouwen van de woning op het perceel Waterweg 1 te Ouddorp; - het uitbreiden van de woning op het perceel Broekweg 40 te Ouddorp; - het bouwen van een berging (t.vv.) op het perceel Willem de Jagerstraat 46 te Stellendam; op 6 februari 2002 voor: - het uitbreiden en verbouwen van de woning op het perceel Dijkstelweg 4a te Ouddorp; op 8 februari 2002 voor: - het bouwen van een woning met garage op het perceel Oudelandseweg 20 te Ouddorp. Tevens delen wij u mede dat een melding tot bouwvoornemen is ontvangen op 7 februari 2002 voor: - het plaatsen van een transformatorstation op een perceel aan de Groenedijk (nabij vuurtoren) te Ouddorp. Deze publicatie is bedoeld om het publiek te informeren. Tegen de ingekomen bouwaanvragen en/of meldingen kunnen geen bezwaren worden ingediend. Burgemeester en wethouders van Goedereede maken bekend dat het voornemen bestaat om met toepassing van de vrijstellingsbevoegdheid als omschreven in artikel 2, lid 1 onder c van de voorschriften van het bestem mingsplan 'Dorpsgebied Ouddorp' bouwvergunning te verlenen voor: - het bouwen van een (vervangende) woning op het perceel IWarijkeweg 7a, kad. bekend gemeente Ouddorp, sectie E nr. 4502. Bovengenoemd bouwplan ligt ingaande 18 februari 2002 gedurende vier weken ter inzage op de afdeling Alge mene Zaken, ter gemeentesecretarie. Gedurende deze termijn kan een ieder tegen het voornemen aan dit bouwplan c.q. verzoek om vrijstelling mede werking te verlenen, schriftelijk zijn zienswijze indienen bij burgemeester en wethouders, Postbus 38, 3253 ZG Ouddorp. Om burgers met een geringe betaalcapaciteit tegemoet te komen, geldt in de gemeente Goedereede de maxi maal toegestane kwijtscheldingsnorm voor zowel de gebruikersaanslag onroerende zaak belasting, afvalstoffen heffing voor huishoudelijk afval alsmede het gebruikersdeel van de rioolheffing. Dit betekent dat burgers met een (bijstands)uitkering of alleen AOW voor kwijtschelding in aanmerking kunnen komen. Ook andere instanties die belasting heffen hebben een soortgelijke regeling. Zo kent ook het Zuiveringsschap Hollandse Eilanden en Waar den de mogelijkheid om kwijtschelding te verlenen voor haar Verontreinigingsheffing. Met dit zuiveringsschap heeft de gemeente Goedereede een overeenkomst gesloten om de kwijtschelding voor de gemeentelijke belas tingen te beoordelen. Komt u in aanmerking voor kwijtschelding? Het hangt van uw persoonlijke omstandigheden af of er kwijtschelding kan worden verleend. U komt in ieder geval niet in aanmerking voor kwijtschelding als: - U volgens de inkomenstoets over voldoende betalingscapaciteit beschikt. - U over voldoende vermogen beschikt om de belasting te voldoen. - U het kwijtscheldingsformulier niet volledig of onjuist hebt ingevuld. - U niet of niet tijdig de aanvullende informatie hebt verstrekt. - Het feit, dat u niet kunt betalen aan uzelf is te wijten, bijvoorbeeld omdat u meer dan 6136,00 per maand aflost aan andere schuldeisers. Beoordeling van het recht op kwijtschelding Nu het zuiveringschap de aanslagen Verontreinigingsheffing 2002 heeft opgelegd, wordt degenen die een mini mum inkomen hebben en denken in aanmerking te komen voor kwijtschelding dringend in ovenweging gegeven om voor deze aanslag een kwijtscheldingsverzoek in te dienen. Het zuiveringsschap zal dan, vooruitlopend op de aanslagen van de gemeente, gelijktijdig beoordelen of u ook in aanmerking komt voor geheel of gedeeltelijke kwijtschelding van de gemeentelijke belasting 2002. Let op: niet de hoogte van de aanslag bepaalt of u wel of niet de kwijtschelding krijgt maar uw betaalcapaciteit weike aan de hand van uw inkomen wordt berekend. Aanvragen kwijtschelding Het Zuiveringsschap heeft een brochure 'Kwijtschelding' welke u telefonisch kunt aanvragen. Samen met de bro chure krijgt u dan ook het kwijtscheldingsformulier toegestuurd. Correspondentie over kwijtschelding kunt u richten aan: Zuiveringsschap Hollandse Eilanden en Waarden, Postbus 1132 te 3300 BC Dordrecht. Telefoon: 0900 - 202 01 05 (kosten 6 0,10 p.m.). Fax 078 - 639 78 99. Tramlijnweg 2, Goedereede, Postbus 38, 3253 ZG Ouddorp. /nfernet; www.goedereede.nl Tel. (0187149 15 00 fax 49 29 24 /e-mail: gemeenfehuis@goedereede.nl Openingstijden: ma t/m vr 08.00 tot 12.00 en 13.00 tot 17.00 uur. (do tot 19.00 uurj Verleende vergunningen/ontheffingen - R. van der Veer, Chr. de Vrieslaan 8, Middelharnis - oprichten dakkapel (060201) - K. Neeleman, Eendrachtstraat 42, Middelharnis - verbouwen garage/berging tot IJssalon (070202) - Gemeente Middelharnis - Koningin Julianaweg 45, Middelharnis - plaatsen ondergrondse glascontainers Doe- tinchemsestraat/Prins Bernhardlaan te Middelharnis (070202) - Agrimarkt B.V., Oostelijke Kanaalweg 5, Wemeldinge - verzamelstation voor winkelwagens en demontabele schijngevels Kastanjelaan 45 te Middelharnis (070202) - De 4 Boompjes, Langeweg 76 te Middelharnis - veranderen garage in kantoor (070202) - W.l. Peeman, Spuistraat 1Middelharnis - restaureren en wijzigen gevel woning (080202) - A.L. Verolme, Azaleastraat 35, Sommelsdijk - verbouwen woning, Westdijk 31 te Sommelsdijk (080202) Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen (derden)belanghebbenden tegen deze beslissingen bin nen zes weken na bekendmaking (de datum van bekendmaking staat tussen haakjes achter de desbetreffende beslissing vermeld) een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelharnis, Postbus 1, 3240 AA Middelharnis. Nadere informatie is verkrijgbaar ter secretarie, tel. 0187 - 47 55 55. Een aanvraag om bouwvergunning is ontvangen van: - J. Noteboom voor het oprichten van een garage op het perceel Klinkerlandseweg 22 te Nieuwe-Tonge (01-02- 2002); - J. Kransse voor het vergroten van een woning op het perceel Teenhoek 13 te Sommelsdijk (04-02-2002). Deze publicaties hebben een informatief karakter De vermelde bouwplannen zijn niet getoetst en zijn daarom nog niet voor inzage beschikbaar. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergunning te verlenen voor een periode van 5 maanden aan: - Coöperatieve Rabobank u.a. voor hef tijdelijk plaatsen van een kantoorunit op het perceel Langeweg 54 (zijde Hoflaan), Middelharnis; artikel 19, lid 3, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 51, lid 3, van de Woningwet bouwver gunning te verlenen aan: - P. van den Boogert voor het vergroten van de woning op het perceel Jacob Banestraat 7, Sommelsdijk. Deze bouwaanvragen liggen met ingang van 18 februari 2002 gedurende vier weken voor iedereen ter inzage. Gedurende deze termijn kan iedereen schriftelijk bedenkingen tegen het bouwplan naar voren brengen bij bur gemeester en wethouders van Middelharnis, Postbus 13240 AA Middelharnis. Burgemeester en wethouders van de gemeente Middelharnis verlenen inspraak over de volgende zaak: - de aanvraag bouwvergunning van Voogd en Voogd Verzekeringen voor het oprichten van een kantoorgebouw op een perceel aan de Boomgaardweg (hoek Molenweg) te Middelharnis. Bovengenoemde aanvraag ligt met ingang van 18 februari 2002 gedurende twee weken voor een ieder ter inza ge. Gedurende deze termijn kan iedereen zijn zienswijze naar voren brengen bij burgemeester en wethouders, Postbus 13240 AA Middelharnis. Koningin Julianaweg 45, Postbus 1, 3240 AA Middelharnis Tel. (0187) 4755 55 fox 47 55 47/e-mail: infoêmiddelharnis.n, Openingstijden: ma t/m vr 08.30 tot 12.00 en 13.00 tot 16.30 uur. Door schildenwerkzaamheden is het de laatste weken wat rommelig in het gemeentehuis van Dirksland. Deze werkzaamheden zijn nagenoeg voltooid. Aansluitend zal hef gemeentehuis woróen voorzien van nieuwe vloer bedekking en nieuw meubilair. Deze werkzaamheden zullen plaatsvinden in de week van 18 februari. Tijdens deze week zal het gemeentehuis gewoon geopend zijn, maar er zal wel sprake zijn van beperkte dienstverlening. Vanaf maandag 25 februari is de gemeentelijke organisatie weer volledig tot uw dienst. Burgemeester en wethouders van Dirksland maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend dat aanvra gen om bouwvergunning zijn binnengekomen van: - P. Breen voor het verbouwen en vergroten van een woning op het perceel Korteweegje 29, Dirksland; - Aannemings- en Installatiebedrijf Bijkerk B.V. voor het oprichten van twee woningen met garage op het perceel Stoofweg 3A, Herkingen. Binnengekomen meldingen Burgemeester en wethouders van Dirksland maken bekend dat de volgende melding van bouwvoornemen is bin nengekomen: - S. Ostenwaider voor het oprichten van een blokhut op het perceel St. Elizabethstraat 32, Herkingen. Deze publicatie is bedoeld om het publiek te informeren. Tegen een ontvangen bouwaanvraag c.q. melding kan geen bezwaar worden gemaakt. Voorstraat 15, Postbus 10, 3247 ZG Dirksland Tel. (0187] 60 80 80 fax 60 37 99 /e-maih info@dirksland.ni Openingstijden: ma t/m vr 08.00 tol 12.00 en 13.30 tot 17.00 uur Burgemeester en wethouders maken bekend dat kapvergunning is verleend voor het kappen van: - één zwarte els op het perceel Langeweg 6 ie Ooltgensplaat; - drie zwarte elzen en acht populieren op het perceel Bommelsedijk 46-48 te Den Bommel; - één Oostenrijkse den op het perceel Wilhelminastraat 34 te Oude-Tonge; - één es aan de Emmastraat te Oude-Tonge, Deze besluiten zijn verzonden op 6 februari 2002. Bij genoemd besluit kunnen belangen van anderen dan de direct belanghebbenden betrokken zijn. De derden- belanghebbenden hebben de mogelijkheid om binnen zes weken volgende op de dag van verzending van de besluiten (dit betreft dus niet de datum van publicatie) daartegen een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen bij de burgemeester en wethouders van de gemeente Oostflakkee. Voorts bestaat nog de mogelijkheid voorlopige voorziening te vragen bij de President van de Arrondissements rechtbank te Rotterdam, indien onvenwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat noodzakelijk maakt. Als u over dit besluit en over de wettelijke mogelijkheden informatie wenst, kunt u die verkrijgen bij het taakge bied Nieuwe Werken en Onderhoud van de gemeente Oostflakkee. Burgemeester en wethouders maken bekend dat bouwvergunning verleend is voor: - het plaatsen van een tweetal brandtrappen op het perceel Doelenstraat 1 a-d te Oude-Tonge (besluit verzonden 5 februari 2002); - het bouwen van een opslagloods op het perceel Capelleweg 60 te Oude-Tonge (besluit verzonden 6 februari 2002). Nadere informatie over de verleende melding bouwvoornemen is verkrijgbaar bij het taakgebied Volkshuisves ting Ruimtelijke Ontwikkeling en Milieu. N.B.: Bij het hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van anderen dan de direct- belanghebbenden betrokken zijn. De Algemene wet bestuursrecht geeft derden belanghebbenden de mogelijkheid om binnen zes weken volgende op de dag van verzending van het besluit (dit betreft dus niet de datum van deze publicatie) daar tegen een gemotiveerd bezwaarschrift in te dienen bij burgemeester en wethouders. Voorts bestaat nog de mogelijkheid voorlopige voorziening te verzoeken bij de President van de Arrondisse mentsrechtbank te Rotterdam, indien onvenwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat noodzakelijk maakt. Indien u over de besluiten en over de wettelijke mogelijkheden informatie wenst, kunt u die bij het taakgebied VROM van de gemeente verkrijgen. Burgemeester en wethouders maken bekend dat een aanvraag om bouwvergunning is ingekomen voor: - het uitbreiden van de woning op het perceel Bommelsedijk 48 te Den Bommel (ontvangen 7 februari 2002). Een melding bouwvoornemen Is ingekomen voor: - het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Pastoor van Luenenstraat 45 te Achthuizen (ontvangen 6 febru ari 2002). Nadere informatie over de ingekomen aanvraag om melding bouwvoornemen is verkrijgbaar bij het taakgebied Volkshuisvesting Ruimtelijke Ontwikkeling en Milieu. Deze publicatie strekt uitsluitend ertoe om het publiek te informeren. Tegen de ingekomen aanvraag en melding kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Eisenhowerlaan 1, Postbus 75, 3255 ZH Oude-Tonge Tel. (0187} 64 22 00 fax 64 27 93 e-mail: gemeenfeoosiflakkeeÉ Openingstijden: ma t/m vr 08.00 tot 12.00 en 13.00 tof 17.00 uur Intergemeentelijk Samenwerkingsverband Namens de gemeente Middelharnis delen wij u mee dat op 18, 19, 20, 21 en 22 februari door de chemowagen van de fa. Van Gansewinkel het klein gevaariijk afval wordt opgehaald. Door middel van een geluidsinstallatie wordt u erop attent gemaakt dat de chemowagen bij u in de straat is. Het is de bedoeling dat u de box naar de chemowagen brengt en overhandigt aan het personeel van deze wagen. U kunt ook klein wit- en bruingoed tot de grootte van een stofzuiger bij de chemowagen inleveren. Zet de box a.u.b. niet onbeheerd langs de weg. Dit levert gevaar op voor kinderen, dieren en het milieu! De chemowagen komt bij u langs volgens onderstaand schema: Maandag 18 februari Dinsdag 19 februari Woensdag 20 februari Donderdag 21 februari Vrijdag 22 februari Stad aan 't Haringvliet en Nieuwe-Tonge Middelharnis ten noorden van de Kon. Julianaweg Middelharnis ten zuiden van de Kon. Julianaweg Sommelsdijk ten noorden van de Kon. Julianaweg Sommelsdijk ten zuiden van de Kon. Julianaweg en Middelharnis Industrieterrein Oostplaat. Inwoners in het buitengebied kunnen telefonisch verzoeken of de chemowagen langs komt, zij kunnen dit vóór 15 februari a.s. opgeven bij het ISGO op werkdagen tussen 8.30 en 10.30 uur, tel. 0187 - 48 77 11 Mededeling van het dagelijks bestuur van het ISGO, namens burgemeesters en wethouders van de hier genoem de gemeenten. Ontwerp-beslult Op 8 maart 2001 is een aanvraag om een oprichtingsvergunning ingevolge de Wet milieubeheer ontvangen van: - Stichting Zuidwester voor een ambachtelijke werkplaats voor mensen met een verstandelijke handicap aan de Zernikeweg te Middelharnis (industrieterrein Oostplaat II). Wij zijn voornemens om namens burgemeester en wethouders deze vergunning te verienen. Aan de vergunning zullen voorschriften worden verbonden ter bescherming van het milieu. Het ontwerp-beslult en de overige relevante stukken liggen ter inzage vanaf 18 februari 2002 gedurende vier weken op werkdagen van 9.00 tot 16.00 uur op hef kantoor van de gemeente Middelharnis. Degene die niet in de gelegenheid is om de stukken overdag in te zien, kan dit doen tijdens genoemde termijn op dinsdagavond van 18.00 tot 21.00 uur. Hien/oor moet een telefonische afspraak worden gemaakt met het ISGO (tel. 0187-48 81 11). Schriftelijke bedenkingen tegen het ontwerp-besluit kunnen door eenieder vanaf 19 februari 2002 binnen vier weken worden Ingediend bij het ISGO, Postbus 313, 3240 AH, Middelharnis. Op verzoek blijven uw persoonlijke gegevens geheim. Als daarom wordt gevraagd, zal een openbare (hoor)zitting gehouden worden. Tijdens deze zitting wordt gele genheid geboden om met het bevoegd gezag en eventuele overige aanwezigen van gedachten te wisselen over het ontwerp-besluit. Tevens wordt de gelegenheid geboden om mondelinge bedenkingen in te brengen. De aan vrager van de vergunning zal tevens in de gelegenheid worden gesteld de zitting bij te wonen. Voor nadere inlichtingen en voor kopieën van de ter inzage gelegde stukken, dit laatste tegen betaling, kan con tact opgenomen worden met het ISGO, tel. 0187 - 48 81 11.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 10