Verkeerd gekeerd Mevrouw Kranse in de bloemetjes gezet! Twee onderscheidingen tijdens jubileumbijeenkomst EHBO Achthuizen/Den Bommel 1^ EUROPAIUIN /\_a Bijeenkomst CVB innaard Waterschap centraal in Superpolitiek Diekhuirs 0900-8S44 WD NOG 22 DAGEN ELKE DAG VAN DE PARTIJ. mm Verkoping te Melissant Open Ochtend voor Vrouwen in Ouddorp Samen zingen te Ouddorp „Eilanden-nieuws" 20 jaar re-active rings zwemmen Afd. Middelhamis/Sommelsdijk In 't Buurthuus in Achthuizen vierde de EHBO-vereniging van Achthui zen/Den Bommel vrijdagavond op feestelijke wijze haar 50-jarig jubi leum. Een avond waarbij twee onder scheidingen werden uitgereikt: één aan Corry Winkels-de Waal en één aan Cor Ypelaar. Zilveren gemeentepenning Hoge EHB O-onderscheiding (€0,13pm) Woninginbraken Jongen geschept Verkeerscontrole Voorjaarbloeiers Blauwe druifjes of mini-narcisjes. In zinken schaal. MOOI WEER ■2-^2- Dinsdag 12 februari 2002 74e jaargang nr. 7079 Op de splitsing Geldersedijk/Boomvliet te Dirksland vond vrijdagavond rond half zeven een verkeersongeval plaats waarbij één gewonde viel en twee auto's zwaar beschadigd raakten. Een 28-jarige automobilist uit Goes reed vanaf Dirksland in de richting Herkingen. Op de splitsing aangekomen bemerkte hij dat hij verkeerd reed, keerde meteen z'n wagen, maar zag daarbij een andere auto over het hoofd. Het gevolg was een forse aanrijding waarbij de bestuurder van de andere auto, een 20- jarige inwoner uit Dirksland, rug- en nekletsel opliep. Hij moest naar het ziekenhuis worden gebracht; beide wagens raakten totall-los. In de Doopsgezinde Gemeente Ouddorp, Dorpstienden 3, spreekt op woensdag 20 februari gastspreekster Lies Drop over 'Gods mogelijkheden en onze onmogelijk heden'. Een boeiend onderwerp, waarover u ook kunt meepraten, want na de pauze zal er gelegenheid zijn tot het stellen van vragen. De zaal is open om 9.00 uur, het programma begint om 9.30 uur. Voor de kleintjes is er oppas. U bent van harte welkom! De CVB, afdeling Middelhamis/Sommels dijk, nodigt u uit op D.V. dinsdag 19 febru ari a.s. om 14.30 uur in 'De Hoeksteen' aan de Ring in Middelharais. Deze middag zal verzorgd worden door ds. P. den Butter, pre dikant van de Ghrlswiijke Gereformeerde Gemeente te Middelhamis. Hij zal een lezing houden over 'Toekomstverwachting' We hopen op een gezegende middag. Voor vervoer kunt u bellen naar Taxi op Maat. MAKELAARDI. Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 M Middelharnis Tel. (0187)482606 In de aanloop naar de gemeenteraads verkiezingen van 6 maart presenteert Radio Superstar vanuit het Diekhuus een serie gesprekken met vertegen woordigers van politieke en maat schappelijke groeperingen in de gemeente Middelharnis. Vrijdag avond 15 februari a.s. van 18.00 tot 19.00 uur wordt dit liveprogramma gemaakt door Jan van Dop en Berend-Jan Bruggeman. Vrijdag 8 febmari jl. sprak Superpolitiek met Kees van Dam (SGP), Jan Dilüngh (CDA) en Wim Nattekaas (VDB78). In de volgende uitzending, vrijdag 15 februari ver zorgt Superpolitiek een Üiema-uitzending waarin het Waterschap centraal staat. Bent u belangstellend naar actuele ontwikkelingen, kom dan langs in het Diekhuus of stem af op Radio Superstar op de kabel 105.9. Zaterdagavond 16 febmari a.s. zal in de Doopsgezinde Kerk te Ouddorp een uur lang samen gezongen worden. U bent allen tussen 19.30 en 20.30 uur van harte welkom om mee te komen zingenU vindt de kerk aan de Dorpstienden 3 in Ouddorp. telt duizenden abonnees en wordt op Goeree-Overflakkee zo goed als huis-aan-huis gelezen! Deelnemers, vrywilligers en genodigden waren vorige week vrij dagavond bijeengekomen om met elkaar het 20-jarig jubileum te vieren van het re-activeringszwemmen. Deze bewegingsvorm - zo memoreerde projectleider van de Unie Van Vrijwilligers (UW) mevrouw I. Kranse tijdens de jubileumbijeenkomst - werd opgericht door wijlen de heren R.P. van Rijswijk (huisarts te SteUendam) en R. Drenthe (fysiotherapeut te Middelharnis). Zij gingen er toen al vanuit, wanneer je allerlei kwalen hebt of je je moeilijk kunt bewegen, dat oefenen in vooral warm water goed voor je is. Je weegt dan immers zoveel minder. Hun uitgangspunt was daarbij: doe je dit eenmaal per week dan ga je er misschien niet op vooruit, maar strammer wordt je zeker niet! Deelnemers werden toen gezocht om in het zwembad 'de Gooye' in Dirksland op woensdagochtend - in water van 31 graden - oefeidngen te doen onder leiding van een fysiotherapeut en andere daarvoor opgeleide personen. En zo werd re-activeringszwemmen gebo ren, met zwembad 'de Gooye' als thuishaven. Om eraan deel te nemen hoefje niet te kunnen zwemmen, want alle lessen worden in het ondiepe gegeven. De groepen bestaan uit maxi maal 20 deelnemers. Omdat er deehiemers zijn die moeilijk ter been zijn, hun evenwicht niet kunnen bewaren of soms gewoon een beet je bang zijn, is er altijd een vrijwilliger van de UW die assisteert. Al negentien jaar doen zij dat werk, met zorg en hefde voor hun mede mens. Een hecht team waarin weinig verloop is. Zij zorgen voor de deelnemers die geholpen moeten worden vóór- en nadat ze in het zwembad gaan. Zij houden overzicht op de groep. Na de les is het verpUcht te acclimatiseren. Dat gebeurt in de hal waar de tafel klaar staat en er een kopje koffie of thee wordt gedronken, veelal met iets lekkers erbij. En ook even bijkletsen, luisteren naar eikaars lusten en lasten. Alles is inmiers heel herkenbaar. Een instructeur zei eens: "als je werkt bij re-activeringszwemmen, krijg je gratis les in relativeren". De Stichting 'Re-activeringszwenunen' is 6 jaar geleden overgeno men door Zorg en Welzijn. Wat vroeger in een kleine groep werd gezien als belangrijk voor lijf en leden, wordt nu gestimuleerd: 'Bewegen is noodzaak!' Dat weten de re-activeringszwemmers in zwembad 'de Gooye' al 20 jaar! Nadat mevrouw Kranse haar openingswoord voor de jubileumavond had uitgesproken, vroeg mevrouw Nieuwland - ook een vrijwilUger - het woord om zich op haar beurt, mét de overige vrijwilUgers, te richten tót mevrouw Kranse én... haar in het zonnetje te zetten! Mevrouw Kranse zet zich nameUjk al heel lang als vrijwilliger in. Daarom hadden alle deelnemers en vrijwilUgers samen gezorgd voor een levend receptieboek: 120 bloemtakken, ieder van hen bood er haar één aan; daarna zongen ze haar toe. Ook hadden ze een album gevuld met bijdragen van alle vrijwilligersgroepen, dat haar als her- inneringsboek werd overhandigd. In de loop van de avond, tussen de gangen van het diner dat hen werd voorgeschoteld, traden alle groe pen op en werd er lekker bijgekletst. Kortom: één geslaagd feest! Corry Winkels kreeg van de gemeente Oost- flakkee een zilveren gemeentepeiuiing uit gereikt, een onderscheiding die wethouder mevrouw P.J. van Dijke-van Daalen haar graag overhandigde. In Achthuizen is Coiry namelijk een bekend persoon. Al meer dan 25 jaar zet zij zich in voor de peuters. In de beginjaren deed zij dit vrijwiUig; na een aan tal jaren is ze daar een vergoeding voor gaan krijgen, die overigens niet in verhouding staat tot de hoeveelheid werk die ze verricht. Zeker in de afgelopen jaren heeft Corry ber gen werk moeten verzetten door problemen met de huisvesting van de peuterspeelzaal (enkele weken geleden is er een nieuwe geo pend). Daarnaast is ze actief lid van diverse verenigingen, waaronder de EHBO, de IJs club, Jeugdwerk De Adelaar en de gymclub. Verder geeft zij namens de EHBO-vereni ging gratis jeugd-EHBO aan de leerlingen van basisschool 'De Achtsprong'. Reden te over dus voor de gemeentelijke onderschei ding die haar ten deel viel. Ook EHBO-lid Cor Ypelaar werd in het zon netje gezet. Niet door de gemeente - een aantal jaren geleden heeft ook hij reeds een gemeentepeiming ontvangen - maar door het hoofdbestuur van de Nationale EHBO Bond. Cor is namelijk 31 jaar lid van de EHBO Achthuizen/Den Bonunel, waarvan maar liefst 30 jaar als penningmeester! Dat feit, én het gegeven dat Cor zich al die jaren dubbel en dwars inzet bij en voor 'zijn' ver eniging, heeft ertoe geleid dat het hoofdbe stuur ingestemd heeft met een zeer hoge onderscheiding die je als EHBO-er ten deel Wethouder Van Dijke (r), nadat ze Corry Winkels een zilveren gemeentepenning had uitgereikt. kan vallen; een trofee, toepassehjk 'de barm hartige Samaritaan' voorstellend. Speciaal daarvoor was namens de afdeling Zuid-Hol land van het hoofdbesmur de heer Chr. de Wolf naar Achthuizen gekomen om daar tij dens de EHBO-jubileumavond Cor z'n onderscheiding uit te reiken. JUBILEVMAVOND Tijdens de avond liet wethouder Van Dijke weten dat menige vereniging een voorbeeld kan nemen aan deze EHBO-vereniging! Al 50 jaar is de samenwerking van het bestuur goed en de doelstelUng om mensen te helpen draagt de vereniging duideüjk uit. Ook noemde ze het goed dat de jeugd EHBO-les krijgt. Mevrouw Van Dijke had archiefstuk ken uit 1956 meegenomen: een subsidieaan vraag van de EHBO-vereniging Den Bom mel. Nadat de gemeente de begroting over dat jaar had ontvangen, kreeg de vereniging een subsidie van 25"De begroting wil ik Cor IJpelaar (l) kreeg van EHBO hoofdbestuurslid De Wolf een hoge onderscheiding overhandigd. u niet onthouden: inkomsten 388,20, uit gaven 384,00, dus er was een batig saldo van 4,20!" zo schetste mevrouw Van Dij ke de financiële situatie van toen. In 1959 bestond de vereniging uit 17 leden. In 1960 startte er een nieuwe cursus met 8 leden. In dat jaar kreeg de vereniging 100 subsidie. Mevrouw Van Dijke schonk de archiefstuk ken aan het huidige EHBO-besmur, die daar uiteraard zuinig op zal zijn. Ook de heer De Wolf sprak de aanwezigen toe. Hij vertelde dat in 1953, het jaar van de watemoodsramp, er al wel hulpverlening was, maar dat er nog geen officiële EHBO- vereniging bestond. Later, toen die er wél was, heeft de vereniging altijd - in goede en in minder goede tijden - voor iedereen klaargestaan. Namens het district Zuid-Hol land kreeg de vereniging een oorkonde ter gelegenheid van haar 50-jarig jubileum en overhandigde De Wolf haar de bronzen Monsieur Vening penning. Behalve Cor IJpelaar zette hij ook de jubilarissen van dit jaar in het zonnetje. Vijfden jaar lid van de vereniging waren J. Hogerwerf, F. Hui- brechtse, R. Huibrechtse, J. Jochems, Z. de Waal, R. de Waal-de Graaf en M. IJpelaar- van Dravik; 20 jaar lid was mevrouw A. Buys. Zij kregen de bijbehorende onder- scheidng opgespeld. In een dankwoord voerde tenslotte ook kaderinstmcteur mevrouw J. Buys het woord. Bestuursleden en 'gewone' leden, zonder hen zou de vereniging niet kunnen bestaan. In het bijzonder bedankte zij de heer Z. de Waal voor het lesgeven op de scholen en voor het assisteren bij de twee wekelijkse EHBO-lessen. Ook feliciteerde ze mevrouw S. de Waal met het behalen van haar diploma Lotusslachtoffer; zonder 'Lomssen' kan een EHBO-vereniging ook niet! En een hart onder de riem stak ze mevrouw M. Lokker-van de Hoek, die het diploma kaderinstmcteur wil behalen en daarna mevrouw Buys op zal volgen, omdat die dit jaar voor het laatst kaderinstructeur is. OUDDORP - Tussen vrijdagmiddag twaalf uur en vrijdagavond negen uur, is er inge broken aan de Rustburg. De achterdeur was verbroken. Ontvreemd werden een videoca mera, twee mobiele telefoons, paspoorten, sieraden en een paar honderd euro. Ook bij de buren, een paar huizen verder, is er vrij dagmiddag ingebroken. Hier kwam men op dezelfde wijze binnen, via de achterdeur. Vooralsnog wordt alleen een discman ver mist. DIRKSLAND - Op het Korteweegje vond vrijdagavond, rond half elf een verkeerson geval plaats, waarbij een 15-jarige jongen letsel opliep. Twee jongens liepen hard en staken het Korteweegje over. Hierbij werd de 15-jarige jongen uit Dirksland geschept door een naderende automobihst. De jongen kwam op de motorkap terecht. Met een hoofdwond en vermoedelijk een botfractuur is hij naar het Dijkzigtziekenhuis gebracht. MELISSANT - PoUtiepersoneel van het dis trict De Eilanden hield donderdagmiddag omstreeks vier uur een verkeerscontrole op de NoUedijk. Ter plaatse geldt een gesloten verklaring. Drie automobiUsten kregen wegens het negeren daarvan een proces-ver baal- Op D.V. zaterdag 16 febmari hopen de Me- üssantse vrouwenvereniging 'Tabitha' en creaclub 'Hadassa' samen een verkoopdag te houden. U kunt bij ons terecht voor mooie handwerken, cadeautjes, zelfgemaakte kaar ten. Beerenondergoed, creaspulolen, noot jes, kaas, enz. Mevr. Stuurman hoopt weer aanwezig te zijn met lappen stofr, creaspuUen enz. De koffie staat klaar. De openingstijden zijn van 10.00 tot 15.00 uur. Een ieder is van har te welkom in verenigingsgebouw 'De Poort' aan de Voorstraat te Melissant. DIRKSLAND, 0187-601354, DONDERDAG EN VRIJDAG KOOPAVOND

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 1