Kraplak voor vele soorten kunstenaars! Gemeentepolitiek in zwart/wit. Fl^skundig onderhuucS ^^to draagt bij aao^ [beter milieu Nieuwe leesboeken Een advertentie in Eilanden-Nieuws lieeft altijd succes Tijden Oprichtingsvergadering werkgroep van weduwen en weduwnaars vanaf 50 jaar Geboortekaartjes? Installatie Techniek Stellendam bv Ie MONTEUR/LOODGIETER Ie MONTEUR CV HULPMONTEUR CV veranderen De nieuwe manier van wonen 'W^m.4' Of je nu professioneel, amateur of aankomend kunstenaar bent, jong of oud, het maakt niet uit: als je belang stellend bent om een kunstwerk te maken dat geïnspireerd is op het mee kraperfgoed van Goeree-Overflak- kee, dan ben je welkom bij de Stich ting Openluchttheater Goeree-Over- flakkee om mee te werken aan de kunstzinnige manifestatie 'Kraplak', een onderdeel van het culturele mee krapproject dat vorig jaar én dit jaar op Goeree-Overflakkee werd en wordt uitgevoerd. Gebr. de Waal Drukkerij (0187) 47 10 20 Kent u ook het gevoel dat uw auto nét iets lekkerder rijdt als hij net een onderhoudsbeurt heeft gehad? Alles is dan weer picobello afgesteld. Hierdoor verbruikt de auto minder brandstof en is de uitstoot van schadelijke stoffen zo beperkt mogelijk. We kunnen gerust stellen dat een regelmatig door een deskundig autobedrijf onderhouden auto een bijdrage levert aan een beter milieu. Bij een bij BOVAG aangesloten bedrijf mag u daar zeker op rekenen. Immers, deze bedrijven moeten zelf ook voldoen aan alle wettelijke milieu-eisen. Dit is zelfs een onder deel van de lidmaatschapseisen. Installatie Techniek Stellendam Recycling Wassen Zelf sleutelen kan milieu belasten Zelf doen: klein onderhoud TOEN JE NOG OP STRAAT KON SPELEN VAN DER BOOM VROEGINDEWEIJ Van loden letters naar computer Gebr. de Waal uit Sommelsdijk is al velgjaren het ëÉfesvoor v;5 drukwerk v|in ■SiS; ®ial(tetti?s morö^vallemniettweGRMfS HülZOTHEEK ben't 0900 8996 050 Aann. Bedrijf MackloetB.V.Oude Tonge VRIJDAG 8 FEBRUAI_ ■^iW!:Lz;ikm^i.^^j-m:f^ Harald-Jean Jassoy demonstreert hoe kraplak wordt gemaakt. Iedereen die zich laat inspireren door het bij kans vergeten landbouwgewas meekrap - de plant, de rode kleur, de teelt, de meestoven, geschiedenis, enz. - en die deze inspiratie op kunstzinnige wijze weet te vertalen, kan aan de slag. Het gaat erom dat erfgoed door klinkt in déze tijd. Als kunstzinnige werken wordt hier niet alleen aan schilderijen of tekeningen gedacht, ook textiele werkvor men of ruimtelijke werkstukken en literaire werken zijn welkom. Deze moeten wel aan een drietal eisen voldoen: ze moeten zijn geïnspireerd op erfgoed, ze moeten blijk geven van een oorspronkelijke en/of ambachtelijke benadering en ze moeten een handzame omvang hebben. De start aan 'Kraplak' werd afgelopen woensdagmiddag gegeven in de foyer van cultureel centrum 'het Diekhuus' te Middel- harnis. Na een welkomstwoord van Jan Trompper, secretaris van de Stichting Open luchttheater Goeree-Overflakkee, demon streerde de Goereese kunstenaar Harald- Jean Jassoy hoe kraplak wordt gemaakt. Omdat het meekrapproject mede mogelijk wordt gemaakt door de eilandelijke Rabo- banken, waren hiervan deze middag ook Op D.V. zaterdag 23 maart 2002 wordt in de Chr. Ger. Kerk 'De Fontein' te Bunschoten de oprichtingsvergadering gehouden van de Reformatorische Vereniging voor Weduwen en Weduwnaars vanaf 50 jaar. De dag zal worden geleid door drs. LA. Kole. Ds. P. van Duijvenboden zal een inleiding houden en mevr. G. Dankers-den Dikken (voorzitter van 'Samen alleen') zal de oprichtingshan deling verrichten. Aanvang; 10.30 uur, rond 16.00 uur wordt de dag besloten. Voor meer informatie kunt u bellen naar 0180-512745. enkele directeuren aanwezig. Namens hen verrichtte de heer Coremans van Rabobank Middelharnis de eigenlijke Kraplakaftrap: de overhandiging van een heuse tube kra plak aan 'Jikkemien', een leerhng uit de 'kunstklas' in de Meekrapvoorstelling, voor de gelegenheid sfeervol in klederdracht 'ter zitting gekomen'. Degenen die mee willen doen aan 'Kraplak' kunnen zich daarvoor opgeven. Daartoe moeten ze een deelnameformulier ophalen en ingevuld weer afgeven bij 'het Diek huus'. In de periode van 8 tot 19 april moe ten de kunstwerken daar ook worden ingele verd, tussen 9.00 en 12.00 uur of op afspraak via de Diekhuusreceptie, tel. 0187-482400). In de daarop volgende week (22 tot 26 april) zal de jury zich over de kunstwerken bera den. Die wordt gevormd door gedeputeerde ir. M. Houtman, Rabodirecteur W. Core mans, kunstenaar Harald-Jean Jassoy, de Oostflakkeese wethouder N. van Dijke-van Dalen, kunstenares Liesbeth van der Zee en taaldeskundige Pau Heerschap. Zij zullen vier aanmoedigingsprijzen uitreiken; voor volwassenen twee (resp. 250 en 125 euro) en voor jeugdigen twee (resp. 100 en 50 euro). Op Koninginnedag zullen de prijswinnaars worden bekend gemaakt. Tenslotte zullen in de periode mei-j uni a.s. op nader te bepalen locaties - met regionale spreiding - de ingeleverde kunstwerken worden tentoongesteld, o.a. bij de Raboban- ken. "Wij hebben niet alleen een naam hoog te houden als het gaat om het aanbieden van financiële diensten" zo liet Coremans namens hen weten, "maar we willen'tevens een maatschappelijk betrokken bank zijn, waarbij ook het bewaren van cultureel erf goed een belangrijke plaats inneemt. Want", zo benadrukte hij; "wie z'n verleden niet kent, kan nooit de toekomst met visie tege moet zien!" Bij ons heeft u een mime keus en natuurlijk uitstekende service! De gemeentelijke verkiezingen van 6 maart a.s. naderen met rasse schreden. ledere poli tieke partij heeft zich inmiddels in de media voorgesteld. Radio Superstar verzorgt zelfs wekelijks vanuit het Diekhuus radio-uitzen dingen om de gemeentelijke politiek meer bekendheid te geven en dichter bij de bur gers te brengen. Ook Remko wil de plaatselijke politiek meer bekendheid geven. Remko is het stiefbroer- tje van de in ons land niet onbekende 'Loes- je'. Echter, in tegenstelling tot Loesje han teert Remko niet de schrijf- maar de teken pen. Op die manier is er een zwart-wit boek ont staan, waarmee Remko naar zijn visie een beeld wil geven van de afgelopen zittingspe riode van het dagelijks bestuur van de gemeente Middelharnis. Vandaag de eerste tekening in een serie van vier, waarin de politiek van Middelharnis op een ludieke wijze wordt belicht. 3;Mï MO hliadelhsmis Opsningsliiaen ^jep 09M lot '?.0Guuren vs.n 13.(fOUÉ 1TM0 tivr. iJsniSBnisg lot Zt.OO mjr LOOD/ZINKWERK GAS/WATER/CV INSTALLATIES Installatie Techniek Stellendam B.V., onderdeel van Aannemingsbedrijf Gebr. Van den Nieuv/endijk B.V. te Stellendam zoekt met spoed v/egens uitbreiding van de werkzaamheden in woning- en utiliteitsbouw een: Wij verwachten van u: - een positieve en flexibele instelling; - in bezit zijn van de benodigde diploma's; - het verrichten van alle voorkomende loodgieterswerkzaamheden; - het aanleggen van de complete installaties. Wij bieden u: - een prettige werksfeer; - na gebleken geschiktheid een vast contract; - goede primaire- en secundaire arbeidsvoorwaarden. Heeft u interesse dan verzoeken wij u beleefd binnen 14 dagen contact op te nemen met de heer E. Grinwis of uw schriftelijke sollicitatie te richten aan Postbus 3132S0 AA STELLENDAM. TeL(OI87)49 II 40 Een ander voordeel voor het milieu (naast lager brandstofverbruik en minder uitstoot van schadelijke stoffen) bij deskundig onderhoud is recycling. Ook dit wordt bij de bij BOVAG aangesloten bedrijven volop gedaan. Oud ijzer, zoals van een oude uitlaat, wordt op een milieuverant- woordelijke manier afgevoerd door het autobedrijf, verwerkt en vervolgens herge bruikt. Hoogovens gebruikt dit materiaal als grondstof voor nieuw staal. Zo kunt u dus stellen dat u 'rijdt in uw oude uitlaat' Ook moeten de autobedrijven olie en olie houdend afval, banden, en oude accu's afvoeren volgens bepaalde wettelijke regelingen. Een ander aspect van recycHng komt aan de orde bij het wassen van de auto. Het goed bijhouden van het exterieur van de auto is natuurlijk ook onderhoud. Als u zelf de auto op straat wast, verdwijnen kostbaar water en vervuilende stoffen 'zonder pardon' in de grond en/of in het riool. Een professioneel autowasbedrijf is daarentegen een gemakkelijk milieuvrien delijk alternatief voor 'wassen op straat'. Autowasinstallaties moeten zelf ook aan wettelijke milieuregels voldoen. Autowas- bedrijven die zich hebben aangesloten bij de afdeling Autowasbedrijven (WAS) van BOVAG, hebben extra oog voor het milieu. Olie, slib en andere vervuilende stoffen die bij het wassen vrij komen, wor den door het autowasbedrijf opgevangen en op verantwoorde wijze afgevoerd. Autowasbedrijven recyclen en hergebrui ken in veel gevallen het water. Zonder dat u zich dat bewust bent, kunt u door zelf te sleutelen aan de auto het milieu ongemerkt belasten. Zo mag u bij voorbeeld absoluut niets zelf doen aan de airco in de auto. In de airco zitten namelijk bepaalde stoffen die een ongewenste bij drage kunnen leveren aan het broeikasef fect. Iemand die niet deskundig is, kan per ongeluk die stoffen laten ontsnappen. Autobedrijven moeten daarom een specia le erkenning hebben, om het merendeel van de werkzaamheden aan airco's te mogen verrichten. Bepaalde zaken aan de auto kunt u echter prima zelf in de gaten houden en onder houden. Dit is zelfs aan te raden. Een goe de bandenspanning bijvoorbeeld zorgt dat u minder brandstof verbruikt. Door regel matige controle van uw banden en het op spanning houden van uw banden bespaart u al snel één tot twee volle tanks per jaar. Dat kan oplopen tot wel zo'n 115,- per jaar Een goede bandenspanning is dus gunstig voor het milieu én uw portemon nee. Ook is het verstandig maandelijks of iedere 1000 km het peil te controleren van de olie, koelvloeistof, ruitensproeiervloei- stof en antivries. Voor verder deskundig onderhoud is het aan te raden naar een bij BOVAG aangesloten autobedrijf te stap pen. Dat kan een dealer of merkonafhan- kelijk autobedrijf zijn. DE REIS NAAR BETHLEHEM Chris Molan bedacht een bijzondere manier om iets te vertellen over het leven in Israël rond de geboorte van Jezus. Hij maakte een soort reisbeschrijving van de tocht die Jozef en Maria moesten maken, onder niet al te gemakkelijke omstandigheden, door het gebergte rond het meer van Galilea, via de oude Romeinse weg, door de Jordaanvallei naar Jericho. Zowel de tekst als de illustra ties vertellen over de tijd rondom de geboor te van het Kind, Daarbij heeft de auteur zich niet alleen laten leiden door de Bijbel, maar ook door andere geschriften. We denken daarbij aan geschriften die duidelijkheid geven over leefgewoonten en het landschap in die tijd. Het boek behandelt de periode die we kunnen lezen in Lukas 2, tot en met de gebeurtenis uit Mattheus 2: 19, namelijk de dood van Herodes. Niet alleen de moeilijk heden die zich voordoen op De reis naar Bethlehem worden beschreven; ook het ver trouwen op God en Zijn beloften komen mooi uit in dit prachtige boek van 44 pagi na's dat werd uitgegeven bij De Banier. Het boek is een vertaling van de originele Engel se editie die in 2000 verscheen in Oxford. ISBN 90 336 2718 3, nugi 214, prijs: €11,12/ƒ24,50. Prenten van Cornells Jetses Wie las als kind niet in de boekjes van Wim en Jet of Ot en Sien? Wie kreeg in de loop der tijd niet een mooie ansichtkaart met een plaatje van Jetses? Zonde om weg te gooien, zegt men vaak. Bij velen van ons bleven de platen in onze herinnering leven. Wie vindt ze niet mooi, de prenten van Cornells Jetses. Heerlijk terugduiken en wegdromen in de tijd dat onze groot -of overgrootouders nog kleine kinderen waren. Dat kan nu uren lang met het schitterende boek 'Toen je nog op straat kon spelen' van Jan A. Niemeijer. Een geheel herziene uitgave van een editie uit 1978, waaraan enkele boeiende elementen uit het boek 'Zo'n andere wereld' zijn toege voegd. Kok bracht het 68 pagina's tellende boek op de markt. In dit nieuwe boek, zijn al die bekende prenten terug te vinden, verge zeld van begeleidende teksten en versjes van vroeger. De illustraties werden beschikbaar gesteld door Wolters -Noordhoff en de Cor- 3^S3 ,^K O BOEKEN EN MUZIEK Voorslnuu 41 -3245 BG Sommcisdijk Tel. (0187) 48 26 14-Fax (0187) 4845 20 nelis Jetses Stichting. Er is een indeling gemaakt naar aanleiding van diverse the ma's, zoals op straat spelen, het boerenbe drijf, de school, enzovoort. Kortom: een schitterend boek om jezelf of iemand anders cadeau te doen! Het ISBN nummer is 90 435 0290 1. De prijs: 11,32 24, 95. WATJE Het boek watje is een leuke, maar wonder- voUe combinatie van fantasie en werkelijk heid. We zien twee werelden. Ten eerste die van de sneeuwvlokken en vervolgens die van de mensen. Je zult maar een sneeuw vlokje zijn met een nummer ver boven de dertigduizend en af moeten wachten wan neer je eindelijk eens naar beneden zult val len. Omdat hij dat een beetje eng vindt, wordt dit sneeuwvlokje door zijn omgeving 'Watje' genoemd. Best prettig eigenlijk, want daarmee is hij iets anders dan alle ande re vlokken in zijn wolk. De wereld van de sneeuwvlokken is gefantaseerde, evenals die van de HERANT, de engelachtige figuur die Watje bij tijd en wijle komt vertellen over dingen die hij heel moeilijk vindt. Ver bene den de wolken is de aarde. Daar wonen men sen in allerlei landen. In Nederland wonen Joris, Jessica, Ronaldo en Muis, die samen de groep De Helpers' vormen, en dokter de Winter uit Breukelen. In Brazilië, werkt Liesbeth de Boer als verpleegkundige en ligt Chico Jao Pereira op bed. Hij is heel erg ziek en zonder hulp van buitenaf zal hij nooit beter worden. Wat deze mensen met elkaar in een boek doen? Iets heel moois. Lees het zelf maar in dit grappige, ontroerende boek je (56 pag. gebonden) van EUy Zuiderveld, (jawel, de vrouw van Kikkert), die eerder ook het boek 'De sleutel van Andermans- land' schreef. Het boek, dat uitkwam bij Callenbach, is bedoeld als kerstverhaal, maar kan ook heel goed op een ander moment worden gelezen. ISBN 90 266 1113 7 Nugi 220/ 221, Prijs: €6,31/ƒ13, 90. KOERIER IN DE NACHT Koerier in de nacht is een boek van Ad van Gils, dat handelt de lotgevallen van een jon gen in de eerste Wereldoorlog. Hij woont met zijn moeder en twee broers in Belgisch Brabant. Camille is de jongste van de drie broers. Hij weet dat Constant en Victor 's nachts Belgische vluchtelingen over de grens smokkelen. Na veel vijven en zessen (moeder wil hem eigenlijk het liefst bij zich houden) gaat ook Camille mee met een smokkeltransport. Hij is klein en vlug; zijn jeugdigheid moet de vijand op het verkeerde been zetten. Victor komt bij dat eerste trans port om het leven. Het beste bewijs dat het gevaarlijk werk is. Maar Camille doet veel goed werk voor de verzetsgroep en wil niet van ophouden horen, zeker niet als het erop lijkt dat er een verrader in het spel is. Het aloude thema van een oorlogsboek, span ningsvol en mooi uitgewerkt. Van Gils heeft, zonder dat expliciet noemen, de span ning en onzekerheid van wie te vertrouwen was en wie niet, goed beschreven in dit in dit prachtige stevig gebonden boek, van 139 pagina's, dat werd verrijkt met illustraties van Kees van Scherpenzeel. Het boek werd op de markt gebracht door Callenbach en is geschikt voor jongens vanaf plm.lO jaar, lezend op AVI niveau 9. ISBN 90 266 1111 O Nugi 221/ 222. Prijs: 9,53 21,-. HET PRINSEN PRINSESSENBOEK Een bijzonder boek is wel het Prinsen Prinsessenboek. Dit boek werd samenge steld door Ben Ketting en Mirjam Verboom en uitgegeven door Callenbach en de Evan gelische Omroep. Voor mensen die bekend zijn met de namen van de programmamakers van de EO, krijgen misschien, al combine rend, gelijk een idee van wat het prinsen prinsessen boek inhoudt. Wie het televisiep rogramma prinsen en prinsessen kent, dat al draait vanaf 1994, kent ook de sfeer waarin 'prinsen prinsessen' zich bevinden. Met het programma willen de samenstellers een speurtocht maken door de Bijbel. Maar omdat er nog veel meer te ontdekken valt, dingen die niet zomaar 1-2-3 op de televisie zijn uit te leggen, dachten zij er goed aan te doen dit boek te schrijven. Want wie met een boek bezig is, kan rustig iets langer nadenr ken over wat hij leest. Het 125 pagina's tel lende boek is een doe -boek met verhalen, brieven, liedjes, weet -dingetjes, interviews, knutselideeën en gebeden. Kinderen kunnen het boek in hun eentje doorwerken, maar het is natuurlijk ook leuk om het samen met eeii vriendje of vriendinnetje te doen. Waaroih Ben en Mirjam je een Prins of Prinses noe men? Ook dat leggen ze in dit boek uit. Ze raden je aan om het zelf te ontdekken in dit activerende boek dat er aantrekkelijk uitziet, en goed is voor heel veel uren bezig zijn. ISBN 90 266 1094 7. Prijs: 13,56 ƒ29,90. L.B.V. BOEKEN ALLES VOOR SCHOOL EN KANTOOR Wesldijk 45-48, 3241 GV Middelharnis Tel. (0187) 48204B 482344 - Fax (0187) 48S481 Filiaal: HoonderdIJk 19, 3253 AK Ouddorp Tel, (0187) 681276 - Fax (0187) 683519 _üy... www.hukotheelt.nl 4M v.a. 194.500 sleutelklaar v.a. 2SO.OOO sleutelklaar Niels stmt uw arootnhuls in de weg! Bouwm zonder zorgen Optitnate vrijheid in vormgeving en indeling Cima SÖbasismodetlen'Vele, volledig nieuwe madeilen* Vanaf €113.300 HET HUISmmi VAN Of BETFHIMIHIEMBI

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 4