(Op naar) hét huwelijk...! F^Sö^itatiekrabbels Ballonnen en zingen voor a.s. bruidspaar Kinderes? ^^erguld met herinneringsbeker Bruidsklokken Mini Maximaatje Lekker ding in etalage Oranjetoast in Dirksland Het overgrote deel van de Nederlandse bevolking - en ook op Goeree-Overflakkee heeft welop enige wijze naar het Oranjehuwelijktoegeleefd en op allerlei terrein daar ook op ingespeeld: de inrichting van etalages, projecten op scholen, lampionnenoptochten in de buurt, enz. Ook op de dag werden op diverse plaatsen verschillende feestactiviteiten voor de burgers georganiseerd en stond het eiland in het teken van hét huwelijk. Op deze pagina een impressie. In Stad aan 't Haringvliet werd zaterdagmiddag een look- alike gehouden, een wedstrijd wie zich het meest op brui degom Willem-Alexander en bmid Maxima deed gelij ken. Op de foto twee kleine kandidaatjes. In alle dorpen van de gemeente Dirksland lag zaterdag een fraai felicitatieboek, waarin bur gers hun handtekening konden zetten, bedoeld als felicitatie voor het Oranjepaar. Even na tien uur zette in Dirksland burgemeester Boonstra als eerste burger de eerste handtekening. Bin nenkort zullen de boeken worden overhandigd aan het kabinet van de kroonprins. 't Kan dan zo wj:l „ti nu en dan op 'con sumptieve' wijze over dames wordt gespro ken, maar bakker Akershoek aan de Hoen- derdijk te Ouddoi-p heeft, als aanloop op het Oranjehuwelijk, écht een lekker ding in z'n etalage gezet: een marsepeinen bruid! Het was een idee van Akershoek's zoon, terwijl dochter Akershoek voor de uitvoering zorg droeg. Vele uurtjes werk zitten in de marse peinen romp met roosjes en kralenstrengen, en omhangen door fraai weefsel, maar voor consumptie zal deze snoepbruid of het ver werkte marsepein niet over de toonbank gaan. Tweehonderzestig leerlingen van de School met de Bijbel in Som- melsdijk hebben op een bijzondere manier de bruiloft van het koninklijk stel gevierd. Na het zingen van het Wilhelmus en drie zelf gemaakte liederen (gemaakt door Willemijn Villerius, Annemijn Schulz en EMke Drooger, Marielle Rink en Soraya Nelis) werden ballonnen met een kaartje opgelaten. Oranje ballonnen natuurlijk! 's Morgens al was er een ballonnetje opgelaten om te zien hoe de wind stond. De toestand van het weer was toen nog moedgevend. Maar toen de kinderen buitenstonden en hun liederen zongen bleek al dat de wind flink was toegenomen en ook het zonnetje was verdwenen; enige regenspetters vielen op de gekleurde ballonnenzee. Op een teken van meester Steenbeek lieten de kinderen hun ballonnen los. En tóen bleek dat de wind niet zo wil de meewerken.Door de draaiende, harde wind kon een flink aantal ballonnen niet over de bomen bij de school heenkomen. Het grootste gedeelte wist gelukkig de takken wel te ontwijken en het luchtruim te kiezen, richting het noordoosten, maar een flink aantal bleef in de bomen hangen. Gelukkig voor de kinderen van wie de ballon in de takken terecht kwam, konden heel veel kaartjes uit de bomen worden gehaald en aan een nieuwe ballon worden opgelaten. Nu maar hopen dat ze heel ver komen... Aan het eind van de middag hadden in Dirksland de Oranjevereniging, het gemeentebestuur en zorgcentrum 'Geldershof' een recep tie voor de burgers georganiseerd. Rond kwart voor vijf werd gezamenlijk een toast uitgebracht op Willem-Alexander en Maxima. Op de Prins Mauritsschool in Dirksland kregen de kinderen een herinneringsbeker met een zak snoep uitgereikt, een cadeautje van de plaatselijke Oranjevereniging. Vlaggende dorpen op 02-02-2002 Om klokslag 15.00 uur hebben zaterdagmid dag door heel Nederland zo'n 180 beiaar diers een speciaal voor het Oranjehuwelijk gecomponeerd werk gespeeld: de Oranje rapsodie, gemaakt door Joop Stokkermans. Enthousiast heeft ook de Ouddorpse Jan Bezuyen - beiaardier van het carillon te Goedereede - meegewerkt, zodat ook op het eiland dit bijzondere werk heeft geklonken. De Oranjerapsodie is een driedelige compo sitie, waarin diverse Nederlandse volkslie deren klinken, o.a. het Wilhelmus, Piet Hein, Merk toch hoe sterk en 'k Heb u lief mijn Nederland. Deel I draagt de titel 'Willem- Alexander' (Wilhelmus), deel II is 'Maxi ma' genoemd en klinkt als een Argentijnse tango en deel III, een virtuoos stukje klok kenspel, heet 'Bruidsklokken'. Componist Joop Stokkermans heeft de Oranjerapsodie bewerkt voor piano; het werk is via de erken de muziekhandel verkrijgbaar. Op de foto ziet u de vuisten van beiaardier Bezuyen let terlijk aan de slag, met daarboven de parti tuur.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 4