Oranje-herinneringsboom in Den Bommel geplant Zes jubilarissen bij 'Sursum Corda' 0900-8844 www.buijze.nl EUROPA Eurobingo te Dirksland SGP-Jongeren Flakkee organiseren bijeenkomst Everhard Zwart in Immanuëlkerk Musical 'Abraliam' in Geref. Kerl( Middelliarnis GemeentepoIJtleii in Koffie Radio Plus i^Mlnnaard Jaarlijkse voorspeel- middag 'Amïcitia' 3 voor 3.^r2 A-^ Rotterdam-Rijnmond 0,13 pm) Snelheidscontroles Arbeidsongeval Inbraak woning Dat de SGP-jongerenorganisatie Flak kee de afgelopen tijd actief geweest is, behoeft geen betoog. De afgelopen maanden is er een tweetal bijeenkom sten gehouden en ook in de tweede helft van dit seizoen hebben ze nog een aantal boeiende avonden in petto. Jongeren worden hartelijk uitgeno digd om de komende bijeenkomst aanwezig te zijn. Degenen die eerdere avonden aanwezig geweest zijn, kun nen terugbUkken op avonden die de moeite waard waren. Middelhamis B.V. Voor de koop of verkoop van t/w woning KliViT WARMTE actief in beeld en geluid Paul Kieviet concerteert in Sommelsdijltse iceric Primula Zoetgeurende voorjaarsplant. In diverse vrolijke kleuren. Per stuk €1,05 MOOI WEER x^ Dinsdag 5 februari 2002 74e jaargang 7077 district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflalcicee STELLEND AM/GOEDEREEDE/OUD- DORP - Personeel van de Verkeerspolitie (Project Verkeershandhaving) hield zondag morgen en -middag radarsnelheidscontroles op de N57 bij Stellendam en Goedereede, en op de Oosterweg in Ouddorp. Tussen kwart voor elf en kwart over één werd gecontro leerd op de N57 bij Stellendam. Van de 455 passerende automobilisten, richting Rotter dam, namen 87 het niet zo nauw met de ter plaatse geldende maximum snelheid van 100 km/h. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 147 km/h. Tussen twee uur en kwart voor vier werd gecontroleerd in beide rijrichtingen op de N57 bij Goedereede. Daar reden 4 van de 555 passerende automobiUsten aanzienhjk harder dan de toegestane '100'. Hoogste score bedroeg 160 km/h. Tussen kwart over elf en half twee stond de radarsnelheidswa- gen op de Oosterweg in Ouddorp, waarbij in beide rijrichtingen werd gemeten. Van de 480 passerende automobilisten hielden 81 zich niet aan de maximum snelheid van 50 km/h. Hoogste score: 76 km/h. DIRKSLAND - Vrijdagmiddag omstreeks drie uur is tijdens werkzaamheden op een bouwterrein aan de West Havendijk (achter het ziekenhuis) een 38-jarige man uit Zeven bergen van een ladder gevallen. Het slacht offer was aan het werk in een in aanbouw zijnde woning en maakte vermoedelijk een misstap op een ladder in het trapgat op de tweede etage van de woning. Het slachtoffer viel van zo'n zeven meter hoogte. De man werd overgebracht naar het nabij gelegen Van Weel Bethesda ziekenhuis. De Arbeids inspectie stelt een onderzoek in. MIDDELHARNIS - Zondagmorgen rond twee uur ontdekten bewoners van een woning in de Prinses Marijkestraat bij thuis komst, dat onbekenden in hun woning had den ingebroken, na het forceren van een raam aan de achterzijde. Uit de woning, die geheel werd doorzocht, werden onder meer de videorecorder, een telefoon, sieraden en bankpasjes ontvreemd. Met de bankpasjes werd zaterdagavond in Middelhamis en in Rotterdam-Zuid een geldbedrag van 500,- opgenomen. INKOMENS- EN VERMOGENSPLANNING Op donderdag 7 februari a.s. zal in pension 'De Schuur' aan de PhiUphoofjesweg in Dirksland een eurobingo worden gespeeld. Elke ronde is 10,- te winnen en in de superronde bedraagt de prijs 45,-. Verder zijn er nog vele andere prijzen. Ook wordt u gratis soep aangeboden. De aanvang is 19.30 uur, u bent allen van harte welkom! Het jaar 2002 is het jaar van de verkiezingen: zowel gemeenteraadsverkiezingen als Twee de Kamerverkiezingen zullen plaats gaan vinden. Op de komende avond van de SGP- jongeren zal het gaan over de gemeenteraad. Het onderwerp dat centraal staat is: "Het gemeentebestuur en de 'gewone' burger". Na de verkiezingen van 2002 verandert de bestuursvorm van de gemeenteUjke poUtiek. Het doel hiervan is onder andere om de bur ger meer bij de politiek te betrekken. Het hoe en wat van deze verandering (het dualisme) zal de heer J. P. Tanis, voormalig voorzitter van de landelijke SGP-jongeren en gemeen- teraadsUd te Shedrecht, op D.V. vrijdag 8 februari aanstaande komen vertellen. De bijeenkomst zal plaatsvinden in het gemeentehuis van Middelhamis (Koningin Julianaweg 45). De koffie staat klaar om 19.45 uur, de aanvang is 20.00 uur. Iedereen is hartelijk welkom! De bekende organist en koordirigent Everhard Zwart geeft op vrijdag 15 februari a.s. een concert op het Sei- fert-orgel in de Immanuëlkerk aan de Lange Boonestraat 5 te Maassluis. De aanvang is 20.15 uur. Everhard Zwart, telg uit een muzikaal geslacht, studeerde al vroeg bij de bekende organist Feike Asma. Hij opent het concert dan ook met een schitterende liedbewerking van zijn leermeester: 'Komt als kind'ren van het licht'. Vervolgens werken van Joharm Sebastian Bach, Georg Friedrich Handel, variaties over het Gebed des Heeren van Felix Mendelssohn-Bartholdy, een gevoel volle bewerking van Choral HI van Cesar Franck, een Toccata van René L. Becker, variaties over een thema van Paganini. Het sluitstuk van dit veelzijdige concert is de Fantasie-toccatine over psalm 33: 'Zingt vrohjk, heft de stem naar boven' van zijn grootvader Jan Zwart. De toegangsprijs bedraagt 5,-; CJP en 65+ 3,80. Van har te welkom! Van donderdag t/m zaterdag 14 t/m 16 februari a.s. zal in de Gereformeerde Kerk te Middelhamis de musical 'Abraham' worden uitgevoerd, geheel gecomponeerd door schrijver/componist Peter Schouls. In dit muziekspel volgt u het leven van aartsvader Abraham en volgt u hem op zijn ongewisse reis vanuit Ur der Chaldeeën naar het land Kanaan, waarbij zijn enige zekerheid de belofte van God is dat hij zal uitgroeien tot een groot volk. Heel lang lijkt de vervulling van die belofte niet uit te komen, maar aan het eind van het verhaal kan de oude Abra ham heel dankbaar op zijn leven terugkijken. Aan de musical doen ca. 90 gemeenteleden mee, in leeftijd variërend van 6 tot 8 jaar. Wilt u van de musical getuige zijn? Kom dan op donderdag- of vrijdagavond 14 of 15 februari om acht uur naar de Gereformeerde Kerk te Middelhamis of op zaterdag 16 februari om 14.30 uur of om 20.00 uur. De kerk is vanaf 19.30 open voor de avond voorstellingen en 14.00 uur voor de middag voorstelling. De kaartverkoop (prijs 3 euro per persoon, incl. consumptie) start op 26 januari a.s. bij het VVV/ANWB-kantoor te Middelhamis, Boekhandel Van der Boom te Sommelsdijk en de Gereformeerde Kerk Middelhamis via familie Baart (tel. 0187- 482203). Op zaterdag 9 februari a.s. zal een tweetal mensen uit Middelhamis' gemeentepolitiek aanwezig zijn in het actualiteitenpogramma Koffie Radio Plus van Radio Superstar Mid delhamis. Dit zullen zijn Ron de Rover (Christenunie) en Rita van den Nieuwen- dijk (Algemeen Burger Belang); zij komen i.v.m. de komende gemeenteraadsverkiezin gen. Zij praten over hun programma voor de komende verkiezingen. Tevens zal later in de uitzending burge meester mevr. De Vries-Hommes komen praten over de gemeenteraadsvergadering van donderdag 7 febmari 2002. Koffie Radio Plus begint om 10.00 uur. Deze raadsvergadering zal ook door Radio Super star worden uitgezonden vanaf 19.20 uur. Deze wordt herhaald op vrijdag 8 febmari 2002 vanaf 19.00 uur. In het politieke praat programma Superpolitiek vanuit het Diek- huus zal vrijdag 8 februari de fracties VDB '78, CDA en SGP aanwezig zijn. Deze uit zending begint om 18.00 uur en u bent van harte welkom in de foyer van het Diekhuus. Radio Superstar is te beluisteren op de kabel 105.9 en in de vrije ether 107.3 FM. MAKELAARDIJ Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 Heet- er. nagekj^temei ♦Service $f orictertioud »Cenb^e verwanrtii*^ ♦Luditbehandding •Watermstaliaües Oostdijl< 49 Sommelsdijk 0187-48 26 09 www.kievltv^armte.nl COMBI OUDDORP-Weihlraot 35 Td (DIST) ótlöll fu 633734 RENESSE-Prinlihop HogEiMtn 171 lel. 10111) 462400 Op orgel en clavecimbel Aanstaande zaterdag, D.V. 9 febmari, zal Paul Kieviet het 23e Bachconcert verzorgen. Het programma vermeldt een boeiende afwisseUng van composities van de gróte meester. In de kerk staat een fraai, nieuw cla vecimbel van Matthijs Mijnders (Goederee de), én het Meere-orgel. Paul Kieviet zal de volgende Bachwerken uitvoeren: Orgel: 1. Fantasia in G(BWV 571). 2. Partita 'Christ, der du bist der helle Tag' (BWV 766) Clavecimbel: 3. Sinfonia 5 (BWV 791) en 9 (BWV 795) 4. Vier Duetten (BWV 802-805) 5. Toccata in e (BWV 914) 6. Ricercare in c uit het 'Musikalisches Opfer' (BWV 1079). Orgel: 7. Preludium en Fuga in G (BWV 541) U bent hartehjk welkom! Het concert begint om 20.00 uur. De toegang is uw gift aan de uitgang. Op zaterdag 9 februari a.s organiseert muziekvereniging 'Amicitia' uit Dirks land weer de jaarlijkse voorspeelmid dag. Tijdens die middag krijgen alle leerlingen van 'Amicitia' de kans hun kunnen te tonen aan het pubUek. Zowel leerlingen die al enkele jaren les hebben als leerlingen die nog maar pas zijn begonnen met het leren bespelen van een instrument, zullen hun medewerking verlenen. Er zullen veel verschillende blaasinstmmen- ten aan bod komen, zoals de blokfluit, bugel, trompet, hoom en saxofoon, maar ook gestemd en ongestemd slagwerk, zoals de xylofoon, kleine trom, dmmset en multi-per- cussion. Deze middag is dan ook mede bedoeld voor diegenen die aan een muzikale hobby denken, maar nog geen definitieve instramentkeuze hebben gemaakt. Nu krijgt u de kans om demonstraties te horen van beginnende muzikanten op een keur van ins- tmmenten. U kunt horen waar men al toe in staat is na enkele weken les. Een makkelij kere kermismaking met actieve muziekbeoe- fening is er niet. Deze middag zijn ook ver schillende docenten aanwezig om al uw vra gen te beantwoorden. Zou u een blaas- of slagwerkinstmment willen (leren) bespelen? Kom dan kijken op zaterdag 9 febmari a.s. in het eigen muziekgebouw van 'Amicitia' aan de Nijverheids weg 3 te Dirksland (mssen garage Bakker en garage Melissant). De voorspeelmiddag begint om 14.00 uur en de toegang is gratis. •PAKKER DIRKSLAND, 0187-601354, DONDERDAG EN VRIJDAG KOOPAVOND De feeststemming zat er goed in, afgelopen vrijdagmorgen op de christelijke basisschool 't Kompas in Den Bommel. Daar werd door de leerlingen - met hulp van leerkrachten Gn de ouderraad - de bruiloft van Willem Alexander en Maxima nagespeeld. Naast ouders en grootouders van de leerlingen, was ook de burgemeester van Oostflakkee, de heer Van Pelt, aanwezig om op het schoolplein een herinne ringsboom te planten. De Bommelse Willem Alexander en Maxima (Rinus van Rossum en Michelle van den Hoek) werden voorafgegaan door vier bmidsmeisjes. De verdere stoet werd gevormd door genodigden, hoge gasten uit binnen- en buitenland, overige leerlingen van de school, de ouderraad en de leerkrachten. Nadat in de aula van de school een modeshow werd gehouden, werd door burgemeester Van Pelt, bijgestaan door het 'koninklijk' bmidspaar, een herirmeringsboom (parasol plataan) geplant. Vóór en na het planten van de boom werden een zelfgemaakt lied en het Wilhebnus gezongen. De feestvreugde vergrotend was de heer Gerrit van Dijk uit Achthuizen aanwezig met een klein draaior- geltje. De buitenactiviteiten waren hierna ten einde, maar binnen ging het feest onverminderd door! Een feestdiner in een feestelijk ver sierde speelzaal waar het bruidspaar op door groep 8 gemaakte tronen plaatsnam. Oranje limonade en een feestdiner dat mede mogelijk gemaakt was door Meta's koffiehuis in Den Bommel. En als klap op de vuurpijl verzorgden de jufs Antoinette en Jolanda een leuke poppenkast voorstelling voor de kinderen. Aan het 'Project 02-02-2002' is door de leerlingen de afgelopen weken met veel enthousiasme gewerkt. Ook de leerkrachten heb ben zich bijzonder ingespannen om deze dag goed te laten verlo pen. Zo werden speciale geschiedenisaardrijkskundelessen (over Argentinië) gegeven. Ook de ouderraad en de ouders van de leer lingen hebben zich van hun beste kant laten zien, want door hun inzet zagen de kinderen er één voor één koninklijk verzorgd uit! DIRKSLAND - Het Christelijk Gemengd Koor 'Sursum Corda' te Dirksland besteedde donderdagavond 31 januari bijzondere aandacht aan enkele van haar leden; een zanger en vijf zangeressen die al vele jaren trouwe leden van het koor zijn. De heer en mevrouw Koppenaal en mevrouw Visbeen zijn het koor al 40 jaar trouw gebleven en komen iedere week met veel plezier hun partij zingen. Mevrouw Van Wijk is al 35 jaar koorüd en de dames De Munck, Bestman en Groo- tenboer zijn 25 jaar aan het koor verbonden, Deze laatsten ontvingen van het koor een horloge als aandenken. Mevrouw Grootenboer is ook 25 jaar bestuursUd, als resp. secretaris en penningmeester, en verder is ze actief in de Kring van zangverenigingen van Goeree- Overflakkee. De jubilarissen ontvingen van de Bond een stropdas of sjaal en een certificaat. Op de foto poseren ze met hun oud-voorzitter (derde van links), die donderdagavond voor het laatst zijn functie uitoefende; mevrouw Grootenboer was wegens ziekte afwezig. 'Sursum Corda' bestaat al mim 70 jaar en er heerst een fijne, gezel lige sfeer, waar de leden graag komen zingen. Ze zingen psalmen, gezangen en geestelijke hederen en proberen God door middel van het Ued te loven en te prijzen. Enkele keren per jaar geeft het koor een concert in de Ned. Herv. Kerk te Dirksland of zingt het elders op het eiland. Op dit moment staat 'Sursum Corda' onder leiding van diri gent Joh. van Broekhoven uh Dirksland. ledere donderdagavond wordt van 19.45-21.45 uur gerepteerd in gebouw 'Onder de Wiek' aan de Ring te Dirksland. Houdt u ook van zingen? Ga dan gemst eens luisteren en zing mee!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 1