Wijkpolitie per 1 februari van start Echtpaar Mierop-Breen 60 jaar getrouwd ItlOfHeetümM \\J ORANJEFEEST 0900-8844 ■^M inn aard www.knopsbv.nl Videoband jubileum dr. Maas Koninklijke Huwelijksreceptie in Dirksland Oranje-activiteiten Podiumgroep Pannenkoekenfestijn 35K-:2 B^6 chr. streekhlad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Buurtagenten presenteren zich tijdens persbijeenkomst 0,13 pm) Radarsnelheidscontroles Rijbewijs ingenomen Woninginbraak Auto met modder en zand besmeurd Automobielbedrijf Flakkee B.V. MAKELAARDIJ Gericht en gepland Verbonden aan de wijk Opel-nleuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen GARAGE KnÖpS actief in beeld en geluid in Middelharnis Oranjevereniging Middelharnis/Sommelsdijk heeft ter ere van het huwelijk tussen Willem- Alexander en Maxima tal van activi teiten georganiseerd. Deze zullen morgen plaatsvinden tussen 10.00 en 24.00 uur in de grote feesttent die tijdelijk op het Diekhuusplein zal worden neergezet. \%sei* Meubelen in Aciitliuizen j^T Visser Visser BARENDRECHT. TEL0180-642111 MIDDELHARNIS TEL 0187 - 617 300 VRIJDAG 1 FEBRUARI 2002 74e jaargang nr. 7076 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflaickee OUDDORP/GOEDEREEDE/STELLEN- DAM/STAD aan 't HARINGVLIET - Per soneel van de Verkeerspolitie (Project Ver keershandhaving) hield dinsdagmorgen radarsnelheidscontroles op de Oosterweg in Ouddorp, de N57 bij Stellendam en Goede- reede en op de Lieve Vrouwepoldersedijk in Stad aan 't Haringvhet. Tussen 7.15 en 8.30 uur flitste de snelheidsradar op de Oos terweg 17 van de 170 passerende automobi listen wegens overschrijding van de 50 km- limiet. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 80 km/h. Op de N57 bij Stellendam reden tussen 7.00 en 9.00 uur 49 van de 585 gecontroleerde bestuurders harder dan de toegestane snelheid van 100 km/h. Hoogste score: 135 km/h. Van 10.00 tot 12.00 uur reden op de N57 bij Goedereede 19 van de 603 passerende automobilisten harder dan 100 km/h. Hoogste snelheid bedroeg 183 km/h. Op de Lieve Vrouwepoldersedijk werd tussen 9.00 en 10.45 uur gecontro leerd. Daar namen 47 van de 300 passeren de automobilisten het niet zo nauw met de maximumsnelheid van 50 km/h. Hoogste score bedroeg 83 km/h. MIDDELHARNIS - Dinsdagmiddag rond vijf uur werd van een 53-jarige automobilist uit Middelhamis het rijbewijs ingenomen, omdat de man onder invloed van alcohol twee aanrijdingen had veroorzaakt. Op de Langeweg botste de automobiUst, toen hij rechtsaf de Christiaan de Vrieslaan inreed, tegen een daar geparkeerd staande auto aan. Toen hij de aanrijding wilde regelen en z'n auto parkeerde botste hij tegen een andere geparkeerd staande auto aan. Politieperso neel van het district De Eilanden nam de man een blaastest af. Op het bureau bleek de man zodanig onder invloed dat z'n rijbewijs werd ingenomen. GOEDEREEDE - Woensdag werd er tussen half drie 's middags en 's avonds tien uur ingebroken in een woning aan de Braggert. Toen de bewoner thuiskwam merkte hij dat de voordeur geblokkeerd was en zag vervol gens twee mensen via de achterzijde van zijn woning weglopen. Met grof geweld had men zich de gehele toegang verschaft via het keu- kenraam. De gehele woning werd doorzocht waarna er o.a. sieraden, een spelcomputer en een zonnebank werden meegenomen. MIDDELHARNIS - Vorige week werd in de Prins Hendrikstraat een personenauto aangetroffen, die met modder en zand was besmeurd. Het zou niet de eerste keer zijn dat dit is gebeurd. De politie van het district De Eilanden onderzoekt deze vemieUng. geeft rijplezier de ruimte! Avensis Verso 7 personen Dorpsweg 28, 3245 VC Sommelsdijk, Tel. (0187) 48 44 66 Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 De eerste wijkagenten voor Goeree-Overflakkee. V.l.n.r. Adrie Bijl, Leo Roseboom, Gerrit Boender, Nico van Groningen, Johan van Beveren, Cor van Heemst, hak van den Boogert en chef Jan de Vos. Nadat enkele jaren geleden het totale werkpakket van de politie werd onderverdeeld in verschillende werkprocessen, is thans de tijd rijp dat de politie met één van die processen - de Wijkpolitie - duidelijk naar buiten treedt. Daardoor krijgen vanaf 1 febru ari a.s. de burgers in de politieregio Rotterdam- Rijnmond een 'eigen' buurtagent, een agent die fulltime in de wijk aanwezig zal zijn en vnens inzet niet meer opgeëist zal worden voor allerlei andere 'klussen' tussendoor, zoals bijvoorbeeld voor de Mobiele Eenheid. De buurtagent krijgt een eigen vtijk of buurt onder zijn/haar hoede en vormt daarin een vast en herkenbaar aan spreekpunt. Juist omdat de buurtagent fulltime en speciHek voor een bepaalde vnjk wordt aangesteld, heeft deze weer meer tijd om 'er te zijn', om (weer) beter en intensiever contact met de burgers te onderhouden. Kortom: eindelijk een invulling aan de veel gehoorde schreeuw om meer blauw op straat! "Hierbij is niet alleen of vooral het feit dat er méér blauw op straat komt van belang; met name het feit dat met de buurtagent gericht blauw op straat komt, zal in de praktijk z'n waarde gaan betonen" zei Jan de Vos, chef bij district 'De Eilanden', tijdens een persbijeen komst op Port Zélande afgelopen woensdagmiddag. Een bijeenkomst waarop de eerste buurtagenten in het district werden gepresenteerd en waarbij vooral het hoofd van de WijkpoUtie district De Eilanden, Marja Keijzer, nadere uitleg gaf. "De buurtagent komt niet in z'n eentje in de wijk. Hij/zij heeft een team om zich heen, het wijkteam. Daarin zitten ook andere mede werkers, zoals bijvoorbeeld de vrijwiUige politie of veiUgheidsassis- tenten. De buurtagent treedt in zijn/haar team op als coördinator; dit in tegenstelling tot de vroegere wijkagent, die meer een 'solist' was. Er is nóg een verschil tussen de wijkagent 'oude stijl' en 'nieuwe stijl'. In de nieuwe stijl is men voortaan zowel hulpverlener als wets- handhaver. Dat laatste is er de laatste jaren wat bij ingeschoten, vindt men; de wijkagent fungeerde in hoofdzaak nogal eens als sociaal werker. Daaraan zal dus in de toekomst (weer) een redelijke hoe veelheid gezagsuitoefening worden toegevoegd. De eigen buurtagent moet zo een vaste waarde in de wijk gaan vormen." Samen met onder andere bewoners, gemeente, jeugdhulpverlening, woningbouwver eniging en gezondheidszorg wil de politie criminaliteit en overlast in de regio terugdringen, en kiest daarom voor een buurtgerichte en een geplande aanpak. Het werkproces 'Wijkpolitie' moet nog verder worden uitgebouwd. In 2003 moet deze op volle sterkte zijn, hetgeen voor Goeree-Over flakkee inhoudt dat er dan 17 buurtagenten zijn, verdeeld over het gebied. Maar met het pubUek in werking treden van het werkproces 'wijkpolitie' per 1 februari a.s., krijgt Goeree-Overflakkee alvast 8 buurtagenten; momenteel zijn er al zeven, voor de achtste bestaat nog een vacature. Van die acht krijgt elke gemeente op het eiland er twee toebedeeld. Alle hebben reeds een respectabele staat van dienst bij de politie en hebben een gezonde dosis levenswijsheid opgedaan, nood zakelijk om buurtagent te kunnen zijn. Deze politiemensen gaan op vrijwillige basis 'de wijk' in. Ze moeten ervoor solliciteren, er vindt een selectie plaats en waar nodig wordt nog een en ander 'bijge schaafd' Maar één ding is zeker: ze gaan ervoor, blij dat ze eindelijk weer invulling kunnen geven aan wat ze eigenlijk onder hun poli- tiektaak verstaan, maar waar ze de laatste jaren niet meer toe kwa men. Ze weten zich mede verantwoordelijk voor de leefbaarheid in 'hun' wijk en willen zich daarvoor inzetten, zich aan hun wijk ver bonden voelend. Dat bleek duidelijk tijdens een onderhoud dat de pers met haar 'eigen' buurtagenten had. "Jezelf thuis weten in de wijk, de mensen kermen en de problemen die er zich voordoen, en je daarvoor inzetten" zo zeiden ze, "dat is het eigenlijke van m'n poli tietaak". "Met het werkproces 'wijkpolitie' kan invulling kan worden gegeven aan 'de juiste man op de juiste plaats', en dat is belangrijk", zo benadrukte Jan de Vos. In week 7 zal de politie huis aan huis een krant verspreiden waar in de buurtagenten per wijk worden voorgesteld. 's Morgens rond half acht met ontbijt op bed worden verwend, overdag je kinderen en kleinkinderen om je heen, een lading felicitatiekaarten en -brie ven ontvangen (mét daartussen de gelukwensen van Hare Majesteit Koningin Beatrix), bezoek krijgen van burgemeester Sinke en zijn echt genote, het kon afgelopen dinsdag gewoon niet op. Die dag was het 60 jaar geleden dat in Ouddorp het echt paar Mierop-Breen elkaar het ja woord gaven, een feestdag dus. Beide echteheden zijn rasechte Ouddorpers. Hij zag in 1913 het eerste levenslicht in het inmiddels verdwenen huisje op 'de Punt', waarin hij ook in zijn trouwdag nog heeft gewoond - vandaar dat hij onder 't Ouddorp- se voUc nog bekend is als 'Klaos van 't huus- je'. Zij werd in 1922 geboren in een huisje aan de Oudelandseweg. Moeder heeft zij nooit gekend, die is haar op zeer jonge leef tijd ontvallen. Dit betekende dat zij flink heeft moeten leren aanpakken: niet 'alleen maar' kousen stoppen, maar ook helpen het koren op zolder te brengen, de paarden in te spaimen, enz., - dus al vroeg het harde leven in. Bij 'Klaos' lag dat wat anders: hij groeide op midden in de natuur. Hij hoort in gedach ten nóg de vogeltjes en de kikkers, terwijl hij zelf op bed lag. "Een lusthof', zo herinnert hij zich. Zes en een halve kilometer van het dorp en de samenleving vandaan, geen gebaande wegen zoals we die nu kennen, geen fiets, alleen maar harde klompen... én lopen. "We zorgden overal zélf voor, we bak ten zelf ons brood. Een beetje mensenschuw was ik wel, toen ik voor 't eerst naar school moest", bekent hij. Later is het gezin naar de Dorpsweg verhuisd. Aanvankelijk verdiende Mierop de kost in de landbouw, later is hij in de wegenbouw gegaan. En ja, hoe is hij aan z'n vrouw gekomen...? Nou, eigenlijk gewoon zoals dat toen bij de meesten ging: rondjes rond de kerk lopen, de jongens aan de ene kant van de straat en de meisjes aan de andere kant. En als je er dan één tussen ziet waarvan je denkt: 'nóu. dan laat de rest zich niet raden, "'t Was toen veel gezelliger dan nu hoor!", vertelt mevrouw Mierop. "Tóen moesten we 's zaterdagsavonds om tien uur thuis zijn, nu gaan ze om die tijd pas van huis.Ze zei er nog bij voor wie de nacht eigenlijk is, maar dat moest niet in de krant.Wel mag in de krant dat er vroeger meer onderlinge liefde was. Na hun trouwdag, 29 januari 1942, is het gezin Mierop wel elf keer verhuisd, dik wijls gedwongen door de omstandigheden die de oorlog en de watersnoodramp met zich meebrachten. Iimiiddels wonen ze alweer negen jaar in hun woninkje aan de Vliedberglaan, achter zorgcentrum 'de Vliedberg'Beide genieten nog een redelijke gezondheid, en al zóu die niet altijd even optimaal zijn, je zult ze er niet over horen klagen. Mét hun vijf kinderen, veertien kleinkinderen en vier achterkleinkinderen zouden ze vandaag nog lekker uit eten gaan. Ter ere van hun zestig jarig huwelijk! Al onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opel-dealer Ungeweg Middelharnis Tel. (0187) 47 67 87 OPEL Ytyor autorjJdeM mPplezier Dr. Maas vierde op 19 januari jl. zijn 25-jarig jubileum als huisarts in Stad aan 't Haringvliet, en dat hebben ze 'op Stad' geweten! De hele dag vol feestelijkheden is door Sjaak Arensman van Viar Video vastgelegd op een 95 minuten durende videoband. Alle programma-onderdelen (van de aubade in de tuin bij de familie Maas tot en met de uit reiking van de erepenning door burgemees ter De Vries-Hommes komen erop voor, evenals honderden receptiegangers. Het is een prachtig 'docment' geworden - de beel den zijn door Viar Video deskundig gemon teerd en van muziek voorzien. De video band is te bestellen bij Jan Maliepaard, tel.: 611321, voor de prijs van 17,50. Bij Jan Mahe-paard kunt u eventueel ook terecht voor het nabestellen van foto's uit het Dr. Maas-boek: kleurenafdruk 10 x 15 cm voor 1,- en 13 X 18 cm voor 1,35. ^y,euwe 7-o/,^J^ Zaterdagavond a.s. wordt bij ZAJW Nieuwe Tonge Hints gespeeld. Jullie zijn allemaal weer van harte welkom op 2 februari vanaf 19.30 uur in Hervormd Centrum Elim te Nieuwe Tonge. En wil je ook mee naar de ijsbaan op D.V. 16 februari? Morgenavond kun je je nog opge ven! De kosten bedragen slechts 6.00. We verzamelen 's morgens om 8.45 ur bij 'Eüm'. Zijn je ijzers geslepen? Wil je meer info, bel Corrie, tel. 651523. Tot ziens! Commissie TAPN COMBI B^----- I uur fohj.j OVDKflP- Hiiftftoo) 35 Ttl. {0187) iSMJZfait 683734 HNKSt Pratfihop Hogeioom 172 ft). (011 JJ«34M Vanaf kwart voor tien 's morgens is ieder een daar welkom. In de sfeervolle tent is een megabeeldscherm neergezet, zodat iedereen - onder het genot van een kopje koffie met oranje gebak - de huwelijksce remonie kan volgen, van 10.15-14.00 uur. Natuurlijk zijn er ook ander versnaperin gen te verkrijgen. Na de huwelijksplechtigheid zal de tent worden omgebouwd tot kinderspeelplaats. Van 14.00-17.00 uur kunnen kinderen daar onder andere ballen gooien, zich laten schminken, lekker koekhappen, enz., enz. Tevens kunnen de kinderen zich melden als de mooiste Prins of Prinses van Flakkee. Zowel bij de jongens als bij de meisjes ont vangt degene die het mooist is uitgedost een leuke prijs aan het eind van de nüddag. Degenen die 's morgens de ceremonie gemist hebben kunnen vanaf 17.00 uur de plechtigheid nóg eens rustig bekijken en er tot 20.00 uur gezellig vertoeven, onder het genot van een hapje en een drankje. Van 20.00-24.00 uur staat er een Oranjefeest op het programma, waarvoor de entree 2,02 bedraagt. Ter gelegenheid van het Koninklijke huwelijk van kroonprins Willem- Alexander en Maxima organiseert Oranjevereniging Dirksland in sa menwerking met gemeente Dirks land op zaterdagmiddag 2 februari 2002 een receptie van 16.00 tot 18.00 uur voor alle inwoners van het dorp in de recreatiezaal van Zorgcentrum 'Geldershof' te Dirksland. Bij birmei±omst liggen twee receptie- boeken, waarin een ieder zijn of haar feli citatie kan overbrengen richting het Koninklijke bruidspaar. De receptieboe- ken zullen aangeboden worden aan het secretariaat van kroonprins Willem- Alexander. De receptie omvat een gezel lig samenzijn onder het genot van een hapje en een drankje. Daarnaast zal tij dens de receptie een toespraak worden gehouden door burgemeester Boonstra en zullen op een groot scherm mooie beelden worden getoond van het huwe lijk van Willem-Alexander en Maxima. Hartelp: welkom in de sliowrooiDivaii inS^ttnnelsdigk. tiaveneifld 7, Sommelsdijk, tel. (0187) 48 33 28 Ook in Achthuizen kunnen de bewoners mét elkaar de huwelijksceremonie van Willem- Alexander en Maxima volgen, dit op een groot videoscherm dat in 't Buurthuus staat opgesteld en waarop morgen vanaf 9.45 uur de plechtigheden kunnen worden gevolgd. Na afloop zal gezamenlijk worden getoast op het kersverse bruidspaar en krijgen kin deren de gelegenheid om een ballon op te laten. Misschien heb je zin om zaterdag naar het OJW te gaan. Helaas, er is zaterdag géén OJW! Waarom? Nou, we hebben op zater dag 9 februari a.s. een podiumgroep! 'Spie gelbeeld' heten deze podiumgroep en ze wil len door middel van professioneel in elkaar gezette toneelstukjes ons laten nadenken, ons een spiegel voorhouden zeg maar. Je kunt gewoon om 19.30 uur komen, want dan is de zaal open. Zorg dat je er in ieder geval voor 20.00 uur bent, want dan beginnen we! Nog wat. Je kunt je nu ook opgeven voor het pannenkoekenfestijn. Zaterdag 16 februari kun je pannenkoeken eten op het OJW. De kosten zijn niet hoog: 3,-! Dus voor omge rekend nog geen zeven gulden kun je de hele avond je buik vullen met ambachtelijk gebakken pannenkoeken. Velen hebben zich al opgegeven, maar als jij dat nog niet hebt gedaan, dan pakje nu de telefoon, je draait 487450 en je geeft je op bij Reinout. De mensen die zich al hebben opgegeven tij dens de open avond hoeven niet meer te bel len. Je ziet het: genoeg leuke dingen te doen op het OJW, dus geef je op!. REGISTERACCOUNTANTS

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 1