Europarlementariër Wiersma bezoekt Oostflakkee Personeelsvereniging van de HDG viert 25-jarig bestaan Politie lost aanslag op woning Armeens gezin in Oude Tonge op ORANJEFEEST 0900-8844 EUROPAlUIN in Middelharnis innaard €^5r I chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoüandse en zeeumse eilanden PvdA-kandidaten op website -<2.A-G. 0,13 pm) Kindje aangereden Auto tegen lichtmast Diefstal van bromfiets 125-jarig jubileum zondagsschool 'Obadja' Goereese kunstschilder in tv programma POLITIEBERICHT Inbraak bedrijf Rhipsalis Makkelijke trendy kamerplant. Lekker eigenwijs. iJj^ MOOI WEER Dinsdag 29 januari 2002 Met de aanhouding van vier verdacli- ten, die vorige week werden voorge leid aan de Officier van Justitie in Rotterdam, hebben politierecher- cheurs van het district De Eilanden twee zaken opgelost. De ene betreft de aanslag op de woning van een Arm eense familie in de Marshof te Oude Tonge, de tweede zaak behelst een 29- tal diefstallen uit auto's in de gemeen tes Middelharnis eh Oostflakkee. Op 28 oktober vorig jaar hebben drie jonge ren, in de leeftijd van 16, 19 en 20 jaar en afkomstig uit de gemeenten Middelharnis en Oostflakkee, een aanslag gepleegd op de woning van de Armeense familie. Ze hebben aangegeven het gezin daarmee de stuipen op het lijf te willen jagen. Daartoe bevestigden de daders een lawinepijl aan de voordeur van de woning en brachten die tot ontploffing, als gevolg waarvan de voordeur weggebla zen werd en de hal grote schade opliep. In het pogen om deze zaak tot een zo goed mogelijk einde te brengen heeft de poUtie destijds dringend verzocht een zo groot mogelijke persstilte te betrachten. Burge meester Van PeU van de gemeente Oostflak kee gaf gisteren aan blij te zijn dat de eilan- delijke pers hieraan gehoor heeft gegeven: "zeker ook daardoor kon deze zaak worden opgelost". Meer openheid hierover kon nu worden gegeven, nadat de daders werden gearresteerd en vorige week 'wegens het teweegbrengen van een ontploffing' werden voorgeleid aan de Officier van Justitie en inmiddels ook in bewaring zijn gesteld. De zaak wordt nog verder onderzocht. Een woordvoerster van het Openbaar Ministerie kon gisteren desgevraagd nog geen medede lingen doen over het motief van de aanslag. Wel vertelde ze dat gisteren nóg twee aan houdingen in deze zaak zijn verricht. "Degene die de politie aanvankelijk als ver dachte op het oog had, bJeeJc niet de dader van het moment te zijn geweest", licht bur gemeester Van Pelt toe. "Maar aan de hand van verhoren van de daders van 29 diefstal len uit niet afgesloten personen- en bestel auto's en vrachtwagens in de gemeentes ^Middelharnis en Oostflakkee - die in ander- 'halve maand tijd werden gepleegd, kwam ^aan het licht dat deze verdachten ook achter ;de aanslag op de woning in Oude Tonge -zaten; de daders hebben bekend. Uit de wij- :ze van aanpak blijkt overduidelijk dat dit een 'weloverwogen' daad is geweest, waarop de daders zich wel degelijk hebben beraden. Het gebeurde is niet iets datje onder de cate gorie 'kattenkwaad' of 'vergeldingsactie' kunt schikken - al zou het dan net zo goed verkeerd zijn geweest - maar déze verwer pelijke daad neigt naar racisme." Van Pelt is zich na het gebeurde persoonlijk op de hoog te wezen stellen. "Je kunt hier niet zonder meer stellen dat er sprake is geweest van poging tot doodslag, maar als op het moment waarop de lawinepijl ontplofte er iemand achter die voordeur had gelopen, weet ik niet hoe die het eraf zou hebben gebracht." Ook de omwonenden zijn vreselijk geschrokken. Sommigen dachten aan een gasexplosie. Men begrijpt niet waarom dit gezin de dupe moest worden van dergelijke acties. "Het betreft een voorbeeldig gezin dat hier inmid dels anderhalf jaar woont en geheel in de samenleving is geïntegreerd", aldus Van Pelt. Hij zegt "absoluut blij te zijn" dat deze grensoverschrijdende zaak is opgelost en hoopt dat de verdere aanpak een preventieve werking voor in de toekomst zal hebben. Naast bovengenoemde daders heeft de poli tie nog een 23-jarige man aangehouden in verbande met de diefstallen uit de auto's. In de periode van 1 december vorig jaar tot medio januari jl. werd met name geluidsap paratuur weggenomen uit de voertuigen, met de bedoeling die te verkopen; de opbrengst zou voor eigen gebruik worden aangewend. Een deel van de gestolen apparatuur werd in de woning van de 19-jarige verdachte aange troffen en in beslag genomen. Oranjevereniging Middelharnis/Som- melsdijk heeft ter ere van het huwelijk tussen Willem-Alexander en Maxima tal van activiteiten georganiseerd. Deze zullen plaatsvinden tussen 10.00 en 24.00 uur in de grote feesttent die tijdelijk op het Diekhuusplein zal worden neergezet. Vanaf kwart voor tien 's morgens is ieder een daar welkom. In de sfeervolle tent is een megabeeldscherm neergezet, zodat iedereen - onder het genot van een kopje koffie met oranje gebak - de huwelijksce remonie kan volgen, van 10.15-14.00 uur. Natuurlijk zijn er ook ander versnaperin gen te verkrijgen. Na de huwelijksplechtigheid zal de tent omgebouwd worden tot kinderspeelplaats. Van 14.00-17.00 uur kunnen kinderen daar onder andere ballen gooien, zich laten schminken, lekker koekhappen, enz., enz. Tevens kunnen de kinderen zich melden als de mooiste Prins of Prinses van Flak- kee... Zowel bij de jongens als bij de Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee MiddeUiamis - Donderdagavond omstreeks zeven uur werd op de Steneweg een 6-jarig meisje uit Middelharnis aangereden door een 21-jarige automobilist uit Ooltgensplaat, Het meisje stond ter hoogte van haar woning met haar moeder te praten, toen zij plotse ling tussen twee geparkeerde auto's over stak. Het meisje liep tegen de linkerzijde van een passerende auto. Zij werd met verwon dingen naar het Dijkzigtziekenhuis ver voerd. MiddeUiamis - Donderdagmiddag om streeks half vijf reed op de Zuidelijke Rand weg een 55-jarige automobihst uit Middel harnis tegen een lichtmast. Hij kwam uit de richting van de Langeweg en verloor in een bocht de macht over het stuur. Hij botste tegen een lichtmast en werd uit de auto geslingerd. Het slachtoffer werd met ver wondingen naar het ziekenhuis in Dirksland vervoerd. Oude-Tonge - Donderdagmiddag omstreeks één uur werd in de Dabbestraat een brom fiets weggenomen, terwijl de 16-jarige eige naar uit Oude-Tonge in de supermarkt bood schappen deed. MAKELAARDIJ ,i^^.^4„.ai.^i«„ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 meisjes ontvangt degene die het mooist is uitgedost een leuke prijs aan het eind van de middag. Degenen die 's morgens de ceremonie gemist hebben kunnen vanaf 17.00 uur de plechtigheid nóg eens rustig bekijken en er tot 20.00 uur gezellig vertoeven, onder het genot van een hapje en een drankje. Van 20.00-24.00 uur staat er een Oranjefeest op het programma, waarvoor de entree 2,02 bedraagt. Europarlementariër Jan Marinus Wiersma, woonachtig te Leiden, bracht afgelopen vrijdag een werkbezoek aan de gemeente Oostflakkee. Wiersma is sinds 1994 lid van het Europees Parlement voor de Partij van de Arbeid en is nauw betrokken bij de uitbreiding van de Europese Unie met 12 landen. Omdat het karakter van die landen even eens agrarisch is en omdat de grenzen zullen worden open gesteld, zal een en ander grote gevolgen hebben voor de toe komst van de landbouw en voor het internationale trans port. Met het oog hierop heeft de lokale PvdA-afdeling Oostflakkee Wiersma uitgenodigd voor een werkbezoek, dat in het teken stond van 'Oostflakkee als plattelandge- bied, in samenhang met de uitbreiding van de Europese gemeenschap en met Europese subsidiegelden voor platte landsontwikkeling'. Stuurgroep Op dezelfde dag dat Wiersma Oostflakkee bezocht, vond in het gemeentekantoor te Oude Tonge een overleg plaats van de stuur groep die de toekenning van Europese gelden mogelijk moet maken. In deze groep zitten afgevaardigden van de vier gemeenten op Goe ree-Overflakkee, de provincie Zuid-Holland, de WLTO, de Vereni ging van Bedrijven, de Vereniging voor Natuur- en landschapsbeheer (VNLGO) en het Waterschap. Samen moet ze een plan maken hoe de gelden besteed zouden kunnen worden. Dit plan moet dan voldoen aan de Europese richtlijnen. De voorzitter van de stuurgroep, burge meester Van Pelt van de gemeente Oostflakkee, gaf Wiersma de gele genheid om de vergadering kort toe te spreken. Van die - wat hij noemde - 'bijzondere gelegenheid' maakte de Europarlementariër graag gebruik. "Vanuit Europa wordt gestreefd naar een vitaal platteland. Daarbij is een levensvatbare agrarische sector essentieel. Het idee van schaalvergroting om dit te reaUseren is losgelaten. Er wordt veel meer gekeken naar het samenspel tussen landbouw, natuur en toerisme. Voor de Europese Unie is daarbij de samenwerking tussen de verschillende belangengroeperingen en de politiek een uitgangspunt, zo gaf Wiersma aan." Landbouwer Jaap van Nieuwenhuyzen, voorzitter van de WLTO- afdeling Goeree-Overflakkee, nam de gelegenheid te baat om zijn zorg er over uit te spreken dat van Europese subsidiegelden (POP en LEADER+) mogelijk maar weinig meer over is, voordat daar óók iets van op Oostflakkee terecht komt. Ook vroeg hij Wiersma's aandacht voor de toenemende ganzenproblematiek op het eiland. "We weten wel hoe we daar mee om zouden kunnen gaan.maar dat mag niet!" Ook later tijdens het werkbezoek, toen Wiersma een kijkje nam bij twee Oostflakkeese landbouwbedrijven, leek het probleem van de ganzen een refrein te zijn: gewassen op de akkers worden in soms zeer korte tijd opgevreten of vertrapt. En als het gaat om het treffen Jan Marinus Wiersma van maatregels staan de boeren met de rug tegen de muur. Op som mige delen van het eiland is de situatie al van dien aard dat landbou wers zich afvragen of er in het gebied voor hen nog wel een taak ligt.De Europarlementariër herkent het probleem: "het is een con flict tussen landbouw- en namurbelang. Om uit de problemen te kun nen komen zou het 't mooiste zijn als die twee op elkaar afgestemd zouden worden". In gezelschap van ondermeer Jan van der Mast (fractievoorzitter PvdA Oostflakkee) en Toon Meeuwsen (kandidaat-raadslid PvdA) bezocht Wiersma aansluitend twee landbouwbedrijven en een trans portbedrijf in deze gemeente. Lees verder op pagina 2. Het bestuur van de 25-jarige personeelsvereniging. Midden op de foto, met geruite blouse, penningmeester Henk Huizer, die gehuldigd werd. De personeelsvereniging VOP (voor ons personeel) van de HDG beleefde 23 januari 2002 haar vijfentwintigjarig bestaan. Dat ging niet ongemerkt voorbij. Alle medewer kers trokken richting 't Prieel, bij recreatiecentrum 'de Staver' te Sommelsdijk, waar rond half acht een feestelijke avond van start ging. Een officieel gedeelte gevolgd door een koud en warm buffet, viel de bezoekers ten deel, waar bij de (klassieke) muzikale omlijsting werd verzorgd door het Kabalevsky trio, afkomstig uit Amsterdam en Leiden. En de sfeer zat er al meteen goed in... Rond half acht werd het personeel welkom geheten door Joke van Nimwegen, vice-voorzitter van de P.V. Zij meldde dat Jaap Bakelaar, de eigenUjke voorzitter, het tijdeüjk iets kalmer aan doet. Na 13 jaar heeft hij de eindverantwoording even overgedragen, maar hij was wel op deze avond aanwezig. De vice-voorzitter prees hem vanwege zijn enorme motiverende kracht en nodigde hem uit het woord te nemen voor een terugblik. Verpleeghuis 'de Samaritaan' was nog maar nauwelijks geopend of er werd een P.V. opgericht. De oprichtingsvergadering was op 29 November 1976 en op 1 januari 1977 ging de P.V. van start. En waar is het zo'n vereniging om te doen? Ja, 'Voor Ons Personeel', maar wat voor ons personeel? Geld natuurUjk. Geld, o.a. voor bloemetjes voor zieken, ontspannende activiteiten voor het personeel en bijvoor beeld kerstpakketten. Van de laatste categorie had Jaap Bakelaar een verzameling van de afgelopen jaren uitgestald in de hal, een leuk gezicht! De afzonderlijke P.V.'s van 'de Samaritaan' en 'de Goede Ree' spraken al in oktober 1977 over een samengaan, maar de tijd was er toen nog niet helemaal rijp voor. Eind 1995 werd opnieuw een poging tot fuseren ondernomen, en in 1998 smolten zij uiteindelijk samen, waarmee een P.V. ontstond voor de gehele HDG, die won derwel functioneert naar volle tevredenheid. Voor de vele activiteiten, die voor het personeel worden georgani seerd - Jaap Bakelaar het ze in vogelvlucht de revue passeren - is geld nodig, veel geld. En dat moet een P.V. bijeen zien te brengen. Al meteen bij het ontstaan van de P.V. werd een oud papieractie gestart, de eerste van vele andere acties. Henk Huizer, die al die 25 jaar als penningmeester actief is, waakt daarbij met een waar arendsoog over de kas. Hij werd door Jaap Bakelaar niet alleen op de korrel genomen, maar vanwege zijn jubileum ook nog eens gehuldigd, tijdens de feest avond in 't Prieel. Daarna kreeg de heer G. Joppe, voorzitter van de Raad van Bestuur, het woord. Hij prees de samenbindende werking die van de P.V. uit gaat en sprak de waardering van het bestuur van de HDG uit voor het vele werk dat het P.V.-bestuur verricht. Als blijk van de waardering deelde hij marsepeinen Gouden Plakken uit aan alle bestuursleden van de P.V. Ook de heer I. van den Boogert, directeur van het Management Team, kreeg het woord. Hij prees de vele talenten die binnen de P.V. tot uiting komen én de manier waarop penningmeester Henk Huizer waakt over de kas. Het geld dat de P.V. inzamelt, wordt door drie middelen bijeengegaard: uit contributie van leden, uit acties zoals de jaarlijkse rommelmarkt én uit 'de Pot', waar die dan ook mag staan. Waarschijnlijk bij Van den Boogert zelf, want hij wist - in een soort van soloact - aan het voltallige personeel uit te beelden hoe Henk daarbij te werk gaat. En dat heeft hij geweten - een rasbietser, die Henk Huizer! Met z'n bekende "ken 'k langskomme?" kondigt hij bij Van den Boogert aan dat er een tekort is opgetreden, en dan mag laatstgenoemde weer schuiven.De smakelijke manier van vertellen van hun directeur werkte stevig op de lachspieren van de P.V-ers, maar aan het eind van zijn rede beloofde Van Den Boogert - o.a. ter gelegenheid van dit jubileum - om dit jaar de ontstane tekorten te zul len aanvullen uit 'de Pot', wat resulteerde in een daverend applaus en in de opmerking van Jaap Bakelaar: "wij zijn allen getuigen!" Namens het personeel traden hierna Janneke Appel en Marleen Bijl naar voren. Zij hadden met het personeel actie gevoerd om een bewijs van dank te leveren aan hun P.V. Dat gebeurde woordelijk in dicht vorm en daadwerkelijk in het uitdelen van een presentje aan alle bestuursleden van de P.V., rondgedeeld vanuit een goedgevulde mand. Aan het eind van de avond bedankte Joke van Nimwegen iedereen voor alles wat er gedaan was en gaf ze tenslotte het woord aan Leen Jordaan, manager van 'de Staver'. Die sprak als een gelukkig mens en kreeg op zijn eigen wijze opnieuw de lachers op de hand toen hij uitlegde hoe (alweer) Henk Huizer zijn voordeel had weten te halen bij het bespreken van deze avond. De 450 aanwezigen stonden van 'de Staver' een cadeautje te wachten in de vorm van een foto van elk stel aanwezigen, een gebaar dat bijzonder werd gewaardeerd. Toen hiermee het officiële gedeelte van de avond was afgelopen, stond er voor de aanwezigen een warm en koud buffet gereed. Maandag 28 januari jl. (gisteren) was het 125 jaar geleden dat zondagsschool 'Obad- ja' te Ooltgensplaat werd opgericht. Ter gelegenheid daarvan zal op zaterdag 9 febru ari a.s. een herdenkingsdienst worden gehouden in de Ned. Herv. Kerk aan de Voorstraat te Ooltgensplaat. Deze bijzonde re dienst begint om 14.30 uur. Daarna is er gelegenheid tot feliciteren in 'Elthato'. Het is een zegen dat er in Ooltgensplaat al zove le jaren verteld mocht worden aan de kinde ren in de gemeente. Belangstellenden, oud-leidinggevenden en oud-leerlingen zijn van harte welkom dit bij zondere jubileum met ons te gedenken! De Goereese kunstschilder Ruud Wuite is uitgenodigd om het door hem vervaardigde schilderij van Willem-Alexander en Maxi ma te laten zien in de TROS TV SHOW die gepresenteerd wordt door Ivo Niehe. De uit zending vindt plaats op dinsdag 29 januari om 21.00 uur op Nederiand 2. Het betreft een feestelijk programma in het kader van het huwelijk van Willem-Alexander en Maxima. Oude-Tonge - In de nacht van donderdag op vrijdag werd er ingebroken in een bedrijf aan de Molendijk. Door een deur te forceren kon men birmen komen. Vermoedelijk zijn de inbrekers gestoord, er werd niets meegeno men. Op de webpagina's van de Partij van de Arbeid Middelharnis stellen de bovenste zes kandidaten voor de gemeenteraadsverkie zingen zich aan u voor. Ook is daar het com plete verkiezingsprogramma te lezen. Het adres is: http://leden.tref nl/~pvdamid- delhamis. EURO >»SiïlS DIRKSLAND, 0187-601354, DONDERDAG EN VRI|DAG KOOPAVOND

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 1