Jongerendienst 10e Trend groot succes! \>J Arjan Huizer, jonge Flakkeese organist en pianisty brengt verrassende eerste cd uit! ^s^ q-«e> 0900-8844 Twee mannen en twee vrouwen voorgeleid in Ouddorp Musical 'Abraham' in Geref. Kerk IVliddelharnis Winterse maaltijd in Ooltgensplaat te Ouddorp Open Dagen Albeda College innaard Overstromingen 1953 in 'Ontwaaict Radio' www.knopsbv.nl Winnaars Kerst- en Oudejaarspuzzel FOCI0I 2l«ii4ls. Voutoschode Spelmiddag te Oude Tonge Ophalen oud papier 4^^ Visser Visser \1sser Meubelen 0,13 pm) Inbraak in woning Controle op sluipverkeer Verdacht van poging gijze ling/ontvoering Automobielbedrijf Flakkee B.V. BARENDRECHT. TEL 0180-642111 MIDDELHARNIS. TEL 0187-617 300 GARAGE l€nÖpS ledere dag elk 3e brood voor 0,50 Van der Spoel Zn. jtf- ISO 9002 Gtwaagó: LOODGIETER CV-MONTEUR installatiehedmt Vrijdag 25 januari 2002 74e jaargang nr. 7074 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenlieid Goeree-Overflal<l<ee ACHTHUIZEN - Tijdens de afwezigheid van de bewoners werd tussen zaterdagmor gen en maandagmiddag ingebroken in een woning aan de Klimopstraat. Toen de bewo ners rond half twee maandagmiddag thuis kwamen, zagen zij dat hun hele woning was doorzocht. De inbrekers waren binnengeko men na het forceren van het slot van de ach terdeur. Uit de woning werden onder meer een videorecorder, een keukenapparaat en een telefoon weggenomen. MELISSANT - Maandagmiddag tussen vier uur en half vijf werd door politiepersoneel gecontroleerd op het sluipverkeer, dat op de NoUedijk het daar geplaatste bord 'Verbo den in te rijden' negeert. In totaal werden 9 automobilisten op de bon geslingerd. OOLTGENSPLAAT - Dinsdag Jl. werden twee mannen en twee vrou wen voorgeleid aan de Officier van Justitie in Rotterdam, verdaclit van een poging gijzeling, dan wel ontvoe ring van een 42-jarige man uit Oolt- gensplaat. Het slachtoffer werd vorige week woensdag middag rond vijf uur, toen hij bij z'n woning stond, opgewacht door twee mennen. Eén van hen bedreigde hem met een vuurwapen; de ander hield een honkbalknuppel dreigend in zijn richting. De bedoeling van de twee mannen - een 24- jarige Amsterdammer en een 43-jarige Leer dammer - was het slachtoffer te dwingen naar een gereedstaande personenauto mee te gaan. De 42-jarige man uit Ooltgensplaat verzette zich daarbij hevig, terwijl hij door de twee mannen werd geslagen en geschopt. Met behulp van toegesnelde omstanders wist het slachtoffer zich te bevrijden. Hierna vluchtten de twee mannen met de gereed staande auto, waarin reeds twee vrouwen (34 en 38 jaar, beide uit Amsterdam) zaten. Doordat de mannen met hoge snelheid weg reden, belandde de auto op de Lange naast de weg in de sloot. Hierop werden de twee vrouwen direct door iimiiddels gealarmeer de politiemensen aangehouden. De twee mannen vluchtten te voet verder, kregen nog een lift van een automobilist, maar konden rond half tien die dinsdagavond op de Heke- lingseweg in Spijkenisse worden aangehou den. Het vuurwapen was inmiddels wegge gooid, wat echter door personeel van de Hondenbrigade weer opgespoord werd. Na onderzoek in de auto, waarin in eerste instantie het viertal was weggereden, even als na fouillering van de mannen, werden onder meer bivakmutsen, tie-raps, messen en een fles met ether aangetroffen en in beslag genomen. De verdachten verklaarden na verhoor door rechercheurs van het district De Eilanden dat zij voornemens waren om de 42-jarige man uit Ooltgensplaat te ont voeren om hem te verhoren over een ver meende diefstal van geld. Op D.V. zondagavond 27 januari organi seert de Gereformeerde Kerk in Ouddorp een dienst voor en met jongeren. Voor veel jongeren is geloven niet vanzelfsprekend en de kerk heeft ze soms weinig te zeggen. Juist in dit samenzijn worden deze vragen serieus genomen en met elkaar gaan we op zoek naar de betekenis van het geloof voor jou. Als gemeente hopen we op deze avond veel jongeren te kunnen begroeten. Neem je vrienden en vriendinnen mee! Dit samenzijn begint om 18.30 uur en ds. Taco Koster zal de uitdaging aangaan om jou aan het denken te zetten door het thema: 'Is geloven dom?' Het lijkt erop dat veel mensen op die manier over het geloof pra ten. Maar is dat terecht? Het gospelkoor Per Amore zal op enthou siaste wijze aan deze dienst meewerken! Een extra reden om te komen! Dit gospel koor krijgt steeds meer bekendheid en zal ook op deze avond veel mensen aanspre ken. Een liturgie zal aanwezig zijn. Je bent van harte welkom in deze speciale kerk dienst voor jou! (Voor meer informatie: http://www.flak- kee.net/~grefkerk of 0187-683431). Van donderdag t/m zaterdag 14 t/m 16 februari a.s. zal in de Gereformeerde Kerk te Middelhamis de musical 'Abraham' worden uitgevoerd, geheel gecomponeerd door schrijver/componist Peter Schouls. In dit muziekspel volgt u het leven van aartsvader Abraham en volgt u hem op zijn ongewisse reis vanuit Ur der Chaldeeën naar het land Kanaan, waarbij zijn enige zekerheid de belofte van God is dat hij zal uitgroeien tot een groot volk. Heel lang lijkt de vervulling van die belofte niet uit te komen, maar aan het eind van het ver haal kan de oude Abraham heel dankbaar op zijn leven terugkijken. Aan de musical doen ca. 90 gemeenteleden mee, in leeftijd variërend van 6 tot 8 jaar. Wilt u van de musical getuige zijn? Kom dan op donder dag- of vrijdagavond 14 of 15 februari om acht uur naar de Gereformeerde Kerk te Middelhamis of op zaterdag 16 februari om 14.30 uur of om 20.00 uur. De kerk is vanaf 19.30 open voor de avondvoorstel lingen en 14.00 uur voor de middagvoor stelling. De kaartverkoop (prijs 3 euro per persoon, incl. consumptie) start op 26 januari a.s. bij het VVV/ANWB-kantoor te Middelhamis, Boekhandel Van der Boom te Sonamelsdijk en de Gereformeer de Kerk Middelhamis via familie Baart (tel. 0187-482203). Op donderdag 31 januari a.s. organiseert de Plaatselijke Commissie van de SWO in Ooltgensplaat een winterse maaltijd voor 50-plussers in Fort Prins Frederik. Op het menu staat zuurkool, boerenkool en hut spot. De maaltijd begint om 18.00 uur, de zaal is vanaf 17.30 uur geopend. De kosten bedragen 3,50. U kunt zich aanmelden bij mevrouw Huijer, tel.: 631676. Dit jaar werd de ondernemers- beurs Trend te Ouddorp voor het 10e jaar gehouden. Naast de vele beursaanbiedingen van de deelne mende ondernemers waren er nu ook spectaculaire jubileumaanbie dingen waardoor de beurs door een zeer groot aantal bezoekers werd bezocht. De gemoedelijke sfeer en de deskundig heid van de deelnemende ondernemers zorgden ervoor dat Trend 2002 dit jaar wederom een succes te noemen is. Naast de inmiddels bekende deelnemers: Jaap Boone (radio, tv en witgoed), Esgri (schuifdeurkastwanden), Fabert (goed wonen en slapen), Frans Meiaard Zn (parket). Portas (deuren en keukens), Pebema (verkoop van natuursteen onderhoud), Sunstore Flakkee (zonwe ring) Tanis tuinmachines (beregening) Vlieto (naai- borduur- en lockmachines) Van Wijk (verwarming), Krabo (natuur- produkten). Groene Beer (nieuwe kijk op schoonmaken) waren er dit jaar 2 nieuw komers; Springersdiep (rijwielen) en A.S.H. Carosserie (bedrijfswageninrich ting). Deze jubileumbeurs had naast de jaarlijk se 'publieksprijs' (boodschappenmand), dit jaar een grandioze extra prijs: een reis cheque t.w. V. 400,- beschikbaar gesteld door de Rabobank West-Flakkee en de deelnemende ondernemers. De bood schappenmand bevatte een waarde van 140,65 en werd gewonnen door de fam. H. Tanis van de Oostdijk 29 te Ouddorp. Uit alle bezoekers die een kansje hadden gewaagd om de juiste prijs te raden van de inhoud van de boodschappenmand werd één naam getrokken voor de hoofd prijs de reischeque van 400,- de geluk kige winnaars was de fam. Berkenbode van de Alexanderstraat 30 te Ouddorp. Niet alleen de bezoekers kijken nu alweer uit naar Trend 2003 maar zeker ook de deelnemende ondernemers die nu al plan nen maken om middels een uitbreiding,Trend 2003 nog aantrekkelij ker te maken. geeft rijplezier de ruimte! Avensis Verso 7 personen Dorpsweg 28, 3245 VC Sommelsdijk, Tel. (0187)48 44 66 De open dagen van het Albeda College vinden dit weekeinde plaats. Deze worden op vrijdag 25 (vandaag) van 14.00 tot 17.00 uur en zaterdag 26 januari (morgen) van 10.00 tot 13.00 uur gehouden. Dan zijn locaties in Rotterdam, Schiedam, Gouda, Mid delhamis, Oude Tonge, Vlaardingen en De Lier open. Het aanbod varieert per locatie. Tijdens de open dagen staan opleidingen op het gebied van economie, gezondheidszorg welzijn, dienstverlening voeding en techniek centraal. Geïnteresseerden in een specifieke opleiding kuimen contact opne men met het Trajectbureau van het Albeda College, tel.: 010-290 10 20 of via de websi te: www.albeda.nl. MAKELAARDI Middelhamis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 Bijna 50 jaar geleden werd Goeree- Overflakkee getroffen door de water snoodramp. In het programma 'Ont waakt Radio' op Radio Flakkee wor den maandagavond 28 januari a.s. om 21.00 uur herinneringen opgehaald. De herhaling is dinsdag om 16 uur. Presentatie: Yvonne Caka. REGISTERACCOUNTANTS Opel-nieuws Vacatures Knöps-Shop informatie Evenementen Al onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opel-dealer Ungeweg Middelhamis Tel. (0187) 47 67 67 OPEL yoffr autorijden met plezier de f^oncötKBivaa iaSommeisdp. -flu^Ln-^-t-e-^rt. Haveneind 7, Sormiieladijk, tel. (0187) 48 33 28 Tja..., wat verwacht je te horen te krijgen als je een cd in handen neemt waarop een jonge amateur-organist/pianist nagenoeg een uur lang improvisaties speelt? Iemand waar van je weet dat die nauwelijks enige muzikale onderbou wing heeft gehad, die thuis nóch over een orgel nóch over een piano beschikt, maar zich behelpen moet met een key board..., dus ook zo goed als geen pedaalspel heeft geleerd of echt gewend is met orgelregisters om te gaan, maar die het tóch waagt om met een cd uit te komen... Ja, dan ben je gewoonweg nieuwsgierig! Het gaat om de cd die STH records te Hoevelaken onlangs uitbracht en waarop de 18-jarige Arjan Huizer uit Herkingen over psalmen en gezangen improviseert in de Grote- of Stefanuskerk te Hasselt, zowel op orgel als op vleugel. Van dit genre zijn de laatste jaren al talloze muziekdragers verschenen, waarvan een respectabel aantal ook in Hasselt werd opgenomen. Het orgel en de akoestiek in die kerk leve ren immers een totaalklank op waar menig orgelliefhebber voor gaat, en ook Arjan was er door gegrepen. Veel van zijn voorgangers heb ben op de Hasseltse orgelbank met hun cd ingespeeld op 'de brede massa'makkelijk in het gehoor liggende muziek, waarvan het artis tieke niveau niet altijd even hoog genoemd kan worden. Wat zou Arjan dan op dit terrein te bieden hebben, ja te bieden kurmen heb ben, met zijn beperkte mogelijkheden om zich op muzikaal gebied te ontwikkelen? Beperkt en beknot Immers, 't is nog maar sinds kort dat hij op een kerkorgel terecht kan. En wat algemene muzikale vorming betreft, was hij vooral aangewe zen op de muzieklessen die hij op de Prins Mauritsscholengemeen- schap in Middelhamis kreeg. "Ik leer eigenlijk van iedereen die ik hoor spelen en waarvan ik denk: hé, die doet iets moois", zegt Arjan. Hij kijkt dan hoe een en ander ten gehore wordt gebracht, maar bovenal luistert hij, beslist leergierig om meer gestalte te kunnen geven aan wat er aan muzikaliteit in 'em woelt en broedt. Dat ervaart hij zelfs als een drang vanbinnen, maar gelijkertijd stuit hij erop dat hij zo weinig mogelijkheden tot z'n beschikking heeft om er werke lijk iets serieus mee te beginnen. Heel wat verzoeken aan kerkenra- den of kerkvoogdijen om op 'hun' kerkorgel te mogen studeren, wer den negatief of soms helemaal niet beantwoord. En een elektronisch orgel in huis, daar zaten Arjan's ouders aanvankelijk ook niet zo op te wachten. En ja, wat zou je dan aan orgelles beginnen? Als kind heeft Arjan dan wel enkele jaren keyboardles gehad en slechts één jaar pianoles, maar daarna heeft hij zichzelf wat verder op weg gehol pen. Gelukkig staat nu zijn muzikale vriend, beroepsmusicus Ad de Joode, hem alweer enige tijd bij met wat adviezen, al kan dit niet echt orgelles worden genoemd. En..., binnenkort krijgt Arjan tóch een elektronisch orgeltje thuis! Maar: zó staat het er dus voor met zijn ontwikkeling op muzikaal gebied. Wat te verwachten? Natuurlijk zou het dan onredelijk zijn om 'puriteins' orgel- en piano spel, op beroepsniveau, uit je luidsprekerboxen te verwachten; dat heeft Arjan met zijn cd in 't geheel ook niet voor ogen gehad. Hij geeft zelf aan dat hij met z'n eerste cd een breed publiek wil raken. "Daar heb ik de stijl van spelen bewust voor aangepast, maar over niet al te lange tijd wil ik ook een 'klassieke' cd gaan maken; daarop wil ik met een heel andere muzikale kant komen". 'Nu, dan weet je zo ongeveer wel wat er komen gaat, zéker op dit orgel', denk je dan bij jezelf als je de cd in de speler stopt. Wel, over muzikale smaak zul len we het hier niet hebben, het is gewoon een cd zoals Arjan het bedoeld heeft en waarbij één ding in ieder geval zeker is: velen, zéér velen, zullen er bergen luistergenoegen aan beleven! Al blijft nog steeds de vraag wat er überhaupt van iemand valt te verwachten die op muzikaal gebied zich zó weinig heeft kunnen ontplooien... Wor den het 'dikke' of 'zoet-weeïge' orgel- en pianoklanken? Of impro visaties die altijd lijken te moeten eindigen in uiterst brede, logge kor alen met het volle werk en met afsluitingen die niet statig genoeg lij ken te kunnen of waarmee de organist maar niet kan stoppen? Of voorspelbare aaneenrijgingen van orgelklanken? Of onlogische har monisaties en regelmatig voorkomende octaaf- en quintparallel- len...? Muzikaal Los van stijl of muzikale smaak beluister je al vrij snel nadat het eer ste nummer van de cd van start is gegaan, dat er muziek in Arjan zit. Hij speelt óp en mét gevoel, zonder in overdreven zoetigheden of in weeïgheid te ontaarden. Hij voelt zich één met z'n instrument en speelt levendig, met vaart en gedrevenheid, met stuwingen en inhou dingen. Zijn spel laat zich niet kenmerken door 'verticaliteit' (op een doodse wijze de slag van de maat laten domineren tijdens het spel). maar in aanleg denkt zijn spel vooruit, in horizontale lijnen. Welis waar duiken met zekere regelmaat op deze cd voorspelbaarheden in de improvisaties op, maar onverwachte nieuwe geluiden hoor je ook, zéker ook als het over registratiekeuze en -opbouw gaat. Zelden krijg je tijdens Arjan's spel het gevoel: 'nu weten we het zachtjesaan wel, hoor', want zijn improvisaties krijgen (tijdig) genoeg aardige wen dingen, terwijl van ongelukkige harmonisaties nauwelijks sprake is. Met name lijken Arjan's piano-improvisaties sterker. Als je, afgaand op deze cd, Arjan's improvisaties zou willen typeren, dan zou het je enigszins kunnen doen denken aan een 'kruising' tus sen de stijl van Martin Mans en die van Klaas-Jan Mulder, waarbij hij wat vaardigheid en muzikaliteit betreft eerstgenoemde duidelijk overtreft en beduidend meer naar Mulder neigt, al doelt Arjan zelf daar helemaal niet op. Liefst ontwikkelt hij zo goed mogelijk een eigen stijl. Maar als je hoort hoe Arjan - met de weinige ontplooi ingsmogelijkheden die hij tot nu toe slechts voorhanden had - reeds tot zó'n muzikale prestatie komt, dan moet dat zeker lukken en zijn z'n talenten duidelijk gebleken. Onwillekeurig doet het je denken aan Feike Asma's crue uitspraak, toen die voor het eerst de nog jonge Klaas-Jan Mulder hoorde spelen: "Die heeft muziek in z'nd In samenwerking Het initiatief om van Arjan een cd op te nemen kwam eigenlijk van 'dé man' van STH records: Dolph Thiery. Toen die Arjan eens hoor de spelen - hij werkt nl. ook regelmatig mee aan concerten - vond hij meteen dat daar 'méér mee gedaan moest worden'. En zo zijn Dolph en Arjan samen tot de productie van deze cd gekomen, waarvan de klankweergave is zoals we dat van STH gewend zijn, in de goede zin des woords! Het bij de cd behorende booklet bevat naast informatie over Arjan, ook een kort stukje geschiedenis over de Stefanuskerk te Hasselt en het bespeelde orgel (compleet met dispositie). De foto's op en in het booklet heeft Arjan zelf gemaakt, en omdat hij in dagelijks leven werkzaam is in de computerbranche - zowel zelfstandig als i i loondienst - verzorgde hij ook de lay-out van het boekje. Ook Arjan's vriendin Fryda van der Velde heeft belangrijk bijgedragen aan de tot standkoming van de cd. "Eigenlijk is zij een onmisbare schakel in het geheel geweest, want zonder haar had de cd er gewoonweg niet geko men!", besluit Arjan eerlijk. Voor 18 euro (f 40) Ugt de cd in de winkel te koop, maar wie hem rechtstreeks bij Arjan koopt, betaalt slechts 15 euro (f 33). Voor meer informatie kunt u bellen naar 0187-669346 óf kunt u kijken op de website: www.ArjanHuizer.nl. De winnaar van de Kerstpuzzel die vrijdag 21 december jl. in Eilanden Nieuws stond, is geworden: M. Hartensveld, Van Aerssen- straat 14 te Sommelsdijk. De oplossing van de Kerstpuzzel luidt: 'Vrolijk kaarslicht en een glunderend gezicht brengen ons weer in evenwicht'. Ook de Oudejaarspuzzel van vrijdag 28 december jl. leverde veel inzendingen op. De winnaar van deze puzzel werd: J.C.A. Meijer, Lindenlaan 15 te Ooltgensplaat. De oplossing van de Oudejaarspuzzel luidt: l/anaf heden: Brood - Banket - Croissanterie Kerkepad 1 c, Tel. (0187) 48 64 69 'Gezelligheid kent geen tijd; met de tijd meegaan'. Beide winnaars wonnen een boekenbon t.w.v. 11,35. n j i.- Reaactie mM Langeweg38 Nieuwe Tonge Tel. 0187-651396 KEMA CERTIFICATE 3657Q De Plaatselijke Commissie Welzijnswerk te Oude Tonge orga niseert op woensdag 6 februari a.s. een spelmiddag in het Inf- ocentrum, Bemhardstraat 27 te Oude Tonge. Deze middag is toegankelijk voor personen vanaf 55 jaar en ouder en wonen de te Oude Tonge. De kosten bedragen 1,- per persoon. Deze middag begint om 14.00 uur, de zaal is open vanaf 13.30 uur. Natuurlijk zijn er weer prijzen aan deze middag verbonden. Allen van harte welkom! SOMMELSDIJK - Op maandag 28 januari a.s. zal in de hele wijk 'Westplaat' te Sommelsdijk het oud papier ingezameld worden. U wordt verzocht het oud papier gebundeld gereed te zetten. Om 18.30 uur (halfzeven) start de groep ophalers in de Jacob Catsstraat. De opbrengst komt ten goede aan het werk van de Zending der Gereformeerde Gemeenten. Gas -Water -Warmte Dorpsweg 4, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 OI

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 1