Opvoedbureau Goeree-Overflakkee weer in Het Diekhuus Nieuws ui< ©c PierenS^ec K.N.R.IVI.-avond x EIIIUIIBI-IIIEyWS HET KIJKVENSTER Jonge mensen vragen X Blik op kerk ^^y t en samenleving Ij 1."" aZ^^^i oc ccasn aïtronaut HOOlKOOnn-MOtR GiMumm OP EEN oaooöic FINEER UERBaOKKELT WE RIEP 0MR7 OUOE HNilCHTEN t8 4g ^g ift ^i €s iSi 4i igg 4i 4g ^s €g 4i €s ifs 4i ^i *^4- f* K* STICHTING DIERENBELANG HOEKSCHE WAARD ViOJDAG 18 JANUARI 2002 - Drugssmokkel - Harde maatregelen? - Tolerant beleid Het zal er dan toch van komen. De drugs smokkelaars zullen hard worden aangepakt. Tenminste, als onze minister-president Wim Kok z'n zin krijgt. Op de eerste persconfe rentie van het nieuwe jaar stelde hij 'onor thodoxe' maatregelen in het vooruitzicht. Twee gevangenen in één cel bijvoorbeeld. En de inzet van militairen komt nog niet in het blikveld, maar moet ook niet worden uit gesloten. Het is wel rijkelijk laat, maar goed, beter laat dan nooit. Er wordt al tijden lang geroepen dat het zo niet langer kon. Maar op Schiphol, waar de drugskoeriers aankomen, handhaaf de men op ruime schaal het gedoogbeleid. Totdat onlangs bleek dat dit gedoogbeleid de spuigaten uitliep. De douane liet weten de opdracht te hebben mensen met een kleine hoeveelheid drugs te laten passeren. Maar intussen was ook iemand die ongeveer veer tien kilo harddrugs bij zich had ongemoeid gelaten. Toen dat bekend werd was Leiden - liever, Den Haag - in last! Het moest ineens tot op de bodem uitgezocht worden. Kamer vragen zijn aangekondigd, en minister Kort hals van Justitie, die er meer van moet heb ben geweten, zal ter verantwoording worden geroepen. Want informatie aan de kamer onthouden is in de politiek nog altijd een doodzonde, waarover Paars trouwens nooit zo moeilijk gedaan heeft. Dat de betreffende ambtenaren werd geadvi seerd maar een oogje dicht te doen heeft te maken met het cellentekort: er is toch geen ruimte om alle overtreders op te bergen. Nee, zeggen de gevangenisdkecteuren, het is geen kwestie van cellentekort, de rechter lijke macht is zwaar onderbezet, en ziet geen kans alle criminelen voor de balie te krijgen. Ja, wie kan nu op afstand uitmaken wat waar is? Misschien ligt de waarheid wel ergens in het midden... De douane blijkt enorm gefrustreerd te zijn door het feit dat ze van hogerhand de opdracht heeft gekregen de smokkel ooglui kend toe te laten. Maar blijkbaar deert dat de autoriteiten minder dan de pubUeke opinie. Er gaan immers in ons land steeds meer stemmen op die zeggen dat er een einde moet komen aan het gedoogbeleid, omdat we ons in het buitenland compleet ongeloof waardig maken. Nederland staat toch al bekend als een soort vrijstaat, waar alles kan en mag. En als ze dan te horen krijgen dat drugskoeriers en bolletjesslikkers ongehin derd hun gang kunnen gaan en ook nog naar de Antillen kunnen terugkeren met ik weet niet hoeveel xtc-pillen bij zich, dan weten we helemaal niet meer hoe we dat moeten uitleggen. Nu ja, we mogen blij zijn dat het taboe een keer doorbroken is. Men kan in ieder geval niet meer zeggen: "We hebben het niet geweten". Of dat zal leiden tot een drastischer beleid moeten we afwachten. Het zal niet eenvou dig zijn ineens afstand te nemen van de tolerante houding die de autoriteiten de laat ste tijd hebben aangenomen. Want niet alleen op het terrein van de verdovende mid delen werd er veel toegelaten, ook inzake de kinderporno en de vrouwenhandel waren we erg liberaal... En nu zelfs aan de linkerzijde wordt ingezien dat het verkeerd gaat, is het misschien wel te laat om harde maatregelen te nemen. Waarnemer -^' k "«o i''f l Deze vraag- en antwoordrubriek staat geheel ten dienste van de lezer die er kostenloos gebruik van kan maken. Uw vragen op velerlei gebied kunt u stu ren aan: Redactie Eilanden-Nieuws, Postbus 8,3240 AA Middelharnis, met in de linkerbovenhoek 'Vragenrubriek' vermeld. De vragen worden door f deskundigen beantwoord en zullen binnen enkele weken na de inzending 1 compleet met antwoord in deze rubriek worden gepubliceerd. Wie was de eerste ruimtevaarder en hoe groot was de capsule, waarin hij door de ruimte vloog? Antwoord: De Wostok I, waarmee de Rus sen op 12 april 1961 voor het eerst een mens de ruimte instuurden, werd bemand door de 27-jarige majoor Joeri Aleksejevitsj Gaga- rin. Hij beschreef een tevoren bepaalde baan om de aarde die 108 minuten duurde. Het 1 gehele ruimteschip woog 4,8 ton, was 37,20 i m lang met een doorsnede van de beman- ningscapsule van bijna 2,5 m en een lengte I van 7,35 m (zonder de buitenantennes). De 1 cabine voor de astronaut zelf was bolvormig met een doorsnede van ca 2,5 m uitwendig, i dus nauwelijks 2 m inwendig. Gagarin lag i daarin op een schietstoel. Deze stond op I rails, waaraan het ventilatiesysteem van zijn I ruimtepak was aangesloten. Om hem heen I waren de instrumenten, voedsel- en water- voorraden, sanitaire voorziening en televi- siecamera aangebracht. 1 Met hooikoorts kan ik nooit per auto de weg I op, omdat mijn antihistaminicum de rijvaar- 1 digheid beïnvloedt. Een collega heeft echter een middel waarmee dat wél kan. Hoe zit dat? I Antwoord: De farmaceutische industrie heeft moderne antihistaminica uitgevonden die lijders aan hooikoorts en aanverwante allergieën niet (meer) suf of slaperig maakt. Daar komt dus ook geen gele waarschu wingssticker op, dat ze de rijvaardigheid zouden beïnvloeden. U kunt ze bij de apo theker halen. Kunnen geraniums gedroogd bewaard wor den op een vorstvrijeplaats? Antwoord: Geraniums kunt u overhouden, maar niet gedroogd. U zet ze in potten of bakken op een vorstvrije plaats en geeft ze eenmaal per week zuinig water. Het best kunt u eerst dor blad en uitgebloeide bloe men verwijderen en de planten de hele win ter ook van dorre stengels en uitgebloeide bloemen ontdoen. In het voorjaar insnoeien en niet voor half mei naar buiten brengen. Het fineer op ons ronde salontafeltje brok kelt af. Kan ik daar stukken van vervangen of moet er een geheel nieuwe plaat op? Antwoord: Wij raden u aan ineens de gehele fmeerlaag te verwijderen door de Ujm op te lossen met terpentine en de plaat met een schoon plamuurmes los te steken. Schuur het tafeloppervlak daarna heel goed glad. U kunt er dan een blad nieuwe fineer op leggen. De juiste cirkelvorm verkrijgt u zonodig met behulp van en kartonnen mal, die u op maat maakt door het tafelblad op papier te tekenen. Hallo jeugd van Goeree, a.s. zaterdag staat er weer een leuk programma te wachten. Na woord en gebed en de pauze komt een mede werker van de K.N.R.M. vertellen hoe span nend, gevaarlijk en dankbaar werk zij ver richten met name op de Noordzee. De deu ren van de Ark gaan om 19.00 uur open en de avond duurt van 19.30 uur tot 21.30 uur. Ook je vrienden en vriendinnen zijn wel kom. Tot zaterdag! Het Spiritteam Waarom voelen jongeren zich vaak onte vreden over zichzelf en waarom slaat bij jongeren depressiviteit soms toe? Deze vragen worden maandagavond om 21.00 uur besproken in het programma 'Ont waakt Radio' op Radio Flakkee. Het is het vijfde deel in de serie over 'Jonge mensen vragen'. De presentatie wordt verzorgd door Kitsten Kraaijveld. De herhaling van het programma is dinsdag om 16.00 uur. Wie was eigenlijk de eerste persoon die in de woestijn stond te roepen en naar wie nie mand wou luisteren? Antwoord: Dat gezegde is een verbastering van een bijbeltekst. Er is niet vergeefs geroe pen in een woestijn waar geen mens huisde. Integendeel, we lezen in Markus 1 5, dat het gehele joodse land en alle inwoners van Jeruzalem uitliepen en zich lieten dopen, toen de stem van Johannes klonk, 'roepende inde woestijn'. Kunt u mij een adres geven waar ik oude ansicht- en fantasiekaarten kan laten taxe ren en waar ik ze eventueel kan verkopen? Antwoord: U kunt natuurlijk bij een boek- antiquariaat aankloppen, maar dan zult u er niet veel voor krijgen. Er zijn echter altijd mensen die benieuwd zijn naar de situatie van ca 80 tot 100 jaar geleden. U kunt er 't beste een bod op vragen op een ruil- of ver- zamelbeurs, of per advertentie, bijvoorbeeld in het maandMad 'De Verzamelaar' van de Nederlandse Vereniging van de Verzame laar, Tiranaplantsoen 71, 2034 TK te Haar lem, tel.: 023-535 96 15. En dan kunt u ze verkopen aan degene die u het aantrekkeUjk- ste voorstel doet. Genoemde vereniging heeft ook brief- en ansichtkaartenverzame laars onder haar leden. Meestal verzamelt men slechts kaarten van een bepaalde streek of een bepaalde stad. Ze organiseren ook regelmatig verzamelbeurzen in zo'n 80 plaatsen in het land. Verder is bekend dat het Openluchtmuseum Arnhem, Schelmseweg 89, 8616 SJ Arnhem, tel.: 026-357 61 11, een grote collectie prentbriefkaarten heeft, zowel van stads- en dorpsgezichten als van fantasiekaarten. Ook verzamelt de Stichting Atlas Thierens (prentbriefkaartendocumentatiecentrum) Postbus 305, 3770 AH Bameveld, prent briefkaarten van allerlei aard. Bezoekadres: Raadhuisplein 2, 3771 ER Bameveld, tel.: 0342-49 59 11, toestellen 313 en 314. De collectie is ondergebracht in het raadhuis van Bameveld en wordt door het gemeente archief beheerd. Verder ontvangen de archiefdiensten van gemeenten of regio's graag prentbriefkaar ten omdat deze bijdragen aan de geschied schrijving. Wat een oude ansichtkaart waard is, is erg moeilijk te zeggen, dit hangt name lijk af van de staat waarin de kaart verkeert, de leeftijd, zeldzaamheid, enz. Ons is bekend dat ze soms 5,- per stuk kunnen opbrengen. Per 1 januari jl. is het Opvoedbureau Goeree-Overflakkee weer terug op de 'oude stek', namelijk Het Diekhuus, Beneden Zandpad 7 in Middelharnis. ledere maandagochtend van 9.00 tot 12.00 uur houdt Astrid Buitelaar spreekuur voor iedereen met vragen of problemen omtrent het opvoeden van kinderen in de leeftijd van 0-18 jaar. Was het tot april vorig jaar Mieke Hartog, die het Opvoedbureau 'onder haar hoede' had, na die tijd hebben de activiteiten van het bureau tot oktober jl. stilgelegen en werden de spreekuren geregeld door de Stichting voor Opvoedingsondersteuning (S&O). Vanaf begin oktober was het Astrid Buitelaar die "unproviserend in de Dillenburg" de werkzaamheden van het Opvoedbureau behartigde. "Maar gelukkig ben ik vanaf 1 januari op de 'oude stek' van start kunnen gaan", aldus Astrid. "Opvoeden roept vaak twijfels en zorgen op. Soms weetje niet meer wat je er mee aan moet. Vaak helpt het als je er met iemand over kunt praten. Samen kun je de dingen op een rijtje zetten en een ant woord of oplossing vinden. Meestal zijn een paar gesprekken ai genoeg", vertelt Astrid uitnodigend aan iedereen die daar behoefte aan heeft. Ook het Opvoedbureau Goeree- Overflakkee heeft een aantal diensten waar de ouders gebmik van kunnen maken: Informatie en voorlichting Ouders kunnen informatie en voorUchting krijgen over de ontwikkeüng van kinderen en over het gedrag dat bij een bepaalde fase hoort. Deze informatie kan zowel telefo nisch als op het spreekuur verkregen wor den. Ook beschikt het Opvoedbureau sinds vorige week over e-mail. Via opvoedbu- reauzhe@zwg.nl kunt u voor al uw vragen terecht bij het bureau. Dit voorkomt dat u weer een week moet wachten, voordat u het spreekuur kan bezoeken. Ook kan het voor komen dat u op maandagochtend niet in de gelegenheid bent, naar het spreekuur te Als nieuwe ontwikkelingspsychologe zal Astrid Buitelaar iedere maandagochtend van 9.00 tot 12.00 uur spreekuur houden. gaan. De e-mail biedt op dat moment de hel pende hand, en door Astrid wordt de mail regelmatig 'gecheckt', zodat u nooit langer dan enkele dagen op reactie hoeft te wach ten. Opvoedadviezen en kortdurende begeleiding Het Opvoedbureau geeft praktische advie zen voor de oplossing van opvoedingspro blemen. Deze adviezen bieden de ouders aanwijzingen voor een mogelijke aanpak van de problemen. Indien nodig wordt kort durende begeleiding geboden om de uitge brachte adviezen in de praktijk uit te voeren en zonodig bij te stellen. Doorverwijzing Bij gezinnen waarbij langduriger begelei ding noodzakelijk is of waar sprake is van (emstigere) problematiek, worden de ouders doorverwezen naar een gespecialiseerde (jeugd-)hulpverleningsinstelling. De ouders worden begeleid tot ze bij een andere instel ling terecht kunnen. Contact Het Opvoedbureau is een laagdrempelige voorziening. Dit wordt onder meer gereali seerd door het gratis spreekuur dicht bij huis, toegankelijk zonder verwijzing, concrete advisering, geen dossiervorming, geen wachtlijsten en kortdurende ondersteuning. Ook voor beroepskrachten is het mogelijk een beroep te doen op de opvoedingsdes- kundige van het Opvoedbureau. Voor leer krachten, medewerkers peuterspeelzalen en kindercentra bestaat de mogelijkheid con sultatie te vragen. Bel, mail of kom eens langs op maandag ochtend van 9.00 tot 12.00 uur in Het Diek huus, dat bereikbaar is via tel.: (0187) 482400. Buiten deze tijden om kunt u con tact opnemen met de Zorglijn ZHE, tel.: 0181-62 62 26. Het spreekuur wordt mogelijk gemaakt door de gemeenten op Goeree-Overflakkee en de Zorg en Welzijn Groep. V» «i V» «i C« Vi «i V> V> V* Vt Vi V* «i f» Sfi U Het is toch wel opvallend dat er de afgelopen tijd door de Dierenambulance veel konijntjes bij ons worden binnenge bracht. Allemaal gevonden op een sportveld of in de berm van de weg. Ja, en ook een konijntje heeft verzorging nodig. Het diertje moet iedere dag voer en vers drinkwater hebben, lekker hooi om te knab belen en zeker driemaal in de week moet zijn hok schoongemaakt worden. En als het kind het niet doet, moet vader of moeder er voor opdraaien. Wij proberen dan maar weer voor zo'n zwervertje een goed tehuis te vinden. Konijn 1, mannelijk, zwart halflangharig, gevonden Konijn 2, mannelijk, zwart kortharig, gevonden Konijn 3, mannelijk, wit, gevonden Konijn 4, mannelijk, beige/bruin, gevonden Konijn 5, mannelijk, beige/wit, gevonden Konijn 6, mannelijk, grijs, gevonden Konijn 7, vrouwelijk, beige/bmin, gevonden Konijn 8, vrouwelijk (Stampertje), zwart, 7 maanden, afstand Konijn 9, vrouwelijk (Snuitje), zwart, 7 maanden, afstand Al deze konijntjes zijn dwergkonijntjes, die de wintermaanden binnen in een hok ver blijven en pas in de zomer naar buiten kun nen. Ook een vondeling is de Cyperse kat Huub, een ouwe dibbes van ruim 16 jaar. Huub is door de Dierenambulance bij ons gebracht en hij hoopt dat er voor hem ook nog een lieve baas komt. Hij is vriendelijk, kan bij een andere mstige kat geplaatst worden en komt graag bij je zitten kroelen. Wij zoeken voor Huub een mstig gezin, zonder andere dmkke huis dieren en geen kleine kinderen. Dingo is een leuke hond, een Hollandse Herder, bmin-zwart gevlekt. Het is een reu van bijna 3 jaar. Wegens verhuizing van een grote boerderij naar een klein appartement is Dingo bij ons gebracht. Het is een goed opgevoede hond, heel lief voor kleine kinderen. Hij luis tert goed naar zijn baas, gaat graag mee naast de fiets en is dol op zwemmen. Dingo vindt het niet leuk om alleen thuis te blijven. Eigenlijk past Dingo in ieder gezin. U vindt al deze dieren in De Dierenstee, Groene Kruisweg 14 a te Numansdorp, tel.: 0186-655150. De openingstijden zijn van maan dag tot en met zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur. -7- "We krijgen vanavond huisbezoek, ik kom dan niet klaar met m'n werk." Maar Arie had wel raad geweten. "Je vraagt of je vader een briefje schrijft dat je je werk niet af kon krijgen omdat jullie huisbezoek hadden." Hij had hem alleen maar aangekeken en was de fiet senstalling uitgelopen. Vader zou hem aan zien komen. "Je weet het vroeg genoeg Henk, dan houd je er maar rekening mee. SchrifteUjk werk kun je wel vooruit maken." Henk slentert tussen z'n klasgenoten naar binnen. Nog drie uurtjes, dan zit het er weer op. Engels, een tussen uur en dan tekenen. Aan de ingang van het kennisterrein staat een groepje jongens. "Zullen we dwars oversteken? Nou kan het nog, morgen kun je er met je fiets aan de hand niet meer overheen." Arie van Dam zet z'n woorden kracht bij en loopt het terrein op. De laatste van het groepje is Henk van Wingerden. Het is bijna twee uur en het regent een beetje. "Hier komen de botsautootjes", wijst Arie. De tent staat al overeind, de vloer ligt er in en de autootjes staan gereed om naar binnen gereden te wor den. Een lange reeks lampjes wordt opgehangen. "Ik ga naar huis", kondigt Henk aan. "De heb geen zin hier nat te regenen." "Doe niet zo flauw, samen uit samen thuis." Veront waardigd kUnken de stemmen van de jongens. "Nou hebben we tijd zat en zonder dat iemand het thuis merkt, kunnen we alles op ons gemak bekijken en nou knijp jij er tussenuit." Henk schokschoudert. Hij juichte ook mee toen er werd omgeroepen dat voor de jongens van 3d de lessen om halftwee eindigden. De meisjes hadden nog gym. "Nou kun je best even mee", had Arie gefluisterd. Had-ie het maar niet gedaan, wat heb je aan dat geslen- ter hier. "Jongens, kijk es, daar zit ze." Meyndert van de Boo gaard wijst in de richting van een groen gebouwtje. Er staan sterren en halve maantjes op geschilderd. Maar dat bedoelt Meyndert niet. Voor de deur van dat gebouwtje zit een vrouw. De vrouw van de platen die door heel de stad te zien zijn: madame Weleda. Ze zit roerloos als een wassen beeld. In het hoogopgemaakte haar steekt een kam met felgekleurde steentjes. Haar ogen staren in het niet, aan haar vingers met lange blauwgroene nagels, schitteren vijf, zes ringen. Van de regen schijnt zij zich niets aan te trekken, het is trou wens bijna droog. Met open mond bekijken de jongens de beroemde waarzegster. "Wat een wijf hè?" fluistert Kees. Heeft ze het ge hoord? Er komt beweging in het beeld. Onwillekeurig houden de jongens hun adem in. Henk schuift wat opzij, achter Meyndert. Wat is dat in de ogen van die vreemde vrouw? Ze kijken dwars door je heen en ze houden je gevangen. Je móét naar haar kijken, je kan niet anders. Plotseling begint het standbeeld te spreken met een ietwat hese stem. "Jij daar, kom eens hier." Haar spitse vinger met de blauwgroene nagel wijst. Henk kmipt nog verder weg achter de brede rag van Meyndert. "Nee, niet doen, jou bedoel ik." Haar vinger priemt in zijn richting, haar ogen halen hem achter die mg van daan. Hij móét aan die dwingende blik gehoorzamen. "Doen joh", fluistert Kees dringend, "het is nou voor niks." Peter Barendregt neemt z'n fiets en Meyndert duwt hem in de richting van madame Weleda. Ze is opgestaan en wacht tot Henk bij haar is. Dan pakt ze zijn arm en trekt hem mee naar binnen. Henk grie zelt van die aanraking. Blindelings stommelt hij achter haar aan, een paar klapdeurtjes door. "Ga hier zitten." Willoos gehoorzaamt hij aan die hese stem. Was hij maar niet meegegaan. Nou zit hij hier bij die vreemde vrouw, wier ogen hem vasthouden, vast genageld houden op de roodpluchen stoel. Op het ook al rode tafelkleed tegen een kristallen bol aan, ligt een grote zwarte kat. Henk gaat even verzitten. De groen glanzende ogen van het beest kijken hem aan. Het puntje van de staart zwaait even heen en weer. Het hui len staat Henk nader dan het lachen. Hij voelt zich mis selijk worden. "Van tafel Boeddha." De kat staat op, rekt zich lui uit en vol afgrijzen ziet Henk dat de nagels van het dier blauwgroen geverfd zijn, net als die van zijn meeste res. Onhoorbaar springt het beest van de tafel en sluipt naar de deurtjes. Daar gaat het zitten, zijn roofdieren- blik op Henk gericht. Deze wil opspringen en weghol- len. Weg uit dat geheimzinnige, dat griezelige hol. Maar hij kan het niet. Hij voelt zich ijskoud worden van binnen, z'n benen wegen als lood en zijn hart bonkt alsof het barsten zal. Het zweet breekt hem uit, hij kokhalst bijna. De hese stem van madame Weleda verbreekt de gespannen stilte. "De moet jou de toekomst voorspellen, ik kan niet anders. Mijn opdrachtgever beveelt het, geef me je hand." Henk heeft zijn rechterhand tot een vuist gebald in zijn zak. De grawelijke betovering waarin hij gevangen zat, is een ogenbUk verbroken. Een fel verzet rijst in hem op. Hij recht z'n rag. Nooit zal hij dat dóen, hij heeft er toch niet om gevraagd. Madame Weleda ziet zijn verzet, ze lacht, een lach zonder vreugde, kort, haast vijandig. Ze steekt haar hand uit en hoe komt dat toch, willoos legt Henk zijn rechterhand in de hare. Hij móét, hij is totaal geen baas over z'n gevoelens, zijn wil is gebroken, zijn verzet kapot. Hij griezelt als hij de aanraking van haar vingers voelt. Die hand, 't is net een klauw van een roofvogel, die zijn weerloze prooi vastpakt om hem nooit meer los te laten. De blauwgroene nagel volgt de lijnen in zijn hand. Even is er een korte verwondering als hij ziet hoe lang en puntig die nagel is. Maar even snel als de verwondering kwam, verdwijnt zij, als de hese stem hem dingen vertelt die hem de haren ten berge doen rij zen. "Nee!" wil hij roepen, "nee, laat los, laat los!" Maar geen woord komt over zijn lippen, geen kreet ontsnapt zijn dichtgeknepen keel. Voelt madame Weleda zijn angst, zijn ontzetting? Ze kijkt hem aan, haar ogen slaan het laatste restje ver zet in hem neer. Zijn angst ebt weg, zijn ontzetting ver dwijnt. En als madame Weleda de kristallen bol naar hem toeschuift en hem zegt dat hij daarin moet kijken en haar vertellen wat hij ziet, gehoorzaamt hij onvoor waardelijk. Hij kan trouwens niet anders, hij móét naar die geheimzinnige bol kijken. Onhoorbaar is Boeddha naar Henks stoel geslopen, de ogen tot spleetjes gekne pen. Er hangt iets griezeligs, iets onzegbaar lugubers in de kamer. Een duistere geheimzinnige sfeer vervult die kleine, schemerige, rode ruimte. Het ramoer van bui ten dringt er niet door. Het is alsof het donkerrode behang met de ingeperste drakenkoppen alle geluid absorbeert. Henk slikt, het gaat moeilijk. Z'n keel is droog, z'n tong lijkt opgezet. Diep in de bol ziet hij iets bewegen. Vaag, heel vaag herkent hij de vorm van een gezicht. Maar dat kan toch niet! Daarnet was het een gewone glazen bol, zonder iets geheimzinnigs. En nu! Gefascineerd kijkt hij toe. De omtrek van het gezicht wordt duidelijker. De ogen van madame Waleda zijn strak op Henk gericht. Ze knikt bijna onmerkbaar. (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 5