Nieuwe leesboeken 2002 il 0900-8844 FILMAVOND 55-plus vakantie Ameland vernieuwd Z>^ HV^At Aa^ ,u^--^ SIIAIIEBt-flIEUlifS Vernielzucht in gemeente Dirksland Bloembollen- evenementen ^A VAN DER BOOM VROEGINDEWEIJ Drukkerij Gebr. De Waal SWÏ®' ^dytPiaTi S Schrijf onder elk plaatje welk seizoen (jaargetijde) het is. C»/tDc)bcK«) 0,13 pm) Radio Volta uit de lucht Inbraak tankstation Dam- en Schaakver. Dirksland Uitslagen van 14 januari 2002 Vakantie- en organisatiebureau 'De Amelander' organiseert in de maanden mei, juni en sinds 2000 ook in september 55+ reizen naar Ameland. Deze reizen zijn volledig verzorgd en bedoeld voor senioren. De organisatie gaat, met de start van de nieuwe campagne, werken aan het uitbouwen van het aantal gasten en het vergroten van de naamsbekendheid. Toegevoegde waarde Accommodatie Internet Over Ameland Aanvragen PAGINA 11 VRUDAG 18 JAMMRI2002 1 FEEST OP HET US Een heel leuk boekje op AVI niveau 2 is het boekje Feest op het ijs, van Marian Schalk- Meijering. In korte zinnen, die op hun beurt weer bestaan uit één of tweelettergrepige woorden, wordt op een leuke manier een periode van een paar dagen ijspret bij Tim en Toos beschreven, gezien door de ogen van het kind. Het boekje begint met het hoofd stuk 'een bloem op het raam', een verschijn sel wat je dank zij de centrale verwarming tegenwoordig helaas niet zo druk meer ziet. Dan volgt 'ijs op de sloot', en dan de span ning van 'kun je al op het ijs?' En als het dan zover isdan wordt het echt feest op het ijs, met een rode vlag, twee ijzers, achter de stoel, een scheur in het ijs, een tent en soep op het ijs, een eend die zit vastgevroren, een dag met sneeuw, zonder stoel op de schaat sen en... een hond op het ijs. Maar die kan toch niet schaatsen? De fleurige omslagillu stratie en ook de andere tekeningen van Rita Heijma maken het geheel compleet. Het boekje kwam uit bij Den Hertog. Het telt 58 pagina's en is gebonden. ISBN 90 3311570 O, Nugi 220, prijs: 3,40// 7,50,- na 31-12: 4,75// 10,47. MILJOENENROOF LANGS DE USSEL De rode Ruiters maken opnieuw een avon tuur mee met criminelen. De auteur, Johan nes Visscher, heeft weer een nieuw plot bedacht. Juist op het moment dat Dick, Freek en Ilse Ruiter op de fiets langs de Us- sel rijden, vindt er aan de overkant van het water een overval op een geldtransport plaats. En, natuurlijk, gaan ze op onderzoek uit. Heerlijk toch, als je telkens van die bij zondere dingen meemaakt? Zonder gekheid, zodra je deze gedachte achter de rug hebt. BOEKEN EN MUZIEK Voorstraat 41 - 3245 BG Sominelsdijk Tel. (0187) 4826 14 - Fax (0187) 484520 ben je toch weer benieuwd hoe dit nieuwe avontuur zal aflopen. De conclusie: Visscher heeft het alweer voor elkaar om een boek te schrijven met een spaimende climax, een idem ontknoping en een humoristische sfeer. Zijn idee voor dit 125 pagina's tellende boek op AVI niveau 9 verkreeg de auteur naar aanleiding van twee waar gebeurde overval len, die plaatsvonden in 1995 en in 1999. Dit verantwoordt hij in een leuk, persoonlijk slotwoord waarin hij zich spontaan tot de jeugd richt. Wie de serie over de Rode Rui ters spaart, zal vast blij zijn met deze nieuw uitgave. En, een nieuw avontuur is al in de maak: de Ruiters gaan in het volgende deel naar Rotterdam, waar ze weer iets nieuws beleven, op duizelingwekkend hoge gebou wen. We zijn benieuwd! Uitgeverij Den Hertog, ISBN 90 331 1604 1, Nugi 221, prijs: €7,22/115,90. GIOVANNI Giovanni, die als tiener opgroeit in een gro te stad, leert daar (buiten schooltijd) niet veel goeds. Zakkenrollen is één van de zaken waarmee hij zich, samen met klasge noot Ferdinand, bezig houdt. Als hij echter bij zijn vader in het verpleeghuis op bezoek is, zien we een heel andere Giovanni. Zorg zaam, en vechtend tegen zijn emoties, al zijn woorden kruidend met een flinke dosis humor. Coby Visser-Sluiter is een ware kun stenares, om deze tegenstelling zonder al te veel omhaal van woorden op papier te zet ten. Thuis is de situatie alweer anders; ook weer heel mooi beschreven. Ene Steef, die zegt dat hij een neef van Giovanni's vader is, heeft onuitgenodigd intrek genomen in hun flat. Die Steef tiranniseert sindsdien het hele gezin. Onder deze omstandigheden gaat Giovanni ook nog naar school, waar hij niet alleen in de klas zit bij Fatima, die altijd een hoofddoekje (iraagt, maar ook bij Rebecca, het meisje uit de Bijbelshop, die in hun klas de enige is die een rok draagt; iets waar ze veel mee geplaagd wordt, wat haar overi gens volledig koud laat: Rebecca weet waar ze voor staat. De situatie bij Giovanni thuis loopt op een kwade dag uit de hand. Giovan ni wordt zodanig mishandeld door Steef dat hij in het ziekenhuis belandt. Daar maakt Giovanni kennis met Ruud, die spontaan vertelt wat voor hem Het Fundament is in zijn leven. Giovanni heeft alle tijd om over zijn leven na te denken. Dat blijft niet zonder gevolgen! Niet zwijmelig of zweverig maar heel natuurlijk, met humor en vaart geschre ven op AVI niveau 9, voor jongens en mei den vanaf 12 jaar. Dit boek is absoluut een aanrader! Als ik u vertel dat jongens van zes tienjaar en ouder bij het voorlezen van enke le fragmenten uit dit boek vol overgave zaten te luisteren, mag dat voldoende zijn. Het boek werd uitgegeven door de Gerefor meerde Bijbelstichting in Leerdam, het is gebonden en telt 96 pagina's, ISBN 90 72186 29 X, bestelcode BK30. Prys: 13,75. KRUISPUNTEN In de serie boeken over Eddy en Lydia, van de hand van Mevr. A. Vogelaar-van Amers foort, (waarin eerder de titels 'Een schot door het raam' en 'Ik heb geen huis meer' uitkwamen) verscheen een derde deel met als titel 'Kruispunten.' De wegen van Eddy en Lydia kruisen elkaar telkens weer, al wonen ze, na alles wat ze in de eerdere deel tjes beleefden, ver uit elkaar. Lydia woont opnieuw met haar moeder in New York, nadat haar vader in de gevangenis beland is. De jongens Chris en Andrew, die haar vriend Eddy koeriersdiensten lieten verrich ten, zinnen nog steeds op wraak jegens Eddy omdat hij met die diensten plotseling stopte en hun namen doorgaf aan de poUtie. Daar voor probeert Chris, een van het tweetal, om BOEKEN ALLES VOOR SCHOOL EN KANTOOR Woitdljk 4S.48, 3241 GV Middelhimis Tal. (01S7) 48204B 482844 - Fax (01S7) 48S4S1 RUul: Ha4ndMTlljk 19, 3263 AK Ouddoip Tel. tOIST] 681276 - Fu (0187] «83510 Lydia uit te horen over zijn kansen om Eddy terug te pakken voor zijn verraad. Lydia voelt zich echt lastig gevallen door de jon gens en probeert ze te ontlopen. Een onbe kende man met een pet op speurt tenslotte de omgeving van de flat waar Eddy eens woon de, nauwkeurig af. Gelukkig zit Eddy met zijn moeder veilig op het platteland, dicht bij zijn grootouders, die een boerderij hebben. Lydia heeft daar met haar moeder gelogeerd, en is onder de indruk geraakt van het geloofsleven van de grootouders van Eddy. Eenmaal terug in New York, komt ze inner lijk in conflict met de leefwijze van haar moeder, die de kerk liever voorbij loopt dan binnengaat. Als moeder gaat werken in een restaurant, en Lydia daar in de vakantie ook een centje mag bijverdienen, dreigt de zon dag in de knel te raken. Al met al is Lydia blij als ze weer mag gaan logeren bij Eddy 's grootouders. Doordat ze een dag eerder wordt opgehaald, loopt een wraakactie van de Chris en Andrew drugskoeriers op een mislukking uit. Lydia heeft een heerlijke tijd op het platteland en Eddy krijgt de kans weer in contact te komen met zijn vader, die hen jaren geleden in de steek liet. Wil Eddy dat wel? Dat kun je het beste zelf lezen in dit mooie boek, 104 pagina's dik, geschreven op AVI niveau 7, geschikt voor jongens en meiden vanaf 11 jaar. Het boek kwam, even als de voorgaande delen, uit bij de Gerefor meerde Bijbelstichting in Leerdam, en het is grandioos mooi geïllustreerd door Rino Vis ser. ISBN 90 72186 30 3, bestelcode BK29, Prijs: 13,75. Dan ook een fijn geboortekaartje. Wij hebben ze voor u. Maak uw keuze uit ons nieuwe modellenboek! SOMMELSDUK Tel. (0187) 471020 Puzzelreglement l. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middeiharnis. 2. Per maand zijn er 100 h 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raad sels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. 3. Stuur af en toe een htiefje, dat wordt beantwoord, 4. Bij 500 punten ont vang je eeaboeken- bon van 10,-. Vandaag weer de gebruikelijke Bijbelse opgave, gevolgd door een algemene. Verder de blijde dag, postbeantwoording en het nieuwe onderdeel "Waargenomen". Veel lees- en puzzelplezier gewenst. Probeer om te beginnen maar eens uit het raadsel van Ricardo Clement (Oude-Ton- ge) te komen. Uit welke berijmde psahnen komen de 10 onderstaande zinnen. Kies uit de volgende: Ps. 68:16, ps. 3:3, ps. 148:2, ps. 97:7, ps. 34:6, ps. 121:4, ps. 84:1, ps. 42:7, ps. 132:9, ps. 24:5. 1. Gods vriend'lijk aangezicht. 2. Mijn hart roept uit tot God, die leeft. 3. Hem eren wij met lof gezangen. 4. Ik lag en sliep gerust. 5. Komt, kinderen, hoort naar mij. 6. Gij koninkrijken, zingt Gods lof. 7. En waar g'u heen moogt spoeden, 8. Ik zal God, mijn God, nog loven. 9. Hier is in eeuwigheid mijn rust. 10. Gij hoogste hemel, zing Zijn eer. Marjolein Meijer (Ouderkerk a/d Ussel) We hopen datje midden in de drukte van het schoolwerk toch nog kon schaatsen. Vroe ger, als kind, schaatste ik ook maar wat graag. Over welke beroemde persoon gaf je een Engelse presentatie? Fijn als je dat met iemand anders mag doen. Het beste ermee. Marleen Meijer (Ouderkerk a/d Ussel) Elsemarije weegt dus bijna 9 pond en tilt haar hoofd al een eind op. Geen wonder, dat zou ik ook doen als ik zulke leuke zussen had. Wat ben je goed in aardrijkskunde en natuur zeg. Wees er maar dankbaar voor. Jacob Meijer (Ouderkerk a/d IJssel) Bedankt voor je raadsels. Intussen heb ik een hele voortaad van jullie. Mooi zo. Sterkte met je spreekbeurt over de ruimtevaart, 'k Hoop datje er een hoog cijfer voor mag krij gen. Jouw lijst mag er ook zijn zeg. 4=^* In Oude-Tonge hield Ricardo Clement onlangs zijn elfde verjaardag. Cadeaus: formule 1 dekbedhoes en 2 miniatuur Ferrari racewagens, honkbalhandschoentje en honk- balkniekousen, lego en knex. Eten: patat en 's avonds gevulde eieren (mijn favoriete hapje) Extra cadeautje: foto gemaakt van mij en mijn honkballeraren op de Baseballschool in Rotterdam. Linda Koppenaal (Dirksland) De 140 kerstkaarten hebben de sfeer wel verhoogd bij jullie zeg. Jom en Jasmijn moe ten maar goed oefenen om de kerstboom af te tuigen. O, o ze trokken de ballen eruit het hoedje en het haakje bleven hangen. Dat moet voorzichtiger een volgende maal. Inmiddels heb je het puntenoverzicht wel gelezen, denk ik. Heidi v.d. Linden (Sommelsdijk) Heb je een fijn kerstfeest gehad op school? Je was laat uit, schreef je. Er moest zeker het één en ander opgeruimd worden. Logisch, als je logeert, denk je in eerste instantie niet aan raadsels maken. Bedankt voor de wen- Lianne Lodder (Sommelsdijk) Het Winnie the Pooh-papier lacht me toe. Je kunt leuk winkelen in Gouda hè? Wat eng dat je op de kaai geschaatst hebt. Het is daar vast erg diep. Die opa van jou is wat mans zeg, dat hij die weggelopen konijnen van je nog wist te vangen. Was je gauw af met tref- bal of haalde je het eind van de les? Matthias Lodder (Sommelsdijk) In de vakantie stak je vuurwerk af. Tja dat kan ik me wel indenken. Jaren geleden deed oom Ko dat ook. Vooral rotjes, de zoge naamde astronauten, waren favoriet bij me. Die galm in een slop, sensatie vanzelf! Jam mer dat er niets te koenkeien een versje zingen en dan geld er voor krijgen) valt op Flakkee. Met de euro's lukt het best. Goed uitkijken is heus nodig. Bij het verlaten van de zondagschool kreeg je een Bijbel. Lees er maar veel in, biddend omdezaUgheid! Zie jij wat er voor onmogelijks is in deze vis- kom? Neem je dat goed waar? Mooi 10 pun ten erbij. \n deze rubriek kunnen lezers hun zegje doen of reageren op hetgeen ze in dit blad gelezen hebben. Inzendingen mogen geen grotere omvang hebben dan ca. 400 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor om Ingezonden tekst in te korten of niet te plaat sen. Tevens draagt de redactie geen verantwoorde lijkheid voor de inhoud van wat lezers schrijven. Op sommige plaatsen in de gemeente Dirks land is men Oudejaarsnacht weer flink te keer gegaan. De vreugde rondom het vuur werk alleen schijnt niet genoeg te zijn. Maar het moet doorgaan met talloze vernielingen en branden tot laat in de nacht. En niet alleen door de jeugd, maar zelfs door 40-jarigen. Onbegrijpelijk dat je op die leeftijd nog de vemielzuchtziekte hebt. Er wordt dan geprobeerd de schuldigen op te sporen en hen de schade en een boete te laten betalen. Maar ook dit heeft weinig effect, want de daders kopen tussen de 250,- en 500,- aan vuurwerk, dus een boete van 150,- maakt geen indruk op deze lui. Ze betalen gewoon en gaan weer met een 'scho ne lei' beginnen. Waarom komt van deze vernielers en brandstichters de naam en woonplaats niet in de krant, zodat ieder deze personen als dader kan aanspreken en aan kijken. Dat zal meer effect hebben dan alleen een boete, want die wordt betaald door de rijke jongelui en verder hoor je er nooit meer iets van. Toen het Kantongerecht te Sommelsdijk er nog was, stond toch ook de volledige naam in de krant, zelfs met daarachter de boete, of het aantal dagen hechtenis. En dan ging het dikwijls nog maar om kleine overtredingen. Maar ook bij ver nielingen en brandstichting kwam de naam van de dader in de krant. En dat vonden de meesten van hen niet leuk. Kan iemand van de Gemeenteraad er antwoord op geven of dit nog mogelijk is? Verder nog een tweede vraag aan het Gemeentebestuur. Men kan het nog steeds niet eens worden hoe het nu eigenlijk precies moet met verenigingsgebouw 'De Schakel'. Sommigen willen nieuwbouw van het bestaande gebouw. Alhoewel, je kan maar weinig wijs worden uit wat men nu precies wil. Sommigen wekken zelfs de indruk dat het gebouw eigenlijk wel weg kan. En die het willen behouden praten erover dat het alleen maar nodig is voor enkele vergaderin gen per jaar voor de boeren, en om te stem men of soms voor een etentje voor het Gemeentebestuur. Maar niemand van de Gemeenteraad heeft het over de bejaarden, die daar elke woensdagmiddag zijn voor een gezellige spelmiddag; daar wordt schijnbaar geen rekening mee gehouden. Het is toch al een klucht dat men voor zo'n middag niets voor de bejaarden heeft dan alleen een paar stokken en kaarten. En dat men koffie moet zetten diep in de catacomben van het gebouw, op een oud gasstel, dat is wel een verschil met andere dorpen. Het zou daarom wel op z'n plaats zijn als hier eens over nagedacht werd. Want de gemeenteraad gunt deze mensen toch wel een normaal onderkomen? Ook hier graag een antwoord of toelichting op. A. de Blok, Dirksland Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakicee OOLTGENSPLAAT - Dinsdagmorgen werd door de HDTP, de vroegere Radiocon troledienst een illegale zender uit de lucht gehaald. De zender, die uitzond op 88.7 Mhz onder de naam Radio Volta bevond zich bij na bovenaan in een hoogspanningsmast bij de Haringvlietbrug (Hellegatsplein). Speci aal getrainde klimmers waren ingehuurd om de zender naar beneden te halen. De zender is in beslag genomen. Onderzocht wordt nog waarvandaan de uitzendingen plaatsvonden. NIEUWE TONGE - Woensdagmorgen vroeg is er ingebroken in een tankstation aan de Molendijk. De toegangsdeur was gefor ceerd. Er werden diverse goederen wegge nomen, maar een inventarisatie naar de omvang moet nog plaatsvinden. Dammen: Afdeling 1 (Beker) M. van 't Geloof - C. van Welie3-0 Joh. Wolfert - C. van Prooyen3-0 W. Stolk-G. Smits0-3 Jac. Wolfert - H. Keuvelaar0-3 J. Knöps - D. Wolfert0-3 Afdeling 2 (Beker) H. Zorge - W. Knöps0-3 C. v.d. Kroon - A. Los3-0 M. Poortvliet - H. de Munck0-3 W. Nieuwland-J. v.d. Groef1-1 De bloembollensector is een b(l)oeien- de sector die het hele jaar door pubUeksevenementen organiseert. Bloemententoonstellingen, corso's, de Nationale Bollendagen: er is altijd wei iets te doen. Al deze evenementen staan in de folder Bloembollenevene menten 2002. De folder is verkrijgbaar bij de VVV's of te bestellen bij Productschap Tuin bouw, afdeling documenta tie, tel.: 079-347 06 33. jj. He/V. Qg A.s. zaterdagavond wordt de film 'Tom Apart' gedraaid in Hervormd Centrum 'Elim'. Is er liefde mogelijk tussen een Israëlische Jood en een Arabische vrouw? Blijft hij trouw aan zijn geloof? Iedereen is welkom vanaf 19.30 uur, zaterdag 19 januari a.s. Natuurlijk is er ook tijd voor gezellig heid! Graag tot ziens! Commissie-ZAJW Tienduizenden mensen hebben de afgelopen 30 jaar genoten van een 4, 5 of 8-daagse vakantiereis naar Ameland. Dit succes is te danken aan de toegevoegde waarde van de 55+reizen. De reizen zijn inclusief vele extra's. De opvang van de deelnemers begint op de pier in Holwerd. De deelnemers kun nen tijdens hun vakantie meedoen aan ont spanningsavonden, strand- en bosexcursies, Amelander musea bezoeken en genieten van vele kortingen. De actieve 55-plussers kun nen, tegen een geringe meerprijs, het fiets- pakket boeken, waarbij ze o.a. gedurende hun verblijf op Ameland de beschikking hebben over een fiets. Het uitgangspunt van de organisatie is 'Uw vakantie begint en ein digt in Holwerd'. Getuige de uitermate posi tieve reacties en het groeiende aantal deelne mers valt de meerwaarde van de vakantierei zen in de smaak bij senioren. Om de gewenste groei te realiseren is het accommodatie aanbod uitgebreid. De gasten kunnen zelf hun keuze maken uit hotels, bungalows, caravans en appartementen. Dit maakt de reizen toegankelijk voor mensen met een verschillend budget. Alle arrange menten zijn inclusief diner. Gebleken is dat hierdoor het vakantiegevoel nog meer wordt benadrukt. Vakantie- en organisatiebureau 'De Ame lander' heeft sinds kort een internetsite voor de 55+ reizen, namelijk www.55plusame- land.nl. Ameland is een van de Friese waddeneilan den en de korte bootreis (45 minuten) maakt Ameland bij uitstek geschikt om een vakan tie door te brengen. Ameland kenmerkt zich door een uitgestrekt zandstrand, brede duin rijen, bossen en vele fiets- en wandelpaden. De vier gezellige pittoreske dorpjes ademen elk hun eigen sfeer uit en doen herinneren aan lang vervlogen tijden. Ameland wordt ook wel dé waddendiamant genoemd. Geïnteresseerden kunnen volledig vrijblij vend de 55+ vakantiereisgids aanvragen door te bellen of te schrijven naar V.O.B, de Amelander, Antwoordnummer 6311, 9163 ZX, Nes-Ameland, tel.: 0519 - 543294 of via de internetsite www.55plusameland.nl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 11