il Het Bruiloftsfeest Kees Grinwis officieel nieuwe eigenaar Hoveniersbedrijf Voogd Groen onderwijs.onderwijs dat leeft! I Groene GROEN ONDERWIJS... ONDERWIJS DAT LEEFT Sommelsdijk GROENE SCHOOL Sommelsdijk Uitslagen verenigings competitie 'De Schotejir OPLEIDINGEN GROENE RUIMTE Son,n,e,sö,ik BLQEMSCHIKKEN GROENE RUIMTE BLOEMSCHIKKEN Groene School Sommelsdijk Zaterdag 19 januari a.s. 10.00 tot 15.00 uur ASSISTENTENOPLEIDING niveau i BASISBEROEPSOPLEIDING niveau 2 én VAKOPLEIDING niveaus BASISBEROEPSOPLEIDING niveau 2 VAKOPLEIDING niveaus Uitslagen Tentoonstelling P.V. de Combinatie Tel. (0187)47 10 10 Kinderdienst op 20 januari in de Gereformeerde kerk te Middelharnis Overname Het bedrijf Eilanden-Nieuws: een krant die G-E-L-E-Z-E-N wordt!! Groene BEROEPSBEGELEIDENDE LEERWEG én BEROEPSOPLEIDENDE LEERWEG MAAK VAN JE HOBBY JE BEROEP EN KOM NAAR van 10.00 tot 15.00 uur GROENE SCHOOL Sommelsdijk De Groene School Sommelsdijk Is een algemeen bijzondere school voor voorbereidend middelbaar beroepsonderwijs, die open staat voor alle gezindten. De Groene School biedt een brede vooropleiding in een veilig schoolklimaat. Er wordt naar gestreefd om met elkaar te zorgen voor een veilige school, waar leerlingen met plezier naar toe gaan om een stevige basis te leggen voor het middelbaar beroepsonderwijs. De school is een groene school met een breed onderwijsprogramma dat aansluiting biedt op vele vormen van vervolgonderwijs. Langeweg 107 3245 KG Sommelsdijk info@groeneschool.nl www.groeneschool.nl een kleine school mèt: - persoonlijke aandacht voor alle leerlingen leerjaar 1 en 2: basisvorming leerjaar 3 en 4: basisberoepsgerichte leerweg kaderberoepsgerichte leerweg gemengde leerweg alle leerjaren: leerwegondersteunend onderwijs, een prima vooropleiding voor alle vormen van Middelbaar Beroepsonderwijs VMBO Groen Sommelsdijk maakt deel uit van Edudelta Onderwijsgroep met vestigingen in Goes, Barendrecht en Sommelsdijk Een bruiloftsfeest op zondagmorgen in de kerk, dat is pas bijzonder. Zondagochtend 20 januari is er een heus bruiloftsfeest, met een bruidspaar, een ceremo niemeester (Ds. L.J. Lingen) en veel muziek. Een feest waar iedereen bij moet zijn, en waarvoor iedereen van harte uitgenodigd wordt! Trek je mooiste kleren aan! Het feest is in het bijzonder voor de kinderen maar neem je papa en mama, opa en oma mee. Het bruidspaar heeft als thema gekozen Johannes 2:1-11: De bruiloft te Kana. Een cadeau voor het bruidspaar is moeilijk, dus cadeautip: (collecte). Het bruiloftsfeest begint om 10.00 uur en samen met het bruidspaar maken we er een mooi feest van! Het adres van de kerk is Koningin Julianaweg 64, 3241 XC Middelharnis. Tijdens de 3e Verenigingscompetitiewedstrijd op 12 januari jl. te Oud-Beijerland werden in een sportief treffen met ZOB uit Oud Beijer- land en De Geul uit Papendrecht door de Scho- tejil 46 persoonlijke records bijeen gezwom men, waaronder een clubrecord. Er werden bovendien 35 ereplaatsen verdiend. Op de persoonlijke nummers bij de jongens/heren was met name Piet-Jan van Zoest (15) in goeden doen. Op de lOOm rugslag veroverde hij in een persoonlijk record van 1.10.39 de Ie plaats. Later in de wedstrijd zwom hij opnieuw naar een persoonlijk record en een gouden medaille, en wel op de 200m rugslag in een tijd van 2.38.39. Iemand die ook tweemaal naar een winnende tijd zwom, was Mark Costeris (9), die eerst op de 25m vlinderslag (19.70) en later op de 50m rug slag (46.90) een gouden medaille in ontvangst mocht nemen. Ted de Jager (13) was de snelste op de 50m vlinderslag, die hij aflegde in een nieuwe clubrecord- tijd van 32.60. Ook op de 200m wisselslag eindigde Ted de Jager in een prima tijd van 2.46.70 op een 2e plaats. Frank Zoeteweij (17) zwom op een 50m num mer naar een Ie plaats en wel op 50m vrij in een tijd van 27.47. Op de 200m rugslag werd Frank Zoetewe ij 3e in 2.48.56. Leander Jongejan (14) verbeterde zijn tijd op de 50m vrij naar 28.91 en werd hiermee derde. Niels Albrechts (13) wist de 50m vrij (31.36) eveneens winnend af te sluiten. Op de 50m vlinderslag werd hij 3e in 38.53. Jordy de Groot (11) werd op de 50m vrij 2e in een tijd van 37.18. Addie Vroegindeweij werd 3e op de 200m schoolslag (2.54.63) bij de heren en John ny Jongejan werd 3e op de lOOm vrij (59.82). Tenslotte werd door Johan van Nimwegen (10) een verrassend goed debuut gemaakt op de 50m school slag, waarop hij 2e werd in een tijd van 44.84. Sebas- tiaan Rosendaal (11) werd hier 3e in 46.22 en zwom eveneens naar een 2e plaats op de lOOm rugslag in een tijd van 1.33.04. Ook bij de meisjes/dames waren er persoonlijke suc cessen. Esmee Koedoot (9) won de 50m schoolslag in een tijd van 44.63, terwijl zij op de lOOm rugslag 2e werd in 1.30.27. Rhiana van Kempen (12) won de 50m vlinderslag in 32.75 en zij werd 2e op zowel de 200m wisselslag in 2.56.35 als op de lOOm rugslag in. 1.19.19. Danielle Hagoort (18) werd Ie op de lOOm vrij in 1.07.23. Danica Koedoot (8) werd 3e op de 25m vlinderslag in 20.75, en eveneens 3e op de 50m rug slag in 50.33. Lieske van de Polder (17) werd 2e op de 200m rugslag in 2.43.54 en Willemijn Veltman (17) werd 3e op het zelfde nummer in 2.57.52. In de cate gorie dames eindigde Willemijn Veltman op de 200m schoolslag (3.13.13) op de 3e plaats. Jenny Jongejan werd 3e op de lOOm vrij in 1.08.77. De medewerkers van Hoveinersbedrijf Voogd staan voor u klaar! Geheel rechts Kees Grinwis. Met ingang van 1 januari jl. is het aan de Hofdijksweg in Ouddorp gevestig de Hoveniersbedrijf Voogd officieel in handen van Kees Grinwis. Tot voor het nieuwjaar was Hoveniersbedrijf Voogd verenigd met het gelijknamige Tuincentrum aan de Dorpsweg, even eens in Ouddorp. Reeds enige tijd liep voor Kees het aanbod van eigenaar Dick Voogd om de Hovenierstak van hem over te nemen. En sinds enkele weken is het dan zover. Kees is voor Dick lang geen onbekende meer. Na enkele jaren als werkvoorberei der/calculator bij een Groenvoorzieningbe- drijf in Zeeland te hebben gewerkt, is hij sinds juni 2000 actief als bedrijfsleider van Hoveniersbedrijf Voogd. Voordien liep Kees reeds stage bij het bedrijf en heeft hij er diverse zomervakanties gewerkt. Kort na zijn aansteüing als bedrijfsleider kreeg hij van Dick Voogd het aanbod om het bedrijf over te nemen. De wens van Kees om eerst de nodige ervaring op te doen, won het van Tekeningen van te realiseren projecten. de wil om het bedrijf over te nemen. Maar afgelopen oudejaarsdag werd dan toch - na een jaar overleggen - officieel de overname ondertekend. De naam van het bedrijf blijft 'gewoon' Hoveniersbedrijf Voogd en ook het perso neelsbestand zal niet veranderen, evenals de kwaliteit voor en de functionaliteit tot de klant. In de periode van Kees' bedrijfsleider schap zijn de nodige dingen veranderd. Zo heeft het personeel bedrijfsgebonden (veilig- heids)kleding gekregen en is onlangs een nieuwe heftmck (zie foto) aangeschaft. Ook de sleufsilo's voor de grondproducten heeft Kees nieuw laten plaatsen. En binnen afzien bare tijd zal een modernisering van de bedrijfswagens doorgevoerd worden. Voor het jaar 2002 staat de agenda bol van de werkactiviteiten, zoals een diversiteit in aan leg, onderhoud en renovatie van tuinen, het plaatsen van damwanden, beregeningsinstal- laties, verlichtingsai-maturen en blokhutten bij particulieren, bedrijven, overheden, gemeenten en bungalowparken. Het werkge bied bestrijkt Goeree-Overflakkee, Voome- Putten, Schouwen-Duiveland en zelfs tot aan Rotterdam en Barendrecht toe. Momenteel bestaat het personeel uit 11 personen, onder verdeeld in twee onderhoudsploegen en drie aanlegploegen. Met elkaar vormen zij een team met hart voor de zaak en het werk. Voor een tuinontwerp, tuinaanleg en/of onderhoud van uw tuin kunt u contact opnemen met het bedrijf Zij zullen dan al uw wensen stap voor stap realiseren, en dat betaalbaar! U vindt het bedrijf aan de Hofdijksweg 36 a in Ouddorp, tel.: (0187) 682952.' Ook kunt u direct met Kees Grinwis bellen, via tel.: 06- 53 17 67 28. Voor het nieuwe schooljaar dat op 1 augustus 2002 zal aanvangen, kan men zich inschrijven voor de volgende opleidingen: Bij een leerllngstelselopleiding (BBL) werken de deelnemers vier dagen in de week en gaan één dag per week naar school. Bij de beroepsopleidende leerweg (BOL) volgen deelnemers dagonderwijs en lopen zij stage. Voor nadere informatie en het maken van een afspraak kunt u contact opnemen met de school. Aanmelden voor 1 mei a.u.b. Tevens bent u welkom om zaterdag 19 januari a.s. een bezoek te brengen aan onze school VMBO Groen Sommelsdijk maakt deel uit van Edudeita Onderwijsgroep met vestigingen in Goes, Barendrecht en Sommelsdijk. Langeweg 107, 3245 KG Sommelsdijk Tel. (0187) 47 10 10 Fax (0187) 47 10 19 Contactpersoon: de heer P. R. Kamerling, Directeur MBO INFO@GROENESCHOOL.NL WWW.GROENESCHOOLNL In de afsluitende gezamenlijke estafette 4x 25m schoolslag voor jongens en meisjes tot 11 jaar verscheen de Schotejil met 2 ploegen aan de start. De winnende tijd van 1.26.13 was voor de Schotejil 1 met Johan van Nimwegen (20.8), Anne Volwerk (23.5), Sebastiaan Rosendaal (20.7) en Esmee Koedoot (21.1). Scholtejil 2 werd 3e in 1.34.04 met Jelle Steenhuis (24.6), Whitley Vorstenbosch (25.9), Bob de Jager (20.9) en Monique Geldof (22.6). Tenslotte, weliswaar buiten het klassement voor de medailles, werden toch ook nog een aantal verdienstelijke tijden neerge zet. Whitley Vorstenbosch (9) verbeterde haar tijd op de lOOm rugslag met 16 seconden naar 1.47.47. Niels Kamerling (15) verbeterde zijn lOOm rugslag met 6 seconden naar 1.23.43 en Daan van Kempen (14) zwom op de 200m ragslag met een eindtijd van 2.59.20 ruim 15 seconden van zijn tijd af. Bij de jongste groep verbeterde Nienke Steenhuis (8) haar 50m rug slag met 8 seconden naar 51.32 en Diantha van Spronsen (9) met 9 seconden naar 55.36. 1. J. Groenendijk 2. L. Barendrecht 3. J. Jongejan 4. J.C. Horseling 5. H. Kievit Schoonste oude doffer J. Groenendijk Schoonste jonge doffer M. de Blok Schoonste oude duivin L. Barendrecht Schoonste jonge duivin J.C. Horseling Prijswinnende loten: 814, 713, 1107, 1326, 744, 589, 411, 567, 1424 en 757. De Groene School heeft een tweejarige onderbouw en een tweejarige bovenbouw. In het eerste en tweede leerjaar ligt de nadruk op de vakken van de basisvorming. In de bovenbouw wordt lesgegeven in ver schillende leerwegen, te weten: basisbe roepsgerichte leerweg (BL), kaderberoeps gerichte leerweg (KL) en de gemengde leer weg (GL). De basisberoepsgerichte leerweg (met vier algemene en een beroepsgericht vak) en de kaderberoepsgerichte leerweg (met vier algemene en twee beroepsgerichte vakken) leggen meer de nadruk op de beroepsgerichte vakken dan het programma van de gemengde leerweg, waarbij het exa menpakket minimaal vijf algemeen vormen de vakken en slechts één beroepsgericht vak omvat. De lessen van de kaderberoepsge richte leerweg en de gemengde leerweg zijn uitgebreider en diepgaander dan die van de basisberoepsgerichte leerweg. Deze leerwe gen geven aansluiting op de lange (niveau 3 en 4) opleidingen binnen het MBO. De basisberoepsgerichte leerweg geeft toegang tot de tweejarige (niveau 2) opleidingen. In het vierde jaar wordt gekozen voor een bepaald doorstroomprofiel. Er zijn vier doorstroomprofielen: Economie, Zorg en Welzijn, Techniek, Landbouw. Het vakken pakket van een profiel is afgestemd op een goede aansluiting met het vervolgonderwijs. Leerwegondersteuning Sommige leerlingen moeten extra inspan ningen verrichten om het diploma of getuig schrift van één van de leerwegen te kunnen behalen. Vaak hebben deze leerhngen pro blemen met taal, rekenen of ze hebben soci- aal-emotionele problemen. Voor deze leer lingen bestaat de mogelijkheid tot extra ondersteuning binnen het leerwegondersteu nend onderwijs (LWO). Voordat een leerlin gen voor dit LWO onderwijs in aanmerking kan komen dient hij of zij een toelatingstest af te leggen. De regionale verwijzingscom missie van het samenwerkingsverband Goe- ree-Ovei-flakkee, waarvan de school deel uit maakt, bepaalt of een leerling toelaatbaar is tot het LWO. De school behoort tot de Edudelta Onder wijsgroep. Deze is verantwoordelijk voor de uitvoering van het onderwijs in het kader van het voorbereidend middelbaar beroeps onderwijs (VMBO), het middelbaar beroepsonderwijs (MBO) en een groot aan tal cursussen. Onder Edudelta hoort een vijf tal scholen thuis: De Gaarde Barendrecht, Groen College Goes en de Groene School Sommelsdijk. Per 1 januari jl. zijn daar De Vliedberg in Goes en de LTS in Middelhar nis bijgekomen. Binnen het grotere geheel hebben de deel nemende scholen een hoge mate van zelf standigheid. Hiermee wordt bevorderd dat alle deelnemende scholen kleine een heden blijven waar het persoonlijke con tact tussen leerlingen, ouders en personeel centraal staat. De Groene School Sommelsdijk stelt zich tot doel leerlingen op een zo breed mogelij ke basis onderwijs en vorming te bieden. Het respect voor de levende natuur en het leef milieu staat daarbij centraal. Dit merkt een leerling onder meer tijdens de praktijkles sen, waarbij de leerling omgaat met planten en dieren. Bovendien wordt gebruik gemaakt van onderwijsmethoden waarbij de leerling als individu wordt benaderd. Pro grammadifferentiatie bij een groot aantal vakken, individuele en klassikale begelei ding en een toewijzing van een klassenleer- kracht zijn manieren om te voorkomen dat een leerling 'het spoor bijster raakt'. Onder programmadifferentiatie wordt verstaan dat een leerling die leerstof krijgt aangeboden, die past zij zijn/haar vermogen. Daarbij wordt getracht om een leerling te prikkelen tot maximale prestaties. Door middel van een uitgebreide zorgstruc- tuur, waarbij gebruik gemaakt kan worden van mentoraat, remedial teaching, leerling begeleiding, decanaat en een orthopeda goog/psycholoog, krijgen leerlingen. - indien nodig - extra begeleiding. Jaarlijks kunnen leerlingen deelnemen aan trainingen op het gebied van faalangst en sociale vaar digheden. Naast de reguliere lessen worden er door de school activiteiten ontplooid om leerlingen te vormen. Hierbij valt te denken aan kennismakingsactiviteiten, werkweken, schoolreizen, sportieve en culturele activi teiten en klassenavonden. De Groene School heeft op dit moment ongeveer 450 leerlingen. De verschillende vakrichtingen die gegeven worden zijn plan tenteelt, dierenhouderij, groene ruimte, bloemschikken, verwerking van agrarische producten. Als ondersteuning van deze vak ken zijn er nog agrarische techniek en agra rische economie. De groene vakken zijn voor de leerlingen die doorstromen in de groene sector van direct belang. Voor de vele leerlingen die doorstromen naar de andere sectoren hebben de groene vakken echter vooral een motiverende invloed en kunnen de leerlingen in een aansprekende omgeving diverse praktische vaardigheden oefenen. De kracht van het VMBO-onder- wijs zit in de afwisseling en de onderlinge uitwisseling tussen theoretische en prakti sche vakken. Op de Groene School is dat goed zichtbaar. De school heeft de beschikking over een ruim opgezet gebouw en een compleet inge richte schooltuin. Het terrein achter de school is ingericht ten behoeve van het vak plantenteelt, het vak groene ruimte en het vak dierenhouderij. Je vindt er een aantal soorten kleine en grote huisdieren zoals konijnen, kippen, geiten en schapen, maar ook een kas waarin diverse gewassen wor den geteeld en waar de leerlingen leren stek ken en verspenen. Een deel van de kas is in gebruik voor aanleg en onderhoud van groenvoorzieningen. Op een perceel grond aan de Molenweg in Sommelsdijk hebben onze leerlingen de mogelijkheid nog meer te leren over varkens, koeien en schapen. Tevens is er ruimte voor de teelt van akker bouwgewassen en voor grove groenteteelt. Het schoolgebouw bestaat uit een vleugel met theorielokalen, een praktijkvleugel en een aula. De lokalen zijn voorzien van de hulpmiddelen, waar hedendaags onderwijs om vraagt, zoals computers, video- en audioapparatuur. Alle hulpmiddelen zijn belangrijk, maar van veel groter belang vin den we op de Groene School Sommelsdijk nog altijd het directe contact tussen leer kracht en leerling, waarbij de leerUng in vier jaren met begeleiding van docenten naai' het diploma toewerkt. De Open Dagen van de Groene School Som melsdijk voor de basisscholen worden in samenwerking met de R.G.O. en de Techni sche School gehouden op 15 en 17 januari a.s. Op zaterdag 19 januari a.s. van 10.00 tot 15.00 uur houden wij Open Huis voor alle belangstellenden. U kunt dan zelfstandig of middels een rondleiding de school bekijken en/of u laten informeren over deze veelzijdi ge vorm van VMBO-onderwijs. IJ vindt de Groene School Sommelsdijk aan de Lange weg 107, 3245 KG in Sommelsdijk. tel.: (0187) 471010, e-mail: info@groene- school.nl. of kijk op www, groeneschool.nl. In onderstaand schema is weergeven op welke wijze de leerlingen in 2001 naar de ver schillende vormen van middelbaar beroepsonderwijs zijn doorgestroomd. ROC-/AOC-opleiding percentage leerlingen dat opleiding is gaan volgen Economie 11 Techiuek l'' Zorg en Welzijn 23 Groen 39* Overig 13 Van de leerlingen die een opleiding in de groene sector zijn gaan volgen, heeft 20% gekozen voor de MBO vakrichting Groene Ruimte of Bloemschikken aan onze school.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 4