Bommelse veehouder opnieuw in veestapel aangetast 0900-8844 Voor alle duidelijitheid... Sportcomplex De Gooye neemt hygiëne zwembadbodem in aclit EUROPAiUIN Openbare verkoping van schoolmeubilair ■(•Minnaard Kerst- en Oudejaarspuzzel Reis naar Griekenland Schouws kamerkoor in Witte Kerkje Vierpolders Het zal me een zorg zijn...?! 18-25 januari: Week van Gebed voor de eenheid van de Christenen Kransle^ing ter herdenking verdronken redders Inleveren oplossingen Tentoonstelling 'Winters van weleer' in Mauritshuis Den Haag Feestavond FNV-Bondgenoten Wedstrijdetiquette bij manege 'Stal de Poorte' '^-2-^^ /-^ -^ (30 cpm) Man aangehouden en in bewaring gesteld Woninginbraak Middelhamis B.V. Het eerste concert van dit jaar in de vorm van Avondmuziek zai worden verzorgd door het Schouws Kamer koor o.l.v. Sietse van Wijgerden en zal worden gegeven op zaterdag 26 januari 2002 om 20.00 uur. Vlag en vlaggenstok voor hulde aan hét bruidspaar. Met gratis l<roontje t.w.v. 3,60 MOOI WEER .^n Dinsdag 15 januari 2002 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflal<kee OUDDORP - Een 48-jarige man werd don derdagmiddag aangehouden en in bewaring gesteld nadat hij met een gasbrander een struik in zijn tuin en de helft van zijn woning aan het verbranden was. Bij binnenkomst zagen de politiemensen dat de man, wonen de aan de Hoge Pad, op de houten vloer van zijn woning diverse brandjes had gestookt, waarvan de vlammen zelfs tot aan het pla fond kwamen. In de tuin, de schuur en in de woning lagen diverse gasflessen. De man zorgde al eerder voor overlast. Op 16 december jl. werd zijn houtkachel in beslag genomen, omdat die voor de derde maal in korte tijd een schoorsteenbrand veroorzaak te. Het Riagg heeft de man meegenomen voor behandeling. OUDDORP - Zaterdagmiddag werd er inge broken in een woning aan de Diepenhorst. Een raam aan de achterzijde van de woning werd geforceerd, waarna men de woning doorzocht. De bewoners waren op dat tijd stip niet thuis. Uit de woning werd onder andere een paar honderd Euro, paspoorten en een kristalverzameling weggenomen. Op zaterdag 19 januari a.s. vindt van 13.30 tot 15.30 uur een openbare verkoping plaats van schoolmeubilair, zoals leerlingensetjes, (verrijdbare) kasten, computertafels, (school)boeken, aardrijkskundekaarten, enz. De verkoping vindt plaats in het oude gebouw van 'Het Kompas' aan de Lange- weg 112 in Middelhamis. Iedereen is uitge nodigd! In Eilanden Nieuws van vrijdag 11 januari jl. trof u op pagina 4 het verslag van de verga dering van de commissie Ruimtelijke Orde ning te Goedereede aan. In de laatste kolom hiervan wordt verslag gedaan van de over leggingen omtrent de vestiging van Rijwiel handel 'Springersdiep'. Halverwege die kolom staat vermeld dat "de heren G. Moer kerk (CU) en T. Human (SGP) het proble matisch vonden om zonder fractie-overleg over deze aangelegenheid een uitspraak te doen". Dit is echter niet correct! Het waren de heren C. Noorthoek (CDA) en T. Human (SGP) die deze mening toegedaan was. Ook is in het verslag een regel over het hoofd gezien. Deze luidt: de heer G. Moerkerk (CU) kan zich wél met de gedachtegang van de heer H. van der Meer (VVD) verenigen, en pleitte ervoor om desnoods een ont heffing voor een bepaalde periode - bijvoor beeld 2 a 3 jaar - te verlenen. Voor alle dui delijkheid: op de plaats waar de naam van de heer G. Moerkerk afgedrukt staat, hoort die van de heer C. Noorthoek te staan en de stel- hng die de heer G. Moerkerk wél van zich het horen, stond niet in het verslag, maar treft u bovenstaand aan. Middelhamis Telefoon (0187) 48 71 73 www. gille-accountants.nl Op woensdag 23 januari a.s. wordt er op ini tiatief van de Oecumenische Werkgroep Goeree-Overflakkee een gebedsdienst gehouden. Het thema van de dienst is 'God bron van Medeleven'. De dienst begint om 19.30 uur en zal gehouden worden in de Remonstrantse kerk. Voorstraat 35 te Som- melsdijk. U bent allen van harte welkom. MAKELAARDIJ Sportcomplex De Gooye beschikt sinds kort over een volautomatische bodeim-eini- ger. Met deze reiniger wordt bewerkstelligd dat de bodem van het zwembad in het complex aan de hedendaags strenggeldende hygiëne-eisen voldoet. De heren Ver boom en De Man, beide van Stichting JaGo, boden de heer Van Dijk, die namens het bestuur van de Stichting Sportcomplex De Gooye aanwezig was, de bodemreiniger aan. Enkele keren per week zal het apparaat in de nachtelijke uren ingezet worden! Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 Vrijdag 18 januari is het precies 50 jaar gele den dat Aren Brinkman, schipper van de red- dingboot te Hoek van Holland, is verdronken bij een poging de bemanning van de sleep boot 'Ganges' te redden. Het reddingmuse um Jan Leis uit Hoek van Holland wil dit her denken door op het graf van Brinkman op de Algemene Begraafplaats te Stellendam een kreins te leggen. Het station van de Konink- Ujke Nederlandse Redding Maatschappij te Stellendam wU ook een krans leggen ter her denking van Bas de Blok en Herbert Groot- enboer, die beiden verdronken op 17 decem ber 1949. Bas de Blok is later aangespoeld op het Duitse eiland Sylt en op 13 februari 1951 herbegraven, ook op de begraafplaats te Stel lendam; Herbert Grootenboer is nooit gevon den. De kranslegging voor deze beide red ders zal geschieden bij het graf van Bas de Blok; De Blok en Brinkman liggen maar enkele meters van elkaar op de begraafplaats aan de Voorstraat in Stellendam. Het programma voor 18 januari 2002 ziet er als volgt uit: 12.00 uur: kranslegging bij het graf van Aren Brinkman door Frans Daniëlse, oud schipper van de reddingboot te Ter Heijde en Piet Heijstek, secretaris van het reddingmu seum Jan Leis te Hoek van Holland, direct gevolgd door kranslegging bij het graf van Bas de Blok ter herdenking van Bas de Blok en Herbert Grootenboer door C. Sinke, bur gemeester van Goedereede en voorzitter van de plaatselijke Commissie van de KNRM. Na deze plechtigheden volgt een declamatie door de heer A.G.C. Lelievelt, medewerker van het reddingmuseum Jan Leis te Hoek van Holland, en zal de heer C. Sinke een toe spraak houden. Ook zal de heer C. de Blok, opstapper van de Stellendamse reddingboot en kleinzoon van Bas de Blok, het woord voeren, alsmede de heer A. Grootenboer, zoon van Herbert Grootenboer. De heer L. Heijstek zal een in memoriam uitspreken en ter afsluiting zullen de beide plaatselijke predikanten spreken: ds. W. L. Smelt en ds. J. Koster. Bij de plechtigheden zijn onder meer uitgenodigd de familie van Brinkman en de kinderen van De Blok en Grootenboer. Na afloop worden de genodigden gevraagd naar het Wapen van Stellendam te gaan voor een informeel samenzijn. Belangstellenden zijn tijdens deze plechtige bijeenkomst van harte welkom. Geachte puzzelaar. Gezien de grote hoeveelheid reacties die we mochten ontvangen op de Kerst- en de Oudejaarspuzzel, is besloten dat u, als puz zelaar, tot vrijdag 18 januari a.s. uw oplos sing nog in kunt zenden. In week 4 zullen dan de oplossingen in de krant verschijnen. Redactie Excursie door V.U. Hellevoetsluis De V.U. Hellevoetsluis organiseert op donderdag 24 januari a.s. een excursie naar het Mauritshuis in Den Haag, waar een tentoonstelling 'Winters van weleer' wordt gehouden. Het Hollandse winterlandschap was één van de belangrijkste thema's in de schilderkunst van de Gouden Eeuw. Schilders als Hend- rick Avercamp, Rembrandt en Jacob van Ruisdael verbeeldden zowel het vermaak op bevroren vaarten, slootjes en plassen als de winterse luchten. Dit is een oer-Hollandse expositie rond een oer-Hollands thema. Het programma luidt als volgt: 8.30 uur: vertrek uit Hellevoetsluis 10.00 tot 10.30 uur: koffie (2x) met gebak in het Mauritshuis 10.30 tot 13.00 uur: inleiding over de ten toonstelling, daarna rondleiding over de vas te collectie; tenslotte bekijkt u de expositie op eigen gelegenheid ca. 14.15 uur: terug in Hellevoetsluis meerijkosten: f 18,- 8,15. De kosten 22,50 20,40) omvatten de entree, de inleiding, de rondleiding en de koffie met gebak. Het zijn verhoogde prijzen vanwege de tentoonstelling. De organisatie is in handen van de V.U. Hellevoetsluis. Opgave kan bij Jan Lageweg, tel.: 0181- 312387 (na 21.30 uur). DEN BOMMEL - Opnieuw een strop voor veehouder De Groot uit Den Bommel. Een halfjaar geleden brandde een grote schuur tot de grond toe af, waarbij zo'n 150 schapen de dood vonden; afgelopen vrijdagavond werden zeven van zijn scha pen doodgereden op de N59, aan het begin van de Haringvlietdam. Onbekenden hebben twee hekken - een groot hek en een klaphek open gezet op de dijken waarop de schapen lopen. Het is duidelijk dat hier opzet in het spel is. Toen een aantal scha pen overstak werden deze geschept door een vrachtwagen. Twee personenwagens raakten de andere schapen, die bijna alle maal op slag dood waren. Eén ervan moest door de eigenaar worden afgemaakt. Thans heeft veehouder De Groot een flinke claim liggen van de eigenaren van de zwaar beschadigde personenwagens en de vrachtwagen, maar het verlies van de zeven drachtige schapen valt hem uiteraard het zwaarst. In samenwerking met de christelijke reisorganisatie 'Beter Uit' is door de Doopsgezinde Gemeente Ouddorp een prachtige reis naar Griekenland georganiseerd. Van vrijdag 26 april tot en met zaterdag 4 mei a.s. wordt een boeiende rondreis gemaakt, die o.a. naar de volgende plaatsen voert: Athene met de bekende Areopagus en het Parthenon, de havenstad Piraeus, het nieuwe en het oude Korinthe, de noordeüjke plaats Katerini aan de voet van de Olympus, Vergina (de oude hoofdstad van Macedo nië), Veria (het vroegere Berea), Neapolis, Philipi en Thessaloniki. De reis is geheel verzorgd, inclusief vlieg reis Amsterdam/Athene en Thessaloniki- /Amsterdam, de rondreis per touringcar met een gids, excursies en maaltijden op basis van half pension (dus ontbijt en diner). De reisleiding berust bij ds. en mevrouw Smink. Behalve de bijkomende kosten voor luchtha- venbelastingen en verzekeringen kost deze schitterende rondreis nog geen 1000,-! Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Voor een voUedig reisprogramma en nadere infor matie kunt u zich wenden tot mevrouw J. Hoek-van Poortvhet, tel.: (0187) 681780. De afdeling Goeree-Overflakkee houdt op vrijdag 25 januari a.s. in het Prieel van 'De Staver' te Sommelsdijk haar jaarlijkse feestavond, waarop de jubilarissen van 2001 gehuldigd worden. Alle leden wor den op deze avond uitgenodigd. De aan vang van de avond is 20.00 uur. Sietse van Wijgerden is aan het Rotterdams Conservatorium afgestudeerd als Docerend- en Uitvoerend musicus. Verder studeerde hij af als kerkmusicus en als muziekweten schapper aan de VU te Utrecht. Sietse van Wijgerden voerde alle orgelwerken van César Franck en J. S. Bach uit. Tweemaal deed hij een Bach-marathon van 8 uur. Hij speelde concerten voor klavecim bel en orkest van o.m. Poulenc en Bach. Daarnaast is hij dirigent van het deze avond optredende 'Schouws Kamerkoor'. Zij voerden o.m. de Johannes Passion van Bach uit. Sietse van Wijgerden is organist van de Ned. Herv. Kerk te Renesse. Uitgevoerd worden werken van J. S. Bach, Fr. Poulenc en J. Des Prez. De kerk is open om half acht en vanaf die tijd zullen ook de kaarsen branden. De toegangsprijs is minimaal 3,00 (kunt u meer missen, dan helpt u het voortbestaan van de concertserie in het in 1721 gebouwde sfeervolle kerkje. Wilt u een plaats reserveren dan kan dat bij het secretariaat van de Concertcommissie: Bas Rijkeboer te Brielle. Tel. en fax (0181) 410055 of via email: bas @rijkeboer7.mvweb.nl. U kunt ook de Website van de Concertcom missie bezoeken: www.rijkeboer7.mvweb.nl ËüRöEüaaia DIRKSLAND, 0187-601354, DONDERDAG EN VRIJDAG KOOPAVOND Nico Peterse In de tweede dienst van de serie bij zondere avonddiensten in de Doops gezinde Gemeente Ouddorp spreekt op zondagavond 20 januari a.s. drs. Nico M.P. Peterse uit Oostburg. Nico Peterse (zie foto) is o.a. adviseur van de Stichting INLIA Zeeland. Deze stichting biedt steun en solidariteit aan vluchtelingen en asielzoekers, die uitgeprocedeerd zijn, maar die het uiteindelijk oordeel over hun asielverzoek niet mogen afwachten in het land waarin ze dat verzoek hebben gedaan. Het thema in deze avonddienst, welke om 18.30 aanvangt, is dan ook: "Het zal me een zorg zijn hoe we omgaan met vluchtelin gen!" Aan deze dienst wordt muzikale medewerking verleend door het jongeren koor van de Doopsgezinde Gemeente, het koperensemble en organist Jan Teeuw. Dirksland - Op 21 januari a.s. organiseren 'de Beatrix' en 'de Sasruiters' een informa tieavond. Deze avond zal gaan over de regels en etiquette bij een dressuur- en vaar digheidwedstrijd voor het aangespannen rij den. De heer P. Versluijs zal deze avond alles vertellen over de in's and out's bij de wedstrijden. De aanvang is om 19.30 uur op manege 'Stal de Poorte', Phillipshoofjesweg 9 te Dirksland. De kosten bedragen 5 euro voor leden en 7.50 euro voor niet leden, inclusief een consumptie. Voor aanmelding of verdere inlichtingen over deze avond kan bij Lea Neeleman, tel. 0187-602620.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 1