Feestelijke opening nieuw gebouw 'Het Kompas' Nieuws Jubileum TREND te Ouddorp U zoekt iets specif voor uw drukwerk? HElPENDë HANDEN 1 uit de kerken ouERNaeiiTEN IN iJttcaRnmN Contactbijeenkomst voor mensen met een handicap A-. ,-:^.'?:"*.>'ï^3^■ Deze vraag- en antwoordrubriek staat geheel ten dienste van de lezer die er kostenloos gebruik van kan maken. Uw vragen op velerlei gebied kunt u stu ren aan: Redactie Eilanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middelharnis, met in de linkerbovenhoek 'Vragenrubriek' vermeld. De vragen worden door deskundigen beantwoord en zullen binnen enkele weken na de inzending compleet met antwoord in deze rubriek worden gepubliceerd. KEaSTiUQ OUERHOUOEN avpOTHEEK NacaaN PUmOEUMMl VOORKOMEN KRUKENO ERFBEO ziluergehhlte Op D.V. zaterdag 12 januari a.s. (mor gen) hoopt de afdeling Flakkee/ Schouwen/Tholen van 'Helpende Handen' haar eerste contactbijeen komst te houden in het nieuwe jaar. Mensen met een handicap - vergezeld van hun ouders en/of verzorgers - nodigen wij uit die middag om 14.15 uur aanwezig te zijn in gebouw 'Reho- both' van de Gereformeerde Gemeen te aan de Geldersedijk te Dirksland. DE POPUiaiRE M Op 17,18 en 19 januari a.s. zijn er in de Dorpstienden te Ouddorp voor de tiende keer de presentatie-, demon stratie- en informatiedagen. Onder de naam TREND 2002 stellen 15 deelne mers hun diensten en waren ten toon. Dat deze trenddagen gewaardeerd worden blijkt al 10 jaar door het vele gerichte publiek dat deze dagen komen bezoeken, en van de aanbie dingen profiteerden. Een puzzelboek waaraan zowel kinderen als volwasse nen kunnen meedoen én waarmee een prijs kan wor den gewonnen. Éénmaal in de twee weken treft u 'Puz zelt u mee?' in de vrijdageditie van Eilanden Nieuws aan en iedere keer kunt u met uw goede oplossing een tegoedbon winnen van 12,-. Die wordt beschikbaar gesteld door Boekhandel Van der Boom, Voorstraat 41 te Sommelsdijk en kan aldaar worden besteed. Zend u uw oplossing uiterlijk één week na verschijnen naar: Eilanden Nieuws, 'Puzzelt u mee?'. Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Per puzzel wordt uit de goede inzen dingen een winnaar getrokken, die de gewonnen prijs krijgt toegezonden. Bij elke nieuwe puzzel zal de oplos sing van de voorgaande worden gegeven. Puzzelt u mee? Habakuk, Zefanja, Haggaï, Zacharia en Maleachi ufTi niTiv/rviS Afgelopen maandagochtend was het dan zover. De scholen open den voor het eerst in het jaar 2002 hun deuren voor de leerlingen. De 85 leerlingen van de speciale school voor basisonderwijs 'Het Kompas' verzamelden zich voor de laatste keer op het school plein van het geboUw aan de Langeweg in Middelharnis... Want het was feest! In het 20-jai'ig bestaan van de school werd ein delijk het moment van het betrekken van een permanent gebouw gevierd. En daarom bevonden zich tussen de leerlingen ook verte genwoordigers van de gemeente Middelharnis, leden van de mede zeggenschapsraad en de ouderraad. Om kwart voor negen wordt het startsein gegeven, waarop de stoet van ruim 100 mensen achter 'de muziek' aanloopt, richting het nieuw te betrekken gebouw aan de Sportlaan in Middelharnis. En dan begint het officiële gedeelte. Onder luid applaus onthult de wethouder van Onderwijs, de heer A. Tiggelman, het prachtige nieuwe naambord van de school, een geschenk van de ouders. Hierna wordt aan direc teur Henk Blanke de sleutel van de school door een aantal leerlingen overhandigd. En onder luid gejoel, gepaard met het oplaten van bal lonnen, werd de school officieel voor geopend verklaard! Om de kin deren snel aan het gebouw gewend te laten raken is er een speurtocht door de school uitgezet. En bij gebrek aan de benodigde energie hier voor, kunnen zij bij de hapjes- en drankjesstands ieder moment terecht. Ook 's middags wordt er feest gevierd; in de Staver te Som- melsdijk beleefden de kinderen een grootse middag, waarna iedere leerling een blijvende herinnering aan deze dag ontvangt. Maar ook dat betekende nog niet het einde van de dag, want 's avonds kwamen de leerlingen - vergezeld van ouders en famihe - terug om van de nieuwjaarsreceptie te genieten. En onder het genot van oliebollen, chocolademelk en glühwein werd het hele gezin bekend gemaakt met het nieuwe gebouw. Wellicht bent u nieuwsgierig geworden naar dit nieuwe onderkomen voor de leerlingen van 'Het Kompas'? Dan kunt u terecht op zaterdag 26 januari a.s. tijdens het Open Huis in 'Het Kompas', dat van 13.00 tot 16.00 uur duurt. U bent van harte welkom aan de Sportlaan 1 in Middelharnis! ■'^^Z*. *Hf «04' Ik kreeg een pracht van een kerstster. Kan ik die plant nu ook overhouden tot volgend jaar december? Antwoord: De populaire Kerstster (Euphor bia pulchenima), ook wel eens Poinsettia genoemd, kunt u in het voorjaar rustig laten uitgroeien. De grote schutbladen die de klei ne en vaak onopvallende bloempjes bescher men, kunnen lange tijd rood blijven. Vooral als u de plant op een licht plekje, doch niet in de zon, zet en matig water geeft. Denk er om, dat de bloemen niet nat mogen worden. In mei moet u haar geen druppel vocht meer geven, zodat ze tot bladval komt. Is dat gebeurd, snijd dan de takken flink terug en verpot de stam in humusrijke aarde. Geef haar komende zomer een maand rust. Daar na kunt u uw kerstster een warm plaatsje geven en met flink wat lauw water aan de groei brengen. Regelmatig sproeien of neve len is dan van belang, omdat ze aan tropische regenwouden gewend is. De lucht in haar directe omgeving mag niet te droog zijn, zoals in zitkamers met centrale verwarming vaak het geval is. Wilt u haar met Kerstmis in bloei hebben, dan kunt u haar het beste tien weken tevoren, d.w.z. vanaf half okto ber, de bekende korte-dagbehandeling geven. Hoe kom ik te weten of iemand die zijn schul den niet wil afbetalen, al dan niet een hypo theek op zijn huis heeft? Antwoord: Het hypotheekregister is open baar en verbonden aan het kadaster. Als u daar inlichtingen vraagt, moet u wel het kadastrale nummer opgeven van het betrok ken perceel, of dit op een plattegrond kun nen aanwijzen. Mijn buurman wil geen hogere heining om zijn weide maken, maar, zijn paarden vreten uit mijn moestuin. Hoe verhaal ik die schade op hem? Hij zegt dat ik maar een meter uit de buurt moet blijven. Antwoord: En straks gaat hij giraffen hou den! Nee, uw buurman moet zorgen dat zijn dieren niet van andermans gewas eten. Omdat een rechtszaak tijdrovend, omslach tig en duur is, en u dan foto's moet hebben, en getuigen die onder ede verklaren dat zij juist die paarden van uw groenten hebben zien knabbelen, kunt u de paardenhouder beter vertellen dat u zijn dieren niet langer wilt zien en dat u daarom een rij taxusboom pjes langs de erfscheiding gaat plaatsen. Dat moet wel op 50 cm van de grenslijn, maar dergelijke coniferen zijn zeer ongezond voor paarden en uw buurman zal dan wel gauw zijn afrastering tot ca 1,5 meter verhogen. We hebben een eiken hemelbed geërfd. Een prachtig bezit, maar het kraakt afschuwelijk. Wat kunnen we daar tegen doen? Antwoord: U moet precies nagaan waar dat geluid vandaan komt. Dat zullen plekken zijn waar beweging in het hout zit. Die plaat sen streept u stuk voor stuk aan op de samen komende delen. Daar neemt u het bed uit elkaar, verwijdert de spijkers en zet het met steviger houtschroeven in elkaar. Zijn er zwaluw staarten en dergelijke houtverbin dingen toegepast en treedt daar een speling in op, draai daar dan óók flinke schroeven in. Gebruik géén lijm, want dan kunt u dit erf stuk nooit meenemen als u gaat verhuizen. Wat betekent Z II in een ovaal in een sie raad? Antwoord: Dat is het zilvergehalte, name lijk 83,5% bij Z II en 92,5 bij de aanduiding Z I, voor zover het hier geïmporteerde sie raden betreft. Mijn kleindochter studeert, maar ze kan erg moeilijk onderdak vinden. Haar vader heeft op een recreatieterrein een stacaravan waarin ze slaapt. Is het waar dat dit eigen lijk niet mag? Wat kan ze het beste doen? Antwoord: Door de strengere controles van de gemeenten schrijven de laatste tijd steeds meer mensen zich niet meer in op bijvoor beeld het campingadres, hoewel men daar wel feitelijk woont. Men staat bijvoorbeeld ingeschreven bij kinderen of bij kennissen, maar verblijven feitelijk op de camping. Deze mensen zijn als gevolg hiervan for meel gesproken niet alleen in overtreding met het bestemmingsplan, maar ook met de Wet Gemeentelijke basisadministratie (de burgerlijke stand). Pas wanneer iemand daadwerkelijk op meerdere vaste adressen woont, dient men zich in te schrijven op het adres waar men naar verwachting gedurende een half jaar de meeste gevallen zal over nachten. Op de camping of het chaletpark mag alleen voor recreatieve doeleinden ver blijf worden gehouden. Een recente uit spraak van de Raad van State heeft aangege ven dat de gemeente aannemelijk moet maken dat iemand zijn vaste woon- of ver blijfplaats op een recreatieterrein heeft, wat inhoudt dat de gemeente niet zwart op wit hóeft te bewijzen dat iemand in zijn vakan tiehuisje woont door er bijvoorbeeld dage lijks te controleren, maar aan de hand van de omstandigheden aannemelijk dient te maken dat men in het vakantiehuisje woont. De stacaravan staat op de naam van de vader van uw kleindochter, die - naar we aanne men - elders een vast woonadres heeft. Naar Iedereen, dus ook van buiten de Gerefor meerde Gemeenten, is hartelijk welkom, ook belangstellenden. Na de vertelling van een bijbels verhaal worden uit de doelgroep degenen die pas jarig zijn geweest, gefelici teerd (natuurlijk met een kleine verrassing). Na de pauze, die dan volgt en waarin gratis koffie, thee of frisdrank verkrijgbaar is, wor den alle aanwezigen beziggehouden. Hoe? Dat is nog een verrassing: reken er maar op dat het gezellig zal zijn! Om kwart over vier wordt de bijeenkomst gesloten. Eigenlijk rekenen we er op dat al die mensen, die bij de zo gezellige kerstbijeenkomst aanwezig waren, ook nu weer zullen komen. Wij reke nen op jullie allemaal! onze mening zal uw kleindochter geen pro blemen ondervinden als ze daar alleen maar slaapt op de werkdagen, eten doet ze daar niet, je kunt dus niet spreken van echt wonen. Dit neemt niet weg dat ze tóch vol gens de Wet Gemeentelijke basisadministra tie ergens ingeschreven moet staan. Maar misschien staat ze nog op het adres van haar vader ingeschreven? Onze dochter van negen vraagt zich waarom de meeste spijs-, chocolade- en ijsletters een M zijn. Waar komt die M als afkorting van daan? Antwoord: Behalve dat de letter aan bij voorbeeld Marietje wordt gegeven, komt de M als afkoiling nergens vandaan. De reden dat de M zo populair is, is dat men denkt dat men meer chocolade krijgt, omdat deze let ter zo groot oogt. NED. HERV. KERK Beroepen te Kinderdijk-Middelweg, P. J. Teeuw te Veenendaal. Aangenomen naar Bodegraven (wijkgem. 2), A. van de Meer te Veenendaal; naar Kootstertille en Twijzel, M. T. P. M. Oom- ens te Buitenpost; naar IJmuiden-West, U. W. van Slooten te Heerder, die bedankte voor Wijk bij Duurstede. GEREF. KERKEN (VRIJG.) Beroepen te Rotterdam-Oost, A. P. Feijen te Hattem-Noord. Aangenomen naar Veendam, P. van den Berg te Anna Paulowna. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Werkendam, L. W van der Meij te Driebergen. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Zoetermeer, A. Schot te Krim pen a/d IJssel. Bedankt voor Beekbergen, A. Bac te Bode graven; voor Hamilton (Can.), G. Hogchem te Bameveld; voor Kruiningen, W. J. Karels te Hardinxveld-Giessendam; voor Naald wijk, G. J. van Aalst te Ridderkerk; voor Sint Annaland, G. J. N. Moens te Goes; voor Vlaardingen, W. Harinck te Woerden. Aangenomen naar Scheveningen, J. B. Zip- pro te Moerkapelle. GEREF. GEM. IN NED. Beroepen te Terneuzen, J. Roos te Opheus- den. OUD GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Terneuzen, J. Goudriaan te Ede. Van de deelnemende bedrijven zijn woning inrichting Fabert, deuren en keuken renova tie Portas en naaimachinehandel Vlieto de oprichters die elk jaar vertegenwoordigd zijn geweest. De deelnemers van TREND 2002 zijn Jaap Boone met Radio, t.v. en witgoed, Esgri met schuifdeurkastwanden, Fabert goed wonen en slapen, Frans Meiaard zn. met parketvloeren. Portas met renovatie deuren en keukens, Pebema natuursteen en onderhoud, Sunstore met binnen en buiten zonwering, Tanis tuinmachines en berege ning, Vlieto naai-, borduur- en Lockmachi- nes, Van Wijk verwarming en Krabo rnet natuurprodukten. De nieuwkomers zijn Groene beer met de nieuwe kijk op schoon maken Springersdiep met rijwielen, en A.S.H. Carrosserie b.v. is leverancier van professionele bedrijfswageninrichting en autobetimmering en levert een zeer com pleet assortiment.. Door uw auto doordacht in te delen zijn alle benodigde materialen en gereedschappen overzichtelijk en veilig geordend. Zo kunt u onder prettige arbeids omstandigheden kostenbesparend werken. Een investering die zichzelf zeker terugver dient. Op de beurs in Ouddorp kunt u onze demonstratieauto bezichtigen. Tevens kun nen wij uw wensen direct vertalen in ons computerprogramma, zodat u ter plaatse op tekening kunt zien hoe uw auto eruit ziet met een bedrijfswageninrichting van ASH Car rosserie b.v. Ons bedrijf is gevestigd aan de Van der Waalsweg 1 te Middelharnis (schuin tegenover het Texaco station), tel. (0187) 661026, of kijk op www@ashcarros- serie.nl. De showwagen van Gina ledermode heeft een aanrijding gehad en kan waar schijnlijk niet op het parkeerterein komen staan. Voor deze jubileum trend 2002 is er onze bekende boodschappenmand actie (iedere bezoeker mag er de waarde van schatten en wie er het raad of er het dichtste bijzit mag hem zaterdagavond op komen halen) uitge breid met een Rabo reischeque ter waarde van Euro 400, die uit alle deelnemers van de boodschappenmand actie getrokken wordt. De openingstijden van de Trend zijn donder dag 17 en vrijdag 18 januari van 14.00 uur tot 21.00 uur en zaterdag 19 januari van 10.00 uur tot 17.00 uur. De toegang is gratis! ume<^ 2 '\^vAi!^üii'^-ü-iixiiët:^Mi'ii*^ Met deze puzzel over vijf bijbelboeken sluiten we het Oude- Testament af. De volgende keer hopen we dan verder te gaan in het Nieuwe Testament. De oplossing in de verticale balk is weer een gedeelte van een bijbeltekst uit een van de boeken. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. De vorige puzzel werd gewonnen door L. Mastenbroek WestNieuwlandse- wg 2, Ouddorp De oplossing van de vongepuzzelluidt: ^oekt den Heere en Welke dieren zijn lichter dan luipaarden? Waar stonden zon en maan in stil? Zoon van Amon? Welke stad zal uitgeworteld wor den? Tot welke stad zal gezegd worden; "Vrees niet, o Sion". Wat was Jozadak? en ik zal u stellen als een Andere benaming van de Heere voor de profeten? Waar werd Jeruzalem mee geme ten? Wat zal de Heere doen komen? Hoeveel lampen waren op de kandelaar? In wiens handen was het tinnen gewicht? Wat hadden twee vrouwen gelijk ooievaars? Welk uiterlijk hadden de paarden die naar het zuiderland uit gingen? Wat zal in Jeruzalem vervuld worden met knechtjes en meis jes? Wat zal zijn als de Jebusiet? De tweede stok? Voor wiens huis zal er een fontein geopend zijn? Wiens bergen zijn gesteld tot een verwoesting? Wat bedekt hij met zijn kleed? Bel (0187) 47 10 20 of mail naar algemeen@gebr-dewaal.coni

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 6