ncertagenda Prijsuitreiking bij rijwielliandel Springersdiep Best verzoi^de vis en garnalen 2001 HOKKENSHOW „Eilanden-nieuws" Tijdens de nieuwjaarsreceptie in de visafslag van Stellendam, onderdeel uitmakend van United Fish Auctions (UFA), werden afgelopen zaterdag naar goed gebruik de prijzen uitgereikt voor de best verzorgde vis van het jaar. Belangrijk bij de beoordeling was het strippen, de verzorging van alle vissoorten, het afvullen met ijs op de kist en het vullen van de kist. De prijzen zijn onderverdeeld in de categorie Kotters, Euro kotters en Gar- nalenvissers. Maar vooraf hielden directeur Venema en president-com missaris Sinke van de Stellendamse vismijn hun nieuwjaarsrede. Gevonden voorwerpen telt duizenden abonnees en wordt op Goeree-Overflakkee zo goed als huls-aan-huis gelezen! Dam- en Schaakver. 'Ontspanning' te Ouddorp Uitslagen 17 december 2001 Aangepaste Icerkdienst in IViiddelliarnis bij p.v. 'de Reisduif 2002 zaterdag 12 januari Hervormde Kerk - Dirksland. Concert t.b.v. Christenen voor Israël door het mannenkoor "Con Forza" o.l.v. Martin Mans en het Chr. Gem. Koor 'Jeduthun' te Middelharnis o.l.v. Jan Wisse. Aan vang: 20.00 uur. zaterdag 9 februari Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Het 23e Bachconcert door Paul Kieviet op orgel en clavecimbel. Aanvang: 20.00 uur. zaterdag 16 februari Hervormde Kerk - Oude Tonge. Grote koor- en samenzangavond t.b.v. de Wereld Wijde Zending (W.W.Z.) m.m.v. het Jongerenkoor 'Con Amore' uit Dirks land o.l.v. W.A. den Hertog; het Kinder koor 'Jedaja' uit Nieuwerkerk o.l.v. P. Wildeman en het Mannenkoor 'Elim' uit 's-GravenpoIder o.l.v. A. Overbeeke. Organisten: R. van Ommen en N. Ruiten beek. Marimba: H. Westra. Aanvang: 19.30 uur. zaterdag 16 maart Hervormde Kerk - Middelharnis. Het 24e Bachconcert door Paul Kieviet. Aanvang: 20.00 uur. zaterdag 29 juni Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Orgel concert door de leerlingen van Paul Kie viet. Aanvang: 19.30 uur. vrijdag 2 november Hervormde Kerk - Dirksland. Koor- en samenzang ten bate van W.W.Z. (Wereldwijde Zending) m.m.v. het Jon gerenkoor 'Con Amore' o.l.v. W.A. den Hertog en het Mannenkoor 'Groot Rotter dam' o.l.v. M. van Noort. Organisten: R. van Onmien en J. Belder. Vleugel en orgel: Jan Mulder; dwarsfluit: Marjolein de Wit. Aanvang: 19.30 uur met meditatie Deze rubriek - uitsluitend bedoeld voor kerkconcerten op Goeree en Overflakkee - beoogt een spreiding van de concertavonden te bewerkstelligen. Verenigingen kunnen zich bij het vaststellen van hun programma op bovenstaande informatie richten. Komen er onverhoopt toch meerdere concerten op een en dezelfde avond voor, dan worden ze geplaatst in volgorde van binnenkomst. Stuurt u tijdig uw gegevens toe dus niet enkele weken voordat het concert plaats vindt. We hopen deze rubriek eUce eerste vrijdag van de maand te plaatsen. Concerten tot eenjaar na datum worden opgenomen. Aanmeldingen voor deze rubriek uitsluitend door middel van formulieren, die kunnen worden aangevraagd via tel. 482560. In de korte tijd dat de jonge Ouddorpse ondernemer Kees Sperling z'n rijwielhandel Springersdiep heeft op het bedrijventerrein aan de Zuidweg aldaar, is al wel gebleken dat het hem niet alleen om winstbejag te doen is. Recente lijk stond hij nog in de belangstelling, allereerst natuurlijk vanwege de opening van z'n nieuwe fietsenzaak op 1 december jl., daarna vanwege het feit dat hij tijdens de open dag in z'n winkel maar liefst 1030 bakjes patat heeft gebakken, waarvan hij de opbrengst ten goede liet komen aan 'n goed doel. Nu staat hij weer in de belangstelling, want Kees had nog wat uit te delen... Tijdens de open dag konden kinderen namelijk meedoen met een kleurwedstrijd en met een ballonwedstrijd, en daar waren rake prij zen aan verbonden. Nadat een jury, bestaande uit de oude vertrouw de Ouddorpse kleuterjuf Van Hagen en mevrouw Van Oostenbrugge (een kennis van de rijwielhandelaar), de tekeningen had beoordeeld en de prijswinnaars had vastgesteld, werden afgelopen vrijdagmid dag de prijzen uitgereikt in rijwielhandel Springersdiep. Natuurlijk verdient bij een wedstrijd een eerste prijswinnaar altijd een eervolle vermelding, maar dit maal zit er ook nog 'n bijzonder heid in 'n andere hoek. De jongste prijswinnaar is nog maar 2 jaar én.viel zowel bij de kleur- als de ballonwedstrijd in de prijzen! "En 't is absoluut eerlijk gegaan!" verzekerde Kees Sperling, die er dui delijk van geniet om af en toe eens een gul gebaar te maken. De eerste prijs van de kleurwedstrijd ging naar de 10-jarige Ouddor- per Roy Aleman, die met een stevige stoere mountainbike naar huis mocht. Maar voor de tweede prijs vond de jury écht twee kandidaten in aanmerking komen! Het waren de 5-jarige Martijn Biemond uit Stellendam én de 2-jarige Karlijn Westdijk uit Ouddorp. Voor beiden stond een kleurige step gereed. De derde prijs van de kleurwedstrijd was tenslotte voor de 13-jarige José Tanis uit Ouddorp, die een hor loge in ontvangst mocht nemen. Bij de ballonwedstrijd ging het erom wiens met gas gevuld ballon een zover mogehjke reis maakte voordat die neerstreek. Opvallend was dat de ballon van de eerste prijs maar één kilometer verder neerkwam dan die van de tweede prijs! Die van de 4-jarige Ruben van Oosten brugge uit Ouddorp had een afstand van 249 km. afgelegd en was in Oldeholtpade (Friesland) neergekomen. Dat leverde Ruben een Loe- kie kinderfiets op. De tweede prijs werd verdiend door de ballon van de 5-jarige Ouddorpse Jasmijn van Koppen. Na een zweeftocht van 248 km. kwam die in Oosterwierum terecht, ook in Friesland; Jas mijn deed er een step mee op. En de derde prijs, daarvoor mocht de kleine Karlijn Westdijk weer naar voren komen. Haar baUon gaf het na 171 km op en landde in het Noord-Hollandse Grootebroek. Zodoende mocht Karüjn, behalve met haar step, óók met een waar debon naar huis De visserij-prijswinnaars op het steiger tussen de schepen. De aanwezigheid van veel jeugd tijdens de nieuwjaarsreceptie was voor directeur Henk Venema een bron van vreugd. Hij zei in zijn nieuwjaarstoespraak het een hoopvol teken te vinden dat meer dan ooit de jeugd zich in de visserijsector manifesteert. "De jeugd heeft immers de toekomst, maar dan wel met de door de jaren heen opgebouwde kunde en kennis door de 'oude garde'!" De visserij heeft dit jaar in figuurUjke zin veel stormen moeten doorstaan, met name wat betreft de grote vangstbeperkingen. Veel is daar ook nu nog over te doen. Gelukkig heeft de sec tor zich nu permanent laten vertegenwoordi gen in Brussel en hebben de visafslagen zich Europees verenigd in de Europian Associa- In december 2001 zijn op Goeree-Overflak- kee de onderstaande gevonden voorwerpen afgegeven, alsmede diverse fietsen, sleutels en bankbiljetten. U kunt de goederen bekij ken in het politiebureau te Sommelsdijk. Gelieve bij navraag het nummer van het goed op te geven (zie hieronder). 2001244617 gsm, te Middelharnis. 2001246302 ring, te Sommelsdijk. 2001247637 gsm in hoes, te Sommelsdijk. 2001257635 linnen tas, te Herkingen. 2001258451 fluit (blaasinstrument) te Middelharnis. 2001260267 dameshorioge, te Sommelsdijk. 2001262049 agenda, te Stellendam. 2001262049 polstas, te Stellendam. 2001260903 armband, te Ouddorp. 2001262008 gouden tientje, te Ouddorp. 2001270267 canvas portemonnee en inhoud, te Achthuizen. tion of Fishing Ports and Auctions. Gelukkig neemt de consumptie van vis nog steeds toe, maar doordat deze groei niet wordt gecom penseerd door toenemende aanvoer van wil de zeevis, lijken de prijzen zodanig onder druk te komen dat wilde zeevis zich uit de markt Ujkt te gaan prijzen. Hier worden dus alternatieven voor gekozen en dat is uiter aard niet goed voor de sector. Momenteel worden mogelijkheden bekeken voor de kweek van zeetong in IJmuiden en in de toe komst zal worden bezien of dit ook voor Stellendam mogelijkheden biedt. In zijn toespraak haalde de heer Sinke de problemen aan, die begin van het jaar ont stonden voor de visserij. "Het jaar heeft veel Dammen: P. van Eek - KI. TanisO - 3 C. Mierop-J. Moerkerk3 - O Uitstekend gedaan door Mierop. H. van Floresteijn - M. Bruinsma1 - 1 In deze wedstrijd viel weer van alles te bele ven. Beide spelers blunderden, maar hielden het nog tot het nachtelijk uur vol. Uiteinde lijk werd het toch nog remise. J. Visbeen - C. Akershoek3 - O J. van Koppen - C. Tanis3 - O Van Koppen blijft het aardig doen. Schaken: M. Breen-J. Santifort1 -O Santifort ging door de vlag. W. H. M. van Geelen - A. J. Kastelein.O - 1 Van Geelen was kansloos. P. A. Derrez - F. L. TroostYi - 'A J. W. Tanis - Kr. v. d. Wende0-1 Prima gedaan door Van der Wende. P. Breen - R. v. d. WendeO -1 P. Speelman - J. Soeteman1 - O Soeteman koos de verkeerde voortzetting. J. Grinwis - K. Bezuijen1 - O J. Dijkstra-E. Santifort1 -O Dijkstra is gelukkig weer terug en hij startte meteen goed. A. C. Baas is herfstkampioen. ups en downs gehad, maar we zijn er weer gekomen. Helaas hebben sommige vissers hun boot verkocht en zijn er mee gestopt, maar anderen hebben hun plaats weer inge nomen." Ondanks alle zorgen in de vissector hoopt de burgemeester dat de vissers met zijn allen er voor blijven gaan en hij wenst hen dan ook veel succes voor het komende jaar. Sinke reikte ook de prijzen uit voor de best verzorgde vis van vorig jaar, waarbij de vol gende vissers in de prijzen vielen: Categorie Kotters: 1. GO 59, Schipper Kees of Gert Tanis(8.33 pnt) 2. GO 7, Schipper Dik Tanis(8.31 pnt) 3. GO 8, Schipper Jan Redert(8.26 pnt) Categorie Euro Kotters: 1. GO 3, Schippe Maarten de Waal(8.22 pnt) 2. TH 25, Schipper Sjaak Deurlo (8.17 pnt) 3. GO 29, Schipper Jan de Visser (8.15 pnt) Categorie Garnalenvissers: 1. SL 2, Schipper Jaco Costerus (8.87 pnt) 2. GO 10, Schipper Jaap de Waal (8.51 pnt) 3. SL 22, Schipper Huub Tanis (8.15 pnt) Op zondag 20 januari a.s. is er weer een interkerkelijke kerkdienst voor 'anders begaafden' in de Gereformeerde Kerk te Middelharnis, waarin hoopt voor te gaan ds. L. J. Lingen. De aanvang van deze dienst is om 14.45 uur. U bent van harte welkom en uw aanwezigheid wordt op prijs gesteld! Postduivenhoudersvereniging 'de Reisduif' te Sommelsdijk houdt vrijdag 18 januari vanaf 20.00 uur en zaterdag 19 januari van 15.00-17.00 en vanaf 19.00 uur haar jaarlijk se hokkenshow. De zestallen jonge, jaarlin- gen en meerjarige doffers en duivinnen wor den gekeurd door topkeurmeester Frans van Antwerpen. De trekking van de grote verlo ting vindt zaterdag plaats om 16.00 uur. De bonnenverkoop, bonnen van topspelers uit afd. 5 Z-H, vindt zaterdagavond rond tien uur plaats. De bonnen kunnen ingezet wor den bij M.A. van Nimwegen, via tel.nr. 06- 51888588, bij voorkeur 's avonds na 20.00 uur. Dit alles op het adres Van Gorcumstraat 5 te Sommelsdijk. -4- Het is al kwart voor zes als ze bij het ziekenhuis komen. "Dat jij nou niet eerder klaar was", moppert Janus als hij de deur voor Melanie openhoudt. "Stil nou maar galante ridder, dat ene kwartiertje. Wat een gek hokje hè?" vervolgt ze fluisterend. Janus kijkt eens rond. Er zitten een paar mensen in wat tijdschriften te bladeren. Een paar emmers met bloe men staan verlaten op de grond. In de portiersloge is niemand te zien. Ze lopen de kleine wachtkamer door en komen in een gang waar vele deuren op uit komen. "Tweede verdieping, hè?" Janus knikt. "Hier de trap op, de hft is alleen voor 't perseneel, zie je wel?" "Je mag hier niet eens praten", wijst Melanie verwon derd, "da's ook gek!" Er hangt een bord met 'STILTE' in het trapgat. Onwil lekeurig gaan ze op hun tenen lopen. Als ze rechtsaf de tweede trap opgaan, staan ze halverwege voor een dik touw, dat dwars over de trap gespannen is. Er hangt een bordje aan: 'Verboden toegang, operatieafdeling'. Janus zegt een lelijk woord. "Zelle we d'r overheen stappe?" stelt hij voor. "Nou benne we bijna op de tweede verdieping en nou kenne we weer naar beneje. Maar dan neme we de lift, perseneel of niet." Beneden gekomen drukt hij op het knopje naast de deur. "Hij komp eran", zegt hij voldaan en wijst op het groene pijltje. Als de metalen deuren openschuiven klinkt er plotseling achter hen een ongeduldige stem: "Wilt u even opzij gaan?" Twee verpleegsters duwen haastig een lege brancard de lift in. Eén van hen drukt op het knopje waar een twee op staat en zegt terwijl de deuren zich tergend langzaam sluiten: "Deze lift is alleen voor het personeel." Janus' mond zakt onbehoorlijk ver open, hij staart dom naar het rode pijltje dat honend naar boven wijst. Melanie schiet in de lach, maar slaat bijna op hetzelf de moment haar hand voor de mond. Boos kijken de zwarte letters op het witte bordje in het trapgat haar aan: STILTE. Janus draait zich nijdig om, hij kijkt haar woedend aan. "Leg niet te lache", buldert zijn zware stem. "Je m.hè, wa?" Melanie, de vinger tegen haar lippen, wijst naar het bordje. In haar ogen dansen pret lichtjes. "Laten we maar gauw hier vandaan gaan", fluistert ze. Nu beginnen ook Janus' ogen verdacht te glinsteren, er krampt een lach om zijn Uppen. Hij ziet ineens het komische van de situatie. Het rode pijltje is weg, zou hij? Vooruit even maar. Z'n vinger drukt op 't knopje. "Hij komp eran Melanie", grinnikt hij, "zei ik jou dra- ge, dan ben jij een patiënt en ik het perseneel." Melanie proest het uit. Janus steekt zijn arm door de hare. "Kom op meid, temee is het halfacht en dan hebben we Sjeffie nog niet gevonde." Hij trekt haar mee de lange gang in. "Hier, deze deur denk ik, hier staat tenminste niks op. Misschien is hier wel een trap achter." Hij pakt de knop beet en trekt hem open. De deur klemt, maar Janus is sterk. Een ruk en.een versgemetselde muur staart hen tegen. Melanie giert het uit. "O, Janus hou op as je blieft, ik kan niet meer. Wat een toestand." Janus' bulderende lach klinkt luid door de stiUe gang. "We preberen alle deuren waar lüks op staat meid. Wie weet wat we tegenkomme. O deze niet, privé staat erop. Hiero, o nee, perseneel. Alweer perseneel, weze ze niks anders." Aan het eind van de lange gang zien ze een trap, zon der bordje, zonder touw. En kijk, als ze op de bovenste tree staan, zien ze Sjeffie. Zijn kamerdeur staat uitno digend open. Hij zwaait, z'n pokdalig gezicht straalt, '"k Leg hier lekker, jongens. Leuk dat jullie rne kom- me opzoeke. Maar jullie benne wel laat." Als ze hem alles uitgelegd hebben grinnikt hij zachtjes voor zich heen. "Ik had jullie wel eens wille zien moddere. Wat zei jij lelijke woorden gezegd hebbe Janus." Janus geeft geen antwoord. Hij kijkt het kamertje rond. "Jij leg hier as een prins, Sjeffie. Ik denk dat ik ook een balk op m'n kop zal laten valle. Mag ie er niet uit?" "Van de week niet meer. De heb vanmiddag wel een kussen gekregen." "O, verdraait Sjeffie, ik heb nog wat voor onder je kus sen, da's waar ook", bedenkt Janus ineens. Vanuit z'n binnenzak diept hij een platte fles op. "Hiero, ken je af en toe een slokkie neme." Sjeffies ogen stralen. "Daar heb ik naar verlangd, o wat heb ik daar naar verlangd." Met een routinegebaar draait hij de dop van de fles en neemt een hartige slok. Maar dat gaat fout, hij verslikt zich en begint te hoes ten. Hij loopt blauw aan. Janus kan nog net de fles red den en Melanie drukt in paniek op het belletje. Sjeffie zit nu rechtop in bed. Hij haalt met gierend geluid adem, z'n armen maaien door de lucht, z'n voeten trap pelen onder de dekens. Melanie kan het niet langer aanzien en vlucht het kamertje uit. Janus klopt onhan dig op Sjeffies rug. Had-ie die fles maar in z'n zak gehouden. Stom van em, nou zit Sjeffie met de ellen de. Allemensen wat ziet ie blauw. Straks heeft ie er nog een hersenschudding bij. En waar bUjft nou die zuster. Hij drukt nog eens op het belletje. Maar dat is overbo dig, want op het zelfde ogenblik komt er een verpleeg ster binnen. Janus verlaat op z'n tenen de kamer. Hij voelt het als een vlucht. In de kromming van de trap zit Melanie. Met een wit gezicht kijkt ze Janus aan. "Hoe is 't?" vragen haar verschrikte ogen. '"k Weet nie, de zuster is er nou." Hij laat zich naast haar op de traptree zakken. Z'n hand gaat naar z'n zak, waar hij de fles weet. Zou hij gauw een druppie neme? Hij is er wel aan toe. Tjonge, wat zag die Sjeffie eruit, zo blauw als de lucht. Ineens schiet als grote schrok door hem heen: "Ze zelle het ruike." Het zweet breekt hem uit. "Melanie ik wor geloof ik niet goed, ik mot effe naar buiten, 't Is hier om te stikke. Wacht jij hier op de zus ter. Ik kom zo terug." Met een paar sprongen is hij de trap af voor Melanie één woord zeggen kan. Verbaasd staart ze hem na. Beneden staat Janus even in dubio. "Waffere kant mot ie nou uit. O ja, linksom, die lange gang in en dan bij de hft dat hokkie door." Buitengekomen haalt hij diep adem. Pff, wat een toe stand, maar hij gaat niet meer terug, hij denkt er niet over. De zware torenklok laat één bronzen slag horen. Onwillekeurig kijkt Janus omhoog. Allemense al half- acht, het bezoek is afgelopen en zij zijn nog geen kwar tier bij Sjeffie geweest. Hij gaat wat opzij om de stroom mensen door te laten en tuurt nauwlettend of hij Melanie ziet. Maar als de laatste bezoekers het zieken huis hebben verlaten, heeft hij haar niet kunnen ont dekken. Opnieuw breekt het zweet hem uit. Zou d'r wat met Sjeffie zijn? Aarzelend doet hij een paar pas sen in de richting van de ingang. Uitvoerig snuit hij eerst zijn neus voor hij naar binnengaat. In de wacht kamer moet hij zo nodig z'n veters even vastmaken. De lange gang is leeg. Op z'n tenen loopt hij langs de vele deuren. De meeste staan open, maar hij ziet het niet. Enkele patiënten kijken hem wat bevreemd na, maar hij merkt het niet. Voor hij de trap opgaat haalt hij diep adem. Bovengekomen ziet hij met misselijk makende'schrik dat de deur van Sjeffies kamer dicht is. (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 5