Schaamte over bet optreden in de politiek w ethiek Broodmaaltijd 'Zomaar* in brand... PREDIKBEURTEN Zaterdag avond- jeugdwerk Annita Stollc in Ffakkeecialiteiten Jubilate Deo hervat repetities Ds. P. Bloic lioudt tijdrede SGP kiesvereniging te Dirksland Stichting W.W.Z.-concerten zoekt vrijwilligers Trouw en liefde Nieuwjaarsfeestje ËIIAtlDèl-lllEUIii^ Ophalen oud papier in Goedereede EIÜVIIDEtl-rilEUWS Agenda Ger. Gem. Hieime Toi^e Op verzoek Op de vuist Diepe schaamte Een persoonlijke mededeling Het zal me een zorg zijn. Bijzondere avonddiensten in Doopsgezinde Gem. Ouddorp Zondag 6 januari 2002 Alledaags SGP schenkt klare wijn PAGINA 2 ^mm^^^^sM V-'^'È^^M-ÊÈê^ Ditmaal gaat het over een botsing in de frac tie van de Christenunie. Plaats van het con flict: de staten van Gelderland. Het drama speelde zich af in de tweede helft van okto ber. Het heeft intussen een onverwacht ver volg gekregen. Voordat ik nader op deze botsing tussen leden van de fractie van de Christenunie inga, eerst een korte opmer king ter inleiding. Begin december ontving ik via de redactie een brief van een lezer. Deze had al eerder namelijk kort na het bekend worden van het conflict geschreven. De briefschrijver verwachtte dat ik in deze rubriek aan dat onaangename gebeuren zeker aandacht zou schenken. De nieuwe fractievoorzitter van de CU sprak over schaamte die er in zijn fractie beleefd werd door het gebeurde. Die uitspraak vraagt om commentaar. Op verzoek van deze lezer zal ik aandacht geven aan wat er in Arnhem is gebeurd. De lezers zullen begrijpen dat ik niet op elk conflict waaraan een voluit ethi sche kant zit, kan ingaan. Ik ken de details van de botsing in Arnhem niet. Dan moet je voorzichtig zijn met het uitspreken van een oordeel. Ik heb de gewoonte dan pas te schrijven (en te spreken) over iets, als ik de kern van het conflict heb kunnen vaststellen, de oorzaak, de ontwikkeling en de afloop. Ik heb de eerste berichtgeving over het gebruik van de vuist in de Gelderse politiek een vreemd verhaal gevonden. Wie gaat nu zo te werk? Wat beweegt iemand om de tweede man van zijn eigen fractie, en zijn beoogde opvolger, met de vuist te lijf te gaan? Daarbij bedenken we dat deze vuist vechter een in christelijke kringen tamelijk bekend en veelvuldig geconsulteerd advo- fa^^===» caat is. Wat is hier aan de hand? Ik kan alleen maar zeggen dat de toenmalige frac tievoorzitter zijn vuist heeft gebruikt in een moment van onbezonnenheid, waarschijn lijk van overmand te zijn door negatieve gevoelens ten opzichte van zijn collega-frac- tielid. Deze man zelf zegt in een bericht vol gens NRC Handelsblad van 19 oktober 2001, dat de andere partij ook klappen heeft uitgedeeld. De juistheid van deze medede ling kan ik niet achterhalen. In andere kran ten heb ik hierover niets gelezen, maar daar mee is het feit nog niet ontkend. De geslagene (nu de nieuwe fractievoorzit ter) zegt dat de fractie zich diep schaamt. Laat ik daarop vooral de nadruk mogen leg gen. Die pubUeke schaamtebetuiging siert de fractie. Zij wil zich voorlopig bescheiden opstellen. Dat past bij een houding van schaamte. Ik verwacht dat de fractie in haar geheel deze woorden waarmaakt. Dus dat uit haar bescheiden optreden oprechte schaamte spreekt. Ik vind het een goede zaak dat de man die klappen heeft opgelopen over schaamte spreekt. Waarschijnlijk zal degene die klappen uitdeelde, ook wel een zelfde gevoel hebben. Ik heb in elk geval een opmerking gelezen dat hij het betreurt dat hij zich zo misgaan heeft, al is hij er op onver klaarbare wijze toe gekomen. Overgestapt NAAR eenandere PARTIJ Ik schreef hierboven, het verhaal heeft een vervolg gekregen. Dat vervolg bestaat hierin dat de voormalige CU-fractievoorzitter zich heeft aangesloten bij het CDA. Ter toelich ting vertelde hij in de krant, dat hij reeds lan ger onvrede had met het optreden van de CU. Het past mij niet, bij gebrek aan gede tailleerde informatie over deze uitspraak een oordeel uit te spreken. Wel vraag ik mij af, hoe iemand dat kan zeggen terwijl hij zelf fractievoorzitter, dus woordvoerder in de Gelderse staten is geweest. Zat er achter die klappen misschien veel meer misnoegen, ja frustratie in verband met het onderhng ver keer in de fractie? Is dat de voorzitter zo zwaar gevallen dat hij zich misdragen heeft? In elk geval zou het mij gepast zijn voorge komen als deze ex-voorzitter niet direct naar een andere partij was overgestapt. Parallel met de schaamtegevoelens van de fractie, die onthoofd werd, zou een periode van poli tiek stilzwijgen mij gepast lijken voor de man die zijn voorzittersstoel moest opgeven. Ik kan toch niet veronderstellen dat het gebruik van de vuist een vervolg gekregen heeft in het overstappen naar een andere par tij- Er zijn heel wat onduidelijkheden in deze casus. Daarom wilde ik er aanvankelijk niet over schrijven. Dat ik het nu toch heb gedaan betekent niet dat iedere briefschrijver via deze rubriek antwoord krijg. Ik ben niet ongenegen op vragen in te gaan, onder het voorbehoud dat het onderwerp en het moment van reageren mij past. Ten slotte herhaal ik nog eens, dat er soms enige weken verlopen tussen het schrijven en het ver schijnen van een artikel. De redactie wil graag wat in voorraad hebben. Dat is geen bezwaar. Het gaat in deze rubriek niet om de situatie van het moment, maar om de diep gang van de ethische duurzaamheid. Ik mag wel zeggen dat ik het een genoegen vind, elke week weer iets naar de lezers toe te communiceren. W. H. Velema Op zondag 13 januari a.s. start in de Doopsgezin de Gemeente Ouddorp een serie bijzon dere avond diensten. Het thema van de eerste dienst in deze serie is: Het zal me een zorg zijn hoe we omgaan met gevangenen. Voorganger is ds. André ds. André de Oude de Oude, ge vangenispredikant in de penitentiaire inrich ting in Tilburg. De aanvang van de dienst: 18.30 uur. De Stichting Koninklijke Fanfare 'ApoUo' te Goedereede haalt zaterdag (morgen) weer oud papier op in Goedereede, Haven hoofd, Wij verzoeken u of u het oud papier vóór 8.30 uur goed gebundeld buiten wilt zetten. Een vriendelijke vraag: wilt u na zaterdagmiddag 12.00 uur geen oud papier meer bij de schuur zetten? Bij voorbaat har telijk dank voor uw medewerking! chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoUandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning-, dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)4710 20 Fax (0187)48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail: Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,25; contracttarieven op aanvraag sluitlngstennijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluilingstermljn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, tel. mobiel 06-51412500, e-mail: ajvdv@hetnet.nl REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)47 10 22, privé (0187) 60 14 40 e-mail; J.Vlllerius@gebr-dewaaI.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden gewei gerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 8,90. Per jaar €33,60. Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. J. G. Blom, Poortvhet en 18.30 uur ds. M. van Kooten, Montfoort. Eben- Haëzer: 9.30 uur ds. M. van Kooten, Montfoort en 18.30 uur ds. J. G. Blom, Poortvliet - Oer. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. C. A. van Dieren, Rijssen - Doopsgezinde Gem. 9.30 uur ds. R. v. d. Berg en 18.30 uur ds. J. Koster e.a. (gezamenlijke dienst). GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00, 10.45 en 18.30 uur ds. R. van Kooten, Soest. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur kand. M. Diepeveen en 18.00 uur ds. W. L. Smelt - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Koster. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Joppe, Sirjansland - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. T. van Leeu wen, Spijkenisse - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Geni. 10.00 uur ds. A. Belder, Nieuwe Tonge en 18.00 uur ds. P. van Duijvenboden, Den Bommel - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. M. den Boer. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. J. Boer, Nieuwe Tonge en 18.00 uur Dr T. E. van Spanje - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. E. M. Bakker en 18.00 uur ds. G. C. Kunz, bevestiging ambtsdragers - Lu- kaskapel HDG 10.15 uur ds. A, Snijder - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. A. J. Utenweerde - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. J. H. Verwaal (doopdienst). MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. C. Gielen, bevestiging ambtsdragers en 18.00 uur Dr P. H. van Harten, Rid derkerk- Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. Karels - Ger. Kerk 10.00 uur drs. R. van Laar, Utrecht en 17.00 uur drs. A. J. Th. Bouwman, Rid- fl PT"K f*1"lc NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. A. van Lingen, Oude Tonge en 18.00 uur ds. C. Gielen, Middelharnis - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur (H.D.) ds. P. Blok, Kootwijkerbroek. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vos, Wijk en Aalburg en 18.00 uur ds. T. W. van Bennekom, Rijssen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. A. Samsom, bevestiging ambtsdragers en 18.00 uur ds. H. J. Lam, Nieuwerkerk a/d IJssel - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. Vlaardinger- broek, 18.00 uur ds. A. S. Riemstra DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur Dr T. E. van Spanje en 18.00 uur ds. J. Wil- lemsen - Ger. Kerk 10.00 uur de heer K. Baas en 18.00 uur ds. W. Praamsma, Rotterdam. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. P. van Duijvenboden en 18.00uur ds. D. A. Snijder, Oud-Vossemeer - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur de heer P. de Jong, Raamsdonksveer en 18.00 uur ds. P. C. Koster, Spijkenisse LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. van Wijk. A.s. zaterdag om 9.00 uur zal weer na lange tijd weer een nieuwe aflevering van 'Flak- keecialiteiten' worden uitgezonden op Radio Flakkee. In dit bekende radiopro gramma werden de afgelopen weken herha lingen uitgezonden omdat de presentator. Jan Lodder, in het ziekenhuis heeft gelegen tengevolge van een verkeersongeval. De goede verzorging en de honderden kaarten van luisteraars die hij heeft gekregen hebben hem weer helemaal op de been gebfacht. Zaterdagmorgen is Annita Stolk uit Dirks- land de gaste in zijn programma. Dinsdag avond om 18.00 uur wordt 'Flakkeecialitei- ten' herhaald. Mooi hè, zo'n boekje dat een jaar samen vat. Natuurlijk, alken de letters en de cij fers. Maar toch, 01-01-2002 ligt alweer achter ons. Het nieuive jaar is begonnen. Veel agenda's ook. Ukunt er op staan of er een hebben. Een sobere voor-elke-dag agenda of een luxe uitvoering met allerlei mogelijke en onmogelijke planners. Houdt u de agenda bijl Goed afsluiten op die van de buren. Het grootste voordeel van zo'n jaaroverzicht is dat alle dagen op een rijtje staan. Goed voor de planning, van uw verjaardag of andere memorabele data. Er zijn agenda 's gevuld met mededelingen en ingekomen stukken, en de punten natuurlijk. Als de agenda is afgewerkt wordt de vergadering gesloten. Agenda's dicht en naar huis. Of naar een volgende bijeenkomst. Afspraken worden gemaakt, met de agenda in de hand natuurlijk. Datums en tijden worden zorgvuldig vast- Ook andere agenda's dingen mee naar de zin om te ordenen en te plannen. De tuin agenda is een mooi voorbeeld. Vroeger werd er getuinierd zonder een exacte week planning maar met behulp van de jaarge tijden en zo 'n beetje op het gevoel. Tegen woordig wordt alles keurig netjes bijgehou den. Net als de tuin zelf. Of gaat de tuinagenda voor? Een muziekagenda is er ook. Om goed op elkaar af te stemmen. Lukt niet altijd in een land dat bol staat van orgel- en zang uitvoeringen en andere muzikale genoe gens. Thuisagenda is niet nodig. Die zit iedere dag bomvol. Binnenshuis en daar buiten. Van ontbijt tot catechisatie. Van school tot zwemles. Tijden en uren daar omtrent liggen grotendeels vast. Alleen de zondag doorbreekt op heilzame wijze de ise gang van het huishoudelijk ',n. Kinderen hebben gelukkig geen weet van agenda 's en andere papieren keurslijven. Ze hebben geen notie van de diuang van de klok, van plannen en vastleggen ver vooruit. Van organisatie(drift) en een strakke dagindeling. Voor hen geen strak ritme van werkdagen. Geen weken of maanden vooruit gedacht. Zij leven op dit punt onbewust in overeenstemming met de Bijbel. Wij zijn van gisteren en leven bij de dag. In schril contrast met dit alles staat de Tvereldagenda. Overvol met problemen als het broeikaseffect, vluchtelingen, klimaat veranderingen en ziektes als aids en t.b.c. De luereldleiders vergaderen wat af, toppen worden beUgd om de enorme problemen enigszins beheersbaar te maken. Na afloop sluiten de agenda's weer op elkaar aan. De problemen blijven, de agenda 's ook. Na een druk najaar en een rustige kerstva kantie hervat Chr. Mannenkoor 'Jubilate Deo' uit Ouddorp haar repetities. Zaterdag 5 januari (morgen) beginnen we zoals gebruikelijk om 17.30 uur met een kopje koffie en om 17.45 start de repetitie, die tot duurt 19.15 uur. U ziet, op tijd klaar, zodat u nog lekker van uw 'vrije avond' kunt genieten. Graag nodigen wij alle mannen van 16 jaar en ouder uit op onze repetitie. Even alle stress van de afgelopen week vergeten en ontspannen psalmen, gezangen, geestelijke en vaderlandse liederen instuderen. Heeft u interesse komt gerust eens een avond luisteren. Wij repeteren in Verenigingsgebouw 'Eben-Haëzer' aan de Preekhillaan 3 te Ouddorp. Graag tot ziens! Het bestuur Op D.V. woensdag 9 januari a.s., aanvang 19.30 uur, hoopt ds. P. Blok uit Kootwijker broek een tijdrede te houden voor de SGP kiesvereniging Baruch te Dirksland. De bij eenkomst wordt gehouden in de kerk van de Gereformeerde Gemeente te Dirksland en heeft het karakter van een kerkdienst. De plaatselijke SGP kiesvereniging nodigt van harte ook de leden van andere kiesverenigin gen, de SGP-jongeren en andere belangstel lenden uit om de bijeenkomst bij te wonen. Ook vrouwen zijn uiteraard van harte wel kom! De te houden collecte is bestemd voor het verkiezingsfonds met het oog op de komende gemeenteraadsverkiezingen op D.V. 6 maart a.s. Van der Staaij en Dijkgraaf komen naar Dirksland Op D.V. dinsdag 19 februari a.s. hopen de SGP kiesverenigingen van Dirksland en Nieuwe Tonge in samenwerking met de SGP-jongeren een verkiezingsbijeenkomst te beleggen waarop het tweede kamerlid mr. G.C. van der Staaij en drs. E. Dijkgraaf (31 jaar en nummer 3 op de kandidatenlijst voor de Tweede Kamer) als sprekers uitgenodigd zijn. Het plan is om samen met enkele loka le politici de avond af te sluiten met een forum. De organisatoren verwachten, dat deze sprekers vooral veel jeugdige bezoe kers zullen trekken. Het belooft een uiterst boeiende en actuele avond te worden waar de SGP-politiek klare wijn zal schenken, zodat de kiezer weet waaraan hij met deze partij aan toe is met het oog op de a.s. gemeenteraads- en kamerver kiezingen. Het kerstconcert van 15 december jl. zal voor de vele aanwezigen nog lang in het geheugen staan als een prachti ge avond met een zeer gevarieerd pro gramma en een fantastische opbrengst van ruim 3.000,-. Wij willen alle bezoekers van dit concert hartelijk bedanken voor de vele positieve reac ties die we mochten ontvangen. Gezien het steeds groter wordende aantal vaste bezoekers en gelet op alle reacties die binnenkwamen, verheugt het ons dat het werk van de Stichting W.W.Z.-concerten steeds meer gewaardeerd wordt op Goeree- Overflakkee en daar buiten. Van onze kant willen we er alles aan doen om dit zo te hou den en/of nog verder uit te breiden met het organiseren van gevarieerde concerten. Gezien de concerten die op het programma voor 2002 staan, mogen we als organisatie zeggen dat we aan het begin van een prach tig concertjaar staan. Als u de concertagenda ziet zult u wellicht begrijpen dat dit pro gramma een enorme organisatie met zich meebrengt, waarin we sterk afhankelijk zijn van vrijwilligers. Draagt u onze stichting een warm hart toe en vindt u het niet erg om één of twee keer per jaar bijvoorbeeld een aantal aanplakbiljetten in uw woonplaats of in een ander dorp rond te brengen of te helpen tij dens een concert, dan verzoeken wij u con tact met ons op te nemen via tel.: (0187) 603510. Ook voor verdere informatie over de werkzaamheden kunt u vooraf gerust con tact met ons opnemen, want elke hulp is wel kom. De nieuwe W.W.Z.-concertagenda is verkrijgbaar bij Boekhandel Van der Boom in Sommelsdijk, boekhandel Akershoek in Ouddorp, Boekhandel Oostdijk in Tholen en elders in deze krant. Wij wensen u namens het bestuur van de Stichting W.W.Z.-concerten een muzikaal nieuwjaar toe en we zien u graag terug tij dens een of meerdere concerten! Iets meer dan een jaar geleden belegde het hoofdbestuur van de Gereformeerde Bond in de Nederlandse Hervormde kerk een studie dag voor predikanten rond het thema 'pasto raat in het huwelijk'. Het initiatief daartoe was ingegeven vanuit dat pastoraat zelf. Alom wordt geconstateerd dat de vragen rond huwelijk en gezin en de verzoeken om hulp bij huwelijksproblemen onrustbarend toenemen. Ook binnen de christelijke gemeente. Het is daarom een goede gedach te geweest om als predikanten en andere pas tores eens een dag lang van gedachten te wisselen over de waarde en de betekenis van het huwelijk in deze tijd. Wat de bezoekers van deze bezinningsdag te horen kregen, is nu te lezen in het boekje dat uitkwam bij Groen/Heerenveen onder de titel 'Trouw en liefde'. En daarnaast is nog het een en ander toegevoegd dat eveneens dit belangrijke thema belicht. De bijdragen zijn in dit boekje thematisch gerangschikt. In een viertal blokken: 'Vóór het huwelijk', 'Leefwereld van jongeren over het huwelijk', 'Het huwelijk in de Bijbel' en 'Scheuren in het huwelijk'. Dat heeft bijvoorbeeld tot gevolg dat het ope ningswoord op de bezinningsdag van ds. G.D. Kamphuis ergens midden in het boekje is opgenomen. Het had als algemene inlei ding beter aan het begin kunnen staan. En de fundamentele uiteenzetting van dr. C. van Sliedregt - een van de hoofdsprekers op die dag - die de grondlijnen van het bijbels spre ken over het huwelijk aanwijst, had ook een nadrukkelijker plaats verdiend. De hoofd stukjes 2 en 3, over de 'pastorale huwelijks voorbereiding vormen hier en daar een dou blure. Dit had iets minder gekund, hoewel er mooie dingen in staan. Maar verder niets dan goed over dit mooie boekje. Het begint met een ihdi"iikwekkend artikel van dr. W. Aalders;- élninence grise 'in her vormde kring maar nog zo fris als een blo zende jongeling. Hij schrijft over 'de verlo ving' - en dat als 92-jarige... Als ik me goed herinner, schreef hij over hetzelfde onder- weip ook eens in Ecclesia, het blad van de Vrienden van Kohlbrugge. Met een prachti ge historische lijn en een uiterst actuele toe passing. Een enkele zin neem ik over: "Omdat de verloving geheel staat in het teken van een toekomstig huwelijk, kan ver liefdheid, de begeerte om met een jongeman of meisje te verkeren, niet de grond van de verloving zijn. Voor verloving worden van begin af aan al de eisen gesteld die straks de grondslagen zijn van een huwelijk in de vre ze des Heeren. Boeiend zijn ook de bijdragen van drs. P.J. Vergunst, de algemeen secretaris van de Gereformeerde Bond. Hij geeft een tweetal gesprekken over problemen rond huwelijk en gezin weer. Uit het leven gegrepen! Het ene luidt: "Als je zoon een vriendin heeft" - gesprek met twee ouders van opgroeiende kinderen. Over de mogelijkheden en de moeiten van de christelijke opvoeding. En dan het volgende hoofdstukje: "Als je vader zijn gezin verlaat". Dit gesprek is gevoerd met kinderen van wie de ouders scheiden gingen. Elke ambtsdrager moet in ieder geval deze twee bijdragen gelezen hebben. Samen vormen ze een spiegel van de (maar al te dikwijls voorkomende) praktijk. Ik wil nog even wijzen op de inhoud van dr. Van Sliedregts bijdrage. Onder meer gaat hij in op het probleem 'echtscheiding en her trouwen'. Hier liggen moeilijke vragen. Een duidelijke richtlijn geeft hij niet. Maar we voelen de pastorale worsteling in zijn bena dering. De bijdrage van prof.dr. H.J. Selder- huis, kerkhistoricus te Apeldoorn, sluit daar naadloos op aan. Hij schrijft over Martin Bucer, de reformator van Straatsburg, en diens gedachten over 'huwelijk en echt scheiding' Bucer zocht hierin een eigen weg die niet altijd door ieder begrepen is. In ieder geval nam hij de zonde, die het meest heili ge aantast, zo ernstig dat hij meende dat soms een zonde (echtscheiding) moest wor den toegelaten om een andere zonde te voor komen. Vanwege de hardigheid van de har ten. De bundel besluit met een stem uit de hulp verleningspraktijk. Ec besluit met de laatste woorden uit deze laatste bijdrage. "Goede huwelijken bieden kinderen, als zij ons geschonken worden, een veilige haven en vormen hen voor het leven. Als we dit tot ons laten doordringen, is het bevorderen van een goed en christelijk huwelijksleven veel inspanning waard. Dan is het tenslotte ook de moeite waard otn serieus en vasthoudend te werken aan het oplossen en verhelderen van conflicten, zodat ze de (latere) huwe lijksrelatie - van jezelf, van je kinderen of van een ander - niet meer kunnen vergiftigen (drs. P. Eikelboom). Een boekje om weg te geven aan verloofden en jong-gehuwden. Maar vooral aanbevolen aan ambtsdragers N.a.v.; Drs. P.J. Vergunst (red.). Trouw en liefde. Over pastoraat in het huwe lijk. Uitgeverij Groen. Heerenveen. Paperback. 124 pag. Prijs €11,34. J. M. J. Kieviet Op D.V. zaterdag 12 januari a.s. hopen we een broodmaaltijd te houden. We beginnen dan om half 7. Heb je zin om gezellig mee te eten? En ben je 13 jaar of ouder, geef je dan vóór woensdag 9 januaii a.s. op bij Anneke Nagtegaal (652339) of bij W. van Moort (651828). Graag tot ziens De Commissie Het nieuwe jaar is alweer een paar dagen oud, maar er blij\'en altijd wel mensen die je nog eens nieuwjaar zou willen wensen, maar die je nooit ziet! Nou. perfecte gele genheid om zaterdag 5 januaii naar De Hoeksteen te komen, want dan hebben we ons nieuwjaarsfeestje! Je kunt dan, onder het genot van een hapje en een drankje elkaai- 'de beste wensen' wensen, of 'een gelukkig nieuwjaai' of een.enf in, watje wenst, moetje zelf weten, maar weet dat je welkom bent! Daarnaast kun je een potje biljarten of gewoon een beet je bijkletsen. Gewoon om 20.00 urn- beginnen we, de zaal is om 19.30 uur open, en De Hoeksteen weetje vast wel te vindenWe rekenen op je komst DIRKSLAND - De brandweer van Dirksland had oudejaarsmorgen omstreeks 9.3(j uur reeds een brandje. Op het terrein van autosloperij 't Jonk aan de Spuikolk stond een sloopauto in brand. De eigenaar had de brandende auto al met een heftruck, ver zet, waardoor hij uitbreiding van de brand voorkwam. De brandweer bluste de auto, die'zomaar vanzelf'was gaan branden.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 2