Branden 'teisteren' jaarwisseling in Melissant itiomeetemaH \>J Geslaagde 20e Nieuwjaarsduik te Ouddorp! ITIE 0900-8844 Gladheid fataal... 'Het warme hart moet blijven kloppen!' Innaard Nieuws van de Wereldwinkel 32S:2 RB chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Burgemeester De Vries-Hommes in nieuwjaarstoespraak: Jaarwisseling op het eiland betrekkelijk rustig verlopen Msser Meubelen www.knopsbv.nl i"^ Visser Visser Gemeente Middelharnis: Kappen en planten van bomen en struiken in Bomenbuurt Middelharnis DIRKSLAND nog 2 dagen geopend! We 4fiOjete*t lee(^! DV morgen deuren - open om 09.00 uur: KINDERKLEDING Automobielbedrijf Flakkee B.V. F€)TO actief in beeld en geluid de showröoinTaii inSommelsdSk. GARAGE Knöps pPEU voor MtorJIden mtplezier BARENDRECHT TEL. 0180 - 642111 MIDDELHARNIS TEL. 0187 - 617 300 (30 cpm) Brand in woning Vrijdag 4 januari 2002 74e jaargang nr. 7068 "Alweer een jaar voorbij en wat voor een jaar", zo begon burgemeester mevrouw G. de Vries-Hommes van de gemeente Middelharnis haar nieuwjaarstoespraak in het gemeen tehuis, afgelopen woensdagavond. Ze duidde daarbij op de gebeurtenissen in Amerika, 11 september jl. "Het meest ingrij pende wat er heeft plaatsgevonden. Nog steeds klinkt er de verbijstering over door dat de vreselijke beelden, die we ervan gezien hebben, realiteit zijn! Maar daarnaast ook de ontroerende beelden van de hulp aan mensen, de saamhorigheid, de steun aan elkaar, ongeacht wie. "Er was een lotsver bondenheid die het beste in de mens naar boven bracht. Het is alleen zo jammer dat daar kennelijk altijd zulke vreselijke dingen voor nodig zijn...!" Ook de ramp waarmee Volendam het afge lopen jaar zo triest begon, en de vreselijke gevolgen daarvan, bracht burgemeester De Vries in herinnering. "Bij velen heeft het - zowel vanbinnen als vanbuiten - littekens achtergelaten. De wijze waarop men daar mee omgaat, zo vol mededogen maar ook met humor, daar heb ik diep respect en bewondering voor. Wat een dappere jonge mensen!" Volgens mevrouw De Vries past hier maar één antwoord op: proberen te voorkomen dat zoiets ooit nog eens gebeurt, "'t Hele land is wakker geschud, zowel overheid, ondernemers, als de individuele burgers hebben zich gerealiseerd dat wat in Volendam is gebeurd, ook elders had kun nen gebeuren. Ook in Middelharnis", aldus hievrouw De Vries. Daarom zijn ook in de gemeente Middelhar nis vele voorzorgsmaatregelen genomen en controles uitgevoerd, om te trachten dit soort dingen te voorkomen, "dit met volledige steun van het bedrijfsleven" zo liet de burge meester weten. Middelharnis heeft de nieu we richtlijnen - die na evaluatie van de ram pen in Volendam en Enschede binnenkort bij wet worden verordineerd - niet afge wacht, maar is net als vele andere gemeenten gewoon aan het werk gegaan, met hulp van de vrijwillige brandweer. "Op hen doe ik nimmer tevergeefs een beroep!" Blij toonde burgemeester De Vries er zich over dat de afgelopen jaarwisseling in Mid delharnis, op een paar incidentjes na, betrek- Ongeacht de pnjs! j Nu uitioeken voor; /i Alle kinder T-SHIRTS, de laatste uitzoeken voo[ DAMES/TIENERS 50 "CoontjyWH» Rokken-Bioessn- V e SO /ftnso Oitónnaen •€/0i /alai, Alle DamesAiener .^j^ T-SHIRTS nu weg voor WemepriiienlOeiegel- 11"»"~ r 5 niJidaiKl! 1 Alle Dames Bi.flZERS/„ Ov- ^.n alteen IB Pflgy ,|ten. '^gj/. DIRKSLAND Voorstraat 52-Tel. 0187-605084 DV 13 feb. weer open met de nieuwe Lente/Zomer Collectie. keiijk rustig was verlopen en zelfs een gemoedelijke gebeurtenis bleek te kunnen zijn, "zo hoort het in feite ook", dit in tegen stelling tot de grinmiige sfeer die de vorige jaarwisseling bestempelde. Al degenen die de hele nacht in touw zijn geweest: brandweer, politie en mensen van gemeentewerken kregen een pluim van de burgemeester voor hun inzet, maar ook de jongelui van de gemeente Middelharnis voor hun gedrag en houding tijdens de oudejaars- viering. In de zorg- en hulpverlening wijzen cijfers uit dat er, ondanks dat er meer middelen zijn, nog steeds grote tekorten zijn in de publieke sector, met wachtlijsten als gevolg. In Nederland - onze verzorgingsstaat - is er een patiëntenstop; 83.000 mensen wachten op thuishulp en onderwijs. Er is een onder bezetting in zorg-, onderwijs- en politieper soneel door de arbeidstijdenwet en door moeilijk te vervullen vacatures. De tekorten in de publieke sector maken dat, ondanks onze welvaart, de kwaliteit van leven ernstig onder druk is komen te staan. Met betrekking tot de a.s. gemeenteraads verkiezingen en de verkiezingen van de Tweede Kamer sprak mevrouw De Vries dan ook de hoop uit dat in alle progranrmia's van de politieke partijen de publieke sector een grote rol krijgt toebedeeld. "We kunnen het materieel nog zo goed hebben, maar als we verstoken worden van adequate zorg, onderwijs, hulpverlening, openbaar vervoer, etc, dan betekent dit tóch armoede!" "De gemeenten spelen geen grote rol in dit soort aangelegenheden" lichtte ze verder toe, "maar ze kunnen toch heel wat op dit terrein betekenen en bijdragen tot het welbe vinden van mensen, waardoor deze zich gelukkiger voelen en daardoor minder snel zorg nodig zullen hebben". Als voorbeeld noemde ze een goed huisvestingsbeleid, door zodanig te bouwen - samen met de woningbouwverenigingen - dat mensen lan ger in hun eigen omgeving kunnen blijven wonen, onder andere door de bouw van levensloopbestendige woningen en het pro ject Hemesseroord, een goede zorg voor de omgeving, culturele voorzieningen, sport- voorzieningen, een goed integraal veilig heidsbeleid en een goed preventief brand- weerbeleid. Verder deelde burgemeester De Vries in dit verband een extra grote pluim uit aan al de vrijwilligers in 'haar' gemeente. Die zijn er veel en aan hen hebben vele activiteiten en organisaties in de gemeente hun bestaans mogelijkheden te danken! "Dankzij al de vrijwilligers in de gemeente Middelharnis hebben we hier nog niet zoveel gemerkt van de immateriële armoede. Maar als al die vrijwilligers in het afgelopen jaar nu eens niet hadden klaargestaan, dan zou het er wat dat betreft ook in Middelharnis triest hebben uitgezien!" Daarom een applaus voor hen, tijdens de nieuwjaarstoespraak! "Eigenlijk niets nieuws onder de zon, maar het zal toch wennen zijn!" Dat zei de burge meester over de invoering van de Euro. Ze herinnerde eraan dat in de Middeleeuwen de florijn werd ingevoerd, die al snel hét betaal middel voor Europa werd. "Nu is het de Euro." Tenslotte sprak ze de wens uit dat het warme hart in de gemeente Middelharnis voor elkaar mag blijven kloppen. "Een goede gezondheid en een beetje aandacht voor elkaar in 2002!" De oudejaarsnacht was in Melissant flink onrustig. De 'ellende' begon al om 23.15 uur toen een wagen met hooi buiten het dorp in brand was gestoken. Gelijk ontstond het vermoeden dat dit een afleiding kon. zijn om in het dorp ongestoord te kunnen 'feesten'. Na diverse brandjes her en der in de straten te hebben gesticht was om ca. 5.00 uur een slooppand in de Juhanaweg aan de beurt. Er ontstond een fikse brand die onder begeleiding van de politie werd geblust. Er vielen geen gewonden. geeft rijplezier de ruimte! Avensis Verso 7 personen Dorpsweg 28, 3245 VC Sommelsdijk, Tel. (0187)48 44 66 MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetindiemsestraot 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 COBflBI 1 uur foto-service OUDOORP-WfliliInHt 3S T«L (OUT) 681612 fax 683734 UNESSt Printihop Hagamm 171 hl. (0111)UIW Middelharnis Telefoon (0187) 48 71 73 www. gille-accountants.nl In vergelijking met andere jaren is de afge lopen jaarwisseling op het eiland betrekke lijk rustig verlopen, in sommige plaatsen zelfs zeer rustig, al houdt dit vanzelf niet in dat zich nergens incidenten hebben voorge daan. Met name in Den Bommel, Dirks- land. Melissant en Ooltgensplaat ging het er rumoerig(er) aan toe, vooral wat betreft brandstichtingen. In Dirksland is de brand weer langdurig in touw geweesttot nieuw jaarsmorgen acht uur toe. Daar begonnen de 'feestelijkheden' trouwens op oudejaars- morgen al met het in brand steken van een auto, nabij autosloperij het Jonk, terwijl er in de nacht nabij het Spuikolk door een behoorlijke menigte flink werd gestookt. Ook in Goedereede werd, zoals elk jaar, een flink 'vreugdevuur' aangelegd. In Melis sant werd de ME ten tonele geroepen van wege het rumoer op het Plein aldaar, in de nanacht ging daar aan de Julianaweg zelfs een slooppand in vlammen op. Ook in Oolt gensplaat liep een woning veel schade door brand. In Middelharnis heeft de ME enkele aanhoudingen verricht. Verder is in elk dorp politie aanwezig geweest. Eilandbreed zijn in de oudejaarsnacht 10 jongeren aange houden wegens vernieling, brandstichting of verzet tegen de politie. De brandweer en politie hebben verschillende vuurtjes, die niet direct gevaar voor de omgeving ople verden, 'gecontroleerd' uit laten branden, om op die manier escalerend gedrag van overwegend jong publiek te voorkomen. Haveneind?, Sommelstliik, tel. (0187) 48 33 28 Opel-nieuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen Al onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opel-dealer I v«^ Langeweg Midcfelharnis Tel. (0187)476767 REGISTERACCOUNTANTS Traditiegetrouw wordt op Nieuwjaarsdag op het Ouddorpse Strand de Nieuwjaarsduik georganiseerd dixn de C)iKldt)rpse Red ding Brigade. Zo ook dit jaar. Een kleine 100 deelnemers - evenveel als vorig jaar- stormden klokslag twee uur, na het startschot met het wipperkanon door wethouder Oosterom, op het koude water af. De duizend toeschouwers waren een tikkeltje anders gekleed dan de deelnemers. Begrijpelijk, daar de watertemperatuur 4,6 en de buitentemperatuur 3 graden Celsius bedroegen. Uit de verre omtrek van Goeree-Overflakkee - zelfs uit Duitsland - waren de deelnemers gekomen om het jaar 2002 'fris' te beginnen. Na afloop stond er voor de deelnemers en toeschouwers in de reddingpost een kop dampende erwtensoep klaar. Ongeveer anderhalfjaar geleden heb ben de gemeente Middelharnis en Woongoed Flakkee (voorheen Wo ningbouwvereniging Middelharnis) het plan opgevat om in een twee-tal wijken een aantal maatregelen door te voeren met het doel het verbeteren van het woongenot. De maatregelen hebben betrekking op het verhogen van de verkeersveiligheid, het aan brengen van bouwkundige voorzieningen aan een aantal woningen, bijvoorbeeld het verbeteren van de toegankelijkheid, het ver beteren van de parkeervoorzieningen en niet in de laatste plaats een opwaardering van het groen in de woonwijken. Het betreft de wij ken Prinsenkwartier en Bomenbuurt. De maatregelen worden fasegewijs uitgevoerd. Met de opwaardering van het groen is vorig jaar al gestart. De meeste bewoners zijn des tijds in staat gesteld een boom naar keuze in de tuin te planten. Van deze mogelijkheid is royaal gebruik gemaakt. Inmiddels is op een aantal locaties een aanvang gemaakt met kapwerkzaamheden. Het college van burge meester en wethouders verleende daarvoor toestemming (kapvergunning). Het betreft de volgende locaties: Aan de Steneweg, en meer in het bijzon der het traject tussen de Molenweg en Koningin Julianaweg, worden de esdooms aan beide zijden van de weg gekapt. De bomen worden aan een kant vervangen door haagbeuken. Eveneens aan de Steneweg, maar dan ter hoogte van de parkeerplaats, worden drie meidooms in de noordelijke groenstrook gekapt. Ook deze worden vervangen door haagbeuken. Aan de Wilgenlaan worden struiken ver wijderd. Deze worden deels vervangen door leibomen met bodembedekkers en deels door verharding ten behoeve van extra parkeerplaatsen. Aan de Berkenlaan, om precies te zijn mssen de Lijsterbesweg en de Meidoom- straat, zijn de bomen (de lijsterbessen) in het oostelijk trottoir gekapt. Deze wor den vervangen door leilinden. Met het kappen, voor zover nog niet uitge voerd, wordt zo spoedig mogelijk gestart en het planten wordt komend voorjaar uitge voerd. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee Wedstrijdduiven gestolen ACHTHUIZEN - Zaterdagmorgen deed een 49-jarige man uit Achthuizen aangifte van diefstal van 28 wedstrijdduiven uit een dui ventil bij zijn woning aan de Achthuizense- dijk. Vermoedelijk via het erf van de buren kwam men bij een sloot, die men moest oversteken om bij de duiventil te komen. Uit het beveiligde bedrijf werden vervolgens 28 wedstrijdduiven gestolen. Paard na aanrijding overleden DIRKSLAND - Een 21-jarige automobilist uit Sommelsdijk botste zondagmorgen vroeg op de Provincialeweg N215, richting Middelharnis, in Dirksland tegen een paard. Het dier overleed ter plaatse. De bestuurder werd, omstreeks drie uur, onverwacht geconfronteerd met twee paarden die op de rijbaan stil stonden. Vervolgens botste hij frontaal tegen één van de paarden. Het ande re paard werd gevangen en ondergebracht. De bestuurder bleef ongedeerd, de auto is total loss. Woninginbraak STELLEND AM - Vrijdagmorgen is er mel ding gedaan van een inbraak in een woning aan de Brielsestraat. De achterdeur was opengebroken en de gehele woning werd doorzocht. Of er iets vermist werd kon niet worden vastgesteld. NIEUWE TONGE - Dinsdagmorgen brak er brand uit in een woning aan de Molendijk. Een 60-jarige buurman keek, omstreeks half negen, uit zijn slaapkamerraam en zag rook. Hij ging naar buiten om te kijken waar het vandaan kwam en zag rook opstijgen uit het dak van een woning aan de Molendijk, waar op hij 112 belde. Omdat er niemand opendeed werd de voor deur geforceerd en de brand geblust. De be woners bleken bij familie in Ridderkerk te verblijven. Niemand raakte gewond. Aanstaande zaterdag 5 januari zijn wij gesloten in verband met inventarisatie. Van af de volgende week, 12 januri, zijn wij weer iedere zaterdag geopend. De inkoopgroep is er weer op uit geweest om de winkel te vul len met heel veel nieuwe en mooie artikelen uit de derde wereld landen, dus echt de moeite waard om dan weer eens een bezoek aan ons te brengen! Op Oudejaarsmorgen, omstreeks half twaalf, werd de gladheid de bestuurder van een bestelbus fataal. Komend uit de richting Rotterdam moest hij op de N59 ter hoogte van het knooppunt Hellegatsplein, 'ritsen' met als gevolg dat een inhaalmanoeuvre hem in de berm deed belanden. Na enkele malen rondgetold te hebben belandde de bestelbus op zijn kant. De bestuurder kwam met de schrik vrij. De bestelbus werd door Bergingsbedrijf Visbeen uit Achthuizen weer op 'zijn pootjes' gezet.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 1