Met winterbanden veilig de winter door Extra veiligheid met stikstof gevulde banden 10 handige wintertips Prijsvraag GOEDEREEDE Skivakantie Oók in NedeHand Overstappen op winterbanden Goeree- Overflakkee Tarieven lijst 2002 GEMEENTE DIRKSLAND JPA.GINA 10 Winterbanden zijn dus niet alleen geschikt voor gebruik tijdens een wintersportvakantie, maar zor gen ook voor veilig rijden in ons eigen wisselvallige klimaat. Winterbanden zijn - ook in Nederland - geen overbodige luxe. Winterbanden zijn gemaakt voor het rijden tijdens de herfst- en winter maanden: lagere temperaturen, veel neerslag. Hevige regenbuien en vallende bladeren zor gen voor natte en gevaarlijke wegen. De belangrijkste oor zaak van auto-ongevallen tijdens de winter is de slechte voor bereiding op de typische najaarsweersomstandigheden. Het is daarom aan te raden om uw auto tijdig goed op de winter voor te bereiden. Want uw banden zijn de enige verbinding tussen uw auto en het wegdek. Zij spelen de hoofdrol bij het winterklaar maken van uw auto. Misschien ligt het nog wel vers in uw geheugen: uw vorige skiva kantie in Oostenrijk. De proble men begonnen eigenlijk al onderweg. De Duitse Autobahn leek wel een ijsbaan waar u maar niet op vooruit kwam. Toch werd u aan alle kanten voorbij 'gezoefd' door andere wintersportgangers. U wist meteen dat er iets niet klopte, maar wat? Op het moment dat u uw sneeuwkettin gen tevoorschijn moest halen, had u het pas door: zij hadden winterbanden! Zodra de temperatuur zakt onder zeven graden Celsius presteren winterbanden al beter dan gewone banden. Het rubber van een zomerband wordt harder en verliest daar door veel van zijn goede eigen schappen, zoals grip en com fort. Winterbanden blijven altijd elastisch en flexibel door hun speciale rubbersamenstel ling en profielopbouw. Het pro fiel van de winterband is veel meer geschikt om regen, sneeuw en vuil af te voeren dan het profiel van een zomerband. Hierdoor blijft de winterband langer grip houden op zowel natte, bevroren ais besneeuw de wegen. Door de betere grip wordt de remweg verkort en neemt de beheersbaarheid van de auto toe. De band zorgt tevens voor een betere weglig ging met meer rijcomfort en vermindert de kans op aqua planing. Daarnaast zorgen de vermin derde kans op autoschade en verlies van no-claim voor een aanzienlijke kostenbesparing. Ook gaan uw zomerbanden op deze manier tweemaal zo lang mee. En dat is natuurlijk mooi meegenomen. Specialist Profile Tyrecenter biedt automobilisten die nu op winter banden overgaan een unieke ser vice: tijdens de winter worden uw zomerbanden opgeslagen. De zomerbanden worden in een ruim magazijn bewaard in spe ciale rekken, die de banden tegen 'doorliggen' beschermen. Bij het omwisselen worden de banden opnieuw gebalanceerd en gecontroleerd op profieldiep- te en slijtage. Daarnaast heeft Profile Tyre center met alle gerenommeerde leasemaatschappijen in Neder land een winterbandenprogram- ma opgezet. Voor meer informatie over dit programma kunt u terecht bij de vestigingen van Profile Tyre center of bij uw eigen leasemaat schappij. Profile Tyrecenter advi seert automobilisten, met het oog op de veiligheid, om de win terbanden elk jaar tijdig te laten monteren. Autobanden die gevuld worden met stikstof hebben een lager brandstofverbruik en een ver minderde bandenslijtage. Groot voordeel van stikstof boven lucht Is dat de spanning In met stikstof gevulde banden veel beter op peil blijft. Niet voor niets worden de banden In de Formule 1 al langer van stikstof voorzien. Uit onderzoek blijkt dat maar liefst 70 procent van de Nederlandse automobilisten rijdt met een verkeerde bandenspanning. Meestal zijn de banden te zacht. Andere voordelen van het gebruik van stikstof In autobanden zijn een beter en constanter rijcomfort en een optimaler weggedrag. De kans op een klapband vermindert en roestvorming aan de velgen - door condensvorming in de banden - behoort tot het ver leden. Dit verhoogt de verkeersveiligheid aanzienlijk. In de maand december kunt u bij Profile Tyrecenter vijf banden met stikstof laten vullen voor de prijs van vier. Zo zorgt u op een voor delige manier nog eens extra voor uw veiligheid in het verkeer, tijdens de donkere maanden van het jaar. 1. Controleer Spanning en profiéldiepte van uW banden; drie tot vier millimeter is In de winter het minimum, 2. Goed zicht is van levensbelang. Controleer de staat van uw ruitenwissers en vervang ze indien nodig. 5. Controleer de verlichting van uw auto. Een kapotte lamp of zekering is eenvoudig te vervangen. 4. Rubbers kunnen vastvriezen. Dat geldt voor de ruifen- vvtssers, maar ook voor de deurrubbers. Om vast vriezen te voorkomen, smeert u de rubbers in met rub- bervet of talkpoeder. 5. Bevroren portiersloten ontdooit u met een slotont- dooier. Denk er aan dat u deze niet in de auto, maar in uw jaszak bewaart. 6. Het koelsysteem dient van voldoende antivriesmiddel voorzien te zijn. 7. Zet uw auto niet op de handrem, maar in een versnel ling. De handrem kan vastvriezen. 8. Zorg ervoor dat uw accu In goede staat is. Laat dit altijd door een specialist controleren. 9. Geef Uw auto voor de winter een goede poetsbeurt en werk eventuele beschadigingen weg. 10. Het is verstandig om preventief onderhoud aan uw auto door een specialist te laten uitvoeren. Profile Tyrecenter stelt drie sets Pirelli-winter- banden ter beschikking aan lezers die meedoen aan onderstaande prijs vraag. Deze winterban den garanderen een vei lig weggedrag geduren de de natte en gladde wintermaanden. De set winterbanden verte genwoordigt een waarde van ca. 450,-. Bovendien krijgen vijftig inzenders een waardeche que ter waarde van 15,- voor het laten vullen van hun banden met stikstof bij de dichtstbijzijnde vesti ging van Profile Tyrecenter. Het enige dat u hoeft te doen om in aanmerking te komen voor één van deze sets winterbanden of één van de vijftig waarde cheques, is het beantwoor den van de vraag 'Noem een belangrijk voordeel van het gebruik van winterban den?' en het afmaken van de volgende slagzin: 'Onder winterse omstan digheden zijn winterban den (maximaal 20 woorden) Stuur uw antwoord uiterlijk 1 februari 2002 onder ver melding van 'Prijsvraag Winterbanden', uw naam, adres, woonplaats en tele foonnummer naar: Profile Tyrecenter Hoofdkantoor Antwoordnummer 1030 3900 VB VEENENDAAL. (Een postzegel is niet nodig. Winnaars krijgen automatisch bericht, over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd.) Intergemeentelijk Samenwerkingsverband Regionaal Overslagstation Goeree-Overflakkee, Johannis Polderseweg 19 te IVliddelharnis. Telefoon 0187-48 68 50. Deelnemende gemeenten: Goedereede, DIrksland, Mlddelharnls, Oostflakkee. Openingstijden: Maandag Vm vrijdag: van 08.30 tot 11.45 uur en van 13.00 tot 16.45 uur. Zaterdag: van 10.00 tot 12.00 uur. met ingang van 1 januari 2002 Welk afval wordt geaccepteerd? Het afval moet afkomstig zijn van woningen en bedrijven op Goeree-Overflakkee. De volgende afvalstromen worden geaccepteerd tegen de per 1 januari 2002 geldende tarieven exclusief BTW (bedragen in euro's). Tarief A. Brandbare restfractie, kostprijs €118,00 per ton. Brandbare restfractie, zoals huisvuil, bedrijfsvuil en afval van bouw- en sloopwerken. In dit afval mogen geen stenen of metalen voorwerpen zitten. Houten balken of planken mogen maximaal 200 cm lang zijn. In dit afval mogen geen chemische afvalstoffen, spoorbielzen, asbesthoudende materialen afgrond aanwezig zijn. Tarief BI. Schoon fioutafval, kwaliteit A, kostprijs €103,00/ton Schoon houtafval. Hieronder wordt verstaan gesorteerd schoon hout (evt, geschilderd) en al dan niet voorzien van hang- en sluitwerk. Platen spaanplaat of multiplex en gecreosoteerd hout horen niet onder deze categorie. Tarief B2. Houtafval, kwaliteit B, kostprijs €108,00 per ton. Houtafval. Hieronder wordt verstaan gesorteerde platen spaanplaat of multiplex hout (evt. geschilderd) en al dan niet voorzien van hang- en sluitwerk. Gecreosoteerd hout hoort niet onder deze categorie. Tarief C. Composteerbaar snoeihout, kostprijs 68,00/ton. Composteerbaar snoeihout, grof plantsoenafval, zoals takken en stammen tot een diameter van 10 cm. /n dit afval mogen geen andere afvalstoffen aanwezig zijn. Tarief D. Veegvuil, kostprijs 84,00 per ton. Veegvuil ontstaan bij het machinaal vegen van de straten of wegen. Tarief E. Recyclebaar puin, kostprijs 31,00 per ton. Recyclebaar puin, zoals metsel-, straat- en betonpuin zonder wapening, dat kleiner dan 40 cm en te breken Is. Hier in mag maximaal 10 procent zand aanwezig zijn. Asfalt- en asfalthoudend puin, puin uit de petrochemische indus trie en puin van schoorstenen mogen hierin niet aanwezig zijn. Tarief F. Gemengd puin, kostprijs 61,00 per ton. Gemengd puin, dat niet groter is dan 40 cm en dat voor niet meer dan de helft van het volume is vermengd met onver- brandbare stoffen, zoals zand en grond. Verontreinigde grond of zand mag hierin niet aanwezig zijn. Tarief G. Verontreinigd puin, kostprijs 138,00 per ton. Metsel- en betonpuin dat niet groter is dan 40 cm en dat verontreinigd is met roet, koolteer van schoorsteenkanalen, teer of dergelijke. Gipsafval valt eveneens onder dit tarief. Tarief H. Bitumen, kostprijs 84,00 per ton. Bitumen niet groter dan 40 cm en afkomstig van de wegenbouw. Tarief i. Dakgrind, kostprijs 65,00 per ton. Grind afkomstig van platte daken, verontreinigd met bitumenresten. Tarief J. Boomwortels, kostprijs 76 per ton. Boomwortels met een diameter groter dan 10 cm. Tarief K. Asbestcementgolfplaten, gratis. Asbestcementgolfplaten, alleen van particulieren, verpakt in dubbel plas tic. Asbestvrije golfplaten worden alleen geaccepteerd na overleg van het analyserapport. De aanbieder moet wel een afgiftefonnulier Invullen. Tarief L. Kadavers, gratis. Kadavers van huisdieren, vogels en vissen. Tarief iVI. Afvalglas, kostprijs 26,00 per ton. Vlakglas, zoals vensterglas, dubbelglas, etc. Tarief N. Autobanden. Personenauto: 2,27 per band, vrachtwagenband: €15,88 per band, tractorband: 24,96 per band en aanhang wagen: €11,34 per band. Tarief O. Oud papier en karton, kostprijs 46,00 per ton. Schoon en droog papier en karton, zonder plastic, hout of dergelijke afvalstoffen. Tarief T. Spoorbielzen, kostprijs 137,00 per ton. Schone spoorbielzen, stalen platen of bouten mogen er in zitten. Geen gewolmaniseerd hout (groen hout), maximale lengte 4 meter Tarief V. Dakbedekking, kostprijs 190,00 per ton. Bitumineuze dakbedekking van platte daken, exclusief grind. Er mogen geen andere materialen tussen zitten. Gratis Oude metalen en wit- en bruingoed kunnen gratis worden afgegeven. Algemeen Niet gesorteerd afval wordt geweigerd. De aangeboden afvalstoffen worden gewogen op een weegbrug. Ter plaatse wordt een weegbon gemaakt waarop de volgende gegevens worden genoteerd: gegevens aanbieder, vervoerder en kenteken vervoermiddel, hoeveelheid en soort afval, herkomst van het afval en voor bedrijven het afvalstroomnummer en geleidebiljetnummer. Periodiek wordt aan iedere afvalaanbleder, de geadresseerde op de weegbon, een nota ter betaling toegezonden. Op het overslagstation Is een beheerder aanwezig. De aanwijzingen van de beheerder dienen strikt te worden opge volgd. GEMEENTE Vergaderingen 7 januari 2002 om 19.30 uur: Commissie Ruimtelijke Ordening ca. 8 januari 2002 om 19.30 uur: Commissie Openbare Werken ca. De agenda's voor deze vergaderingen liggen tijdens de kantooruren ter inzage op het gemeentehuis, waar even eens een exemplaar kan worden afgehaald. Bouwvergunning Burgemeester en wethouders van Goedereede maken bekend dat het voornemen bestaat om met toepassing van de vrijstellingsbepaling als omschreven in artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto arti kel 20, lid 1 sub a onder 2 van het Besluit op de ruimtelijke ordening bouwvergunning cq. medewerking aan de melding tot bouwvoornemen te verlenen voor: - het uitbreiden van het kantoorgebouw van de Rabobank Ouddorp op het perceel Hofdijksweg 20, kad. bekend gemeente Ouddorp, sectie D nr. 2195; - het plaatsen van een hobbykas op het perceel Havenweg 18, kad. bekend gemeente Ouddorp, sectie E nr 2957. Bovengenoemde bouwplannen liggen ingaande 7 januari 2002 gedurende vier weken ter inzage op de afdeling Algemene Zaken, ter gemeentesecretarie. Gedurende deze termijn kan een ieder tegen het voornemen aan deze bouwplannen cq. verzoeken om vrijstel ling medewerking te verlenen, schriftelijk zijn zienswijze indienen bij burgemeester en wethouders, Postbus 38, 3253 ZG Ouddorp. Tramlijnweg 2, Goedereede, Postbus 38, 3253 ZG Ouddorp. Internel: www.goedereede.nl Tel. (0187} 49 5 00/ fax 49 29 24 /e-mail: g6meenfefiuis@goedereecle.nl Openingslijden: ma t/m vr 08-00 tot 12.00 en 13.00 tot 17.00 uur. (do tot 19.00 uurj Commissievergaderingen - Maatschappelijke Aangelegenheden maandag, 7 januari 2002,19.00 uur - Grondgebied dinsdag, 8 januari 2002,19.00 uur - Middelen donderdag, 10 januari 2002,19.00 uur Van deze vergaderingen is vijf dagen voor de vergaderdatum een exemplaar van de agenda te verkrijgen op het gemeentehuis. Nadere inlichtingen worden op verzoek verstrekt door de secretarissen van de betreffende com missies. Mieuw|aarsreceptle Op maandag 7 januari 2002 organiseert het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Oost flakkee de jaarlijkse nieuwjaarsreceptie. Dit jaar vindt de receptie plaats in verenigingsgebouw 't Centrum, Van Weelstraat 10 te Ooitgensplaat. Aanvang 19.30 uur Eenieder is van harte uitgenodigd.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2002 | | pagina 10