0900-8844 Raad Dirksland ziet af van nieuwbouw multifunctioneel verenigingsgebouw Veiligheid voorop bij fijnmazige politiezorg innaard Bingo te Dirksland www.knopsbv.nl karels autoschade Watertoren 54 Dirksland chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuidrM GRf)T(S Euro-choco(etter bü elke ^ser Meubelen ^^S Visser Visser 2002: gemaakte plannen in de praktijk uitvoeren (30 cpm) Woninginbraken Inbraak in kantoor Inbraak in twee bestelbussen Inbraak in bedrijf Inbraak op vissersschip Uan 29 december t/m 31 december 2001 een tank- of wasbeurt BP Station "de Watertoren" Automobielbedrijf Flakkee B.V. GOEDEREEDE Gevraagd: LOODGIETER CV-MONTEUR ^QöQSlKQai GARAGE KnÖpS BARENDRECHT. TEL. 0180-642111 MIDDELHARNIS «TEL0187-617300 ISO 9002 De kranten in de regio Rotterdam-Rijnmond hebben de afgelopen perio de geregeld geschreven over de bereikbaarheid, de werkwijze en de dienstverlening van de politie Rotterdam-Rijnmond. En we vertellen niets nieuws als we zeggen dat dit meestal geen positieve berichten waren. Maar wordt er wel wat gedaan aan de klachten en ontevredenheid die er leven bij de bewoner.s.%an Rotterdam-Rijnmond? En wat kunt u als bur ger eigenUjk verwachten van uw politie? In dit artikel geeft de politie u graag uitleg over de manier waarop zij invulling geeft aan de gemaakte plannen voor een fijnmazige politiezorg, zodat u weer weet dat u op poli tie Rotterdam-Rijnmond kunt blijven rekenen. Veranderende samenleving Samen werken aan veiligheid Wat u merkt van de nieuwe aanpak Wat u mag verwachten Bereikbaarheid van de politie Op de politie kunt u rekenen Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee SOMMELSDIJK - Zaterdagavond om streeks negen uur werd ontdekt, dat er was ingebroken in een woning aan de Oranje straat. Met vermoedelijk een koevoet was de achterdeur geforceerd, waarna de woning werd doorzocht. Uit de woning worden diverse goederen vermist, waaronder een videorecorder, een cd-speler, een discman en sieraden. Ook in een woning aan het Nachtijs was ingebroken. Ook hier was de achterdeur geforceerd en had men de woning doorzocht. Vooralsnog wordt een stereoset en twee videorecorders vermist. Bij een woning aan de Lijster was men bin nengekomen door een achterraam te force ren. De gehele woning werd doorzocht. Uit de woning werden een televisietoestel, een DVD-speler en diverse sieraden ontvreemd. OOLTGENSPLAAT - Vrijdagmorgen werd ontdekt, dat er was ingebroken in een kan toor aan de Pieter Biggestrasat. Onbekenden hadden de voordeur geforceerd en daarna het pand doorzocht. Vooralsnog wofdt er wat geld, een computer en een printer ver mist. iVIAKELAARDIJ Middelhatnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 MIDDELHARNIS - In de nacht van zondag op maandag werd door onbekenden ingebro ken in twee geparkeerd staande bestelbusjes. Uit een aan de Emmalaan staand busje wer den na verbreking een boormachine en twee slijpmachines weggenomen. Uit een aan de Chr. de Vrieslaan geparkeerd staand bestel busje werden diverse gereedschappen ont vreemd. STBLLENDAM - Maandagmorgen werd ontdekt dat onbekenden het afgelopen week einde hadden ingebroken in een bedrijf aan de Nijverheidsweg. Na het verbreken van een ruit aan de achterzijde van het pand werd computerapparatuur weggenomen. STELLENDAM - Tijdens het Kerstweek einde werd ingebroken aan boord van een in de Buitenhaven Uggend vissersschip. Het gehele schip bleek doorzocht. Uit de stuur hut werden onder meer twee marifoons en computers met toebehoren weggenomen. Korteweegje43-45 Dirksland teL 0187-601122 Intemet:www.bpdewatertoren.nl De idee dat de vergaderaccomodatie in het dorp Dirksland, zeg maar vereni gingsgebouw 'De Schalcel', wat opgevro lijkt moest worden, óf dat er misschien nabij sportcomplex 'De Gooye' een lieel nieuwe voorziening zou worden gebouwd dateert al uit midden jaren negentig, maar pas vorige week donderdagavond nam Dirkslands raad daar een beslissing over. Met een stemmenverhouding van 10-3 werd het een overtuigend néé tegen nieuwbouw. Daar zou zo'n 1.4 miljoen mee zijn gemoeid, maar dat was de veiTe raadsmeerderheid te veel gevraagd, hoezeer de Collegemeerder heid, burgemeester Boonstra en wethouder Schouten, nieuwbouw ook propageerden. Ze deden dat met kracht van argumenten, maar met slechts één ervan werd meegedacht; de oude 'Schakel' zou inderdaad voor zo'n 4 ton kunnen worden verkocht en ja, bij een rente van 4% zou dat structureel 16.000,- 'sjaars opleveren. Maar daar was voor de raadsmeerderheid dan ook alles mee gezegd; géén waarde werd gehecht aan het argument van de College meerderheid dat nieuwbouw bij 'De Gooye' de potentie zou hebben jaarlijks een exploi tatie-winst te maken van 35.000,- terwijl een zelfs gerenoveerde 'Schakel' 25.000,- 's jaars zou verliezen. "Een verschil van 60.000,-", propageerde de Collegemeer derheid, maar het haalde de raad niet over de streep. Die schaarde zich achter de Collegeminder heid, in casu wethouder Koningswoud, toen die opriep vooral nuchter te blijven, vast te stellen dat de meeste plaatselijke verenigin gen al hun onderkomen hebben en dat voor een andere doelgroep, bijvoorbeeld families die een bruiloft vieren, buurgemeenten al in vesteringen hebben gedaan, "en", vond de heer Koningswoud, "die moetje in het kader van de niet vrijblijvende samenwerking ook wat gunnen, desnoods een exploitatiever lies". "Laten we ons - voegde hij er wat schamper aan toe - beperken tot datgene waar Dirks land behoefte aan heeft", riep wethouder Koningswoud op, en hij noemde de wat intiemere familiebijeenkomsten, de in spraakavonden van de gemeente, het stem bureau, de burgeravonden, de winterbijeen komsten van agrariërs en ondernemers uit die sector en de uitvoeringen van de zang- en muziekvereniging. Het kan allemaal in 'De Schakel': "die wil en kun je niet missen", terwijl, zo waarschuwde hij, overdaad schaadt. De raadsmeerderheid gaf er genoegzaam blijk van het met wethouder Koningswoud eens te zijn. Alleen wethouder Schouten en z'n CDA-fractiegenoot de heer Sandee en mevrouw Tuinstra (VVD) schaarden zich bij de voorstanders van nieuwbouw. "De kans die we nu krijgen krijgen we nooit meer", vond mevrouw Tuinstra en de heer Sandee zag vooral voordeel in de mogelijkheid het verenigingsgebouw uit het centrum weg te halen. Het renoveren van 'De Schakel' voor ruim 1 miljoen was voor hem geen optie, een nieuw, multifunctioneel complex had zijn verre voorkeur. Ook die van wethouder Schouten, die er aan herinnerde dat de raad twintig jaar geleden een vergelijkbare keus had gehad toen het gemeentehuis werd verbouwd inplaats dat voor nieuwbouw werd gekozen. Nu op nieuw beluisterde de heer Schouten "voorin genomen standpunten die hem onwrikbaar vast leken te Uggen", en inderdaad zou dat de uitkomst zijn. Niemand keerde op z'n standpunt terug. Niet de heer Leeflang (ChristenUnie): "er zijn teveel onzekerheden en veronderstellingen, niet de heer Leenderts (Gem. Belang), niet de heer Robijn die 't liefst een alternatief verbeteringsplan voor 'De Schakel' zou zien gerealiseerd, kortom, bij de stemming ble ken slechts drie voorstanders van nieuw bouw, t.w. wethouder Schouten, de heer Sandee en mevrouw Tuinstra. Met z'n duidelijke afwijzing van het meer- derheidsvoorstel had de raad zich niet aan renovatie van 'De Schakel' a 1.1 miljoen verplicht, waarom de conclusie van de voor zitter kort en bondig kon zijn: "dan mot er iets anders gaan gebeuren". geeft rijplezier de ruimte! Avensis Verso 7 personen Dorpsweg 28, 3245 VC Sommelsdijk, Tel. (0187)48 44 66 Middelharnis Telefoon (0187) 48 71 73 www. gille-accountants.nl GEMEENTE Nieuwjaarsreceptie Burgemeester en wethouders nodigen u uit voor de Nieuwjaarsreceptie, well<e getiouden wordt op woensdag 2 januari 2002 van 19.30 tot 20.30 uur in tiet raadliuis van Goedereede. Een ieder is van liarte well<om. Op donderdag 3 januari 2002 zal in de Vic- toriahal te Dirksland een bingo worden geor ganiseerd door Stichting S. V.LK. Er zullen S ronden en een Superronde worden gespeeld. De Victoriahal aan de Philiphoofjesweg in Dirksland opent haar deuren om 19.30 uur en de bingo zal om 20.00 uur beginnen. Graag tot ziens op donderdag 3 januari! instattatiehedrijf Gas -Water -Warmte Dorpsweg 4, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 OI Opel-nleuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen Ai onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opel-dealer \Zy Langeweg Midcielhamis Tel. (0187) 47 67 67 OPEL voor autorijdeii mt plezier de iiiowroootTati S.<^Ü6. Haveneind?, Sommelsdijk, tel. (0187) 48 33 28 REGISTER ACCOUNTANTS KEMO CERTIFICATE 36570 Langeweg 38 Nieuwe Tonge Tel. 0187-651396 - .m. Il If IV 1- - ■I il il m\ n 1 ar i v ■I Jk 4 1 k TUIN ELEKTRA MACHINES IJZERWAREN GEREEDSCHAPPEN tevens verhuur voor prof en Doe-Hct-Zelver^ Vooralsnog wordt ervan uitgegaan dat het buro Middelharnis in de toekomst geopend blijft. De afgelopen jaren is de criminaliteit niet alleen in onze regio, maar in het hele land toegenomen. En als we over onze grenzen heen kijken, merken we dat de samenleving in z'n totaliteit aan het veranderen is. De gebeurtenissen op 11 september jl. zijn hier helaas een voorbeeld van. Een veranderende samenleving vraagt ook om een politie die hierop adequaat kan reageren. De politie Rotterdam-Rijnmond is daarom gestart met het herinrichten van haar organisatie. Het kenmerk van de vernieuwde poHtieorgaiüsa- tie is kleinschalig en wijkgericht werken. Samen met andere partners zodat de poUtie efficiënter en klantgerichter kan werken. Doelstelling van deze werkwijze is om de gehele regio Rotterdam-Rijnmond veiliger te maken. Korpschef B.A. Lutken zei tijdens zijn afscheid op 1 december jl.: "Wij zullen ervoor zorgen dat we zo massaal mogeUjk aanwezig zijn op straat en in de buurten. Standvastig en consequent zullen we toe zicht houden en de openbare orde handha ven. Jarenlang zijn wij - samenleving en politie - te tolerant geweest. Met als gevolg dat het in een aantal gevallen uit de hand is gelopen. Terug de straat op, betekent ook terug naar waarden en normen. Op scholen, in gezinnen, in de politiek en zeker bij de politie." Zijn met het vertrek van Lutken nu ook alle goede voornemens van het korps verdwenen? Als het aan de nieuwe korps chef ligt, dan worden zo snel mogelijk de resultaten zichtbaar van de nieuwe werkwij ze van de politie Rotterdam-Rijnmond en gaat het korps vooral door op de ingeslagen weg. Korpschef A. Meijboom: "De afgelo pen periode heeft de politie Rotterdam-Rijn mond achter de schermen heel hard gewerkt om onder andere het personeelstekort terug te dringen en invulling te geven aan de nieu we, fijnmazige werkwijze van de politie. In 2002 zullen we in de praktijk moeten bewij zen dat het daardoor ook veiliger wordt op straat en in de wijken. Gezien de inzet van de collega's en de manier waarop het korps nu is georganiseerd, heb ik er alle vertrouwen in dat dit gaat lukken. Maar veiUgheid is niet iets waar de politie alléén voor staat. Veilig heid gaat ons allemaal aan, en hierin heeft iedereen zijn of haar verantwoordelijkheid te nemen: politie, gemeenten, burgers, hulp verlenende instanties, ouders, etc. We zullen met elkaar moeten werken aan een gezamen lijke aanpak. Alleen dan zullen we een veili ger woon-, werk- en leefomgeving ervaren." De nieuwe werkwijze van de politie Rotter dam-Rijnmond is vanaf begin 2000 stapsge wijs ingevoerd. Een enorme klus, zeker in een groot politiekorps waar meer dan 5.000 mensen werken, verdeeld over tien verschil lende districten en diverse specialistische diensten. En waar eveneens een beroep gedaan wordt op de politie voor grootschali ge evenementen zoals tijdens de millenni umwisseling en straks de invoering van de Euro. Bij de herinrichting van het korps staat u centraal en gaat het niet meer alleen om 'méér blauw', maar 'gepland en gericht blauw' op straat. Dit om de schaarse politie capaciteit zo efficiënt mogelijk over de regio te verdelen met de veiligheid van de burger als uitgangspunt. Om dit te kunnen bereiken en om meer mensen vrij te maken voor de wijk, is de politie gaan werken in processen. Niet langer is al het politiewerk verenigd in één bureau, maar zijn per district de ver schillende politietaken georganiseerd: inta ke service, wijkpolitie, directe hulpverle ning en opsporing. Door op deze bedrijfsma tige manier te werken, ontstaat meer rust en continuïteit in het korps om effectiever de misdaad te bestrijden en u beter van dienst te zijn. In de loop van 2002 worden ruim zestig wijkteams opgebouwd die als voornaamste taak hebben om overlast in de wijk terug te dringen en de veiligheid en leefbaarheid te vergroten. Begin februari 2002 worden de eerste 240 buurtagenten aangesteld. Zodra de wijkteams zijn ingedeeld, worden de agenten aan u voorgesteld. De 'nieuwe buurtagent' is het aanspreekpunt voor alle bewoners in de wijk en zal nu fulltime actief zijn om samen met burgers en instanties een positieve bijdrage te leveren aan de veilig heid in de buurt. Enerzijds worden veel nieu we agenten bij de wijkpolitie geplaatst, anderzijds wordt personeel vrijgespeeld voor de wijk door anders om te gaan met de directe hulpverlening (DHV). Hier werken veel minder politiemensen dan in voorgaan de jaren. Om toch snel te kunnen reageren op spoedeisende meldingen, zijn op de eerste plaats goede afspraken gemaakt met ambu lance en brandweer. Ten tweede is de hoe veelheid beschikbare voertuigen afgestemd op de behoefte. Zo zijn de meeste nachtwa- gens in de dienst in de avonduren, tijdens de spits en op drukke uitgaansavonden. In (nachtelijke) perioden waar gemiddeld min der meldingen zijn, kan daarom kostbaar personeel worden bespaard. De wijkpolitie en de DHV werken nauw samen. Incidenten in de wijk komen altijd ter kennisname van het wijkteam. Soms wordt de buurtagent bij de afhandeling van een incident betrokken. De collega's van de DHV surveilleren op hun beurt met name op plaatsen die de wijk politie heeft bestempeld als probleemge bied. Ook staat de DHV in goed contact met de recherche. Binnen de nieuwe werkwijze van de politie wordt momenteel het recher chewerk onder de loep genomen. Het is de bedoeling dat de politie meer 'probleemge richt' gaal werken. Dit betekent meer aan dacht voor diepgewortelde problemen, 'veelplegers' en langdurig overlastgevende situaties. De district rechercheafdelingen zijn vaak gedwongen keuzes te maken in het verdelen van hun menskracht. Veel dossiers worden daarom op de weegschaal gelegd: zijn er goede sporen of is er een bekende ver dachte? Verder hebben geweld- en jeugdcri minaliteit in heel Nederland prioriteit. Maar ook worden de misdrijven die veel onveilig heidsgevoelens in de wijk veroorzaken, met voorrang behandeld. De zwaar georgani seerde criminaliteit blijft de verantwoorde lijkheid van de regionale recherchedienst. Heeft u vragen aan de politie dan kunt u ons voor niet spoedeisende zaken 24 uur per dag telefonisch bereiken op telefoonnunmier 0900-8844 en voor spoedgevallen 1-1-2. Een betere telefonische bereikbaarheid, zon der lange wachttijden, maakt ook onderdeel uit van de nieuwe fijnmazige politiezorg. In 2001 zijn de eerste nieuwe medewerkers van het regionaal call-center geworven en opge leid. In 2002 wordt deze telefonie- en recep tiefunctie geprofessionaliseerd met behulp van diverse automatiseringssystemen. Door deze nieuwe aanpak kunnen uw (telefoni sche) vragen in de nabije toekomst sneller en beter worden beantwoord. En indien u dat wenst, wordt u direct doorverwezen naar het juiste politieonderdeel, andere hulpdiensten of politiemedewerkers. Behalve telefonisch contact, kunt u vanzelfsprekend ook terecht bij de diverse politiebureaus. Uiterlijk 1 juli 2002 kent de politie Rotterdam-Rijnmond regiobreed een nieuwe bureauopenstelling. Afhankelijk van de geografische ligging en de problematiek van een wijk, krijgt ieder ander bureau specifieke openingstijden waar u terecht kunt. In de lokale media, via de gemeenten, de politiebureaus bij u in de buurt en 0900-8844 wordt u op de hoogte gehouden welke bureaus wanneer bereik baar zijn. Aangifte doen kan tegenwoordig op afspraak, en het zal halverwege 2002 ook mogelijk zijn om aangifte te doen via inter net. De politie Rotterdam-Rijnmond zal eerst starten met een uitgebreide proef voor dat het doen van elektronische aangifte een feit is. Wachttijden aan de receptie moeten hiermee in 2002 voorgoed tot het verleden behoren! Afspraken met diverse partijen - waaronder de brandweer - hebben als gevolg dat de politie voor kleinere incidenten, zoals een kleine brand, niet meer ter plaatse hoeft te komen. Dit maakt een betere verdeling en efficiëntere inzet van de agenten in de dis tricten mogelijk. De politie staat wél 24 uur per dag voor u klaar met een goede en pro fessionele telefonische hulpdienst die des kundig vragen beantwoordt of zorgvuldig doorverbindt met de juiste personen. U kunt terecht bij regionaal op elkaar afgestemde politiebureaus, waar aangifte gedaan kan worden. Met een probleemgerichte opspo ring wil de politie een bijdrage leveren aan de wijkveiligheid. In de wijk krijgt u te maken met uw eigen buurtagenten en wijk teams die u terzijde staan om de buurt veilig te maken en te houden. En mocht het nodig zijn, dan kunt u rekenen op een directe hulp verleningsdienst die in vrijwel alle spoedeis ende gevallen binnen uiterlijk vijftien minu ten ter plaatse is. De politie Rotterdam-Rijnmond doet er alles aan om de overgang naar fijnmazige politie zorg zo soepel mogelijk te laten verlopen. Dat dit het afgelopen jaar niet altijd het geval is geweest, mag duidelijk zijn. De politie vraagt hiervoor uw begrip maar ook uw medewerking om er samen in het jaar 2002 iets goeds van te maken.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1