tiomeetemoH VDB 78 en ABB diskwalificeren college na 'vernietigend rapport' ruimtelijke ordening Op één dag 1030 gratis baKJes patat! \>J Nieuwjaarsduik ProfitEjE Volgende week één krant ■(yMinnaard toDiïiu^ chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden 0900-8844 (30 cpo,) te Ouddorp Voor het goede doel: Watertoren 54 Dirksland Teun Nipïus in Flakkeecialiteiten Christenllnie-lijsttrekkers presenteren verkiezingsprogramma's \%ser Meubelen zr^'A-P- Vrijdag 21 december 2001 ;ang J66 Aanrijding \^R-GLAS ]'^0UcWc, om actief \n beeld en geluid geeft rijplezier de ruimte! Avensis Verso Automobielbedrijf Flakkee B.V. GOEDEREEDE MIDDELHARNIS - Een ferme tik op de vingers blijft normaliter niet zonder gevolgen. Zo ook niet in de gemeente Middelharnis, waar het col lege van Ben W eerder deze maand een gevoelige terechtwijzing ontving van de Inspectie Ruimtelijke Ordening West. Het gemeentebestuur heeft de Wet op de Ruimtelijke Ordening niet geheel naar behoren uitgevoerd, aldus de inspectie, die vooral de permanente bewoning van recreatiewo ningen in het park Nieuw Zeeland een steen des aanstoots noemt. Het col lege gaat een plan van aanpak opstellen en belooft een betere naleving van de wettelijke regels plus de nodige beleidsvorming. De politieke par tijen in de raad van Middelharnis reageren verschillend op inspectierap port en coUegevoornemens. Onwaarheden Nationaal probleem christen democratisch appèl Plan van aanpak Suggestief TUIN ELEKTRA MACHINES IJZERWAREN GEREEDSCHAPPEN tevens verhuur voor prof en boe-Hef-Zelver^ Lulled 4*^ Visser&cVisser BARENDRECHT. TEL.0180-642111 MIDDELHARNIS. TEL. 0187-617 300 Gevraagd: LOODGIETER CV-MONTEUR L(iQaD©Kn3iM instattattebedrijf de shonroomvait mfomimsr'msmÊm Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenlieid Goeree-Overflakicee MIDDELHARNIS - Bij een aanrijding tus sen twee personenauto's, dinsdag rond het middaguur op de Oosthavendijk, is de 20- jarige bestuurster (afkomstig uit Middelhar- nis) van één van de auto's gewond geraakt. De vrouw werd door de GGD met o.a. een gebroken borstbeen overgebracht naar het ziekenhuis. Het slachtoffer kwam door nog onbekende reden met haar auto terecht op het wegge deelte voor het tegemoetkomende verkeer en botste tegen de auto, bestuurd door een 61- jarige vrouw uit Bergschenhoek. Deze vrouw raakte niet gewond. Op maandas 24 december 2001 zijn onze werkplaatsen GESLOTEN. Onze Showrooms zijn daarentesen van 10.00 tot 18.00 uur geopend Dé Opel-dealer in uw Regio Garage Knöps B.V. - Sommelsdijk Autobedrijf Akkerdaas - Noordgouwe Op 1 januari 2002 zal de Ouddorpse Red- dings Brigade weer de traditionele nieuw jaarsduik organiseren op het Ouddorpse Strand. Sneeuw, hagel en een koude zee zul len geen belemmering vormen voor de dap peren onder ons die het nieuwe jaar (weer) zullen beginnen met een frisse duik in de Noordzee. Begeleid door de redders van de Ouddorpse Reddings Brigade zullen zij klokslag 14.00 uur te water gaan, sommigen voor een korte duik en anderen voor een stukje zwemmen tot aan de 2e zandbank. Aansluitend zal er voor leden, oud-leden, sponsors en donateurs van de Reddings Bri gade een nieuwjaarsreceptie in de reddings- post worden gehouden. Voor alle deelne mers en belangstellenden zal tegen een klei ne vergoeding erwtensoep en Glühwein verkrijgbaar zijn. Deelname staat open voor ieder gezond persoon (op eigen risico), opgave vanaf 13.00 uur in de Reddingspost op Strand 't Haauwe Werk te Ouddorp, tel.: 0187-681849 (vanaf 13.00 uur bereikbaar). j stond tel. COMBI uur foto-SBrviea OUDDORP- WcfUlrool 35 Td (0187] 681611 fin 6S37W RENESSE- hintihe^ Hageioan 173 M. (Ollf) 461100 7 personen Dorpsweg 28, 3245 VC Sommelsdijk, Tel. (0187)48 44 66 In verband met de a.s. Kerstdagen ver schijnt er volgende week maar één editie van Eilanden Nieuws. Onze eerstvolgen de editie verschijnt vrijdag 28 december. De Redactie GEMEENTE Nieuwjaarsreceptie Burgemeester en wethouders nodigen u uit voor de Nieuwjaarsreceptie, well<e gehouden wordt op woensdag 2 januari 2002 van 19.30 tot 20.30 uur in het raadhuis van Goedereede. Een ieder is van harte weil<om. Met name Vooruitstrevend Dorpsbelang '78 (VDB '78) had maandagavond, toen de poli tiek zich tijdens een commissievergadering voor het eerst over de perikelen boog, geen goed woord over voor het college. "U krijgt een zware onvoldoende van de inspecteur. Dit is een vernietigend rapport", aldus Van den Berg. "Ik kan er niets goeds uithalen, of het moet de ambtelijke inzet zijn." Volgens de woordvoerder van VDB '78 is er dan ook niet zozeer sprake van een personeelspro bleem, zoals het college aangaf, maar vee leer van een bestuursprobleem. "Het ont breekt aan beleid en de inspecteur is niet de eerste die het college daar op wijst." Van den Berg wees, met het rapport van de Inspectie Ruimtelijke Ordening in de hand, op het niet vastgelegde handhavingsbeleid en vrijstel- lingsbeleid, en voegde wethouder Vroegin- deweij (VVD) en burgemeester De Vries toe, dat het college daardoor de verdenking van willekeur op zich laadt. "Er is sprake van rechtsongelijkheid en dat is heel kwa lijk", aldus fractiegenoot Van Rij. "Het col lege komt er niet best vanaf. Ik heb vroeger ook wel eens een slecht rapport gehad. En dan bleef je zitten." Ook Algemeen Burger Belang (ABB, voor heen Lijst Hoogzand) trok fel van leer tegen het aangeschoten gemeentebestuur. Mevrouw Van den Nieuwendijk ging in haar bijdrage aan de discussie vooral in op de problematiek in Nieuw Zeeland en maakte daarvoor een paar passen terug in de tijd. Ze meldde in 1996 en 1997 reeds vraagtekens te hebben gezet bij de permanente bewoning van recreatiewoningen in dat park, en noem de nogmaals de "onwaarheden en misleiden de zinsneden in de verkooptactiek" van die woningen. "Wij hebben destijds op de risico's gewe zen", aldus de woordvoerster van ABB en Van den Berg beaamde dat. Die risico's waren volgens mevrouw Van den Nieuwen- dijk bijvoorbeeld het verspelen van contin genten nieuwbouwwoningen en het niet meetellen van de recreatiewoningbewoners in het inwonertal van Middelharnis. Over dat laatste: "Dat betekent dat de rijksbijdrage aan de gemeente lager is dan het eigenlijke aantal inwoners. Dat maakt de spoeling dun ner en heeft consequenties voor de kosten die de ingeschreven inwoners van de gemeente moeten dragen." "Maar", zo sloot het fractielid van ABB af, "destijds is met gemak voorbijgegaan aan onze vragen. Ongehoord! Nu is er onzeker heid bij de inwoners van Nieuw Zeeland; de colleges van de afgelopen twee termijnen zijn daarvoor verantwoordelijk. Ook door uw creatieve wijze van voorlichting over Nieuw Zeeland." Het college bracht dajir maandagavond tegenin, dat de permanente bewoning van recreatiewoningen een pro bleem is van nationale omvang. De kwestie speelt ook in plaatsen als Ermelo, Bameveld en Harderwijk en bovendien is de kans groot De C.D.A.-afdelingen van Goeree-Overflakkee wensen een ieder en in het bijzonder hun leden, raadsfral<ties en l<iezers gezegende Kerstdagen en voorspoedig 2002 toe dat het Europese Hof de wetgeving in Nederland (en Denemarken) aanpast aan de rest van 'Europa'waardoor recreatiewonin gen ook hier zonder problemen permanent bewoond zouden mogen worden. "Mensen willen plezierig wonen, maar er is een tekort aan woningen. Alle mogelijkheden worden dus aangegrepen om een dak boven het hoofd te krijgen", verdedigde Kleingeld (PvdA) B en W. CDA'er Van den Boogaard wees het college erop, dat de bewoners van het recreatiepark in ieder geval niet de dupe mogen worden van de nu ontstane proble men. De andere partijen - Christenunie, SGP en VVD - gingen vooral in op de onderbezet ting op het gemeentehuis als oorzaak van het slechte rapportcijfer dat de inspectie uitdeel de. Verder toonden ze benieuwdheid naar het plan van aanpak van het college en dron gen ze, overigens samen met de meeste andere fracties, aan op het formuleren van beleid en het snel actualiseren van de bestemmingsplannen. Want ook daar wringt volgens de inspectie de schoen in Middel harnis. Het plan van aanpak is in maart of april klaar, zo meldden wethouder Vroeginde- weij en burgemeester De Vries. Dan zal de gemeenteraad opnieuw over 'de ruimtelijke ordening' in Middelharnis spreken. Een poging van VDB-fractielid Van den Berg om het inspectierapport en de reactie van het college daarop opnieuw aan de orde te stel len in de volgende gemeenteraadsvergade ring, leek maandagavond te stranden. B en W gaan broeden op een plan van aanpak en hebben blijkbaar geen behoefte aan nog eens een openbare behandeling van de gevoelige berisping. Dat komt wel in maart of april. "U doet er wel heel luchtigjes over", vond Van den Berg. Nog een in het inspectierapport genoemde kwestie kwam aan de orde tijdens de com missievergadering, zij het kort: de woon boot van burgemeester De Vries. De Inspec tie Ruimtelijke Ordening West had vraagte kens geplaatst bij de bewonings- en eigendomssituatie van die boot nabij de jachthaven. In hun reactie aan de inspectie zetten B en W op hun beurt vraagtekens bij het vermelden van die situatie. "Dat deze woonboot eigendom is van de voorzitter van ons college en ook door haar wordt bewoond is een gegeven waarover dezer zijds steeds de nodige openheid is betracht. Bedoelde vermelding achten wij daarom niet alleen irrelevant, maar ook suggestief', aldus het college. Het enige commissielid dat de kwestie aansneed, was mevrouw Van den Nieuwen- dijk. "Er zijn wel eens eerder aanvragen voor een woonboot geweest, maar die wer den niet gehonoreerd", merkte ze op, daar mee aangevend dat de 'eerste burger' bevoordeeld zou zijn. Het college ging er lüet op in. Toen zaterdagmorgen 1 december jl. in Ouddorp de nieuwe rijwielhandel 'Springersdiep' haar deuren opende voor het fietsend en ander belangstel lend publiek, was al bekend dat daar die dag onbeperkt en gratis patat gegeten kon worden. En ja, hoe gaat dat dikwijls als het woordje 'gratis' valt, als ergens iets voor niks wordt aangeboden? Dan ben je er als onder nemer eigenlijk al zeker van dat 'ze' op de één of andere manier bijzonder veel 'belangstelling' voor je hebben... Nou, dat heeft Kees Sperling van de kers verse patataanbiedende rijwielhandel die dag ook geweten: hij heeft van 's morgens tien tot 's middags vijf uur welgeteld maar liefst 1030 bakjes patat uitgedeeld. "Aan sommige personen zelfs zeven! Die konden op gegeven moment dan ook geen p.meer zeggen", vertelt Jan Bezuyen v£in het aan grenzende installatiebedrijf 'de Branding', die de hele dag voor Kees patat gebakken heeft. "Met de aanwezigheid van een spring- kussen was de open dag eigenlijk één groot kinderfeest, waarvan de roep om herhaling zelfs al geklonken heeft." Maar 't is allemaal niet voor niets geweest, want aan al die 'gratis' bakjes patat was tóch een prijskaartje gebonden. Kees Sper- Ung had zich namelijk 'ten laste gelegd' om voor elk bakje patat 1 euro opzij te leggen ten bate van een goed doel; en daarvoor had hij Hemesseroord uitgekozen, gewoon omdat je die instelling niet zo vaak hoort noemen als besteding voor een goed doel, zo liet Kees weten. Daarnaast is het zo dat Kees' vrouw de jaarlijkse musical op Her- nesseroord regisseert, die ook onlangs weer ib opgevoerd; dus een klein beetje 'hebben ze wel iets' met deze zorginstelling, waar bewoners van 't hele eiland onderdak genie ten. En Kees wilde ook dat de opbrengst van de opening van z'n nieuwe zaak op 't eiland bleef, dus zo doende. Aan de andere kant Met plezier overhandigt Kees Sperling (l) z 'n cheque aan Leen van Westen (m) van Hemesseroord. Geheel rechts Wim Beuling... heeft de eigenaar van het pand waarin Kees z'n nieuwe fietsenzaak heeft - óók een Kees Sperling, een neef van onze rijwielhande laar - connecties met Farmfrites. En dat heeft er uiteindelijk in geresulteerd dat Farmfrites én de patat én de mayonaise én de bakjes gratis ter beschikking stelde, vóór het goede doel! Omgerekend naar guldens - nu kan 't nog - en afgerond naar boven heeft Kees' open-gratis-patat-dag maar liefst 2500 opgeleverd, en dat bedrag werd dinsdagmorgen overhandigd aan Leen van Westen en Wim Beuling, die namens Her- nesseroord deze steun dankbaar in ont vangst namen. En ze hebben er al een bestemming voor ook. Op Hemesseroord en in het leven van de bewoners aldaar, neemt muziek een belang rijke plaats in. Een nieuwe methode voor het .en met evenveel plezier geeft Ray Chabot uitleg bij z'n schilderij, dat'ie even later aan rijwielhandel Springersdiep mocht overhandigen. bespelen van electronische instrumenten is de Soundbeam. Dit apparaat zendt voortdu rend een bundel ultra-sonische signalen uit (zoals ook een vleermuis zich oriënteert) en 'luistert' dan naar de echo's die terug gere flecteerd worden door alles wat binnen haar straal (0.3-6 meter) in de weg staat. Door de soundbeam kunnen gebruikers het geluid ook voelen, hetgeen in 't bijzonder een geschikte toepassing is in bijvoorbeeld ver pleeghuizen of revalidatiecentra, óf in een zorginstelling zoals Hemesseroord. Vandaar dat de financiële bijdrage van Kees Sperling daarvoor wordt aangewend. Kees en z'n vrouw, muziekliefhebbers als ze zijn, kun nen zich hierin uitstekend vinden en wat hen betreft zijn er op 't eiland méér die op zo'n soort wijze Hemesseroord een 'hart onder de riem steken'! Op haar beurt had Hemesseroord ook nog een aardigheidje Uggen voor rijwielhandel Springersdiep. De zorginstelling was dan wel aanwezig geweest tijdens de open dag in Ouddorp, maar... met lege handen! En om dat nog even 'goed te maken' had één van de bewoners, Ray Chabot, een prachtig schilde rij gemaakt met daarop een huis en een boom met mooi geverfde takken. En Ray zelf mocht 't aan Kees overhandigen, voor in de winkel! Wat tenslotte Kees' nieuwe rijwielhandelbe- treft, niet alleen ging er tijdens de open dag van 1 december een massa patat over de toonbank, maar óók 15 splinternieuwe fiet sen! De zaken gaan nu al zo goed dat ook reeds over het aannemen van personeel gedacht moet worden. Een bijzondere servi ce die rijwielhandel 'Springersdiep' verleent is die van 'n soort Wegenwacht voor fiet sers, een Fietsenwacht zogezegd. Als 't echt dringend is, bijvoorbeeld een bejaarde met fietsenpanne of een leerling op weg naar school: één belletje naar Kees Sperling en er wordt uitgerukt naar de pechplaats! Én, tot en met 31 december a.s. geeft Kees op alles 10% korting. BELEGGINGEN Wenst u gezegende kerstdagen en een voorspoedig 2002 mr. A. van der Veer (0187) 609012 info@profiteffect.com MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinctiemsestraat 32-34,3241 AA Middelliarnis Tel. (0187)482606 REGISTERACCOUNTANTS De komende weken zullen nog een aantal herhalingen worden uitgezonden in het radioprogramma 'Flakkeecialiteiten' op Radio Flakkee. Omdat de vaste presentator. Jan Lodder bij een verkeersongeval was betrokken, kan hij nog geen nieuwe opna men maken voor het prograrrmia 'Flakkee cialiteiten'. A.s. zaterdag om 9 uur zal de opname worden uitgezonden die werd gemaakt met Teun Nipius uit Stad aan 't Haringvliet. Deze opname werd eerder uit gezonden op 26 mei 2001. De herhaling is op dinsdagavond tussen 6 en 7 uur. Gas -Water -Warmte Dorpsweg 4, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 De vier Christenunie-kiesverenigingen op Goeree-Overflakkee zullen in een openbare bijeenkomst op 3 januari 2002 hun lijsttrek kers en verkiezingsprogramma's presente ren. Gert Jan van der Valk (Oostflakkee), Ron de Rover (Middelharnis), Wim Brugge- man (Dirksland) en George Moerkerk (Goe- dereede) zullen dan aanwezig zijn en laten horen wat de ChristenUnie zowel eilandelijk als plaatselijk wil bereiken. De bijeenkomst wordt gehouden in Het Diekhuus te Middel harnis en begint om 15.00 uur. Na de pre sentatie is het mogelijk om aan de lijsttrek kers vragen te stellen en met hen kennis te maken. Alle belangstellenden zijn van harte welkom. Deze middag wordt georganiseerd door Plat form Christenunie Goeree-Overflakkee. Hierin participeren de vier kiesverenigingen van het eiland. Dit platform zal zich inzetten voor een sterke verkiezingscampagne. Zo zal op woensdagavond 20 februari a.s. de ChristenUnie regiotour Goeree-Overflakkee aandoen, waarbij o.a. Leen van Dijke aan wezig zal zijn. Havenewd 7. Sommetsdijk, tel. (0187) 48 33 28

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1