0900-8844 Kerst-Musical Eerste paal herstructurering Hernesseroordterrein met vereende krachten geslagen ,^m^ Nieuwbouw 'Schakel' bij sportcomplex 'de Gooije' lijkt van de baan Kerstsamenkomst korels- dutoschode Kerstzangavond Kerstzangavond Kerstzangdienst innaard www.knopsbv.nl Watertoren 54 Dirksland Corrie Roos-Nipius in Flakkeecialiteïten 3QS^ R-G Kerstviering Van Vrouw tot Vrouw Ouddorp te Stad aan 't Haringvliet \1sser Meubelen Kerstvlooienmarkt jCS^ Visser Visser te Ouddorp te Sommelsdijk (30 cpm) Snelheidscontroles Hartefip: we&esa in de sho'trnminvan BARENDRECHT. TEL 0180-642111 MIDDELHARNIS TEL 0187 617 JOO e GARAGE KnÖps Langeweg Middelharnis Tel. (0187) 47 67 67 ISO 9002 instanatiebednit Vrijdag 14 december 2001 74e jaargang nr. 7064 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakicee OUDE TONGE/SOMMELSDIJK - Perso neel van de Verkeerspolitie (Project Ver keershandhaving) hield woensdagmiddag op de N59 bij Oude Tonge en 's avonds op de Oudelandsedijk in Sommelsdijk radar snelheidscontroles. Tussen drie uur en half zes werd gecontroleerd op de N59, waar van de 360 passerende automobilisten er 34 de maximum snelheid van 100 km/h overschre den. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 145 km/h. Op de Oudelandsedijk werd tussen half zeven en kwart voor acht gecontroleerd. Hier flitste de snelheidsradar 17 van de 170 passerende automobilisten, omdat zij het niet zo nauw namen met de 80 km-limiet. Hoogste score bedroeg hier 110 km/h. Voor de negende achtereenvolgende maal wordt in de Doopsgezinde Gemeente van Ouddorp een Kerstmusical gehouden. Ook dit jaar weer zijn er uitvoeringen in Brielle en op Hemesseroord. In de laatste uitvoering op 22 december 2001 kunnen ook de inwo ners van Ouddorp en omgeving genieten van deze musical, waarin met zang en muziek verteld wordt over de geboorte van Jezus. Het thema van deze musical is meer dan ooit actueel in een wereld die bol staat van geweld: 'Vrede, vrede'. Een avond waar u en uw kinderen bij moeten zijn: zaterdag 22 december, Dorpstienden 3 te Ouddorp, aan vang: 19.00 uur. Op woensdag 19 december viert 'Van Vrouw tot Vrouw' Ouddorp het kerstfeest in de Doopsgezinde kerk aan de Dorpstienden 3. Op deze bijzondere kerstviering, met veel samenzang, wordt de kerstmeditatie gehou den door de bekende predikant ds. A.M. Langhout; orgel en piano zullen worden bespeeld door Piet Westhoeve. Iedereen, jong en oud, is van harte welkom. Aanvang 9.30 uur, zaal open: 9.00 uur. Op dinsdag 18 december a.s. is er een kerst zangdienst in de Ned. Herv. Kerk te Stad aan 't Haringvliet. De aanvang is 19.30 uur. Medewerking wordt verleend door de Chr. Gem. zangvereniging 'Soli Deo Gloria' onder leiding van Paul Kieviet, het bewo nerskoor van Regufium en Sjaloom 'Opent uwe mond' onder leiding van Leo Pronk en Leonard Duijnkerke, het orgel zal worden bespeeld door Kees Villerius, de trompet door Jacques van Broekhoven. De opening en sluiting zullen worden verzorgd door ds. H.A. Samsom en de meditatie door ds. N.J.A. van Exel. U bent allen van harte wel kom! Op D.V. maandag 24 december a.s. zal er in de 'Bommelstee' te Den Bommel een Kerst samenkomst georganiseerd worden. Thema voor deze avond is 'Een nieuw begin'. Muzikale medewerking wordt verleend door muziekvereniging E.M.M., het Jongeren koor 'Jehosua' en de organist van deze avond is Come Braber. De aanvang van de avond is 19.30 uur en de zaal is vanaf 19.00 uur geopend. Deze avond wordt u aangebo den door de zendings- en evangelisatiecom missies van de Ned. Herv. Kerk en de Ger. Kerk te Den Bommel. U bent allen van har te welkom! inSotBanelsdPi. Naveneind 7, Sommelsdijk, tel. (0187) 48 33 28 Morgen, zaterdag 15 december, wordt van 10.00-16.00 uur in 'de Grutterswei' te Oude Tonge een gezellige kerstvlooieimiarkt gehouden. U vindt er diverse kraampjes met allerlei gebruikte spullen, hebbedingetjes en creatief vervaardigde artikelen. Voor trei- nenliefhebbers is er een stand met gebruikte treinen en toebehoren, ook staan daar model auto's; u kunt er treinen zowel aanbieden als kopen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met H.H. van den Handel, tel.: 0181-338394 of 06-48080757. geeft rijplezier de ruimte! Avensis Verso 7 personen Automobielbedrijf Flakkee B.V. Dorpsweg 28, 3245 VC Sommelsdijk, Tel, (0187) 48 44 66 MAKELAARDL Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 REGISTERACCOUNTANTS Opel-nieuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen Al onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opel-dealer OPEL ^oor auPorJJdeH mtplezier Vooruitlopend op de herstructurering van het terrein van Hemesseroord, vierden de huidige bewoners op vrij dag 7 december alvast een feestje: de (symbolische) eerste paal van een nieuw te bouwen dagbestedingscom plex werd geslagen. Hiermee werd het startsein gegeven voor de bouwactivi teiten op het terrein van Hemesser oord. De plannen voor de realisering van de nieuw te bouwen woonwijk komen steeds dichter bij. De integra tie van (verstandelijk) gehandicapten in de samenleving zet zich ook steeds voort. Met de realisatie van dagbestedingsruimten aan de Zemikeweg in Middelharnis, de Bin nenweg in Sommelsdijk, de Akelei in Dirks- land en de nieuw te bouwen dagbestedings ruimte op het terrein van Hemesseroord, wordt al een groot deel van de dagbeste- dingsplaatsen gerealiseerd. Door de huur van de nieuw te bouwen woningen aan de Oost Krakeelstraat en de aanschaf van een pand aan de Stationsweg kunnen 15 cliënten, overeenkomstig hun woonwensen, in het dorp gaan wonen. De eerste woningen die op het terrein van Her- nesseroord gebouwd worden, zullen wonin gen voor cliënten zijn; begin volgend jaar zal hiermee worden begonnen. De bouw van de particuliere woningen laat nog even op zich wachten. De stand van zaken van de nieuw bouwplannen is onlangs gepresenteerd aan de gemeenteraad van Middelharnis. Ook de klankbordgroep, met afgevaardigden van groeperingen uit Middelhamis/Sommelsdijk De heren Havermans, Catsburg, Gasparian, Roozemond, Sloof, Tukker, De Winter, Horsman, Douwesma en Woods slaan met vereende krachten de eerste paal. en met wie Zuidwester regelmatig de voort gang bespreekt, is geïnformeerd over de hui dige stand van zaken. Het ligt in de bedoe ling begin volgend jaar de bevolking uitge breid te informeren. Op 7 december jl. hebben 9 cliënten, woon achtig in de regio Goeree Overflakkee, onder aanvoering van de heer P.A.M. Haver mans, bestuurder van Zuidwester, een authentieke handbediende heistelling bediend. Met z'n tienen trokken zij het hei blok op en lieten het met een forse klap op de 'eerste' paal neerkomen. Die werd binnen weinige ogenblikken in de aarde geslagen. Langeweg 38 Nieuwe Tonge Tel. 0187-651396 KEMACEnTlFIHTE3E570 M t I I M I t I i I I I t M M M ■■■■«■-"—— tm. Kt TUIN ELEKTRA MACHINES IJZERWAREN GEREEDSCHAPPEN e^vi\% verhuur voor prof en Ooe-Het-Zelver^ DIRKSLAND - Over de toekomst kan heel verschillend worden gedacht. Zo ook over de toekomst van 'de Scha kel', het verouderde verenigingsge bouw in het hart van Dirksland. Moet het pand worden gerenoveerd of kan het beter worden gesloopt? In het laatste geval zou er een nieuwe Scha kel verrijzen als integraal onderdeel van 'de Gooije', dat dan verder gaat als een multifunctioneel sport-, zwem-, festiviteiten- en vergadercentrum. Na verschillende discussies in politiek Dirksland - de laatste was vorige week donderdagavond - is de realisa tie van die laatste optie niet bepaald dichterbij gekomen. Sterker nog: een volledige nieuwe Schakel bij 'de Gooije' lijkt van de baan. Voor en tegen renovatie of nieuwbouw van het Dirkslandse verenigingsgebouw gaan hier en daar dwars door coalitie- en partijlij nen heen. De SGP-fractie, inclusief wethou der Koningswoud, ziet nieuwbouw niet zit ten, terwijl het CDA, de andere coalitiepar tij, daar een duidelijk voorstander van is. Het collegevoorstel om een nieuwe Schakel te bouwen bij 'de Gooije' moet dan ook wor den opgevat als een voorstel dat niet door het hele college gedragen wordt. De fracties van PvdA en VVD zijn zelfs verdeeld over de kwestie, een bewijs van de stelling dat er ook binnen politieke partijen heel verschillend over de toekomst kan worden gedacht. Ove rigens: de noodzaak van een verenigingsge bouw in Dirksland, of het nu een opgelapt of een fonkelnieuw gebouw is, staat niet ter discussie. Spoeling is dun Een duidelijke tegenstander van nieuwbouw is PvdA-er Robijn. "Toen 'de Schakel' werd gebouwd was de toeloop groot", zei hij don derdagavond tijdens een vergadering van de commissies maatschappelijke aangelegen heden en middelen. "Maar door de komst van 'de Staver' en 'de Grutterswei' is het aantal bruiloften en partijen een stuk minder geworden. Men kan immers terecht op het eigen dorp." Daarnaast telde Robijn niet minder dan acht zalen binnen de gemeente Dirksland. "De spoeling is dus dun. Hebben we überhaupt een verenigingsgebouw nodig? Ja, voor bruiloften, feestavonden, vergaderingen, muziek- en zangavonden en bijeenkomsten van de gemeente. Maar hoe moet dat gebouw er dan uitzien? Gezellig, Zaterdag 22 december D.V. wordt er in m.f.g. 'Dorpstienden' een kerstzangavond gehouden. Hieraan werken mee het kinder koor 'Jong Begonnen', het jeugdkoor van 'Knop tot Bloem' en het gemengde koor 'Hart en Stem', alle drie onder leiding van dirigent Jan Bezuijen en pianist Johan van Broekhoven. Het gastkoor van deze avond is het Interker kelijk kerkkoor 'Haamstede' onder leiding van Lennard Hoekman en met begeleiding van pianiste Jikke Troost-Offringa. Tevens zal het koperensemble voor een vro lijke begeleiding zorgen. De toegang van deze avond is 5,-. Aan vang 19.30 uur. Allen hartelijk welkom. een nette accommodatie waar het goed toe ven is, midden in het dorp." Een investering van 1 miljoen gulden, de kosten die volgens het college nodig zijn om 'de Schakel' te renoveren, vond Robijn echter veel te veel van het goede. "Gezelligheid is ook met de helft van de kosten te realiseren." Fractiegenoot Grootens verkondigde echter een heel andere mening: "Een uitbreiding van 'de Gooije' draagt bij aan het instand houden van het zwembad en levert een bij drage aan de maatschappelijke cohesie." De PvdA-er noemde bovendien een extra voor deel van nieuwbouw bij zwembad en sport hal: er hoeft geen BTW te worden betaald, terwijl dat bij renovatie van het huidige gebouw wel moet. "Dus heb je twintig pro cent meer waar voor je geld." Opwaardering Ook de VVD liet donderdag twee standpun ten horen. Driesprong, die zei onderhand moe te worden van de zoveelste discussie over 'de Schakel', uitte zijn zorgen over de exploitatie van een nieuw gebouw en voor ziet ook moeilijkheden bij de ontsluiting van zo'n groot complex. Maar mevrouw Tuinstra pleitte voor nieuwbouw. "Als je nu 'de Scha kel' gaat verbouwen, kun je nooit meer nieuw bouwen. Met een nieuw gebouw kun je ook nieuwe doelgroepen aantrekken en 'de Gooije' kan zich meer ontplooien als ondernemer. Voor mij is het een duidelijke opwaardering." CDA-er Sandee stelde zich achter het colle gestandpunt en kwam dus op hetzelfde advies uit als VVD-er Tuinstra. "Nieuw bouw kost slechts een of twee ton meer als renovatie. Als je kiest voor renovatie blijf je toch met een oud gebouw zitten. Voor een of twee ton extra kiezen wij voor nieuwbouw; zeker de eerste jaren heb je dan veel minder onderhoudskosten." De christen-democraat had nog meer argumenten: parkeerproble men en overlast door geluid zullen aan de rand van het dorp veel minder spelen dan in de kern. Wel zette Sandee vraagtekens bij het door het college gepresenteerde exploita tieplaatje: plus 35.000 gulden per jaar in geval van nieuwbouw tegen min 25.000 gul den in geval van renovatie. Eigen stekkie Diezelfde vraagtekens plaatste SGP-er Baan. "Er zijn vele mogelijkheden om te vergaderen. Straks is ook de nieuwbouw van de Gereformeerde Gemeente klaar; men zal voor het eigen stekkie kiezen en niet'voor 'de Gooije'." De SGP kwam min of meer op het standpunt van Robijn terecht, toen com missielid Kalle stelde dat een goede opknap- Op D.V. zaterdag 22 december a.s. hoopt het Christelijk gemengd streekkoor 'Vox Humana' te Sommelsdijk haar jaarlijkse kerstzangavond te houden in de Ned. Herv. Kerk te Sommelsdijk. De medewerkende koren zijn het Christelijk Krimpens mannen koor onder leiding van Hans van Blijderveen en het Christelijk gemengd streekkoor 'Vox Humana' te Sommelsdijk onder leiding van Peter Burger. De algehele muzikale leiding is in handen van Peter Burger. De opening, meditatie en sluiting zullen worden verzorgd door de plaatselijke predikant, ds. J.C. den Toom. De avond begint om 19.30 uur en de toegang is vrij; wel zal er een collecte wor den gehouden. beurt van 'de Schakel' geen miljoen hoeft te kosten. Ook Leenders (Gemeentebelangen) en Leef- lang (Christenunie) konden zich niet achter het collegevoorstel scharen. "Het kostenver schil tussen renovatie en nieuwbouw is niet zo groot, maar twee ton is toch twee ton", liet Leenders horen. Leeflang zei moeite te heb ben met een teveel aan veronderstellingen. Hij vond het van belang dat de gemeente in geval van renovatie een vinger aan de pols kan houden, terwijl dat in geval van nieuw bouw bij 'de Gooije' veel minder het geval is. Dit omdat het verenigingsgebouw dan in principe onder de beheersstichting zal vallen. "Bc ga als raadslid aan de veilige kant zitten", aldus Leeflang. "De kosten kunnen nog wel eens drastisch toenemen, en dan is die nieuwbouw een blok aan ons been." Van overmatige parkeerproblemen bij de huidige Schakel - een argument van het college om naar de rand van het dorp te gaan - wilde Leeflang niet weten. "Ik heb nog nooit gehoord dat iemand naar huis moest omdat 'de Schakel' niet te bereiken was." Kaarten geschud Voor zover dat vooraf niet al het geval was, leken de kaarten geschud. Alle fracties had den hun - soms verdeelde - geluiden laten horen, en een simpele optelsom leidde tot de even simpele conclusie, dat 'de Schakel' zal worden gerenoveerd. Burgemeester Boon stra gooide nog eens alle argumenten voor nieuwbouw bij 'de Gooije' in de strijd (posi tieve exploitatie, synergie met zwembad en sporthal, weinig meerkosten ten opzichte van renovatie, een goed functionerende stichting die meebetaalt, minder parkeerpro blemen en minder geluidsoverlast dan mid den in het dorp, geen BTW, geen risico's voor de gemeente), maar veel effect leek dat niet te hebben. Het college komt, op basis van de gehoorde adviezen, met een nieuw voorstel. Dat zal naar alle waarschijnlijkheid geen nieuwbouwoptie bij 'de Gooije' bevat ten. Immers: mooie gedachten over de toe komst moeten wel genoeg steun hebben. De komende weken zal nog een aantal her halingen worden uitgezonden in het radio programma 'Flakkeecialiteïten' op Radio Flakkee. Omdat de vaste presentator. Jan Lodder, bij een verkeersongeval betrokken is geweest, kan hij nog geen nieuwe opna men maken voor 'Flakkeecialiteïten'. A.s. zaterdag om 9.00 uur zal de opname worden uitgezonden die werd gemaakt met Corrie Roos-Nipius uit Stad aan 't Haringvüet. Deze opname werd eerder uitgezonden op 26 mei 2001. De herhaling is op dinsdag avond tussen 6 en 7 uur. Gtytaagó: LOODGIETER CV-MONTEUR Gas -Water -Warmte Dorpsweg 4, Ouddorp, Tel. (0187) 68 2 i OI

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1