0900-8844 \>J Vlucht voor politie eindigt in armen van politie Nieuws van de Wereldwinkel itiomeetemM Gemeente Oostflakkee gaat voor forse uitbreiding Oude Tonge Kerstzangavond Kerstconcert te Dirksland Laatste week voor inschrijving Jeugddebat innaard 1^ www.knopsbv.nl 3^'S2 ^-fö chr. streekblad op gereformeerde grondslag fjoor de zutd-hollandse en zeeuwse eilanden Traditionele kerstzangavond te Middelburg Visser Visser Visser Meubelen Speciale Kerstbingo te Dirksland Plan Suijssenwaerde groot woon- en recreatiegebied tegen zuidrand woonkern 8i ;.^l ..l'»A\;rML^ Watertoren 54 Dirksland (30 cpm) Inbraak verenigingsgebouw Snelheidscontroles liaDdiMiaoi instattatiebedrijf Voorbereiding Provinciaal Jeugddebat in Den Haag BARENDRECHT. TEL. 0180-642111 MIDDELHARNIS TEL 0187 - 617 300 Automobielbedrijf Flakkee B.V. te Sommelsdijk f^-GLASnu 'n^etsubsidiQ actief in beeld en geluid Hartetp: we&om in de sbownHMüvaa Economisch belang TUIN ELEKTRA MACHINES IJZERWAREN GEREEDSCHAPPEN tevens ^erhmr voor prof en Doe-Het-Zclver^ e GARAGE Knöps langeweg Middelharnis Tel. (0187) 47 67 67 i^PEL voor MtorJjdeM met plezier BEW. EX. Vrijdag 7 december 2001 74e jaargang nr. 7062 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee NIEUWE TONGE - Maandagavond even voor middernacht werd ontdekt dat er was ingebroken in een verenigingsgebouw aan het Korteweegje. Na het forceren van een raam kwam men het pand binnen, waarop een alarm afging. Toen politiepersoneel ter plaatse kwam bleek dat er uit een kassa een hoeveelheid muntgeld was weggenomen. OUDDORP/STELLENDAM - Personeel van de Verkeerspolitie (Project Verkeers handhaving) hield dinsdagmorgen radar snelheidscontroles op de Oosterweg en de Rijksweg N57 in Ouddorp en op de N57 bij Stellendam. Tussen kwart voor acht en kwart voor tien werd gecontroleerd op de Oostenveg, waar van de 138 passerende automobilisten er 26 de maximum snelheid van 50 km/h overschreden. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 90 km/h. Op de N57 bij Ouddorp werden tussen half en kwart over elf 5 van de 179 passerende automobilisten geflitst wegens overschrijding van de daar toegestane '100'. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 137 km/h. Ook op de N57 bij Stel lendam werd gecontroleerd. Daar stond de radar tussen acht uur en kwart voor tien en hier hielden 5 van de 450 passerende auto mobilisten zich niet aan de 100 km-limiet. Hoogste score: 111 km/h. Op maandag 17 december a.s. wordt in de Nieuwe Kerk te Middelburg de inmiddels traditionele kerstzangavond gehouden t.b.v. de Stichting 'Shaare Zedek'. Medewerking wordt verleend door het Chr. Zeeuws jonge renkoor 'Mattanja' uit Goes onder leiding van Peter Wildeman; Karel Bogerd (bari ton), Peter Wildeman en Martin Weststrate, orgel. Naast koor- en samenzang voorziet het programma ook in orgelimprovisaties. De Stichting 'Shaare Zedek' heeft in christe- Ujk Nederland grote bekendheid door hun inmiddels jarenlange steun aan het gelijkna mige ziekenhuis in Jeruzalem. De aanvang van de avond is 20.00 uur en de kerk is van af 19.30 uur geopend. De toegangsprijs bedraagt f 10,-, voor kinderen t/m 12 jaar 5,-. Van harte welkom! Gevraagd: LOODGIETER CV-MONTEUR Gas - Water - Warnnte Dorpsweg 4, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 Tot 15 december a.s. kan iedereen tus sen de 12 en 18 jaar uit de provincie Zuid-Holland zich nog aanmelden voor het Nationaal Jeugddebat, dat volgend jaar gehouden wordt in de Tweede Kamer in Den Haag. Aan het Nationaal Jeugddebat nemen ruim honderd jongeren deel, samen met verschillende kamerleden, staatsse cretarissen en ministers. De deelnemers behoeven beslist geen 'beroepspraters' te zijn; iedereen met een eigen mening kan zich opgeven. Behalve dat het gaat om een unieke belevenis, is deelna me aan het Nationaal Jeugddebat dé gele genheid voor jongeren om de politiek te laten horen wat er leeft ten aanzien van 'jon- gerenonderwerpen'. Bovendien kan de deel name ook nog eens studiepunten opleveren. Wie uit Zuid-Holland naar Den Haag? De onderwerpen waarover het Nationaal Jeugddebat zal gaan, worden in eerste instantie verzameld tijdens de voorbereiden de provinciale jeugddebatten. In Zuid-Hol land is daarvoor op 15 januari het Provincie huis in Den Haag gereserveerd. De voorzit ter is de Commissaris van de Koningin of één van de Gedeputeerden. Vanuit ieder voorbereidend provinciaal jeugddebat gaan er twee agenda-onderwerpen door naar de agendacommissie van het Nationaal Jeugd debat, die op 30 januari 2002 de agenda opstelt voor het Nationaal Jeugddebat. Tij dens de voorbereidende provinciale jeugd debatten vindt tevens de selectie van deelne mers plaats voor het Nationaal Jeugddebat. Hele traject Wie zich opgeeft voor het Nationaal Jeugd debat, geeft zich op voor een heel traject. Eerst is er dus op 15 januari het voorberei dend provinciaal jeugddebat in Den Haag, en dan volgt een interview- en debattraining. In april 2002 is er vervolgens een lijsttrek kersdebat met het oog op de verkiezingen, en in oktober 2002 volgt het Nationaal Jeugddebat met de nieuwe regering. Na afloop van het Nationaal Jeugddebat zijn er dan nog enkel bijeenkomsten, waarbij het gaat om het omzetten van de toezeggingen in concrete plannen. Aan deelname zijn geen kosten verbonden; voor de reis naar de trai ningen en naar Den Haag ontvangen de deel nemers reiskostenvergoeding. Onderwerpen die op de agenda het Natio naal Jeugddebat zouden kunnen staan zijn: geweld en veiligheid, de tweede fase, milieu en verkeer of voorzieningen voor jongeren. Meer informatie of het aanmeldingsformu lier zijn te vinden op de internetsite www.jeugddebat.nl. Tijdens kantooruren kan ook telefonisch informatie worden aan gevraagd, via tel.: 030-2541076. REGISTERACCOUNTANTS Bij een aanrijding tussen een auto en een scooter op de Donkereweg in Middelhamis, is dinsdagmiddag omstreeks kwart voor één de bestuurder van de scooter, een 16-jari- ge jongen uit Sommelsdijk, gewond geraakt. De scooter reed met veel te hoge snelheid door de bebouwde kom, waarop de politie hem verschillende stoptekens gaf. De bestuurder - die, evenals de passagier, geen helm droeg - negeerde de tekens, waarna de aanrijding volgde. De bestuurder van de scooter Uep hierbij hoofdletsel op en werd overgebracht naar het ziekenhuis in Dirksland. De 15-jarige passagier bleef ongedeerd. De schade aan de auto en de scooter is aanzienlijk. geeft rijplezier de ruimte! Avensis 7 personen Dorpsweg 28, 3245 VC Sommelsdijk, Tel. (0187)48 44 66 Op D. V. zaterdag 22 december a.s. hoopt het Christelijk gemengd streekkoor 'Vox Humana' te Sommelsdijk haar jaarlijkse kerstzangavond te houden in de Ned. Herv. Kerk te Sommelsdijk. De medewerkende koren zijn het Christelijk Krimpens mannen koor onder leiding van Hans van Blijderveen en het Christelijk gemengd streekkoor 'Vox Humana' te Sommelsdijk onder leiding van Peter Burger. De algehele muzikale leiding is in handen van Peter Burger. De opening, meditatie en sluiting zullen worden verzorgd door de plaatselijke predikant, ds. J.C. den Toom. De avond begint om 19.30 uur en de toegang is vrij; wel zal er een collecte wor den gehouden. MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestroat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 Hoe langer hoe meer mensen vinden hun weg naar de Wereldwinkel. Niet alleen voor de bij u zo langzamerhand heel bekende kof fie en thee van Max Havelaar, maar ook voor bijzondere artikelen, zoals sauzen, kruiden, mosterd met honing en dergelijke. Tip van deze week: Probeert u eens de zeezout met kruiden, van Fair Trade. Dit kruidige zee zout uit de Atlantische Oceaan is een natuur lijke, gezonde en smakelijke toevoeging in uw gerecht. We zijn ook in december extra geopend op vrijdagavond, van 18.00 uur tot 21.00 uur, en op zaterdag zoals altijd van 9.00 uur tot 17.00 uur. Deze week staan wij ook op de Kerstmarkt van de Gereformeerde Kerk te Middelhamis, van 10.00 uur tot 15.00 uur. U ziet, wij maken het u makkelijk om eens langs te komen! COMBI I uur foto-servies OUDDORP- WulitTool 3S U (01S7) 631611 fox 633734 RÏNESSE- Printihop Hognewn 171 ttL (Dili] KlKfi iaSoi Haveneimt?, Sommelsdijk, tel. (0187) 48 33 28 Op donderdag 13 december a.s. wordt er aan de Philiphoofjesweg 51 te Dirksland een speciale kerstbingo gehouden. Er zijn vele mooie prijzen, waaronder een boodschap- penmand, vleesschotels, koffie, etc. Voor Toen burgemeester Van Pelt van de gemeente Oostflakkee hier op 1 december 1994 voet aan wal zette, werd hem al in 't oor gefluisterd dat in zijn nieuwe gemeente een groot pro ject liep - een pracht plan voor Oude Tonge, een 'upgrading' voor dit dorp - dat al op 'n oor na gevild zou zijn... Zeven jaar na dato en thans geheel en ai ingeburgerd, heeft deze eerste bur ger laten weten dat hem "de werke lijkheid veel harder was gebleken". Veel meer sombers liet hij er niet over los, maar duidelijk was wel dat reali sering van dat grote project een hachelijke onderneming leek. Léék, want sindsdien Ontwikkelings- en Participatiebedrijf Publieke sector n.v. (O.P.P.) belangstelling voor Oost- flakkees' prachtplan opvatte, is het tij gekeerd, met als resultaat dat jl. dins dagmiddag eindelijk de handtekening gezet kon worden onder een samen werkingscontract tussen de gemeente Oostflakkee en O.P.P. om te komen tot realisatie van het project: plan 'Suijs senwaerde'. Oude Tonge-Zuid 'Suijssenwaerde' is een groots opgezette en forse uitbreiding van Oude Tonge aan de zuidrand, aansluitend op de bestaande woonkern, vanaf het Handelsterrein langs de Kaai en het havenkanaal tot aan de buiten dijk achter de Suissenpolder. Het plan omvat •een appartementencomplex met een winkel- verdieping op het Handelsterrein, een recre atiecomplex in de Suissenpolder en de mogelijkheid tot het aanleggen van een jachthaven met 99 ligplaatsen. Dit alles goed voor 226 vrijstaande recreatiewoningen, 87 appartementen (waarvan 40 bestemd voor permanente bewoning, de overige voor recreatief gebruik), 53 woningen voor per manente bewoning én een oppervlakte van 2000 vierkante meter voor commerciële doeleinden. Het geheel wordt doorsneden met fikse waterpartijen. In het verleden was de landbouw één van de belangrijkste economische pijlers in dit gebied. Maar deze tak alleen biedt niet lan ger voldoende perspectief voor een gezonde economische plattelandsontwikkeling. Daarom is in Oostflakkee het ontwikkelen van recreatieve voorzieningen al jaren één Eindelijk was het moment daar: burgemeester Van Pelt en de heer Rodewijk ondertekenen een samenwerkingscontract, daarmee het startschot gevend voor de realisatie van het project 'Suijssenwaerde van de speerpunten van het gemeentelijke beleid, 't Mag duidelijk zijn dat realisatie van een dergelijk groot project als 'Suijssen waerde' een groot economisch belang heeft voor de gemeente en deze regio. Bij het maken van de plannen zijn het behoud van het landschap en een goede aansluiting bij de dorpskern belangrijke uitgangspunten geweest. SiGARENDOOSJE Na de jarenlange moeizame ontwikkelingen is plan 'Suijssenwaerde' in 1999 via via in handen van O.P.P. gekomen, een 100% dochter van de n.v. Bank Nederlandse Gemeenten, en opgericht om overheden en corporaties te ondersteunen in de ontwikke- Hng en realisatie van hun ruimtelijke plan nen. Volgens O.P.P. moest realisatie van plan 'Suijssenwaerde' haalbaar zijn, "al moesten daarvoor wel eerst de benodigde paperassen in orde worden gemaakt" zo lichte burgemeester Van Pelt toe, "desnoods op de achterkant van een sigarendoosje; maar ziende op de uiteindelijke omvang van de papierenwinkel, moet ook de voorkant van dat sigarendoosje wel zijn gebruikt..." Al met al heeft het twee jaar arbeidstijd gevergd. Oostflakkee ALS ondernemer Nu afgelopen dinsdagmiddag het moment daar was dat Oostflakkee en O.P.P. met elkaar rond de tafel konden om een samen werkingsovereenkomst te tekenen, beteken de dat "een afsluiting van een voorberei dingsperiode en tevens het startschot voor samenwerking en realisatie" aldus de heer G. Rodewijk van O.P.P., "we gaan er het maximale van maken van wat maar mogelijk is." Niettemin zal het zeker nog tien jaar duren voordat de zuidkant van Oude Tonge eruit ziet zoals het tot op heden alleen nog maar op schetspapier te zien is. Met het ondertekenen van de overeenkomst richtten beide partijen een Commanditaire Vennootschap en een Besloten Vennoot schap op. De gemeente wordt medefinancier van het project en neemt als ondernemer deel in een bedrijf met mogelijkheden voor winst en verlies, waarbij de gemeente voor 20% in het bedrijfsresultaat participeert en O.P.P. voor 80%. Het risico voor de gemeente is dus tot een concreet bedrag gemaximeerd; bij belangrijke besluiten heb ben beide partijen echter wel gelijke zeggen schap. De totale projectkosten worden beraamd op 100.000.000. Een deel van de locatie, waarop plan 'Suijssenwaerdegerealiseerd zal worden. elke deelnemer is er een mooi kerststuk. De superhoofdprijs bedraagt f 100,-. De aan vang is 19.30 uur en de zaal is vanaf 18.30 uur open. Van harte welkom! F -, li V a Het gemengd koor 'Excelsior' en muziek vereniging 'Amicitia', beide uit Dirksland, geven op woensdag 19 december a.s. een gezamenlijk kerstconcert met traditionele kerstzang en populaire Christmas carols in een gezellige kerstsfeer. U bent van harte welkom in verenigingsgebouw 'De Scha kel' te Dirksland. De aanvang van het con cert is 20.00 uur en de zaal is vanaf 19.30 uur geopend. De toegang is gratis. Opel-nieuws Vacatures Knöps-Shop Informatie Evenementen Al onze occasions incl. foto's op dé site van uw Opel-dealer

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2001 | | pagina 1